Opinie o Wilbo S.A. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Wilbo S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wilbo S.A. o rekrutacji.

Branże: Sklepy rybne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wilbo S.A. w Gdynia

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Wilbo S.A.? Chętnie zatrudniają?

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Wilbo S.A.?

nika Nowy wpis

Kiepski. lepiej nie mówić co tam się dzieje

Czy w Wilbo S.A. panuje luźna atmosfera?

yellow_pan Nowy wpis

W jakim Wilbo S.A.? To jest firma widmo. Nie ma adresu, pracowników, nieruchomości, a nawet kont bankowych. Zarząd rozprzedał spółkę, a kasa wyparowała. Pracownicy od kilku lat czekają na zaległe pensje, a kontrahenci na opłacenie faktur. Nikt nie wie gdzie się podziała kasa ze sprzedaży majątku. Nikt nie wie komu została zwrócona kasa za pożyczkę udzieloną Grupie Bałtyckiej.

schorowany

Najpierw niech ktos napisze jakie firmy nie maja klopotów i nawet te najlepsze?Mało jest takich firm.Nawet kluby pilkarskie borykaja sie z problemami finansowymi i zawieszaja dzialalnosc, albo sa degradowane do najnizszych klas ligowych.Do kazdej firmy czy klubu sportowego potrzebny jest sponsor, bo bez tego wszystko upada i bankrutuje.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Wilbo S.A.? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
schorowany

Jak czytam komentarze ludzi to nie wierze, ze najwiecej sie wypowiadaja, hejtuja i krytykuja to ludzie na ta firme, ktorzy tam nie pracowali-jaka ona niby zła byla bo pod koniec upadlosci miala straty.Ale tez na poczatku miala zyski bo by 30 lat na rynku nie przetrwala.Pieniadze w latach swietnosci byly na czas na koncie, mila atmosfera byla w pracy, tysiace ludzi zatrudniała jakos.Wszystko ma swoj poczatek jak i koniec kiedys.Wiele tak samo dobrych firm upadlo, gdzie byly popularne na rynku-czy to byly firmy spozywcze, morskie czy nawet elektroniczne oraz odziezowe.Powinni sie wypowiadac osoby, ktore tam pracowaly w tej lepszej dzialalnosci firmy i tej zlej juz za czasow upadłosci i straty zyskow-a nie postronne.Ja akurat pracowalem w tej dobrej i nie narzekałem na firmie bo miala zyski, byla praca i kasa na czas z premiami.

obiektywny

Az smiac sie mi sie chce ja słysze ze Wilbo bylo takie wspaniałe:D!! Bo w ciagu 1 roku zrobiło to samo z prorybem co teraz Seko zrobiło z nimi!! A nawet gorzej, bo jak \\\"MADRE GłOWY I CHANDLOWCY WILBO\\\" chcieli zeby proryb zarabial skoro mniejszali zamowienie i zamiast loga prorybu momentalkie uzywali Neptuna!! gdzie tu logika gdzie marketing?! i jak chcieli zarabiac skoro przegonili wszystkich mniejszych i srednich sklepikarzy i odbiorców?!?1 no jak?!! a przeciez oni zostawaili okolo banki miesiecznie w kasie zakladu(Ibyło wtedy chociaz na wyplaty) A co do zwolnien \\\"Wilbowców\\\" przez \\\"Sekowców\\\" wy to samo zrobiliscie z ludzmi z prorybu!!! wiec pokory i obiektywizmu!! ale przyznam ze to wszystko smutne co sie dzieje jedni kupuja drugich zeby ich wykonczyc i miec wiekszy kawałek \\\"tortu\\\" ale ta smietanke spijaja ci co i tak zarabiaja spora kase a cierpia ci ktorym starcza do pierwszego jedynie z tego wzgledu ze wypalta była po 10.

@obiektywny

Bo Wilbo bylo kiedys dobra firma i na czas byly pieniadze na konto wplacane, a smiejesz sie chyba z wlasnej glupoty jak nie pracowales tam i nie masz pojecia o tej firmie i pracy tam.Wszystko ma swoj poczatek i koniec tez.Stocznia Gdynia tez kiedys byla dla ludzi miejscem wspanialym do pracy i ludzie chwalili-dopoki nie upadla i zagraniczne firmy nie przejeły jej.Wiele niestety dobrych firm upada-taki rynek juz jest.A najwiecej hejtuja i krytykuja osoby ktore w danej firmie nie pracowaly.Ja 9 lat pracowalem we Wilbo i nie moglem narzekac za lata dzialalnosci i swietnosci kiedys.Wiele firm innych wchodzi tez na rynek nowych-wiec starsze upadaja bo nie maja zysku.Poczytaj o latach poczatkowych Wilbo ile miala zyskow-a nie oceniasz po klopotach tylko i stratach.Ja mam mile wspomnienia z pracy we Wilbo

Natalia

Na stronie internetowej wilbo nie znalazłam żadnych aktualnych ofert pracy, ale zauważyłam zakładkę praktyki studenckie i dowiedziałam się, że w strukturze firmy można odbyć praktyki, ale bezpłatne. Czy, Waszym zdaniem, warto zainwestować swój czas pomimo braku otrzymania wynagrodzenia? Jaki poziom merytoryczny prezentują te praktyki. Pracodawca nie wspomniał nic o ewentualnej możliwości późniejszego zatrudnienia. Czy jest to możliwe po odbyciu praktyk?

errr

@Bąbel oj chyba cos mi sie nie wydaje zeby to byla rpawda..nigdzie w sumie czegos takiego nie ma zeby nic nie robic odpoczywac sobie i zeby Ci pieniadze na konto wpływaly chybaa troszke wyolbrzymiles ;p

Bąbel

Bardzo dobry pracodawca. Pracownicy produkcyjni siedzą w domu i nic nie robią, a firma im płaci, co prawda z opóźnieniem ale zawsze. Siedzieć w domku albo leżeć na plaży a pieniążki hop na konto, żyć nie umierać. Polecam

Student

Z chęcią dostałbym sie na praktyki studenckie do Wilbo. Na stronie mają taką informację ale mam w związku z tym kilka pytań - czy praktyki studenckie są płatne, choćby symbolicznie, czy raczej tak jak w większości form sa bezpłatne? Wiem, że firma jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, czy wiecie może, czy studenci w ramach praktyk mogą przyglądać się jak firma "pracuje" sie na giełdzie?

dariusz s.

