logo Fiat Auto Poland

Fiat Auto Poland

Bielsko-Biała

Opinie o Fiat Auto Poland

totem 2012-01-14 15:51
jest to najlepsza firma na podbeskidziu maja fajny uklad zbiorowy wyplaty nienajgorsze i bonusy na swieta
znawca silników 2012-01-14 17:30
i produkują bardzo dobre silniki, a ten 1.3 Multijet fiatowski to świetny silnik bez dwóch zdań, chyba najlepszy dzisiaj mały silnik diesla w Europie
maja 2012-01-15 20:07
babki przyjmują ?
xxx 2012-02-07 17:22
Będą tam teraz jakieś przyjęcia na produkcje ?
były pracownik 2013-07-24 09:49
Kobiety też przyjmowali. Pensja naprawde była ok.
Pracowałem tam kilka lat temu i powiem tyle, że drugiego takiego zakładu to ze świecą szukać, chętnie bym tam wrócił z powrotem ale z tego co wiem to zakład słabo przędzie i przyjęć nie ma, prędzej będą zwalniać:/
były pracownik 2013-07-26 12:13
Pracowałem tam ponad 5 lat temu i wtedy zarabiałem ponad 2 tyś na rękę do tego jeszcze jak wpadły soboty nadliczbowe to pensja była naprawde fajna. Do tego też co roku były premie na wakacje 1500 zł i na święta podobnie ogólnie bogata socialka.
Związki też wywalczały co jaki czas podwyżki małe bo małe ale zawsze, więc teraz pewnie stawki są lepsze.
Praca była monotonna ale nie ciężka.
Ale przyjęć to tam raczej długo nie będzie :/
były pracownik 2013-07-31 15:25
Pensja tam zależała od grupy zaszeregowanie czyli od stażu pracy mowa oczywiście o produkcji.
Jak sprawdziłem na stronie związków za 2012r na najniższej grupie było 3003,27 zł brutto + 13% premii za 168 godzin. Więc sobie policz ile wychodzi.

