Opinie o System Sp. z o.o. w Zielona Góra

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy System Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie System Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o System Sp. z o.o. w Zielona Góra

Tragedia

Wcale się nie dziwię, że tyle sklepów zamykają. Nie dbają wcale o pracowników. Za najnizsza krajowa oczekują bog wie czego. Mało tego sklepu upadają bo zatowarowanie jest (usunięte przez administratora) co mi po jednej sztandze paoierosow z każdego rodzaju jak przykładowo klient chce 3 sztangi tego samego rodzaju? To po pierwsze,.po drugie masz urlop? Zapomnij że go wykorzystasz w kadrach wiecznie o wszystko problem robią, potrzebujesz wolne ? Nie dość że musisz się tłumaczyć jak w szkole to jeszcze głupich tekstów musisz się nasluchac. Wcale się nie dziwię ze asy upadają. Wszystkich pracowników którzy wspierali sprzedawców pozbyli się się zostawili te osoby które ciągle robią problemy. Nie pozdrawiam.

@Lalallala

Pracowałam rok w asie, i za każdym razem jak dzwoniłam to słyszałam opryskliwy ton, pretensje, zawsze były z czymś problemy. Dziewczyny u mnie w asie wolały same między sobą załatwiać sprawy bez informowania góry, bo jak się dzwoniło to Pani z gory wręcz wrzeszczała przez słuchawke, niepozwalając dzwoniącemu dojść do głosu. A jak sie zwalniałam to na urlopie potrafiła wydzwaniać z pretensjami o wszystko byleby zakłócić urlop.

Ciekawa

Witam, czy dostał już ktoś pieniądze za wczasy pod grusza? Bo z tego co widzę to oni chyba nie mają zamiaru nam za nie zapłacić. A w Aneksie do umowy było jasne napisane reszta bez zmian.. Czy ktoś coś wie więcej na temat tego?

Natala
@XYZ

Hej, a ile obecnie płacą z tego funduszu socjalnego? Jakie to są kwoty? Ile dawali kiedyś tej kasy, a ile obecnie? I z czego wynika ta różnica, wiadomo?

BYŁA PRACOWNICA Z AS-89

Cześć! Moje drogie koleżanki, koledzy potrzebuje waszej pomocy, ponieważ w sklepie As-89 w którym pracowałam do 29.02.2024 była inwentaryzacja 1 marca i braki były takie ze ja i moje koleżanki złapałyśmy się za głowę bo nie brałyśmy nic dla siebie z tego sklepu grzecznie ujmując. Każda faktura sprawdzana itd czasem zdarzyła się pomyłka w liczeniu zgrzewk ale była od razu taka sytuacja była rozwiązania z pozytywnym skutkiem. Dlatego byłyśmy w szoku co się zadziało a jeśli chodzi o przeterminowane produkty to ich było samych na około 3 lub 4 tysiące. Także jeśli są pracownicy pokrzywdzeni przez tą firmę TP bardzo proszę was o komentarz pod tym postem to się do was odezwę i będę chciała abyście byli świadkami w sądzie pracy przeciwko tej firmie. Bo jesteśmy oszukane poraz drugi na inwentaryzacji.

Gargamel
@BYŁA PRACOWNICA Z AS-89

Nigdy nie masz 100% pewności, że któraś koleżanka nie bierze nic dla siebie, więc skoro wszyskie dostawy były tak skrupulatnie sprawdzane, to towar musiał wyjść z czyjąś pomocą - ale żeby przeterminować towar na 3-4k to trzeba mieć talent. Powodzenia.

Loszka
@Gargamel

Znając życie to KP terminy na 100%. Bo u nas też tak nie chcą tego wymieniać i mowia ze to my mamy za to płacić...

Gargamel
@Loszka

Ale to idzie przecenić do 99 gr nawet - jak nie umiesz sprzedać za tyle to co robisz w handlu? U nas nic nie zostaje.

Loszka
@Gargamel

Nie ma na to klientów a w sumie to jest ich mało przez to że ceny poszły tak do góry to Ludzi w ciągu dnia tak 40 max jest a utarg do 1000 zł ledwo dochodzi....

BYŁA PRACOWNICA Z AS-89 Nowy wpis

Kierowniczka regionalna, ja i moja koleżanka wtedy... I nie jestem w stanie uwierzyć że zrobiłyśmy braki na ponad 5 tys złoty, gdzie same też liczyłyśmy i wyszło jakieś 1500zl, ale to były braki nie po 5 czy 8 szt, to były braki na 60 szt, 50 szt i to mnie dziwi i nie mogę w to uwierzyć. A przeterminowane rzeczy miałyśmy na zapleczu od groma bo PH nie wymianli tego często albo wcale tego nie robili.

