GRUPA GUMUŁKA

Katowice

Opinie o GRUPA GUMUŁKA

opir 2015-01-14 19:32:29
pieniadze penie dla studenta sa odpoweidnie ale najwazniejsze jest zdobyc jakies doswiadczenie . Ale w sumie dla studenta ważny jest staż, a jeżeli nie utrzymuje się sam to pieniądze stanowią drugoplanową potrzebę. Dobrze, że jest możliwość bycia stażystą. super cv potem mozna miec po tym wszystkim czy jak? pozdrawiam i czekam na informacje od was.
ex 2015-01-21 16:15:29
Można tę firmę polecić tylko komuś młodemu, komu zależy na szybkim nabyciu doświadczenia. Praktykanci są potrzebni w każdym dziale do połowy obowiązków i przyjmują ich bez większego problemu. Robi się pod presją czasu i szefostwa. Po praktyce ma się mnóstwo zadań do wpisania w cv i łatwiej jest dostać się do innej pracy. Kto pracuje tam kilka lat, to albo z przyzwyczajenia, albo z konieczności, albo cudem dostał etat i normalną pensję. Firma płaci grosze za praktyki, potem zatrudnia cię na śmieciówkę żeby obciąć koszty twojej pracy, a ty musisz zasuwac tak samo jak etatowy. Na niektórych stanowiskach jest szansa na umowę o pracę, ale są one w mniejszości. Zdecydowanie istnieją firmy w Katowicach, które zatrudniają na lepszych warunkach.
whatsapp 2015-08-23 20:22:19
Pensje są wyższe niż minimalna krajowa, ale niewysokie. Obowiązków było czasem nie do nadążenia. W całej firmie jest bardzo koleżeńsko, szczególnie w Grupie Euroedukacja i u informatyków. Praktykantów jest dużo i robią to samo, co wieloletni pracownicy. Pod względem merytorycznym warto było tam pójść.
sloneczko 2015-09-26 12:30:37
A jak z podwyżkami i premiami dls stałych pracowników? Sa jakieś?
julka 2015-10-14 23:36:22
Orientujecie się moze ile obecnie płacą na stanowisku stażysty ze statusem studenta?
kremczyk 2015-11-03 12:46:48
Szukam aktualnie praktyk związanych z audytem finansowym i znalazłem kilka ogłoszeń z Grupy Gumułka. Ktoś może mi napisać coś więcej? Słyszałem, że można się tam sporo nauczyć i płacą za praktyki...
psolsz 2015-11-04 13:57:30
Tak, płacą, masz wszystko opisane wyżej.
fąfer 2015-11-05 15:59:11
czy łatwo się dostać do Grupy Gumułka do pracy? wiem, że w branży są dość znani, a nie chciałabym iść do korpo.
drepyk 2015-11-05 19:10:44
zalezy do którego działu, na ogół nie ma problemu, chyba najczęściej przyjmują do audytu. Rozmowa kwalifikacyjna jest ok, zadają pytania fachowe i związane z branżą, ale nie jakieś mega trudno. W sumie z tego co pamietam to rozmowa była bardzo konkretna. W GG jest dużo pracy, ale warto iść tam na początek i zdobyć doświadczenie.
korfanty 2015-11-09 09:37:39
rozmowa kawalifikacyjna w Gumułce była o wiele lepsza niż w PWC. W Gumułce przedstawili mi na początku wymagania, byli bardziej konkretni, widać było, ze wiedzą, kogo szukają. A w pwc jakas masakra. Ludzie, z którymi miełem rozmowe, wchodzi mi w tyłek, a koniec konców nie dowiedziałem sie nic konkretnego - ani jaka to praca, ani na czym polega.
fredryk 2015-11-10 15:09:33
PWC to w ogóle jest masakra. a dostałeś sie do nich?
