Opinie o Gold Betreuung (Seniorenservice Goldener Herbst Gmbh & Co. Kg) w Köln

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG w Köln

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Czy istnieje możliwość rozwoju w SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG?

Reumatyzm u seniora.

Ból mięśni oraz stawów, czyli reumatyzm. Wśród dolegliwości reumatycznych rozróżnia się choroby zapalne m. in. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, toczeń rumieniowaty, choroba zwyrodnieniowa stawów.
Choroby reumatyczne często są mylone z artretyzmem, ponieważ cechują je podobne objawy i efekty rozwoju.
Reumatyzm wiąże się ze zmianami chorobowymi w stawach, kościach i nerwach
Artretyzm zaś ma związek z zaburzeniem metabolizmu kwasu moczowego
Objawy reumatyzmu:

• gorączka

• ogólne osłabienie

• nieuzasadniona utrata masy ciała

• ból i zniekształcenie stawu

• chrzęszczenie stawu przy wykonywaniu ruchu

• ograniczenie ruchomości stawu

• zanik mięśniowy i deformacja kończyn

• bóle w okolicy kręgosłupa i kości biodrowe

• przykurcze palców dłoni

• Ryzyko chorób reumatycznych można zmniejszyć poprzez:

• prowadzenie aktywnego trybu życia

• stosowanie zdrowej diety i unikanie obciążania stawów

• zachować odpowiednią wagę i nie dopuścić do otyłości

• ubierać się stosowanie do panującej temperatury

• nie należy też lekceważyć chorób takich jak angina

Aktualność
Jakość opieki nad osobą leżącą.

Jakość opieki nad osobą leżącą ma ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu osoby, o którą się troszczysz. Oto kilka powodów, dlaczego Twoja praca jest niezwykle ważna:

Zaspokajanie podstawowych potrzeb: Jako opiekun zapewniasz osobie leżącej pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak jedzenie, picie, ubieranie się i dbanie o higienę osobistą. Twoje wsparcie pomaga jej prowadzić godne życie, nawet w trudnych warunkach.
Zapobieganie powikłaniom: Długotrwałe leżenie może prowadzić do wielu powikłań zdrowotnych, takich jak odleżyny, infekcje czy problemy z układem oddechowym i krążenia. Twoja opieka obejmuje regularne zmienianie pozycji, które pomagają uniknąć powikłań.

Monitorowanie stanu zdrowia: Jesteś odpowiedzialny za monitorowanie stanu zdrowia osoby leżącej, w tym pomiar parametrów życiowych, takich jak temperatura ciała, ciśnienie krwi i tętno. Dzięki Twojej uwadze i obserwacji możesz szybko zareagować na ewentualne zmiany, które mogą wymagać interwencji medycznej.
Wsparcie emocjonalne: Długotrwałe leżenie i brak mobilności mogą prowadzić do uczucia izolacji, samotności i depresji. Twoja obecność, rozmowy i wsparcie emocjonalne są niezwykle cenne. Tworząc pozytywne środowisko, pomagasz zachować dobre samopoczucie psychiczne osoby leżącej.

Aktualność
Senior opiekuje się zwierzętami – pozytywny wpływ na codzienność.

Senior opiekuje się zwierzętami – pozytywny wpływ na codzienność

W wielu placówkach pielęgniarskich zwierzęta terapeutyczne są stałym elementem holistycznej koncepcji opieki. Ponieważ zwierzęta mogą być dobrodziejstwem dla ciała, umysłu i duszy oraz mieć wiele pozytywnych skutków dla osób starszych:

