Opinie o hutchinson.com/pl - HUTCHINSON S.A. w Żywiec

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Zakładowa

A Pani Katarzyna P.a dokładniej siostra Zbyszka P.z Zakładowej dalej gnoji ludzi krzyki i straszenie to norma u niej ale dalej nikt nic z tym nie robi ciekawe czemu ludzie mają już tego dosyć bo tak może się w domu wydzierać jeśli ma na kogo,współczuję jej bo widać że jest bardzo nieszczęśliwa osobą ale to nie daje jej prawa do traktowania ludzi jak (usunięte przez administratora)

Stary pracownik

Czy wie ktoś czemu dalej są zatrudniani pracownicy z ukrainy skoro nie ma pracy?działy stają bo nie ma komponentów wiadomo czemu ludzie są wysyłani na urlopy ok kto ma zaległy to rozumiem ale jeśli ktoś ma tylko bierzacy to już nie jest porządku,a zakład zatrudnia ludzi czy dyrektor naprawdę na tyle pieniędzy bo nie rozumiem tego gdzie ci ludzie idą skoro nie ma pracy

@Stary pracownik

nie płacz na forum tylko się zwolnij i ogarnij normalną pracę ;-) i ciesz się że jeszcze masz dach na głową .

@Stary pracownik

Jak wam się podoba patrol energetyczny? Paw Energetik ciekawe ile zarabia osoba z patrolu energetycznego

Stary pracownik

Ale ja nie płacze tylko normalnie pytam a jak nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz.jak nie masz co robić to już twój problem

Normalny pracownik
@Stary pracownik

Zatrudniają nowych bo nowi są tania sila robocza, ty jesteś droga sila robocza. Przez takie coś sugerują ci żebyś się zwolnil, jak się sam zwolnisz nie będziesz miał bezrobocia, ale pozbędą się drogiego problemu, a jak praca ruszy to licza na to że wrócisz jako nowy, czyli tańszy, ale robic będziesz jako stary czyli wydajniejszy. Chyba o to chodzi? Ja tak myślę, ale ja nie mam glowy do polityki, może chodzi o coś innego. Może nie ma pracy bo nadrobiliśmy to nadgodzinami? A teraz jak trzeba dać podwyżki to jak zwykle kryzys?

No
@Normalny pracownik

no niby politykiem nie jesteś, ale dobrze kombinujesz. Jak pozbyć się niepozbywalnych mrówek, które ciągle coś chcą i w to miejsce wsadzić nowe mrówki, które nie mają wymagań. Jak nie wiadomo o co idzie, to idzie o hajs. Nowi na czasowych umowach są łatwo usuwalni, tani, nie pyskują, biorą co dają i jeszcze dziękują. Potem życie i jego koszty w Polsce wszystko weryfikują. Dla nich najlepiej jak stary odejdzie dobrowolnie, a najlepiej przekonać go głodową pensją. Zobaczycie, jak kiedyś koniunktura się odwróci i trzeba będzie 1000 ludzi do pracy to zrobią stawki takie, że ludzie będą się zabijać pod bramą. Potem cykl się powtórzy. Nabiorą ludzi, zaczną głodzić i zobaczą kto wytrzyma na pokładzie. Jak zacznie ich brakować to pieniądz znowu szybko załatwi temat.

Tępota do kwadratu
@Stary pracownik

W Łodzi dokładnie to samo obserwuje, kilka dni temu zwalniali tych od agencji na zleceniówkach, połowa fabryki stoi, a teraz znów wszędzie pełno nowych... Jak to nazwać, żeby nie zostało usunięte?

Zadowoleni z bonów???

??

Jakie bony?

Jk
@??

Chyba kasa na kartę 300zl szok jak dużo

Dx
@??

W końcu jest Wielki Post to i jalomuzna dla nas jest.

Kiedy wyplata?

@123

Znając ich 8kwietnia

lokka
@123

Chyba jałmużna...a nie wypłata.

