Opinie o BIGRAM S.A. w Warszawa

BIGRAM SA Personnel Consulting jest jedną z największych polskich firm doradztwa personalnego o międzynarodowych powiązaniach strategicznych z organizacjami takimi jak IIC Partners Executive Search, jedna z trzech największych niezależnych sieci zrzeszających firmy executive search, Arbora Global Career Partners i Profiles International, lider w zakresie narzędzi oceny kompetencji.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BIGRAM S.A. w Warszawa

Pracowanie w tej firmie da sie określić jednym słowem to jest obłęd... Nie polecam i nie życze nawet wrogowi by tu trafił. Ludzie sa zatrudniani i zaraz zwalniani albo odchodzą sami. Wielka rotacja w dziale rekrutacji nie jest bez powodu. Nie warto marnować czasu na ta firme. Strata czasu i nic nie warta praca… Współczuje wszystkim którzy tam JESZCZE sa… Pewnie zaraz ruszy kolejna rekrutacja wiec przestrzegam.

Hanna

Ale w dziale rekrutacji jest spoko, to wcześniej nie było? Ile osób w HR pracuje? :) Podałabyś widełki płacowe konkretnie w tym dziale? :)

E.

Ostatnio w firmie jest sporo pozytywnych zmian. Zespół rekrutacji jest zgrany, jest jasny podział na sektory. Kto sie przykłada bez problemu otrzymuję bonusy, targety są osiagalne. Oczywiście sa i minusy, jak w kazdej firmie, ale atmosfera jest bardzo dobra i chce sie tu przychodzic. geberalnie polecam bigram jako miejsce pracy.

Karola
@E.

Brzmi super, a jakieś minusy zauważyłeś? Możesz napisać coś więcej o tych bonusach? Tak przy okazji, ciężko się tu dostać do pracy? Jak sama rekrutacja twoim zdaniem wypada? Skomplikowany proces?

Opinie o (usunięte przez administratora) brzmią całkiem zachęcająco, szkoda, że jest ich mało, a przeważają zrekrutowani przez firmę. Mimo wszystko może ktoś z wewnątrz da znać, czy dobrze rozumiem, że na stanowisko Researcher / Talent Acquisition Specialist nie trzeba mieć doświadczenia? Uważam, że tworzenie strategii poszukiwań firm i kandydatów jest zbliżone do moich obowiązków w dotychczasowej karierze, a nie pracowałam w HR :)

Bigchlam Nowy wpis

Firma zajmuje się HR, a nie ma poszanowania ani kultury dla rekrutacji do Bigram. Zawracają głowę rozmowa kwalifikacyjna i mówią że udziela odpowiedzi, a tego nie robią! To brak profesjonalizmu i kultury a także szacunku do osób które wzięły udział w rekrutacji. Widać nic się nie zmieniło w tej firmie! Przestrzegam brak czasu o wciskają zlecenie lub b2b mimo że w ogłoszeniu jest umów ano pracę cwaniaki

Sonia Nowy wpis

Jak wygląda u was praca hybrydowa na stanowisku digital & social media specialist? Widziałam na stronie, że jest taka oferta i właśnie w formie hybrydowej. Często trzeba się w biurze pojawiać? Bo trochę do was mam km i nie wiem czy się zgłaszać. Poza tym czy ktoś zna widełki płacowe? Będę wdzięczna za pomoc:)