Były pracownik Nowy wpis
@BYŁA PRACOWNICA Z AS-89

Jak coś takiego wychodzi zgłaszacie sprawę do sądu ,nic nie podpisujecie żadnych weksli nikt was nie może do tego przymusić jest to karalne . Sprawa do sądu plus osoba która przeprowadzała inwentaryzacje z tego co wiem już taka jedna sprawa jest w sądzie.

Irek Nowy wpis

A ta firma zabezpiecza się przed stratami poprzez podsuwanie do podpisania jakiś weksli, czy innych zgód na pociągnięcie do odpowiedzialności? Jak trafiałem na stare oferty pracy, to było tam raczej oczekiwanie, by kandydat był dokładny i zorganizowany. O niczym więcej w tym temacie nie pisano.

Grusia Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.

Witam. Czy wiadomo coś o kasie na święta, czy będą wypłacane? W ubiegłym roku były, a teraz jest cisza

Wiola

Znalazłam archiwalne ogłoszenie dla sprzedawcy i proszę dajcie mi jakąś wskazówkę jak mogę dostać pracę na ten etat. Warto składać cv w ciemno, w ogóle takie osoby są brane po uwagę? Na przestrzeni tych kilku lat wynagrodzenie bardzo się zmieniło? Proponowana wtedy była kwota 2600 - 3200 brutto, ale i tak nie wiem od czego zależy ta wysokość.

@Wiola

Nie idź tam, szkoda nerwów, czasu i pieniędzy. Bo inwentaryzację wychodzą na - i musisz płacić z własnej kieszeni :(

@Wiola

Myślę, że praca w Alkosferze to teraz strata czasu. Firma zdaje się być nastawiona na likwidację sklepów. Może po to kupili System by go rozwalić. Przynajmniej tak to wygląda . Zwolnienia pracowników biurowych, zabieranie ludziom premii, zamykanie sklepów. Ja bym juz tam się nie pchała .

Znalazłem na pracuj.pl ofertę dla automatyka. W wymaganiach m.in. gotowość do wyjazdów służbowych. Nie wiadomo jednak, czy konieczny własny samochód, czy firma zapewnia służbowy? A jeśli własny, to jak wygląda rozliczenie za korzystanie z niego (paliwo, amortyzacja)?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie System Sp. z o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?

LUBUSKIE
@Tragedia

Zmiana nazwy firmy nic nie dała i nic nie da Smród się ciągnie i ciągnąć będzie. Niema już nikogo w tej Firmie gdzie możesz lub mogłaś poprosić o pomoc Biuro tragedia ,kadry to masakra Wolę lub urlop żeby się O to prosic koniec będzie wszystko zgłaszane do Inspekcji pracy Może się nauczy wtedy inaczej rozmawiać Polecam zgłaszać wszystko w PIP. A zamykać będą bo od stycznia 4300 minimalna muszę dac ???? Ludzie już sami zaczeli się zwalniać bo widzę co się świeci Do końca wycisnąć i pa Głupka zrobić z kogoś z płaczem przyjechać bo sklep zamykają dobrą aktoreczka. Nie dajcie się na takie zagrywki

@LUBUSKIE

3 z przodu na rękę to każdy pracownik powinien widzieć za to ile musimy robić i w jakich warunkach. Najbardziej mnie wkurza że za nadgodziny nie płacą. W czas pracy jest wliczone zamknięcie rozliczenie się itp czyli wychodzą nadgodziny bo min. 10 minut codziennie zostajesz w robocie a tu co? W żadnym sklepie w którym pracowałam nie było czegoś takiego za zostawanie dłużej szef wypłacał a tutaj najlepiej żeby za darmo wszystko robić.

@Tragedia

Napiszesz dokładnie o tych warunkach? Gdyby ktoś nie zostawał dłużej to jakie czekają go konsekwencje? Może jest szansa dogadać się żeby zbierać ten czas dodatkowy i brać sobie wolne?

Mam
@Tragedia

Po jakim czasie się średnio zamykają? Wypłacają odprawę czy czekają do końca umowy z zamknięciem?

@Mam

Czy to pewna informacja i sprawdzona w jakikolwiek sposób, czy czyjeś czarnowidztwo i przepowiadanie przyszłości? Wróżą i wróżką to ja nie wierzę, z dawna już nie chodzę. W końcu do stycznia niedaleko, to niech ktoś z pracowników firmy napisze, czy ta firma jednak będzie dalej działać, dalej zatrudniać? Ktoś wyżej pisał, jakoby podniesienie minimalnej krajowej miało się przyczynić do zamknięcia. Poważnie? To, ile oni płacą za to, co trzeba na co dzień robić?

