Passy.Pl (Pass Polska Sp. Z O.O.)

Opinie o Pass Polska Sp. z o.o.

Sanok

Ilu jeszcze tych nierobów z ukr przyjmiecie? Kto na tym trzepie sianko? Nie mam nic do nich ale skoro im dajecie takie warunki pracy, że ich żadne normy nie obowiązują, to wcale im się nie dziewie, że nie chcą (usunięte przez administratora)

Greg

Ile % premii otrzymuje się na montażu ?

Jacek
@Greg

To nie jest premia to jest dodatek do najniższej krajowej w naszej kochanej firmie premia jest dodatkiem

Pytający

Witam,czy prawda to że od połowy września nastąpi duży wzrost produkcji?Tesla do nas wchodzi.Ktoś coś wie na ten temat?

Na jakich halach ma być to robione?

Kodeks pracy

Zgodnie z Art. 108 Kodeksu pracy pracodawca może nałożyć na pracownika wyłącznie trzy kary porządkowe. Należą do nich upomnienie, nagana i kara pieniężna. Przepis wyraźnie wskazuje, za jakie przewinienia na pracownika może być nałożona kara, upomnienia lub nagany, a za jakie kara pieniężna. Pracownik może być ukarany za przewinienia porządkowe, a nie przewinienia merytoryczne w wykonywaniu swoich obowiązków. Oznacza to, że pracodawca nie może stosować kar za inne przewinienia np. za niską jakość merytoryczną jego pracy. ( panie kierowniku notatka służbowa za nie wykonanie normy jest niezgodna z prawem)

lawyer
@Kodeks pracy

Zgodnie z treścią artykułu 108 Kodeksu pracy, pracodawca może nałożyć na pracownika jedną z trzech kar porządkowych: upomnienie, nagana lub karę pieniężną. Przepis ten faktycznie precyzyjnie określa, za jakie przewinienia można nałożyć poszczególne kary porządkowe. Jednakże, warto zaznaczyć, że ocena, czy konkretne zachowanie pracownika kwalifikuje się jako przewinienie porządkowe, może być kwestią interpretacji i zależy od okoliczności danego przypadku. Istnieje pewne pole do indywidualnej oceny i interpretacji, które może różnić się w zależności od pracodawcy i konkretnych okoliczności sytuacji. W opisanej przez Ciebie sytuacji, gdzie notatka służbowa została wystawiona za nie wykonanie normy, istnieje ryzyko, że taka sytuacja może być interpretowana jako problem związany z jakością pracy pracownika, a niekoniecznie jako przewinienie porządkowe. Przepisy kodeksu pracy mówią o karach porządkowych, które mają na celu poprawę zachowań pracownika w zakresie przestrzegania regulaminu wewnętrznego lub innych przepisów obowiązujących w miejscu pracy, ale niekoniecznie regulują jakość samej pracy.

Duszek z bajki,

Witam, byłem dzis na imprezie dozynkowej w jednej z wsi z okolic Sanoka, bardzo dużo znajomych twarz z naszej firmy, ludzie chcą naprawdę odpocząć odreagować, może nasza władza też by coś zorganizowała jak kiedyś, (nie mówię o związkowych imprezach) były pikniki, widocznie teraz właściciele nie mają pieniędzy na to. Normy na każdym wydziele do góry, dążenie by większość załogi zarabiała w okolicach najniższej krajowej, problem czy kropka będzie tańsza niż naklejka, czy trzeba dmuchac czy nie, Coraz więcej im zostaje w kasie, a dla nas coraz mniej za tą samą pracę. Chcecie płacić najniższa krajowa, ok, ale za najniższa do pracy się przychodzi, a jak nie będzie się opłacać (usunięte przez administratora) To nikt nie będzie, aby się tylko odbić

@Duszek z bajki,

Pytanie do ludzi z księgowość czy to prawda że premia jest wliczana do najniższej krajowej Pozdrawiam

Nie jestem z księgowości, ale napewno nie wlicza, jedynie w skład najniższej nie dodatek stażowy i godz nadliczbowe

Pytanie 2

Dzięki za odpowiedź to jeszcze jedno pytanie dlaczego na odcinku płacowym jest kwota 1600-1700 wynagrodzenia zasadnicze/ godzinowe ,a gdzie reszta jak premię nie wliczają ??????

