Opinie o Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. w Częstochowa

No one

90czy też 110sek na godzinę w Szwecji to śmiech na sali w hahaha trzeba być kretynem żeby za tyle robić.Polacy mają już taka mentalność niewolnika, dla nich firma jest już dobra jezeli w ogóle wypłaca pieniądze bez opóźnienia, coś co powinno być standardem jest atutem????. A potem takie asy się cieszą że zarabiają 10-12tys zł przy wypracowanych 250h- 300h, rodzinę widza co 3 miesiące ale co tam ważne że wypłata jest.

Co ja tam wiem
@No one

Szanowny, wszystko wiedzący No one. Czy wiesz, że średnie wynagrodzenie w Szwecji , w budownictwie , to 30,000 koron? Sumując wynagrodzenie i inżyniera, i kierownika i szeregowego pracownika i dzieląc na ilość branych pod uwagę osób, otrzymujemy ten wynik. I twraz jeżeli zapłacisz podatku tylko 30% ( Szwedzi mają od 29 do 42%, w zależności od gminy w jakiej pracują) wynika, że wynagrodzenie do ręki to 21000 . Jest to oczywiście płaca za 174 godziny, czyli za 1 godzinę pracy otrzymuje się średnio 120,68. Jeżeli nadal uważasz, że 110 do ręki dla Poslkiego pracownika w Szwecji to za mało, to albo przed następnym wpisem zoriętuj się dokładnie w temacie, albo ujawnij nam gdzie jest tak wspaniale, ze 100 to śmiech. Podaje żródło danych> https://www.unityline.pl/blog/praca-w-szwecji/praca-niezbednik/

No one
@Co ja tam wiem

Ojej chyba jakiś obrońca firmy z biura się odezwał hahaha. To napisz tutaj wszystkim na jakich umowach zatrudniacie swoich pracowników i gdzie płacą podatki??? , bo na pewno nie w Szwecji. Płacicie 100sek na jakiś śmiesznych polskich umowach, robiąc ludzi w (usunięte przez administratora) No dawaj cfaniaku pisz ile waszych ludzi rozlicza się w kraju w którym pracuje????

Marek N.
@No one

Nie ma znaczenie gdzie odprowadzali podatki, bo i ci z polskim i ci ze szwedzkim i ci z niemieckim podatkiem maja dobre wynagrodzenie, jedyna roznica, to ci na polskim musza po 181 dniach zmienic kraj pracy, wtedy jada do niemiec . Nie rozumiem co ma wspolnego z zarabianiem miejsce odprowadzania podatku. To dzieki pracy w Kobnex ludzie maja na nowe domy, samochody, wczasy , moga bez zajakniecia wspomodz rodzine. nie kupisz nowego domu, nie wybudujesz nowego domu bez dobrych zarobkow, a takie mamay w Kobnext. No one! wez sie do roboty, naucz sie zawodu nie opierdalaj sie i tez bedziesz mial dobre wynagrodzenie. Placz tu na stronie i psioczenie ani tobie nie pomoze ani kobnexowi nie zaszkodzi.

None
@Marek N.

(usunięte przez administratora) n powiedz mi że jesteś kolejnym trolem wysłanym przez firme, bo ciężko mi uwierzyć że ktoś może być taki durny. Piszesz że nie ma różnicy gdzie kto płaci podatki, a różnica właśnie jest i to duża. Zacząłem wątek podatków w odpowiedzi na poprzedni post, człowiek tam pisze że 100sek to dobre zarobki, ponieważ po podatku w Szwecji wychodzi średnio 120sek netto. No i ok można się zgodzić z tym że kobnext w Szwecji podatków nie placi, ludzie nie mają feriepenger i zwrotu szwedzkiego podatku a to przecież kilka, kilkanaście tys, więc nie mało. Kobnext za to zatrudnia ludzi jako pracowników tymczasowych, sam napisałeś że muszą opuścić kraj po 180dniach. Pomijam już fakt że oczywiście zadne nadgodziny czy praca w sobotę nie są dodatkowo płatne.

zainteresowany
@None

1. Czy ty pracowales kiedykolwiek w Szwecji na polskim podatku? Czy otrzymales zwrot z polskiego US. 2. Czy pracowales na szwedzkim podatku? Czy otrzymales zwrot ze szwedzkiego US. 3. Podj procentowa roznice kwot za taki sam okres.

@zainteresowany

@zainteresowany Wnioskuję, że jesteś obecnym albo byłym pracownikiem firmy Kobnext. Proponuję w związku z tym, żebyś napisał nam coś o tym pracodawcy z własnej perspektywy. Wysokość wynagrodzenia, które ta otrzymujesz jest dla Ciebie wystarczająca?