Ale co z tego jak tak przyjęć nie ma, chyba że masz tam jakieś dobre znajomości i Cię wkręcą :)
były pracownik 2013-08-01 15:20
CV nigdy nie zaszkodzi złożyć. Ja tam pracowałem na 3 zmiany ale teraz pracują na 2.
CV tak zostawisz na bramie bo Cie dalej bez przepustki nie wpuszczą.
Z tego co wiem to teraz zakład ma urlop chyba do 18 sierpnia.
Daj znać czy sie odezwą.
były pracownik 2013-08-05 09:27
Dokładnie tak. Większość dużych zakładów produkcyjnych tak robi.
były pracownik 2013-08-06 10:16
2 albo 3 tygodnie wszystko zależy od zamówień.
KAZIK 2013-12-06 17:13
MAM PYTANIE CZY BĘDĄ ZWOLNIENIA ?
roker 2014-03-19 19:49
no jeżeli aż tak Cię to niepokoi to spróbuj może im pomóc i poinformuj o tej awarii, będą Ci zapewne bardzo wdzięczni ;)
drake 2014-04-12 17:36
W ogóle FIAT-GM POWERTRAIN jeszcze funkcjonuje, bo jedyne co znajduję o nich to coś o związku zawodowym..
sławek 2014-04-12 21:38
taki zakład jak FIAT GM POWERTRAIN nie istnieje od 3 lat teraz sie nazywają FIAT POWERTRAIN w skrucie FPT
Strach się bać 2014-06-05 10:05
A jak sprawa wygląda z pracą w Fiat Group Purchasing Poland? Bardzo zależy mina opinii dot. pracodawcy,atmosfery w pracy itp.
konczita 2014-06-05 22:29
Czyli jaka nazwa była wcześniej? co po staremu zostało?
konczita 2014-06-09 21:58
Hello Printer ale to są różne spółki heeeeellloooo :p a mowa powyżej była o Fiat Group Purchasing Poland ogarnij się :D
dan 2014-06-30 18:00
Czy będą w tym roku przyjęcia do powertain ?
miś 2015-01-13 14:21
trochę wyszło zamieszanie z tą nazwą-ja juz się pogubiłem kompletnie.A tak wogle to dlaczego tą nazwę zmienili i czy zmiany dot.zarządzania też uległy zmianie? Na jakiej stronie mam szukać tej firmy, bo chciałbym wysłac cv a nie wiem jaki mają teraz adres mailowy....A jak jest z płatnościami i rozmową kwalifikacyjną u nich ogólnie?
asd 2015-02-04 20:24
Fiat Auto Poland a Fiat Group Purchasing to dwie rozne firmy. Do Purchasing przyjecia sa bardzo rzadko glownie ze wzgledu na mala rotacje kadr. Wiem ze poszukujac pracownikow korzystaja z uslug adecco
bro 2015-03-29 20:11
Czy ktoś z forumowiczów mógłby udzielić mi informacji, czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej na pracownika biura jest jakiś test językowy? Jeśli tak, jak on wygląda?
employ 2015-05-16 20:22
Fiat jako taki to kilka różnych spółek, które posiadają oddzielne struktury i prowadzą osobną rekrutacje. Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy zorientujcie się, która spółka i charakter pracy Was interesuje. pozdr
Abw 2016-01-03 17:24
FIAT to jest grupa podfirm, nikt Cie nie przyjmuje do grupy, tylko do firmy, która jest jej członkiem. Nie ma rekrutacji do GRUPY tylko jest rekrutacja do FIRM, a każda FIRMA ma swoją politykę. Jesteś strasznie głupi. Chcesz gdzieś pracować, a tak naprawdę nie wiesz w ogóle dokąd się wybierasz.
fizol 2016-01-04 20:44
Napisz konkretnie, która spółka daje prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli piszesz ten post na poważnie, to nie wiem skąd Ty i podobni Tobie ludzie się biorą. Warto iść do firmy bo daje dodatki, nie ważne ile zarobisz, jak będziesz traktowany, czy praca w firmie da Ci jakieś nowe doświadczenia i kwalifikacje. Liczą się dodatki, które na dłuższą metę nic konkretnego nie dają. Idealny pracownik dla korpo w PL
MiTo 2016-01-28 11:18
jeśli chodzi o pensje to są zawsze w terminie. nigdy się nie przytrafiło by było później. ma być 10tego na koncie i kropka. jak 10ty wypada w dzień wolny to kasa jest na koncie dzień wcześniej. a Fiat składa się z wielu spółek... długo by wymieniać - FPT - produkują silniki, Fiat Services - rachunkowości, księgowości itp, Sistema - usługi magazynowe... i wiele wiele innych...
d 2016-06-21 11:00
Cześć
Mam zamiar przyjąć się do fiata jako pracownik produkcyjny.
Który wydział jest najlepszy.
Err 2016-09-11 23:17
Hej, mam pytanie odnośnie księgowości w Bielsku

Czy rzeczywiście jest ten język obcy wykorzystywany w pracy ??