Ryszard Minko Nowy wpis

Cześć. Nazywam się Ryszard Minko. Do ODA CONNECT trafiłem raz z polecenia a dwa bo zadzwoniła do mnie Elizabeth Rød rekrutantka. Po jakimś upływie czasu w pracy dla Firmy ODA CONNECT gdzie najpierw wynajęli mnie do Firmy Bygg-service AS gdzie sprawdziłem się na medal Bygg-service AS przetransferowalo mnie dalej za większą stawkę do Firmy Vaidekke. Po jakimś tygodniu bądź trzech tygodniach ja sam złożyłem wniosek na Policję w Kristiansund w dniu czwartek 23 listopada 2023 o godzinie 13:00 . Podkreślam była to Niedziela a składałem wniosek dnia 05.11.2023r o godzinie 13tej w południe gdzie później wysyłałem do Szefa ODA CONNECT Aksel Sæsbø • aksel@odaconnect.no. Tel +4795403050 i jego rekrutantki Elisabeth Rød • elisabeth@odaconnect.no tel +4740456441 ktura mieści się w Sunndalsøra .Mi chodziło tylko aby załatwić zgode na pobyt tutaj w Norwegii co wystawia tylko Policja a DWA CONNECT AS sie wystraszylo i mnie wystawili do wiatru. Dlatego ich serdecznie żegnam a sprawe naglosnie w mediach. C(usunięte przez administratora) Mnie wyrzucili czyli dali dwu tygodniowe wypowiedzenie rano w Poniedziałek 06-1011-2023r do dnia 20-11-2023r. abym tylko nie pojechał na umówione spotkanie z Policja do Kristiansund 23-11-2023r na 13 godzinie. ODA CONNECT AS ma mnóstwo różnych (usunięte przez administratora)na koncie gdzie mogę ją jam to potwierdzić. Jeżeli chcesz się z kontaktować ze mną to na mojego e-maila ryszardminko70@gmail.com bądź nr telefonu 004796885650. .Podkreślam jedno jak I ostrzegam wszystkich nie idcie pracować do Firmy ODA CONNECT ktura mieści się w Sunndalsøra Norwegii adres ( podaję dokładne namiary ) company ODA Connect AS Organisation no. 988 188 603 Address: Auragata 3 Postal code/city/town: 6600 Sunndalsøra Mobile phone: 95 40 30 50 (usunięte przez administratora)

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
olimpia

Zastanawia mnie dlaczego w tej firmie pracują same dziewczyny? Z czego wynika taka polityka zatrudnienia? Czy ktoś mogłby sie wypowiedziec?

@olimpia

Ale to coś złego, że same babki tu pracują? Poza tym ciekawe jak rekrutacje wyglądają i czy facetów jednak uwzględniają na jakies stanowiska. W ofertach coś jest, że tylko kobiety mogą aplikować?

M.

Pracę w BIGRAMIE oceniam b. pozytywnie. Szerokie portfolio klientów , satysfakcjonujące zarobki i jak się nie jest leniwym to premie są w zasięgu ręki. Firma działa ogólnopolsko , biura są w Warszawie (Centrala) , w Poznaniu oraz dodatkowo we Wrocławiu. Zespół rekrutacji jest podzielony wg. branż oraz terytorialnie. Na pozytywny odbiór wpływa praca hybrydowa (w formule 3+2) oraz fantastyczny zespół. Atmosfera jest koleżeńska, nie ma chorej rywalizacji . Jeśli będzie otwarta rekrutacja wewnętrzna to warto rozważyć rozwój swojej kariery w bigramie.

motyl
@M.

Zgadzam się. Praca w miłej koleżeńskiej atmosferze i z bardzo profesjonalną szefową, od której można się wiele nauczyć. Nowy stary BIGRAM powrócił. Tu się chce pracować!

@M.

Podoba mi się to, że jest to praca hybrydowa. Ale rozjaśnij - pracuje się trzy dni w domu, a dwa dni w firmie? Czy na odwrót? I co do tej premii, opłaca się nie być leniwym i się starać? :-) Możesz napisać, jaki to mniej więcej jest dodatek do pensji? :-)

E.

RT
@E.

Pełna zgoda, bardzo pozytywne zmiany i dobra atmosfera

Karola

enka

Jeśli chcesz pracować w konsultingu HR to polecam pracę w BIGRAM. Szeroka baza klientów, ciekawe wyzwania i możliwość rozwoju własnych kompetencji. Fajny zespół składający się z młodych osób i doświadczonych ekspertów, praca w systemie hybrydowym z elastycznymi godzinami pracy, no i przejrzysty system premiowy.

BIGRAM

Bardzo jesteśmy ciekawi skąd u Ciebie takie przemyślenia? W BIGRAM w ostatnim czasie nikt nie został zwolniony w dziale rekrutacji, nie została jedynie przedłużona umowa. Takie decyzje podejmujemy w oparciu o jakość realizacji zadań oraz o realizowane wyniki na danej pozycji. W całym tym procesie bierze udział pracownik i tym razem było podobnie. Z tego co widzimy - wiesz jako były pracownik z kim powinnaś/ powinieneś porozmawiać w strukturach BIGRAM.

Obłęd? Nie wiem? Pracuje tu trochę i nie narzekam.

