Opinie o Perła - Browary Lubelskie w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Perła - Browary Lubelskie. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Perła - Browary Lubelskie o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Browary

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Perła - Browary Lubelskie w Lublin

Damian

Witam, mógłby ktoś się podzielić informacjami pracy jako przedstawiciel handlowy w perłe? Jak to naprawdę wygląda na dzień dzisiejszy?

Sylwester

Witam jestem zainteresowany pracą na produkcji. Jakie wymagania ma pracodawca wobec pracownika? Jaki system pracy obowiązuje?

Rozlewy
@Sylwester

Składaj CV jeśli jesteś zainteresowany pracą na produkcji, wymagania piszą przy ofercie pracy.

Kacpi
@Rozlewy

Cześć. A coś wiesz, ile płacą Przedstawicielowi handlowemu? W ogóle żadnych kwot nie podają, a dla pieniędzy się pracuje, a nie dla idei. Tyle tylko, że jest służbowe auto i możliwość rozwoju zawodowego. Ktoś wie, co to za auto i jakie są warunki użytkowania w celach prywatnych?

Butelkowy rozlew 1
@Rozlewy

Jasne, napewno teraz będzie rekrutacja pracowników jak jest aż po trzynaście, dwanaście ludzi w brygadzie.

Jak wygląda sprawa grafiku w Perła - Browary Lubelskie. Czy pracodawca idzie na rękę?

Prodakszyn

Jesteś przypisany do brygady i masz stały grafik. Jeśli coś Ci wypada raz na jakiś czas to albo urlop albo z kimś się zamieniasz (jeśli ktoś będzie chciał). Czasem komuś zmieniają brygady, ale np ja w jednej i tej samej pracuje już parę lat więc w sumie wiem jak będę pracował np 20 grudnia. Jak potrzebujesz elastycznego grafiku to niestety nie tu. Tu jest sztywny

Pracownik z magazynu

Moim zdaniem wprowadzenie tych kart to super rozwiązanie, w każdej większej firmie te karty funkcjonują już od dawna. Sami robicie sobie problemy donosząc się nawzajem o wcześniejsze wychodzenie z pracy. To teraz macie karty i pracujecie 8 godzin i słusznie.

Warzelnia
@Pracownik z magazynu

Nie pisz głupot, wprowadzenie tych kart jest tylko po to aby pracownicy browaru wchodzili na teren zakładu. Karty nie maja za zadanie kontrolować pracownikow kto o której wychodzi z pracy. Wcześniej były te karty I filtracja ponad godzinę wcześniej wychodziła z pracy i co...

Ksawery
@Warzelnia

A przerwy w pracy, ile Wam tu przysługuje? Starcza, by zjeść na stołówce i picie sobie zrobić? No i czy weekendy są wolne?

Ewcia

Widziałam na stronie firmy kilka ofert pracy. Jest tam ogłoszenie na pracownika produkcji. Czy ktoś mógłby dać znać czy jest jakieś szkolenie wstępne przed rozpoczęciem pracy? W ogóle to ciężka fizycznie to praca czy raczej zautomatyzowana?

Rzyczliwy
@Ewcia

Oczywiście, że jest szkolenie wstępne a później już z doświadczonym pracownikiem. Ale jak to w każdej firmie jeden wyszkoli cie lepiej a drugi gorzej. W tej pracy musisz pracować mądrze, nie ciężko.

Roma
@Rzyczliwy

Ile takie szkolenie wstępne trwa? Jaki to okres? Tygodnie, miesiące? I jeszcze ciekawa jestem, czy ten czas wdrożenia jest płaty i pracownik dostaje normalną pensję za to?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Perła - Browary Lubelskie? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Tosia

Nadal trwa nabór na pracowników produkcji, jest ogłoszenie na stronie. Ostatnie wpisy dotyczą opinie na temat piwa, ja natomiast szukam info odnośnie pracy. Ile wychodzi miesięcznie? Najniższa krajowa czy lepiej? Jakiś Multisport, wczasy pod gruszą, premie, zapewnia pracodawca?

@Tosia

Znaczy wszędzie ludzi brakuje wystarczy jeden pracownik zachoruje i już problem nie ma komu pracować. Multisport jest, gruszowe coś tam.jest, premie uznaniowa i motywacyjna ale jak.nie jesteś na l4.

Nowy pracownik
@Export

A np gdzie te pieniądze idą jak kierownik ds. produkcji piwa zabiera premie pracownikom,

Lider
@Nowy pracownik

Dobre pytanie,dlatego że ta premia uznaniowa zależy od kierownika i on decyduje ile Wam dać. Mi zabrał lidera i też nie uzasadnił, zabrał premie ludziom i też nie uzasadniał. Żeby komuś dać więcej tobie musi zabrać. Ile pieniędzy ludziom nie słusznie zabrał ten kierownik.

@ZaczarowanyOłówek

Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami jakże pięknej przygody ,pracy na magazynie. System traktowania pracownika jest bardzo prosty, dzielony na lepszych i gorszych, chcesz mieć przywileje takie jak dodatkowe dni świąteczne musisz chodzić i informować o poczynaniach swoich ,,Kolegów,, nie ważne czy wykonujesz swoje zadania, masz zdawać relacje o wszystkich i wtedy zdobywasz te przywileje. Kwestia grafików też pozostawia wiele do myślenia, na tyłu pracowników tylko wybrani mają wolne dni pod rząd. Wynagrodzenie mimo iż masz tak samo jak ktoś inny różni się ono, i to ucinanie za głupoty.. Do tego komunikacja pseudo magazynierów i podpuszczanie do spięć wśród wozkowych. Większość ludzi co ma najwięcej za uszami chodzi i kabluje na innych. Odradzam lecz jest to tylko moja opinia .