Stefan

Premia się wlicza do najniższej tylko teraz pytanie co jeśli dostaniesz kartę ,,papier" i zabierają ci 5 % . Czyli zabierają z najniższej krajowej i czy to jest zgodne z prawem . Taka ciekawostka z naszej kochanej firmy

@Stefan

To wtedy pojawia Ci się tzw, dopłata do najniższej a czy to zgodne wątpię w to

Jajo

Przecież jak Ci zabierają 5 %premii to na pasku masz to premię pomniejszoną czyli zabrane z najniższej krajowej

Sanok
@Stefan

Zobaczcie wszyscy jaka panuje (usunięte przez administratora) w tej firmie, że dyskutujemy o tym za co należę nam się najniższa krajowa. Ludzie pracujemy w niemieckiej firmie w branży automotiv, więc za uczciwa pracę należą nam się uczciwe wynagrodzenia, a nie jalmuzna która i tak nam muszą zapłacić

no a jak
@Duszek z bajki,

Dostałeś bnus "podwyżkowy"? Dostałeś! To jak Ty impreze chcesz? Tu nie masz odreagowywać tu masz pracować i jeszcze wentylator Ci przestawią bo za bardzo dmucha. Kiedy wyciągi ODPROWDZAJĄCE opary z produkcji będą nad maszynami na A11? Audyt nie wykazał tego?

Szwejk

Też tak kiedyś miałem, niedawno podałem ważna informacje dla firmy i pracowników, oczywiście bez imion, nazwisk i obraźliwych zwrotów. Wiadomość została zaakceptowana, ale zanim ja mogli przeczytać inni to została usunięta, naprawdę ktoś tu dba o swoje "dobre" imię. Od prawdy nie uciekniecie

Młody

Firma stawia na starszych i wykwalifikowanych pracowników traktując ich jak (usunięte przez administratora),a ci wzamian składają wypowiedzenia umowy i odchodzą z pracy/trudno to nazwać pracą/bo nie pozwolą sobie na takie śmieciowe traktowanie.Juz niebawem przekonany się czy tym obowiązkom dadzą radę ukraińscy najemnicy i bosniacy.Takie śmieciowe pieniądze to zarobią gdzie kolwiek i nie będą traktowani jak (usunięte przez administratora)Zobaczymy jak będzie wyglądał pass bez doświadczonych pracowników.

A2a
@Młody

Juz bylem świadkiem jak to koleżanki i koledzy zza wschodniej granicy ładują ile się da choć mają płacone dniówkę nie akord a w ale nie przykładając się do pracy robiąc na (usunięte przez administratora) Im nikt nie zwróci uwagi ani nie sprawdzi jak robią a Polakowi by zabrali najlepiej cała premie na przyszły rok bo nie jest w stanie zrobić normy.

Nietrzeźwy Tomasz

Witam wszystkich, jak sytuacja w firmie jeśli chodzi o atmosferę między pracownikami? Jest ok czy człowiek człowiekowi wilkiem?

Niezadowolony

Gratulacje dla związków zawodowych którzy jak mówili podwyżki negocjuja dla całego zakładu a tak okazuje się że kotły i wytłaczarki dostali pieniądze do godziny 1.6zl kotły / 1 zł wytłaczarki oraz niepełna jednorazowa wypłatę . Potem i tak powie że sobie sami wynegocjowali.

Zdegustowany
@Niezadowolony

A przynajmniej jesteś w związkach i opłacasz? Czy jak większość na krzywy ryj bierzesz pieniądze, które związki wynegocjują? Niech Twój kierownik idzie negocjować podwyżki, a nie każdy na związki czeka a później narzeka.

Stary kawaler do wzięcia.
@Zdegustowany

Młody kierownik w okularkach z wiecznym telefonem przy uchu nie ma odwagi pracownikom spojrzeć w oczy i podać ręki , a co dopiero poprzeć pracowników. Mówię oczywiście o liderze profilowania poliamidów . Chodzi po wydziale około14 czy ludzie pracują , a że ludzie zaczynają wcześniej i połowa zmiany nie chodzi na przerwę , to już go nie obchodzi . Nie ma mowy o współpracy podwładnych z przełożonymi. Smutne , ale prawdziwe.

