Opinie o Chung Hong Electronics Poland w Biskupice Podgórne

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Chung Hong Electronics Poland. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Chung Hong Electronics Poland o rekrutacji.

Branże: Produkcja elektronicznych obwodów drukowanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Chung Hong Electronics Poland w Biskupice Podgórne

Mary Nowy wpis

w ogłoszeniu dla operatora produkcji piszą o dokładności i skrupulatności a ktoś przytaczał kiedyś stwierdzenie, że jak się narobi na tym stanowisku błędów to można dorobić sobie na nadgodzinach. Czy to do dziś sprawdzona informacja i czy faktycznie się to opłaca?

Kerberos Nowy wpis

Brałem udział w procesie rekrutacyjnym na stanowisko "Inżynier / Inżynierka ds. Systemów". Universal Scientific Industrial Poland Sp. z o.o. Sam proces rekrutacyjny muszę zaliczyć do bardzo egzotycznych. Podczas rozmowy telefonicznej dowiedziałem się, że spotkanie odbędzie się na terenie firmy, żebym sobie w ten sposób zobaczył, jak wygląda droga do firmy (usunięte przez administratora) Nie powiem, bardzo mnie ten argument rozbawił, już czułem, że będzie ciekawie, ale o "challenge accepted", choć standardem jest od wielu lat spotkanie online, gdzie można wstępnie określić wzajemne oczekiwania finansowe, znajomość języka, jakie są oczekiwania obu stron. Taki proces pozwala zaoszczędzić czas po obu stronach oraz pieniądze na dojazd. W tej firmie to tak nie działa, ale ok, z ciekawości zakceptowałem formę spotkania oraz termin. I tu zaczyna się robić ciekawie. Pani z HR zaczyna pisać maile z dwóch różnych domen, ale to też nie problem. Okazuje się, że żebym mógł zaparkować samochód, muszę wydrukować we własnym zakresie kartę parkingową xD, którą otrzymałem na maila. Swoją drogą, jak sprawdziłem, ten dokument nie był drukowany od dobrych 6 miesięcy. Wisienką na torcie było to, że mam zaparkować samochód 700m od siedziby firmy. Cała sytuacja mnie mocno zaskoczyła i rozbawiła. Poinformowałem panią z HR, że nie mam możliwości drukowania no kto ma dziś drukarkę w domu :) . Okazało się, że to mnie zdyskwalifikowało z dalszego procesu rekrutacji. Po wysłaniu maila z taką informacją, po kilku minutach otrzymałem telefon, że nagle proces rekrutacyjny się zakończył xD. Nadmienię tylko, że kilka godzin później odnowili ogłoszenie na portalu z pracą. No niestety, nie było mi dane przeżyć ciekawej przygody :D, a naprawdę miałem ochotę się przejechać do nich, ponieważ czułem w kościach, że może być ciekawie. Także pani Agnieszko sugeruje wybrać sie na jakieś szkolenie a po nim obowiązków wrzucić focie na Linkedin :)

Patrzacy_z_boku Nowy wpis
@Kerberos

Proces zostal zakonczony, bo po tym jak sie im glowny admin zwolnil, dlugo mysleli co zrobic, wystawili w koncu ogloszenie ale wkrotce potem zdecydowali sie na ałtosorsing. Proces byl egzotyczny bo cala firma jest egzotyczna. Zarzadzana wg tajwanskich "standardow" i polskiej bylejakosci. Miejsc parkingowych brakuje - dlatego musiales zaparkowac 700m od firmy. Buduja nowa hale i przewidzieli tam az 7 nowych miejsc parkingowych! :) Cale szczescie gmina tworzy miejsca wzdluz drogi bo bylaby tragedia. Generalnie, firma jest z gatunku "omijac z daleka" a brac tylko jak glod w oczy zaglada. Placi slabo, szkolen nie doswiadczylem od poczatku zatrudnienia, nie ma zadnych sciezek kariery, rotacja na stanowiskach biurowo-inzynierskich bardzo wysoka, premia dla wybrancow, kazdy powod jest dobry aby nie uwzglednic pracownika w jakims dodatku. Firma dla lubiacych prace w wielkich opensejsach (biuro/inzyniery) albo ciagle na nogach w pozycji stojacej (produkcja). Toalety (na produkcji zwlaszcza) i szatnie - dramat. Z benefitow nic specjalnego: smartlunch, ubezpieczenie grupowe, slabe paczki swiateczne, dodatek transportowy - jak oczywiscie nie bedziesz na chorobowym. Uprzedzajac pytanie: zatrudnilem sie bo zycie mnie do tego zmusilo, ale juz niedlugo tam bede :D

