wilbo

Gdynia

Opinie o wilbo

xyz 2011-02-01 12:38:35
Pracowałem w Wilbo prawie 5 lat , 2 lata temu warunki ok , na dzień dzisiejszy to jakaś pomyłka , kierownicy mało konpetentni a zarząd jeszcze mniej . Co roku bardzo duże zmiany w strukturze sprzedaży raz robisz detal za chwilę detal i sieci i znowu detal . Promocje śmieszne na sieciach i detalu .Targety na sieciach kosmos - ale tu problemu już nie ma bo wszystkich zwolnili .( cały dział ) .Jeżeli chodzi o detal to jeszcze coś tam uda in się zarobic , ale jak długo . Nowe zmiany weszły w tym roku zobaczymy jak to odbije się finansowo na koniec tego lub początku przyszłego roku .
tomyxx 2011-02-03 16:50:51
A możesz powiedzieć coś więcej o kanale gastronomicznym ? Jakie warunki finansowe okres próbny ? oraz jakie zarobki są później ? Interesuje mnie też atmosfera w pracy i jaki samochód dostajesz? Jestem po rozmowie i tych szczegółów jeszcze się nie dowiedziałem. Pozdrawiam
wilbow 2011-05-26 21:19:52
Witam,
W ostatnim czasie dzieje się w naszej firmie bardzo dużo i nie koniecznie dobrego. My jako pracownicy musimy sporo przemilczeć, gdyż nasze zdanie nie zawsze jest brane tu pod uwagę. Ja osobiście chcę wyrazić nie tyle swoje niezadowolenie, co żal, ze każdy mysli tylko o sobie. Ludzie nie myślą zespołowo, nikt nie widzi szansy i potencjału w firmie oraz ludziach, którzy w niej pracują. Koledzy i koleżanki wciąż narzekają i snują się po firmie zamiast zastanowić sie nad tym co jednostki w zgranym zespole mogą zrobić, aby miejsce pracy, do którego chodzimy codziennie - ożyło. Firma to nie jest jedna osobo, to jest każdy z nas. Musimy zrozumieć, że to my lub niektórzy z nas są przyczyną większości kłopotów jakie na nas spadły. Ja osobioście zadaje sobie bez fałszu pytanie, czy to co daje z siebie w pracy to już wszystko czy może wciąż mogę więcej? I powiem szczerze, że mogę wiecej. Zadajcie sobie takie pytanie: Czy warto knuć i spiskować? Czy nie lepiej jest zacząć myśleć zespołowo i robić to co powinniśmy robić już dawno? Nie bujmy się mówić jeśli coś jest nie tak, ale nie bądźmy hipokrytami jeśli sami nie dajemy z siebie wszystkiego... Koledzy i koleżanki, życzę nam abyśmy ponad podziałami na "starą i nową ekipę" pokazali, że warto w nas inwestować i o nas walczyć.
Być może też dusicie w sobie coś co warto powiedzieć na łamach forum. Myślę, że szczere i przemyślane wypowiedzi bez zawiści są tu mile widziane. Chetnie też poznam zdanie innych...
qwerty 2011-11-16 09:28:46
