Opinie o Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o. w Gdynia

Łysy konduktor

Szczerze, nie jechałem gorsza kolej jaką miałem okazję jeździć, wsiadłem do pociągu z dziewczyną i postanowiłem przejść się w poszukiwaniu konduktora i przy okazji do toalety, poszedłem szukałem ich ale nikogo nie było a tu nagle przychodzi łysy śmieć i mówi bilecik ja że chciał bym kupić i mówi za późno jak byłem ich szukać chciałem normalnie z nim rozmawiać a on narzucał mi swój ton i nie dawał dojść do słowa szczerze (usunięte przez administratora)ten SKM i tego łysego konduktora jeśli to czytasz to (usunięte przez administratora) w skrycie wlepił nam mandat 150 zł i mówił że pierwsze to iść i kupić bilet ale takim dałnom nie da się przetłumaczyć (usunięte przez administratora)ich. Pozdrawiam zawsze trzeba z nimi jechać.

ech
@Łysy konduktor

Po pierwsze to się wsiada na samym początku pociągu jeśli chce się kupić bilet, bo tam są konduktorzy, a po drugie to nie żal mi Ciebie, bo sam sobie jesteś winien.

Bianka Nowy wpis

Hej, widzie na stronie, że poszukiwany jest ktoś na stanowisko ds. komunikacji i promocji. Kierunkowe wykształcenie oraz doświadczenie z pracy już posiadam, dlatego rozważam aplikację. Wiecie może w jakich widełkach płacowych wynagrodzenie się zamyka?

Łysy konduktor

@Łysy konduktor

No wiesz, ciekawa jestem, co Ty byś sobie pomyślał kiedy byłbyś na jego miejscu i codziennie każdy by tak mówił. ;p W sumie nie ma opcji kupna online czy coś? To by załatwiło sprawę

Alano
@Łysy konduktor

Nie ma nic gorszego jak wracasz noca masz za 5/10 min nocny a skm sobie stoi 15min (usunięte przez administratora) wie dlaczego a potem musisz czekać następna godzinę na następny nocny

ech Nowy wpis

Stały Pasażer

Zacznę od tego że prawie dostałam mandat a miałam bilet (zapłaciłam na miejscu bo Pan sprawdzający bilet zaczął mnie straszyć że zapłacę więcej) wsiadałam na wcześniejszej stacji niż oni ale nie mogłam kupić biletu z stacji przez aplikacje bo pociąg był opóźniony i musiałam kupić z kolejnej stacji bo nie było innej opcji przez aplikacje (na której wsiedli), nie widzieli mnie na stacji. I dlatego dostałam mandat .Żaden argument do Pana nie docierał, był bardzo nie uprzejmy. Pisze z zapytaniem czy mogę od tego się odwołać i gdzie mogę się zgłosić.

Stały Pasażer
@Stały Pasażer

Dodam że często jeżdżę skm raczej nie miałam żadnych problemów bo mam bilet miesięczny. Tym razem jednak miałam jednorazowy. Wiem ze dostałam nie uczciwie mandat, raczej nie powinnam go przyjmować ale Pan mnie zmanipulował i nastraszył droższym.

ech Nowy wpis
@Stały Pasażer

Kiedy wy ludzie nauczycie się, że mandaty wystawia tylko policja albo straż miejska!? Kontrolerzy biletów wystawiają wezwania do opłaty dodatkowej!

Witam. interesuje mnie praca jako Rewident Taboru. W ofercie na stronie piszą, że mile widziany będzie staż przy pracy w naprawie lub też złożony egzamin kwalifikacyjny. Zastanawiam się czy takie cechy wpływają w ogóle na wysokość proponowanej podstawy. ona sama ile wyniesie?