No właśnie ta omawiana oferta dla inżyniera ds. systemów jest już wygasła. z tego co się orientowałam nawet teraz to wcale nie maja powystawianych ofert. przy tym wskazanym ponowieniu naborów zastanawiam się z jakimi kwalifikacjami ostatecznie można się dostać?

Cześć, wy bierzecie jeszcze do siebie ludzi na magazyn? pytam, bo mam ofertę przed sobą ale jest sprzed lat, tu też komentarze nie są zbyt świeże jakby nie spojrzeć. Było napisane, że normalnie można dojechać ode mnie z miasta. Ten transport pracowniczy dalej macie dostępny?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Chung Hong Electronics Poland. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Widziałem to.

Byłem w tej firmie inżynierem niedługo, ale wystarczająco by zauwazyć że "nic więcej mnie tu nie czeka". Problem tej firmy? 1.-3. Kadra zarzadzajaca.....4.Dofinansowanie pracownikow 5.HR. Gdyby za awantury, przepychanki, (usunięte przez administratora)i czasami chamstwo rozdawali awanse to byliby tam sami dyrektorzy generalni. Produkcja- dlaczego jest dyrektor i kierownik produkcji skoro robia to samo? Miszczunie wytykania bledow i niekompetencji innym dzialow, a sami bez wiedzy i pomyslu. Ujadająca opozycja, ktora umie w szeptanie co trzeba komu na uszko, podkrecaniu wynikow i zrzucaniu winy na inne dzialy. Po godzinach (usunięte przez administratora)komentatorzy i partnerzy w rozlewaniu. Jakosc- trzeci do towarzystwa tym powyzej, akompaniomentowania w komentowaniu wszystkich i w niewiedzeniu o jakosci niczego nowego od studiow. Za to ekspert jak zostać w pracy by nie byc w domu z rodzina. Trójca Wzajemnej Adoracji. Utrzymanie-przez lata pod parasolem dyrektora Krasnoludka, bez tej parasoleczki tez sobie radzi. Ze nie ma odleżyn od tego zasiedzenia? Niby nie da tknąc swoich Chlopcow, a jednak jacys oni nie dofinansowani, rozgladajacy sie. Cieżki wg praw fizyki i wspólpracy. Planlowanie- butow brudem produkcji nie brudzi, na SAP nie do konca umieja planowac, dzien bez zlego planu to dzien stracony. Skrzat- czlowiek pulapka. Niby maly, wesoly, mily ale falszywy, humorzasty i zdradliwy. Proces- cos tam wie, cos gdzies widzial ale projektow z sukcesami brak w USI, zas w poprzedniej pracy... wynik gonil wynik.Talent do plotek, bajek i awantur...Coz w domu pod obcasem w pracy zyskuje glos. Choc nie tak charyzmatyczny jakby sadzil, bo podobno jego "ulubiona" inżynier lean&oee z ktora chodzil na kawki i na spacery po hali, tanecznym krokiem odeszla bez obejrzenia sie na firme, gdy dostala nowa oferte. Firma staje sie rodzinna. Szwgier szefem szwagra, romanse, dramaty, rozstania. ZENADA. Sa lub byly jasne gwiazdy tej firmy. Pracoholik od Waveow, Intrkwertyk z procesu, Gosciu z klasą od Inzynierigu, Pyskata Czarnulka z projektow, Techniko-Inzynker z klatki, Marudka Blond od procesu, Pomyslowy PartBoy z procesu czy juz wspomniana Sliczna Awanturnica od OEE. I co? I (usunięte przez administratora) Niedocenieni, niedofinansowani, przemeczeni. Na wlasne zyczenie.