Byly pracownik

Wlasnie ‚troche’… Z firma w ostatnim czasie pozegnalo sie wiele osob co nie swiadczy dobrze.

Alicja
@Byly pracownik

A wiesz czemu sie zwolnili? Atmosfera, nawał pracy czy chodzi o wynagrodzenie?

@Alicja

Atmosfera jest dobra, nie ma chorej konkurencji, jak to bywa w tego typu firmach, raczej jest sympatycznie, fajni ludzie którzy sobie pomagają. Jak jest dużo pracy to mamy duże bonusy( więc jest to plus), praca jest podzielona, Konsultanci mają wsparcie researcherów, więc spokojnie - jest czas na życie. Wynagrodzenie z tego co wiem bardzo podobne jak u konkurencji.... z tego co obserwuje to @Były pracownik wspomina osoby co chciały pracować w wewnętrznym HR, a które mają do tej pory z BIGRAM kontakt, to świadczy, że jest tu ok i że pracuje tu już "trochę" - długo:)

Magdalena

A powiesz na czym polega to wsparcie researcherów? Jak to wygląda w praktyce, to są spotkania czy jakieś wiadomości mail?

@Magdalena

@Magdaleno nie rozumiem Twojego pytania. Pracujemy projektowo więc jest podział obowiązków w zespole.

@@Pracownik

Na czym konkretnie, fizycznie polega wsparcie researchera? Jesteś konsultantem i prosisz go/ją o... Podział obowiązków to oczywista oczywistość, ale skoro sam wspominasz o relacjach między stanowiskami, to bądź łaskaw te relacje opisać, ok ? :)

Hanna

W mieście Poznań można podjąć prację jako Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży. Średnie zarobki na tym stanowisku to 7400 . Co sądzicie o pracy w firmie BIGRAM S.A.?

Nieprofesjonalni

Dla mnie Bigram to odpychająca niepoważna firma. Wydzwania najpierw do mnie headhunterka a potem nie przekazuje żadnych informacji o które prosiłem i znów dzwoni od nowa zapominając co ustalaliśmy. Jak oni z takim podejsciem chcą zyskac doświadczonych ludzi to chyba dużo nauki przed nimi...choć do mnie dzwoniła osoba niby dłużej pracujaca.

Magdalena

Hej. Wicie czy na rekrutacji na stanowisko Menadżer ds. Księgowości jest test z wiedzy o prawie podatkowym? Na stronie firma ma ogłoszenie na tę posadę. I tam wymagają bardzo dobrej znajomości tego prawa. A jak to weryfikują?

AR

Chciałem docenić i podziękować za wysoki standard rozmowy i poprowadzenia procesu rekrutacji Pani Sandrze z Poznania. Naprawdę wysoki poziom. Wiem co mówię, bo sam pracuje w rekrutacjach. Szkoda, że nie udało się nawiązać współpracy z uwagi na fakt, że sam zrezygnowałem z tytułu benefitów pozapłacowych. Mimo wszystko gratuluję Headhuntera! :)

Nikola

Firma ma dość długi proces rekrutacji. W moim przypadku składał się on z około 30 minutowej rozmowy, zadania rekrutacyjnego (zajęło około 2-3 godziny, ponieważ należało stworzyć grafikę) i rozmowy rekrutacyjnej, która trwała godzinę ale razem z dojazdem do biura można liczyć jako 3 godziny. Odpowiedzi pozytywnej/negatywnej się nie doczekałam, mimo zapewnień, że powinnam ją dostać maksymalnie do 3-4 dni po rozmowie rekrutacyjnej (nie licząc weekendu). A wystarczyłoby... wysyłać chociażby automatyczną odpowiedź na maila :) Kompletny brak profesjonalizmu i szacunku do czasu drugiego człowieka. Nie polecam.

Emilia
@Nikola

No jeśli Ci serio nie dali znać a obiecywali to akurat słabo. Ciekawa jestem czy to zawsze tak wychodzi czy to jakieś "jednorazowe" przypadki. Bo generalnie czułaś, że poszło Ci dobrze?

