logo Diamonds International Corporation

Diamonds International Corporation

Wywiadu udzieliła:
Adela Brabcova Prezes Diamonds International Corporation
Co mają Państwo do zaoferowania klientom
Diamonds International Corporation to wywodząca się z Czech, a obecnie mająca zasięg ogólnoświatowy, firma z branży diamentowej. Naszym klientom oferujemy doskonałej jakości diamenty inwestycyjne, ale produkujemy także własną biżuterię.

Co ma Diamonds International Corporation, czego nie ma Państwa konkurencja?
DIC jest członkiem - akcjonariuszem najstarszej diamentowej giełdy w Antwerpii - Beurs voor Diamanthandel. To prestiżowa instytucja, oparta na wzajemnym zaufaniu do tego stopnia, że umowy zawiera się tam ustnie, a wszelkie podejrzenia co do nieetycznego działania skutkują natychmiastowym z niej usunięciem. Od 2014 roku DIC jest także członkiem najmłodszej, ale szybko rozwijającej się diamentowej giełdy Dubai Diamond Exchange. Dzięki temu możemy zaoferować duży wybór diamentów inwestycyjnych o doskonałych parametrach, z certyfikatami uznanych niezależnych laboratoriów gemmologicznych, w cenach atrakcyjnych dla inwestorów.

Czy inwestowanie w diamenty jest bezpieczne?
Tak, nie przypadkiem diament jest symbolem wieczności, stabilności. Wartość diamentów z roku na rok stale rośnie, a sprzyja temu chociażby fakt, że zasoby tego surowca ulegają już wyczerpaniu. Wzrosty wartości, rzędu średnio kilku procent rocznie, może nie są tak atrakcyjne jak te ze spekulacji giełdowych, lecz w przeciwieństwie do nich zapewniają spokojną, pewną lokatę kapitału. Pamiętajmy jedynie, że diament jest inwestycją długoterminową, obliczoną na co najmniej 5 lat. Aby zapewnić inwestorom jeszcze większe bezpieczeństwo, do naszej oferty wprowadzamy gwarancję wykupu na wybrane diamenty – to oznacza, że kiedy inwestor sobie zażyczy, my od niego te kamienie z powrotem odkupimy.

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na zakup diamentu, prawda?
Górnej granicy ceny nie ma, ale dolna wydaje się być w zasięgu niemal każdego. Przykładowo, niewielkie wpłaty, rzędu kilkudziesięciu czy kilkaset euro miesięcznie, już w przeciągu roku pozwolą stać się właścicielem wysokiej jakości diamentu o wielkości od 0,3 do 0,5 ct. Takie możliwości daje nasz unikalny program Diamentowa Pewność.

A co z biżuterią?
Mamy własną pracownię jubilerską w czeskim Pilźnie. Każdego roku, we współpracy z projektantami mody, powstaje tam nowa kolekcja. Niech wyznacznikiem jakości naszej biżuterii będzie fakt, iż to my wyprodukowaliśmy diamentowe korony dla Miss Universe i Miss USA, które używane będą przez kolejne 10 lat.

Przejdźmy zatem do tematów najbardziej interesujących naszych Użytkowników - rekrutacji. Kogo Państwo poszukują?
Poszukujemy sprawnych menedżerów handlowych. Wiedzy nt. diamentów nie wymagamy – przekażemy ją sami podczas szkoleń. Wiek, wykształcenie – nie są istotne. Ważne, by człowiek naprawdę chciał zmienić swoje życie. Mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie w handlu. Liczy się to, czy osoba taka będzie potrafiła zaprezentować ofertę DIC i wzbudzić zaufanie klienta. Wymagamy samodzielności, inicjatywy, umiejętności nawiązywania kontaktów. Chcemy, by menedżer budował swój własny zespół i był jego liderem.

Co to znaczy?
DIC działa na zasadach marketingu sieciowego, sprzedaży bezpośredniej, chociaż mamy też stanowiska etatowe i własne sklepy na całym świecie. Ten model działalności sprawdził się w naszych spółkach w Czechach, na Słowacji i w kilkunastu innych krajach świata – nie ma więc powodu, by nie udało się też w Polsce. Zalety marketingu sieciowego to przede wszystkim niezależność, wolność finansowa, brak szefa, elastyczne godziny pracy, niskie koszty działalności, rozwój kompetencji… słowem każdy może wziąć życie w swoje ręce. Wiem dobrze, o czym mówię. Zanim w 2006 roku rozpoczęłam współpracę z DIC, byłam zatrudniona na etacie za średnią krajową. Dzisiaj, oprócz tego, że jestem prezesem spółki DIC Polska, zarządzam własną siecią handlową, podróżuję po całym świecie, uczestniczę też w tak wyjątkowych wydarzeniach jak koronacja Miss Universe… Jeżeli jednak ktoś „musi” pracować na etacie, to nie jest to zajęcie dla niego – przypomnę tylko, że żadna praca etatowa nie daje gwarancji stabilizacji ani pewnego jutra.

Jak wygląda rekrutacja?
Osoba zainteresowana taką ścieżką zawodowego rozwoju może przesłać swoje CV na adres officepl@dicholding.HYPERLINK "mailto:officepl@dicholding.com"com Firma skontaktuje się z nią i zaprosi na rozmowę. W jej trakcie zaproszony opowie o sobie, ale też będzie mógł dowiedzieć się więcej nt. DIC. Kolejny etap, o ile kandydat, jak i DIC będą zainteresowane współpracą, to spotkania nakreślające szczegółowe warunki partnerstwa, ale też przekazujące wiedzę nt. diamentów i oferty DIC.

A jak zachęciłaby Pani do kariery z DIC?
Do kontaktu zapraszamy tych, którzy dają wiarę faktom, a nie zrażają się anonimowymi wpisami w internecie. My robimy swoje. Mamy swoje spółki od Belgii, przez Czechy i Polskę, po Rosję, Chiny i Wietnam. Za chwilę otwieramy w Dubaju diamentowy showroom dla tamtejszych szejków – nie muszę chyba przekonywać, jak luksusowe będzie to miejsce. Należymy do dwóch z pięciu największych diamentowych giełd świata. Przez kolejną dekadę będziemy partnerami wyborów Miss Universe, Miss USA oraz Miss Teen USA. Nasi partnerzy i klienci to osoby z pierwszych stron gazet – wymienię wśród nich b. sekretarz stanu USA Madeleine Albright, b. prezydenta Czech, Vaclava Klausa, światowej sławy reżysera Miloša Formana… ale to tylko niektórzy spośród tych, którzy zgodzili się ujawnić swoje dane. Stale rozwijamy swoją ofertę - będzie możliwa współpraca franczyzowa, budujemy luksusowy hotel w Emiratach… Zapraszamy zatem tych, którzy chcą osiągnąć swój osobisty sukces razem z nami.

Dziękujemy za rozmowę.