Duduś

Budzę się codziennie rano, otwieram oczy i mówię (usunięte przez administratora) znowu do Hutchinsona" i już mi się nie chce niczego. Jedyne czego chce to odejść z tego francuskiego (usunięte przez administratora) Nienawidzę tego zakładu.

Martuś
@Duduś

Przypominam tylko że od jutra czyli 28 marca,koniec obowiązku noszenia maseczek na terenie RP.To tak dla przypomnienia dyrekcji tego zakładu i bhp że jesteśmy w Polsce a nie w zasranej Francji.Dlatego respektujcie prawo na terenie kraju w jakim jest zakład. Ale znając życie i ludzi w hutchinsonie to niektórzy głupole(usunięte przez administratora)

Xd

Jak to kiedyś powiedziała jedna kierowniczka z weekendu w tym zakładzie nie ma żadnego bhp

Bronek

Nie bez powodu jak szukasz głu_pich ludzi to szukaj ich właśnie w tym zakładzie. Dyrektor was straszy Ukraincami, że jak nie taka podwyżka to zastąpi was nimi.. Ale nie martwcie się, on i tak ich tu ściągnie niezależnie od waszej podwyżki. I tak stracicie pracę bo pracujecie zbyt długo i muszą wam płacić za dużo a oni szukają jeszcze oszczędności.. Był strajk a wy mieliście to gdzieś, bo przecież najlepiej przyjść na gotowe. Pisałem że skończą się nadgodzinki bo nie chce już podpisywać i dlugo nie było trzeba czekać a wy fraje_rzy zaczniecie teraz znów dobrze zarabiać aż wam na paliwo braknie. Proponuję żeby związki już nic nigdy nie próbowały robić, od górnie się na wszystko zgadzać, przynajmniej nie będziecie na nich zwalać że to ich wina. Nowe projekty, większą kasa a wy róbta za michę ryżu, bo szkoda na was szczepić ryja i walczyć o wasze lepsze jutro.

@Bronek

Na rozmowy o podwyżkach był czas listopad, grudzień. Na ostre negocjacje, manifestacje, strajki był czas styczeń, luty. W tym zakladzie nie pracują ludzie (usunięte przez administratora) widzą co się dzieje. Widzą jak przedstawicielom zwiazkow "zalezy" żeby wynegocjować jaknajwyzsze podwyżki. Teraz kiedy zalała nas fala taniej siły roboczej, kiedy przez wojnę fabryki samochodowe stają, teraz niech te starania o potwyzki sobie wsadzą. ZZ zmarnowali najbardziej dogodny czas, zmarnowali szanse, i to jest ich wina. Zastanawiam się czy to jest (usunięte przez administratora), czy korupcja?

Hehe
@Zniewolona

strateg się trafił jak Patton a może i lepiej - hehe. Czyli konkludując mieli brać 2 zł bo i tak wszystkim to lata, a że nie zdołali przewidzieć zamiarów putlera to teraz ich wina, że bramy szturmuje tania siła robocza, a gospodarka się wali. Trzeba będzie podnieść składki, żeby opłacić dojście w CIA.

@Hehe

Zawsze macie wytłumaczenie, podwyżki byly podpisane do października, sytuacja na koniec roku sie zaczęła poprawiać. Znowu jesteśmy jak narazie pol roku do tyły. Jakich mamy codownych ludzi w związkach, jak oni się o nas troszczą. Wszystko wyśmiac, nas też, hehe, róbcie za miskę ryży cały miesiąc hehe, cudowny z ciebie czlowiek.

Hehe
@Zniewolona

jesteś chociaż w związkach? Jak jesteś to działaj, zmieńcie przedstawicieli i do dzieła. Podpisujcie 2 zł. Jak nie jesteś to nie wiem czego ty chcesz od tych ludzi? Bronek ma rację. Wszyscy chcą na gotowe. Zresztą kto daje podwyżkę? Związki czy zakład? W październiku dyrektor mógł dać od siebie nie patrząc na związki, ale nie dał. I kto tu kogo ma w najciemniejszym z miejsc? Czekam na strajk. Jak nie wypali i dostaniecie 50 gr to miejcie pretensje do siebie.

