Opinie o SAMAT Polska w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie SAMAT Polska. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w SAMAT Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SAMAT Polska w Kraków

djp

Odradzam formę zatrudnienie B2B. Przy pełnym ZUS-ie bardzo marne pieniądze wychodzą, jeśli was skusi ZUS na start, a później preferencyjny to liczcie się z tym , że jeśli cokolwiek się stanie, jakaś niezdolność do pracy ( zwichnięcie kostki) to zostajecie bez środków do życia, nikt nic wam nie wypłaci na chorobowym, urlop płatny samemu trzeba sobie opłacić z własnych zaoszczędzonych środków. Ciężarówka idzie na warsztat na kilka dni, wy nic nie zarabiacie, a ZUS trzeba płacić. Sprzęt nie jest nowy więc przestoje się zdarzają. Ja w Samat za pracę w święta i niedzielę nic nie dostaję i nic wywalczyć nie mogę, więc moje dni w tej firmie są policzone.

Ds
@djp

Jakie aktualne są stawki na Mościskach (Warszawa)?

Dzień dobry, czy więcej osób tak miało, że oczekiwania finansowe rozbiegły się z tym co miało być zaoferowane? Też mam zamiar aplikować na kierowcę z ADRmi ale do nas na kraj. Z oferty nie dowiem się co w tym roku proponują pod względem kasy. Pomożecie?

mister ale pompa Nowy wpis

5 tys netto dostaje kierowca cysterny, przypominam że trzeba 7 kursów by w ogóle zacząć pracę (B, C, C+E, kwalif. na przewoz, ADR, ADR Cysterny, Nalewaki TDT) + wiele badań umowa tylko na działalności bez gwarancji pracy w razie przestoju, czy awarii Pan z rekrutacji wprowadza w błąd z wynagrodzeniem

Szukają obecnie wiele osób do pracy jako Kierowca kat. C+E. Macie info o pracy zmianowej/ Bo nie wiem, jest tu jedna zmiana czy więcej? Widziałam, że oferują codzienne powroty do domu, ale czy sa tu zmiany tylko dzienne, czy też nocki wchodzą w grę? I jak są to czy za jazdę nocną są dodatki finansowe lub inne lepsze warunki?

Wo Nowy wpis

Witam ile można zarobić na niskim zusie jakie są stawki i ile godzin i dni się pracuję.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Ooo

Na co tu może liczyć koordynator transportu pod względem wynagrodzenia, dodatków, no i nawału pracy, pozwolę sobie to tak nazwać roboczo. Narzeczony myśli o tym stanowisku, w jego obecnej pracy jest tyle nadgodzin, ze głowa mała. Jak tu wyglada ta kwestia? Szanują prywatny czas pracownika? W jakim systemie się pracuje? Dajcie znać co myślicie o zarobkach:) Padły ty konkretne stawki, to super, ale nie wiem czy akurat o zarobki koordynatora chodziło?

djp

Alutka
@djp

Mąż się przymierzał żeby wysłać cv, a powiedz oprócz b2b to są skłonni żeby dawać umowę o pracę? Czy albo działalność albo nic? To jakie widełki netto mniej więcej tam obowiązują? Szkoda, że nie ma płatnego urlopu, nawet jak ktoś długo przepracuje tam to nie da rady tego negocjować?

Kozak
@djp

Jeszcze napisz jaka jest różnica w zarobkach na b2b a na umowie? Ile zostaje w kieszeni więcej? Jeśli ktoś myśli o przyszłości i ewentualnej niezdolności do pracy to się ubezpiecza za przysłowiowe 100zl. Ok praca w świeta ale narazie na dyspozytorów nie można narzekać zawsze idzie sie dogadać.

Kozak
@Alutka

Zależy gdzie i na jaki kontrakt.

Ds
@djp

Jakie aktualne są stawki na Mościskach (Warszawa)?

