Opinie o Erdbeerhof Osterloh w Halter

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Erdbeerhof Osterloh. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Erdbeerhof Osterloh na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Erdbeerhof Osterloh w Halter

Alex

Dlaczego w tym sezonie nie lokuje pani Beatą ,zawsze była perfekcyjna i kulturalna

Tala
@Alex

Może ją wyrzufili

Patka

Wiadomo ile w tym roku jest zasadzonych truskawek? I czy nadal jest tak beznadziejny przejazd na pole jak w tamtym roku?

Kombajn
@Patka

W tym roku może i więcej posadzone ale tylko trochę plus z tego już kawałek zaorane bo nie wyszło,ogólnie truskawki nędza ,gorzej jak w tamtym roku ,truskawki na przelotach drobne jakby miały się już kończyć ,rwanie co któryś dzień ,następne dni siedzenie w domu bezczynnie,jeśli ktoś chce zarobić to nie polecam plus do jeśli ktoś zerwie brzydkie truskawki to nie ma płacone za skrzynki także widaomo o co chodzi

Asia

Hey czy w tym roku pedał dalej rządzi na tunelach?

@Asia

Niestety. A ten co się z nim pedałuje w tym roku był rajkowym... Tak to nie żart.(usunięte przez administratora)

Asia
@Monia

No to niezły argument zatrudnić na wyższe stanowisko po znajomości. Haha same prostaki Juz chyba nie będzie tam po co jeździć a zobaczymy czy ktoś będzie miał ochotę przyjechać na następny sezon. Bo nikt o zdrowym umyśle nie zgodzi się na takie warunki chyba że dobrze w (usunięte przez administratora) wejdzie państwu rajkowym...

@Asia

Najśmieszniejsze w tym wszystkim, że jako zbieracz był kiepski. Od rajkowej się wymaga żeby wiedziała jaką truskawkę się wrzuca do dobrych szalek, a jaką do szrotu. Niestety koleś był słabo ogarnięty w temacie. Zresztą co można od niego wymagać jeśli rajkowym został koleś, który przyjechał pierwszy raz i nie miał bladego pojęcia o niczym, za to potrafił zacwaniaczyć, zrobił wrażenie na rajkowych i stąd jego szybki awans.

RAcja
@Monia

a najgorsze jest Monia to ze biedny ten rajkowy jak nie poszedl z nia do wyra to go pocisneli i znow spadł na zbieranko od co tyle prawdy, a gosciu naprawde wporzadku był przymykał oko mowił dobraj a pokrzycze poprzypierdal... sie ale wiecie ze to pod publike bo tak kaza a byl spoko bo kazdemu truskawy zbierał i dokladal do szalek.... TO BYL JEDYNY BARDZO WPORZADKU RAJKOWY I PWOTARZAM EJDYNY RESZTA TO WAZELINIARZE I PED... A CO DO rajkowych Pan no coz któś tu dobrze napsial ze z widłami poza sezonem a tam gwiazdy niczym z holowood ;) zenua...

@RAcja

Masz rację że na tle innych rajkowych wypadał zdecydowanie najlepiej. Koleś po prostu wyróżniał się inteligencja, której większości zwyczajnie brakuje. Nie wiedziałam że tutaj pracę też załatwia się przez łóżko. Biedny pewnie do końca życia będzie mieć traumę, a pani której awanse zostały odrzucone pewnie szybko się pocieszyła.

@Monia

Tak Pani główna blondyna rajkowa, która pierwszy raz zapewne dostała gonga w postaci odmowy tego kolesia ze nie poszedł z nią do łóżka - pełen szacun dla niego że miał jaja i powiedział NIE. Cała reszta to wazeliniarze i wlazi (usunięte przez administratora) ze utrzymywali się na danych stanowiskach. Nadszedł czas że zrozumiałam że szkoda zdrowia w tym KOłkozie tam jest istny wyzysk a całe kombajny co z tego że zarobią tam dużą kasę jak ją oddadzą służbie zdrowia za kilkanaście lat a stawy im się przypomną i zwyrodnienia.... Pozdrawiam Ekipę z zeszłęgo roku Justynkę, Łukasza z Fundacji i jego kuzynów i ziomka od fajek ;)

Ale bajki odpowiadacie o rajkowych. Nie znacie ich z życia osobiście. Większość to super babki a pokrzyczeć muszą

Onna
@Paweł

Nie. Nie muszą.