perzynka 2015-11-12 14:14:56
na pewno sie dostal. w PWC wszystkivh przyjmuja, bo jest meeega duzo nadgodzin a do tego maja problem z brakiem pracowników. pracowałam w PWC zanim przyszlam do Gumułki i w sumie w gumułce jest lepiej, przede wszystkim atmosfera - nie ma takiego wyścigu szczurów
Basia 2015-11-13 12:44:48
Co znaczy, że za staż pieniądze nie są duże? Wie ktoś ile konkretnie?
fąfela 2015-11-16 10:11:53
"myślę"? a co mi po twoim "myśleniu"?
czy ktoś, wie, czy oferty pracy na facbooku grupy gumułka są aktualne? konkretnie chodzi mi o praktyki. Wiem od znajomej, że audytorzy zarabiają tam marne grosze, więc na stałe bym nie chciała iść, ale musze gdzieś zrobić miesięczne praktyki, a tam mam blisko.
Joasia 2015-11-16 14:16:23
Aktualnie praktyki na cały etat to 200 (dwieście) złotych brutto.
soniq 2015-11-23 14:56:43
mnie na rozmowie kwalifikacyjnej kobietka z hru powiedziała, że firma na początku głównie zwraca kase za bilet miesięczny, a chyba co 2 miesiące zwiększa się stawka, tak, że na końcu wychodzi całkiem dobra stawka - chyba z 800 zł, ale nie pamiętam już dobrze, bo byłam dość zdenerwowana. Teraz czekam na wyniki i jeśli się dostanę, dam znać, ile dokładnie płacą :) Mam natomiast pytanie nieco z innej dziedziny - czy w grupie gumułka naprawdę nie ma problemu, jeśli ktoś chce się zwolnić jeden dzień, bo ma egzamin? jescze studiuje, wiec takie info by mi się przydało.
Kofron 2015-11-24 08:37:37
zaczne od tego, ze pracowałam w Grupie Gumułka kilka dobrych lat. Raczej poszukuja tam prcowników na stałe, ale też młodych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Pracowałam w dziale audytu, wiec sama ta praca ma swoje minusy - wyjazdy i duuzo pracy. Płaca jak na taką oracę niezbyt wysoka, ale plus to umowa o pracę, a nie kontrakt kilkumisięczny. nie ma wyścigu szczurów, jedynie klienci generuja trochę stresu. Czasem zdarzają się nadgodziny, ale na pewno nie jest tak, że sie siedzi po 10 h w tygodniu i do tego jeszcze w sobotę. Atmosfera bardzo fajna, rodzinna. Jak to w niezbyt dużej firmie - co roku wigilia i drobne upominki, ciasto na urodziny, ploty w kuchni. Z szefen Grupy Gumułka nie widzałam się zbyt często, bo każda spółka ma swojego menegera.Ogólnie firmę wspominam z nostalgią i bardzo miło, szczególnie ze zrobiłam tam biegłego rewidenta. Zdecydowałam sie odejsc ze wzgledu na niskie zarobki.
jomelka 2015-11-27 09:03:10
Nie wydaje mi się, żeby był taki problem. Oczywiście moze zależeć to od menedżea działu, ale nie przypominam sobie, zeby ktoś ze stażystów czy praktykantów miał z tym problem. Praca w GG jest dla osób, które chcą się czegoś nauczyć, a nie odbębnić praktyki i iść dalej - wiem, co piszę :) Jak każda praca, tak i ta ma swoje minusy, ale dzięki świetnej atmosferze twrzonej przez pracowników i niektórych menedżerów, te minusy nie wydają się takie uciążliwe. Tak naprawde dużo zalezy właśnie od menedżerów.
arkadna 2015-11-30 10:57:13
Odbywałam staż w Grupie gumułka przez ok. pół roku. Na stażu rzeczywiście trzeba dużo robić, tak że nie ma prawie różnicy miedzy normalnymi pracownikami a stażystami. Płaca nie jest wielka, teraz się chyba zmieniły zasady jej przyznawania, z tego co widzę po wcześniejszych komentarzach, więc nie będę raczej pisała, ile dostałam. Ja jestem zadowolona ze stażu, właśnie dlatego, ze dużo się z niego nauczyłam i kiedy po studiach poszłam do pracy, nie trzeba było mnie wdrażać w wiele rzeczy. Moim zdaniem staż w Grupie Gumułka daje pojęcie o tym, jak naprawdę wygląda ta praca.
soczer 2015-12-02 14:48:54
praca jak praca. Każda ma plusy i minusy...