Efekt uspokajający: “Osoby, które mają kontakt ze zwierzętami są bardziej zrównoważone i spokojniejsze. W rzeczywistości zwierzęta mogą być naturalnym “spokojnikiem”, który może też uspokoić osoby z chorobami psychicznymi i psychicznymi.
Pozytywna rozrywka: Głaskanie lub przytulanie do zwierzaka, a nawet po prostu obserwowanie zwierząt, może być pozytywnym zajęciem dla osób starszych. W ten sposób zwierzęta mogą pomóc zapomnieć o troskach i problemach na krótką chwilę.
Propagowanie sprawności fizycznej: Niezależnie od tego, czy chodzi o spacer, robienie karmy czy przytulanie i zabawę – odpowiedzialność (pupila) zwierzaka może zachęcić starszych do ćwiczeń, nawet jeśli senior wcześniej tego unikał.
Trening zmysłów i motoryki: Głaskanie zwierzaka jest nie tylko przyjemne, ale również wymaga motoryki i kluczowego zmysłu: Gdzie zwierzę szczególnie lubi być głaskane? Jak twardy lub miękki można pełznąć? Słych może być również stymulowany przez ćwierkanie, gwizdanie lub mruczenie pupila.
Booster dla psychiki: Przy pieszczotach zwierząt uwalniają się nie tylko hormony szczęścia, ale także hormon redukujący stres Oksytocyna. Zwierzęta mogą zatem pozytywnie wpływać również na niespokojnych potrzebujących opieki. Ponadto badania wykazują, że właściciele zwierząt domowych są rzadziej skłonni do cierpienia na depresję, lęk.
Pozytywne działanie na organizm: Działanie uspokajające zwierząt domowych sięga nawet tak daleko, że regularna interakcja z nimi obniża ci Również zwierzęta są naturalnym ćwiczeniem na tak nowo wzmocniony układ odpornościowy.

Doświadczenie odpowiedzialności: Wiele starszych osób widzi opiekę nad zwierzakiem za sensowne zadanie, dzięki któremu czują się potrzebne.
Pomaganie w samotności: Zwierzęta przekazują wiele pozytywnych emocji i potrafią dać takie uczucie bliskości i bezpieczeństwa. Jednocześnie osoby potrzebujące opieki często czują się mniej samotne z powodu zwierzaka.
Pozytywna codzienność: przygotowywanie karmy, opróżnianie kuwety dla kotów czy czy sprzątanie klatki dla chomika – zwierzęta wprowadzają nowe zadania do codziennego życia osób potrzebujących opieki i mogą tworzyć nowe codzienne

Dziwne zapytania , nie mające związku nawet z pracą

Błędna opinia Szefowej , Nieprzyjemna opryskliwa Osoba , traktuję ludzi bardzo źle .

Byłam pracowa

Ja też raz tak miałam że wracałam do domu bez pieniędzy Pani Monika p powiedziała dopiero Pani wraca już chce pieniądze rodzina ma a 7 dni po upominaniu się po trzech tyg mi wypłacili chętnie był podała na internet nazwisko tej rodziny żeby nikt nie jechał .A poza tym wracać po pracy bez kasy jakie to przykre do dziecka z pustymi rekoma

Małgorzata
@Byłam pracowa

Jak to w ogóle możliwe? To tutaj nie oferują kompletnie żadnego zabezpieczenia przy tego typu sytuacjach?

@Małgorzata

Klient ma 7 dni czasu po zakonczeniu zlecenia i otrzymaniu rachunku na orzelanie pieniedzy na konto opiekunki/ opiekuna. Mimo to, zdarza sie bardzo rzadko aby ktos wracal do domu zanim przyjda pieniadze na konto. Jezeli jednak klient spozni sie Firma wysyla w imueniu opiekunki trzy upomnienia, hesli nie ma reakcji wowczas sorawa jest oddawana na koszt Firmy do adwokata. Takie sytuacje zdarzaja sue wtedy gdy klient uwaza ze opuekunka/ opuekun nie wywiazala/ wywiazal sie ze swoich obowiazkow udtslonych w umowie. Jezeli uchybienua byly znaczne i klient moze to udowodnic to moze sie zdarzyc ze sad/ w trakcie rozprawy uzna racje kluentowi niemieckiemu. Takie sytuacje to wyjatki gdyz najczesciej nasi Opiekunowie wywiazuja sie ze swoich obowiazkow znakomicie. Pozdrawiam

Ciekawe
@Monika Krolikowski

Ja znam historie gdzie osoby dobrze wykonujące swoje obowiązki musiały dopominać się pieniędzy i prosić firmy o upomniania a firma takich miejsc nie wygasza tylko wysyła kolejne osoby

@Ciekawe

Kazdemu moze sie zdarzyc zaplacic swoj rachunek z opoznieniem. Klienci tez ludzie wiec jesli tak sie zdarzy ale nie powtarza nie rozumiem dlaczego mielibysmy konczyc wspolprace. Poza tym nie rozmawiajmy w liczbie mnogiej bo to naprawde bardzo sporadyczne musimy jako firma interweniowac a co najwazniejsze skutecznie:)) PozdrawiaMY

Opiekun

Po mimo wielu obaw na początku postanowiłem spróbować wyjazdu z tą firmą. Wszystko jasno wytłumaczone, przejrzyste, dokumenty na czas, dobre ubezpieczenie, super Pani rekruterka. Firma nie zostawia nikogo na lodzie i w razie dużego opóźnienia busa organizuje odbiór oraz noc w swoim hoteliku. Wszystkim moim znajomym z Polski opiekunom medycznym i opiekunkom medycznym, którzy chcieli by spróbować pracy w Niemczech będę z czystym sumieniem polecać tą firmę.