@Hehe

Jak chcesz strajkować jak praca sie kończy? Mamy nakaz brać urlopy, a z tymi urlopami zwiazki tak nam pomogą jak pomogli z nakazami pracy na sobotę i niedzielę. Mówisz że wszyscy chcą mieć na gotowe, a co mam zrobić, jak się człowiek odezwie, przeciwstawi to go niszczą, kto mi potem pomoże, ktoś ze zwiazkow stanie w mojej obronie? Hehe hehe, jak zawsze. W tym zakladzie gdzie jest wyzysk i (usunięte przez administratora) boleśnie przekonałam się, że jak umiesz liczyc to licz tylko na siebie. Jedyne wyjście znaleźć inne prace, tu już przyszłości nie ma i nie będzie, będzie tylko gorzej. Jak idzie o podwyżki to jest tylko wojna ze zwykłymi pracownikami, gonią i szukają czego by się tylko doczepić, jeden tydzień nakazy do pracy w weekend drugi tydzień nakazy urlopu. Ludzie są tylko ludzmi, jestem już zmęczona tym syfem, nie ma szacunku do człowieka, zwykli ludzie są przeciwko sobie, są w zwazkach ale jeden donosi na drugiego. Więc zapytam na koniec, po co mamy te zz skoro mogę liczyć tylko na siebie i uważać co robię i mówię przy koledze?

Beata
@Zniewolona

Racje Masz. Świętą racje. Ja mając staż 10 lat nigdy nie bylam w Zz i czuję się z tego powodu bardzo dobrze

@Zniewolona

Ludzie między sobą się żrą, jadą po związkach a góra która miała was zawsze gdzieś, zawsze bo musiało być tak jak oni chcą i tyle ile oni chcą dać są teraz tymi dobrymi.. Góra która traktuje was za gorszych i tak jak czytam poniżają, zmuszają na każdym miejscu. Wina związków, a jak były nadgodziny to biegaliście co weekend tyle że pisałem że to się skończy to teraz szukacie winnych wszędzie ale nie w sobie.. Ludzie wkoncu nie wytrzymają i zmienia pracę a wy (usunięte przez administratora) zostaniecie i będziecie dalej po. Mia. Ta. Ni i traktowani gorzej od ukraincow. To wy budowaliście ten zakład, i to wy doprowadziliście do takiej sytuacji i szukacie winnych, ceny poszły do góry a wam Może łaskawiec da 1zl podwyżki a wy będziecie skakać z radości. Robota spadła, ale za 1-2 miesiące wróci i będziecie tyrać do końca roku.

@Bronek

Zostaną ci którzy po. Mia. Ta. ja i ci co 2 miesiące przerobią a reszta l4, no i ukraina. Bo normalny nawet 20letnim stażem już tego nie wytrzymuje. Pomału ludzie się zwalniaja.

Andrzej Kubica
@Zniewolona

Pani ,zniewolona" serdecznie zapraszam na rozmowę do biura związku pisze pani ciekawe rzeczy i chciałbym odnieść się do tego osobiście.

@Andrzej Kubica

Dziękuję za zaproszenie, ale nie jestem ciekawa Pana odniesienia.

xyz
@Zniewolona

Hahaha szczekać po kątach to tak, ale pójść i porozmawiać to nie hahah. Tak właśnie wyglądacie e tym zakładzie w większości. Dzieje się to co już pisałem i Bronek również. nadgodziny były miesiąc czy dwa to zamiast sobie dać na wstrzymanie to jak (usunięte przez administratora) wszyscy latali na nie. Teraz pewnie trochę spadły plany i znowu panika. Panie Andrzeju,Trzeba było brać to co było wydaje mi sie że to i tak nienajgorsza propozycja a jak widać ludzie i tak potrafią tylko narzekać na zz, na siebie, kłócić się w internecie a nic z tego nie ma. Po co walczyć jak i tak mentalność ludzi jest jaka jest. Ludzie tworzą ten zakład.

