Opinie o Lidl Polska Sp. z o.o. w Tarnowo Podgórne

Początki działalności Lidl sięgają lat 30-tych, kiedy to w Szwabii zostało założone przedsiębiorstwo Lebensmittel-Sortimentsgroßhandlung. Obecnie Lidl zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce największych sklepów spożywczych w Europie. Jako międzynarodowa grupa przedsiębiorstw posiadamy niezależne spółki za granicą prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lidl Polska Sp. z o.o. w Tarnowo Podgórne

Student

Aplikowalem na stanowisko pracownika sklepu z ogromną nadzieją, że dzięki godnemu wynagrodzeniu będę w stanie jakoś przeżyć we Wrocławiu jako student. Niestety, rozczarowanie przyszło prędko. Ciągle nadgodziny, bieganie z mokrymi plecami, pełna lista zadań do wykonania na już, a kasa wciąż woła.... Ekipa? Świetna, ale każdy narzeka i szuka innej pracy...w powietrzu panuje atmosfera przyjaźni między pracownikami, a kadra zarządzająca, ale realia są takie, że nikt nie dba o własne interesy. Wolne? Zapomnij. Możesz sobie wpisać z zeszyt próśb, nikt nawet na to nie spojrzy. W pracy zostawię po godzinach codziennie...fakt, czasem jest to 5 minut, czasem pół godziny, a czasem godzina lub więcej. Siedzenie od 4 czy 5 rano do 13, 14 lub dłużej? Żenada, ale tak jest. Na początku wspominałem, że studiuje zaocznie I nauka jest dla mnie priorytetem. Zapewniano mnie, że to nie jest zaden problem I wszystko da się pogodzić. Niestety...zdarzało się że pracuje 6dni w tygodniu, w weekendy szkola od 9 do 16, a po szkole do pracy....Jestem wykończony. Wieczny nacisk na LIDERSOW, LEONA, QPLIKACJE...ludzie mają mózgi wylansowane od tego wszystkiego. Jako młody człowiek jestem juz pewny, że wolę zarobić mniej, ale mieć czas dla rodziny i być szanowany przez wszystkich wkoło. Lidl, Wrocław.

Były pracownik.
@Student

Witam, wszystko to co jest wypisanie na forum to prawda w 100 %.W Bydgoszcz to już zatrudniają do sklepu Ukraińców.Ciekawe czy też tak jadą na nich, myślę że oni sobie nie dadzą dmuchać w kaszę.

Gosc

Najgorszy pracodawca z którym miałam do czynienia oraz o którym świat słyszał. Zbyt wiele pracy przypadajaca na jedną osobe, to co na prawdę liczy się w tej firmie to tylko i wyłącznie klient oraz jego pieniądze. Nikt z górnej półki nie widzi tego że ludzie ledwo, a raczej nie dają sobie rady z tym czego od nas wymaga firma. Pracuje tam od 6latz zdecydowanie za długo, jestem młodą osoba ale już krzyż mnie na tyle boli od wiecznego dźwignią w pośpiechu ze mam problemy z normalnym funkcjonowaniem. Wszystko przeliczanie na czas, wydajność, najlepiej pracować za trzech choć to i tak za mało. Z perspektywy czasu widzę jak firma się zmienia, na minus. Kampanie reklamowe 'więcej na radość z zycia' to kpina i żarty. My jako pracownicy nie mamy siły na nic po wejściu do domu a przecież człowiek nie tylko praca żyje i chce jeszcze gdzieś pójść, załatwić ale także w domu coś zrobić. Tutaj po pracy tylko się egzystuje, od razu idzie spać żeby nabrać sił na dzień następny i jakoś go przeżyć. Jeśli chodzi o pakiet socjalny : opieka zdrowotna medicover, super sprawa, płacisz za coś gdzie nie możesz się nigdy dostać bo wolne terminy do specjalistow są za 4-5 miesiecy, a więc..wiecej na radość z życia, bony i paczki świąteczne.. Super ale teraz to już raczej norma w większości firm, z tym że gdzie indziej nie dostaniesz chociaż bonów..do Lidla ważnych przez miesiąc, tak jak w tym przypadku. Po urodzeniu dziecka również czeka fantastyczny prezent jakim jest bon o wartości 100zl..rzecz jasna do Lidla, bon który możesz zrealizować kupując wszystko dla noworodka z wyjątkiem mleka modyfikowanego oraz pampersow, jeśli więc twoje nowo narodzone dziecko lubi sobie zjeść jakąś konserwe, pasztetowa lub ogórka to w sumie bon ten można uznać za fantastyczne udogodnienie podczas pierwszych dni pobytu Twojego dziecka na tym swiecie. Jeśli chodzi o wypracowane nadgodziny w miesiącu, to podpisujac tak zwana AWL na początku nast miesiąca musisz wpisać się, że zarówno zgadzasz się na oddanie tych nadgodzin w postaci dni wolnych ale także na zapłacenie ich( co się zdarza baaaardzo rzadko), chodzi o to że nie ma się wyboru. Praca sama w sobie ciężka na tyle, że do tej pory zastanawiam się jak jeszcze nie udało mi się roztroic. Kierowniczka pracując, a w sumie to już normalna praca nazwać nie można bo niedługo nauczy się fruwac, usłyszy od swojego przełożonego który przyjedzie raz na jakiś czas ze ma zla organizacje pracy skoro 8palet suchego towaru, tzw miksow nie jest zrobione do końca pierwszej zmiany. Dziewczyna odbija się czipem do domu ale dalej pracuje, żeby tego nie wysluchiwac. Ręce nam już wszystkim nie tyle co opadają a odpadają od nawalu pracy której jest co raz więcej i więcej. Pracy więcej a ludzi na zmianie tyle samo. W tej pracy nie będą was szanować bo nie jesteście tam ważni w ogóle. Działa coś na zasadzie mydlenia oczu kiedy nadchodzą święta lub dni przed dłuższym wolnym. Po co? A no dlatego żeby na raz 10osob zwolnienia nie wzięło. Wdni powszednie? Przyjedzie taki 'szef' który kompletnie nie ma pojęcia o tym jak się tam pracuje, chodzi z tabletem w ręce, pokazuje palcem że tu, tam, tam, tam, tam, tam, tam, tam i tam źle i robi sie cała tzw 'lista zadan' na którą nawet czasu spojrzeć nie masz. Zarobki śmieszne porównując do tego jak się tam pracuje. Życzę całemu ZARZADOWI Lidla żeby po czasie obudzili się z ręką w nocniku. Ich system jest tylko systemem, tworzy to ktoś bez pojęcia za co zapewne bierze nie małe pieniądze. Ludzie się wewnętrznie buntuja i chcą masowo zwalniać o czym kierownicy i wyższe półki nie mają pojecia. Dziś jest mój ostatni dzień pracy, za długo w tym kolchozie, to była moja pierwsza praca i może stąd bałam się odejścia ale nie żałuję absolutnie. Szukajcie pracy gdzie indziej bo jest jej na prawdę pełno i wcale nie jest mniej płatna. Od teraz mam więcej na radość z życia. W 100% Moje sugestie dla Lidl Polska: Zmiana polityki, większa płaca, poszanowanie dla pracownika, więcej osób na zmianie lub mniej towaru, my na prawdę mamy tylko 2rece, mniej 'nalotów' samych dyrektorów i komentarzy dot czegoś o czym nie mają pojęcia gdyż nie pracują na sklepie, proponuję aby lidl dał więcej na radość z życia swoim prscownikom a nie ludziom, gdyż my odwalamy największa pracę i gdyby nie to, nie mielibyście czym handlowac. Inny punkt widzenia nie zalezy od punktu siedzenia, należy pierw wstać z miejsca w którym się tylko i wyłącznie siedzi Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Aby pracować komfortowo, proponuję mniejszy natłok zadań który wynika z masy towaru który wylewa się już z magazynu. Człowiek spokojniejszy jest stanie chętniej przychodzić do pracy, nie tylko żyć od wolnego do wolnego