@Emilia

Tak, poszło mi dobrze na rozmowie. Widziałam na tym portalu jeszcze inne opinie o tym, że ktoś nie dostał odpowiedzi. Trochę słaba polityka, jak na firmę HR. Godzinę po tym jak zamieściłam tutaj opinię skontaktowała się ze mną osoba, która była odpowiedzialna za moją rekrutację z przeświadczeniem, że to ja nie zauważyłam maila. Po zweryfikowaniu, że mail nie został do mnie wysłany przeprosiła, jednak niesmak pozostał.

Klient DG

dzień dobry, jestem odbiorcą usługi firmy BIGRAM S.A i chciałam się podzielić moją podkreślam obiektywną oceną. Mam doświadczenie w korzystaniu z takich usług i mogę powiedzieć, że życzyłabym sobie aby każda firma z tej branży miała tak profesjonalnie przygotowaną kadrę. Było czuć doświadczenie i praktykę w tej pracy, Wiem co pisze, bo niestety różnie z tym bywa. Chciałabym pracować z takimi praktykami jakich zatrudnia BIGRAM SA. Z wyrazami szacunku dla Waszej pracy i dla osób, których doświadczenie i jakość pracy broni się sama. Dzisiaj narzekanie jest niestety banalną modą ale doświadczenie zawsze miało styl, klasę i szyk, A to przychodzi z doświadczeniem.

@Klient DG

Bardzo dziękujemy! To wielka przyjemność otrzymać taką opinie. Co dzień nasz zespół pracuje nad satysfakcją klientów oraz kandydatów. 29 lat doświadczeń, wszystkich nas zobowiązuje! Zapraszamy do pomownej współpracy, Zespół BIGRAM

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w BIGRAM S.A.?

Zwykle po 3 miesiącach okresu próbnego. Zapraszamy! Zespół BIGRAM

Stefan
@BIGRAM

I to jest umowa o pracę na rok?

@Stefan

Stefanie, na początku jest podpisywana umowa na 3 miesięczny okres próbny, a po nim umowa na czas nieokreślony

Stefan
@BIGRAM

Umowy B2B też wchodzą w grę?

Czy w BIGRAM S.A. pracuje się na open space?

Ewelina

Nie

Bożena
@Ewelina

A zdalnie?

Jako osoba, która pracowała w BIGRAMie, mogę powiedzieć, że było dosyć dobrze. Atmosfera jest przyjemna, młody zespół, który dobrze się komunikuję między sobą. Obchodziliśmy wszystkie święta, urodziny ect i było ekstra :) Nie było nigdy problemu z tym, żeby gdzieś wyjść prywatnie w trakcie dnia, z akceptacją urlopu też wszystko było w porządku. Oczywiście, praca w agencji wiąże się czasem z dużym ciśnieniem, ale głównie nie od Managerów, ale od Klientów. I myślę, że tak jest wszędzie. Jest duży potencjał w tej organizacji, ale moim zdaniem warto wychodzić poza szablony i inwestować przede wszystkim w marketing, PR i ludzi.

BIGRAM

Dziękujemy za Twoją opinie. Trzymamy mocno kciuki za dalszą drogę zawodową. Zespół BIGRAM

Jaki jest okres rozliczeniowy w BIGRAM S.A.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

BIGRAM

Dzień dobry, pensja zawsze jest przelewaną na koniec miesiąca. Zespół BIGRAM

Qbal

Nie jestem pracownikiem Bigramu, jestem kandydatem odpowiadającym na oferty pracy tej firmy. Od dwóch lat i po wysłaniu około 40 aplikacji na wysokie stanowiska menedżerskie (przy przynajmniej 90% zgodności z profilem), nie otrzymałem nawet podziękowania za udział w rekrutacji. Po prostu cisza. Jestem przekonany, że moje zgłoszenia trafiają wprost do kosza. Samo wypełnienie aplikacji na stronie Bigram jest czasochłonnym koszmarem, za każdym razem należy wypełniać niepotrzebne nikomu rubryki. Strona często nie działa lub zawiesza się, co zniechęca do kolejnej wizyty. Jakby tego było mało strona ostatnio była zhakowana - należało wypełnić ankietę o jakości przeglądarki Chrome, po czym otrzymywało się „nagrodę” (darmowego iphona :). Napisałem maila na główną skrzynkę Bigramu z informacjami o wadach strony - oczywiście żadnej reakcji. Jako pracodawca byłem wielokrotnie nakłaniany przez rekruterów Bigramu do skorzystania z ich usług (tu działają szybko, ale niechlujnie), jako kandydat jestem lekceważony. Nie chciałbym pracować w firmie gdzie swoich klientów traktuje się w tak impertynencki sposób, a bezpieczeństwo danych jest tematem nieznanym. Bigram jest jak Poczta Polska - drogi, nieprzystępny, zacofany, zdezorientowany i nieprofesjonalny.

