Opinie o Laskomex w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Laskomex. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Laskomex o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja narzędzi, elektronarzędzi i osprzętu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Laskomex w Łódź

Czy pracownicy Laskomex mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Jakie są mocne strony pracodawcy Laskomex?

Marek Nowy wpis

Musisz mocno znać się na elektronice i będziesz tam pracować! :-)

pracownik Nowy wpis

Ludzie w większości są ok. Szczególnie w tych "twardych" działach. Wypłaty na czas - koń jaki jest - każdy widzi. Czy warto aplikować? nie wiem - zależy co będzie robić. Ktoś pytał o umowy zlecenia itd. - żadnych rekrutacji zewnętrznych nie było, umowy zlecenia się jakieś zdarzyły, ale glownie umowy stałe. Czy płacą za szkolenia? Zależy jakie. Tematyczne się zdarzały - nie wiem co dokładnie, pracownikom opłacali coś. Oczywiście wymagane bhp, I masa bzdurnych pogadanek od szefostfa . Co z awansami? podwyżkami? Bajki. tzn. jak opowiadasz bajki, które lubią to może na coś liczyć, jak tylko robi konkretną pracę, to nikt tego nie doceni. Sekta - nie, nic takiego. Może tak wygląda, ale nie jest tosekta. Nadgodziny - zależy kto i gdzie. Produkcja ma czasem, inne działy bywa róznie. No i trzeba być gotowym na zostawanie na spotkaniach bo się przedlużają. Ja mowie - aplikuj, przyjdz na rozmowy - i zobacz. Zawsze możesz odmówić.

Bolo

Mało opinii na forum bo dobrze się pracuje i nie ma takiego parcia na pisanie!!

lololo
@Bolo

Omijajcie tę firmę! Na komputerach nawet nie mają pakietu Office, bo koszty. Sami zobaczycie jak przyjdziecie na rozmowę kwalifikacyjną to dostaniecie zadanie do zrobienia na programie LibreOffice!! Śmiech na sali. Przygotujcie się też na wielogodzinne bzdurne testy psychologiczne i piorącą m

@lololo

A co takiego złego jest w pakiecie LibreOffice, który wywodzi się z OpenOffice? To że jest darmowy i Open Source? Wiele dużych firm na świecie, a nawet urzędy i instytucje pracuje na Open Office. Linuxa na serwerach też wyśmiejesz bo jest darmowy i Open Source? Oj malutko wiesz o oprogramowaniu biurowym. Tylko się lepiej ucz obsługi Open Office i pochodnych, bo być może niedługo będzie to standard w większości firm zamiast coraz bardziej badziewiastego MS Office.

///
@lololo

Akurat to jest wyznacznikiem złego pracodawcy Twoim zdaniem? Że kożysta z darmowego pakietu Libre? :)

@lololo

No rzeczywiście! Tak strasznie w Laskomex'ie potrzebny Ci jest pakiet Office'a!!!? Mądry człowiek przygotuje ciekawsze materiały w programach bezpłatnych, a głupiemu to i pozłacany komputer nie pomoże!

Wanda

czyli z opinii wynika, że nadgodziny się zdarzają ale nikt nie określił jak firma je rozlicza. Jest dowolność? pisali także o rozwoju i awansach... można podpytać ile jest tu osób pełniących funkcje kierownicze? wstępuje się na to stanowisko właśnie poprzez awans czy rekrutację zewnętrzną? jaki wychodzi tutaj w rzeczywistości zakres obowiązków w firmie i czy są jeszcze inne stanowiska, na które można wskoczyć?

Czy zdarzają się nadgodziny w Laskomex?

Wszystko zależy o jaki dział chodzi. Dział zajmujący się produkcją miewa nadgodziny związane z intensywnością zamówień. Inne działy również mają nadgodziny wynikające z procedur wewnętrznych, ale zazwyczaj są to jedynie pojedyncze godziny w miesiącu.

Czy istnieje możliwość rozwoju w Laskomex?

