brak logo

sipo ltd

Poznań

Opinie o sipo ltd

Stu 2015-01-30 14:36:15
SIPO zatrudnia około 60 osób. Przyznam, że myślałem o bardziej pokaźniejszej liczbie, ale może oni akurat stawiają na jakość pracownika a nie ich ilość? Bardzo zachęcająco brzmi oferta współpracy z samymi wielkimi branży moto - BMW, Mercedes... A dodatkowo praca w Niemczech, mam nadzieję, że na niemieckich warunkach.
chcę do miasta w świat 2015-02-17 15:51:09
60 osób to całkiem sporo, jeszcze nigdy nie pracowałam w tak dużej firmie, a trudno jest się ogólnie do nich dostać?widzę rzeczywiście że współpracują z ogromnymi korporacjami i to mnie przekonuje. pięknie to będzie w cv się prezentować. a jakieś szczególne wymagania co do pracowników mają? pozdróweczka
hypan 2015-09-22 23:56:12
Witam,a czy ktoś mogłby napisac jakie są stawki godzinowe w Niemczech w Sipo??
Jak z powrotami do kraju na ile? co i jak?
Doswiadczony 2016-03-08 15:19:46
Dużą część mojego życia spędziłem na projektach w przemyśle samochodowym
Europy Zachodniej i Chin. Zetknąłem się z wieloma polskimi firmami pracującymi dla tego przemysłu za granicą. Dziś większość z nich już nie istnieje,bo albo ich inwestorzy już więcej nie chcą, albo stosowali niedozwolone lub oszukańcze praktyki i to zarówno w stosunku do swoich pracowników jak i Urzędów. A SIPO funkcjonuje już 13 lat na rynku zachodnim i ma się dobrze.To chyba najlepiej świadczy o firmie (fakty mówią najlepiej o sobie).Wpisy oczerniające tu nic nie zmienią , bo ci to piszą już dawno tu nie pracują ,gdyż nie zdali egzaminu przydatności. Pracownicy solidni, z odpowiednimi umiejętnościami pracują latami. Chcecie naprawdę rzetelnej informacji- skontaktujcie się bezpośrednio z nimi. Jedno jest pewne- cwaniaczki,obiboki, malkontenci, oszuści długo się w tej firmie nie utrzymają.
1
Doswiadczony 2016-03-08 15:19:51
Dużą część mojego życia spędziłem na projektach w przemyśle samochodowym
Europy Zachodniej i Chin. Zetknąłem się z wieloma polskimi firmami pracującymi dla tego przemysłu za granicą. Dziś większość z nich już nie istnieje,bo albo ich inwestorzy już więcej nie chcą, albo stosowali niedozwolone lub oszukańcze praktyki i to zarówno w stosunku do swoich pracowników jak i Urzędów. A SIPO funkcjonuje już 13 lat na rynku zachodnim i ma się dobrze.To chyba najlepiej świadczy o firmie (fakty mówią najlepiej o sobie).Wpisy oczerniające tu nic nie zmienią , bo ci to piszą już dawno tu nie pracują ,gdyż nie zdali egzaminu przydatności. Pracownicy solidni, z odpowiednimi umiejętnościami pracują latami. Chcecie naprawdę rzetelnej informacji- skontaktujcie się bezpośrednio z nimi. Jedno jest pewne- cwaniaczki,obiboki, malkontenci, oszuści długo się w tej firmie nie utrzymają.
1
mikson 2016-03-30 00:21:25
Witam mam pytanko , posiadam zawód elektryka oraz 5 kursów certyfikatów na poszczegolne roboty i stsytem programowania . lecz nie jestm inżynierem tylko mam licencjat . czy mimo tego moga mnie przyjac ?
Iri 2016-04-10 02:06:24
Olej sipo idź do gmn , fft, ebz albo carbosprzetu tam są lepsze warunki. Tutaj to co miesiąc musisz dzwonić i pytać Helmuta Were ist mine geld?
3
NIE POLECAM 2016-05-24 20:35:28
Witam. Panowie jeżeli któryś z Was myśli że S(R)IPO to dobre miejsce na rozpoczęcie kariery w szeroko rozumianej automatyce i robotyce odradzam. Do pracy tam nadają się jedynie desperaci albo kompletne bezmózgi. Nie istnieje coś takiego jak wdrażanie nowych pracowników. Zakompleksieni brygadziści, właściciel nad którym skaczą jego małpki, warunki mieszkaniowe jak dla pracowników na ,,ogórkach,,. Ogólnie dno. Na dowód każdy pracownik który zawziął się i wytrzymał jak tylko może ucieka do większych firm które nie są podwykonawcą podwykonawcy. Cieszę się że mam już to za sobą
Owl 2016-06-19 03:23:34
Jak zaczynam czytać to co jest tutaj wypisywane, to nic tylko ująć to w jedną wielką patologię. Jeśli zadajecie pytania odnośnie płac -> płacą porównywalnie jak wszędzie jak napisał "Iri`az" chyba, że w Dressler dostaje się więcej.