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Wyłudzenie

Pragnę pozdrowić Panów kontrolerów SKM którzy w dniu dzisiejszym na stacji Gdańsk główny wyłudzili od moich synów pieniądze w kwocie 140zł za brak legitymacji szkolnej. Panowie w chamski sposób ich okradli zastraszając chłopców policją. Za pobrane pieniążki nie wystawili pokwitowania. Zdarzenie miało miejsce w pociągu jadącym z Gdyni w godzinach 9.00 /10.00 do wyłudzenia doszło na peronie Gdańsk główny

Czytam właśnie ofertę dla specjalisty ds. obsługi sekretariatu i uwagę zwrócił punkt: robi drobne niezbędne zakupy na potrzeby biura oraz dba o funkcjonalność i estetykę biura oraz gabinetów Zarządu. o jakie zakupy w tym przypadku chodzi? czy w trakcie godzin pracy się wychodzi nawet na pól dnia na nie i nie ma z tym żadnego problemu? mam doświadczenie z pracy w biurze ale nie takie, więc się upewniam

Jaka jest kultura pracy w Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o.?

Cześć, ktoś tu pisał o nieporządku w pociągu, powiedzcie mi czy można się przyjąć do ogarniania wagonów? Chce sobie dorobić a taka oferta mi się nie pokazała, chyba ze firma sprzątająca to robi? dacie znać?

Cześć. Widziałem ofertę pracy dla toromistrza. W ogłoszeniu napisano, że oferują zdobycie wszelkich uprawnień potrzebnych do samodzielnej pracy na stanowisku. Czy uprawnienia muszę zdobyć przed rozpoczęciem pracy? Czy dzieje się to w międzyczasie, kiedy już będę pracować? W późniejszym okresie zdobyte uprawnienia wpływają na wysokość wynagrodzenia?

Z tym takim czekaniem to myślicie, że kierowcy miewają podobnie? Tu akurat pasażerowie cos pisali, ale jak teraz są rozwiązywane jakieś przykładowe nadgodziny chociażby? Czy często się zdarzają?

Cześć, ta oferta na obsługę o której już ktoś pisał nie będzie już aktualna? O sekretariat mi chodzi. widziałam po prostu ogłoszenie na takim portalu. ciekawa stawek jestem, lecz nie było podane, myślałam ze tu je ktoś określi. W mile widzianych pojawił się kurs asystencko-sekretariarski. Czy wpłynie na stawkę?

@dawid

Zwykle (usunięte przez administratora)nie pierwszy nie ostatni raz. Sytuacja się nagminnie powtarza kiedy klikam przycisk „otwórz drzwi” pracownik obsługujący pociąg mówi odjazd 2 sekundy po tym jak kliknąłem przycisk. Zero wyrozumiałości. Radzę wcielić się pracownikom w rolę waszych klientów i żeby wam odjechał pociąg prosto przed nosem kiedy wam się spieszy. jedyny plus waszych przewoźników jest to, że nie ma korków tak jak zdarza się to w autobusach natomiast nie ukrywam że czekanie na pociąg jak się spóźni jest fatalne a szczególnie w zimę. Mam serdecznie dosyć waszych pociągów i całego waszego systemu.

Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Maszynista. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji? Napiszcie, jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna!

Szukam pracy typowo administracyjnej, kojarzę że było tu cztery miesiące temu takie ogłoszenie na specjalistę ds. obsługi sekretariatu. Teraz jak się tam pracuje to nadal dają te zniżki na cele mieszkaniowe? Jak tak to czy ktoś mógłby wyjaśnić, jak to działa? Ciekawa jestem bardzo.

Realista

Dlaczego w Wejherowie na stacji jest taki bałagan? Pociągi skm odjeżdżają z peronów niezgodnie z rozkładem. To nie jest rzecz wyjątkowa tylko notoryczna.

@Realista

A kiedy ostatnio tak odjechał? I jakie poślizgi minutowe mają?

@Edyta

Codziennie jeżdże do pracy. Np dzisiaj o 7:36 mial odjechać z 1 a odjechal z 3. Codziennie tak jest ...piszę o tym, że pociągi odjeżdzają nie z tych peronów co podano w rozkładzie. Np idziesz na 3 peron i w ostatniej chwili dowiadujesz się ze odjedzie z 1 albo odwrotnie. Tak jest non stop to nie jest już wyjątkowe to jest już zasada na tej stacji...