Wiedząca
@Benia

Słuchaj, taką sprawę powinno się zgłosić od razu na POLICJĘ, nie do firmy. Podrobienie czyjegoś PODPISU ( jak i wykradanie danych osobowych przez pracowników ), TO JEST KODEKS KARNY, SPRAWA SĄDOWA, WYROK I DYSCYPLINARKA Z PRACY Jak jeszcze nie zostało u was to rozwiązane, życzę tylko powodzenie, na pewno będzie pociągnięta odpowiedzialność I niczego się nie bójcie

Ostatnio w jednym ze sklepów widziałem taką reklamę zachęcającą do pracy w Lidlu (dla pracowników sklepu): - Stawka 3500 zł brutto - Umowa o pracę na 12 miesięcy - Brak okresu próbnego - itd itd. Moje pytanie brzmi czy osoby zatrudniane w tych sklepach na start naprawdę dostają po 3000-3500 brutto? Czy te reklamy to po prostu jakiś ściem?

lol

tak, mogą byc takie stawki na start

nieprofesjonalna rekrutacja Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 minut.

Zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjną na stanowisko zastępca managera sklepu. Na rozmowie manager wraz z kierownikiem regionalnym pokazał mi zarobki, godziny zmian, cały sklep. Puszczono mi nawet film o tym jak pracuje się w lidlu i to tyle... Zero pytań o doświadczenie, nikt nie zapytał o cokolwiek ważnego- jedyne pytanie jakie padło to "czego pani nie lubi w swojej obecnej pracy?"- poczułam się niekomfortowo ponieważ zmieniam pracę przez (usunięte przez administratora) który negatywnie wpływa na moje zdrowie psychiczne i nie chciałam się z tego zwierzać na rozmowie rekrutacyjnej, zamiast tego można było zapytać się chociaż o obecne doświadczenie. Zostałam poinformowana, że do końca tygodnia na pewno dostanę telefon z odpowiedzią. Telefon musiałam wykonać sama ostatniego dnia tygodnia jak już zbliżała się godzina wieczorna (dostałam ofertę pracy też z innego miejsca i miałam do poniedziałku się określić czy zdecyduję się u nich pracować, siedzi, że jestem też w kilku rekrutacjach). Przez telefon dowiedziałam się, że dostałam pracę i mam przyjść po skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy. Przyszłam więc w umówiony dzień i jakie było moje zdziwienie jak okazało się, że jednak tej pracy nie dostałam... A firma która czekała na moją decyzję po mojej odmowie zatrudniła już kogoś innego i zostałam bez jakiejkolwiek opcji. Powiedziano mi, że obecna pomyłka nie wpłynie negatywnie na moje przyszłe procesy rekrutacyjne w lidl, ale ja już nie mam ochoty ponownie aplikować po takiej sytuacji.