Johny
@xyz

Przecież od dawna wiadomo jacy ludzie pracują w firmie hutchinson.Wystarczy przyjść pod zakład jak kończy się zmiana i zobaczyć jak to bydło wyjeżdża z pracy. Zamiast poczekać to wciskają się i omijają kolejke do wyjazdu. Zwłaszcza po 2 zmianie.Normalny człowiek to porobi tydzień w tym burdelu i spada, bo inaczej by mu psychike zjebali te zjeby. Tych normalnych w zakładzie mógłbym policzyć na palcach jednej ręki.

@xyz

To prawda, co zrobią teraz związki to i tak będzie źle. Teraz roboty jest mniej to i górze jest teraz łatwiej negocjować, ale nie może być tak że teraz dadzą grosze a za miesiąc ruszy robota i będą zarabiać krocie. Polaków na urlopy żeby ukraincy mieli co robić.. Tu i tu jest człowiek, i niestety my też dostajemy grubo po kieszeni przez wojnę

Król

A jak tam królowa z Macana dalej się opierdala i nic nie robi

Diablica
@Król

(usunięte przez administratora) to mało powiedziane cała zmiane nic nie robi tylko spaceruje od stolika do stolika ona powinna mieć płacone za kiloment dziwie się że nikt z góry tego nie widzi inni liderzy zapiepszaja np ruda to surowiec przywiezie to popakuje to po czyści zawsze coś a tamta tylko tel i pogaduszki z czyszczacymi a potem zdxiwiona.bo bak nie zjechał

Większa premia transportowa

Oprócz podwyżki do podstawy to powinni jeszcze tą premię transportową podnieść, bo na miesięcznik nawet nie starcza!!!!!!!!

Xyz
@Większa premia transportowa

To już swoją drogą. A stażowe to jest SMIESZNE. 2 razy większe stażowe i obecna propozycja podwyżki to minimum.

Aneta

To po co z Ukrainkami jesteście w związkach skoro tak wam przeszkadzają?jak widać tyczy się to tylko mężczyzn bo Panie warto utrzymywać żałosne

Dejw
@Aneta

Posłuchaj jaka różnica z kim w związkach jesteśmy! Nawet może być to (usunięte przez administratora) jaka różnica. Bo Polki bardzo się zepsuły, a Ukrainki mają głowę serce i są wspaniałymi ludźmi. Mam żonę Ukrainkę i dziecko nie żałuję ani razu że ja wybrałem!

@Dejw

Widocznie inna cię nie chciała,głowę i serce nie bądź śmieszny chyba szybkie nogi do rozkładania

Polka
@Dejw

Jak można mieć serce dla kogoś, kto jest upierdliwy jak 3latek, ciale śmierdzi piwskiem i/lub papierosami, zeby myje jak idzie do dendysty, raz na 10 lat? Jakie by która Polka miała wielkie serce to nie wytrzyma. Tak że życzę szczęścia z Ukrainkami i wcale im nie zazdroszczę.

Dejw

Chyba jesteś po rozwodzie że tak piszesz. Nie wolno wszystkich mieszać do jednego worka! Moja żona też pracuję! Ma czas na mnie, na dziecko, i ja to bardzo doceniam. Jaka różnica czy zaniedbani czy nie, sama spróbuj pracować na autoklawie wtedy kobieto pisz! Bo pracujesz w biurze czy na magazynie i tylko potrafisz narzekać!

@Dejw

Jestem bardzo szczęśliwą mężatką a jeśli pracuję w biurze to tylko dzięki temu że mam wykształcenie dzięki któremu mogę tam pracować ale nie trafiłeś więc cię rozczarowuje,jest różnica bo najpierw trzeba spojrzeć na siebie i o siebie zadbać a potem szukać księżniczki z bajki,jeśli na taką trafiłeś to masz szczęście bo niestety ale większość z tych Pań szukają sponsorów którzy będą ich utrzymywać czego Polka nie weźmie to ukrainka z chcecie ich mężowie walczą a one puszczają się z kim popadnie taka prawdą nie mówią że mają mężów i dzieci to jest porządku?ty nie miesz wszystkim jedną miarą bo możesz się bardzo rozczarować

Lucky
@Aneta

Poziom konwersacji hard level.To jest właśnie przykład jacy ludzie pracują w tym wariatkowie.