Arek

Witam jak wyglądają warunki dla operatorów żI w Szwecji

@Arek

@Arek Wyraźnie widać, że masz chęć do podjęcia pracy w firmie Kobnext. Dużo osób bierze aktywny udział w dyskusji na temat tego pracodawcy, więc na pewno ktoś postanowi Ci wkrótce pomóc. Dopiero będziesz aplikował, czy może już dostałeś propozycję pracy?

Arek
@Maja

Dopiero się zastanawiam wysłałem cv-ke i zobaczymy co z tego wyjdzie

@Arek

@Arek To bardzo dobrze! Miejmy nadzieję, że osoby rekrutujące w Kobnext pozytywnie rozpatrzą Twoją aplikację i już wkrótce zaproszą Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Nie zapomnij nas informować na bieżąco o przebiegu sytuacji.

Maja

@iariło Niepokojące jest to, co piszesz. W jaki sposób wyśmiewano się na tej rozmowie z ludzkich tragedii? O jakie stanowisko w Kobnext się ubiegałeś? Proponuję jeszcze, żebyś powiedział nam, jak wyglądał cały proces rekrutacyjny w tej firmie. @Tata Jakuba. Można pogubić się w tym systemie wynagrodzeń. A na podstawie jakiej umowy jesteście tam zatrudnieni? I czy wszyscy pracownicy mają jej taką samą formę?

Tata Jakuba
@Maja

no i tego nie wiem, wiem jak ja mam i tle, o innych nie pytam, nie moja sprawa. Żeby było dobrze musi mi pasować, jak na teraz jest OK, szału nie ma ale OK.

Dr no

Firma żeruje na nieświadomości pracowników, i na tym że nie wiedzą jakie prawa im przysługują. Za praca w nadgodzinach, co im się daje podpisują, boją się odezwać upomnieć. Wiec ojejujeju zastanów się bo sam w tym siedzisz, masz posade stałą pensję i na plebs wyje ba ne.

Tata Jakuba.
@Dr no

Tłumaczono mi, że wynagrodzenie jest uzależnione od przerobu, czyli praca akordowa. Rozumiem to tak, że jak w 1 godzine wyrobię za 15 euro otrzymam 15 , a jak nie wyrobie to otrzymam minimum. To gdzie i skąd mam mieć te nadgodziny ? Fajnie by było. Na razie może mi brakuje do tych 15 euro i to sporo, ale w porównaniu do poprzednuiej roboty jest lepiej.

Pracownik Fizyczny

Przepytywany przez 3 kierowników budowy. Każdy pytał i co innego. Jeden studiował dostarczone dokumenty. Ustne ustalenia dotyczące kwoty za godzinę zaakceptowane zostały przez kierowników. W rzeczywistości nijak się to miało. W późniejszej rozmowie z dyrektorem żenada płaszczenie się przez niego o zmniejszenie ustalonej kwoty.

logo firmy KIEROWCA KAT C
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Maja

@Co ja tam wiem Dziękuję, że włączasz się do dyskusji i próbujesz objaśniać użytkownikom niektóre kwestie. Sam jesteś zatrudniony w Kobnext? Czy zapewniają Wam tam ubezpieczenie zdrowotne? @No one Wysokość wynagrodzenia stanowi naprawdę indywidualną kwestię, bowiem każdy pracownik ma inne potrzeby i wymagania. Masz jakieś doświadczenia związane z tym pracodawcą?

4 lata w Hanowerze

Jeżeli jesteś osobą samodzielną, czytającą rysunki, i przewodzisz małej grupie to 10Euro, jeżeli zwykłym pracownikiem 8Euro, 9Euro dostanie porządny pracownik z doświadczeniem. W miare wzrostu swej "niezbędnoci" stawka może rosnąć. Pamiętajmy rówbnież, że gdyby policzyć koszty, które za ciebie płaci Kobnext, czyli Kwatera, środki transportu, narzędzia ( Niemiecki pracownik musi sam sobie kupić podstawowe narzędzia) to tak jakbyś zarabiałponad 13 Euro na godzinę. Piszę to z punktu widzenia prcy przez ostanie 4 lata w Hanowerze.

Karol

Ile na godzinę wniemczech płacą na kontrakcie zkobnextu no.cieśla,murarz,realnie

@Karol

7,30

Dr no

,,dobrzy pracownicy,, ojejujeju to są ci którzy zdaja tobie codzienną relacje, kto co robił co mówił, wazeliniarze którym windujesz stawki, i szarpia robotą...daj kierownicku ludzi a ja to zrobie. A dobrzy pracownicy już dawno odeszli, a ci co przyjdą, zobaczą jak jest tez pójdą w piz du. Dajesz podwyżki po 1k na h , innym zabierasz po kilka k na h, i czego sie spodziewasz..kwiatów, oklaskow . Ehh jak czytam te twoje wpisy na tym forum pod różnymi nickami to ciśnienie bez kawy mi sie podnosi. Panie kierownicku R.

