Opinie o ateneum.pl - Ateneum sp. z o.o. sp. j. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Ateneum Hurtownia Książek. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Ateneum Hurtownia Książek o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - pozostała działalnoość

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ateneum Hurtownia Książek w Kraków

macie opinie z (usunięte przez administratora) w magazynie w tym roku? widziałem ofertę i chce sprawdzić jak stoicie z zarobkami oraz co jest teraz z atmosferą. Ktoś kiedyś podkreślił ze 80 % to UA. Ale czy to stanowi w ogóle problem? U mnie we wcześniejszej robocie normalnie się dogadywaliśmy

Czy w Ateneum Hurtownia Książek zatrudniani są obcokrajowcy?

Tak UA Nowy wpis

Tak, 80% załogi na magazynie to Ukraińcy,

Firma Ateneum Hurtownia Książek dodała nową ofertę pracy na stanowisko Pracownik Obsługi. Czy ktoś o tym słyszał? Co powiecie o zatrudnieniu u tego pracodawcy?

Rotacjyjna

Na tym stanowisku co chwilę jest rotacja. Zarobki fatalne, a osoba zatrudniona musi mieć świadomość, że będzie "mięsem armatnim". Tzn. jak gdzieś kogokolwiek brakuje to guru zawsze przerzuca osobę z tego działu. Także możesz miesiąc, dwa popracować jako pracownik obsługi, a potem przejść do na magazyn, sprzątaczkę czy kierowcę. Albo się godzisz na to albo papa. To w optymistycznej wersji. Znacznie wcześniej osoby same uciekają, pracując góra 3-6 miesięcy. Taki młyn i brak organizacji.

Bodzio Nowy wpis
@Rotacjyjna

Szkoda , widać że nie pracowałeś nigdy w biurze obsługi w tej firmie. Pracują tam tylko kobiety, więc awans a raczej spadek na magazyn lub kierowcę niemożliwy. Zwykle jest w drugą stronę i jak dziewczyna jest ogarnięta to przechodzi z magazynu do biura. Nigdy w drugą stronę. Pora by GoWork weryfikował opinie .

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Ateneum Hurtownia Książek?

Magazynier

Oni żałują pieniędzy nawet na sprzęt niezbędny do pracy, a gdzie na jakieś atrakcje dla pracowników. Serwery w sezonie wywala co chwilę od ogromu zamówień, ale za opóźnienia oczywiście skarcą pracownika bo "za wolno robisz". Całe wyposażenie w fatalnym stanie technicznym, w tym wózki widłowe (usunięte przez administratora). Kontrole BHP zdają chyba tylko dzięki znajomościom "na górze", nie znam wulgaryzmów które odpowiednio opisałyby tę firmę.

Zofia
@Magazynier

Czy firma odpowiedziała za ten wypadek o którym wspominasz lub czy wsparła w jakiś sposób pracownika, który ucierpiał? Mnie interesuje praca w obsłudze, ale ktoś pisał, że często przerzucają pracowników z obsługi na inne działy - wiesz może czy często się tak zdarza i czym to jest spowodowane?

@Zofia

Szczegółów nie znam bo nie pracowałem wtedy już z nimi, ale pracownik był na zwolnieniu około miesiąca. Co do odpowiedzialności - nie, bo w papierach wszystko się zgadzało, wózek miał podbitą kontrolę BHP więc nie ma o czym gadać. Przerzucanie jest spowodowane tragiczną organizacją i tym że zamiast zatrudnić dodatkowych ludzi wolą docisnąć obecnych nawałem obowiązkowych nadgodzin. Osobiście widziałem jak dziewczyny z księgowości latały po magazynie kompletując zamówienia bo brakowało rąk do pracy.

Aleksandra
@Magazynier

Czy taka zmiana stanowiska wiąże się z jakąś premią? Albo czy te nadgodziny o których tu pisali są jakoś dobrze płatne?

Magazynier

Tu jest magazyn, tu jest antresola

Chcesz pracować? Czy kasa Ci odpowiada?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Kateryna

Ужасное место работы. Я поработала всего один день и по отзывам убедилась что всё так. Такого свинского отношения я ещё не встречала. Там в основном больше украинцев. Ко мне поставили обучать, не помню как зовут, девушку, но уже не совсем девушка, скажем так и была с ней целый день. Что-то не так сделала, сразу начала меня оскорблять, такое отношение как к мусору. В тот момент я просто не сдержалась и начала рыдать. Заставляют тоскать тяжёлые коробки, ложить на ленту ( типо такая как на кассе в супермаркете) я говорю что мне тяжёлое тоскать нельзя, так как у меня проблемы со спиной. Я просто в шоке была от её реакции на это « Тебя тут никто жалеть не будет, всем пох на твоё состояние». У меня от этого на мин пропал дар речи. Я просто молча развернулась и ушла от туда. Если вам не пофиг на своё здоровье и вы уважайте в первую очередь себя, не рекомендую сюда устраиваться

Helmut

Mam wrażenie, że ktoś uwziął się na firmę. Większość firm stosuje umowę zlecenie i nikt larum nie robi!!