Kaligula
@@ZaczarowanyOłówek

Podsumowując - browar z "konfiturami" Kompletny brak poszanowania ludzkiej pracy. Dla zwykłego pracownika jest 5% podwyżki, a dla wszystkich wyżej - 12%. Tylko po to by nikt nie zgłosił sprzeciwu. Nepotyzm sięga tutaj zenitu.

ooo

Dziel i rządź? Mam - może naiwne - pytanie, ale czy jest w firmie ustalona procedura, czy wyznaczona osoba, której tego typu niesprawiedliwości, które ktoś w swoim odczuciu zauważa, da się zgłosić, by można je było rozwiązać? I o co biega z tymi rotacjami międzyzmianowymi?

DonPedro
@ooo

Rotacje miedzyzmianowe to jestes np mies/rok czy więcej na jeden zmianie , a przychodzi taki miesiąc, że kierownictwo stwierdza, że trzeba wszystkich pracowników wymieszać. Co do zgłaszania to ręka rękę myje...

Chciałbym uzyskać merytoryczną opinie na temat pracy, ile zmian, jakie zarobki? Chciałbym pracować w zakładzie na na Kunickiego. Produkcja, operator brygadzista.

Maryśka

Co masz na mysli z tym, że nieciekawie się robi? Jakies zwolnienia się szykują? Czy coś nie tak z zarobkami albo atmosferą? Daj znać bo myślałam o aplikowaniu

ja rozlew

to dlaczego nie uciekasz? myślisz ze gzie indziej nie trzeba pracować? szkoda ci podwyżki ze stycznia i teraz z lipca nagrody jubileuszowej, nagrody rocznej itp nie wszędzie maja takie wyn.

@Tomek

Zależy jaki rozlew. Butelka - to 4 brygadowka. 1x weekend w miesiącu wolny, tak to na tygodniu. Puszka - 3 brygadowka, weekendy wolne. Praca na 3 zmiany. Większe święta (typu wilią, boże Narodzenie, Wielkanoc) - wolne. Wszystkie inne święta płatne 200%. Na start masz chyba 3900 brutto (ale nie daje głowy, mogę się mylić ale to o parę złotych dosłownie) + premia motywacyjna (jak nie jesteś na l4) 250 brutto, plus uznaniowa 10% (też nie możesz być na l4), dodatek za weekendy (40zl za każdy dzień weekendowy ekstra), dodatek do nocek (20%) i dodatek szkodliwy (jakieś grosze do 7 godzin dziennie), premia roczna (ok 1500) , 2x premia świąteczna (nie mniej niż 500). Generalnie można przyjąć że to co masz na umowie brutto to z premiami weźmiesz netto. Co kwartał płatne nadgodziny 100 i 200% - jeśli były. Generalnie jest całkiem ok i kasa i atmosfera. Możesz śmiało próbować na operatora. Na brygadziste na początku nie licz nawet

Prodakszyn

To już twoja decyzja. Na 3 brygadowce masz 5 nocek pod rząd, na 4 brygadowce 2 nocki lub 3 raz w tygodniu. Jak nie lubisz nocek to lepiej w 4bryg, jak wolisz wolne weekendy to staraj się na 3bryg czyli na puszke. Ale jeśli nie przeraża Cię praca na produkcji to polecam, smiało składaj CV

Xyz
@ja rozlew

A kim ty jesteś, żeby mówić komuś co ma robić, ktoś wyraził swoją opinię ma to tego absolutne prawo. Chyba nie do końca na rozlewie piwa jest tak wszystko w porządku jak od Was ludzie cały czas uciekają i narzekają, może zacznijcie szanować pracowników w końcu.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Perła - Browary Lubelskie?

Prodakszyn

Zależy na jakim dziale. Generalnie dobre lub bardzo dobre, mają swoje odpały ale lepszego kierownika nie miałem. Trzeba naprawdę się postarać żeby mieć na pieńku

@Prodakszyn

Na pewno nie na produkcji, tam nikt nie chce

@Anonim

czyli o produkcji gorsza opinia jest? a wracając do tych pozytywów skoro to od działu zależy to na którym kierownictwo jest spoko i warto iść dla samej atmosfery?

NIE
@Maria

Pracuje ponad 20 lat i muszę stanoczo stwierdzić że na produkcji zostało zapomniane, że firmę stanowią ludzie, tam pracownik nie jest szanowany. Maszyny bez pracowników niestety nie będą same pracować. Produkcja to tylko kary, degradację i rotację w brygadach, które skutkują brakiem pracowników.

ONA
@NIE

Znaczy na produkcji nie ma sprawnego, dobrego zarządzania pracownikami, ponieważ wszelakie braki kadrowe są spowodowane nie umiejętnym, złym kierowaniem zespołem ludzi. Dosłownie pierwszy raz spotkałam się w takim zakładzie pracy gdzie na pracownika za zwolnienie lekarskie są nałożone konsekwencje typu zwolnienia bądź przenoszenia na inne brygady i stanowiska pracy tylko dlatego żeby ukarać pracownika,że zachorował.

Przemysław
@ONA

Skąd wiesz, że zwolnienia czy przenosiny do innej brygady były spowodowane przebywaniem na zwolnieniu lekarskim? I co takiego niby robi kierownictwo, że wg. Ciebie ma to negatywny wpływ ilość osób w pracy?

Były pracownik...
@Przemysław

A pracował kiedyś Pan na produkcji, warto pójść przekonać się, od bardzo dawna jest tak na produkcji, że jak pracownik pójdzie na l4 to kierownik będzie chciał że wszelką cenę takiego pracownika ukarać. Tam nie liczy się powód twojej nieobecności w pracy, masz być dyspozycyjny i tyle. Ić Pan popytaj ludzi po rozlewach to Panu powiedzą jak jest. Pracowałem w tej firmie kilka lat, ale na produkcji to dalej nie wyobrażałem sobie współpracy. Ludzi i tak będzie brakować na produkcji, ponieważ pracownik jest tam złem koniecznym.