@Asia

Czy można dołączyć do pracy po 15 czerwca ?

Patrycja

Tak

mycha

poszukujemy osób do busa , na wyjazd do Ahlhorn na 14 czerwca, wyjazd z podkarpacia

Bela
@mycha

Hej jestem chętna a o ktorej wyjazd jestem z Rzeszowa

Bela
@Bela

Witaj , czy nadal jesteś zainteresowana wyjazdem z nami?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Erdbeerhof Osterloh? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
rajowe suki czekamy na was wpl

te wszystkie (usunięte przez administratora) rajowe zalatwimy jak wroca do polski (usunięte przez administratora) patologia i co badz tam jest za to gnebienie ludzi bedzie kara (usunięte przez administratora) rajowe a ta (usunięte przez administratora) z zapalowa ten trol (usunięte przez administratora)ta (usunięte przez administratora) pozaluje ze sie urodzila tyle w temacue radze nie gnebic ludzi i sie uspoloic bo bedzie kara za to szmacenie ludzi niedlugo beda (usunięte przez administratora) juz w polsce a tu sa nikim sciery zwykle do podlogi oko za oko warunki fatalne u glantza rajowe patologia z awaryjniaka bez kultury i wychowania niedlugo nikt tam niw poj do tego kolchozu do pracy weteran

Kiedy sezon

Ktoś ma przecieki kiedy zacznie się sezon? I czy wszyscy będą mogli jechać pierwsza turą a nie jak 2 lata temu dzwonili do wybranych? Jest tu ktoś z sadzenia i coś może się wypowiedzieć ile zasadzili w tym roku itd?

Monia

Jedzie ktoś w maju przez Katowice lub okolice i ma dwa wolne miejsca ?

@Monia

A skąd wiesz że w maju ???? przecież terminy nie są jeszcze podane. Wyjazd może być również początkiem czerwca.

...
@Aga

W zasadzie to nie wiem nie byłam jeszcze zapisałam się na pierwszy termin : ))

@...

No z tym terminem to teraz może być różnie zależy jak test wyjdzie ???? Ale trzeba ich stronę obserwować napewno będą jakieś nowe info odnośnie przyjazdu ????

@Aga

Tam jest praca na wózkach? Czy standardowo kolana?

Standardowo na kolanach ???? Dlatego nakolanniki wskazane

@Aga

Dzieki za info. Sa na zdjeciach szklarnie to tez sa ich truskawki? co rosną w doniczkach? czy tylko zbiera sie na polu?

Onna
@Kamil

Jak ci będzie wygodnie to możesz nawet się położyć

Kassia

Czy ktoś wie jaki test na covid ma być wykonany? Antygenowy wystarczy? Czy musi być ten pcr czy coś takiego za 400-500 zł na którego wynik trzeba trzekac nawet 30 godz?

Wojtek
@Kassia

Poczekaj sobie spokojnie do 9 maja. Od tego dnia Polska nie będzie już uznawana za obszar podwyższonego ryzyka. Co za tym idzie przestaje być obowiązkowe robienie testów przed wjazdem do Niemiec. Obowiązkowa zostaje tylko 10 dniowa kwarantanna. W związku z powyższym firma też powinna zmienić wymagania.

kombo

Czy biuro będzie oddawać pieniądze za testy na covid-19? W niektórych farmach tak jest. Koszty robią się coraz wyższe `Alstar z 50 na 100 euro a w obie strony to już 100 euro plus 500zł na cowid. Szanowne premie tego nie pokryją.....więc atrakcyjnie w tym roku nie jest

@kombo

Gdzie test kosztuje 500 zł? Po 100 zł niecałe jest. I jeszcze jedno pytanie skąd informacja ze trzeba wcześniej samemu robić test? Z biura? Pytam ponieważ nie składałem jeszcze papierów i nie wiem.

Aga

Na ich stronie wpisując info dla pracowników taka adnotacja jest....Szanowni pracownicy firmy Erdbeerhof Osterloh, prosimy w dniu przyjazdu na zbior truskawek (termin bedzie podany) o przywiezienie ze soba negatywnego testu covid 19 ktory musi byc wykonany najwczesniej 48 godzin przed waszym przyjazdem i przetlumaczony na jezyk niemiecki lub angielski oraz zameldowanie swojego przyjazdu na stronie www.Einreiseanmeldung.de Pozdrawiamy

Dziękuję za odp.