Lucky

Już od dawna Nie.hahaha.

gal
@Aneta

Ruski agent nawet w hut.

Bronek

Apeluję do związków o podpisanie podwyżki, niestety ludzie tam pracujący nie są warte żadnego starania o ich lepsze zarobki. Co nie zrobicie i tak będzie źle. Sami już pewnie widzicie w jakim kierunku to idzie, na każdym kroku Ukraina, i będzie ich jeszcze więcej. Znam wiele osób która z powodu zarobków czy złego traktowania zwolniła się i znaleźli sobie lepszą pracę. Ale ten zakład od początku wbija wam do głowy że jesteście nikim i nie znajdziecie lepszej pracy więc musicie zacisnąć zęby i wytrzymać każde upokorzenia. Ten zakład zawsze sławił się zła opinią, i jak widać nie próbują tego zmieniać. Przykro słyszeć że zwalniani są ludzie z umowami nie na stałe, a na ich miejsce planuje się zatrudnianie Ukraincow. Także zakład pluje w twarz ludziom tym co polecili ich do pracy. A przecież tak niby DBACIE O LUDZI! Ukraincy, przyjmujemy i pomagamy wam na każdym kroku. Niektórzy Polacy nawet przez was stracą pracę ale wam jak czytam i słyszę dalej jest Mało. Uciekacie przed wojną, i zostawiacie swoich mężczyzn na wojnie ale jak was obserwuję to jakoś się tym nie przejmujecie.. Chodzicie uśmiechnięci, śmieszkując. Więc proszę nie prowokujcie bo Polacy płacą za ten kryzys i może być jedna iskra i wybuchną, a wy znów będziecie zgrywac pokrzywdzonych.

xyz
@Bronek

Co do ukrainy to kazdy ma swoje zdanie ale... Porozumienie co do podwyzki powinno zostać NATYCHMIAST podpisane. Nie zdziwie się jak pracodawca wycofa się ze swoją oferta... Lepiej i tak nie będzie tymbardziej patrzac jak ksztaltuje sie sytuacja na świecie. Do tych którzy uważają że to za mało. Co macie w planach? Potraficie na grupie napisać ze nie akceptujecie podwyżki i... i co ?. Oczywiście nie wszyscy, ale 5 osob swiata nie zmieni. Brać co jest

Masakra
@xyz

Te śmieszne parę groszy to możesz dla siebie wziąć jak chcesz, idź do dyrektora i powiedz zeby ci już to dał.

@xyz

Już zostało powiedziane że będziecie robić na (usunięte przez administratora) i tak niestety to wygląda. Zarobki nie są.adekwatne do wydatków i jedyne wyjście to ucieczka i szukanie innej pracy. Przyjaciele z Ukrainy mają opłacone wszystko, więc jak to ma się wszystko do Polaków? Dlaczego my płacimy za to cenę.

gal
@Bronek

Jeżeli ktoś się obawia konkurencji tzn. że jest mniej wart niż ona...

Xyz
@Masakra

Zarobki są marne i o tym wszyscy wiedza. Ale patrząc na to ile tej podwyżki jest porównując do obecnych zarobków to nie ma źle. Jak za mało to szukać innej pracy

@Bronek

Biedne te zz, które co nie zrobia to będzie źle, biedni pracownicy z Ukrainy, biedny pracodawca bo kryzys goni kryzys, biedny Bronek. Tylko my, ciężko na to wszystko pracujący nie jesteśmy biedni, my wedlug Bronka nie jesteśmy warci godnych zarobkow. Jedno jest pewne trzeba szukać lepszej pracy, a to nie będzie trudne, nie ogladajmy się na Bronka, który będzie za nami płakał. Wyrazy współczucia dla wszystkich "biednych".

@Bogaty

A co (usunięte przez administratora) boli jak ci się prawdę napisze?! A kto biega i podpisuje karteczkę jako to wam się taka podwyżka podoba i nie będziecie strajkować.. Dup.*e liżesz razem z resztą ludzi którzy to podpisywali..