Pomimo upływu czasu firma jak już napisał "Doświadczony" istnieje ponad 13 lat i miewała wzloty i upadki (jak zapewne niejedna z innych firm). To jest normalna rzecz, gdy zacieśnia się rynek pracy w danym obszarze.

Bolączką firmy do dnia dzisiejszego były przede wszystkim luki w systemie rekrutacji. Do ostatniego momentu zatrudniane były osoby z polecenia, jak nie szwagier, kuzyn, bratanek to jakiś pociotek. Nadmiar projektów i chęć szybkiego zapotrzebowania na kadrę bardzo osłabiał żądany efekt prezesa firmy o dalszym i szybszym rozwoju firmy. Tworzyły się grupy ponad 7 osobowe lub lepiej, które dominowały projekty, dawały z siebie czasem po 1h pracy za dnia ganiając resztę nie protegowanych ludzi do pracy. Kradli wszystko co się da z budowy i używali mienia firmy do celów prywatnych.

Właściciel firmy niestety nie miał czasu tego kontrolować gdyż był ślepo zapatrzony w to, co przekazywali mu kierownicy, chroniąc swoich znajomych i rodziny. Do niedawna firma liczyła ponad 100 osób, z czego może 30 było realnymi pracownikami - reszta traktowała to pt: "...aby minął dzień".

Nadszedł kryzys w jednym z dużych projektów i zleceniodawca przestał płacić na czas, zaczęły się dyskusje i oczernianie firmy. Tyle lat była wypłacalna i każdy się cieszył i chwalił firmę. Przy takich zarobkach, każdy jest wstanie sobie pozwolić na odłożenie podstawowej kwoty na tzw. "czarną godzinę". Spokojnie 10 tyś w stanie kilku miesięcy mądry człowiek mógłby to osiągnąć. Premie, wypłaty przed czasem, koneksje - to wszystko było ok? Teraz jak się troszkę spóźniają z płatnością to już wielki żal?! Widać jak i komu zależy na pracy.

Wiele osób traktowała firmę jak szkółkę i pasaż ofert pracy na przyszłość na rynku. Jeśli macie krytykować dalej to co Helmut stara się prowadzić dalej, to przestańcie narzekać, tylko sami zakładajcie swoją firmę i pokażcie jacy będziecie twardzi na rynku!

Niedługo firma zostanie przesiana przez "sitko" sprawiedliwości, zostaną wykluczone wszystkie oporniki z grona obiboków i wiecznych pesymistów. Rodzinne drużyny czy miastowe koleżeństwo pójdzie w odstawkę. Zostanie grono ludzi zaufanych, z doświadczeniem, dla których żaden projekt i kryzys w firmie nie będzie straszny. Ludzie bez wykształcenia w profilu firmy mogą już teraz zacząć szukać sobie innej pracy.

Wiążące jet to, że firma ma zapewnione projekty na najbliższy okres min. dwóch lat więc do tego czasu, stanie się bardziej konkurencyjna niż inne dotychczas.

Pozdrawiam!