Zygfryg Nowy wpis

Mam pytanie jak przyjmuje się na 50 % etau to będę pracował 4 h na dzień czy jak w Biedronce pół etatu a musisz pracować 8 godzin tak jak cały etat

Jan Nowy wpis
@Zygfryg

A kierowniczek tobie nie powiedział? To dzwoń do dyrektorka on ci wytłumaczy, że będziesz z......... ł jak robocik po 8 godzin plus nadgodziny.

Pracownik Nowy wpis

Dyrektorstwo i kierownictwo, za jaja powiesić na pierwszej kasie dla przykładu, że z pracowników i klientów robią przysłowiowego wała.

Kacper
@Marcin

Sciema. Pracujesz na 3/4 etatu za 1900 brutto dopracowujesz po 8-9 godzin często wolne na cały eter marne szansę po roku dalszą umową i 100 zł podwyżki. Kwota w ogłoszeniu to kwota najwyższa po 3 latach pracy na pełnym etacie.

Ja P....ole.
@Marcin

To ściema ,umowy na 3/4 etatu i 1300zł do ręki już z premierą. Śmiać mi się chce jak to czytam.

zorba
@Marcin

pracownik sklepu na dzień dobry dostaje 1800 , nie dawno się ztrudiłem to wiem. po roku 150 zł brutto więcejn a po dwóch ok2150, przyczym na rękę to wychodzi nie całe 1500zł. Ja nie będę tak dłużej (usunięte przez administratora) za taką kasę. Niech inny głupi przyjdzie na to miejsce albo masochista.

zorba

żarek
@zorba

Zgadzam się z tym całkowicie, pracowałem w firmie ochroniarskiej dla lidla kilka długich lat,wiem dokładnie co się wyprawia ,jak bardzo pracownicy sklepu okradają co się tylko to da. większość i kierowników rejonowych zna sytuację w swoich sklepach i nic nie robią z takimi osobami,w innych sieciach (hipermarkecie) itp jest to nie do przyjęcia tam taki delikwent wylatuje za przykładowego pomidora gdyby zjadł lub schował w kieszeń.Taka polityka lidla to chore postępowanie bo to banda chorych niespełnionych sexualnie kierowników rejonu ,powinni takie procederu tępić w zarodku..

Skromna
@Ja P....ole.

Mnie chce sie smiac jak czytam to powyzej. Owszem pracujesz 6h dziennie ale za prace w weekend dostajesz wolne dni np. Ponoedzialek i srode. Z szybkiej kalkulacji wynika ze pracujesz 22dni w miesiacu za 1300zl na reke. Sory ale nie uwazam zeby to byly zle zarobki. Mozesz isc na 8h do innego zakladu pracowac od pon do pt i dostac 1220zl na reke. Prosze bardzo.

@Marcin

W aldi na start 2700brutto na cały etat czyli nie jest źle.

Karol
@Marcin

Ja właśnie zaczynam pracę w Lidlu na stanowisku zastępca kierownika...zaoferowali mi 3500 brutto przez pierwszy rok

@Karol

To mało w aldi Masz więcej .

Martin
@Karol

A po roku pracy, zaoferowali Ci jakąś wyższą stawkę?

loncia12
@An ka

Hej ile mozna zarobis w Aldi jako kasjer a ile zastepca kierownika?

@loncia12

Kasjer cały etat 2700plus bony co miesiąc 180zł zastępca 3700plus bony

daniela
@Karol

dużo szczęścia życzę ,bo będzie ci potrzebne,

Madonna
@Marcin

Sciema dostaniesz 1300 do reki i nie licz na wiecej!! A do umowy dopisza klauzure pufnoaci ze nie mozesz mowic nikomu ile zarabiasz

co druga niedziela
@Marcin

musisz wziąć pod uwagę pracę w soboty , niedziele , święta i na noce dlatego więcej zarobisz ale czy warto ?

mamama
@co druga niedziela

nocek w idlu nie ma :) zarobisz wiecej niz 1300 od marca w dodatku bedzie podwyzka :P masz wszystkie pakiety , opieke , bony , swieta sa wolne . niedziele nie pracujesz wszystkie a od marca beda dwie wolne niekiedy nawet 3

Pracownik.lidla
@Marcin

Niestety w 90% lidl zatrudnia nie ma cały etat, przeważnie jest to 130h miesięcznie, więc zarobki to max 1500zł. Tak, umowę dostaje się od razu na 12 msc.

Lidl
@Marcin

Nie wiem gdzie tyle zarabiają ale ja pracuję w Lidlu 13 lat i nie mam nawet 3000zl brutto na cały etat

Ploi
@Lidl

To chyba na jakiejś wiosce pracujesz

@Marcin

Tak, pracownicy dostają takie wynagrodzenia. Warto doczytać dopisek podawany na stendach, stawki które sa podane obowiązują po 2 latach pracy. Stawki sa różne w róznych miejscach.

@Marcin

może tyle dostają w Warszawie - to ściema nie dotyczą się te zarobki mniejszych miejsowości

Xxx
@An ka

Czyli ile w aldi mozna dostac za zastępcę???

M
@Marcin

Tak, ale to juz zawiera premie za obecnosc (brak L4 i UŻ). Stawka zalezy od miejscowosci. Teraz we Wrocławiu jest 3250 na start.