@Bronek

Nic nie wiem o karteczkach. Niczego nie podpisywałem. A jeśli jesteś tym kim myślę to większego (usunięte przez administratora) nie znam.

@Bogaty

Ha ha ty nic nie wiesz, jak teraz każdy a każdy widział ilu podpisało i jakoś wszyscy wiedzą o czym mowa oprócz CIEBIE .. Nie jestem, bo Ty po prostu nie myślisz jak ludzie w tym zakładzie pracujący.. Robisz co ci każą a ty lecisz na każde ich skinienie

@Bronek

Nic o mnie mnie wiesz a obrażasz, to tylko świadczy o tobie i jeśli należysz do zwiazkow to tylko dowod na to, że nie warto do nich należeć. Szarpać się między sobą zamiast trzymac się razem, bardzo to przykre. Naprawdę jesteś biednym człowiekiem. Z mojej strony to koniec dyskusji.

@Bogaty

Ja cię obrażam a ty" A jeśli jesteś tym kim myślę to większego d.up,oliz'a nie znam" ha ha ale z ciebie ubogi umysłowo człowiek.. Pomyśl co to świadczy o tobie.. Wypisujesz coś że jestem w zz, chłopie nic o mnie nie wiesz i tylko się ośmieszasz.. Żal mi takich ludzi. I jaka dyskusja jak to ty ja zacząłeś, bo nikt nie miałby ochoty z takim jak ty dyskutować ha ha

Kiedy wypłaty za marzec?

Teraz wszystko wina pracowników z Ukrainy a gdzie byliście wszyscy przez te wszystkie lata nie zrobiliście nic.Widac jaki ciemnogród w tym zakładzie ale oni takich potrzebują.Tepe Jany.haha.

Miły

A co to usuwają wiadomości jak się pisze prawdę o kierowniku zmiany ajp9. Ciekawe kiedy PIP się za to weźmie

@Miły

Ten kierownik zmiany siedzi w robocie tylko dla panienek bo roboty to on nie widzi tylko chodzic po hali potrafił. A łóżko już szykujemy

Tak
@Miły

A jaka to niby jest prawda ?

Rajdowiec

Na podjeździe przy budynku B wypadałoby zrobić cokolwiek z nawierzchnią, wyboje jak na Dakarze, każdy przejazd to test możliwości zawieszenia. Nie mówiąc o tym, że bez kaloszy nie ma co wychodzić z samochodu bo takie kałuże

KASZANKA
@Rajdowiec

Masz rację, ciekawe czy nikt tego nigdzie nie zgłaszał przecież przez te manewry można przez przypadek w kogoś wjechać. Panowie z utrzymania ruchu oraz BHP chyba nie dostali premii bo mają to w d...e.

@KASZANKA

Z tego co pamiętam BHP zawsze miało wszystko w (usunięte przez administratora), a nie czekaj, wróć, gdyż anie z BHP zawsze dbały o karty wstępu (identyfikatory) i czeto je sprawdzały... to była jedyna okazja, kiedy widziałem, że BHP coś robi i jest po za kawką i swoim biurem;).

Wkurzony

Kiedy dostaniemy aneksy do umów ? Od stycznia najniższa krajowa to 19.70 a wypłacili po starej stawce godzinowej. Co nowe osoby tylko obowiązuje nową stawka a nas starych pracowników co (usunięte przez administratora) za nowych maja w (usunięte przez administratora) to lepiej się zwolnić i na nowo się przyjąć i robić tak jak nowy. To jest poprostu śmieszne.

@1
@Wkurzony

Raczej nie bo mnie w styczniu przyjęli i mam na umowie stara stawkę. Taka sama jak przed zwolnieniem z zeszłego roku. Niestety????

Yyy
@@1

Serio? Wrócić tutaj? Nie mów że nie ma sensownej roboty w okolicy.

Przyjaciel
@Wkurzony

To się tyczy umów cywilnoprawnych masz taką???? Czyli zlecenie lub dzieło:-D

@1
@Przyjaciel

Mam umowę o pracę 66%, pracuje tylko w weekendy.

