logo Conbelts S.A.

Conbelts S.A.

Bytom

Opinie o Conbelts S.A.

KOLO 2015-12-28 22:19
Czy w Conbelts po prywatyzacji nadal są stanowiska pracy na produkcji zaliczane do prac w szczególnym warunkach lub w szczególnym charakterze, które uprawniają do wcześniejszej emerytury?
W ZGG S.A., gdy była to firma państwowa sprawa była oczywista, wypłacano dodatek szkodliwy i po 15 latach pracy w tak szkodliwych warunkach, pracownicy związani z produkcją nabywali uprawnienia do wcześniejszej emerytury. Badania czynników szkodliwych pracy w ZGG S.A. potwierdzały warunki szkodliwe dla zdrowia, długa lista składników stosowanych do produkcji szkodliwych dla zdrowia (np. formalina na impregnacji, duże zapylenie sadzą itd. – są to składniki rakotwórcze).
Czy obecnie, po prywatyzacji i zmiany nazwy firmy na Conbelts Bytom S.A. nadal są warunki szkodliwe na produkcji ? Bo raczej po prywatyzacji nie zmieniono firmy w zakład leczniczy Bytom-Zdrój .
3
do KOLO 2015-12-29 23:18
Nie ma tam warunków szkodliwych.
Conbelts dostaje nagtody jakości tylko dlatego ze to największy zaklad w Bytomiu i tyle. Sorry ale Kevin ma racje "naucz się i spadaj do innej firmy".
2
Kokq 2016-01-04 10:49
Praca jak każda inna, z ta różnicą, że z dużymi wymaganiami (zwykle na wyrost) i słabo opłacana, ale tak to już jest w dzisiejszych czasach. Najgorsza jest korporacyjność, brak realnej możliwości awansu; jesteś ambitny, masz sukcesy, to bez skrupułów to wykorzystają i Ci podziękują, albo wręcz w żywe oczy zrobią Cię w ch...; pracowałem tam jakiś czas i w tym okresie obserwowałem trzy takie przypadki, a mam informacje, że po moim odejściu jeszcze się to powtórzyło. Ktoś napisał, że warto tam się czegoś nauczyć, zawsze to praca, ale zastanów się czy nie jest to strata czasu. Dzisiaj jest rynek pracownika nie pracodawcy.
3
555 2016-01-07 12:35
To jest właśnie obecna rzeczywistość w Polsce, nie ważne co pracownik potrafi, ważne żeby był tani. Jesteś za ambitny, masz wyniki to Cię wykorzystamy i podziękujemy bo jesteś zagrożeniem dla przełożonych. Lepiej opłacać dziwne stowarzyszenia, rozdające nagrody np "Najlepszego pracodawcy, itp...", które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, w celu kreowania fikcyjnego, medialnego wizerunku, niż zapłacić dobremu pracownikowi. Wnioski są jednoznaczne, oszczędzając na pracownikach - zwiększają się koszty działalności operacyjnej i nietrafione przepłacone inwestycje. W Polsce nie mamy własnych technologii, jesteśmy tylko chwilową montownią z tanią siłą roboczą, aż korporacje przeniosą produkcje do jeszcze tańszych wschodnich krajów. Steve Jobs (z wykształcenia marketingowiec) stworzył jedną z najdroższych marek na świecie, pomimo że firma Apple była na skraju bankructwa, a to się udało tylko dzięki "zatrudnianiu najlepszych pracowników" - jego dewizą było - "zatrudniam ludzi mądrzejszych od siebie".