Sopelek 2015-12-04 13:58:49
Malkonenci - no ok, zdarzają sie, ale też nie można przesadzać, żeby pracować za grosze (a znam pracodawców, którzy myślą, że jak dadzą umowę o pracę na najniższą krajową, to pracownik powinien być jak niewolnik bez języka). Ja w Grupie Gumułka robiłam uprawnienia Biegłego Rewidenta. Było całkiem ok, mogłam łączyć pracę audytora z nauką, choć momentami było ciężko. Większość ludzi jest pomocnych i miłych, zdarzali się niemili. Ogólnie wspominam miło, ale jednak mi czegoś brakowało... chociaż w obecnj pracy też brakuje :)
komas 2015-12-07 15:07:19
Niektóre spólki mają dość duże poważanie w branży, dlatego wpis w Cv wygląda całkiem nieźle. Ogólnie stażyści i praktykanci sie nie obijają, więc jako pierwsza praca całkiem ok. Zarobki mogłyby być lepsze, ale też nie jest najgorzej.
Anna 2015-12-08 16:56:33
Znalazłam właśnie ogłoszenie na stanowisko konsultanta w dziale doradztwa podatkowego. Mógłby mi ktoś pokrótce opisać co należy do obowiązków na tym stanowisku oraz czy jest to bardzo trudna praca? Jestem absolwentką prawa, ale praktycznie bez doświadczenia, jedynie po praktykach w kancelarii.. i nie wiem czy dam sobie radę. I czy ktoś się orientuje w kwestii zarobków na tym stanowisku? Nie wiem czy od razu aplikować na stanowisko konsultanta czy zacząć od praktyk albo stażu u nich.
Będę bardzo (!) wdzięczna za odpowiedź.
krysz 2015-12-10 14:24:49
Wszystko masz opisane wyżej... szkoda powtarzać. Najlepiej zacząć od praktyk, a poza tym obowiązki masz wyszczegolnione w "wymaganiach" w ogłoszeniu. Na rozmowie możesz się dowiedziec wiecej :)
grechu 2015-12-10 15:29:16
Praca która ma i plusy i minusy. Na pewno plusem jest atmosfera w niektórych spółkach - bardzo przyjacielska. W Doradztwie, Audycie czy Euroedukacji można się wiele nauczyć, tak samo w IT czy księgowości. Najbardziej polecam Euroedukację, bo ma super menadżera :) Firma jest świetna i na praktyki i na dłuższą współpracę.
Katarzyna 2015-12-11 10:07:20
Praktyka pierwsze 3 miesiące - 200 zł brutto. Potem dopiero są większe pieniądze.
Co z tego, że warto pójść na takie praktyki, bo to dobry wpis do CV i można się wiele nauczyć, skoro po odliczeniu zobowiązań podatkowych NIE STARCZY NAWET NA BILET NA DOJAZD. Żebym mogła pracować w Grupie Gumułka musiałabym podjąć dodatkową pracę, chyba tylko w weekendy. Nie polecam, chyba że macie bogatych rodziców, którzy będą was utrzymywać.
tosinka 2015-12-11 13:34:01
No ok, może i to nie jest duża kwota, ale ile pracodawców oferuje darmowe praktyki i robienie kawy? Ja wiele się nauczyłam na praktykach w GG, tak że po podjęciu pracy nie trzeba poświęcić wiele czasu na wdrożenie mnie, czym mocno zaplusowałam u szefa. To są przede wszystkim praktyki, a nie praca...