Szczęśliwy
@Yyy

Pracy jest dość. Niestety pracownicy ogłupieni przez szanowne grono kierowników którzy tępią i gnębią na każdym kroku, a sami sobą nic nie reprezentują prócz grubiaństwa, chamstwa i prostactwa są tak nastawieni i przyzwyczajeni do wykonywania rozkazów, że każda inna praca gdzie trzeba samodzielnie myśleć jest nie do wykonania. Im dłużej człowiek pracuje w tym zakładzie produkcyjnym tym trudniej jest mu podjąć inna pracę.

Magazynier
@Szczęśliwy

Ludzie otwórzcie oczy!To jest koniec tego zakładu.Pracy jest dość i uciekajcie póki jeszcze pora po później będzie płacz.Ja tak zrobiłem i jedna z lepszych decyzji w ostatnich pięciu latach.Prace znalazłem w ciągu 2 dni i nawet nowy pracodawca czekał bo miałem okres wypowiedzenia.Takze do dzieła.

Nakaz
@Magazynier

Nawet już strasza "NAKAZEM PRACY". To się już robi (usunięte przez administratora) przymusowej. Lada dzień przyjdziemy do pracy i po 8 godzinach zamkną drzwi i nas nie wypuszcza tylko, nakaza pracować dalej. Ludzie szczęśliwi będą myśleć, że robia nadgodziny, a potem dostana wypłaty jak w tym miesiącu, na chleb a wode ciepla z dystrybutora, w którym ktos 5 minut wcześniej płukał mopa. Strach do pracy przychodzić, bo nie wiesz czy wydziesz z tego zakladu.

Loll
@Nakaz

Pracodawca ma prawo zmusić do nadgodzin, a za nieposłuszeństwo w tym temacie zwolnić, ale to przepisy z połowy XX w. inspirowane XIX. Mamy XXI w. i (usunięte przez administratora)zdaje się minęło. Te ci(u)l€ pomieniły się głowami z pawianami. Teraz na pracownika to się chucha i dmucha. Uciekajcie z tej tratwy bo już trzeszczy w szwach.

Lloliia
@Loll

Nie masz racji. Zdaniem PIP nakaz pracy w takim zakladzie pracy, gdzie produkcja jest planowana (czyli nie jest to sytuacja nagla, która wyskoczyla np. w piątek w nocy), w którym pracuje zmiana weekendowa, w takim zakladzie nakazy nie obowiązują. Moim zdaniem to jest tylko taki straszak. Nikt nakazu nie dostał i nikt nawet nie wie jak wygląda. Za nakaz żadnych konsekwencji nie ma, tylko kawałek papieru na którym pisze, że musisz w tym dniu przyjsc do pracy. Przynajmniej masz dowod na papierze, żeby dostać punkty za dyspozycyjność(to była ironia). Radze coniektorym się uspokoić, bo jest jeszcze taki przepis, że za pracę w sobotę i w niedzielę w tygodniu pracownik ma dostac wolne. Kto chce dorobić niech idzie ale niech nikogo nie strasza i zmuszają, bo się skończą nadgodzinki. To nie jest problem pracowników z produkcji, że wam brakuje rak do pracy, że się ludzie zwalniają a nowi nie chcą przyjsc. Np.mozna w weekend dorabiac w innym miejscu za lepsze pieniadze. Niech dadzą lepsze pieniadze to pójdziemy dorobić do Hutchisona.

Loll
@Lloliia

Nie wykonujesz polecenia przełożonego > wypad z dyscypliną. Zostaje sąd a wiadomo że nikt nie będzie się szarpał z tym 'elitarnym' zakładem. Efekt psychologiczny zostanie i reszta podkuli ogon. Lepiej stąd wiać póki wszędzie biorą wszystko co się rusza.