Beata
@Były pracownik...

Ja pracowałam wiele lat w innej firmie, często chodziłam na zwolnienia przez kłopoty ze zdrowiem, i jakoś nie miałam takich sytuacji. Zwłaszcza, że na takim stanowisku zawsze był ktoś, żeby cię zastąpić. To jakaś mała firma? Ile tam osób na hali pracuje mniej więcej, jak duże zespoły?

H.m.y
@Były pracownik...

Dzień dobry, dostałem umowę próbna na produkcji jest szansa, że zostanie przedłużonapo 3 miesiącach.

Pucha
@H.m.y

Pytaj swojego przełożonego czyli kierownika czy umowa Twoja będzie przedłużona. Temat był wielokrotnie wałkowany tutaj, że bardzo ciężko dostać umowę na produkcji, wszystko zależy czy byłeś na zwolnieniu lekarskim i jakie relacje masz ze swoim liderem, bo on ocenia twoją pracę i zdaje raport dalej. Najgorzej jak Cię lider nie lubi i nie chce Cię w brygadzie to tak zrobi żebyś umowy nie dostał. Bądź dobrej myśli....

@Pucha

Ehh skoro sporo zależy od sympatii to nieciekawie. A ja bym chciała się dowiedzieć nieco więcej na temat tych kar? Czy coś poza L4 może spowodować jeszcze nałożenie na pracownika jakichś konsekwencji? I jakich konsekwencji poza przeniesieniem można się spodziewać?

Kister
@Pucha

Byłem liderem w tej firmie i nigdy nie byłbym w stanie na kogoś powiedzieć złego słowa tylko dlatego, że kogoś nie lubie, ma inne zdanie bądź inne poglądy. Zawsze mnie pytali mistrzowie to mówiłem prawdę o danym pracowniku, pracuje normalnie stara się itd. Oczywiście to też jest fakt dobrze piszesz są tacy liderzy, którzy potrafią przedstawić negatywną opinię na siłę na danego pracownika jak go nie lubią i nie chcą go brygadzie. Te wszelkie zmiany w brygadach dlaczego są na produkcji, za karę za zwolnienia lekarskie to raz, ale nie tylko. Rotację w brygadach też są spowodowane wiecznymi skargami liderów na swoich pracowników( ten jest taki, ten jest owaki a ten jest trendowady) i niestety są zmiany w brygadach.

Rb1
@Kister

Wszystko zależy do jakiej brygady i do jakiego lidera trafisz, ale to grupa powinna ocenić pracę nowego przyjętego pracownika a nie lider indywidualnie.

@Marta

Jak coś grubego zrobisz nie tak to możesz dostać naganę na rok (czyli rok bez premii uznani owej) ale to musi być coś naprawdę grubego. Np źle przezbroisz przez co maszyna ulegnie uszkodzeniu na dłuższy czas itp. Raz na parę lat ktoś dostaje

Puszkers
@Prodakszyn

Chyba nie do końca mówisz prawdę, pracuje na puszce i nagany były dosłownie za wszystko ( BHP, za urlopy na żądanie, ponieważ ktoś wziol 2 czy 3 z rzedu) a to źle ktoś zrobił przezbrojenie. Zobacz kolego czy na innych działach masz stosowany system kija( tylko na produkcji to funkcjonuje).

Manipulator
@Beata

Praca na produkcji jest w systemie czterobrygadowym, trzy zmiany 6-14, 14-22, 22-6. Na hali jest zazwyczaj 5 czy 6 osób w zależności od danej brygady. Ale jak ktoś jest zainteresowany pracą w Perle na produkcji to stanowczo odradzam, tam pracownik nie jest poszanowany za grosz. Pracowałem na rozlewie puszkowym bądź rozlewie keg to praca w zależności od danego stanowiska tam lżej tu ciężej, ale nie to jest tam problem tylko brak poszanowania dla danego pracownika.

Maja
@Manipulator

A jak ten brak poszanowania wygląda? Chodzi o ten system z naganiami co pisali? Czy o coś innego? Chciałabym też dopytać czy jest szansa na umowę o pracę? Można po czasie taką dostać?

@Manipulator

Nie ma co się przejmować, zdobyłeś nowe doświadczenie w życiu, zobaczyłeś jak wygląda prac a na tej całej produkcji. Napewno włożyłeś duże serducho w swoją pracę ale i tak nie zostałeś doceniony. Zobacz u nas na magazynie to zupełnie inny świat każdy lubi naszego kierownika bo szanuje i dba o swoich pracowników( bo firmę stanowią ludzie) a Wasz no niestety....

xyz
@Puszkers

Nie pisz głupot. Na 90 osób załogi w ciągu roku była aż 1 nagana.

Cygan
@xyz

Widzę, że dalej to samo na produkcji ; nagany, kary i degradacje hahahahaha. Cale szczęście, że już nie pracuje tam. Jeszcze jak ktoś do roboty chodzi to jako tako było jak wspominam, ale też słabo bo bez przerwy zmiany w tych brygadach nie wiadomo po co i na co. Ale zwolnienia tam nie przejdą nie ma szans zapomnijcie, a dłuższe jak ktoś weźmie to od razu do wylotu będziecie. Wiem, że to chore ale mówię Wam jak jest bo pracowałem. Tam takie podejście jest masz być cały czas zdrowy i robić, kierownika nie interesuje powód twojej nieobecności( przy dłuższym l4 to będziecie do wylotu na 100% a zresztą sami wiecie). Ale głowy do góry Panie i Panowie to produkcja nie zapominacje.