35 zl netto to jest za kazda godzine? 7tys netto za 200h po kraju tak? To jest umowa? Gdzie tak placa w jakim rejonie bo jestem zainteresowany? Wymagaja doswiadczenia? Codzienne powroty do domu?

syriush
@Zainteresowany

Tak jest rozliczane, oficjalnie pełno różnych składników. 35zl to ma lubuskie, poznań, szczecin 30/h

Kiero
@syriush

Lubuskie 35zl Szczecin 35zl Poznań 30zl Mówimy o stawkach na umowe o prace

Rekrut

Witam. Mam pytanie odnośnie grafiku. Od której do której jest praca i ile dni w tyg. Oraz jak są rozliczane święta?

Pracownik samatu
@Rekrut

Praca niby dwuzmianowa. Rano od 4 do tej o której zjedziesz. A drugi wsiada jak zjedziedzie pierwszy i do 4 najpóźniej. Czyli latasz po nocy jak nietoperz. KASA marna. Na szmacie więcej zarobisz. Non stop jakieś dziwne szkolenia. Za świeta dopłacają 50 lub 100plna.

@Pracownik samatu

Co dziwnego w tych szkoleniach zauważasz? Jak są prowadzone i co mają wnieść? One w godzinach pracy normalnie występują czy po?

syriush
@Rekrut

4dni 4:00 - 16;00, dzień wolny, 4 zmiany 16;00 - 3:00, 3dni wolne. I tak w kółko. Co do rozliczeń to papier wszystko przyjmie, czyli różnie a rzeczywiście to jest stawka godzinowa, w zależności od rejonu

Samochody i naczepy potężnie zmęczone praca[a firma wozi Paliwo](brak profesjonalnego serwisu-druciarstwo ,wszystko tu sie sypie). Czasy świetności już dawno za nimi .Brak komepetetnych ludzi na stołkach [albo coś im umyka - lub to jest przez nich tuszowane] .Taka firma z takimi zaniedbaniami powinna być bardzo szybko odsunięta od transportu ADR... Mają na szpiegowanie kierowcow a sprzęt gorszy niż u (usunięte przez administratora)a . CZAS PRZEMIJA

Krakus
@Kandydat

SZCZERA PRAWDA, BRAK ODPOWIEDNICH LUDZI NA STANOWISKACH, 1 W KOLEJNOSCI TZW KIEROWNIK CO NIE LUBI JA SIE MOWI KRYTYCZNE O STANIE TABORU ,WG NIEGO SPRZET CACY TYLKO PRZEWOZNIK KIEPSKI... NIC NIE MOWIA BO CODZIEN 10-20 WYNOSZĄ

@Krakus

Opowiedz koniecznie o tym taborze skoro według Ciebie taki kiepski. Przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze....Do teraz coś ogarniali przy nim może? Była inwestycja lub gruntowny serwis o ile serio było tak źle?

Kiero
@Kandydat

To racja, naczepy totalne dno jezdzi dwóch mechaników i drutuja po trochu żeby sie koła kręciły. Zamiast wspomagać firme Ratajczaka Secret to lepiej by w naprawy zainwestowali te pieniążki

@Kiero

Na około ile te naprawy mogłyby wynieść? Dysponują takimi luźnymi środkami? Piszesz o wspomaganiu innej firmy. Skąd wiecie, ile finansów na to przeznaczają?

Super firma

Wiktoria
@Tomek

Dzięki za polecenie. W sumie mam zamiar u nich aplikować. Powiesz mi jak oceniasz samą firmę? Jak zarobki i atmosfera?

Kaszanka

Dzień dobry Może ktoś wie jakie są warunki pracy na stanowisku koordynatora transportu??? Na jakie wynagrodzenie można liczyć??? Dziękuję i pozdrawiam

Na stronie internetowej Pracuj.pl w zakładce oferty pracy jest oferta pracy na stanowisko Kierowca. Czy ktoś z Was jest zainteresowany takim stanowiskiem?