@Dr no

Wnioskując z tego wszyscy, którzy pracują w Kobnext są wazeliniarze i donosiciele, a reszta to debile którzy nie mają o niczym pojęcia ale zaraz zaraz, skoro wszyscy którzy tu pracują to donosiciele to na kogo donoszą. Dobra próba Dr no, ale "nie pykło" jak to się teraz mówi. Poza tym nigdy nie miałem problemów z pracownikami, zawsze traktowałem adekwatnie do wartości jaką ich praca przynosiła, a swojego dobrego kolegę zwolniłem za alkohol. Dzieciaki obudźcie się i w następnej pracy dajcie poznać siebie jako wartościowych pracowników, wtedy wy będziecie zadowoleni, firma i przede wszystkim wasze rodziny.

O jeju jeju.

Z punktu widzenia kierownika, chciałbym wszystkich ponownie przypomnieć, że przed wyjazdem każdy jest dokładnie poinformowany , co będzie robił, za ile będzie zjazd, i na jakich zasadach jedzie. I teraz uwaga: Kobnext potrzebuje ludzi, i musi dbać o nich, bo jest bardzo ciężko o dobrych pracowników. Jakim trzeba być idiotą, by wylecieć z roboty za alkohol, lub za nieróbstwo. Tacy właśnie ludzie, informują swoje żony, że oni nie stracili pracy przez to ale bo ( i tu cytat) " Zapierniczasz po 290 h na szwecji wyplata po 90 k" i potem te żony i ci pracownicy płaczą nam tu na tej stronie wniebogłosy. A pozostałe ponad 200 pracowników po prostu robi swoje, są PORZĄDNYMI pracownikami, cieszą się z wypłaty i pracy w Kobnext. A na koniec cięgi zbiera Pan Z.M. który ostrzegał :" nie pić i rozrabiać". Szkoda mi nie tych ludzi a ich nieświadomych niczego rodzin.

@O jeju jeju.

Miało być " nie pić i nie rozrabiać"

@O jeju jeju.

Dlaczego nie wsponisz nic o tych uropach bezpłatnych..manipulacji umowami o prace, papierami in blanco i nie informowaniem przed wyjazdem o stawce na h. Co? Ojejeju ,,majsterku,,

o jeju jeju.
@Pracował

Po pierwsze: proszę ponownie przeczytać mój komentarz ( tym razem ze zrozumieniem ), po drugie jeżeli nadal nie są zrozumiałe moje wypociny to informuję ponownie: wszyscy, nawet największe "niemoty" w pierwszej kolejności pytają o zarobki i DOSTAJĄ INFORMACJE NA ODPRAWIE PRZED WYJAZDEM, z jednoczesnym zapytaniem czy zgadzają się na takie warunki ( polecenie odgórne zarządu firmy). P.S. Gratuluję, podziwiam i współczuję, że jako jedyny chyba nie dowiedziałeś się w jakich granicach jest wynagrodzenie, a mimo to pojechałeś. Z zaradności otrzymujesz ocenę "niedostateczną".

@o jeju jeju.

Ja bardzo dobrze rozumiem twoj bezkrytycyzm, stronniczość. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie chce tutaj rozpisywać, w jaki sposób pracownik jest ,, kantowan,, , by firma z kazdej ,,głowy,,na budowie miała dobre pieniążki, o prawach pracownika o tym co im przysługuje itd, nie ma to sensu. Będziesz za każdym razem kontre dawał, i wybielał wizerunek kob.

Hugo

Panie Respondek możne firmy praktykują 6 na 1 ale raczej nie w kobnext a jak już to na pewno za bilety będzie płacił pracownik, "90kr? na godz to chyba jakiś żart" tyle to w Niemczech mogę zarobić i jestem co miesiąc w domu.

Dom
@Hugo

Pracuje w Kobnext i mam więcej niż równowartość 90 koron :-P

Like
@Dom

No masz wiecej pewnie 91 , i uścisk dłoni kieronika po wypłacie hehe

Pracował

Sami podpier dalacze lizydu py za pare koron sprzedaja sie nawzajem, piją razem potem z ucha strzelaja, w szwecji i niemczech. Zapierniczasz po 290 h na szwecji wyplata po 90 k, śmiech, i jeszcze ci wmawiaja w jakiej ty to wspanialej firmie pracujesz.łaske robia ze po 3 moesiacach możesz do domu na bezplatny jechac, zmiana umów z inter na kob pisza ci 2 tyg urlopu, na ktorym robisz.podpisywanie in blanco kartek czystych w biurze parodia jakaś. I oczywiscie bardzo w d u pe uprzejmy świeży i małas kwiat inteligencji.