Były tankowy
@Cygan

Cygan temat stary jak świat każdy wie jak jest. Szkoda tylko słów wez przestań. Ja zasuwałem na tankach i na monobloku i co dostałem za mój wkład pracy...no co..Będąc na dlugim zwolnieniu trzeba odpokutować, że zachorowałeś nawet z wypadku pracy. JEDNA WIELKA MASAKRA.

@Kister

A żeby zostać liderem to co trzeba zrobić? Takie stanowiska są obstawiane osobami z zewnątrz czy raczej można spokojnie awansować? Czy jest to w ogóle możliwe, biorąc pod uwagę fakt, że pisaliście tutaj o tym, że ciężko o umowę po okresie próbnym?

Rozlewy puszkowe
@xyz

Wiadomo czy u nas na puszcze wchodzi system pracy czterobrygadowy....

Puszka
@Rozlewy puszkowe

Jak jednocześnie ogarniesz dwa czy trzy stanowiska na raz to tak wejdzie. Teraz brakuje pracowników na wszystkie działy, więc odpowiedź sobie sam na pytanie.

@Puszka

Niestety oni jak zechcą to to zrobią a potem będą się martwić skąd wziąć ludzi. Tzn to twoje zmartwienie jako pracownika będzie jak masz dać radę. U nich jest wszystko z pupy strony. zobaczycie że tak będzie a to jeszcze urlopy. Żadnych wniosków ale to żadnych nie wyciągają. Idą poprostu na żywioł i niech się dzieje co chce. Inne firmy jakby chciały zwiększyć ilość zmian/dni pracy to zatrudnily by dodatkowych pracowników. Ale nie nie u nas

Wózkowy
@Prodakszyn

Jeżeli faktycznie jest większy popyt na piwo puszkowe niż butelkowe to mogą im zrobić czterobrygadówkę żaden problem przecież. Mogą np; na jednej lini butelkowej rb1 lub rb2 u Was zrobić trzy brygadówkę bo i tak często stoi jakaś linia i już będzie obsada do pracy. Cały czas wisi ogłoszenie na stronie, że potrzebują pracowników na produkcję, tylko chętnych brak.

Perłowy

Czy ktoś wie w jaki sposób będą przyznawane dla pracowników nagrody roczne? I czy w ogóle będą w tym roku przyznawane?

@Perłowy

Dyrektorzy dostali wytyczne i mieli przekazać informacje w dół do Pracowników, nasz Dyr. przekazał. Dopytaj kierownika pewnie ma już informacje .

Kodzak
@Perłowy

Będą przyznawane jak w tamtyk roku.

Mikołaj
@Kodzak

Po ile w tamtym roku dostaliście? Każdy pracownik, czy tylko wyróżnieni pracownicy?

Placowy Zbyszek
@Mikołaj

Mistrzostwem było danie z rok czy dwa temu 1500pln komuś, kto pracował cały rok a 1k fanatykom L4, ktorych więcej nie ma, jak są. a potem sie dziwia, ze ludzie nie chca chodzic do pracy ;D

Miodowa
@Placowy Zbyszek

Drogi Panie bardzo trudno jest nie zachorować w ciągu roku i nie pójść za zwolnienie lekarskie. Pójdzie Pan do lekarza i dostanie zwolnienie na 15 dni i niestety nagrody Pan juz nie dostanie. Czy naprawdę okres 14 dni to dużo...

NaPewnoNiePieknyCygan
@Miodowa

Haha, a g#wno prawda Pani Miodowa xD bo ja przez prawie dekadę pracy ani razu nie byłem na l4 no i niestety nic z tego nie miałem poza obrabianiem 2 czy i 3 stanowisk na raz. Nie wiem, czy poza mną był tam chociaż jeden taki sam (usunięte przez administratora) jak ja

Szkoda
@NaPewnoNiePieknyCygan

Szkoda, że Pan sie zwalnia z pracy. Wielka strata ponieważ, Pan wszystko na rozlewie puszkowym umiał ciężko będzie kogoś znajść z taką wiedzą. Ale cóż rozumiemy, nie chciał Pan pracować na kilku stanowiskach.

Gumiś
@NaPewnoNiePieknyCygan

To tak jak Gumiś przecież po 10 latach harówy, starania się został zdegradowany z puszki od Nas na butelkę na najgorsze i najćięższe stanowisko pracy. Lider też został mu zabrany, a najgorsze, że on i my nie wiemy za co. Zostało mu tylko szukać roboty teraz.

Keg
@NaPewnoNiePieknyCygan

Dokładnie na produkcji to nie długo nie będzie miał kto pracować. Ale nie ma co się dziwić pracownikom NaPewnoNiePieknie zobacz jak tam stosuje się tak zwany system kar. Dobra ten dostanie nagane, temu dam upomnienie a temu zabiorę lidera a temu zabiorę premie a z kolei tego za zwolnienie zwolnimy z pracy.Dlatego pracownicy niestety co pracują przeszło 10 lat zwalniają się.

@NaPewnoNiePieknyCygan

Chłopie szacun nie być przez dekadę na zwolnieniu lekarskim, podziwiam.

Elo
@Keg

Hahaha temat stary jak świat, tak było jest i będzie na produkcji u Was

@Keg

Ale co to da, że pracownicy produkcji będą ukarani wtedy pójdą ze złości na zwolnienie i nie ma komu pracować, linie stoją.

Ona
@Elo

A ciebie to bawi, że ktoś został zwolniony z pracy a bądź dostał nagane. Może potrzebuje tej pracy, ma rodzine na utrzymaniu. Nie wiem czy było by ci miło jak z wypadku losowego pójdziesz na zwolnienie lekarskie a potem jesteś zwolniony ( umowa nie przedłużona)Ogarnicie się trochę trzeba mieć szacunek do pracownika. Pamiętaj karma wraca.