M. 2015-12-11 14:53:11
Na praktyki i staż idzie się nie po kasę, ale po wiedzę, a tej Grupa dostarcza dużo. Ja sobie chwalę praktyki. myślę, ze warto tam było iść chociażby ze względu na to, że niektóre spółki sa cenione przez inne firmy...
pdg 2015-12-12 21:06:04
Odeszłam 2 lata temu. Za moich czasów w GG płacili 440 zł na rękę za praktyki, widzę że się pozmieniało :O Racja, dużo studentów idzie tylko po wiedzę, ale część chce mieć tez trochę grosza. Poza tym większość działów wymaga od praktykanta dyspozycyjności zbliżonej do całego etatu i za te 200 zł można się poczuć wykorzystywanym. Polityka firmy mogłaby się w tym zakresie zmienić.
gorka 2015-12-14 12:01:50
grupa jest całkiem ok, jeśli chodzi o praktyki. ja się tam duzo dowiedziałam.
synap 2015-12-15 08:58:28
nie wiem, jak można wierzyć w takie plotki i jeszcze rozpisywać je w internecie. Ja jestem bardzo zadowolona z pracy w grupie Gumułka, szczególnie, że po stażu dali mi umowę. Atmosfera jest świetna w spółce, w której pracuję, więc polecam każdemu spróbować.
slota 2015-12-15 11:14:44
Odbywałam staż w Grupie gumułka. Plusy to lokalizacja, możliwość zobaczenia, jak wygląda praca doradcy podatkowego, trochę wiedzy. Wspominam miło ten staż, mimo że dużo pieniędzy za niego nie dostałam. Fakt, że trzeba sobie zarezerwować sporo czasu na staż i praktyki w gumułce, ale wiedzy jest dość dużo, a przekazanie jej wymaga czasu.
greczka 2015-12-15 12:45:15
a skąd masz takie informacje?? Pierwsze słyszę, a pracuję tu już ok. 6 lat. Nie wszyscy są zadowoleni z pracy w GG, ale nie wszystkim się dogodzi. Ogromnym plusem GG jest atmosfera w niektórych spółkach i ZFŚS. Do tego można się sporo nauczyć.
malwina 2015-12-16 09:47:32
Firma ma jasną politykę płacową,atmosfera w niektórych spółkach jest bardzo dobra - nie ma wyścigu szczurów, jak w korpo. Ale trzeba pracować. Najlepiej już na etapie rozmowy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi swoimi obowiązkami. Pod względem wiedzy staż w doradztwie się opłacił - wiele stamtąd wyniosłam.
dfdbfg 2015-12-16 13:00:00
zgadzam się, można się poczuć MOCNO wykorzystywanym
tomik 2015-12-17 14:28:01
bez przesady... niektóre firmy w ogóle nie płacą za praktyki...
nikola 2015-12-18 10:27:44
Dokładnie, niektóre firmy w ogóle nie płacą, a tu po 3 miesiącach stażu jest spora podwyżka, więc oprócz wiedzy dostaje się też na praktykach wynagrodzenie, czego w wielu firmach nie ma.
dremka 2015-12-22 10:22:11
Byłam na stażu w czasie studiów w tej firmie i polecam, bo naprawdę warto. Mnie się studia dobrze uzupełniały w praktyczną wiedza, jaką zdobywałam w grupie gumułka. Jak na początek życia zawodowego, był to dobry wybór.
janka 2015-12-22 13:35:28
A czy przyjmują studentów dziennych na praktyki? jestem na V roku prawa, więc nie mam za dużo zajęć...
mmm 2015-12-28 11:33:46
tak ;)
janka 2015-12-29 09:48:18
A w jakim wymiarze godzin? Niestety nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, a bardzo by mi się przydała.
hanko 2015-12-29 11:50:33
Wymiar godzin może zależeć od miejscowości - chcesz iść na praktyki do KAtowic, Warszawy czy Krakowa? Najlepiej się zgłosić i umówić na rozmowę kwalifikacyjną - tam Ci wszystko powiedzą.