Dorota

Małaśiewicz to kawał (usunięte przez administratora) , debila

Maja

@Murarz Widzę, że jesteś bardzo zainteresowany pracą w Kobnext - to dobrze. Jeśli nie uda Ci się jednak tutaj uzyskać odpowiedzi a nurtujące Cię pytania, to zawsze masz możliwość skontaktowania się bezpośrednio z firmą http://www.kobnext.pl/14,6,kontakt.html Tam na pewno udzielą Ci rzetelnych informacji. Pamiętaj, żeby nas informować o swoich poczynaniach. @Gregor Może to zatem Ty miałeś kontakt z wyżej wymienionym pracodawcą i chciałbyś napisać coś więcej na ten temat?

Remik

To nie łapcie się za pracę która wam nie odpowiada, może inni skorzystają!!

Kamil
@Remik

No to korzystaj Remik tylko nie popuść w majtykamil

Gregor

Szkoda, że tak rzadko piszą tu osoby które już miały kontakt z firmą!

Murarz

Witam, chcialem zapytac jak jest z tej firmy na budowie w Niemczech? Napiszcie jak ktos wie.

Maja

Aktualnie prowadzona jest rekrutacja do pracy w Polsce: w Częstochowie, Katowicach, Gliwicach, Chorzowie, Jaworznie i Lublińcu. Pisaliście ostatnio głównie na temat pracy w Szwecji. A jak wygląda praca w firmie Kobnext w Polsce? Jak się pracuje? Jakie są warunki?

Witam chciałem zapytać jak teraz wygląda sytuacja w firmie ? Chodzi mi o zarobki bo różne opinię można tu przeczytać

ja osobiście
@Andrzej

Odpowiadam Andrzejowi: Pracowałem w zeszłym roku w Niemczech i zarobki mieliśmy od 7,5 do 10 Euro/h, teraz pracujemy w Szwecji i zarobki są od 90 Koron/h wzwyż, czyli od 9,36 Euro/h (pamiętaj jednak że jedyne koszty jakie ponosisz to jedzenie, resztę masz za free ( nie płacisz za transport, mieszkanie, narzędzia, ubrania itp), ile zarobisz zależy od tego jakim jesteś fachowcem.

WMJ
@ja osobiście

Możesz być fachowcem a nie zarobisz 90 koron to zależy gdzie i z kim pojedziesz na jaką budowę

Hugo

12 tys przy 290 godz. Jedziesz na 6 miesięcy po 3 miesiącach zjeżdżasz na 2 tygodnie w tym jest zjazd do polski i z powrotem do Szwecji oczywiście autem i promem za który nie płacisz taka podróż trwa od 1-3 dni zależy gdzie jest kwatera i jakie warunki drogowe. Mieszkania sa w dobrym standardzie pokoje 1-2 osobowe zdarzają sie 3-4

Respondek
@Hugo

Zjazdy za3miesiące to długo nie każdemu to odpowiada są firmy taki jest trend że pracujesz 6tygodni i jedziesz na tydzień naurlop tak się teraz praktykuje w firmach eksportowych!!!

Szwecja 2017

Pracujemy w Szwecji, płacone mamy za godziny, na konto co miesiąc ładnie wpływa i zastanawiam się o co tu k...a chodzi. Jest nas 40, każdy z nas chce wrócić po świętach. A nawiasem pisząc ja to myślę że ten "ja osobiście" to chyba taki gostek o inicjałach MN. U niego też zawsze zarobek był ok. Lekko dziwny kierownik, ale on raczej w Niemczech prowadzi budowy, więc może to ktoś inny. Może to zależy gdzie traficie, na jaką budowę. No wiadomo że z tymi godzinami to jakby zapłacili nadgodziny byłoby o wiele więcej ale i tak kilkanaście kafelków co miesiąc to ładna kwota. A dyrektor, jest ich 3, to ja się nie wypowiadam, nie znam. Robię swoje, kasa leci i to mi gra.

Respondek
@Szwecja 2017

W Szwecji zależy na jaką budowę trafisz i z kim pojedzierz możesz zarobić ale możesz trafić na taką budowę że zarobisz słabo i to nie z powodu twoich umiejętności i wiedzy

Zostaw merytoryczną opinię o Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o.