1.6 Udziel wywiadu o firmie
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Wywiady Anwim S.A.

Miniaturka
Paweł Grzywaczewski
Anwim S.A.
Osoba odpowiedzialna za budowę, rozwój oferty i ekspansję ogólnopolskiej sieci stacji paliw Moya.

Anwim S.A.

Anwim S.A. to profesjonalne, sprawnie zarządzane i potężne przedsiębiorstwo zajmujące się hurtową sprzedażą oraz transportem paliw na terenie całego kraju. Anwim S.A. jest także operatorem ogólnopolskiej sieci stacji paliw Moya (więcej na: www.anwim.pl / www.moyastacja.pl

Anwim to już ponad 20 lat historii, niemal cała epoka polskiego wolnego rynku…

To prawda. Ponad 20 lat funkcjonowania na rynku, dodam – bardzo trudnym – polskim rynku paliwowym. To wystarczy za niejedną rekomendację. Dowodzi zaufania, jakim darzą nas nasi partnerzy biznesowi oraz jakości oferowanych produktów i usług. Anwim działa na wielu płaszczyznach – od hurtowego rynku paliw, poprzez transport substancji niebezpiecznych, serwis i sprzedaż ogumienia, po nasz najlepiej rozpoznawalny projekt biznesowy, jakim jest ogólnopolska sieć stacji paliw Moya.

Zwykle to pracowników pyta się, dlaczego chcą pracować w danym miejscu, a jak Pan odpowiedziałby na to pytanie: dlaczego warto pracować w Państwa firmie?

Tym, którzy cenią stabilność, wskazałbym na wspomniane wyżej ponad 20 lat aktywności na rynku i doroczne umieszczanie spółki Anwim na listach największych polskich przedsiębiorstw. Tym, którzy stawiają na awans, ukazałbym możliwości rozwoju zawodowego - firma rośnie, tworzymy nowe działy i nowe stanowiska. Tym zaś, którzy chcą mieć ciekawą, pełną wyzwań pracę - gwarantuję, że u nas nudzić się nie będą!

Jak budują Państwo swój wizerunek pracodawcy?

Przede wszystkim Anwim jest firmą, w której z żelazną konsekwencją przestrzegamy przepisów i praw pracowniczych. Staramy się być fair i tworzyć dobrą atmosferę pracy. Jasno komunikujemy oczekiwania i nagradzamy za efekty pracy. Jestem jednak zdania, że to nie słowa, ale czyny świadczą o tym, jakim pracodawcą jest Anwim. Najlepszą rekomendacją powinno być zaś to, że na przestrzeni ostatnich 20 lat bardzo mało pracowników odeszło z naszej firmy. Myślę, że gdybyśmy nie byli dobrym pracodawcą, to ludzie po prostu nie pracowaliby u nas po 10 lat i więcej. Tym bardziej nie rozumiem niektórych negatywnych komentarzy na nasz temat – jak chociażby niektórych wpisów na Państwa portalu. Wyciekająca z nich frustracja i wulgaryzmy, moim zdaniem źle świadczą o autorach tych wpisów, a nie o naszej firmie, nie zamierzam zatem z nimi dyskutować.

Jakich cech osobowości poszukują państwo u swoich pracowników?

Moim zdaniem najbardziej pożądaną cechą u pracowników jest ich umiejętność samodzielnej realizacji zleconych im zadań. Jeżeli wykonują założone cele, nie ma potrzeby ich kontroli, nie muszę też wskazywać palcem, co i w jaki sposób ma być zrobione. To ułatwia pracę, czyni ja bardziej efektywną, ale też pobudza pracownika do samodzielnego poszukiwania lepszych, innowacyjnych rozwiązań. Owa zdolność samodzielnego działania jest cechą osobowości pracownika, bo oczywiście cały know-how przekazujemy podczas szkoleń. W naszej firmie staramy się też zadbać o dobrą atmosferę pracy. Jeśli naszym pracownikom pracuje się u nas dobrze, to potem przekłada się to na dobre relacje z naszymi klientami i partnerami biznesowymi.

Pracowników na jakie stanowiska zatrudniacie najczęściej?

Najczęściej poszukujemy przedstawicieli handlowych oraz kierowników operacyjnych, którą rolą jest wspieranie stacji paliw skupionych w sieci Moya.

Jakimi kanałami prowadzony jest proces rekrutacji?

Szczerze mówiąc, bardzo dobrze sprawdzają się ludzie poleceni do pracy przez obecnych pracowników lub klientów i z takiej formy korzystamy dość często. A dodatkowo wspieramy się ogłoszeniami na portalach z ofertami pracy.

Lepiej zatrudnić kogoś z doświadczeniem, czy nauczyć pracy od podstaw?

Jedno nie wyklucza drugiego, ale wiele zależy od stanowiska, na które szukamy pracownika. W przypadku przedstawiciela handlowego czy kierownika operacyjnego doświadczenie ma zasadnicze znaczenie, ale już w przypadku stanowisk w działach wsparcia doświadczenie nie jest kluczowe.

Czy firma zatrudnia praktykantów, stażystów?

Tak, jeżeli chodzi o pracę biurową w naszej warszawskiej siedzibie. Przykładowo ze wsparcia praktykantów i stażystów korzysta, a jednocześnie ich szkoli, dział marketingu sieci Moya oraz dział IT.

Jak wygląda ścieżka rozwoju nowo zatrudnionego pracownika?

Nie ma jasno określonej ścieżki rozwoju. Wszystko zależy od predyspozycji, zaangażowania danej osoby oraz od tego, czy dział w którym pracuje, dobrze się rozwija.

Użytkownik pyta: Jestem studentem zaocznym, czy jest możliwość dostosowania grafiku pracy do studiów?

Konkretna odpowiedź uzależniona byłaby z jednej strony od liczby zajęć w tygodniu roboczym, a z drugiej zaś od zajmowanego stanowiska. Wydaje się jednak, że w przypadku studiów zaocznych nie powinno to być problemem.

Użytkownik chciałby wiedzieć: Czy firma inwestuje w pracowników? W systemy szkoleń, motywuje ich pozapłacowo?

Oczywiście staramy się dbać o rozwój pracowników, ale ewentualne szkolenia są indywidualnie dobierane do potrzeb pracowników. Zapewniamy też pakiet medyczny dla każdego pracownika.

Użytkownik pyta: Mam spore doświadczenie jeśli chodzi o cysterny, czy są jakieś ograniczenia wiekowe itp.?

Nie ma ograniczenia wiekowego, ale każdy kandydat na kierowcę musi mieć aktualną kartę kierowcy, ukończone szkolenie ADR oraz komplet dokumentów uprawniający do pracy na stanowisku kierowcy autocysterny.

Dziękuję za rozmowę.