TELE-FONIKA Kable TFK5

Bydgoszcz

Opinie o TELE-FONIKA Kable TFK5

2011-11-10 14:07
Słabo dzieje się w tej firmie; Kraków ma inną politykę niż Bydgoszcz. p [usunięte przez moderatora]zatrudnił człowieka, który postawił bydgoskie kable na mocne nogi. A trzeba przypomnieć, że od 2002r przerabialiśmy p [usunięte przez moderatora], p[usunięte przez moderatora], p [usunięte przez moderatora] p [usunięte przez moderatora]p [usunięte przez moderatora]. Długoletni dyrektor BFK dla większości załogi w Bydgoszczy wiązał się powrotem dobrobytu oraz odsunięciem południowych możnych od prowadzenia rządów w TFK5. p [usunięte przez moderatora] został powołany do rady zarządu, ale widać, że to nic nie zmienia - w zakładzie panuje wielka stagnacja i totalny bałagan. Co chwile słychać, że wydział TPN (nn) zostaje zlikwidowany a raczej przeniesiony do innej siedziby spółki, lecz za chwile słyszymy, że jednak wydział pozostaje (to bardzo dobrze wpływa na morale ludzi drodzy panowie prezesi), wydział TPŚ (wn/śn) niby się rozwija, trwa budowa nowej hali produkcyjnej słychać o budowie nowej linii izolacyjnej (wyspecjalizowanej WN). Trwa modernizacja dróg w zakładzie, dość precyzyjnie i gruntownie przeprowadzana jak patrzymy na firmie budowlaną i jej poczynania dochodzimy do wniosku, czemu mamy takie opóźnienia w autostradach (na jednym odcinku około 70m2 trzykrotnie zdejmowano i układano kostkę) już się zacznijmy obawiać przebudowy kanałów technologicznych, zakupione zostały już nowe maszyny, specjalistycznie złożone pod plandekami na placu czekające tylko na duży śnieg, bo wilgoć pewnie już robi swoje. Afery kradzieżowe są wpisane w zawód kablowca, tylko widać, że zarząd zmienił podejście i zaczyna zwalniać całe grupy - w Bydgoszczy 3 miesiące temu zwolniono pracowników MAG, teraz Kraków zbiorowo, całe szczęście, że ten biedny człowiek, co zabrał rolkę papieru toaletowego w Bydgoszczy stracił tylko premię (uznanie dla kierownika za odwagę, że sprawę udusił - wszyscy wiedzą, że jest bojaźliwy). Jeżeli dalej interesuje Was praca w zakładach TFK to czytajcie dalej, szczególną uwagę zasługuje chyba dział zakupów i inwestycji, który zakupuje to, co się zgłosi, ale aby nie było tak kolorowo dział specjalizuje się w wyszukiwaniu cen dumpingowych, co skrzętnie przekłada się na jakość poczynionych inwestycji innym konikiem tego działu musi być obarczanie wydziałów produktami delikatnie mówiąc nietrafionymi tj., super wydajna suwnica i jej olinowanie, wózek transportowy ELOF (no tego twora to powinni sobie na południe do zarządu zabrać, aby meble w konferencyjnym przestawiać, przecież wiadomo, że każda maszyna jest tak dobra jak serwis, który ją wspiera), punktowa zgrzewarka do taśm Al dla linii oponowej nie wspominając o bardzo fajnych i wygodnych drelichach oraz wiele innych udanych poczynań. Szukając dalej najczęściej około 20 dnia miesiąca zaczyna się kabaret pt. PLAN pojawiają się wskaźniki, normy dobowe wykonania jeszcze jako życzenia, lecz już 3 dni później zaczyna się ustalanie minimalnej wydajności, czym bliżej ostatniego słyszy się o możliwości braku premii, bo plan jest zagrożony, ale już na to znaleziono kilka lat temu rozwiązanie WIRTUALE. Modernizacja i naprawy maszyn na bieżąco to FIKCJA, po pierwsze część mistrzów nie uznaje napraw, liczy stawkę podstawową za okres postoju i nie ważne, że wszedłeś ponad normę, gdy nastąpiła awaria po drugie same kierownictwo nie wyrazi zgody na naprawę maszyny dłuższą niż kilka godzin, wszystko pracuje do czasu, aż się posypie. Również w Bydgoszczy trwa akcja