@Marcin

W Trójmieście na start jest 3200 zł brutto ale na cały etat. Jednak głównie lidl zatrudnia na 3/4 etatu, a potem mogą dać ci cały etat. Zależy to od krs-a. Ale na twoim miejscu bardzo bym się zastanowił nad pracą tam. Wiem co piszę bo tam pracowałem prawie 2 lata.

Beata
@Pracownik.lidla

To i tak dużo, w większości sklepów, małych czy dużych bez premii, a premie są rzadko albo wcale 1500 zarobisz za cały etat

lidlaczek
@Marcin

Ja po 10 latach pracy zarabiam 3300 brutto(2300 do ręki) więc sam sobie odpowiedz na to pytanie

@Marcin

Ja po 10 latach pracy zarabiam 3300 bruttoo ,podawanie zarobków przez firmę lidl jest jedną wielką farsą.Może ktoś się zainteresuje po co te kłamstwa.W sam raz artykuł do prasy..

Otrząśnijcie się
@Marcin

ludzie, jestem wstrząśnięty tym co tu przeczytałem,. Przecież w tych czasach każdy przypadkowy ukrainiec dostaje umowę o pracę i 2500 na rękę i jeszcze grymaszą, bo i tak nie ma rąk do pracy a tutaj czytam że ktoś mówi iż 1300 w Lidlu za 22 dni pracy w miesiącu to dużo! Boże, czy wy macie mózgi w (usunięte przez administratora) czy sobie jaja robicie? jak można w tych czasach pracować za takie grosze, rozumiem że Polacy myślą tak że szanuje się pracę, jaka by nie była, ale olejcie tą (usunięte przez administratora)firmę i idźcie gdziekolwiek indziej, do pakowania lekkich rzeczy, do sortowania na jakiś magazyn i macie co najmniej 2200 na rękę. Zgadzając się na to niewolnictwo u nich tylko pozwalacie im rozwijać skrzydła, traktować ludzi jak bydło i się pozwalać na coraz więcej, bo wiedzą że nikt nic z tym nie zrobi. Nie bójcie się utraty pracy, ch... z taką pracą! A sam Lidl powinien wyfrunąć za ten wyzysk i propagandę sukcesu na butach z całego polskiego rynku. I oby tak się prędzej czy później stało! Propagandy(ulotki o zarobkach) to z kolei chyba uczyli się u rodaka Josepha Goebbelsa.

Hhhh

Misi

1800 na 3/4

Arbajt
@Hkdxbjkff

Bzdura. Na start 2600. Pełny etat. Miasto 250-300tys.

Misi
@Hhhh

To chyba w duzym mieście tyle płacą

Zzz
@Marcin

To na plakatach to jest stawka brutto ktora pracownik otrzyma dopiero po 2 przepracowanych latach. Niestety o tym dowiadujesz sie dopiero przy podpisywaniu umowy. A na poczatek otrzymujesz 400 zl mniej niz zostalo zamieszczone na plakatach

@Kacper

To dziwne bo ja pracuje na pół etatu i mam 1800 brutto

Ciekawy
@Hhhh

Ja również się zatrudniłem w Lidlu na 3/4 etatu i dostałem 2200 brutto. Miasto około 27 000 ludności.

Mia
@Ciekawy

2200 na 3/4 etatu, serio? Ja na pol etatu na pierwsza umowę dostałam 1950 zł

Ciekawy
@Mia

Widzisz.. Zależy może od miasta... I nie bardzo są chętni, żeby przejść na cały etat. A skąd wiem, są na sklepie kobiety które pracują ponad rok na 3/4 etatu i też chciałyby przejść na cały etat i nie chcą im dać. Także marna perspektywa zarobków, nie adekwatna do wykonywanej pracy. Ludzie się zmieniają często, mało stałych pracowników... Pozdrawiam ciepło.

DPL
@Marcin

Tak. Dostaniesz napewno 3500 brutto plus bony i paczki na swieta. Tyle mialem na start gdy zaczynalem w 2019 roku, jesienią.

M&M
@Marcin

To zależy w jakim rejonie Polski i na jaką część etatu.

Paweł 5478
@Marcin

Jeśli cudem dostaniesz cały etat możesz liczyć na najniższa ze wspomnianych stawek , w zamian tyraj aż do utraty zdrowia

X
@Marcin

Ta stawka jest podana juz z premią 500zł za absencje i ze zwrotem za pranie i uzywanie odzieży(10zł+20zł)czyli podstawę masz 3500-500-30=2970.czyli na reke jest jakieś 2500. Poprostu raj! A tyrasz za trzech

Xx
@Zzz

Takie warunki jak wynagrodzenie ustala się od razu - albo dogadujecie się co do wynagrodzenia albo nie rozmawiamy dalej i nie marnujemy sobie czasu.

Misia

To dużo bo ja 1800

Hanna
@Paweł 5478

Faktycznie w Lidlu jest aż tak ciężko? Z czego wynika taki natłok obowiązków? Brakuje pracowników by rozłożyć obowiązki na więcej osób czy jak?

@Marcin

Myślę że zależy od miasta, bo ja pracując na pół etatu mam 1700zl..

reni69
@Skromna

Co mi po wolnym dniu w tygodniu,jak chciałabym go spędzić z rodziną w weekend.