7
Owl 2016-06-19 13:52:08
Część racji masz: "franek" lecz chodzi tu też o to, że mimo małego stażu, niektórzy zarabiają ponad 6 x więcej niż przeciętna płaca na produkcjach 1200 zł. Zachłyśnięci możliwością zysku bez wiekszego wysiłku i doświadczenia obrastają w tzw. "Piórka" i nie mają w sobie choć za grosz ogłady.
Owl 2016-07-12 13:40:59
Popatrz na Siebie jaką to Ty jesteś osobą. Nigdy nikomu się źle nie życzy, chyba że dotknęło Cię to bardzo, uraziło, i jako głupi i zacofany człek jedyną formą odreagowania jest wyzwisko? Szczera prawda napisana wprost na forum. Nawet nie masz odwagi napisać kim jesteś, a mnie z nazwiska wspominasz :-) Szczęścia życzę i świadomości o KARMIE!
Quaresma 2016-07-12 19:17:12
Osoba niezrównoważona psychicznie, z zachwianą osobowością, potrzebująca pomocy psychiatrycznej - ot cały pan "OWL".
3
obibok z usa 2016-07-12 19:40:48
nie wyzwalem Cie ani razu. zastanawiales sie kiedys dlaczego 60 osob, ktore pracuje w sipo Cie nie lubi?
3
alf 2016-07-28 08:37:53
Kolenda tylko nie wchodź na dach i nie płacz jakie twoje życie jest ciężkie i beznadziejnie.
1
Kolenda 2016-07-31 19:23:32
Jak będzie potrzeba to i wyjdę na księżyc :) I będę dalej patrzeć jak jesteś upośledzony/a i wierzyć w to gdy pracodawca może Cię wykorzystywać!

I tutaj widać, jak Twoje musi być dopiero zupełnie niczym i totalnym zerem, aby się interesować czyimś!