ZŁOM, co prawda ja tu nie słyszałem o takich głupotach jak ktoś wypisywał o Krakowie (cięcie dobrych kabli) u nas złom trzeba przetrzymywać i zdawać zgodnie z ustalonym harmonogramem, aby wszystko było cacy i nie doprowadziło do zabrania premii. Bywało, że złom był skrzętnie skrywany po polach KJ i innych dziwnych miejscach.... Generalnie, jeżeli jesteś jeszcze zainteresowany zatrudnieniem w zakładach TFK, lubisz pracować w systemie 4 brygadowym 1111w2222w3333 i tak w koło (przepraszam raz na 16dni przypadnie Ci 5 dni, aby jedna z brygad raz na 86 dni miała weekend w domu) nie będzie Ci przeszkadzało, że plan jest przeważnie na mocnym górnym wskaźniku bez uwzględnienia marginesu błędu a miesiąc ma tylko tyle dni ile ma. Nie umie się planować pracy i konsekwentnie przestrzegać harmonogramu produkcji wyrobu, nie inwestuje się w porządny jakościowo sprzęt. Czuć się zaszczuty i podejrzewany, że kradniesz lub działasz na szkody spółki, że jesteś leń. Twoim ulubionym zajęciem jest chodzić [usunięte przez moderatora]fizycznie i psychicznie to nie czekaj na nic tylko składaj podanie na adres: rekrutacja@tfkable.pl czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami na pewno wynagrodzenie operatora, które kształtuje się w zależności od mnożników przy założeniu wszystkich dodatków w wymiarze 2200-3200zł netto jest godną rekompensatą za zmarnowany miesiąc, a jeżeli będziesz dobry to dostaniemy za Twoje przyuczenie parę stówek nagrody a Ty będziesz otrzymywać premie, jeżeli nie masz życia prywatnego i będziesz chciał oraz miał jesz
TFK W2 2014-07-19 11:53
kolega zapomniał dodać,że czasem bywało tak... iż na wydziale 3 nocka w pracy... nocka w sylwestra... masakra... niby jakieś nowe formy rozliczania wynagrodzeń itd... jednak w czasie ok 4lat przez te formy wynagrodzeń pracownicy zarabiają ok 1000zł mniej
Pan Nokista 2016-09-22 11:37
Pracowałem w kilku zakładach ale to, co jest w Bydgoskim oddziale Telefoniki to porażka. Ktoś napisał, że trzeba było się uczuć lub coś swojego otworzyć jak wytłumaczyć, iż na produkcji mamy pracowników z wyższym wykształceniem a brygadzista lub mistrz posiadają średnie? Żyj dalej w takiej dziecinnej naiwności. Natomiast, co do swojej działalności to jak ktoś wyżej napisał o bracie Arkadiusza kierownika TPŚ, taką działalność biorę w ciemno gdzie wciska Maciejowi zlecenia. Dużym minusem są niekompetentni ludzie obsadzeni na stanowiskach (tzw. zielone kamizelki) zarządzających produkcją, przez których błędy i niedopatrzenia na produkcji kręgosłupy gną się w chińskie osiem. Posiadają narzędzia, z których nie potrafią korzystać SAP a na produkcji biegamy między halami za narzędziami dla przykładu pomiędzy „nową halą” a „Rumunią” jest przeszło 400m tak działa 5S ; -). Pieniądze zdecydowanie za małe w stosunku do odpowiedzialność i uciążliwość pracy oraz bardzo niejasne sposoby ich przyznawania.
nowy 2016-11-08 18:42
Może ktoś mi napisać jakie są zarobki na operatora maszyny na start?
klkl 2016-11-29 22:25
nikt nie napisze bo nie chcą konkurencji
kier 2016-12-23 17:21
Robie tam i powiem ze myślałem ze to lepsze cos a jednak nie... Za te pieniadze to aż się nie chce... Tylko normy i normy... Maszyny ciągle się psuja, na nic kasy nie ma... A kierownik TPP to przeginka... Leb sie za chuja nie nadaje do tej roboty...
Sprezyniasty tylko meczy ludzi... Brygadziści to bezmózgi co w ogóle nie potrafią nic a mistrzowie nie lepsi....
JakMal 2016-12-23 17:23
Na start jak będziesz miał jakies 2tys
Szajba 2017-04-14 07:45
Teraz ogłoszenie wywiesili, że szukają do pracy.