firma krzak i tyle. Śmieszne pieniądze, śmieszne narzedzia pracy.
A co do postu wyżej to ile ci płacą za tego typu wpisu na forach ??
inside 2011-12-19 15:16:40
firma jest zepsuta, to fakt, ale choroba idzie od góry,
gdzie przykład? gdzie kierunek... tutaj brak jakiejkolwiek koncepcji.
praca w Wilbo nie przynosi już żadnych pozytywnych wrażeń, więc coraz więcej z pracowników odchodzi lub poddaje się woli tzw. zarządu odchodząc z ich pomocą
Wilbo jest pochylnią prowadzącą już tylko ku przepaści
powinni zrobić miejsce innym, a ci wykorzystają lukę po Wilbo 100 razy lepiej.
ostatni.sprawiedliwy 2012-04-02 03:28:18
To co działo sie pare dni temu w Chojnicach to przypomiona skandal ludzie zostali wezwani na KONFERENCJE a tu zoonk po zwiedzeniu zakładu dostali wypowiedzenia(usunięte przez administratora)) juz były podstawione autokary aby odwiesc osoby z wypowiedzeniami na dworzec do Bydgoszczy a Ci którzy chcieli wrócic słuzbowymi autami została wezwana policja a za jednym sprytnym pogon policji ( ciekawe czy go złapali ) . Tak to jest niestety zawsze marzyłem aby pracowac w tej firmie a dzis zal ze dyrekcja rozwaliła jedna z lepszyf firm rybnych w Polsce . Klientów trzyma jeszcze jakosc konserw Neptun bo TAAKA RYBA w ramach oszczednosci jest mało jadalna ( z tego co mowił technolog to sos pomidorowy nie widział pomidora no moze jednego :-)
Ciekawy jestem losów tej firmy choc małzenstwo z SEKO wydaje sie byc - małzenstwem z rozsądku . Choc jak mawiał mój guru - pierwszy dyrektor który mnie szkolił jako przedstawiciela zawsze powiadał : TAK DOBRA JEST FIRNA JAK LUDZIE W NIEJ PRACUJĄ - a tu niestety dobrych ludzi zwolnili po pierwszej czystce w 08/2011 a reszte stopniowo uciszano którzy wojowali .
No coz zal firmy bo wprowadzane sa restrykcje GRAALA , GPS , monitoring długosci wizyt , spalanie aut tzw. przepały . brak mozliwosci korzystania z aut słuzbowych do celów prywatnych i drakonskie stawki 0.60 zł za km a po przekroczeniu limitu 2,60 .
Zycze wspaniałym ludziom którzy tam pracowali pomyślosci a tym którzy zostali ci cierpliwosci ( bo nawet premi od trzech miesięcy nie placą tzn od grudnia 2011 a mamy 02.04.2012 ale podobno ma byc tylko nikt nie wie kiedy . I tym optymistycznym akcentem koncze ten smutny wywód jak mozna rozwalic firme w trzy lata .
niebieski 2012-04-02 20:06:09
Prawda, prawda i jeszcze raz prawda...żal dla serca ,że życzliwi ludzie którzy tam pracowali zostali w taki sposób potraktowani.