Pozdrawiam
alf 2016-08-01 11:37:07
Proponuję iść na kurs dokształcający z języka polskiego
alf 2016-08-05 09:35:38
I co Kolenda, gnój narobiłeś a teraz wypowiedzenie? Opuszczasz "swój" statek "bauleiterze" od siedmiu boleści? Kto Cię przyjmie frajerze..... Może liczysz na to że Helmuta pod włos weźmiesz (przecież nie poradzi sobie bez głównego uchola w firmie) i rzuci Ci 2-3k więcej?
nygus 2016-08-16 15:45:23
Atmosfera - kiepska. Leci 3 tydzień od kiedy powinna być wypłata za ostatni miesiąc w usa, a tu cicho. Powysyłali tylko ludziom na zleceniach wypowiedzenia i chyba zapomnieli o tym że trzeba im pensje powypłacać. Praca dla małolatów po szkole żeby zdobyć doświadczenie i nic więcej. Od takich firm proponuję trzymać się jak najdalej, jak nie chce się być przekręconym na kasie.
2
Obibok USA 2016-08-16 17:28:45
Zapomniałeś jeszcze napisać, że pracodawca nie opłaca od ubiegłego roku - listopada również składek ZUS. Przeliczyć to razy ponad 60 osób = piękna kwota. Im bardziej się człowiek zagłębia w to co się dzieje i jak są tuszowane sprawy to głowa mała. Młodzieniaszki i ludzie bez perspektyw tkwią w tym jak w matni i liczą na poprawę sytuacji jak na wygraną w "totolotka". Ostatnio usiadłem do prostej kalkulacji sytuacji i olśniło mnie jeszcze bardziej. 60 ludzi x zaległości + delegacje + zus + opłaty za leasing'i równa jest kwocie na około 8 000 000 zł. Z perspektywy projektów jakie firma prowadzi, nie jest w stanie pokryć nawet połowy z nich. Nawet wynagrodzenie jeśli wpłynie na konto po długim czasie to z wielką łaską i barkiem odsetek za zwłokę. Ale czemu mamy o to pretensje, jeśli to kontrachenci nie płacą na czas?
3
beduin z usa 2016-08-18 15:06:14
Nawet pociotki od Władka znaleźli już sobie nowe roboty więc bardziej doświadczeni powinni ruszyć 4 litery i porozsyłać cv zamiast marudzić nad swoim losem. Z tego co wiem na meksyk chetnych brak (no chyba oprócz alkoholików, ktorym jest wszystko jedno) każdy sobie zdaje sprawę z tego ze będzie gorzej niz w usa. znowu brak wyplaty, telefony, maile, strajki i szczelanie fochow przez ekipe, a potem straszenie ze wywala nas z projektu. Z wrzesni czy bratyslawy mozna sobie zjechac do domu, na swoj koszt, isc na l4 i bedzie sie pare stow do przodu, ale zza oceanu to juz będzie troche za drogo.
3
Obibok Bratysława 2016-08-18 15:36:08
Chciałeś napisać bardziej doświadczeni? Ale w czym? W ściemnianiu i robieniu pustych godzin? Do Meksyku niech lecą ukraincy będą tańsi i więcej materiału do roboty ukradną. Meksyk zapowiada się w prawdziwym tego słowa znaczeniu :) Nie ma co więcej pisać. Nie polecam i odradzam!
2
bamber 2016-08-18 16:20:57
Dobra minęło już pół sierpnia czy ktoś dostał wypłatę za czerwiec??? Bo podobno w tym tygodniu, a przelewu nima. Że potrącają pieniądze za jakieś wymyślane szkody to od razu piszą, ale wypłaty to już ciężko przelać. Co do zaległych składek to trzeba zgłaszać do zusu albo do pipy Bo zus wychodzi z założenia, że to na pracowniku ciąży obowiązek kontrolowania pracodawcy. Wiec zgłaszajcie.
nygus 2016-08-18 16:54:43
Chyba robotyków nie policzyłeś, czyli będzie 2x tyle. Czas uciekać z tej firemki żeby się potem z ręką w nocniku nie obudzić bo zostanie chodzenie po sądach, a pierwsze do zaspokojenia są zawsze instytucje tj. skarbówka, zus. a na wypłaty to już nic nie zostanie.
3
bolo 2016-08-18 17:03:45
Na dziś to wygląda że chyba nie będzie czego przesiewać, hehehe. Zapowiada się taka łapanka jakiej nawet na Wrześni nie było. A co z tego wyniknie - jeden wielki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Już widzę te kontrakty na które jadą hordy ukraińców i absolwentów zaganiani do roboty przez starą alko-gwardię.
4
jeden z obibokow z usa i wrzesnii 2016-08-21 17:19:16
Kto jest normalny to z sipo juz dawno uciekl, za czerwiec do dzis wyplaty nie dostalem a juz mi biuro 70 razy obiecywalo ze przelew pojdzie :) Wspolczuje ludziom, ktorzy pojada do meksyku;)
3
jeden z obibokow z usa i wrzesnii 2016-08-21 17:40:17
Kto jest normalny to z sipo juz dawno uciekl, za czerwiec do dzis wyplaty nie dostalem a juz mi biuro 70 razy obiecywalo ze przelew pojdzie :) Wspolczuje ludziom, ktorzy pojada do meksyku;)