@Realista

Ej bo tak to nie powinno na bank być. Ciekawe z jakiego powodu oni tak mieszają? Bo dla żartu raczej by takich nagłych podmianek peronów nie robili

@Edyta

Dzisiaj tj 17 czerwca o godz 6::55 zamiast z peronu 1( tak podano w rozkładzie) pociąg odjechał znowu "wyjatkowo" z peronu 3. Ludzie znowu biegali jak idioci z peronu na peron.... czy w końcu znajdą kogoś normalnego do rządzenia tą stacją?

@Realista

Jeju, pewnie źli i zestresowani. :( Mógłby następnym razem ktoś to nagrać? Żeby im pokazać wprost co się przez to dzieje? Może wtedy ogarną?

@Edyta

To co Opisujecie to nie zarządza ttm skm tylko plk. To dyzurni ruchu plk ukladaja na jakich torach beda ustawiane pociagi. Co to maszynista sam sobie uklada droge gdzie jedzie?. Nie znam sie ale wypowiem to jest wasza domena

Pasażer
@Realista

Nic się nie zmienia, pociągi odjezdzaja niezgodnie z rozkładem, pasażer musi zgadywać z jakiego peronu odjeżdża pociag. Nikt już nawet tego nie zapowiada....stacja Wejherowo to jakaś totalna porażka.

Railman
@Pasażer

Jak to nic się nie zmienia?? Od jakiegoś czasu poranne skmki wyjeżdżają punktualnie lub z minimalnym opóźnieniem, bo Polregio wreszcie puściło nowszą jednostkę na porannym kursie Słupsk-Bydgoszcz i ten wiecznie dotąd spóźniony pociąg już nie wstrzymuje odjazdu porannych skmek. Co do peronu - zgoda, tu czasem jest chaos, ale Wejherowo nie jest stacją SKM , tylko PKP PLK i to ta druga firma zarządza tam informacją pasażerską.

Antyrealista
@Realista

Niby pracownik a nie wie, że stacja Wejherowem zarządza PKP PLK? SKM w Wejherowie jest tylko gościem i nie ma tam żadnego wpływu na ruch pociągów i informację pasażerską.

Ala

Tragedia. Komuna. Zacofanie. Gorzej niż NFZ. Miałam do czynienia z kilkoma pracownikami tej firmy i traktują ludzi jak śmieci. Pociągi przyjeżdzają opóźnione. Kanary = chamstwo. Ale niestety cała ta struktura to wielkie zacofanie. Kiedy zrozumiecie że czas zrozumieć potrzeby klienta a nie traktować go jak śmiecia

Ala

Traktują ludzi jak śmieci. Czas wyjść z PRL-u i epoki kamienia łupanego i otworzyć się na potrzeby ludzi. Gorzej niż w NFZ.