Czy k(usunięte przez administratora)nadal tam pracuje? nadal ma ludzi za nic? nadal jest brak premi i podwyżek na magazynach ? Czy nadal wmawia ludziom że na ich miejsce za bramą czeka 5 osób ? czy nadal sie chwali swoimi wynikami w sporcie? (kulomiot) czy nadal uważa,że na chłodnię są odpowiednie?

kate

Byłem na spotkaniu rekrutacyjnym i dostałem pytanie ile godzin tygodniowo chciałbym poświęcić na pracę? Odpowiedziałem że 40h, co bardzo rozbawiło rekrutera. Także jeśli lubisz tyrać po 12 h to jest to odpowiednia firma

BigFish

Kto jest właścicielem marki Neptun?

hohoo

zero kompetencji i dyskryminacja co do placy.nie polecam tam pracy :-)

joe

Kolego zwolniła firma Wilbo, bo ona zatrudniała i takie były umowy, natomiast zostało to zrobione rękami Sekowców, czyt P.S Dziękujemy temu panu za \\\\\\\"cu (usunięte przez administratora) e\\\\\\\" decyzje i \\\\\\\"owocną\\\\\\\" współpracę.

Witam, Zwracam się do pracowników z Wilbo, którzy zostali zwolnieni w Chojnicach 29 marca 2012r o udzielenie informacji kto was zwolnił. Czy firma SEKO czy firma Wilbo?

iceman

To prawda te wszysykie zmiany pana P.S.doprowadza do upadku wilbo i seko i nikt z tym nic nie zrobi zamiast pomoc jest wielka katastrofa. Prawda w wilbo byla dobra kasa za ciezka prace ale od dluzszego czasu to sie zmienilo i byla tylko ciezka praca. za ta prace najlepsi zostali wynagrodzeni w chojnicach a reszta nadal jest wynagradzana ...

Niebieski

Ludzie co Wy wypisujecie za bzdury ??? Po pierwsze nie można mieć pretensji do Prezesa Seko Pana K. Dlaczego ??? Bo to nie on zwalniał. Zrobił to człowiek ktoremu dał w jakimś stopniu wolna rękę. Zrobił to człowiek z tzw. planem. :) Zrobił to wielki dyrektor Pan (usunięte przez administratora) Nie przewidział on jednak , że \"Wilbowcy\" to nie \"Graalowcy\" Tymi drugimi sobie pomiatał a Ci \" Nasi\" nie dali sobie w kaszę dmuchać :) i Ci bardziej rozgarnięci się zwolnili od razu bądź poszli na L4. I teraz Panu Dyr. S została grupka ludzi z Wilbo( PH) którzy nic sobą nie reprezentują ...czemu ??? bo dalej tam pracują. Wybaczcie ale dobry Ph od ręki znajdzie pracę...( no kwestia 2-3 m-cy max.) Po drugie. Nie jest prawdą , że w Wilbo nie można było zarobić. Bzduraaaa. Ja zarabiałem tam przez kilka lat fajną kasę. I nieważne było czy dyrektorem był Pan (usunięte przez administratora) Trzeba było robić swoje. Robiłes to dobrze to brałeś kasę. jest mnóstwo dobrych PH którzy to potwierdzą.( mówię tu o czasie przed Panem prezesem Tomaszem K. Ona jako pierwszy ucinał premie bez podania przyczyny.) Po trzecie. Ludzie róbcie ewakuację z tego tonącego statku. Szukajcie pracy i zrywajcie się z Seko-Wilbo. Pan dyrektor S nawet nie zdaje sobie sprawy co zrobił...szkoda , że skończy tak jak w Graalu :( Życzę powodzenia.

dt

Pracowałem w Wilbo od 2004 do 2007 i to był już koniec od kiedy dyrektorem został pan W.CZ. , wszyscy dobrzy handlowcy zaczeli z tamtąd uciekać . Brawo zarząd :) u (usunięte przez administratora) ić taką znaną i dobrą marke :)

sekomen

może obraziłem handlowców WILBO, nie oni winni, RYBA PSUJE SIĘ od głowy strategia waszego zarządu i prezesów zawiodła dlatego teraz was nie ma..... nie uznaję \"rządów\" dyr. S inny temat ale żeby zarzucać coś prezesowi seko trzeba znać trochę historię firmy, podjąć się wyzwania \"ratowania\" tytanica\" gdzie olał was morpol, graal i inni trzeba mieć jaja, 4% rynku konserw przy takim dziale handlowym samo daje do myślenia, zadłużenia i blokad dostaw surowca nie wspomnę..... śmiejecie się z nas ale to wy położyliście kiedyś marynaty produkowane dla was przez CONTIMAX, potem położyliście PRORYBA, a my mamy ponad 20% rynku i stać nas jako jedynych na walkę z lisnerem, także trochę pokory....wielkie koncerny tylko na was czekają, życzę powodzenia

Zostaw merytoryczną opinię o Wilbo S.A. - Gdynia

Wilbo S.A.
2.5/5 Na podstawie 40 ocen.
  • Przemysłowa 8
    81-029 Gdynia