Pawełek

Witam Pracowałem tam byłem inżynierem UR Atmosfera w dziale fajna, Jeśli chodzi o mojego orzelozobego to myślę że dobrego słowa o nim nie mogę powiedzieć Polecenia nie są jasne wydawane- domyśl się co autor miał na myśli Brak wdrożenia do firmy wszystkiego naucz się sam, pytaj gdzie wiedzą nie jest przekazywana chęcią W dziale UR na wszystko brak kasy, natomiast gdy cia się zepsuje to zaraz p9haw8a się pytanie- dlaczego nie zostało zamówione więc odpowiadam ponieważ nie było zgody Gdy mają się pojawić goście klienci to " malowanie trawy na zielono " BHP kuleję Operatorzy wypełniają karty TPM dla sztuki Brak wyciągania jakich kolwiek konsekwencji Zaplanować konserwację lub co kolwiek na maszynach = nie możliwe Plan orodukxyjny zmienia się 100 razy w ciągu dnia Jednym słowem z gów..... bata nie ulepisz Nie równe traktowanie pracownika.... Jednym słowem omijać....

Zostałem przyjęty na pewne stanowisko biurowe, powiedzcie mi coś więcej o atmosferze tam panującej, pracownikach i czy jest szansa na podwyżki

Natalia
@Nowy

Pewne stanowisko biurowe - to znaczy jakie? Czyli teraz są jakieś zatrudnienia w tej firmie :)) ??

@Natalia

Tak są, pozwól że w temacie stanowiska pozostanę anonimowy. Chce mieć choć malutką pewność, że dobrze wybrałem firmę

Stary
@Nowy

Firmy najprawdopodobniej nie wybrałeś dobrze. Podwyżki w zeszłym roku z reguły nie przekraczały 200 zł brutto w tym z tego co słyszałem też ma być nie wiele lepiej. Najwyższy chińczyk żydzi kasy na wszystko, projekty wprowadzane bez odpowiedniego przygotowania, wszystko do zrobienia na wczoraj i pretensje, że nie działa. Brak organizacji pracy w firmie, komunikacja między działami leży (działa głównie na zasadzie przepychanki), plan produkcyjny zmienia się kilka razy dziennie. Jednym słowem odradzam na dłużej, na chwilę zatrzymać się możesz.

auuuu
@Nowy

jak podejdziesz na luzie to nawet się uśmiejesz, absurd goni absurd i wszystko robione na odwal. ludzie w biurze w większości są spoko. przyzwyczaj się do początkowej stawki, bo wszelkie pytania o podwyżki są zbywane.

Byly
@Nowy

Na pewne stanowisko biurowe brzmi enigmatycznie. Atmosfera wewnątrz działów zazwyczaj jest ok. Problemy zaczynają się wyżej, a właściwie u samej góry. Podwyżki inflacyjne są chyba że jesteś uprzywilejowanej narodowości. Byłem, zwiedzilen i nigdy więcej azjatyckich firm, ale musisz się sam przekonać.

Zuzanna
@Byly

Powodem częściowego niezadowolenia chyba są właśnie różnice kulturowe? Dziwne, że firma nie stara się tego jakoś ustandaryzować pod pracowników, bo kompromisy jakieś powinny być. Ciekawa w sumie jestem teraz jego opinii, bo chyba już dwa tygodnie tu pracuje z tego co zrozumiałam