Ta firma nie ma już dobrych handlowców...najlepszych zwolnili w zeszłym roku a pozostali sami odeszli. Tak bywa gdy do zarządzania ludzmi zabierają się amatorzy... szkoda.

Życzę wszystkim powodzenia...
sekop 2012-04-06 14:54:08
Totalna bzdura o sposobie zwolnienia jakie nastąpiło w Chojnicach, jestem pracownikiem Seko i byłem chcąc nie chcąc jak się to odbywało. Fakt duży szok że bodajże 12 osób zostało zwolnionych ale ... ktoś chyba wie co robi. Zero policji, zero ekscesów. Gość wytłumaczył dlaczego muszą się rozstać wypłacił zaliczki na podróż podstawił autobus by mogli dojechać do najbliższego dużego miasta z dobrymi połączeniami. A co do limitów to auto służbowe a nie prywatne. A jeszcze jedno z tego co wiem to jakiś pracownik z Krakowa poprosił czy może wrócić autem i dostał zgodę..... więc Panie sprawiedliwy ...?
yoyo 2012-04-18 12:42:44
Kolego, co Ty możesz wiedzieć o pracy w Wilbo skoro jesteś pracownikiem Seko. Możesz tylko pomarzyć o takiej pracy jaka była juz niestety nie jest w wilbo. Zreszta Wilbo juz nie ma. Pracowali tam wspaniali ludzi, fachowcy, którzy zarabiali dobre pieniadze i nie czuli sie zaszczuci. Teraz to juz jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] . Pewnie znajda sie chetni do pracy w Seko bo rynek pracy jest jaki jest. Na pewno nie popracuja tam ludzie którzy spedzili troche czasu w normalnej firmie (jaką było kiedys Wilbo). A jezeli chodzi o niewyplacone premie to chyba tak juz pozostanie, bo pracownikow to w Seko maja za nic. Pozdrawiam
loka 2012-04-19 23:00:54
Zgadzam się. Miałam kiedyś dobre zdanie na temat pracy w Wilbo. Teraz już nie mam. Czekać tylko na to, kiedy zaczną wszczepiać czipy pracownikom żeby sprawdzić czy gps, krokomierz i inne inwigilacyjne programy działają poprawnie. Ale godne zarobki, dostępność towaru i godność pracownika to już ich nie obchodzi. Przykro mi się robi, że produkty Wilbo, w szczegolności marka Neptun o którą tak dbałam, podzieli los produktów Seko. Słyszałam, że obecni pracownicy zaczynają dopłacac do tej pracy ( kosmiczne stawki za użytkowanie samochodów służbowych). Moje kondolencje...
ostatni sprawiedliwy 2012-04-25 07:49:59
Wiem ze punkt widzenia zalezy od wysokosci siedzenia i wiem ze na kazdą sprawe mozna spojrzec z dwoch stron . To co napisałem to prawda . Jak mozna pracowac w firmie w której nie ma towaru , a zdanie o dyrekcji dystrybutorzy mają ... ( nie napisze aby adm . nie wykasował ). W seko nie mozna zarobic tam zarobki za wykonanie wszystkich planów to srednio 2300 zł brutto + 800 zł netto .
A teraz przytocze fakt ze pirma postepuje jak (usunięte przez administratora) ( inwektywa ) od stycznia nie placąc nam premii bez żadnego pisma wyjaśniającego tylko słychac daty 10.03. pozniej 15.03. a pozniej poczatek kwietnia a teraz jest hasło KONIEC KWIETNIA POCZATEK MAJA .
Niektórzy z nas popadli w problemy finansowe odbierajac tylko goła wypłate .
A co do aut stawka do 100 km 0,60 zł a powyzej 100 km 2,60 to juz parodia . Polecam taxi 2,30 za km .
karamba 2012-04-30 19:36:08
niestety wszystko co złe spłynęło na Wilbo w postaci chciwych chytrusów z Seko... o premii można pomarzyć (no chyba że na odczepnego kilka złotych).... fakt że nasi prezesi to niekiedy niewypały ale to jak nas pakuje Seko i przenosi pomału do Chojnic to .... (i tak wykasują niecenzuralny zwrot;)) powodzenia wszystkim świetnym ludziom z Wilbo
wilbowiec 2012-05-03 10:30:39
Moze wydawac sie to brutalne ale kolega KARAMBA ma racje firma w zoatala kupiona , kilkanaście spektakularnych zwolnien i brak pomysłu co dalej . Przykre ale nastepny post do którego sie odniose OSTATNI SPRAWIEDLIWY tez ma racje prezio firmy(usunięte przez administratora)głowi sie jak tu nie wyplacic premi dla pracowników az wpadł na pomysł ze zgoni wine na panów (usunięte przez administratora). I tym sposobem znowu wszyscy zostali oszukani ( aż cisnie sie zeby napisac mocniejsze słowo a moze spróbujemy ) .
(usunięte przez administratora) c. brak poszanowania pracownika
d. żarty z prawa
c. cwaniaczkowie

Właściwe podkreslic .

