Lars Laj Polska

Dobra

Naszym celem jest połączenie tradycji i nowoczesnych rozwiązań. Lars Laj to firma z długą historią, dzięki czemu place zabaw z naszym logo liczą sobie nawet 40 lat!
Wywiadu udzieliła:
Janina Bednarczyk HR Manager Lars Laj Polska
W jaki sposób kreują Państwo markę Lars Laj, jak przekonują i zdobywają klientów?
Lars Laj działa na wielu rynkach europejskich i azjatyckich, w związku z czym komunikacja zarówno z klientami jak i pośrednikami odbywa się w głównej mierze za pośrednictwem Internetu. Nasza strona internetowa tłumaczona jest na języki obce (na tę chwilę posiadamy aż 35 domen lokalnych Lars Laj), z dostosowaniem do oczekiwań klientów z danego kraju.
Widzimy także duży potencjał w kontakcie bezpośrednim z odbiorcą naszych produktów: chętnie uczestniczymy w targach tematycznych i spotkaniach z zainteresowanymi podmiotami (władze samorządowe, zarządy osiedli, szkoły itp.). 
Z naszych placów zabaw korzystają dzieci już od kilku pokoleń, dlatego wierzymy, że ich trwałość jest najlepszą wizytówką naszej pracy, którą klienci mogą obserwować na swoich osiedlach, w parkach i przy szkołach swoich pociech.
 
Czym charakteryzują się place zabaw przygotowane przez Lars Laj?
Lars Laj oferuje place zabaw charakteryzujące się wysoką jakością i klasycznym designem, który jednocześnie uwzględnia najnowsze trendy. W odpowiedzi na zróżnicowane oczekiwania klientów oferujemy szeroką gamę produktów, które można podzielić na place stalowe (bardziej odporne na ewentualny wandalizm) i place drewniane (bardziej naturalne i pięknie wyglądające w otwartych przestrzeniach). 
Chcemy, aby z naszych urządzeń korzystało jak najwięcej dzieci, dlatego tworzymy place integracyjne, z których bez przeszkód mogą korzystać także dzieci niepełnosprawne (takie zabawki są np. przystosowane do wjazdu wózkiem inwalidzkim).
Nasi projektanci przygotowali wiele ofert tematycznych placów zabaw, dzięki czemu dzieci podczas zabawy przenoszą się do innego, magicznego świata (np. Smocze Skwery). 
 
Dlaczego dla Lars Laj tak bardzo ważna jest zabawa?
Zabawa jest tym co nas kształtuje w okresie wczesnej socjalizacji, a także pobudza kreatywne myślenie, dlatego dobór odpowiednich zabawek jest tak ważny. Na placu zabaw poznajemy rówieśników, uczymy się działania w grupie i rozwijamy umiejętności psychoruchowe, stąd też to miejsce jest szczególnie ważne w życiu młodego człowieka, o czym pamiętamy tworząc produkty w naszej firmie.
Naszym celem jest połączenie tradycji i nowoczesnych rozwiązań. Lars Laj to firma z długą historią, dzięki czemu place zabaw z naszym logo liczą sobie nawet 40 lat! Długoletnie doświadczenie w branży i stabilność naszych produktów daje poczucie bezpieczeństwa dla rodziców, których dzieci bawią się na naszych placach zabaw. 
 
Nowoczesność to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata: oryginalny design, integracja podczas zabawy, odporność na działania natury i człowieka; do realizacji tych celów korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych. Ważna jest dla nas nie tylko beztroska zabawa, ale także bezpieczeństwo, o które dbamy już na etapie projektowania urządzeń. 
 
Czy Lars Laj włącza się we wsparcie instytucji publicznych, pozarządowych, bądź prywatnych?
Tak. Sponsorujemy pomoce dydaktyczne, oferujemy nagrody w konkursach, itp. Staramy się wspierać szkoły, fundacje i domy dziecka- zarówno w Polsce jak i w krajach najbardziej potrzebujących. Nasi przedstawiciele na całym świecie na bieżąco monitorują akcje społeczne w swoich środowiskach, dzięki czemu jesteśmy w stanie reagować na wszelkie sygnały z prośbą o wsparcie. 
 
Co jest istotne w branży, na czym polega praca w firmie Lars Laj?
W tej branży najważniejszy jest klient ostateczny, czyli dzieci. To dla nich tworzymy nasze produkty, dlatego uważnie obserwujemy zmieniające się trendy i oczekiwania najmłodszych konsumentów. Procesy technologiczne ulegają nieustannemu rozwojowi, za którym trzeba nadążyć, a nawet go wyprzedzić. Płynne dostosowanie oferty do potrzeb klientów wymaga doświadczenia i otwartości na zmiany.
Otoczenie konkurencyjne firmy jest naprawdę bogate, dlatego staramy się słuchać i obserwować naszych klientów, rozmawiamy z firmami, szkołami i urzędami, by móc sprostać im oczekiwaniom szybciej i lepiej niż nasi konkurenci.
 