StaryPracownik

Wszystko zależy od Ciebie. Jeżeli masz duże samozaparcie to się rozwiniesz ale sama firma preferuje rozwój umiejętności miękkich z uniwersologii. Jeżeli chcesz z innej dziedziny się rozwijać to jedynie we własnym zakresie. Nawet chęć uczestnictwa w zewnętrznych szkoleniach podnoszących kwalifikacje które wymagają opłaty są niemile widziane i bardzo ciężko uzyskać zgodę. Studia są możliwe do opłacenia ale z podpisaniem umowy na konsekwencję zwrotu kosztów studiów w przypadku zwolnienia się w wybranym okresie.

Jak długo trwa proces awansu w Laskomex?

xx

to zależy o jaki awans chodzi. Do uczestniczenia w jakiś strukturach, których w firmie jest sporo to nie trwa zbyt długo Jeżeli chodzi o dojście do jakiegoś poziomu zarządzania to jest to zdecydowanie dłuższa perspektywa

JaJakoByły

O awansie na stanowisko kierownika (menaggera :-) ) w dziale utrzymującym firmę Lx przy funkcjonowaniu, to nastaw się na okres min 7-8 lat. W działach ogólnie uznanych za zbędne (ok 60%) to może to być nawet kilka miesięcy. Warunkiem jest (usunięte przez administratora) głową w podłogę bijąc pokłony nadsystemom. Wazelina też się przyda.

Stary pracownik 2

Proces twojego awansu w firmie Laskomex trwa tyle ile sobie zaplanujesz. Najczęściej do momentu w którym założysz wypowiedzenie.

Kieronik Laskomexu

To zależy jaki stopień awansu chodzi. Wszystko jest zależne od odpowiedniej pozycji i długości laskomexu.

3.7.12

Cóż stało się z centrum światła rasa jana Laskomex przy ulicy Nowej w Łodzi? Czyżby pseudo wiedza Poliakowa nie miała wzięcia i centrum światła pochłonął mrok? A może zwyczajnie nie ma pieniędzy w LX i trzeba wyprzedawać lub wynająć...

Czy firma Laskomex w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Lx

Tak

stary pracownik 123
@Lx

Firma oczywiście może finansować w całości ale dział szkoleń nie wyszukuje żadnych szkoleń dla pracowników oprócz obowiązkowego SEP. Zazwyczaj szkolenia, studia oraz inne tego typu rzeczy które są płatne wymagają podpisania umowy lojalnościowej. Przekonanie firmy co do zasadności szkolenia jest ciężkie. Najchętniej zgadzają się na darmowe szkolenia, czyli takie jakie oferują. Oczywiście nie chcę demonizować firmy, ale tak jak to już wiele osób przede mną napisała. Zarobki w firmie są bardzo marne, pracownik nie jest najlepiej traktowany i perspektywa rozwoju jest niewielka. Każdy ma swój rozum i powinien ocenić sam.

Co jaki okres czasu w Laskomex można ubiegać się o podwyżkę?

stary pracownik

Można się ubiegać w każdym momencie, ale trzeba wypełnić masę uniwersologicznych dokumentów nie mających nic wspólnego z wykonywaną pracą. Najlepszą metodą na podwyżkę jest złożenie wypowiedzenia i zmiana pracy :)

Stary pracownik 2
@stary pracownik

Ja nie dostałem podwyżki przez 3 lata. Odszedłem i dostałem dwukrotnie wyższe wynagrodzenie. Teraz zastanówcie się ile tam płacą względem realiów rynkowych.

kot

Czytam w internecie wiele niepokojących opinii, że ta firma to po prostu jakaś sekta. Ktoś może powiedzieć, jak to wygląda naprawdę?

@kot

To chyba nieco przesadzone opinie. Każdy z nas oczekuje czegoś innego od pracodawcy, a więc zawsze warto jest wyrobić sobie własne zdanie. Widziałam na stronie Laskomexu, że właśnie szukają nowych pracowników: http://www.laskomex.pl/kariera.php Może chciałbyś aplikować?

podejrzliwa
@Paulina

Paulina od razu widać że pracujesz w tej firmie. Firma niestety jest sekciarska, byłam tam na rozmowie, ogólnie biuro w strasznym stanie widać że oszczędzają, miałam z 3 głupie etapy rekrutacji z jakimiś testami psychologicznymi i długą nic nie wnoszącą rozmową z prezesem. Szkoda czasu.