W post kolegi SEKOP jest niestety stronniczy powiedziałbym wrecz sponsorowany i kłamliwy . Ja moge podac nazwiska zwolnionych i tego na którego chciano wzywac policje .
sekomen 2012-05-16 23:35:55
tak, przyjechali "WILBOWCY" prać swoje brudy do chojnic, rozpieprzyli firmę i szukają winnych, porażka wyidealizowanych handlowców, wasze kadry was zwalniały, pretensje do swojego zarządu !!!
sekomen 2012-05-17 00:17:36
może obraziłem handlowców WILBO, nie oni winni, RYBA PSUJE SIĘ od głowy strategia waszego zarządu i prezesów zawiodła dlatego teraz was nie ma..... nie uznaję \"rządów\" dyr. S inny temat ale żeby zarzucać coś prezesowi seko trzeba znać trochę historię firmy, podjąć się wyzwania \"ratowania\" tytanica\" gdzie olał was morpol, graal i inni trzeba mieć jaja,
4% rynku konserw przy takim dziale handlowym samo daje do myślenia, zadłużenia i blokad dostaw surowca nie wspomnę..... śmiejecie się z nas ale to wy położyliście kiedyś marynaty produkowane dla was przez CONTIMAX, potem położyliście PRORYBA, a my mamy ponad 20% rynku i stać nas jako jedynych na walkę z lisnerem, także trochę pokory....wielkie koncerny tylko na was czekają, życzę powodzenia
dt 2012-05-22 12:23:52
Pracowałem w Wilbo od 2004 do 2007 i to był już koniec od kiedy dyrektorem został pan W.CZ. , wszyscy dobrzy handlowcy zaczeli z tamtąd uciekać . Brawo zarząd :) u [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ić taką znaną i dobrą marke :)
Niebieski 2012-05-23 20:07:16
Ludzie co Wy wypisujecie za bzdury ???

Po pierwsze nie można mieć pretensji do Prezesa Seko Pana K. Dlaczego ??? Bo to nie on zwalniał. Zrobił to człowiek ktoremu dał w jakimś stopniu wolna rękę. Zrobił to człowiek z tzw. planem. :) Zrobił to wielki dyrektor Pan (usunięte przez administratora) Nie przewidział on jednak , że \"Wilbowcy\" to nie \"Graalowcy\" Tymi drugimi sobie pomiatał a Ci \" Nasi\" nie dali sobie w kaszę dmuchać :) i Ci bardziej rozgarnięci się zwolnili od razu bądź poszli na L4. I teraz Panu Dyr. S została grupka ludzi z Wilbo( PH) którzy nic sobą nie reprezentują ...czemu ??? bo dalej tam pracują. Wybaczcie ale dobry Ph od ręki znajdzie pracę...( no kwestia 2-3 m-cy max.)

Po drugie.

Nie jest prawdą , że w Wilbo nie można było zarobić. Bzduraaaa.

Ja zarabiałem tam przez kilka lat fajną kasę. I nieważne było czy dyrektorem był Pan (usunięte przez administratora) Trzeba było robić swoje. Robiłes to dobrze to brałeś kasę. jest mnóstwo dobrych PH którzy to potwierdzą.( mówię tu o czasie przed Panem prezesem Tomaszem K. Ona jako pierwszy ucinał premie bez podania przyczyny.)

Po trzecie.

Ludzie róbcie ewakuację z tego tonącego statku. Szukajcie pracy i zrywajcie się z Seko-Wilbo. Pan dyrektor S nawet nie zdaje sobie sprawy co zrobił...szkoda , że skończy tak jak w Graalu :(