Misiu

ja bym chciał wozić paliwo ,ale jestem z kuj pomorskiego

Wiktoria
@Misiu

Jak wozić paliwo? Nie bardzo rozumiem. Na tym polega ta praca tak?

Panowie Kierowcy

Najlepsze życzenia w dniu kobiet dla pana SZ największej ***** w firmie.

Zpt

I się okazuje, ze ta niby FIRMA he he nie ma na swoje zestawy nawet ACktóre wyszły z leasingu.... he he Super i gratulacje... a i do tego działalność ???? he he super pierdolnijcie sie w głowe.... kogo i na co narażacie

niedoszlypracownik

Negatywna opinia. Najpierw Cie zapraszają na rozmowę o prace. Później czekasz 2 tygodnie na informacje. Kiedy w końcu szanowny pan Kierownik Darek z Płocka raczy odebrać telefon mówi ze jest się zaakceptowanym i żeby czekać na telefon od niego badz HR w sprawie rozpoczęcia pracy. Następnie nie ma żadnego odzewu. Nie raczy nawet odpisać ani odebrać telefonu. Brak honoru i respektu dla pracownika. Omijać z daleka strata waszego czasu.

FanSamatu
@niedoszlypracownik

Akurat Darek z Plocka jest najnormalniejszy z nich wszystkich

Lolo
@niedoszlypracownik

Jest prawdziwa

Jakie warunki zatrudnienia oferuje firma SAMAT Polska? Czy oprócz pensji w wysokości około 7800 można liczyć na dodatkową premię?

Pan Bolesław z Włocławka

Jakie 7800 , teraz na umowie o pracę 3000 netto i 2000 premii ktorej nie zobaczysz , bo wszystkie składowe wraz z dietami są tam wliczone. Tak ładnie patrzył w oczy i obiecał 4000 tyś. nawet jak nie wyrobisz godzin etatu. I się okazał (usunięte przez administratora) kłamcą itd. Ten troglodyta z Czerniewic tak się rozpedził że nawet zarządza wstecz naszymi urlopami. Masakra. Do (usunięte przez administratora) z takim etatem, powinniśmy mieć z 60 dni urlopu żeby miał czym rozporzadzać do końca roku.

Lucek

Samozatrudnienie , więc akord jak będziesz robił więcej to i więcej zarobić.

Tom

Ja pracuje w tej firmie ok 8mcy i złego słowa nie powiem a nawet polecę firme z czystym sumieniem... Wszystko zgodnie z umowa. Firma wypłacalna nigdy nie miałem spóźnienia z wyplata. Nikt tutaj nikogo nie goni. Spokoj i szacunek dla kierowcy. Polecam...

@Tom

Kolego pomyliłeś chyba firmy .Tutaj nie ma żadnej umowy tylko działalność. A kasa do 10 tego to nie pamiętam czy kiedykolwiek zdarzyło się że była . Zobaczysz jak będziesz szanowany gdy w okresie zimowym będzie mniej pracy .

@123

A jest w dziale Ksiegowosci?

Tom
@123

Niestety nie pomyliłem firmy... Tak jestem na własnej działalności ale umowę z firmą mam. Wyplata ma być do 15 każdego miesiąca i jest okres zimowy przepracowałem i nie narzekam...

Jak
@Tom

Trzeba szanować ludzi a nie jak tutaj podstawiacie sie teraz za pracowników i piszecie brednie ze jest superowo u was hahaha juz zeszliście na psy naprawse

Lucek

Spróbuj poprosić o podwyżkę

Zuzanna

@Frytka @Hmmm i nie ma żadnej możliwości - nawet podczas posiadania już dłuższego stażu pracy - na wynegocjowanie z SAMAT Polska umowy o pracę? To dotyczy każdego stanowiska w firmie? Prowadzenie własnej działalności gospodarczej musi się wiązać z wysiłkiem i chęcią pracownika. Czy firma traktuje to jako wymóg rekrutacyjny?