Lloliia
@Loll

Jak ktoś nie ma nic do stracenia to się może poszarpać, a sądy pracy raczej obstają za pracownikami, smród i dym będzie się unosił nad tym 'elitarnym' zakładem. Tu masz rację że trzeba uciekać. Nie jesteśmy wołami roboczymi tylko ludzmi, mamy uczucia, granice wytrzymałości psychicznej. Po co się męczyć w takiej atmosferze za takie pieniądze.

Szczęśliwy

Mi zwolnienie się zajęło 20 minut :D

Weronik

bo to prawda

Wykończalnia ludzi

@Magazynier

Nie opowiesz jak u was się pracuje w magazynie dla porownania? Bo też pracuję w hatchinsonie jako magazynier, tylko że w Łodzi. I tutaj jest po prostu dramat...

Magazynier
@Pieskowy

Tutaj też jest dramat dlatego już tam nie pracuje.Kierownik i ludzie z biura magazynu nie mają pojęcia o pracy na magazynie.Ludzie na magazynie w większości spoko ale są też tzw. (uprzejmie donoszę)

Zocha
@Wkurzony

Nie dostaniesz aneksu Masz premie produkcyjną? To dolicz ją sobie do tego co masz według swojej stawki i wyjdzie Ci razem najniższe wynagrodzenie A jeśli będzie jednak za mało to zrobią Ci wyrównanie

A ndrzej
@Zocha

To trzeba to, głosić do pipu bo stawka najniższa Miała być bez dodatków gola stawka więc jest to bezprawne. Mam nadzieję że się w końcu zbierzecie i głosicie a nie będziecie wylewać tylko swoich zali na forum

Zocha
@A ndrzej

Takie mamy (usunięte przez administratora) prawo w naszym kraju że nic nie da się zrobić Jedynym rozwiązaniem jest zmiana pracodawcy

@Magazynier

No właśnie, ten sam problem w każdym zakładzie, kierownictwo pojęcia nie ma o niczym, i to nie ważne, czy w magazynie, czy w produkcji... I to jest najgorsze. O ludziach z którymi pracuję nic złego nie powiem, super ludzie.

@Nakaz

Matko, aż tak źle? To dzięki Bogu, że się stamtąd ewakuowałem pięć lat temu.

@Pieskowy

Masz rację, pojęcia nie maja o produkcji, jak wyłączyć maszynę, jak ją ustawić, czy nawet ile maszyna jest w stanie fizycznie wykonać cykli, ale normę śrubują non-stop i przy każdej okazji.

Bronek

Z tego co mi wiadomo, zamówienia były większe niż dawała logistyka więc nie jest może tak że góra która tak niechętnie siadała do podwyżek specjalnie chce pokazać że nie ma roboty żeby związki i ludzie zgodziły się na propozycje góry bo raczej kiedy nowy inwestor jakim jest (...) chce zainwestować w zakład w którym są protesty to chyba źle świadczy i są obawy z dostawami.

@Bronek

Oj chyba ktoś z góry dał mi smutną minkę he he... Coś chyba prawda boli.. Wiadomo, Polak Polakowi wilkiem i żeby ten drugi miał gorzej

@Bronek

Zamówienia z pewnością są i to spore, gdyż wszędzie są reklamy i wywieszki, że firma pilnie potrzebuje pracowników, a znając życie, to oni zwykle rekrutowali gdy właśnie mieli nawał zamówień.

Ha ha

Nawet mediatorowi się nie chce.

I to by było na tyle ....

Informujemy, ze zaplanowane na dzis spotkanie mediacyjne w zwiazku z trwajacym sporem zbiorowym zostalo odwolane przez mediatora. Mediator wyznaczy nowy termin spotkania.

Czy będzie wypłata?

Cd
@XOXO

To chyba na z2

@Xd

W Łodzi jeszcze w piątek wszyscy dostali wypłatę.

Inżynier

Witam . Na stolarskiej na Ajp6 pracuje jeszcze Paweł P. ???

T

Kaziu
@Inzynier

Lubi % to dostał awans na Narzedziownie

Zostaw merytoryczną opinię o Hutchinson Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 735.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 672, z czego 160 to opinie pozytywne, 141 to opinie negatywne, a 371 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Hutchinson Poland Sp. z o.o.