SzczyptaPrawdy

Zastanów się trzy razy zanim podejmiesz decyzję o zatrudnieniu w tym miejscu pracy. Firma jest bardzo słabo zarządzana, co wynika z tego, że dyrektor jest typowym krzyczącym Chińczykiem mało rozumiejącym nieazjatycką rzeczywistość, a menadżerowie (niemal wszyscy) nie mają doświadczenia pracy w zakładzie o wysokiej kulturze organizacyjnej, brakuje im podstawowej wiedzy z funkcjonowania poszczególnych działów i nie słuchają. Ludzie często zwalniają się po kilku tygodniach (również biurowi). Wynika to między innymi z tego, że co innego obiecane jest w ofercie pracy, a co innego w rzeczywistych obowiązkach. Firma chwali się w ogłoszeniu doświadczoną kadrą, szkoleniami, a w rzeczywistości brakuje kompetentnych osób, szkoleń oczywiście brak. Jest to jedyna znana mi firma, w której pracownik nie otrzymuje planu wstępnych szkoleń w okresie próbnym. Zdarzają się awanse, czasem. Problem w tym, że ogłaszane jest to mailowo bez świadomości tej osoby, często nie wiąże się to z żadną podwyżką. Odwrotna sytuacja to taka, że ludzie wykonują pracę inżynierską w 100% i nawet jest o tym wprost mowa, ale sztucznie trzyma się ich np. na stanowisku technika. Podwyżki nie występują albo są nie większe niż inflacja. Wracając do organizacji i zarządzania. W tej firmie tylko gasi się pożary. Nawet jeżeli inżynier wcześniej widzi braki w procedurach to kadra zarządzająca czeka aż wszystko się wywali. Polecenia są wydawane niejasno, na zasadzie 'mata, bawta się', tak że trudno zrozumieć co i kogo autor ma na myśli, bo w firmie nie obowiązują maile tylko liczne, powtarzające się grupy na skype. Powodzenia dla tajności informacji dla potencjalnych przyszłych klientów. A teraz czas o nielicznych plusach: - sama atmosfera jest ok, ludzi są przyjaźnie nastawieni do siebie, - większość pracowników biurowych może pracować 7-15 i do domu - jakość jest na - 10 levelu, więc jak operator produkcyjny narobi błędów to tym lepiej dla niego, bo dorobi sobie na nadgodzinach - praca jest lekka, dość cicha, nadzór pracownika produkcyjnego żaden, więc i (usunięte przez administratora)się można

Byly
@SzczyptaPrawdy

Powiedziałbym, że więcej niż szczypta prawdy.

Wolny człowiek

Byłem pracownikiem średniego szczebla. Miałem kontakt i z operatorami, i z dyrektorami. Ta Firma ma 3 problemy- Dyrektora Zakładu, brak poczucia odpowiedzialności u pracowników oraz brak konsekwencji w działaniu. Nie jest to (usunięte przez administratora) jak LG, ale nie jest to miejsce na lata, gdzie się zarobi, dokształci. To miejsce "przystanek", do chwili 3 msc okresu wypowiedzenia. S. widzi $ i trzyma każdy cent, dlatego firma śmierdzi latami 2000, podwyżki są małe i nie łatwo o nie, a szkoleń i benefitów brak. Poczucia odpowiedzialności nie ma- od managerów po operatorów. U pierwszych spychologia, u drugich ukraińska wiocha z całym burdelem, ni panie maju, wyjebaniem i arogancja! Konsekwencji brakuje w planie produkcyjnym, zasadach i celach. Nie ma dramatu, ale to tez nie bajka.

Sławek

Byłem jednym z pierwszych pracowników . Krótka opinia: najgorsza firma w jakiej pracowałem.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Chung Hong Electronics Poland?

HR

Witaj, wszystko zależy od stanowiska i aktualnych potrzeb. Zdarzają się procesy na stanowiska specjalistyczne-juniorskie czy też techniczne, na które prowadzimy rekrutacje, gdzie nie wymagamy doświadczenia, a jedynie podstawową wiedzę z danego obszaru, która nabywana jest podczas edukacji. Jeśli chodzi o stanowiska produkcyjne czy magazynowe osoby bez doświadczenia również mają szansę na zatrudnienie.

Bonifacy

Jak się pracuje w firmie na stanowiskach inżynierskich? Proszę o jakąkolwiek opinię. Dzięki :)

@Bonifacy

Więcej zadań niż inżynierów :/

Rozsadek
@Bonifacy

Niestety nie mogę polecić.

J3b@na firma

Po 4 latach nie wytrzymałem psychicznie. Koreansko-chinsko-ukrainska firma. 90% ludzi tutaj to janepanimaju szo ty gawarisz do mene. Praca w święta, nadgodziny. Nikt cię nie prosi, jak (usunięte przez administratora) sobie ubzdura, że masz zostać dłużej, to ty jako niewolnik (nie pracownik - tutaj jesteś niewolnikiem, gównem, zerem) sobota praktycznie każda pracująca, zdążają się niedziele. Kilka osób zwolnionio, bo ci za mało sobót robili... Totalna porażka. Największemu wrogowi nie polecam tej gównianej firmy. Jedyne co tu można dobrze zrobić, to się wysrać i za darmo napić wody z dystrybutora.