Hmmm
@Zuzanna

Zero możliwości. Wymóg przy przyjęciu. Nie muszę chyba Tobie dodawać że to dla firmy same profity...podatek,odpowiedzialność, nawet urlopowki Ci nie wypisza w razie W. Napewno zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności za sprzęt,przekraczający wartość 1mln zł, zlecenia są tak sformułowane że jak noga Ci się powinie, Twoim dziecia będzie się odbijać Twoja porażka przez całe życie...napewno zdajesz sobie też sprawę z tego,że to najbardziej niedogodny status z możliwych odpowiadając majątkiem CAŁYM swoim majątkiem Ty i najbliższa rodzina. Ale może się nie znam...

Xxx
@Hmmm

Ale zdajesz sobie sprawę, że w przy umowie o pracę w przypadku gdy noga Ci się powinie też możesz odpowiadać całym swoim majątkiem. Dotyczy to sytuacji gdy uszkodzisz pojazd pod wpływem alkoholu lub bez ważnych uprawnień. Pojazdy są ubezpieczone jeżeli nie zrobisz nic co mogło by spowodować niewypłacenie odszkodowania to możesz spać spokojnie.

???

Wskaż w takim razie gdzie Xxx mija się z prawdą. Obrażasz człowieka, piszesz że wziąłeś jakieś scanie (no i co z tego wynika?). Sam nie wskazujesz gdzie popełnił błąd, czy napisał jakąś głupotę. Moim zdaniem sam nie wiesz o czym piszesz albo jak inni użytkownicy forum, chcesz dowalić firmie samat.

Leszek
@???

Przepraszam, że wtrącę się w dyskusję ale skorzystam z okazji, że są w tym wątku osoby mające doświadczenia związane z firmą SAMAT Polska i zapytam czy w Waszej ocenie jest to miejsce pracy, gdzie można liczyć na odpowiedni rozwój zawodowy?

Ckm
@Leszek

Praca nie jest skomplikowana. Przychodzisz na swoją zmianę, wykonujesz zlecenie, idziesz do domu. Jeżeli wszystko jest w porządku nikt nie będzie się do ciebie czepiał. Jeżeli chcesz pracować to na pewno sobie poradzisz a jakieś wątpliwości idzie jakoś wyjaśnić. Tylko to trzeba robić w sposób kulturalny i rzeczowy a nie "drzeć ryja" w telefon.

Ok
@Xxx

Spać spokojniej ,można tylko mając status sp Zo.o. może być jednoosobowa... umowa o prace, wiąże sie z utarciem nosa 3x to co płacicie legalnie , reszta cywil ... ludzie ,

Samat od 7 lat
@Leszek

Stary nie rozwiniesz się w żaden sposób uwierz mi na słowo

Jack
@Hmmm

Zgadzam się z opinią i tezą na temat samozatrudnienia, to najbardziej wygodna forma dla pracodawcy ale dla pracownika stanowcze NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE!!!! jak chce to usłyszeć potencjalny pracodawca? to proszę jestem do dyspozycji.

Jeśli chodzi o atmosferę pracy w biurze w Krakowie jest ona naprawdę super, z kilkoma wyjątkami, które generują mało kompetentni kierownicy pewnych działów. Zarobki jak na realia Krakowskie są bardzo słabe a kolejne zadania, które są zlecane pracownikom nie ciągną za sobą podwyżek, które jak już są to są bardzo marne tzn. 3-5% i są one raczej przyznawane grupowo a nie na podstawie realnego wkładu pracy.

Qwerty

Ta firma jest liderem ale w rotacji na stanowisku kierowca. W transporcie adr od kilku lat są tylko od nich ogłoszenia i to ciagle na stanowisko kierowca. Jak jest dobrze to ludzie się trzymają a takie ciągle wystawiane ogłoszenia o czymś świadczą.