RP
@Ona

Bardzo piękne słowa piszesz koleżanko lecz nikt nie ma odwagi podjąć radykalnych działań aby pracownicy na produkcji byli szanowani. My na puszce jechaliśmy czasem we dwie osoby bo ludzi nie było (byli pozwalniani za zwolnienia lekarskie i teraz będzie tak samo a jeszcze wchodzi system pracy czterobrygadowy u nas więc nie ciekawie się zapowiada u nas.

RB1
@RP

Na jedycynce czy dwójce tak samo zachorujesz pójdziesz na zwolnienie zaraz kara jesteś zniesiony ze stanowiska na inne, zachorujesz na okresie próbnym lub z umową na czas określony kara umowa nie przedłużona. Zobaczcie ile pracowników na zwolnieniu teraz więc zapowiada się piekielny system kar na produkcji

Szacunek
@Keg

Racja bo to pracownicy tworzą zespół do pracy i każda praca wykonywana przez pracownika wpływa na rozwój firmy. Pracownik za dobrą pracę powinien być wynagradzany a nie karany jak ma to miejsce na produkcji. Przekonaliśmy się już jak było z powodu braku pracowników rozlewy stały a pracownicy musieli wykonawać pracę na kilku maszynach na raz.

Rozlewaczka lider
@Keg

Wystarczy, że dwie osoby z brygady pójdą na L4 I juz lipa nie ma kto pracować. Więc nie wiem czy ten tzw. SYSTEM KAR jest dobre rozwiązanie na produkcji.

Pucha
@Szkoda

A kogo to obchodzi, że się zwalniasz. Składasz wypowiedzenie i już. Ale jak ogarnialiśmy we dwóch cały rozlew puszkowy bo ludzi nie było i chciałeś wziąść urlop na żądanie to majster mówi wstrzymane, ponieważ kierownik kazał mi. Więc jak może być wstrzymany urlop na żądanie.

@NaPewnoNiePieknyCygan

Nie wierzę w to, że jak przychodzi pracownik do pracy na produkcji i pracuje dwa czy trzy lata i dalej już się nie nadaję do wykonywania tej pracy. Jest to zwalnianie pracowników wedle własnego widzimiśia. Nie oszukujmy się u nas chłopaki w magazynie co przychodzą każdy się jakoś nadaje a tam co drugi nie. Czy dokładnie tacek, roźćinanie kontenerów jest aż takie trudne. Jeszcze po umowie próbnej jestem w stanie zrozumieć jakoś, ale po umowie na czas określony, żeby tyle pracownikom nie dać stałej umowy. Kurcze chce robić to niech robi....

Jeden
@Pucha

Był jeden ziomeczek co mówił, że nie może odmówić to umowa nie przedłużona była. Prawa pracownicze (a dokładniej art. 152 Kodeksu pracy) gwarantują Ci m.in. prawo do wypoczynku i nieprzerwanego urlopu. W związku z tym pracodawca nie może odmówić Ci urlopu na żądanie.

@Jeden

Oczywiście, że może. Nie wmawiaj ludziom głupot, oni to czytają a potem wielkie zdziwienie jak jednak odmówią

ROZLEW BUTELKOWY NR.1
@Prodakszyn

Urlop na żądanie jak sama nazwa wskazuje możesz żądać! Dzwonisz danego dnia do pracy i mówisz, że Cię nie będzie, macie takich 4 dni w roku. Ale żeby nie było tak kolorowo pracodawca może odmówić pracownikowi urlopu na żądanie, gdy jego nieobecność mogłaby przynieść gigantyczne szkody dla firmy lub spowodowałaby poważne problemy w jej działaniach. Sami wiecie jak jest na produkcji.

@ROZLEW BUTELKOWY NR.1

No właśnie o tym mówię. I do tego pracodawca musi go potwierdzić i uznać. Jak sobie napiszemy smsa dwie godziny wcześniej a pracodawca nie da odpowiedzi to teoretycznie tego urlopu nie mamy i może być NN w papierach

Pracownik zwolniony za L4
@NaPewnoNiePieknyCygan

To jest prawda co piszesz zgadzam się z Tobą, ale nie tylko z tego powodu pracownicy odchodzą. Tam na produkcji działa prosty mechanizm jak budowa cepa. Pracownicy z umową na czas określony, którzy byli raz lub dwa razy na l4, kier. umowy nie przedłuży na 100% zaś z kolei pracownicy z umową na czas nieokreślony będzie im dokręcana śruba( na początek zmiana brygady i stanowiska pracy tam gdzie X pracownik nie chce być i gdzie się źle czuję) po to aby pracownicy sami złożyli wypowiedzenie. I gwarantuje Ci wcześniej czy później dany pracownik się zwolni, ponieważ dojdzie do wniosku, że ma tego dość. A o upomnieniach, naganach to już nawet nie wspomnę. To bardzo przykre, ale tak niestety to działa na produkcji.

Rb1
@Prodakszyn

To tak jak u nas na jedynce stoi RB1 kilka dni i musimy brać już urlopy wypoczynkowe bo jest przestój produkcyjny. Kierownik ds. produkcii piwa nie może nas zmusić do pójścia na urlop wypoczynkowy w dowolnie wybranym przez niego czasie.