Normann
@Stary kawaler do wzięcia.

Dokładnie, ten sam kierownik niedawno zrobił zebranie na montażu , i zachęcał pracowników żeby nie protestowali w związku z wynagrodzeniami, i " obiecał" hehe że właściciel od nowego roku da podwyżkę adekwatna do wzrostu płacy minimalnej, Panie kiero to nie właściciel a ustawa daje ta podwyżkę, czy naprawdę ludzie dla pana są tak mało rozumni? czy pana słowa są tak szlachetne, ( bez komentarza)

Lappar

Czy prawdą jest o czym ZZ nie mówią ani nie piszą , mimo tego , że ktoś pytał się na FB , że na święta dostaniemy mniej pieniędzy. Już tłumaczę dlaczego zadaje to pytanie, w tym roku nieopodatkowana kwota z funduszu socjalnego była w granicach 2000zl. Na święta wielkanocne jak wypłacili przykładowo 700 zł to było to 700 zł nieopodatkowane. Teraz część pieniędzy (Ala podwyzka ) dostaliśmy z funduszu nieopodatkowane , czy na Święta Bożego Narodzenia dostaniemy kwotę nie mniejszą na przelewie netto od kwoty z tamtego roku ?! Bo teraz jak dostaniemy np 700 zł na święta to trzeba będzie zapłacić od tego 17% podatku dochodowego. A w tamtym roku tego nie musieliśmy płacić bo mieliśmy kwotę wolną od podatku 2000 zł ( to już ostatni rok 2000 zł , byłw to jakaś ustawa covid) Ja nie twierdzę, ja pytam.

A2a
@Lappar

Przeciez juz miałeś tą "podwyzke" opodatkowana stąd z wywalczonych 2800 brutto dostałeś 2400 netto. Wiadome, że bony na święta Bożego Narodzenia juz będą w całości opodatkowane.

Xyz

W końcu można pracować po 12 godzin na a10 to zawsze będzie lepszy wypłat .

socjal

A od kiedy to pracownicy składają się na fundusz socjalny??? Jak nie masz zielonego pojęcia skąd są pieniądze na socjalnym to nie pisz bzdur. Na fundusz socjalny wpłaca pracodawca z własnego zysku !

Zniesmaczony

Wielki szacun dla pana z bazanewki za załatwienie podwyżki, nawet największy elektryk RP nie podpisał by takiego szajstwa ale widać to najprostsza droga by zostać prezydentem RP. Właśnie takich pustaków potrzeba w kraju by niemiec rządził i gnębił ludzi.Ciekawe ile z tej zapomogi zabrali na wyjazdy integracyjne.

pustaczek
@Zniesmaczony

To oddaj pieniądze które dostałeś !!! i sam idź negocjuj zobaczymy co narobisz.....ale pewnie tylko w gacie !!! bo tacy jak ty tylko narzekać na palarni w szatni i przystanku potrafią, a w życiu nic nie potrafią załatwić.

?

Pracuje od niedawna wiec powiedzcie mi czy coś takiego jak wczasy w formie pieniężnej przysługuje w przypadku wybrania dwutygodniowego urlopu, czy nic takiego nie istnieje?

Marian
@?

Najpierw musisz ten, urlop dostać w wybranym terminie, a płatne masz za każdy dzień jak zwykły urlop.

Grusza
@?

W Passie nie ma wczasów pod gruszą, ale przeznaczona na to kasa wypłacana jest na święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia. W zeszłym roku było to, odpowiednio 700 i 800 zł

Byly

3 lata temu mnie zwolnili choć pracowałem ponad 10 lat, teraz pracuje w mniejszej firmie i zarabiam więcej niż w tym pasie z ich wszystkimi śmiesznymi dodatkami, pozdrawiam znajomych, nie niszczcie sobie zdrowia bo nie warto

Byly

Prywatna firma budowlana, nie mogę podać nazwy bo nie można reklamować, poza tym jest inna mentalność ludzi którzy są wyżej, pieniądze na czas, z wolnym niema problemu

Gregor

No ale co niby mają robić? To że montaż zostanie przeniesiony to prawda,ale chyba nic tam nie będą robić.