qwerty

Miejsce pracy specyficzne, widać zderzenie poprzedniego systemu z obecnym. Ludzie 25-35 kontra 50-60. Wszystko zależne od działu, są takie, że po 10 dopiero coś może robią, są takie które od rana pracują za trzy inne. Praca zdalna to nagroda jak ma się staż i dobrze dogada. Płace w administracji bardzo słabe, zależne tylko od stażu, wynajmując samemu można wegetować. Godziny pracy 6.30-7.30 + 8h. Działa związek zawodowy dla maszynistów, więc reszta pracowników jest pomijana. Przestarzały system obsługi dokumentacji wewnętrznej. Bardzo dużo procedur. Dużo własnych rozwiązań programowych. Problem jeżeli znajdzie się nowe lepsze rozwiązania, automatycznie staje się ich zarządcą bez żadnych benefitów. Przez co każdy uprawia spychologię bo bez żadnego dodatku do płacy nikt nie chce dodatkowych obowiązków. Braki kadrowe w wielu działach, bez perspektyw na zwiększenie go. Dużo nowych pracowników rezygnuje albo nie ma ma przedłużanych kontraktów. Stara kadra masowo przechodzi na emerytury. Wraz z tym ogrom wiedzy jest tracony przez to, że stara kadra pamięta, a nigdzie nie ma spisanej dokumentacji, a z racji że to własne rozwiązania, to nie ma jak szukać rozwiązania. Uwaga na klany rodzinne, które tam pracują, jedno złe słowo i można się narazić w całej firmie, jeżeli ma się taką osobę w dziale. Zdarza się coś słodkiego na różne okazje. Paczki słodyczy dla dzieci, dodatek świąteczny. Benefity oprócz zniżki kolejowej nawet nie ma co brać pod uwagę. Firma oferuje bilet miesięczny dla pracowników, jednak trzeba opłacić część podatkową, tak samo zniżka kolejowa. Lepsze ubezpieczenie można znaleźć samemu, multisport w najtańszej wersji. Z drugiej strony nie ma wyścigu szczurów, korporacyjnego bełkotu. Nie ma żenujących maili od przełożonych jaką to dobrą robotę się zrobiło. Bardzo mało spotkań, bardzo mało sytuacji, że spotkanie mogło by być załatwione mailem. Trzeba dzwonić do współpracowników by coś od nich dostać, maili czy smsów prawie nikt nie czyta, przez co często jest się rozpraszanym. Ludzie są przyjaźni, cześć chce pomóc, nie ma problemu o urlop. Jest się chorym, to się choruje na L4, bez późniejszego wypominania. Jak są nadgodziny, można je później odebrać 1:1. Można tez nazbierać dodatkowy czas przychodząc wcześniej i odebrać innego dnia, ważne by na koniec kwartału być na 0. Osobna stacja przy budynku i karta na wejściu, przez co zaczyna się pracę wchodząc do budynku nawet jeżeli trzeba przejść znaczną część długości budynku do swojego stanowiska. Niektórzy pracują z pasją i/albo mają wiedzę i chcą się nią dzielić. Zmiana zarządu, wymiana archaicznych procedur, przestarzałych rozwiązań i mogło by to być ciekawe miejsce pracy bo o dziwo menadżerstwo średniego poziomu nie jest straszne. Jednak firma jest również uwięziona w politycznych rozgrywkach, więc nie ma co liczyć na znaczne polepszenie sytuacji. Może za 5-10 lat jak cała stara kadra przejdzie na emerytury, będą poważne zmiany i zmusi to zarząd do poważnej restrukturyzacji i podwyżek.

Magda

Jakie są zarobki w kasie biletowej?

@Magda

Kasy biletowe to przeżytek, ludzie kupują bilety w necie

@Realista

być może tak. ale chyba liczba sprzedanych biletów nie wpływa na stawkę? chyba, że od ilości są jakieś premie czy coś... ;) ktoś wie i mi napisze?

Pasażerka

Śmiech na sali z tą SKM - Szybka Kolej Miejska. Nazwa szybka jest chyba z (usunięte przez administratora) wzięta. Płacimy krocie za bilety a wiecznie opóźniona albo spóźniona. Parę km do pracy jedzie się 50 min. Serio? Na jaki cel idą pieniądze z biletów, a sumy małe nie są. O miejscu siedzącym można zapomnieć. Dodatkowo kończąc pracę o 21 zapomnij ze którąkolwiek przyjedzie na czas i oczywiście odstęp między jedna a druga po 40 minut gdzie o 15-17 jak (usunięte przez administratora) jeżdżą co parę minut. W zarządzie to chyba największy (usunięte przez administratora) pracuje że nic z tym zrobić nie można. Kogo Wy tam wybieracie na glownodowodzacego? Największą pomyłka Trojmiasta

Zostaw merytoryczną opinię o Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o.
  • Morska 350 A
    81-002 Gdynia

Pkp Szybka Kolej Miejska W Trójmieście Sp. z o.o.