WSP / Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Olsztyn

Opinie o WSP / Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Nirwana 2013-04-03 19:29:22
Folwark jednego czlowieka, rektora, senatora PO, ktory za nic ma prawo i procedury. Niszczy lepszych od siebie bo moze. Stosunki wsrod kadry - mobbing dla osob spoza grona znajomych. Etaty, miejsca na studiach doktoranckich, stopnie dla krewnych i znajomych krolika. Panuje to nepotyzm, kolesiostwo i totalne poddanstwo. Nie ma niezaleznej mysli. Opinie niezgodne z linia wladzy sa karane. I do tego miernota naukowa, autoplagiaty i plagiaty w pracach naukowych, doktoratach, pracach studenckich sa na porzadku dziennym. Slabi dostaja stonie bo to mozna zalatwic, zadzwonic do znajomych. A potem sa bezwglednie posluszni i bez wlasnego zdania. O tym mowi sie na radach wydzialu oficjalnie. Poziom dydaktyki zenujacy. Zajecia w ogromnych grupach. preferowana pamieciowka bez problemowego rozwiazywania sporow. Miejsce pracy rodem z PRL. Nalezy omijac je z daleka. Miejsce studiowania - szkoda czasu na tak marna szkole, bo pracy po niej sie nie dostanie.
absolwent i b.pracownik 2013-07-29 09:07:25
Całkowicie przeciętna polska uczelnia. To znaczy - duży potencjał marnowany przez dwie główne systemy: feudalizm profesorów oraz biuokrację pracowników administracji. Wymienione przez mojego przedmówcę nepotyzm, kumoterstwo, niski poziom dydaktyczny i naukowy to efekty współfunkcjonowania tych systemów.

Rada dla każdego, kto chciałby tam pracować lub pracuje - nie walcz z systemem, płyń z prądem, wykazuj zero własnej inicjatywy, rób tylko to co ci każą, nie poświęcaj ani minuty własnego czasu na rzecz uczelni. Nie oczekuj, że czegokolwiek się nauczysz, bo tam każdy bardzo pilnuje swoich sekretów naukowych, nawet jeżeli jest to wiedza i umiejętności z lat 80-tych ubiegłego wieku. Nie ujawniaj też tego co ty wiesz i umiesz oraz swoich pomysłów, bo zostaną ci ukradzione. (Jeżeli jednak od kogoś czegoś się nauczyłeś lub dowiedziałeś, to podziękuj i odwdzięcz się!) Przestudiuj dokładnie swoją umowę o pracę, zażądaj pisemnego zakresu obowiązków, rejestruj czas pracy oraz otrzymywane polecenia w prywatnym dzienniku. A w mięczyczasie - szukaj lepszej pracy!

Rada dla studentów - mój przedmówca ma nieco racji, ale... ja bym powiedział to inaczej: na UWM-ie niewiele zostaniesz nauczony - ale możesz się dużo nauczyć. Rozumiesz? Jeżeli tak, to powodzenia! Jeżeli nie, to tym bardziej!
michalina 2016-04-21 22:46:45
to fajnie, że uniwersytet działa bez zarzutu ale @malinek co z pracą u nich, poszukują na zastępstwo za osobę na macierzyńskim do dziekanatu. Szkoda, że to praca na zastępstwo to stabilizacji żadnej z tego nie będzie, ale chciałabym sie dowiedzieć jak z zarobkami
Zostaw swoją opinię o WSP / Uniwersytet Warmińsko-Mazurski - Olsztyn
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie WSP / Uniwersytet Warmińsko-Mazurski