Życzę powodzenia.
iceman 2012-05-29 09:43:33
To prawda te wszysykie zmiany pana P.S.doprowadza do upadku wilbo i seko i nikt z tym nic nie zrobi zamiast pomoc jest wielka katastrofa. Prawda w wilbo byla dobra kasa za ciezka prace ale od dluzszego czasu to sie zmienilo i byla tylko ciezka praca. za ta prace najlepsi zostali wynagrodzeni w chojnicach a reszta nadal jest wynagradzana ...
pracownik 2012-06-18 20:21:34
Witam,
Zwracam się do pracowników z Wilbo, którzy zostali zwolnieni w Chojnicach 29 marca 2012r o udzielenie informacji kto was zwolnił. Czy firma SEKO czy firma Wilbo?
joe 2012-07-29 23:11:37
Kolego zwolniła firma Wilbo, bo ona zatrudniała i takie były umowy, natomiast zostało to zrobione rękami Sekowców, czyt P.S Dziękujemy temu panu za \\\\\\\"cu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] e\\\\\\\" decyzje i \\\\\\\"owocną\\\\\\\" współpracę.
obiektywny 2012-08-07 11:47:38
Az smiac sie mi sie chce ja słysze ze Wilbo bylo takie wspaniałe:D!! Bo w ciagu 1 roku zrobiło to samo z prorybem co teraz Seko zrobiło z nimi!! A nawet gorzej, bo jak \\\"MADRE GłOWY I CHANDLOWCY WILBO\\\" chcieli zeby proryb zarabial skoro mniejszali zamowienie i zamiast loga prorybu momentalkie uzywali Neptuna!! gdzie tu logika gdzie marketing?! i jak chcieli zarabiac skoro przegonili wszystkich mniejszych i srednich sklepikarzy i odbiorców?!?1 no jak?!! a przeciez oni zostawaili okolo banki miesiecznie w kasie zakladu(Ibyło wtedy chociaz na wyplaty) A co do zwolnien \\\"Wilbowców\\\" przez \\\"Sekowców\\\" wy to samo zrobiliscie z ludzmi z prorybu!!! wiec pokory i obiektywizmu!!
ale przyznam ze to wszystko smutne co sie dzieje jedni kupuja drugich zeby ich wykonczyc i miec wiekszy kawałek \\\"tortu\\\" ale ta smietanke spijaja ci co i tak zarabiaja spora kase a cierpia ci ktorym starcza do pierwszego jedynie z tego wzgledu ze wypalta była po 10.
hohoo 2014-02-18 11:29:51
zero kompetencji i dyskryminacja co do placy.nie polecam tam pracy :-)
BigFish 2014-03-21 16:23:04
Kto jest właścicielem marki Neptun?
kate 2014-08-29 21:49:14
Byłem na spotkaniu rekrutacyjnym i dostałem pytanie ile godzin tygodniowo chciałbym poświęcić na pracę? Odpowiedziałem że 40h, co bardzo rozbawiło rekrutera. Także jeśli lubisz tyrać po 12 h to jest to odpowiednia firma
dariusz s. 2014-12-05 11:26:02
Czy k( usunięte przez administratora )nadal tam pracuje? nadal ma ludzi za nic? nadal jest brak premi i podwyżek na magazynach ? Czy nadal wmawia ludziom że na ich miejsce za bramą czeka 5 osób ? czy nadal sie chwali swoimi wynikami w sporcie? (kulomiot)
czy nadal uważa,że na chłodnię są odpowiednie?
Student 2015-02-04 01:52:06
Z chęcią dostałbym sie na praktyki studenckie do Wilbo. Na stronie mają taką informację ale mam w związku z tym kilka pytań - czy praktyki studenckie są płatne, choćby symbolicznie, czy raczej tak jak w większości form sa bezpłatne? Wiem, że firma jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, czy wiecie może, czy studenci w ramach praktyk mogą przyglądać się jak firma "pracuje" sie na giełdzie?
tara 2015-09-13 23:25:29
Kiedy konczylem z Wilbo (rzadzili Sekowcy - debilowcy) mialem jeszcze 90% półki w neptunie. Dzisiaj juz zapomnialem o tej pracy ale mam sentyment bo mialem profesjonalnego kierownika. Pozdro Janusz! Teraz jak odwiedzam sklepy robiac zakupy to spuszczam glowe patrzac na te same polki. Ale ktos zarobił :(
Bąbel 2016-07-05 19:56:35
Bardzo dobry pracodawca. Pracownicy produkcyjni siedzą w domu i nic nie robią, a firma im płaci, co prawda z opóźnieniem ale zawsze. Siedzieć w domku albo leżeć na plaży a pieniążki hop na konto, żyć nie umierać. Polecam
errr 2016-07-06 22:10:46
@Bąbel oj chyba cos mi sie nie wydaje zeby to byla rpawda..nigdzie w sumie czegos takiego nie ma zeby nic nie robic odpoczywac sobie i zeby Ci pieniadze na konto wpływaly chybaa troszke wyolbrzymiles ;p
Zostaw swoją opinię o wilbo - Gdynia
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie wilbo