@Qbal

Jeżeli wysłałeś czterdzieści aplikacji i nigdy nie zostałeś zaproszony na rozmowę rekrutacyjną to może Twoje kwalifikacje nie odpowiadają oferowanemu stanowisku. Czy ktoś z pracowników firmy może podpowiedzieć jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna i czy faktycznie tak trudno się dostać i rozpocząć zatrudnienie?

Qbal
@Marek

Napisałem Marku o „przynajmniej 90% zgodności z profilem”. To chyba wystarczy, żeby przeprowadzić wstępną rozmowę lub przynajmniej odpowiedzieć negatywnie. Zero komunikacji (podobnie jak w przypadku Twojego pytania do Bigram tutaj). Przy okazji: dowiedziałem się u źródła, że w czterech przypadkach oferty Bigram były sfabrykowane: albo Bigram nie miał tego zlecenia, albo po prostu oferta była wymyślona. To niestety częsta praktyka pozornie podbijająca renomę firmy („skoro szukają VP na Europę to pewnie są dobrzy”). Przykre, nieudolne lecz prawdziwe.

Marzena
@Qbal

Przenigdy Bigram nie wystawił fake ogłoszenia. Proszę na podstawie swojej oceny nie pisać, że na pewno Pana profil zawodowy pasuje do ofert- tą kwestię proszę pozostawić konsultantom. Jeśli nie dostał Pan żadnego telefonu, niestety Pana profil nie był zgodny z wymaganiami. Nie jesteśmy zobowiązani do wykonywania wstępnych rozmów z wszystkimi kandydatami, którzy wyśla do Nas swoje CV. Po wstępnej preselekcji kontaktujemy się z wybranymi, którzy spełniają w największym procencie nasze oczekiwania. Nigdy nie widział Pan naszej pracy i nie wie Pan jak dużo motywacji i serca wkładają pracownicy w tą firme. Proszę nie oczerniać ludzi, bo to jest przykre I nie smaczne.

Realista
@Qbal

Coś w tym jest. Moja aplikacja też trafiła w "czarną dziurę", chociaż spełniałem większość wymagań na stanowisko, na które aplikowałem. Nawet nie wysyłają automatycznych maili typu: "dziękujemy, ale nie tym razem". Co ciekawe - wakat wisi cały czas na pracuj.pl już od paru miesięcy, więc nie wiem czy to może nie jest po prostu zwykła ściema. Albo może dawno temu zapełnili tan wakat, ale zapomnieli go zamknąć? :) Tak czy siak - lipa!

Joanna
@Realista

Hej @Realista, a możesz zdradzić o jakim stanowisku mowa? Czy są tutaj jacyś obecni pracownicy Biogramu? Napiszcie proszę, czy wysyłanie CV na e-mail kontaktowy ze strony firmy ma sens? Czy przeglądają w ogóle takie zgłoszenia?

popierający
@Qbal

Słuszna uwaga - nie odpowiadają. Rekrutacja (szczególnie na wyższe stanowiska) wymaga żeby przynajmniej z automatu rozesłać email: dziekujemy, ale nie tym razem. Od 3 lat śle tam życiorysy - jak w czarną dziurę. Nie wiem czy ktokolwiek je czyta, a może tylko je zbierają dla handlu danymi.

Angel
@Qbal

Opinia szczera i pokazująca faktyczne podejście firmy do czlowieka

@Angel

Tobie również, jak i piszącym wcześniej nie udzielono odpowiedzi / nie zaproszono na rozmowę? Zastanawiam się tylko jaki cel ma firma w takim podejściu do rekrutacji, jakie opisujesz? Ponadto są tu opinie osób tam pracujących i nie zgłaszają one żadnych nieprawidłowości, czy problemów, a wręcz chwalą pracodawcę...

Zostaw merytoryczną opinię o BIGRAM S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w BIGRAM S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BIGRAM S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BIGRAM S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BIGRAM S.A.?

Kandydaci do pracy w BIGRAM S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BIGRAM S.A.