@Sowa 2016-08-21 19:39:29
Jesteś kobietą z kadr zmuszoną do kontrolowania formu, bo szef zauważył opisy na temat: " wie ist meine geld" i ta prawda odstrasza ludzi mądrych od zaczęcia współpracy z tą firmą. Wyjazd za granicę za 500 pesos i wypłatę po 4 miesiącach nikogo chyba nie zachęci? Bo tak są w tej firmie traktowane umowy zlecenie = śmieciowe. Pozdrawiam chętnych do sponsorowania firmy w okresie upadłości.
1
bonzo 2016-08-22 11:14:37
Szczerze to Helmut zydzi nawet gelda zeby to forum zmoderowali hehe. Albo zrobi to ale odciagnie kazdemu po równo z wypłaty bo to przeciez pracownicy robią mu zly PR w oczach ewentualnych kandydatów do pracy, którym po wizycie tutaj ochota na zatrudnienie przechodzi.
1
Nicki 2016-08-22 13:36:03
ciekawe czy Helmut płaci jej nadgodziny skoro o 23 w nocy udziela się w sprawach sipo.
1
Damazyn 2016-08-25 11:52:10
Co sie wydaje uspokajać, jak nie ma wynagrodzeń? Kończy się lipiec, a pieniędzy za czerwiec nie ma. Patologia.
Zenek 2016-08-25 19:53:10
Chyba sierpień chciałeś napisać
megunia8 2016-09-12 16:37:33
Nie proponuje wspolpracy z ta firma. Od miesiecy nie wyplacaja wynagrodzen a firmy dla nich wykonujacych prace oszukali. Ja jestem jedna z tych ktora stoi z Sipo przed sadem.
Kiedys moze dobrze prosperowali, ale dzisiaj juz ledwo ledwo.
megunia8 2016-09-12 16:42:56
Czy znacie moze ich drugi adres oprocz Zbylowita? Ulica Ludmily?
megunia8 2016-09-12 16:45:57
Pracowales dla nich? Otrzymales wynagrodzenie? To miales szczescie, bo wiele innych czeka od miesiecy na wynagrodzenie. Tym ktorzy podejma wspolprace z Sipo zycze powodzenia.
megunia8 2016-09-12 16:48:11
Spojrz na wpis KRS z lipca to zmienisz zdanie! Zakaz prowadzenia dzialalnosci!
Bimber 2016-09-13 14:42:15
8euro/h brutto jak masz doświadczenie jeśli chodzi o ślusarkę i elektrykę 9,5euro jak zgodzisz się polecieć do Meksyku i pracować 3 miesiące bez wypłaty ;) Programiści po studiach mają podobną stawkę tylko na umowę o pracę porównawczo do umowy o zlecenie
stefan 2016-09-13 19:10:28
zarobków wirtulanych, ty jesteś upośledzony czy nienormalny? ta firma to patologia, no chyba że lubisz pracować za darmo to jak najbardziej możesz się u nich zatrudnić bo nikt tam nie chce pracować.
1
megunia8 2016-09-15 21:54:38
Wyplata w terminie?? Dobry zart
Sówka :) 2016-09-16 10:26:06
Helmut ! Gdzie jest moja wypłata ?!!!!???
1
Eldo 2016-09-16 20:44:57
To koniec firmy Sipo
Zadowolony komornik 2016-09-20 18:31:14
Puk puk komornicy otwierać:D
1
megunia8 2016-09-20 20:22:38
To dopiero poczatek przedstawienia
Damazyn 2016-09-21 18:48:08
przecież to boty i to w dodatku programowane przez jakichś gimbusów bo nawet niepoprawnie dodają te głupkowate treści, Helmut wykupił pewnie pakiet komentarz za 60 groszy, raz w tygodniu i od czasu do czasu wrzucają tu takie śmieszne kwiatki żeby nie wyglądało tak tragicznie, hehe
qwer 2016-09-23 15:10:43
Widziałem jak pracownikom sipo komornik zabrał samochody w Wrześni :D
1
Bimber 2016-09-23 15:14:47
a ja słyszałem, że parę aut też zginęło. Ciekawe czemu?
Czy nie przypadkiem właściciel próbuje potajemnie upozorować kradzież i wyłudzić pieniądze z ubezpieczalni potajemnie wyzbywając się majątku firmowego przed ogłoszeniem upadłości?
obibok z bratysławy 2016-09-26 19:21:51
no to zgłaszaj na bagiety, przy okazji zgłoś w pipie zaległości w wynagrodzeniach i dietach dla pracowników, a w zusie zaległości przy wypłacaniu składek. Ta firma to jedna wielka plama.
1
megunia8 2016-10-05 16:22:07
Wrocic? heheheeh do czego firma upada, komornik zabiera co moze a ty chcesz wracac??
megunia8 2016-10-06 07:58:24
wiem bo bylismy podwykonawca Sipo i mamy nakaz sadowy. Spojrz na strone komornika tomczak z Poznania 19.10 jest licytacja aut tej firmy. Konta pozajmowane przez urzad skarbowy.
Bumelant auf bratislava 2016-10-20 01:50:13
Koniec października a sipo zalega z wypłatami za lipiec.
HELMUT GIB MIR MEINE GELD!!!
WA 2016-10-20 09:30:39
Panowie, wiadomość dla osób poszukujących pracy, zatrudnimy: automatyków, elektryków, mechatroników do firmy z dużymi perspektywami tel. (usunięte przez administratora)
1
Zostaw swoją opinię o sipo ltd - Poznań
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie sipo ltd