@Aga

Od kiedy jest to Niemczech potrzebne? W Holandi tak ale nie w Niemczech. Rok temu bylem na truskawkach w innym miejscu i nikt nawet testu nie chcial. To sa tylko wymysly firmy.

@Kamil

To pytanie skieruj do firmy Osterloch ????. Zawsze możesz zadzwonić i zasięgnąć więcej info

@Kamil

W tamtym roku firma robiła test od razu po przyjeździe. Skoro w tamtym miejscu nie robili /nie chcieli to świadczy tylko fataltym podejściu do pracowników.

Wojtek

Może masz rację, że firma taka porządna ale jak sobie przypomnę organizację przy robieniu testów to do dzisiaj mnie krew zalewa. Ponad 5 godzin czekania na wynik. Potem zamieszanie z zakwaterowaniem, a na koniec jeszcze się wszyscy dowiedzieli, że mają 2 tygodnie kwarantanny, którą firma z sobie tylko znanych powodów wprowadziła. Na osłodę dostaliśmy info, że na terenie przecież jest sklep. Na miejscu okazało się że ceny to właściciel wziął sobie z kosmosu i ludzie musieli sporo przepłacać. Szkoda bo wystarczyła informacja na stronie i każdy by się inaczej zorganizował.

Jakie zarobki średnio za sezon?

Monia

gdyby mi pozwolono zbierać tak jak tobie też siedziałabym do ostatniego dnia. wam można zbierać wszystko, zgnite, zielone, sypiecie po pół szalki truskawek a drugie pół słomy i jest ok. od normalnych ludzi wymaga się bóg wie czego a na końcu i tak jest źle i straszą nas minusami. to nie jest miejsce gdzie można zarobić a przede wszystkim gdzie wszyscy traktowani są równo przez te wasze wiejskie ciocie rajkowe, które przez cały rok machają widłami w oborze a przyjeżdżając do alhornu czują się wielkimi gwiazdami i każda próbuje świecić jaśniej od drugiej.

La..
@Monia

Widłami w oborze dobre XD jest tak jak piszesz. Niestety.

Olaa

Czy wie ktoś coś na temat listy rezerwowych w tym roku? Bo chciałam się zapisać, ale papiery na pocztę nie przychodziły wiec napisalam do biura i powiedzieli żeby złożyć aplikacje przez internet i że będę na liście rezerwowych

Można wiedzieć jak dokładnie potraktowała was firma? O co chodzi?

Tadek
@:)

Jak przyjeżdżasz pierwszy raz i nie masz znajomości to nie masz też żadnej taryfy ulgowej. Musisz bezwzględnie podporządkować się rajkowym bo jak się postawisz jednej, to masz przechlapane u wszystkich. Nie ma się co skarżyć do innych bo nigdy nie wiesz czy jakieś gumowe ucho nie przekaże dalej twoich komentarzy dodając od siebie zjadliwe uwagi, które niestety pójdą na twoje konto. No a wtedy nie będzie wesoło. Non stop kontrol, cofanie po jedną nie zerwaną truskawkę.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Erdbeerhof Osterloh?

Dariusz

Tragiczna atmosfera zero kultury traktują ludzi jak śmieci bo sami nie potrafią zarządzać i organizować te pseudorajkowe.No chyba ze swoich ziomków

Szymon
@Dariusz

Piszesz o niezbyt dobrej atmosferze w Erdbeerhof Osterloh, co możesz natomiast powiedzieć na temat wysokości wynagrodzeń w tej firmie? Taka informacja na pewno będzie cenna dla osób odwiedzających ten wątek, mam nadzieję że dasz znać!

@Szymon

Zbierając truskawkę zarabiasz za każdą 5kg skrzynkę nie pamiętam dokładnie ale chyba 3,34 euro. Jak załapiesz się na godzinówki (rozkładanie słomy, satelity albo pracę na hali) to zarobisz 10 euro/h. Od tego musisz odjąć socjal za każdy dzień pobytu 10,80 euro. Weź pod uwagę, że jak jesteś pierwszy raz , to jesteś non stop kontrolowany. Jak będzie dużo truskawki to przez cały dzień możesz zebrać nawet 30 skrzynek. Wszystko zależy od szczęścia, sprytu i wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Jednak kiedy wejdziesz w rajkę pomiędzy kombajny to i tak jesteś bez szans.