HR 2016-01-08 09:58
Powiem tak: branża jest bardzo trudna, sytuacja na rynku tragiczna. Produkowane taśmy sprzedaje się do sektora górniczego, który jak każdy widzi przechodzi poważny kryzys i upada. Cena 1m taśmy z ok 300 zł spadła na ok 200 zł (sprzedaż na podstawie przetargów i wygrywa najniższa cena) w przeciągu roku. A koszty utrzymania firmy raczej nie maleją, a surowce potrzebne do wyprodukowania produktów też nie tanieją. Mimo tego wypłaty są zawsze na czas, podwyżki systematycznie są przyznawane, nie ma grupowych zwolnień. Kraje eksportowe , na które koniecznie trzeba się otworzyć jeszcze bardziej wymagają inwestycji, spełniania wysokich standardów , oczekują certyfikatów, wyróżnień itp. Dzięki pracy pionu finansowego, udaje się pozyskiwać środki z unii europejskiej na inwestycje, które pomogą firmie rozwijać się , i tym samym przetrwać. Bo kto nie inwestuje obecnie w nowe maszyny, technologie ten zostaje w tyle i za rok go nie będzie... Oczekiwania osób podejmujących pracę obecnie są wysokie, a często po studiach po prostu nie wiele jeszcze potrafią, stąd faktycznie, można się u nas wiele nauczyć. A mówienie że brak możliwości awansu jest brednią. Przykładem są 4 osoby, które są kierownikami/ dyrektorami w Conbelts a nie ukończyły jeszcze 30 lat (awansowały od specjalistów) ... Owszem ,awans nie jest dla każdego, bo trudno by byli w firmie sami kierownicy... Ja do prezesa Conbelts mam wielki szacunek, na pewno nie boi się on "mądrzejszych od siebie" i pewnie z chęcią by takich zatrudniał na kluczowych stanowiskach, tak jak Steve Jobs, tylko to on faktycznie jest siłą napędową tej firmy. Nikt się też tu nie boi zatrudniać wysoko cenionych specjalistów (w dziale technologicznym pracują np. 2 osoby z doktoratem). Daleko nam do korporacji, gdzie jest się tylko trybikiem w maszynie, można tu wcielać swoje pomysły, dostawać ciekawe, ambitne zadania. Premie uzależnione są od wyniku finansowego i są przyznawane przy sprzedaży na odpowiednim poziomie. Więc nikogo do pracy tutaj szczególnie nie zachęcam, trzeba być pasjonatem, osobą lubiącą wyzwania, pracowitą, ciekawą świata, gotową do nauki, kreatywną, itd.. Oszczędźcie mi zachodu i nie wysyłajcie cv, jeśli jesteście malkontentami szukającymi ciepłej , wygodnej, nie wymagającej posady ... śmieszą mnie osoby, które popracowały rok i już uważają się za osoby mądrzejsze od przełożonych, zero lojalności , odpowiedzialności, uczciwości (no tak, te słowa wyszły z użycia). Spotykam osoby, które już się wypaliły, znudziły, brak im motywacji po roku pracy. Dorośnijcie... albo załóżcie własną firmę- w końcu moda na start up'y powszechna, ciekawe jak długo utrzymacie się na rynku... ;) to prawda- teraz rynkiem rządzą pracownicy ... ;))))
1
555 2016-01-10 01:30
Firmę tworzą pracownicy (zespół) a nie menedżer czytaj Prezes. Każdy menedżer jest tak dobry, jak dobry ma zespół. Dowód? - firma bez pracowników nie przetrwa a odwrotnie... , cała administracja państwowa dawno by padła, ponieważ tam kierownictwo jest dziełem przypadku i zmienia się, w zależności jaka opcja polityczna wygrywa. Podstawą funkcjonowania każdego zespołu/firmy jest zaufanie do pracowników, wówczas można delegować zarówno zadania jak i odpowiedzialność na najniższe szczeble zarządzania, co zdecydowanie poprawia skuteczność zarządzania i obniża koszty działalności. Siłą napędową firmy jest wykorzystywanie wiedzy pracowników i delegowanie władzy/odpowiedzialności na najniższe szczeble organizacji. Nie można osiągnąć sukcesu, gdy w firmie jest ciągła rotacji kadr i obniżanie kosztów, zatrudniając najtańszą siłę roboczą /absolwentów. Więc hasłem przy rekrutacji nie powinno być „Dużo możesz się nauczyć”, tylko „Co my, szanowny kandydacie, możemy nauczyć się od Ciebie”.
Wiem co piszę, ponieważ mam prawie 20-letnie doświadczenie w międzynarodowej korporacji, o której raczył wspomnieć Pan Prezes i to nie jest moja jedyna firma w której pracowałem. Każdy menedżer z podstaw zarządzania powinien wiedzieć, że nie ocenia się ludzi, tylko wyniki pracy i tyle w temacie.