janka 2015-12-30 09:45:34
Właśnie sie zgłosiłam i czekam na odpowiedź. Dobrze, że chociaż płaca za praktyki
pomada 2016-01-15 22:55:41
200 zł za 3 miesiące, pełny etat, potem po tych 3 miesiącach 800 zł. Brutto oczywiście. Za 6 miesięcy pracy na cały etat. MASAKRA!! Już wolę iść na staż z Urzędu Pracy (więcej kasy), albo jeszcze lepiej - iść na staż do PWC, gdzie doradca podatkowy dostaje za staż ponad tysiąc zł i staż trwa tylko 3 miechy, do tego jest mniej godzin.
pomada 2016-02-04 22:23:03
Skąd takie cyfry? Pani z HR mi je podała (zapewne ty bo widac że piszesz z firmy niby to dołączając info o tym, kogo firma poszukuje). Ja odradzam, za taką kase i taki zapiernicz żal tracić czas. A do tego rotacja jak w młyńskim kole.
sorce 2016-03-02 18:17:39
Praca w dziale doradztwa podatkowego polega na kserowaniu, wyszukiwaniu nr KRS i obgadywaniu kogo wlezie. panie z hr na rozmowach zwyczajnie zmyślają, jaka to nie jest wspaniała praca i atmosfera. ja miałam dość po tygodniu. nie dość, że pół roku pracuje się półdarmo, to jeszcze niczego się człowiek nie nauczy. współpraca z innymi działami - koszmarna. najgorszy jest facet z działu pijar i to wlaśnie o nim słyszałam najwięcej negatywnych opinii w tej firmie. Ogólnie - dla studentów na wakacje, których utrzymuje mama.
600 zł netto 2016-05-06 15:22:17
Moje odczucia są mieszane - zauważyłem, że Gumułka przyjmuje masowo praktykantów z nadzieją na przedłużenie umowy, a po okresie praktyk koniec chociaż obiecują, że jeśli się sprawdzisz to zostaniesz. Oferta i opis stanowiska jest baaaardzo naciągany i nie jest zgodny z rzeczywistością, nie będę komentował braku profesjonalizmu pani z HR, która przed rozmową nie przeczytała mojego CV - to widać jak ktoś nie potrafi wymówić nazwy poprzedniego pracodawcy i kilka razy musisz powtarzać co robiłeś w poprzedniej firmie, bo jest "intelektualny opór". Dobre miejsce do pracy dla studentów III-V roku, żeby zdobyć doświadczenie, a potem aplikować do poważniejszej firmy, bo raczej za 4 zł/h nie da rady się utrzymać.
Czy firma oferuje cokolwiek oprócz takich haseł jak "możliwości rozwoju", "pracy w młodym zespole"? Tak, wodę.
niezadowolony93 2016-06-22 23:32:50
Niedawno skończyłem praktyki w tej firmie i szczerze: nie polecam. Obiecywali przedłużenie umowy, starałem się, pytałem się czy wszystko ok - mówili, że tak, wszystko ok. A potem powiedzieli, że jednak nie, bo niby błędy, brak zainteresowania z mojej strony i nie przedłużają umowy - szukali kogoś na to samo miejsce, akurat poszedł mój znajomy i ta sama sytuacja. Nie polecam!
jacek 2016-06-23 10:18:19
aha, no to dzieki za komentarz! słuchajcie, a teraz też jest ta oferta jako Praktykant / Praktykantka w dziale Księgowości tylko jst to praca w Ktowicach no i jeśli faktycznie nie przedłużają umowy, a wszystko jest ok, to po co tak obiecywac nie rozumiem zupełnie.
hr 2016-11-26 21:19:30
Ja miałam praktyki już dawno temu, w dziale hr. Szczerze polecam. Tyle co tam nie nauczyłam sie nigdzie. Świetni ludzie, możliwość samorozowoju i ten klimat! zdecydowanie owocny czas w rozwoju zawodowym :)
Zostaw swoją opinię o GRUPA GUMUŁKA - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie GRUPA GUMUŁKA