Robert

Odradzam każdemu przyjazd w tym roku,mało godzin,słaba truskawka,dużo ludzi,problemy z przejazdami na pole,jestem tu nie pierwszy raz i jestem jednym z lepszych i się nie opłaca.Strata czasu,Szkoda nerwów i zdrowia

Romek
@Robert

Ma rację, jak ktoś zamierza przyjechać to radzę odwołać wyjazd jeśli nie jest za późno. Tak jak mówisz, godzin mało, mała truskawka. Ja dzisiaj wyjeżdżam stąd, straciłem tylko na wyjazd. A godzin więcej nie będzie bo sam w biurze słyszałem że chcą tylko zbierać do południa, dlatego tyle ludzi jest i mają kolejni w następnym tygodniu przyjechać.

Wkur..a
@Romek

Jeśli ktoś tutaj przyjedzie mimo opinii przeczytanych na forum to jest (usunięte przez administratora) Jeżeli nie uda mi się załapać na godziny a wiem że raczej nie ma na to szans to wcześniej stąd zjeżdżam. Pomimo tego że mogłabym tutaj być jeszcze przez miesiąc to szkoda zdrowia marnować na zbieranie tego gówna!

Lisek
@Robert

Wyczuwam konkurencję :)

Kamilo

Witam. Wie ktos cos na temat wyjazdu kiedy bedzie chociaz podana data? Co oni maja kogos informowac w ostatniej chwili?

@Kamilo

Jest kwiecień jaka wy datę chcecie :D Data przyjazdu na zbiór będzie koniec maja początek czerwca podana bo nie wiadomo jaka pogoda będzie, kiedy truskawka dojrzeje. Z tydzień max dwa przed przyjazdem będzie informacja na stronie.

Kamilo

A jak to jest z tymi papierami bo czytam na forum i ktos tam pisze ze jakies papiery wysylaja zeby przejechac przez granice? Ja papiery ogarnąłem i im wyslales i dali mi numer pracownika. A ktos w pisze na forum ze te papiery trzeba zabarac ze soba ? to jak to wkoncu jest ? bo moza zglupiec jedni tak drudzy tak.

Olek

Czy jeśli ktoś był w tamtym roku będą dzwonić i się pytać czy ktoś jedzie czy nie bo mi coś tam w biurze mówili i mnie to zastanawia pozdrawiam

@
@Olek

Byłeś w tamtym roku pierwszy raz ? Jak zbiory ? Dużo było pracy ? Faktycznie tyle można zarobić ile podają w ofertach pracy ?

Olek
@@

Tak pierwszy zależy od pogody zbiory ale w tamtym roku chyba gorzej się nie dało a pracy w większości przypadków do południa a jak był przyjazd po południu to dosłownie można było 10 euro jak dobrze poszło zarobić No można zarobić tyle co w ofertach ale trzeba (usunięte przez administratora) dosłownie

Jedzie ktoś może w maju przez Katowice i ma wolne miejsca ?

pytanie

Witam oplaca się tam jechac na sezon 2021 ile mozna zarobic

@pytanie

Zarobisz tyle ile nazbierasz truskawek. Akord.....

H
@:)

Czyli ile zarobisz na miesiąc, przecietny zbieracz bo marudzicie a nie piszecie ile kasy

@H

Możesz zarobić do 1tys euro za miesiąc jako słaby zbieracz. Ok 1 - 2 tys euro na miesiąc jako średni zbieracz oraz ok 3-4 i więcej tys euro na miesiąc jako kombajn. Sezon trwa około 2 miesiące.

Konrad

Jedzie może ktoś autem i ma wolne miejsce ? 15-16 listopad

Gazii

Czy mam jest praca na akord? Bo z tego co ja wiem to w DE praca jest na godzine a nie akord?!

Peter
@Gazii

Podpinam się

Zostaw merytoryczną opinię o Erdbeerhof Osterloh - Halter

• Jak się pracuje w Erdbeerhof Osterloh?

Zobacz opinie na temat firmy Erdbeerhof Osterloh tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Erdbeerhof Osterloh?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 10 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Erdbeerhof Osterloh