3
HR 2016-01-11 09:09
odpowiadając -555- : absolutnie się zgadzam, że każdą firmę tworzą ludzie. Wypowiadam się jako HR Manager- zrekrutowałam tu w ciągu ostatnich 4 lat mnóstwo osób. Jedne zostały, inne nie przystawały do kultury organizacji lub miały inne aspiracje i się z nimi pożegnaliśmy. Nigdy kryterium nie było zatrudnianie "taniej siły roboczej". A absolwenci ,czy studenci 5 roku podejmowali u nas pracę, bo znali dobrze języki obce, byli/ są chętni do nauki, podejmowania nowych wyzwań. Firmie potrzeba było tzw. świeżej krwi, świeżego spojrzenia. Stawiając w kilku obszarach na młodych, zdolnych i ambitnych dawaliśmy też im szansę, którą często wykorzystywali. I tą politykę będziemy kontynuować. Nie prawdą jest jednak,że tylko takie osoby zatrudniamy... Dołączyło do nas wiele osób z wieloletnim doświadczeniem we wszystkich działach- handlowym, księgowym, finansowym, technologicznym, technicznym... Cenimy też osoby, które z Conbelts związane są od lat (10, 15, 20 a nawet więcej). Wymagamy od nich jednak by także się rozwijały. Takie są wymogi rynku, który się wciąż dynamicznie zmienia, a nie "widzimisię" Zarządu czy rekrutera ... Osobo z Nickiem -555- jeśli jesteś tak świetna w kwestiach zarządzania personelem, to gratuluję, na pewno masz dobrą, satysfakcjonującą pracę, w której jesteś doceniany. Nie mów nam jednak jak mamy zarządzać własną firmę, rób to we własnej... powodzenia.
1
do katynka i innych 2016-01-14 22:38
A powiedzial hr jaki będzie zarobek? Bo mi powiedzieli ze przez 3 mies 1500 zl netto a po okresie probnym na tyle na ile się umówiliśmy. Myslisz ze conbelts dotrzymal slowa? Nie. Mimo ze ma się doswiadczenie i zna się języki. Pani Hr wspomniala ze nie ma zwolnien grupowych - pewnie ze nie ma bo jak ma ktoś umowę ns czas określony to mozna go zwolnic nie podając przyczyny. Po połączeniu doszlo do zwolnien ale nie grupowych zeby firma nie musiala placic odpraw a zeby pod wzgledem liczby pracowników nalezala pod sektor msp. Całe szczescie ucieklem przed tym zdarzeniem i nie muszę w obecnej pracy borykać się z wysokością wynagrodzenia.
najbardziej byl dla mnie zalosny Komentarz na temat start upow. Jak się ma to samo nazwisko co szef to perspektywa rzeczywistosci wyglada inaczej...
życzę wszystkim powodzenia w szczególności tym co chcą się tam zatrudnić.
4
real 2016-01-17 06:56
Realista
- Dlaczego w Bytomiu z 20% największym bezrobociem w województwie, menedżer HR nie może znaleźć pracowników?
- W firmie zatrudniającej 200 pracowników, menedżer HR rekrutuje mnóstwo pracowników i ciągle poszukuje nowych, dodatkowo narzeka, że nowozatrudnieni pracownicy nie mają motywacji albo sami się zwalniają.
Dziwne? Nie. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Jeżeli doświadczonemu pracownikowi po studiach ze znajomością języków, oferuje się prawie najniższe wynagrodzenie (obecnie jest to 1356zł) to spawa się oczywista.
Może menedżer HR zatrudni się za najniższe wynagrodzenie i będzie musiał za takie wynagrodzenie utrzymać 3 osobowa rodzinę?. Wówczas menedżer HR przestanie wypisywać takie dyrdymały na forum i obrażać się na cały świat.
Z najniższym wynagrodzeniem, pracownik kwalifikuje się do pomocy MOPS-u, a na pytanie dziecka, dlaczego tata nie może kupić mu zabawki? tata odpowie - bo jestem „Pasjonatem w Conbelts”.
Na szczęście rynek pracy powoli się zmienia, choć dalej pracodawcy żyją w przeświadczeniu, że mogą zatrudniać na takich niewolniczych warunkach pracowników, a pracownik za sam fakt, że ma zatrudnienie, powinien być pracodawcy dozgonnie wdzięczny.
W branży informatycznej już widać cywilizację na rynku pracy, kilka dużych firm otworzyło swoje oddziały, proponując wynagrodzenia na odpowiednim poziomie i tym samym pozbierali z rynku najlepszych informatyków. Nikt w tej branży już nie proponuje najniższego wynagrodzenia, można? można.