Z
@J3b@na firma

Zapomniałem dodać, że tutaj o urlop trzeba błagać na kolanach

@Z

Zakład produkcyjny na 3 zmiany i się dziwisz że soboty wpadają? a jak wpadają to albo są zapłacone, albo masz dzień wolny, a za większość z tych problemów co napisałeś to podziękuj temu kto kodeks pracy zmienia ;) w tej chwili dali taką furtkę pracodawcą że jeszcze chwila i zalegalizują niewolnictwo...nie dziw się pracodawcy że korzysta z praw jakie mu przysługują od naszego rządu, idź z tymi problemami do rządu, albo przy najbliższych wyborach głosuj inaczej :/ niestety taka jest prawda.

Hej, czy w firmie Chung Hong Electronics Poland płacą za nadgodziny?

Kamil

Nie płacą, są do odbioru.

@Kamil

Napisz, czy nadgodziny są obowiązkowe, czy dla chętnych, którzy chcą mieć więcej wolnego w dogodnym terminie? Bedę wdzięczny jeśli dodasz więcej szczegółów.

W
@Kamil

A co to znaczy nie płacą za nadgodziny tylko do odbioru?? zgodnie z kodeksem pracy mają zapłacić, CHYBA że ty sam chcesz mieć oddane te nadgodziny dniem wolnym, to nie pracodawca wybiera czy zapłaci czy da dzień wolny tylko pracownik

@W

Z płaceniem za nadgodziny to sprawdź NOWY kodeks pracy, to już niestety się zmieniło :/ przez kilka ostatnich lat nasz wspaniały rząd, wywalił wiele zapisów "pro-pracowniczych" z kodeksu pracy, widocznie lobby pracodawców dobrze ciśnie na rząd , aby zrobić z nas (usunięte przez administratora) bo to co wywalili z kodeksu pracy to jakieś nie porozumienie :(

@HR dlaczego ?

Ciekawski
@Michał

Co się stało ?

Wiecie może czy w Chung Hong Electronics Poland szukają chętnych na staż?

HR

Na chwilę obecną nie oferujemy staży.

Steven

Same pytania pozostające bez odpowiedzi, czy jest jakiś powód, że nikt nie zagląda na to forum pracownicze?

@Steven

Są dwa wyjścia - jest tak dobrze, że nie ma co komentować, albo jest tak źle, że nie chce się komentować.

Jaka jest praca na kontroli jakości?

KAMIL

ДОБРА ПРАЦЯ ДЛЯ ТИХ ХТО ГОТОВИЙ ЖИТИ НА ЦЬОМУ ЗАВОДІ! КИТАЙЦІ БУДУТЬ ВИЖИМАТИ ТЕБЕ ЯК ЛИМОН - ДО ОСТАННЬОЇ КРАПЛІ , УМОВА ЗЛЕЦЕННЯ З ЯКОЮ ТИ ВІДЧУЄШ РАДОЩІ ЦЬОГО ЖИТТЯ! НЕ РАДЖУ ЦЕЙ ЗАКЛАД ТИМ ОСОБАМ, ЯКІ ПЛАНУЮТЬ БІЛЬШЕ ТРЬОХ МІСЯЦІВ ПРАЦЮВАТИ В ПОЛЬЩІ

@Z, sprawy urlopowe reguluje kodeks pracy, możesz napisać coś więcej o tej sytuacji? Przecież zarówno pracownikowi jak i pracodawcy powinno zależeć na odpowiednim uregulowaniu tej kwestii. Opinie na forum GoWork.pl pomagają kandydatom w podjęciu ważnych decyzji związanych z pracą. Może chciałbyś coś doradzić kandydatom do pracy w firmie Chung Hong Electronics Poland?

Zostaw merytoryczną opinię o Chung Hong Electronics Poland - Biskupice Podgórne

• Jak się pracuje w Chung Hong Electronics Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Chung Hong Electronics Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Chung Hong Electronics Poland?

Chung Hong Electronics Poland
2.4/5 Na podstawie 23 ocen.
  • Innowacyjna 4
    55-040 Biskupice Podgórne