Łukasz
@Opiekun

Czy aby wyjechać do Niemiec trzeba znać język czy nie jest to wymagane?

@Łukasz

Nie wiem. Wydaje mi się że trzeba znać jezyk komunikatywnie lub angielski i wtedy znajdą rodzine gdzie można dogadać się po angielsku. Ja natomiast mogę tylko powiedzieć, że agencja bardzo pomaga, w szczególności najbardziej pomocnym koordynatorem jest Pani Ola oraz rekruter Pani Edyta

Opiekun

Dzień dobry a jak wygląda sytuacja z rozliczeniem podatkowym

@Opiekun

Rozliczyc podatki z dzialnosci gospodarczej niemieckiej tzw. Gewerby mozna w Niemczech lub w Polsce . O tym gdzie je nalezy rozliczyc decyduje wydzial finansowy niemiecki. Ustalenia te sa indywidualne i zalezne od wielu czynnikow. Najwazniejszym z nich jest ilosc dni przepracowanych na terrnie Niemiec tzn. aby moc sie rozliczyc z podatku w Niemczech nalezy przepracowac przynajmniej 183 dni w Niemczech. Faktem jest tez to ze informacje o tym ze sie zarabia w Niemczech nalezy kazdego roku w rozliczeniu dochodow w Posce podac do wiadomosci fiskusowi polskiemu. Z korzysci korzystania z ulgi podatkowej mozna korzystac tylko w jednym z krajow. Decyzja w ktorym nalezy do podatnika. W zwiazku z podniiesieniem w roku 2022 wysokosci ulgi podatkowe w Polsce stalo sie jednakowo korzystne zrobienie rozliczenia w Polsce jak i w Niemczech.

Helena

Jakiej obietnicy? I jakich problemów narobili? Weź coś opowiedz

Zofia G.

Po ciężkich przeżyciach z poszczególnymi firmami, trafiłam pod skrzydła Pani Moniki Królikowski. Plusy Goldener Herbst są takie, że jest się na własnej działalności ,firma się do tego nie wtrąca, oczywiście pobiera usługi biura, jednak są to koszty niewielkie. W ramach usług biura były także przygotowywane umowy moje z rodziną .Wszystkie sprawy urzędowe, pisma, zakładanie działalności gospodarczej niemieckiej Gewerba wszystko było w pomocy biura. Współpracowałam z tą agencja z zadowoleniem ponad 6 lat. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić firmę SeniorenService Goldener Herbst.

Jaka umowa obowiązuje w SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG podczas okresu próbnego?

Dzień dobry, współpracujemy tylko w oparciu o Gewerbę :) Pozdrawiam

Magdalena

Polecam daje 10/10 Pracuje z nimi już ponad 3lata i jak do tej pory mnie nie zawiedli. Życzę wszystkim opiekunką i odpiekuną tak zgranej firmy jaką jest GH. Panie koordynatorki kompetentne osoby na które zawsze można liczyć. A i właścicielka pani Monika zawsze udzieli dobrej rady i można się do niej zgłosić naprawdę z każdym problemem. Pozdrawiam i życzę całemu zespołowi dalszych sukcesów

Magdalena

Z firmą pracuje od 2018 roku. I jak w każdym zakładzie pracy tak i tu są upadki i wzloty. Czasami zdążają się miejsca „miny” ale to zdążyć się może w każdej firmie. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona ze współpracy z GH. Wypłaty mam na czas (to nie firma płaci tylko rodziny, firma wystawia tylko rachunki w naszym imieniu), jeśli mam jakiś problem na zleceniu zawsze mogę zadzwonić do firmy. Jeśli nie da się rozwiązać problemu można złożyć wypowiedzenie. Nikt nie robi z tego powodu żadnych problemów. Jestem bardzo wdzięczna pani Monice Krolikowski za pomoc. Wiadomo jest ze tyle co ludzi tyle i opinii , ja nie mam co koloryzować, najlepiej jak każdy kto chce sprawdzić jak się pracuje w GH niech zadzwoni i sam się przekona. Dla mnie w skali 1 do 10 daje 10 i pół ???? I aby więcej tak uczciwych firm było jak GH to i opiekunki będą z uśmiechem pracować a nie z grobową miną i z przymusu ????????????