A11

Witam kierownictwo dzisiaj zawiadamiamy BHP inspekcję pracy ale poszło pismo poszło do Warszawy na jadalni klima wyłączona na chwali idzie zdechnąć czy musi dojść do omdleń czy wypadku ludzie co wy robicie

OO

Za robote się weźcie na tych kotłach i wulkanizacji wam wiecznie coś nie pasuje ,jak nie chcecie za 6000 tyś robić to śpi......c do biedronki na kasę

Aaa
@OO

A czasem tam nie ma dodatkowych negocjacji o podwyżki płac ??? Gdzieś słyszałem taka plotkę ??? Ktoś coś wie ???

Jestem przekonany, że po zaledwie "jednym" dniu na wydziale montażu doświadczysz trudności i niepowodzeń, które zmuszą Cię do rezygnacji z tej ścieżki i powrotu na stanowisko kotłów. Tam będziesz kontynuować swoją pracę. Moje obecna praca na montażu nie oznacza, że jestem lepszy lub gorszy od osób pracujących na innych stanowiskach, w tym w Biedronce. Każdy wybiera ścieżkę zawodową, która pasuje do jego umiejętności, zainteresowań i aspiracji. Ważne jest, aby szanować różnorodność ścieżek zawodowych i docenić wysiłek każdej osoby w jej dziedzinie., i mieć szacunek dla pracowników Biedronki.

Prezes

Są dodatkowe negocjacje podwyżki płac ale z wybranymi grupami pracowników: 600zl kotły 400zl wytłaczarki No co, ci co protestowali

Aaa
@Prezes

Czyli na to wychodzi że reszta pracowników nie zasługuje również na podwyżki , troszkę jest to dla mnie nie zrozumiałe. Jak wiadomo chłopaki na kotłach mają urwanie gwizdka ( ciężka praca) ale później praca jest złożona , bez montażu nic nie pojedzie bo części nie powstaną , bez logistyki nie wyjadą itp.,itd. Czy te negocjacje są prowadzone bez nasz ZZ???

Tak
@Aaa

Ponoć dostały kotły i wytłaczarki jak to mówią kto walczy ten ma ,pozdrawiam montaż

Prezez
@Aaa

Ci co nie wychodzili i nie wychodzą w sobotę i robią tylko normę dostaną podwyżkę Reszcie warunki pracy i płacy odpowiadają

Brawo ZZ jak zawsze na straży dobra zakładu, bo o pracowników to oni nie walczą, chyba że żeby się zapisywali na ich wycieczki bo jedynie to potrafią zorganizować

podatnik

Ale wy jełopy niemyślące jesteście - związki wywalczyły kasę którą dostaniemy w lipcu i wracamy z powrotem do strajku, a kasa na podwyżki od września się znajdzie. i lepiej na tym wyjdziemy. Majcher dobrze to wymyślił :-)

Macher
@podatnik

Chyba dla ciebie się znajdzie Jeśli załoga nie stanie teraz to do lutego 2024 nic nie dostaniemy Tak mądrzy ze ZZ podpisują porozumienia A do lutego minimalna krajowa będzie podnoszona dwa razy lipiec i styczeń a my jak zwykle w czarnej (usunięte przez administratora) , sory w białej (usunięte przez administratora) Czarni już w tej firmie byli i pokazali faje passowi Przez te porozumienia i i pseudo negocjacje tylko tracimy my pracownicy ZZ mają dobre pieniądze i wygodne fotele z których nie chce się wstawać i co kolei zrobić dla pracowników

Kozel

Porażka wczorajszych negocjacji Zarząd nie chce dać pracownikom miesięcznej podwyżki płacy Małpy z montażu mogą dalej wychodzić w soboty Związki zawodowe niech jadą na zasłużoną wycieczkę A dla myślących w tym zakładzie proponuje ostry strajk: 0 sobót 1/2 normy Właściciel ma nas za idiotów Odwdzięczymy się mu pożądanym strajkiem Tą firmę to tylko Polska trzyma przy życiu Reszta zakładów to są przekręty finansowe właściciela

Zostaw merytoryczną opinię o Pass Polska Sp. z o.o. - Sanok

• Jak się pracuje w Pass Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pass Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 637.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pass Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 557, z czego 88 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 385 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pass Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Pass Polska Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pass Polska Sp. z o.o.