Ilona
@Qwerty

Rozumiem. Faktycznie - w SAMAT często szukani są kierowcy. Jednak rotacja, jak pewnie sam wiesz, może mieć rozmaite przyczyny. I niekoniecznie muszą one wynikać z winy samego pracodawcy - warto to mieć na uwadze. A byłeś może zainteresowany podjęciem tam pracy? Jestem ciekawa.

xdf
@Qwerty

Szanowni Państwo opinia moja jest negatywna przygoda z Samat na kontrakcie CO2 Belgia . Pracowałem w wielu miejscach i zmuszony jestem stwierdzić że firma Samat jest to zbiór najbardziej niekompetentnych ludzi jakich świat widział mówimy oczywiście o pionie administracyjnym . Jeśli przyjdziesz tutaj do pracy to musisz wiedzieć że : Będziesz walczył o swoje pieniądze Pan kierownik S.Z zawsze skrupulatnie szuka jak by ci coś zabrać przeważnie załoga musi zastraszyć strajkiem żeby odpuścił . Jeśli proszą cię o jakąkolwiek przysługę i obiecują extra zapłatę nigdy nie możesz zaufać na słowo bo rzadko jest dotrzymane i przy wypłacie się nie zgadza . Będziesz błagać o ubranie robocze niektórzy w zimie pracują w letnich kurtkach . Twoje rękawice robocze to twój skarb dbaj bo czasami muszą starczyć na dwa miesiące para . Planiści to dramat nic nie wiedzą nie mają pojęcia nigdy w ciężarówce nie siedzieli nie znają przepisów . Ciągła walka i proszenie o naprawę sprzętu defekty są hodowane . Kierowca nie jest człowiekiem tylko idiotyczną kropką na ekranie który ma robić a nie gadać . Pan kierownik z z miasta W nie odbierze telefonu od pracownika nie jesteś godzien aby z nim rozmawiać . JEGO MOTTO ODBIERAJ CO 4 TELEFON PROBLEM SAM SIĘ ROZWIĄŻE Jest dwóch monitorów którzy powinni nadzorować bezpieczeństwo i przeprowadzać kontrole Pan R jest spoko uczciwy fachowiec Pan K . cóż wszyscy się zastanawiają jak mu się udaje kontrole przeprowadzać z kanapy salonu gdzie spędza większość czasu pracownicy nie wiedzą nawet że mieli zdalną kontrolę przeprowadzoną w myślach Pana K za którą jakieś tam pieniądze będą mieli zabrane . Motto Pana K cytuje ja mam w to wy.....bane . Zwłaszcza kiedy prosisz o coś . W firmie jest wielu kierowców tak zwanych nowocześnie sygnalistów donoszących na kolegów oni zawsze mają nowe rękawice Jeśli dalej jesteś zachęcony Samat Zaprasza

@xdf

Czy nazwisko Jacek Kaleta jest znane w firmie pracował kiedyś w Géant

Samat od 7 lat
@xdf

Pracuje tu 7 lat no i zgodzic sie musze prawie z całym wpisem jedynie rekwice mozna brac ile sie chce w autosie :) Ale dział administracyjny to jest naprawde totalne (usunięte przez administratora) I jeszcze ta działalnosc trzymały mnie tu zarobki ale po wprowadzeniu wyzszej skladki zdrowotnej kosztow działalnosci wychodzi 2500 tys czyli jak mam pracowac za 4,5tys 220h to (usunięte przez administratora) im w pysk pozdrawiam :)

Zostaw merytoryczną opinię o SAMAT Polska - Kraków

• Jak się pracuje w SAMAT Polska?

Zobacz opinie na temat firmy SAMAT Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAMAT Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SAMAT Polska?

Kandydaci do pracy w SAMAT Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SAMAT Polska
2.3/5 Na podstawie 44 ocen.
  • Opolska 18
    31-323 Kraków