Atrakcyjne wynagrodzenie (gorzej niż w biedronce)
Pakiet socjalny ( za który sam musisz zapłacić ;) tzn. Dodatkowe ubz. Od 39 zł do 79zł, karnet do parisa za jedyne 100zł ;), służbowy telefon też sam płacisz, a i nie zapomnijmy o talonach średnio raz na 10 lat z których sam musisz zapłacić podatek ;)
Praca w systemie 4 br. Swiatek, piątek i niedziela, w święto pracy do pracy wigilia w pracy Wielkanoc też w pracy i to wszystko za 2500zł na rękę ale nie na start po 5 latach ;) na start jakieś 9zł brutto na papierze czyli brakuje 3 zł do najniższej krajowej

Ktoś chętny? Zapraszamy ;)
Robi 2017-05-09 21:16
Pracowałem 15 lat w kablu teraz pracuje w Leroy Merlin i zarabiam sporo więcej - co chwile wysyłają na szkolenia jak ktoś tylko wyraża chęci na rozszerzanie umiejętności, dużo spotkanie integracyjnych, pokój odpoczynku - co mnie zaszokowalo - masz pół godziny przerwy jak chcesz to się ważniejsze na kanapę i kimka nikt ci słowa nie powie możesz pooglądać tv, odpalić PS3 i pograć albo pograć w piłkarzyki -- to twoje pół godziny i nic nikomu do tego ;))) w kablu na hali miałem stołówkę a biada tobie jak majster cie zobaczył ze jesz tam śniadanie - jedz jak pies przy maszynie a najlepiej w biegu -- zapraszam do Leroy Merlin a nie do Telefoniki zmarnujecie czas i zdrowie a pieniądze do du....
Operator maszyny kablujacej 2017-06-01 17:38
Dzień dobry
OPERATOR MASZYNY KABLUJACEJ czy moge prosic o opinie o tym stanowisku tzn. zarobki, jak ta praca wyglada co sie robi czy jest to bardzo fizyczna praca i ogolnie czy warto na tym stanowisku zaczac prace?
Prosze o konkrety
Dziekuje,
michu 2017-06-22 13:43
wiatam a na 1 hali ile można zarobić teraz w Bydgoszczy wiem ze ostatnio przyjmowali ludzi chyba na maszyny co tam dają ?
michu 2017-06-22 13:48
witam a na 1 hali ile można zarobić teraz w Bydgoszczy, wiem ze ostatnio przyjmowali ludzi chyba na maszyny ,co tam dają jaki social , na dzieci też ?
iRobol 2017-06-24 19:30
Wy nówi tu tylku ila dojom i ilu dojom. Masisz no tu spujrzyć w innaj strony. Przajde papracuje i firmo zysko. Trzabo sio puświancić żeby ladzie mioli prand w dumoch.
Szajba 2017-07-17 16:21
Socjal jest taki jak pisałem wyżej ???? płacisz sam za niego jedyne co dostajesz to grusze 500 zł - na benzynę będzie, jak masz dzieci to paczkę słodyczy na wigilię- koniec socjalu. Zarobki na start 9,7 brutto na papierze bo teraz podnieśli było 9.3 ????????
Zostaw swoją opinię o TELE-FONIKA Kable TFK5 - Bydgoszcz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie TELE-FONIKA Kable TFK5