Kowboj
@Helmut

@Helmut- a ja mam wrażenie,że ludzie którzy tam pracowali lepiej wiedzą, jak wygląda praca w owym miejscu i nie kłamią- sporo znajomych tam pracowało i raczej negatywnie oceniali prace, chyba Panie @Helmut czasy się zmieniają i jest rynek pracownika nie pracodawcy a dla każdego liczy się stabilność zatrudnienia i atmosfera w pracy a nie praca na zleceniu i obowiazkowe nadgodziny. Teraz to firmy zabiegają o pracownika chcąc się rozwijać i zatrzymują najlepszych pracowników.Pozdrawiam.

nZako
@Helmut

Pod warunkiem, że jeszcze jest jedna, a nie dwie na różnych dziwnych, nieznanych firmach typu roboty budowlane itd. Kto tak widział?

Respectuje
@nZako

Potwierdzam, też tak miałam

Domena

Ile czasu trwa wysyłka zamówienia, ile trzeba czekać zazwyczaj

Astok
@Domena

Z reguły nawet do kilku tygodni, zwłaszcza jeśli następuje wymiana Ukraińców na tańszych i bardziej wydajnych. Muszą nauczyć się najpierw podstaw języka polskiego, a to i tak potrafią tylko nieliczni. Ogólnie nie polecam. Ja na swoje zamówienie czekałam 23 dni, a mieszkam po drugiej stronie Krakowa od firmy. Totalne (usunięte przez administratora)

Astok
@Astok

Co za pomówienia - nawet w sezonie zamówienia nie są tak długo realizowane, zazwyczaj są dostarczane na następny dzień od przekazania do realizacji

MakaroZ
@Astok

No chyba nie w sezonie, może moja paczka pojechała do innego miasta, bo też czekałem kilkanaście dni. Proszę nie wybielać informacji.

Dnoo

Ta firma to nieporozumienie, ogólnie sporo do życzenia....

Karol

Firma jest docenia przez pracowników i ma opinię dobrego pracodawcy. Jeśli nie każdemu odpwiada praca w tym miejscu to może ją zmienić.

Hehehe
@Karol

Dlatego nawet pracownicy z Ukrainy uciekają, taki dobry pracodawca xD

Farmer
@Karol

Tak, na każdym kroku jak Ci coś nie pasuje to możesz ją zmienić. Nie chcesz robić nadgodzin? Nie chcesz prcować a psią stawkę? Nikt nikogo nie trzyma. Firma nie szanuje doświadczonych pracownikó, nigdy o nikogo nie walczy, ręcz wszystkim otwiera drzwi szeroko mówiąc " Jak się nie podoba to spier...."

Ale żarty
@Karol

Widać po komentarzach jak jest doceniana Dramat po całości.

Hochszty

Pracowałem tu, praca była raz ciężka, raz nie, od 8 do 10 godzin (to zależało od ilości zamówień), wypłata taka sobie choć zawsze w terminie. Najgorsze było podejście kierownictwa którzy byli w większości prostymi (usunięte przez administratora)

Dawno i nieprawda
@Hochszty

Tak było, ale dawno i nie prawda. Ukraińcy dostają lepsze warunki na start, a na magazynie to i po 12 trzeba harować, bo nie ma ludzi do pracy na duży obszar. Kto się umie polizać to Ukrainki idą do biur na górę. Jak wiadomo wszystko ma swoją cenę.

Adriana

Ludzie fajni, pieniążki w terminie. Ale podejście kierownictwa masakra.. Mobbing, brak szacunku dla podwładnego na każdym kroku.

tojuzniewruci
@Adriana

Ale to juz nie jest nawet jak kieds. Jak byli polscy pracownicy to byli ludzie dobrzy. Teraz sama ukraina, kazachstsn, bialorus i ruscy to masakra. Rzadza sie, donoszo na towarzyszy z polszy, brzydko gadajo do nich

Rekrutacja

Po rozmowie rekrutacyjnej umówiliśmy się na telefon za kilka dni, jaka by decyzja nie była podjęta. Jednak żadnej informacji zwrotnej nie dostał*m mimo obietnicy sprawdzenia odpowiedzi na moje pytania co do zatrudnienia no i poinformaowania jaka decyzja co do zatrudnienia została przez nich podjęta. Zero szacunku

potwierdzam
@Rekrutacja

Miałam to samo. Brak pomysłu na rekrutację, pytania zadawane z kapelusza, brak konkretów z ich strony ile proponują, jaką umowę, tylko gadanie jak to jest cudownie, a ty człowieku nawet nie wiesz o co im chodzi z wymaganiami, bo taki bełkot. Totalna amatorszczyzna, zero struktur

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Ateneum Hurtownia Książek? Chodzi o pracę jako Developer, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 4 stycznia.