Tomaszek
@Marcin

To pic na wodę foto montaż , wysuszą cię jak cytryny a jak się odezwiesz że coś ci się nie podoba to cię wyrzucą. Na stronie Lidla o tym nie napiszą. Ludzie piszcie jak jest bez koloryzacji

@Marcin

Ściema kierownicy banda (usunięte przez administratora) bez wykształcenia nic nie robiący i nieznający się na niczym traktują ludzi jak kretynów niemowiac o managerach którzy to dopiero kretyni nie polecam

Rozczarowana
@Marcin

Haha noe zatrudniaja na caly etat! Jak przyjdzie do podpisania umowy to ze jeden msc na 3/4 a pozniej aneks - na 3/4 dostajesz 2100 zł netto(łacznie z nadgodzinami nocnymi bo sa dziennie) zapiepszasz wszystkie weekendy ! Zadne dwa dni -prosby w msc ktore przysluguja NIE SA UWZGLEDNIANE!NIE POLECAM ! nie jest to praca jak sie ma dzieci ,grafiki zmieniane z dnia na dzień, ciagle sms o zmianie -żygać się chce

Krycha
@Marcin

Ja po 4 tech latach w Bydgoszczy wypłaty mam 2960zl i umowa na stałe więc nie wiem skąd takie pomysły że zarabiamy ponad 3000 ????

zenek

Zuza

Nie ,dostajesz 2800 .

nieznany
@żarek

Pracowałęm 10 lat w fimie podobnej do lidli gdzie na porządku dziennym jadło sie z ważywniaka i cukierków na wage i szefostwo nic sobie z tego nie robilo nie zwalniało sie pracowników za takie pierdoły bo pracownik musi wiedziec co i jak smakuje ale w Lidlu straszy sie pracownika grupą i zwolnieniami, wiec jak klient pyta co jak smakuje, odpowiadasz prosze kupic i powiedziec jak smakowało to bede juz wiedział.

@Marcin

Jaką stawkę wynagrodzenia można się spodziewać przy zatrudnieniu?

@Marcin

5000 zł brutto aktualnie oferują......chyba ściema?????

wujek

witam, pracownik magazynu może otrzymać takowe wynagrodzenie w zależności od obszaru i rodzaju wykonywanej pracy

@Marcin

Teraz netto go jest 3600. Stawki są uzależnione od wielkości miasta, w którym mieści się sklep. A prawda jest taka że , sporą część tej stawi to premia obecnosciowa. Za 100 % frekwencji obecności w pracy.

Goti
@Marcin

Firma ok . Pensja dla kasjerów 5,5 tys. na rękę. Wprawdzie faktycznie musiał się cały zespół postawić ale wszyscy dostali. Jak się chce to można, tylko praca zespolowa. :) Ale Kaufland dawał 500 stówek więcej i bliżej było do pracy więc z pewnym żalem trzeba było odejść:). Ale sentyment pozostał. Trzymajcie się tam dziewczyny :)

lol

tak, mogą byc takie stawki na start

Sprzedawca

Rekrutacja to jakiś mało śmieszny żart. (niby) poważna firma szuka kogoś od zaraz, ale rekrutacja trwa.. miesiąc i tutaj przez 'rekrutacja' rozumiem czas od wysłania zgłoszenia do ustalonego spotkania z Kierownikiem Sklepu. U mnie proces wyglądał tak: 1) wysłanie zgłoszenia 2) tydzień później telefon z pytaniem czy jestem zainteresowana i umówienie spotkania z Kierownikiem Sklepu na za 2 tygodnie 3)Spotkanie z kierownikiem i informacja, że odpowiedź pojawi się za tydzień. Teraz krótko opiszę szczegóły wg etapów opisanych powyżej: 1) Rozumiem telefon w ciągu tygodnia od przesłania CV, zapewne zgłoszeń było mnóstwo, ale Pani rozmawiająca ze mną sprawiała wrażenie, jakby nie widziała na oczy mojego CV. Na koniec zaproponowała spotkanie w sklepie z kierownikiem w cztery oczy za dwa tygodnie 2) Spotkanie wcale nie było w 4 oczy, bo było nas 10 osób :) Musieliśmy czekać pod drzwiami zaplecza przez 20 minut (z naszych rozmów wynikało, że każdy ma umówioną konkretną godzinę), a ostatecznie wszyscy weszliśmy razem. Pominę tutaj fakt kłamstwa i braku słowności odnośnie konkretnej godziny (ja byłam umówiona na 15 a weszłam o 16 razem ze wszystkimi). Obejrzeliśmy razem filmik a później z powrotem pod drzwi, bo Pani zapraszała na 5-minutowe rozmowy indywidualne. Generalnie- żenada. Zero indywidualnego podejścia, raczej jak jakieś numerki. Nie wierzcie w nic co piszą- musicie mieć duże doświadczenie i książeczkę- ja miałam wieloletnie doświadczenie jako sprzedawca, ale nie posiadałam książeczki, więc pomimo zapewnień, że dostanę skierowanie na badania- okazało się to przeszkodą. Kiedy usłyszałam wyliczenia kierowniczki, że wyrobienie książeczki zajmie mi 10 dni, a oni dni otwarte mają 2 razy w miesiącu, więc później muszę czekać 3 tygodnie- wiedziałam, że tej pracy nie dostanę i miałam ochotę powiedzieć "może gdyby ktoś zadzwonił do mnie wcześniej niż po tygodniu i gdybym nie czekała 2 tygodnie na termin rozmowy w sklepie, to miałabym już książeczkę?'. Generalnie rekrutacja tam to żart i szkoda na to czasu, a odzew który miał być po tygodnia- pojawił się po 2 tygodniach kiedy już dostałam inną pracę. Pomijając to wszystko- warunki premiowania przez pracodawcę są beznadziejne. proponuję "górze" zaoszczędzić na własnych premiach i doceniać pracowników, bo nie wiem czy chcecie wykończyć pracowników czy mieć deficyty w wyniku chorób zakaźnych, ale obcinanie 50% premii za pierwszy dzień chorobowego i później 10% za każdy dzień to chyba jakiś żart. Ludzie, ogarnijcie się zacznijcie liczyć premię uczciwie w stosunku do przepracowanych w miesiącu godzin.