Dla przykładu - znam osobiście wielu prywatnych właścicieli firm, którzy wykorzystują sytuację na rynku pracy, płacą niewolnicze wynagrodzenia pracownikom, a sami nie wiedzą co mają z kasą robić.
Im szybciej ucywilizuje się rynek pracy, tym szybciej pracodawcy uświadomią sobie „Prawa biznesu - najpierw muszą zainwestować w pracowników, a potem mogą liczyć na wyniki”.
Życzę powodzenia.
7
HR 2016-01-19 09:45
obecnie szukamy: sp. ds. zakupów, młodszy sp. ds. analiz rynku (oba z b. dobrą znajomością j. ang), mechanik utrzymania ruchu, pracownik fizyczny na produkcji, laborant
1
do tosiek 2016-01-19 12:43
Gość: nick IP:
"Startowałem u nich do działu eksportu właśnie, zaproponowali mi pracę.
Za prowadzenie sprzedaży do 2 krajów i wejście na 2 nowe rynki zaoferowali minimalną krajową... Jak się można domyślać nie pracuję tam ;)"
2
cb 2016-01-21 08:47
no bardzo ciekawe, ale w Conbelts export wcale tak nie funkcjonuje, żeby szukał kogoś do sprzedaży do 2 krajów i by wchodziło się samemu na nowe rynki- bzdura.
1
@regit 2016-02-13 13:52
Dobre!
Atut firmy – „Jest możliwość ubezpieczenia na życie” – pytanie - A jest możliwość godnego wynagrodzenia?
Ubezpieczenie na życie to nie jest składnik wynagrodzenia, tylko potrącenia z wynagrodzenia za które płaci pracownik, natomiast za każdego nowego ubezpieczonego w ramach ubezpieczeń grupowych, pracodawca dostaje jeszcze profity od firmy ubezpieczeniowej.
4
do regit 2016-02-15 16:13
Dokładnie tak jest. Ja nie jestem frajerem i juz tam nie pracuje bo teraz ta zalosna pensja w conbelts ledwie mi starczalo na utrzymanie się. Sorry conbelts ale liczcie wymagania na pensje a nie liczcie ze znajdzie frajera, bo Wasze szczęście do tego może się skończyć.
1
do regit 2016-02-15 16:13
Dokładnie tak jest. Ja nie jestem frajerem i juz tam nie pracuje bo teraz ta zalosna pensja w conbelts ledwie mi starczalo na utrzymanie się. Sorry conbelts ale liczcie wymagania na pensje a nie liczcie ze znajdzie frajera, bo Wasze szczęście do tego może się skończyć.
5
grubcio 2016-04-07 10:23
Opinie o niskich zarobkach jak najbardziej prawdziwe. No i częsta wymiana kadr, bo warto przyjąć "zielonych"ale też najlepiej ciotkę i pociotkę, bo wszystko zostaje w rodzinie... Kadry kierownicze pożal się Boże- niewykształcone, ale sterowalne przez Prezesa i o to w tym interesie chodzi.
6
czerwona czapeczka 2016-04-13 18:40
pracowałem w tej firmie zarobki najnizsza krajowa za 22 dni 1380zl nie polecam jak ktoś ma rodzine na utrzymaniu Pozdrawiam
8
Do 12 2016-04-17 16:56
Najnizszej nie masz ale 1500 zl :)
Jak nie jesteś perfekcjonista we wszystkim co robisz takze pod względem personalnym i nie przeszkadza Ci powyzsza pensja oraz zakres obowiązków za 2 osoby to nie masz czego szukać w Conbelts
4
byłyPracownik 2016-04-24 20:58
Dobra firma na start, fajny pakiet socjalny. Niestety pracownicy ambitni z kwalifikacjami bywają niedocenini - kwestia wynagrodzenia wynagrodzenia decyduje o zmianie pracy.
Pani HR uważa że firma prężnie działa, ale nie mówi o tym, ile osób odeszło w 2015 roku bo Conbelts nie zaproponował im lepszych pieniędzy niż inne firmy.
Jeżeli jesteś spokrewniony lub skoligowacony z prezesem, to dostaniesz tam pracę, nawet osobistego kierowcy.