I jak tam z zarobkami ??
pracownik 2016-09-12 16:26
W tej chwili lipa brak przyjęć i kiepsko płaca praca posypała się
Iwkins 2016-09-29 20:24
Podobno szukają kobiet do pracy koło sfery na grazynskiego 141, jutro idę na rozmowę
wal55 2016-10-02 16:20
@Iwkins ale to jesteś już umówiona na rozmowę, czy tak po prostu się wybierasz? A w zasadzie się wybierałaś? Daj znać, jeśli wiesz coś więcej na ten temat
Waran 2016-12-13 16:15
witam
chciałbym się zatrudnić na fiacie w bielsku
jaka tam jest robota? ile może nowo przyjęty zarobić ?
Sid 2016-12-14 05:39
jesli chodzi o FCA Bielsko silniki to strasznie rzeźbia masa obowiazkow odpowiedzialnosc a kasa zadna do tego ten nieudolny HR Marcelki i Jarki żałosne ten zakład mysli tylko o WCM a nie na sprzedaży produktu jak inne koncerny
Kiedys Fiat miał trzy modele w pierwszej 10 rankingu sprzedaży a teraz? Mają ordery brak roboty same postoje
Mydi 2016-12-18 15:42
Hej.
W zależności od działu, ale jeżeli wymagaja języka tzn jest on w pracy potrzebny. Ja pracuje na zagranicznym dziale, języka polskiego nie używam praktycznie w ogóle, tylko dwóch języków obcych. Ogólnie FIata polecam, placa nieźle, a i socjal jest dobry :)
ja 2016-12-28 10:59
Czy wie ktoś może na jaki adres mailowy można wysłac cv aby dostac sie na produkcję do Powertrain?bardzo prosze o pomoc
Arti 2017-01-03 15:21
Tzn jaka
ona 2017-02-16 22:30
Czy praca w tym zakładzie? Ile zmian i czy również w weekend ?
ona 2017-02-16 22:33
Jak wygląda praca w tym zakładzie? Ile zmian i czy każde weekendy?
olo 2017-02-28 23:34
Na razie nie wygląda :) Są prowadzone nowe inwestycje ,, postoje itp.. ogólnie lipa ..
IvecoTeam 2017-05-31 19:11
Jesli chodzi o fca Services przyjecia do dzialow księgowości sa caly czas ale tylko przez agencje. W zależności od dzialu na ktory trafisz, umowe z fiatem mozesz dostac szybko (3-4 miesiace) a mozesz tez pracowac nawet i poltora roku bez umowy. Jest to typowa korporacja, jestes jedna z kilkudziesieciu mrowek na piętrze klepiacych w komputer. Kierownictwo nie dba pracowników. Jak ci sie nie podoba to do widzenia, na twoje miejsce przyjmą kogos innego. Polecam ta firme na start, zeby nauczyc sie czegos nowego ale ze wzgledu na przedmiotowe traktowanie pracownikow nie polecam wiazac z ta firma dluzszych planow.
nick101 2017-06-08 19:44
Witam, jakie sa widelki placowe jesli chodzi o FCA Services dla mlodszego ksiegowego?
Marta 2017-07-26 14:09
@Mydi, a jakie są pakiety socjalne? Mówisz o języka obcych, więc warunkiem zatrudnienia jest znajomość minimum 2 języków? @nick101, najlepiej będzie jak zaaplikujesz i zaczekasz na odzew, w ofercie nie podali stawki wynagrodzenia, chyba ,że ktoś uprzejmie z obecnych pracowników poda dla Ciebie taką informację?
Anna 2017-07-30 13:48
Witam. Mam do Was pytanie. Mój znajomy, który pracuje na terenie fiata mówił, że podpisywał jakąś umowę. Która mówiła, że podczas złożenia rezygnacji z pracy. Nie będzie miał możliwości przejścia do innych spółek fiatowskich przez parę lat. Czy wiecie coś na ten temat i dokładnie jakich to tam firm/pod firm/ spółek dotyczy?
Byłabym wdzięczna za informację.
ChickLady91 2017-08-25 15:33
A możesz napisac jak wygląda drugi etap rekrutacji? Na pierwszym były testy excel, jezyki, ekonomia itp., a na drugim etapie? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
AndromedaTeam 2017-09-11 12:34
IvecoTeam lub ktoś inny kto wie. Jakie są zarobki w księgowości na początek?
Anna 2017-09-12 18:11
Jak wygląda test z excela i języków?
ble2 2017-09-21 10:56
Potwierdzam, praca tylko przez agencję. Rekruterzy nie przygotowani!
Test językowy ma się nijak do branży- sama gramatyka, jest też test z excela- kilka zadań, trzeba się znać na tym programie, są też zadania na logiczne myślenie typu jaka liczba będzie następna w ciągu- dość proste.
Podobno przez agencję dostają 100zł na rękę za dzień.
Ania 2017-09-21 12:48
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Spodziewałam się raczej rozmowy w języku obcym sprawdzającej komunikację. Ale jak widzę wyobrażenia a rzeczywistość to 2 różne kwestie. Mam nadzieję, że z powodu zatrudnienia przez agencję ogólny zarobek nie będzie mocno zaniżony.
Pracownik 2017-09-26 09:35
Jak dla mnie to praca na akord nawet w księgowości i nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Według mnie na to co trzeba umieć to zarobki są kiepskie. Jedynie fajne są premie.
Ania 2017-09-26 14:17
Co przez to rozumiesz praca na akord nawet w księgowości? Myślałam, że zarobki są adekwatne do wymagań i umiejętności, które widziałam w ogłoszeniu. Czy jest dużo stresu na co dzień w pracy?
Adam 2017-10-19 21:34
2400 zł +premie wakacyjna, efektywnościowa i świąteczna
Zostaw swoją opinię o Fiat Auto Poland - Bielsko-Biała
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fiat Auto Poland