Dlaczego chcesz pracować w Lidlu?

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Staż
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Czy jest szansa na zatrudnienie stażysty? Jeszcze się uczę i chciałbym sobie dorobić, jest na to jakaś szansa? Słyszeliście o czymś takim?

Aldona

Jak to wygląda z tą pracą na niepełny etat? Może ktoś mógłby mi wyjaśnić, bo się reklamują, że zatrudnia sprzedawcę, czy to jest tak, że jednego dnia się przychodzi na osiem i ma więcej dni wolnych czy bardziej tak, że po 4h np czy jak tam wychodzi, ale na stałe?

Nelka
@Aldona

Raczej jest 8h i dużo wolnego, pod koniec miesiąca żeby godziny się zgadzały dają 6 lub 5 (usunięte przez administratora) Ale pewnie zależy od menagera i tego jak układa grafik

Nel
Użytkownicy czekają na odpowiedź 14 dni.

Kiedy teraz wypłaty? Ost były szybciej

Ona

Byłam na rozmowie o pracę... zrezygnowałam po usłyszeniu jakie zarobki gwarantują. 2600zl brutto z premia która wynosi 480 zł (jeśli nie weźmiesz L4 oraz uż) to śmiech na sali i nie poważne podejście do ludzi. Jesteś tam wszystkim od sprzątaczki po piekarza i to za marne grosze. Na rozmowie wprost ci mowia, ze jak bedziesz bral L4 to dadza ci wypowiedzenie. Wszystkim osoba które szanują siebie i swoje zdrowie odradzam tej pracy nawet stac was nie bedzie na lekarzy. Ta praca nie jest tego warta. Szkoda, że nie dają takiego wynagrodzenia jak w Niemczech tam przynajmniej mozesz za to wyżyć. Jest jeden plus tej rozmowy doceniłam swoją pracę i swoje wynagrodzenie :)

Lena
@Ona

Ale jak to możliwe, skoro w innych miastach piszą, że na start jest tej podstawy 4500-5500 brutto? 2600 brutto to poniżej minimalnej krajowej...

Gaja
@Ona

Nie zarabia się 2600, tylko więcej.. Minimalne wynagrodzenie jest wyższe.. Trzeba lubic pracę w handlu.. Poza tym są super benefity, bony na święta itd. Praca ciężka, ale daje satysfakcje

Dzień dobry a w magazynie ktoś z państwa pracuje. Jest oferta dla magazyniera na zmianę nocna za 5650 - 6600 zł brutto. Ponoć po roku jest gwarantowana podwyżka, to ile wtedy chodzi na rękę.

WieloletniPracownikLidla

Od wielu lat pracuje w Lidlu. Przez te lata firma dąży do poprawy pracy w sklepach i tak się dzieje. Ale jest jeden kamień milowy ,którego Lidl nie jest w stanie zlikwidować. W myśl firmy powinien być asystent kas, kasjer , specjalista ow ,specjalista odpiek , prowadzący zmianę i daj boże może ktoś dodatkowy kto by pracował na sali sprzedaży. Niestety Lidl wcześniej miał wydajność we krwi a teraz jest wydajność sztukowa .Na podstawie tych danych Ms ma przeliczane godziny do dyspozycji w stosunku do utargu. I tak z 6 osób np. we wtorek może pracować 4 .Czyli każda osoba pracuje za 1.5 czyli Ty pracujesz za tą samą stawkę ale obłożenie masz większe a koszty dla pracodawcy się zgadzają . Kiedys Lidl otwierał się o 8:00 a teraz o 6:00 ( wyścig dyskontów ) a teraz zaczynasz pracę o 4:30 ,czy wstajesz po 3:00 dojazd do pracy ciężka praca i 12:30 zapomnij o życiu prywatnym bo twój organizm potrzebuje odpoczynku po zrywie w środku nocy. Stali i byli pracownicy wiedzą o czym piszę!!! Nie tak dawno była ocena pracodawcy i oczywiście wyszła źle w oczach zarządu .I teraz my mamy myśleć co trzeba zrobić .Drogi zarządzie to już opisałem na początku. Dlatego nie chcemy polecać do pracy rodzin ,znajomych. I teraz absurdy roku.Gdy jeździ rewizja lub ktoś z góry po sklepach Od KDS po KRS ciągle telefony i pesja ,ciśnienie aby sklep wyglądał ,żeby wszystko w oczach zarządu i na rewizjach wychodziło że praca w 4 osoby w procedurach się zgadza i dajemy radę. Gdyby nie szacunek całej załogi i atmosfera rozwiązał bym umowę z firmą . Dodaj że idzie nowe pokolenie ,które zaczyna pracować w firmie to po krótkim czasie rezygnują.Tylko co będzie jeżeli stara załoga zacznie odchodzić - kto będzie robił sztuki zarządzie .Pozdrawiam