5
ciekawski 2016-04-26 09:58
Mam drobne pytanie, czy zbieżność nazwisk Pana Prezesa i Pani HR Manager to przypadek? Jeśli nie, to chyba oczywiste, że Pani manager nie będzie się wypowiadać źle :)
7
odpowiada 2016-05-02 07:22
Pan prezes ma kierowce swojego szwagra. Dzieciom też pracę zapewnił.
6
do odpowiada 2016-05-02 18:05
Niestety ale odpowiada ma rację.
Najśmieszniejsze jest to że w 2015 ponownie się połączyli i były spotkania, że nikogo nie zwolnią z tego powodu, ale i tak zwolnili.
Jest to naprawdę chamówa z ich strony.
Dobre miejsce na 1 ewentualnie drugą pracę potem lepiej szukać czegoś innego.
Atmosfera mega nerwowa jak jedna osoba ma pracować za dwie osoby.
Szukają ideału za 1500 zł netto z perfekt angielskim i takim tam.
5
Diddl 2016-05-04 08:26
Polacy to jednak zawistny naród. Właściciel firmy może zatrudniać we własnej firmie kogo tylko chce. Jak Ci się to nie podoba, to załóż własną firmę i zobaczymy jak zmieni się Twoje myślenie.
1
gucio 2016-05-04 11:44
jeśli pan prezes jest właścicielem firmy, to może sobie zatrudniać komu mu się żywnie podoba. masz z tym problem? załóż własną firmę... I na pewno nikt nie dostaje tu wypłaty za darmo, tylko za wykonaną dobrze pracę.
obiektywna 2016-05-05 16:25
do Odpowiada: Musisz chłopie zmienic źródlo informacji bo masz fałszywe dane. Poza tym każdy ma prawo do wyboru miejsca pracy i nikt nie musi pracowac tam, gdzie go wykorzystują, zmuszają do nadmiernego wysiłku i mało płacą. Przecież Conbelts to nie zakład karny, czy tez [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i nikogo za karę tu nie wysyłają. Polska to nadal wolny kraj-zawsze masz wybór. A może Cię tutaj nie chcieli bo sie na Tobie poznali i dlatego takie brednie piszesz?
2
do obiektywna 2016-05-09 16:20
Sam się poznałem na tej firmie. Niektorzy nie maja tyle odwagi co ja zeby zmienić pracę i Ci zostają w Conbelts. Zatrudniajcie sobie kogo chcecie. Życzę powodzenia jak daleko zajedziecie
5
Obiektywna 2016-05-10 11:36
i to jest własnie urok demokracji. Czyżby złość przez Ciebie przemawiała? Zdecydowałeś sam o zmianie pracy, to czemu wyczuwam niezadowolenie? To bie również zyczę powodzenia i zajechania .... Pozdrawiam
do obiektywna 2016-05-11 20:46
Ostrzegam innych zeby nie marnowali czasui brali pod uwage Conbelts jak juz naprawdę nie maja nic lepszego. Korzystam z uroku demokracji i korzystam z wolności słowa
5
dillala 2016-05-12 23:00
Jedna uwaga ogólna do tego Forum na gowork.pl nie tylko do wątku Conbelts ponieważ przeczytałam opinie o wielu innych firmach także o tych naprawdę dużych uznanych firmach z różnych branż. ( Zachęcam do zapoznania się z opiniami o znanych Wam firmach na pewno się zdziwicie )
90 jak nie więcej % postów to czysty bardziej czy mniej osobisty hejt internetowy - wniosek jest taki - forum jest to możliwość wypowiedzi dla sfrustrowanych ludzi z takich czy innych powodów ale są to niestety tylko subiektywne odczucia. Uważam , że nie warto się tym kierować przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu. Każdy tylko narzeka na niskie płace, niekompetencje szefów, warunki pracy, złych kolegów. Cały internet to jeden wielki hejt poczytajcie posty pod różnymi artykułami na dowolny temat , pomyślcie i wyciągnijcie wnioski !
2
mark87 2016-05-16 15:10
Witam państwa, bardzo serdecznie . Chciałbym podzielić się z państwem opinią.