Brak słów!!!!!!!!
@Pracownik zwolniony za L4

Ale to jest bardzo niesprawiedliwe, sam kierownik był na długim zwolnieniu lekarskim i teraz jest obecnie a tak kara swoich pracowników za L4. Pracownik czasem weźnie zwolnienie to zaraz będzie nałożony na pracownika radykalny pakiet sankcji, które mają za zadanie doprowadzić pracownika do złożenia wypowiedzenia

@Rb1

Jest przestoj produkcyjny i jest wolne. Jak masz nadgodziny ze stycznia to nie musisz wypisywać urlopu bo wezmą z tego, jak szkoda Ci nadgodzin to piszesz urlop. Jak ktoś nie ma nadgodzin to przecież przychodzi do pracy (tak jest na innych brygadach np na nr2.), a kto chciał to Sobień poszedł na urlop. Doszukujesz sie problemu na siłę. I tak łaskę robią że pozwalają wypisywać urlopy a nie że zabierają nadgodziny. Zawsze wolałem wypisać urlop a potem mieć zapłacone za nadgodziny przy kwartalnym rozliczeniu

Samer
@Prodakszyn

Ale to od dawna tak było, że jak stoi linia produkcyjna to można brać urlopy, nikt nikogo na siłę nie zmusi aby wziąć urlop, chcesz to bierz, nie chcesz to nie bierz. Jak pracownicy mają stary ,zaległy urlop to może każą brać. Ale z drugiej strony zobacz pracownicy zaczęli się żalić, że ciężko zorganizować sobie czas podczas przestoi więc jest jak jest.

@RB1

Prodakszyn dobrze mówi, że lepiej wziąść urlop niż mieć zabrane z nadgodzin. Na magazynie tak jest, że oddają wolne zawsze za dodatkowe dni pracy. Tam nie ma kwartalnego jak na produkcji.

RB1
@Pracownik zwolniony za L4

Co zrobić tak jest na produkcji, ale to każdy o tym wie, że po zwolnieniu lekarskim zostaniesz ukarany w postaci przeniesienia na inną brygadę czy maszynę. A z badaniami lekarskim jak jest trzeba robić w dzień wolny od pracy, ponieważ tak zarządził kierownik produkcji.

Olga

Czy ktoś może mi powiedzieć na czym polega praca na dziale fermentacji? Tak w skrócie oczywiście . Jakiego mogę spodziewać się wynagrodzenia na tym stanowisku?

Kiełbasa
@Olga

słaba ekipa, jeszcze słabszy kierownik, ciężko nie jest, kasa taka o...

Olga
@Kiełbasa

Co znaczy że słaba ekipa , jeszcze słabszy kierownik. W jakim znaczeniu ta słabość?

przedstawiciel handlowy

Witam, niestety moja ocena pracy w firmie Perła - Browary Lubelskie jest zdecydowanie negatywna. Zaczynają od pierwszego dnia rozpoczęcia współpracy, inna kwota na umowie niż zaproponowana przed podpisaniem. Propozycja od Kierownika Reginalnego, aby wyrównać różnicę w formie piwa ( deputatu ) jako sprzedaż na lewo w rynku. Czy takie są teraz realia? Aby odebrać swoją wypłatę, trzeba oszukiwać firmę i kraść towar.... :( a nie zgodzenie się na takie warunki i chęć uczciwej pracy jest nagrodzone zakończeniem umowy. Podsumowując, należy przemyśleć czy taka forma współpracy odpowiada, zarobki 2400 na rękę, auto do korzystania prywatnie, 20 wizyt w terenie i kręcenie na lewo aby odebrać wypłatę.

Lubelak
@przedstawiciel handlowy

Potwierdzam. (usunięte przez administratora) 30 wizyt dziennie. Dzwonienie o 7 rano. Maile,telefony i smsy na urlopie. Idziesz na urlop to kontrola zapewniona. Straszenie zabraniem premii. (100 zl). Premie kwartalne po 100 zł. Brak jasnej ścieżki kariery i rozwoju. Zero wsparcia od kierownika żeby tylko pokazać jak mało potrafisz a w rzeczywistości sami nie potrafią uzupełnić dokumentów. Musisz się wykazać. Faworyzowanie swoich pupili.

?
@Lubelak

Dlaczego nie zgłosiłeś tego wyżej. Czy internet ci pomoże?

Lubelak
@?

Wyżej? Komu ?po co? Człowiek jest wystarczająco zdołowany przez swojego przełożonego, że myśli że się do niczego nie nadaje i widzi w sobie problem. Zresztą Ci przełożeni pracują na tych stanowiskach blisko 20 lat i wszyscy dookoła wiedzą jakie mają podejście do podwładnych(tak ich wyszkolono) i nikt nie reaguje. Nie szukam tu pomocy. Pomocy udzieliłem sobie sam zmieniając pracodawcę. Potwierdziłem tylko niektóre kwestie poruszone przez przedmówcę, bo część to kompletne bzdury.

były handlowiec
@przedstawiciel handlowy

potwierdzam i radzę unikać kujaw, kierownik totalne beztalencie, nawet faktur nie ogarnia, ale piwo na lewo sprzedaje

@przedstawiciel handlowy

Dziwne rzeczy dzieją się nie tyko w marketingu.