Marko

Od ponad pół roku pracuje na kasie w lidlu w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej. Po wprowadzeniu kas samoobsługowych ruch zdecydowanie się poprawił, trochę tylko brakuje lepszej komunikacji w zespole.

ciezka praca za ktora dobrego slowa nie uslyszysz, atmosfera jest nie do zniesienia, kierownicy rejonow to w wiekszosci ludzie z wypranymi mozgami, motywowanie pracownikow polega na zastraszaniu i ponizaniu. Ludzie powinni masowo sie zwalniac z tego niemieckiego (usunięte przez administratora)

Polityka firmy polega na ciągłym zastraszaniu, poniżaniu i (usunięte przez administratora) pracownika szczególnie na linii kierownik regionalny-manager. Wymagania ponad siły trzeba być pod telefonem nawet w dniu wolnym, pracownicy są pod stała kontrola kamer i specjalnych grup które sprawdzają każdy krok człowieka i traktują wszystkich jak (usunięte przez administratora),na docenienie ciężkiej uczciwej pracy nie można liczyć, firma niszczy fizycznie i psychicznie, zgłaszanie znęcania się psychicznego i (usunięte przez administratora) powoduje eliminacje pracownika a (usunięte przez administratora) z góry są nie do ruszenia

Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Witam mam pytanie czy na sklepie pracownik może mieć swój telefon w razie kontaktu z przedszkolem czy szkoła dziecka

Jan

Lidl Piorunów. Nie polecam tam pracy.Wykorzystywanie pracownika jak się da . Przymusowe nadgodziny. Praca w każdą sobotę choć na rozmowie mówione że wolne soboty. Kierownik Pan Damian ma swoich wybrańców na magazynie i ich faworyzuje resztę traktuje jak (usunięte przez administratora) Norma BHP przekraczana w dzień w dzień . Jak pójdziesz na L4 bo będziesz chory to nie przedłuża ci umowy.

Heniu

Pytanie takie dlaczego w Gnieźnie na ul. Gdańskiej nie ma ochrony sklepowej. Nie dawno był facet i pilnował, a ja się dowiaduje od kasjerki, że tniecie koszty, kosztem ochrony sklepowej. Wstyd. A dowiedziałem się od Pani kasjerki, że kradną, no to jak to jest. Mam nadzieję, że będzie przywrócona, bo kradną na potęgę. Pozdrawiam

Ochrona
@Heniu

Zaszła pomyłka, prosimy kierować swoje pytanie do firmy ochroniarskiej.

Lord Illidan
@Ochrona

To firma ochroniarska ściąga ochronę ze sklepów?

X
@Lord Illidan

To dyrektorki z Lidla tną koszty, kosztem ochrony sklepowej.

@Nowy

Pracuje w centrali 6mc, po tym czasie uważam, ze jest to praca typowo dla osób bez życia osobistego, gdyz firma oczekuje ze będzie całym życiem pracownika. Nadgodziny sa codziennie, jak pracownik ma wyjść po 8h to jest to strach, ze nie wyrobi sie z zadaniami. Ludzie sa przeciążeni pracą, sfrustrowani (nie tylko w moim dziale). Co prawa zarbki są b. Dobre ale jednak trzeba sie zastanowić czy warte tego poświęcenia. Przez brak procedur moznaby w pracy spędzać po 12h, plusem sa benefity i zarobki. Do innego działu można sie przenieść dopiero po 2 latach stażu pracy a te dwa lata potrafia z człowieka zrobić zombie. Gratulacje dla działu EB, robicie świętna robote, sprzedajecie (usunięte przez administratora) zapakowane w piękny papierek.

@@Nowy

I jak rozumiem, to te godziny są obowiązkowe? Czy za tym idą większe zarobki, czy raczej pracodawca woli oddawać dni wolne? Będę wdzięczna za info o tych procedurach, przecież obowiązuje kodeks pracy, firma tego nie przestrzega?

@@Nowy

Piszesz, że zarobki są bardzo dobre. Możesz podać widełki, abyśmy my, jako kandydaci wiedzieli, ile tak mniej więcej można zarobić? Wspominasz, że plusem są też benefity. Co wchodzi w ich skład? Daj znać :)))

Szukają pracownika na Poznańską. To prawda, że zarobki 5 250 - 5 600 zł brutto / mies.?? Jaka ta opieka medyczna jest, dostęp do specjalistów jest w cenie? O czym są te negatywy @Pracownik, bo jakoś nic nie usunęli, a Ty sam napisałeś, że zrozumieć nie można :3

Czy pracownicy w Lidl Polska Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Poznanprac

Dokładnie tak, można by było jeszcze dużo rzeczy przetoczyć co się dzieje na Poznaniu I jak się zachowuje MS i inni nie wspominając o zastraszaniu