Otóż jestem po rozmowie kwalifikacyjnej , dostałem propozycję pracy za 1355 zł przez ponad rok !!! , rozumiecie ?! , jak się spytałem o jakąś podwyżkę , to usłyszałem , że będzie jeśli minimalna krajowa pójdzie do góry !!! hahaahah!! jakieś kpiny . Względem dodatków do wynagrodzenia , nie wiadomo:(:(. Mam 29 lat , takie warunki płacowe mnie nie satysfakcjonują . Rozumie , gdyby to była 1 lub 2 praca . Mam 2,5 roku stażu pracy i takie coś :(:(:( . A wymagają minimum roku stażu . No przepraszam , za 1355 minimum , nie wiadomo kiedy jakaś premia !!!! i tak przez ponad rok ??!!! ...
5
emi 2016-05-17 14:31
Mark87, a na jakie stanowisko aplikowałeś, jeśli można zapytać?
g. 2016-05-17 18:30
Mark, czy aplikowałeś może na stanowisko specjalisty ds rekrutacji i rozwoju?
dillala 2016-06-06 22:26
Jeżeli ludzie wyrzucają swoje żale to coś jest na rzeczy. Powiem krótko jedna osoba pracuje za dwóch. Nadgodziny nie sa platne. Dziękuję za zatrudnienie ale i też za wypowiedzenie bo dzięki temu wiem ze mozna pracowac normalnie przez 8 h i to za znacznie lepsze pieniądze w spokojnej atmosferze.
5
pułkownik 2016-06-17 09:56
A ja dziękuję Conbelts, za to czego mnie nauczyła. Byłem tam pracownikiem produkcji i nauczyłem się bardzo wiele. najważniejsze, co z niej wyniosłem, to jak nie zarządzać produkcją. Dzięki tej wiedzy jestem teraz kierownikiem oddziału. I cieszę się, że mogę zatrudniać osoby na stawce 2800 PLN brutto na okres próbny a później 3700 PLN brutto - mówimy tu o pracownikach produkcji. Zatrudniam dużo młodych osób, bez doświadczenia albo z niewielkim doświadczeniem. Organizuję im kursy i szkolenia. Dzięki temu pracownicy nie szukają nowych wyzwań u innych pracodawców. Taka sytacja powoduje pewien komfort - nie muszę się martwić, że ktoś lub ktosie nagle mi odejdą z pracy. Mój oddział rozwija się razem z pracownikami, co buduje pozytywną atmosferę w ekipie.
Wiem, ze Conbelts też organizował kursy - nawet w jednym uczestniczyłem.
Dziękuję Ci, Conbelts, za bezcenne doświadczenie. (To nie hejt ani nie wylewam tu żalów, po prostu naprawdę się wiele nauczyłem)
POWODZENIA wszytkim
2
? 2016-06-19 16:34
Nie przekraczają nawet po dwudziestu kilku latach pracy a premie? bywają nie za często i zawsze więcej jest o niej gadania niż jej wielkość w złotówkach :(
3
odnośnie premi 2016-08-02 17:20
Jaha ptemie. Robią spotkanie ze dostanie się premię świąteczną a potem Ci powiedzą ze to dotyczy osób ktore mają umowę na czas nieokreślony. To tule w temacie premi.
1
były pracownik 2016-08-03 09:21
Podjęcie pracy w Conbelts polecam młodym osobom, które kończą studia lub świeżym absolwentom (praca w biurze), można tam zdobyć doświadczenie tak cenne na rynku pracy. Niestety zarobki są na niskim poziomie co powoduje duże rotacje, zwłaszcza wśród młodych, ambitnych pracowników. Na pewno na tą sytuację duży wpływ mają realia na rynku, na którym Conbelts funkcjonuje. Prawda jednak jest taka, że jest to prywatne przedsiębiorstwo i właściciel może ustalać poziom wynagrodzeń jak mu się podoba, jeżeli nie jest on dostosowany do rynku to zwyczajnie nie będzie miał rąk do pracy i będzie musiał te stawki podnieść. Taki jest rynek ;) Co do atmosfery jaka panuje to w moim dziale była bardzo dobra, jednak wiem, że nie we wszystkich działach tak było, nie wiem jak jest teraz. Moja sugestia to ustalenie dla pracowników ścieżki awansu wraz z widełkami ewentualnych podwyżek po określonym czasie pracy, wtedy każdy będzie widział na co się pisze i będzie mniej negatywnych wpisów na portalach takich jak ten ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia Conbelts i przede wszystkim wszystkim pracownikom !
były pracownik 2016-08-03 11:10
Mówię o sytuacji jaka była kiedy odchodziłem około roku temu. Ja i wiele innych osób zaczynały pracę w Conbelts od razu po studiach lub jeszcze w trakcie studiowania.
były pracownik 2016-08-05 10:39
Na początku około 2100 brutto na rękę, po okresie próbnym raczej podwyżki nie dają. Po pierwszej umowie na 1 rok, czyli po roku i 3 miesiącach pracy niewielka podwyżka. Mówię o osobach niedoświadczonych, nie wiem jak jest w innych przypadkach.
