Miniaturka
Jędrzej Prus
Marketing Manager Personnel International BPO Sp. z o.o.

Jakie były  początki firmy Personnel International Sp. z o.o.

Początki firmy Personnel International Sp. z o.o. sięgają roku 2001, kiedy powstała pierwsza ze spółek w Grupie Personnel International. Celem jej powołania było delegowanie pracowników magazynowych w modelu pracy tymczasowej do centrów logistycznych na terenie kraju i do Niemiec.
Równolegle następowały próby wdrożenia usług personalnych w innych branżach niż logistyka oraz dotarcie do Klientów na pozostałych rynkach Europy Zachodniej.

Czy wciąż znajdują się Państwo w tej samej siedzibie?

Siedziba firmy od 2008 roku znajduje się przy ul. Zwycięstwa 52a w Gliwicach.

Jaka jest wizja firmy, jej główne cele?

Naszą misją jest tworzenie nowych rozwiązań w zakresie elastycznego udostępniania naszym klientom wykwalifikowanych pracowników, a dobrym pracownikom zabezpieczenie stabilnej pracy.

Jakie są największe osiągnięcia firmy?

Największymi osiągnięciami firmy jest zaufanie dużych, niemieckich Klientów, którzy przekazali nam w całości obsługę swoich centrów logistycznych. Otrzymując wyłączność na pracę magazynową w danym oddziale Klienta, mamy świadomość bycia jedynym i najlepszym kontrahentem spełniającym jego oczekiwania.
Jesteśmy również dumni, że w naszych szeregach pracuje obecnie ponad 3000 pracowników magazynowych. Satysfakcja z możliwości zapewnienia tak wielu pracownikom stabilnego zatrudnienia jest również jednym z najważniejszych osiągnięć firmy.

Jakie są silne i słabsze cechy firmy (np. elementy, które chcieliby Państwo udoskonalić)?

Do silnych cech należą:
  • Rzetelność i elastyczność w realizacji zleceń klientów
  • Odpowiedzialność
  • Zaufanie
  • Innowacyjność
  • Profesjonalizm
  • Specjalizacja
    Jak każda dynamicznie rozwijająca się firma borykamy się z problemami związanymi z wdrożeniem nowych rozwiązań i technologii, a słabszą cechą może wtedy okazać się skuteczność  -  w nowych obszarach, w których rozpoczynamy dopiero działalność.

Jak wygląda proces rekrutacji, z ilu etapów się składa?

• Umieszczenie ogłoszenia na konkretne stanowisko pracy
  • Analiza przesłanych aplikacji
  • Selekcja potencjalnych pracowników na podstawie m.in. zdobytego doświadczenia, uprawnień i umiejętności
  • Kontakt telefoniczny z wybranymi kandydatami
  • Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami, którzy zostali zaakceptowani po rozmowie telefonicznej
  • Zatrudnienie kandydatów

Czy firma zatrudnia studentów umożliwiając im start w karierze?

Tak, firma zatrudnia studentów, szczególnie podczas staży wakacyjnych, również w okresach wzmożonych obowiązków kadrowo-płacowych.

Personnel International Sp. z o.o. uczestniczy w targach pracy, organizuje praktyki?

Tak, uczestniczymy w targach pracy, dotyczy to zarówno imprez lokalnych, jak i ogólnopolskich. Bralismy udział również w wirtualnych targach pracy.

Firma stosuje outsourcing, czyli korzystanie z zewnętrznych zasobów kadrowych, w przypadku np. informatyków?

Nie, firma jest w pełni samowystarczalna, do tego celu zostały zbudowane poszczególne działy, m.in. Dział informatyczny/IT

Czy praca zdalna z innego miasta jest możliwa np. w nagłych wypadkach lub podczas delegacji?

Tak, praca zdalna jest możliwa, pracownicy przebywający na delegacji u klienta w Polsce lub za granicą mają możliwość na bieżąco prowadzić korespondencję, prowadzić rozmowy zarówno z innymi klientami jak i kandydatem, brać udział w telekonferencjach podczas spotkań w siedzibie firmy.
    Zatrudniamy również osoby niepełnosprawne, które pracują w domu, wspierając dział rekrutacji  w edycji ogłoszeń na portalach z ofertami pracy.

Personnel International Sp. z o.o. organizuje imprezy integracyjne dla pracowników?

Tak, na przestrzeni kilku ostatnich lat zorganizowaliśmy m.in.
    - imprezę z okazji nadania firmie certyfikatu za spełnienie normy zarządzania jakością ISO 9001: 2008
    - firmowy piknik dla pracowników logistyki, podczas którego wspólnie bawiło się ponad 200 magazynierów, zaproszonych na imprezę na podstawie stażu i rzetelności wykonywanej pracy.

Personnel International BPO Sp. z o.o.