Nie żartuj

Nawet owocowej środy nie ma, karta sportowa droga jak nie wiem, chwalą się dużym parkingiem, a nigdy nie ma gdzie zaparkować. Prawdziwy developer nie pójdzie do nich, bo najpierw musi być zaplecze informatyczne i sprzętowe, a tam nic nie działa. Wszystko funkcjonuje jak za (usunięte przez administratora)

misiek

Są premie za dobrą pracę.

Gun
@misiek

Zależy w jakim dziale.

Mariusz
@misiek

O, dobrze wiedzieć. A jaka to jest ta dobra praca? :D Ile wynosi premia? Ciekaw jestem czy wynagrodzenie bez premii też na plus :D

Mariusz
@Gun

W sensie, że wysokość premii zależy od działu, w którym pracujesz? Podasz jakiś przykład? To chyba nie fair wobec innych działów, które mają mniej?

Zapomnij

Nie licz na nic. Miski ryżu nawet nie dostaniesz. Place minimalne, zero szacunku do pracownika. Wszyscy uciekają jak tylko mogę i nie mają noża (kredytu) na gardle. Mega fatalne warunki

kieroslaw
@Mariusz

Dobra praca to "dobrowolne" zostawanie po godzinach, często 12-14 godzin i jeszcze w weekendy - 7 dni w tygodniu. Oprócz tego przechadzanie się i donoszenie na innych jako dodatkowy argument dla premii. Formalnie premia jest za osiągnięcie limitów w danym dziale, które są i tak z kosmosi, nie do osiągnięcia. Może z raz czy dwa e roku uda Ci się załapać na 100 zł do pensji głodowej. A wynagrodzenie bez premii to + minimalna krajowa

Czy pracownicy w Ateneum Hurtownia Książek dogadują się między sobą?

misiek

Co to za pytanie? A czy obywatele Polski dogadują się między sobą? Jedni się dogadują, a drudzy nie.

Nieliczna Polka

Absolutnie nie. Na magazynie napięta atmosfera. Liderami są Ukraińcy, którzy za parę dodatkowych gorszy donieśli by nawet na to, że ktoś wyciągnął husteczkę do nosa, bo ma katar. Dodatkowo zrobią wszystko co im każą, nawet jak to nieprzepisowe. Na Polaków patrzą i odzywają się z pogardą, bo wiedzą, że są w mniejszości

WIOkw

Wyzysk i śmieciówy na każdym kroku. Nie polecam. Ukraińców traktują lepiej, bo oni będą tyrać 7 dni po 14 godzin. Praca dla imigrantów zarobkowych ze Wschodu i studentów. Rodzina z dziećmi nie wyżyje.

Jeremy

Witam, zauważyłem że szukają programistów. Czy warto się nająć? Jak się tam pracuje, co się w ogóle robi?

@Jeremy

Co się robi jako programista? Programuje się. Wejdź na stronę www firmy i zobacz, że "trochę" archaiczna jest - pozwoli Ci to wyrobić sobie zdanie o technicznej stronie firmy na ten moment.

(usunięte przez administratora) Jeśli ktoś pracuje tam wyłącznie dla pieniędzy, będzie to dla niego ciężki chleb i niezła szkoła życia w negatywnym znaczeniu.Mając jednak odpowiedni dystans, można tam jakiś czas wytrzymać, pod warunkiem że wejdzie się w panujący tam układ towarzystwa wzajemnej adoracji.

Oleg

Edyta
@Oleg

Oleg, wiesz coś o pracy w Ateneum? Ile dostaje na start pracownik obsługi klienta? I czy wypłaty zawsze są w terminie?

Co jaki okres czasu w Ateneum Hurtownia Książek można ubiegać się o podwyżkę?

Ultra Łeb

Co 1.33333333 milisekundy

Zostaw merytoryczną opinię o Ateneum Hurtownia Książek - Kraków

• Jak się pracuje w Ateneum Hurtownia Książek?

Zobacz opinie na temat firmy Ateneum Hurtownia Książek tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ateneum Hurtownia Książek?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ateneum Hurtownia Książek?

Kandydaci do pracy w Ateneum Hurtownia Książek napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ateneum Hurtownia Książek
  • Nad Drwiną 10