Ja 2016-08-05 22:33
Proszę absolutnie nie sugerować się większością postów-są to aktualni pracownicy, "lustratorzy", próbujacy sprowokować pozostałych współpracowników do zwierzeń. Jako że każdy boi się uzewnętrznić swoje zdanie w pracy, robią to na forach. Dowód?? Na jakiej podstawie SAK tak chętnie pragnie się przyjąć na stanowisko specjalisty ds wsparcia sprzedaży skoro nigdzie nie ma oferty na to stanowisko? Wezmą ją/go w ramach nepotzmu? To pracownik, wie, jaka atmosfera panuje między działem handlu a działami ościennymi i chce informacji.
Ludzie pracujący są dobrymi specjalistami natomiast panie dyrektorowe niekompetentne, z przerośniętym ego i dziką rządzą władzy absolutnej. Nie cofną się nawet przed najpodlejszymi metodami: szczucie, wąchanie w życiu prywatnym ludzi, prowokacje względem podwładnych, upadlanie. Tu ścieżka kariery jest odcinkiem zerowym.
Pozostałe działy owszem, godne uwagi oraz przyjazne.
10
Romek 2016-08-09 13:50
Wie ktoś może czy będzie premia za czerwiec albo za lipiec?
Jorg 2016-09-17 19:43
Pracuje w Bytomiu, zarabiam ok 2500 do ręki. Myślałem, że to mało i że w większej firmie takiej jak Conbelts zarobię więcej, ale widzę że muszę docenić swojego pracodawcę. Widać w tym mieście nigdy nic się nie zmieni.
1
Xenia 2016-10-12 10:30
Witam, proszę o informację, na jaki zarobek może liczyć osoba zatrudniona na stanowisku asystenta dyrektora handlowego w conbelts?
Dzięki :)
Marek 2016-10-12 11:07
@Xenia niestety konkretnych sum nikt nie jest w stanie Ci podać, jednak raczej nikt nie narzeka na płace na tym stanowisku ;)
do Marek 2016-11-04 06:18
Marku dopiero się tworzy takie stanowisko więc skąd mozesz wiedzieć :) Pewnie dostaniesz 1500 zl do ręki jak większość w Conbelts w biurze
1
on%ona 2016-11-18 12:16
ooo,ooo,OOO, obiecywane będą cuda, cudeńka + wianki :) przede wszystkim musisz być uległa, przytakiwać, broń boże nie możesz wybijać się inteligencją, kreatywnością, błyskotliwym intelektem, nawet urodą no i oczekiwać dużo (nawet jak znasz 3 języki !:))) ) Masz to ?- to aplikuj śmiało !
Pamiętaj, jest jeden bóg - dyrektor CHandlu.. . Dodatkowo, już objąwszy stanowisko Asystenta, trz komplementować przełożonych i liza [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] kariera mUUUU rowana!!
8
Knoppers 2016-12-15 09:01
ile osób odeszło z handlowego ostatnimi miesiącami...?
Pozdrowienia dla genialnej pani dyrektor, od której uciekają wszyscy począwszy od pracowników, a skończywszy na klientach.
11
klin 2017-01-21 18:02
zwalniają kosztowniejszych, bo dłużej pracujących i zatrudniają nowych za psie pieniądze- ludzie uciekajcie przed takimi ofertami, wiem, bo mnie wyssali do cna i kopnęli w d...