Nikt
@przedstawiciel handlowy

Ja to w sumie nawet lubiłem tą pracę jako PH. Kierownik sobie jechał na zakupy do lokalnego sklepu w sobotę czy późnym wieczorem i cyk sms czy mms że coś brak czy nie dołożone. 30-40 wizyt jeśli uznał, że należy Ci się kara. Do tego koniecznie lista z pieczątkami sklepów. Robiłeś za kuriera, gazetki porozumienia (dopóki w hurcie Cię nikt nie pogodnił) jakieś fanty dla pracowników hurtowni i to po godzinach. Do tego przychodzenie z gorączką do pracy bo zabiorą Ci 250 zł premii (brutto!!!) Jak pójdziesz na l4. Chcesz na urlop to najpierw musisz się wykazać, że na niego zasłużyłeś czyli seria wizytacji. Jak już poszedłeś to też nie masz lekko bo seria zdjęć jak to źle na terenie a Ty się byczysz. Generalnie nak idziesz na urlop to dla kierownika po prostu robić Ci się nie chce. Chłopak z ręką w gipsie jeździł po terenie bo już(usunięte przez administratora) było rozwolnienie, że świat się wali a jemu się nie chce robić. Kierownicy są od wyręczania się pracownikami. Zabawne jest jak Perła rekrutuje i podaje że atrakcyjne wynagrodzenie i możliwość rozwoju. Wynagrodzenie - kwestia względna każdy ma inne oczekiwania ale awansu żadnego. Chłopaki pracują po 6-7 lat i nawet starszego nie dostają bo standardowo to zły czas. Raptem 600 zł podwyżki brutto. Szał. Generalnie i kierownicy i dyrektorzy traktują Perłę jak swój prywatny (usunięte przez administratora) wynoszą co się da, pracowników nie szanują jak i cała firma. Tyle co tu negatywnych i w wielu przypadkach prawdziwych komentarzy jest a nikt sie nie zainteresował tym. Kto przejżał na oczy i nabrał odwagi to odszedł i jest szczęśliwy, inni żyją z syndromem ofiary bo nie wiedzą że takie traktowanie nie jest normalne. Życie w stresie i strachu w jakim jest humorze kierownik bo od tego będzie zależeć ocena Twojej pracy jak i zarobków Podkładki podkładek, namawianie do podrabiania dokumentów. Machlojki. Z pensji kierownika się nie dorobili ani przedstawiciela i w sumie zbytnio się nie kryją z tym. Zazdroszczę? Nie - wolę żyć uczciwie. Oczywiście mnóstwo wdzięczności mam do firmy - dzięki niej trafiłem do dobrego lekarza i biorę dobre leki. Wszystko to dzięki metodom stosowanym " od pokoleń" w cudownej firmie Perła, która wychodzi z pozycji lidera rynku i taką postawę przyjmuje również wobec swoich pracowników, podwładnych. Generalnie nie polecam pracy tam szczególnie jako PH. Pieniądze i "renoma" nie są warte zdrowia, które prędzej czy później stracisz będąc tu. Choćby od noszenia lodówek czy zgrzewek. Oczywiście wszywtko dotyczy rynku lubelskiego. Nie wiem co jest " w Polsce ".

Ada

15 minut przerwy na 8 godzin ciężkiej pracy to jakaś kpina.

Rozlew
@Ada

Zawnioskuj do premiera o zmianę prawa pracy

@Ada

Zawsze była 30 min.

@Export

ona jest do jakiegoś dobrowolnego rozbicia sobie czy sztywno ją wyznaczają? ciekawa jestem czemu ktoś ocenił jako 15 min, tyle pracy jest, że przerwę się poświęca częściowo?

@Maria

Jest 30 minut, nie wiem dlaczego ktoś gada takie głupoty że 15. 15 minut było w pandemie i końc żyliśmy do tego pracę 30 minut wcześniej żeby się nie spotykać na hali podczas podmiany

@Prodakszyn

o kurczę czyli normalnie pracowaliście wtedy? coś jeszcze w warunkach było inaczej? jak w zasadzie firma przez nią przeszła, dużo na niej mogła stracić?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Perła - Browary Lubelskie? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Prodakszyn

Ja miałem rozmowę o 10 a o 16 miałem telefon że będę przyjęty. Na drugi dzień jechałem po kwity na badania. Od rozmowy do rozpoczęcia pracy minęło ok 2 tygodni

Loli
@Prodakszyn

Na jakie stanowisko Pan był kandydatem?

@Loli

Na produkcję

Ada

Żeby przerwa trwała 15 min na 8 godzin ciężkiej fizycznej pracy to jest nie dopymślenia.

Dejomos

Witam. Jak wygląda praca na dziale utrzymania ruchu jako elektryk ? Pozdrawiam ????

100%

Autoprpmocja ?

Witam jestem pracownikiem Perły mam umowę na okres próbny 3 miesiące przy podpisywaniu umowy byłem poinformowany iż w przypadku przedłużenia umowy po okresie próbnym otrzymam. Podwyżkę. Umowa kończy się mi 31 .12.2022 wiem ze wszyscy pracownicy niezależnie od umowy dostają podwyżkę 7procent od 1.01.2023. Mam pytanie czy przy przedłużeniu mojej umowy. Otrzymam to obiecana podwyżkę czy tylko to dla wszystkich

Ona

Zobaczymy czy umowa Panu zostanie przedłużona, proponowałabym zapytać przełożonego o podwyżkę.

Nieporozumienie

Jak ktoś chce aplkować to niech sìę zastanowi. Chodzi o Tokarską. Od grudnia zostanie przerotowanych czterdziestu sześciu pracowników. Pracujesz układasz sobie życie pod zmiany a tu nagle ktoś bez poinformowania Ciebie dla nikomu nieznanych powodów rozwala wszystko. Wózkowy traktowany jako konieczność, którą trzeba tolerować.

Wozek
@Nieporozumienie

A gdzie niby pracownicy z Tokarskiej maja być przerotowani....

Antoni
@Wozek

No właśnie gdzie, bo ja też nic nie słyszałem? Jakaś nowa lokalizacja czy to tylko plotki? Nie chodzi przypadkiem o zwolnienia?

Kleofas
@Antoni

Skoro mają zwalniać to po co najpierw przedłużają umowy? A @Nieporozumienie chodziło o rotację międzyzmianowe, wszystkie zmiany zostały całkowicie od nowa poukładane, bez zapytania kogokolwiek o zdanie.

Cichociemny
@Antoni

Ok, przenoszenie ludzi między zmianami było. Szkoda tylko, że nikt otwarcie nie chce powiedzieć z jakiego powodu. W dodatku jeszcze rozpiski kto i z kim ma pracować. Nieważne, że w parze może być dwóch nienawidzących się ludzi. A później pretensje, że jeden na drugiego lata do biura, no chyba że taki właśnie był cel tych roszad aby w taki sposób zredukować liczbę pracowników.