Michal666

Moja opinia?jak najbardziej pozytywna.w skali do 10 mają 11 i więcej.super opieka koordynatorek,p Gosia i Wioleta to kobiety na właściwym sobie miejscu,opieka w 100 procentach,wow...dziękuję im za wszystko.i jeszcze jedno...tutaj się zarabia...w tym miejscu chylę czoła przed właścicielami agencji....gorąco polecam...

jola

Prcuje w firmie ju 6 rok jestem bardzo zadowolona koordynatorki kompetentne ,pomocne, jak do tej pory nie miałam rzadnych problemów firma godna polecenia

Bożena K.

Firma Goldener Herbst jest naprawdę godna polecenia :) Pracowałam tam 3 lata i jeśli byłaby taka możliwość - pracowałabym tam dalej. Serdecznie wszystkich zapraszam do zapoznania się z tą firmą i poznania bliżej Pani Moniki. Cudowna osoba. Wszyscy w tej firmie są bardzo mili i pomocni. Dziękuję, że mogłam przeżyć z Państwem tak cudowne chwile. Pozdrawiam :)

Aniela

Praca w Goldener Herbst to niesamowite przeżycie! Cieszę się, że trafiłam właśnie do nich. O firmie dowiedziałam się od koleżanki, która pracuje tam już bardzo długo i zawsze mnie namawiała, aby spróbowała. Tak więc zrobiłam. Goldener Herbst to rzetelna firma z bardzo miłymi i doświadczonymi koordynatorkami. Serdecznie polecam tą firmę oraz pozdrawiamcały zespół :)

Jacek

Goldener Herbst wchodzi na najwyższy poziom. Nie dość, że zarobki są adekwatne do Stelli to jeszcze teraz otworzyli punkt szczepień z wykwalifikowanym personelem! Nie znam innej firmy, która tak bardzo dba o opiekunów. Widać, że zależy im na jakości usług w tych trudnych czasach. Będę polecał zawsze!

Grażyna
@Jacek

Nie mają punktu szczepień a punkt testowy :)

wiki

Ja pracuje z GH od 4 lat jestem bardzo zadowolona ze wspolpracy i z zarobkow , wczesniej pracowalam z polskimi firmami i zarabialam grosze w porownaniu z Gh , polecam w 100%

Renata

Początki są trudne, ale nie z Goldener Herbst! Panie wszytskie sa bardzo pomocne, nie zostawiają bez pomocy (zwłaszcza teraz, gdy jest COVID). Na szefową zawsze mozna liczyć, telefony odbierają, odpisują, przypominają... wszystko jest tak jak było mówione przez telefon. Szkoda, że nie w każdej firmie tak jest :( Zarobki adekwatne do miejsca pracy, a seniorzy - każdy człowiek jest inny. Nie ma na co narzekać. Ja polecam firmę - solidnie i zawsze z pomocą! Polecam Pozdrawiam, Renata K.

Adrian
@Renata

Widzę że jesteś zadowolona z pracy w tym miejscu. Możesz mi powiedzieć czy firma zatrudnia też chętnie osoby bez większego doświadczenia, a jeśli tak to czy oferuje takim ludziom jakieś kursy i szkolenia?

Iwona

Goldener Herbst to firma, której można zaufać. Zanim podejmiemy się pracy Pani przez telefon dokładnie tłumaczy jak wygląda współpraca. Mówi wszystko tak jak jest faktycznie! Koordynatorki są bardzo pomocne, zawsze pamiętają o Nas - opiekunkach. Zarobki adekwatne do Stelli, a u podopiecznego w domu jest dokładnie tak jak przedstawia to oferta. Osobiście gorąco polecam firmę Goldener Herbst!

Zostaw merytoryczną opinię o SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG - Köln

• Jak się pracuje w SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG?

Zobacz opinie na temat firmy SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 13 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG?

Kandydaci do pracy w SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG
4.3/5 Na podstawie 223 ocen.

SeniorenService Goldener Herbst GmbH & Co. KG