6
Były pracownik 2017-02-19 15:15
Święta racja,pozbywają się pracowników wieloletnich dobrze zarabiających.Niby nie zwalniają tylko przenoszą do innego działu ale już za najniższą krajową.Znam ten zakład od 1987r bo sam pomagałem przy jego budowie,potem pracowałem na produkcji. Pracowało się dobrze a zarobki były godziwe,prezes (nie będę wymieniał nazwiska-wysoki,szpakowaty Pan) stawał zawsze za ludźmi i starał się by pracownikom nie działa się krzywda.Ale jak zakładem zaczęli zarządzać co jakiś czas nowi prezesi to niestety zaczęły się problemy.Zatrudniano coraz więcej nowych pracowników którzy wykonywali tą samą pracę ale za dużo niższe wynagrodzenie a tych z wieloletnim stażem przenoszono np. do ochrony za najniższą krajową. Znam osoby które zostały zwolnione albo po prostu zaproponowano im takie warunki że musiały odejść a kiedy po jakimś czasie pojawiły się na terenie zakładu albo wręcz przy bramie zakładu traktowano je jakby stanowiły zagrożenie albo chciały wykraść jakieś dane z firmy.To nie są wymyślone historie bo sam byłem ich świadkiem. A moja osoba jest również tego przykładem. Pracowałem na zakładzie prawie 24 lata przechodząc różne stanowiska ale to ze względów zdrowotnych,znam każdy zakamarek zakładu,ludzi którzy w nim pracują,widziałem wszystkich którzy zarządzali firmą jak się zmieniała(nie powiem wygląda teraz bardziej nowocześnie) ale widziałem też ogrom niegospodarności i wyrzuconych pieniędzy w błoto. Podam przykład zrobiono remont dachu biurowca z całkowitą wymianą pokrycia a bodajże po kilku miesiącach po ulewnych deszczach zalało nawet pomieszczenia na parterze budynku,ciekawe czy ten kto odebrał te prace firmy dekarskiej poniósł jakiekolwiek konsekwencje. To tylko jeden przykład ale znam ich jeszcze kilka gdzie jedna firma poprawiała drugą nie wiem jaki to miało cel może wyprowadzenie pieniędzy z firmy. A kto poniósł tego konsekwencje właśnie Ci zwykli pracownicy bo przecież zarząd sobie nie zmniejszy pensji. Widziałem też wiele rzeczy które były naprawdę karygodne a na dodatek odmówiłem zrobienia rzeczy które nie należały do moich obowiązków jak również nie były zgodne z kodeksem pracy. No to w końcu stałem się niewygody i mnie zwolnili-przepraszam źle napisałem Pan Prezes to ujął tak: temu panu skończyła się umowa i dalej jej ie przedłużamy. A jak próbowałem się dowiedzieć z jakiego powodu nikt mi nie potrafił powiedzieć odsyłano mnie od jednego do drugiego,wręcz padło stwierdzenie jednego Pana że dobrze się ze mną współpracowało ale musi Pan odejść .Zostałem również przez tego Pana obrażony słownie po tym jak odmówiłem wykonania pewnych rzeczy których nie musiałem robić bo nie należały do moich obowiązków a i stan zdrowia na to nie pozwalał. Po moim odejściu właśnie na tym forum próbowałem opisać parę rzeczy niegospodarności i bardzo się to komuś nie podobało więc usuwano niejednokrotnie moje wpisy . Po moich wpisach na forum zaczęły się wpisy innych osób którym też się nie podobały niektóre rzeczy jak i zachowania pewnej osoby, chyba nawet padło nazwisko. Oczywiście podejrzenie padło niesłusznie na moją osobę no i zaczęło się zastraszanie osoby którą znałem a była nadal pracownikiem zakładu. Nie rozumiem jednej rzeczy jeżeli ktoś ma do mnie o coś pretensje to dlaczego mści się na osobach postronnych i wykorzystuje życie prywatne do tego by pogorszyć warunki pracy. Na koniec chciałbym tylko napisać iż mimo tego że to pracownicy tworzą zakład i pracują na jego utrzymanie mało kto się z nimi liczy najważniejszy jest zarząd i cała otoczka wokół niego. Są to ludzie bardzo bliscy prezesowi znajomi,koledzy i nie tylko...
6
Alicja 2017-03-02 11:21
W wywiadzie przeprowadzonym specjalnie dla portalu GoWork.pl znalazłam informację o tym, że pracownicy otrzymują premie motywacyjne, uznaniowe, dodatki pieniężne i rzeczowe w czasie świąt, promocyjne zniżki na karnety sportowe. Brzmi dobrze!
3
Zostaw swoją opinię o Conbelts S.A. - Bytom
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Conbelts S.A.