Jakie gratyfikacje dodatkowe otrzymują pracownicy poza podstawowym wynagrodzeniem?
Premie, prowizje, karnety sportowe, dodatkowe ubezpieczenie grupowe, imprezy integracyjne, śniadania, dodatki świąteczne.
 
Jak wygląda integracja pracowników w Lars Laj?
Dwa razy w roku organizujemy eventy firmowe (świąteczny w grudniu i letni na świeżym powietrzu). Pracownicy firmy zatrudnieni są w różnych działach, między którymi wymagana jest sprawna komunikacja. Zależy nam, aby pracownicy firmy Lars Laj znali się wzajemnie, a także rozumieli wizję i misję firmy, dlatego organizowane przez nas spotkania integracyjne łączą w sobie element edukacyjny (podsumowanie wydarzeń w branży, pokazy zdjęć, prezentacja celów) jak i rekreacyjny (konkursy, wizyty w parku linowym, paintball, quady itp.).
 
Jak wygląda proces rekrutacji w Lars Laj i jakimi kanałami jest prowadzony?
Dużo zależy od stanowiska, na jakie poszukujemy pracowników. Rekrutacje są przeprowadzane we własnym zakresie, bądź zlecamy je firmom zewnętrznym (agencje pośrednictwa pracy, agencje rekrutacyjne, agencje doradztwa personalnego). Charakter stanowiska definiuje, czy decydujemy się na rekrutację wewnętrzną czy zewnętrzną.
 
 
Proces rekrutacyjny składa się z sześciu etapów:
 • ogłoszenie dot. stanowiska,
 • analiza otrzymanych aplikacji,
 • pierwsza rozmowa z wybranymi osobami (możliwe krótkie testy oraz zadania),
 • informacja zwrotna dla osoby zainteresowanej – zaproszenie na następne spotkanie lub podziękowanie,
 • druga rozmowa – złożenie propozycji pracy,
 • umowa lub podziękowanie.
 
Kanały, które są wykorzystywane podczas prowadzenia procesów rekrutacji:
 • własna strona internetowa: www.larslaj.pl/praca,
 • Powiatowy Urząd Pracy Szczecin oraz PUP Police, a także projekty Europejskiego Funduszu Społecznego,
 • portale z ofertami pracy np. www.GoWork.pl oraz strony lokalne i regionalne,
 • szkoły średnie i uczelnie wyższe,
 • prasa,
 
Wielu specjalistów pozyskujemy także poprzez rekomendacje od już zatrudnionych osób. 
 
Czy studenci mogą znaleźć zatrudnienie w Lars Laj?
Jesteśmy otwarci zarówno na studentów chcących odbyć u nas swoje praktyki zawodowe jak i na osoby bezpośrednio po szkole, które właśnie rozpoczynają swoją karierę zawodową. Bardzo cenimy sobie pracę młodych ludzi, dlatego staramy się być jak najbardziej elastyczni, dzięki czemu mogą oni łączyć ambicje zawodowe i obowiązki studenckie (telepraca, praca zdalna, częściowy wymiar godzin itp.)
 
Czy firma Lars Laj realizuje programy wsparcia zatrudnienia i aktywności zawodowej wśród osób bezrobotnych?
Owszem; uczestniczymy w targach pracy, na których prezentujemy naszą firmę i zapraszamy zainteresowane osoby do podjęcia współpracy. Współpracujemy także z Powiatowymi Urzędami Pracy w Policach i w Szczecinie (braliśmy między innymi udział w projektach: „Ster na Pracę”, „GPS dla Rodziny”).
 
Czy Lars Laj korzysta z outsourcingu, czyli zlecaniu usług zewnętrznym firmom?
Korzystamy z usług firm zewnętrznych w przypadku usług informatycznych i rachunkowych.
 
Czy w Lars Laj pracownicy mogą pracować zdalnie?
Tak, szczególnie w zakresie sprzedaży naszych produktów, granice miast czy państw nie są dla nas przeszkodą. Stawiamy na działania o zasięgu światowym i prowadzimy współpracę z osobami z różnych części świata.
 
Osoby z jakim doświadczeniem mogą znaleźć zatrudnienie w Lars Laj?
Najczęściej poszukujemy osób na stanowiska: stolarz, pomocnik stolarza, kierowca kat. B i C, instalator i osób administracyjnych do pracy w biurze, gdzie ważna jest znajomość języków obcych (angielski oraz niemiecki).
W związku z tym, że zajmujemy się m.in. przygotowaniem placów zabaw i terenów rekreacyjnych, nasi pracownicy powinni wykazywać się kreatywnością oraz zainteresowaniami w dziedzinie wzornictwa. Ważne są ambicje, pracowitość, otwartość na wyzwania, chęć rozwoju i inicjatywa w działaniu.