stary pracownik
@kot

Mała lektura, a zdanie samo sobie wyróbcie. Część z tych dokumentów to stare materiały dotyczące wdrażania. Każdy musi to przejść bo to pierwszy stopień wtajemniczenia. Link do materiałów :https://www.slideshare.net/stopsekcie?utm_campaign=profiletracking&utm_medium=sssite&utm_source=ssslideview

Czy Laskomex oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Lel

Nie ma umów zlecenie, zawsze umowa o pracę. W razie pytań, wypłaty zawsze na czas

Wojciech
@Lel

Widzę że sporo wiesz na temat Laskomex, możesz mi w takim razie powiedzieć coś o pensjach w tej firmie? Na jakie wynagrodzenie można tu liczyć? Mam nadzieję, że niedługo mi odpowiesz.

Ewka

Podpowiecie czy warto aplikować? Czy firma w ogóle potrzebuje kogoś?

@Ewka

potrzebuje i warto.

@007

@007 Też myślę, że próbować zawsze warto. Osoby zainteresowane pracą w Laskomex tutaj znajdą aktualne oferty pracy http://www.laskomex.com.pl/kariera.php . Może napiszesz nam coś na temat warunków zatrudnienia w tej firmie? Jak oceniasz je ze swojej perspektywy?

Pamiętajcie, że udzielając merytorycznej odpowiedzi pomagacie innym użytkownikom zainteresowanym pracą w firmie Laskomex. Chce ktoś się podzielić swoją opinią?

daaamny

Hej, jak wyszły te warsztaty wczoraj??

Paulina

@Była z LX, a co możesz napisać o pozytywnych stronach pracy w Laskomex? Co podobało Ci się w pracy w tym miejscu, a co jeszcze uważasz, że powinno ulec zmianie?

Paulina

Poszukiwani: Referent ds. obsługi klienta, Specjalista ds. kadrowo-płacowych, Serwisant. Aplikujecie?

Była z LX
@Paulina

Nie. Nie aplikujemy. Po co skoro Laskomex daje pracownikom przymusowy urlop 1-5 maja. Oznacza to że pracy tam nie ma. Pamiętam że wiosna i lato to był gorący okres sprzedaży domofonów a pracy było dużo. A teraz lipa i bieda.

Joker

Uwaga !!! Pierwsza reklama o pracy w Laskomex na youtubowym kanale pracuj.pl. - sprawdź czy nie szukasz: szaman.

Była z LX

A tutaj, czyli dla mnie już tam, bo tam pracowałam, chyba orkiestra gra finał. Odszedł główny konstruktor Jacek... Nie znam się na technice ale wiem że właściciel Janusz był przerażony. To nie wróży nic dobrego bo Jacek ponoć budował te firmę od jej technicznego początku.

Robert
@Była z LX

A to niespodzianka! Czyli jednak nawet najdłużej pracujący ludzie przestają wytrzymywać i odchodzą. Odejście Jacka to katastrofa dla firmy. To prawda, że budował firmę od jej początku, i był autorem wszystkich konstrukcji, które Laskomex sprzedawał, no może poza reebrandowanymi chińskimi wideodomofonami. No to ciekawe co dalej? Kto teraz będzie wprowadzał innowacje, opracowywał nowe konstrukcje, czy modernizował istniejące produkty? Za tak małe pieniądze nie znajdą konstruktora z tak dużą wiedzą i doświadczeniem jakie miał Jacek. Obecne systemy domofonowe są skonstruowane np. w oparciu o stary mikrokontroler Atmel AT89C55WD który niedługo może wyjść z produkcji, a odpowiedniki nie istnieją, i co wtedy. Teraz to wielkie ryzyko kupować taki system domofonowy, bo jak coś się popsuje to jak to naprawią? Codziennie rano przechodzę naprzeciwko budynku LX, i widzę że światła na produkcji się palą, czyli coś tam jeszcze funkcjonuje. Ja w LX nie pracuję od marca 2010 roku, po tym ja była seria zwolnień - "czarne piątki".

Zostaw merytoryczną opinię o Laskomex - Łódź

• Jak się pracuje w Laskomex?

Zobacz opinie na temat firmy Laskomex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Laskomex?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Laskomex?

Kandydaci do pracy w Laskomex napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Laskomex