Płacą najnizsza krajowa i wiecznie musisz wysłuchiwać fochow pani z biura

Z kim ty się chcesz dogadać? Oni patrzą tylko żeby sklep byl otwarty nadgodziny odbierasz jak masz między wolnym jakaś zmianę na tak zwanej przejściówce. A jak potrzebujesz wolne gdzieś indziej to musisz nasluchac się fochow. Nie szanują w ogóle pracowników dlatego się zamykają bo nie ma kto pracować.

Natalia

Zamykają na potęgę ,wszyscy z biura już dawno szukają pracy bo widzą co się dzieje tam już prawie nikogo nie ma . Trzeba ślepym być żeby nie widzieć problemu. Tam już nie ma z kim rozmawiać ,biuro widmo ,masz problem radź sobie sama Pani z kadr to chyba myśli że (usunięte przez administratora) tam jest niedługo zostanie sama to będzie mogła się wykazać na sklepie za lada jak nie będzie miał kto pracować bo L 4 się posypią .

Lalallala

Nigdy nie miałam problemu z urlopem i z nikim z biura. Zawsze można się dogadać z takiego założenia wychodzę. Zapewne jak ktoś syczy to i oni syczą

@Lalallala

Można było się kiedyś dogadać owszem, jednak teraz jest to ciężkie, i nadmieniam, że u nas nikt nie syczał do kadrowych wręcz przeciwnie, dlatego my poprostu bałyśmy się tam dzwoń bo nie wiadomo czego się możesz spodziewać.

Lalka
@Tragedia

To jeżeli bałaś się dzwonić to skąd wniosek, że są problemy z urlopem. Ja z urlopem nigdy nie mam problemu, ale też należy zrozumieć że nie zawsze jest dobry czas na jego wzięcie.

@Lalka

Skoro się ktoś boi to znaczy, że podejmował próby i wiadomo jak mogły się skończyć, tak ? Strach przed czymś z niczego się nie bierze ...

@Tragedia

Ja pisałam o czasie przeszłym, jak i teraźniejszym. Zawsze gdy dzwonie dziewczyny są miłe i pomocne. Zawsze, nigdy nie było sytuacji, żeby dziewczyny na mnie uniósł głos, były nie miłe czy coś w tym stylu. A nawet jeśli zdarzylo by się coś takiego raz na jakiś czas to uważam że każdy może mieć gorszy dzień, natłok obowiązków. Jesteśmy ludźmi i nam wszystkim coś takiego ma prawo się zdarzyć.

Lalallala

Tą "panią" też mam na myśli. Zawsze była uprzejma i miła. I żeby nie było, że kogoś bronie po prostu to jest fakt mnie nigdy nie spotkała żadna z takich sytuacji

@Lalallala

Specjalista ds. obsługi klienta, jestem zainteresowany tym stanowiskiem. Oferowana jest umowa o pracę. Po jakim czasie jest możliwość żeby dostać umowę na czas nieokreślony? Możliwość rozwoju o której jest napisane w ogłoszeniu to jakieś kursy dofinansowywane przez pracodawcę?

Tobie się firmy nie pomyliły?

@Ciekawa

Jestem już drugi tydzień na urlopie. Nikt nie raczył nas poinformować, że można złożyć wniosek. Zawsze była taka informacja jeszcze przed urlopem. To, że muszą wypłacić to jasne. Odprowadzamy na to składkę przez cały rok. Pytanie tylko, kiedy wypłacą. Pracuje w Asie już kilka lat i muszę stwierdzić, że standardy bardzo się obniżyły. I to we wszystkim.

Jagoda
@XYZ

A jest jakiś zapisek do kiedy powinni wypłacić te pieniądze? Zawsze płacili przed czy po urlopie? Możesz napisać więcej o standardach, co uległo zmianie?

@Jagoda

1. Brak premii. Nawet rubrykę, gdzie wpisywali wysokosc premii usunęli :) 2. Niższe niż kiedyś wypłaty z funduszu socjalnego. 2. Brak zainteresowania problemami pracowników ( na Roberta można było liczyć w każdej sytuacji ) itp...

@XYZ

Dokładnie, a jak dzwonisz z jakimś problemem lub prośbą na telefon tzw alarmowy w weekend to jeszcze pretensje bo przerywasz weekend.