Ryczałtowiec

Cześć wszystkim. Pracuję w Lidlu ponad 10lat. Bywało różnie. Jak w każdej firmie. Natomiast to co się dzieje od momentu wprowadzenia tzw wydajności sztukowej przekracza wszelkie wyobrażenia. Miało być lżej w sklepach gdzie sprzedaje się większą ilość sztuk....Natomiast prawda jest taka że wydajność sztukowa to nic innego jak wyciśnięcie jak najwięcej z 1sztuki pracownika. Nie ma znaczenia z którego CD (Centrum Dystrybucji ) jesteś. Ponieważ akcja rozgrywa się w całej Polsce. Sami do tego doprowadziliśmy pokazując że da się pracować w 6,5,4 , a nawet 3 osoby w sklepie o powierzchni 1200m. Niestety w naszej firmie nie ma zwiazkow ktore mogly by powalczyc o przysłowiowego Kowalskiego. Codziennie dostawy pełnego tira albo i dwóch. W zależności od obrotu sklepu. 4 osoby na zmianie. Więc większą część pracy spada na managera albo jego zastępców. 1 na SCO, 1 osoba na kasę, 1 na odpiek,...A gdzie OW, SMDiR ,Tiko, Mopro, Troso. Wszystko czeka ....Co wtorek ustawienia, czasami nawet po 10-15 ustawień, w środy ustawienia mrozonek, w piątek chłodni do tego towar, przekładanie ,kontrola dat, rewizje , wizytacje i malowanie trawy na zielono. Ustawienia planu sklepu, promocje NF 3 x w TK. Fa której nie można upchac bo nie ma gdzie już palca wlozyc-regaly i magazyn nie są z gumy . NASZ KRĘGOSLUP TEZ SZANOWNA FIMO.!!! Liczcie dalej swoją sztukówkę A niedługo nie będzie w firmie doświadczonych specjalistów. Ci co przyjdą to na chwilę. Nie będą chcieli pracować w takich warunkach. Martwicie się o fluktuacje, drapiecie po swoich szanownych głowach co robicie nie tak..?..tworzycie warsztaty fluktuacyjne. ?Powiem Wam jest rozwiązanie tego problemu który niedługo będzie Waszym mega problemem- Brak ludzi do pracy. Poczytajcie opinie , wyciągnięcie wnioski i zmiencie coś do chole*ry.. A temu co wymyślił wydajność jakakolwiek czy netto czy sztukową.wydajcie medal z ziemniaka bo to dzięki niemu Lidl spada na psy (nie ujmując psom). GoWork opinia 2,1....o czym to świadczy.? Należę do pracowitych osób. 10lat za mną. Ale szczerze dłużej tego nie zniosę. NIE POLECAM PRACY W LIDLU. JESLI MOZNA NAZWAC TO PRACĄ. Uzylabym raczej wulgarnego słowa, ale nie przystoi. Pozdrawiam. Osoba z kadry zarządzającej.

Były ZMS
@Ryczałtowiec

Wszytko się zgadza. Takk to wygląda. Ale to wina samych pracowników. I zawsze znajdą się ..naiwni.. Którzy będę chcieli mieć służbowe BMW. Lidl z punktu widzenia nas robi źle ale to wszytko wliczone w tabelki. Kalkuluje się. Manipulacja że to co robiło się w 6 osób zrobi się w 4 nawet 3. Ludzie w lidlu sami sobie wiążą pentle na której dyrekcja wiesza . Ci mądrzy uciekają bo ,zdrowie jest jedno .

Olaf
@Były ZMS

Uważasz że roboty jest za dużo na ilość zatrudnionych osób? Nie da rady w trójkę oblecieć obowiązków na 6 osób. Kierownik tego nie widzi? Przecież wydajność spada i nic wtedy nie jest zrobione jak należy. To ma potem wpływ na premie?

Zms
@Ryczałtowiec

Zgadzam się w 100%. Już słychać o zwalniających się osobach z kadry zarządzającej i pracowników. Mam nadzieję, że już niedługo Lidl się obudzi, oby nie ręką w (usunięte przez administratora).

Wiola
@Zms

I tylko z powodu nadmiaru obowiązków ludzie się zwalniają czy może kasa też? A kadra zarządzająca jakie ma problemy, że słychać o zwolnieniach? Wiesz może czy w niedalekiej przyszłości będą szukać osób ?

@Ryczałtowiec

Brawo. Sama prawda i tylko prawda. Dodam jeszcze że masz siedzieć cicho i "nie narzekać" , bo takich pracowników (choć byś była dobrym pracownikiem) firma się pozbywa. Były instruktor, wiem co piszę

Była już
@Ryczałtowiec

Święta prawda. Tak to wygląda. Ciągle tylko gadają, że jest was za dużo, będziemy zwalniać, zejdźcie z etatów, tniemy godziny, wydajemy urlopu... Masakra. Żegnam się z tą firmą mimo, że tak bardzo chciałam w niej pracować. Dodam, że jak się zatrudniałam było zupełnie inaczej. NIE POLECAM.

@Była już

Hej hej, a na jakim stanowisku konkretnie pracowałaś? Szczerze, to ja słyszałam o firmie raczej pozytywne opinie od znajomych znajomych i tak się zastanawiam, że może bym tu zaaplikowała. Tylko nie wiem, czy to było przed tymi zmianami o których piszesz, czy już po. Dlaczego zmienili podejście do pracownika? Nie ma perspektywy żadnej, że wszystko wróci na dobre tory? Aaa, no i na tym gadaniu o cięciach etatów itp się kończy, czy faktycznie wchodzi to w życie?

Zostaw merytoryczną opinię o Lidl Polska Sp. z o.o. - Tarnowo Podgórne

• Jak się pracuje w Lidl Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lidl Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 696.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lidl Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 582, z czego 50 to opinie pozytywne, 211 to opinie negatywne, a 321 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lidl Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lidl Polska Sp. z o.o. napisali 24 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lidl Polska Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 961 ocen.

Lidl Polska Sp. z o.o.