Dajny
@Cichociemny

Kasa jak chcecie zarobić :)

CzłowiekStres

Witam Mam kilka pytań odnośnie pracy na puszkach i butelkach: 1. Czy jest bardzo ciężko ogarnąć maszyny tak aby nie zrobić komuś jak i sobie krzywdy? 2. Czy nowy pracownik od razu jest rzucany na głęboką wodę? Czy może jednak wszystko jest stopniowo wykonywane? 3. Jak wyglądał wasz pierwszy dzień w pracy na maszynach? Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Tiger

Witam, Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda praca przedstawiciela handlowego i jakie są zarobki? Pozdrawiam.

Hiszpan
@Tiger

Jeśli chodzi o tereny północnej Polski poczytaj moje oponie.

Bartłomiej Krzysztof
@Tiger

Potwierdzam opinie Hiszpana, miałem okazję chwilę pracować z kierownikiem i wymienionym dyrektorem na rynku północnym. Inna warunki obiecane przed umową a inne na umowie, różnice chcieli dopłacać piwem żebym sobie na lewo sprzedał tak jak oni to robią. Kiedy odmówiłem zostałem bez podania powodu zwolniony. Czy warto było psuć sobie opinie a wyrabiać nową jako (usunięte przez administratora) za niecałe 3 koła no zdecydowanie nie. Piwo Perła się sprzedaje ale bez udziału tych panów a raczej po mimo ich negatywngo działania na rzecz firmy. Pozdrawiam

Halina
@Bartłomiej Krzysztof

firma zapewnia chociaz samochod słuzbowy, jakis lepszy z klima czy liczy ze posiada sie wlasny ?

Bartłomiej Krzysztof
@Halina

Z tego co widziałem niedawno w terenie to jeżdżą skodami combi nowszymi oklejonymi jak na jarmarku.

Kudłaty
@Tiger

Nie polecam. Na poczatek ze 2.5 netto to max z premia. Kierownicy mają się za mistrzów sprzedaży a tak naprawdę to są mistrzami obsługi kalkulatora, żeby przypadkiem hurt za dużo nie kupił bo w przyszłym roku będzie większy plan. Ponadto notorycznie łamią podstawowe prawa pracownicze - znęcanie się psychiczne - pomyślcie jak chłopak musiał być gnębiony aby miesiąc po tym jak przedłużył umowę zrezygnował z pracy nie mając na oku innej. Do tego główny zarzut - odmowa udzielenia 10 dniowego urlopu co wręcz jest obowiązkiem pracodawcy aby taki urlop był. Hotel zapłacony kasa przepadła.

Omega

Chyba masz nie do końca aktualne informacje kolego. Aczkolwiek nieco racji masz. Tylko to chyba każdy kierownik ma takiego swojego pupila. Swoją drogą te wszystkie wpisy to takie jakby powiedzieć polskie. Wszyscy narzekają i pracują. Nikt nie ma odwagi aby podjąć jakiekolwiek działania dla poprawy swojego losu. A - skoro jest tak źle to trzeba pójść wyżej i liczyć na łut szczęścia, że to coś da. Ale do tego trzeba mieć duże J. B - wziąć los w swoje ręce i szukać miodu gdzie indziej. Do tego też trzeba mieć J. Oczywiście każdy powie, że nie chce po sobie zostawiać nie smaku - tu też szczypta racji jest. Ale zamiast wylewać żale w sieci Anonimowo, trzeba się wziąć za swój los i nie narzekać - a o to już chyba pisałem.

Jacek
@Kudłaty

Jest tam jedna podła i robi przekręty Zofia

Stacho
@Kudłaty

21 wiek, duża firma wręcz potentat..i takie (usunięte przez administratora) jak 2500 tysiąca z premią i brak urlopu??? Ja chciałem tam pracować bo blisko mialbym i wózkiem jeździłbym.Włos się jeży że taki potentat wyplaca coś około 600 euro..śmiech na sali.

Firma Perła - Browary Lubelskie dodała ofertę pracy na stanowisko Pracownik Produkcji. Warto składać swoje CV?

Uważam że warto

Magazyn surowców

Na produkcję to bym nie składał bo lipa jest bardzo u nich, tam cały czas brakuje ludzi i nic dziwnego jak bez przerwy tyko kary dla pracowników się stosuje (nagany, upomnienia).Druga sprawa to taka, że mało komu umowa zostaje przedłużona.

@Prodakszyn

Drodzy pracownicy produkcji nie oczekujcie szacunku od pracodawcy, jeżeli Wy sami nawzajem nie potraficie sobie dać. Spędzacie codziennie ze sobą ogrom czasu w brygadach a jesteście dla siebie wrogami, nie potraficie Państwo żyć w zgodzie, wieczne tylko gniewananie, narzekanie i donoszenie do przełożonych na siebie.

Ew

Tam jest 3 zmianowy system pracy czy jakiś inny? W ogłoszeniu było 4 brygady

@Anonim

Nie rzucać proszę wszystkich do jednego worka, w większości brygady sie dogadują na rozlewie. Oczywiście temu nie można zaprzeczyć, ale to dotyczy tylko jednej brygady.

XYX
@Magazyn surowców

O jejku ciągle te płacze i te żale. Trochę to śmieszne, ponieważ wy sami pracownicy macie odwagę pójść do przełożonego i prosićie o zwolnienie danej osoby z brygady bo nie umiecie się dogadać, macie inne poglądy i nie wiecie co to znaczy słowo szacunek, daleko tak bardzo wam od tego.

Zostaw merytoryczną opinię o Perła - Browary Lubelskie - Lublin

• Jak się pracuje w Perła - Browary Lubelskie?

Zobacz opinie na temat firmy Perła - Browary Lubelskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 52.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Perła - Browary Lubelskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 8 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Perła - Browary Lubelskie