Zuzia
@XYZ

A wcześniej jaka kwota była w rubryce odnośnie premii? Odnośnie funduszu socjalnego to jak bardzo ta kwota uległa zmianie?

@Zuzia

W rubryce gdzie było miejsce na premie kwota byla rózna. Jak dobrze pamiętam to było ok 300 zł i mniej. Wczasy pod gruszą ja dostawałem ok 700- 750 zł. Teraz o połowę mniej. 350

@XYZ

Dobrze rozumiem, że teraz tej premii w ogóle nie ma? A czy brak premii wynagrodzono chociaż jakimiś podwyżkami wynagrodzenia? Mieliście informacje o tych zmianach w ogóle?

@Halina

No nie ma....zlikwidowali rubrykę, gdzie była wpisywana i tyle :) czy była podwyżka? A tak...tyle co państwo kazało . Zadnej informacji nie było. Chociaż w aneksie było napisane ,,bez zmian" Ja rozumiem, że czasy są trudne dla przedsiębiorców, ale dla pracowników też

Natala

Lola88

Witam, czy może ktoś się wypowiedzieć jak wyglądała likwidacja sklepu? Czy pracownicy dostali jakieś wypowiedzenia umów? Bo według prawa przy likwidacji sklepu pracodawca musi poinformować pracownika. A jak było z dostawami ? Były normalnie do końca ? Czy nagle np. W ostatnim miesiącu nie było nic albo były bardzo małe ? Może mieliście jakieś swoje spostrzeżenia , że jest coś nie tak? Z góry dziękuje za opowiedz .

Firma zmieniła nazwę na Alkosfera ale smród negatywnych opinii, komentarzy będzie się za nimi długo ciągnął. Nie ważne gdzie się pracuje czy w sklepie AS, Napoleon , czy ma magazynach Pełen Koszyk wszyscy pracownicy mają negatywne odczucia. To nie jest problem z samą pracą to jest problem z biurem i pracującymi tam ludźmi . Zero empatii do drugiego człowieka a jak już są dłuższy czas mili i nie nękają Cię w pracy telefonami znaczy że coś się szykuje… u nas było to zamknięcie sklepu, a najlepsze jest to ze próbują wmówić że to nasza wina ale nie widzą tego , że przez pół roku lodówki były wyłączone i większość stałych klientów odeszła i mimo że lodówki włączyli w maju większość już nie wróciła, brak dostaw puste półki to też pewnie nasza wina a mało tego oni myślą że my nie wiemy o ich długach i blokadach za niepłacenie faktury. Nie polecam nikomu mieć z nimi odczynienia albo jak już coś to lepiej wyluzować już na dzień dobry i robić swoje.

Doris

A czy z nazwą się zmienił zespół? Nie wiedziałam, że była taka sytuacja. Jak duża jest ogólnie odpowiedzialność pracowników taka praktyczna za jakieś błędy czy złe wyniki firmy, są jakieś kary pieniężne?

Dokładnie zgadzam się w 100% ludzi którzy mieli jeszcze empatię to pozwalniali Teraz uzyskaj pomoc to można paść. A wolę wczasy pod gruszą zamierzają wypłacić czy szwingiel jakiś z socjalem idzie Niby odpis był 37.5 % czyli tak jak rok temu i w czym problem aby wypłacać ??

AS

Czy ktoś już dostał świadczenie z ZFŚS wczasy pod gruszą?? Bo urlopy się zaczynają A tu cisza ? Tak samo jak z dodatkiem za pandemie która się skończyła i też cisza .

Bożena
@AS

Miał być jakiś dodatek za pandemię? Na czym to polega? Daj znać, czy pytałeś szefostwo o te dodatki, może oni ci powiedzą, a na ogół wywiązują się ze zobowiązań i obietnic czy często tak wychodzi?

Jaka umowa obowiązuje w System Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

A jak to jest z tym przeterminowanym piwem z kompani ? Też płacicie jak się nie sprzeda ? My musimy za nie płacić od razu ,albo jest doliczane do inwentaryzacji jako brak ,więc i tak i tak trzeba płacić... to wgl jest zgodne z prawem ...?

Tak, płaciliśmy Też uważam że jest to niezgodne z prawem, nie dość że pracuje dla nich to jeszcze ze swoich pieniędzy muszę pokrywać ich straty

Aga

Witam.Z Kompanią jest taka umowa, że opiekun może obniżyć cenę do 0,49 ,aby tylko się sprzedało a za taką cenę to się zawsze sprzeda.I po problemie.Trzeba oczywiście tych terminów pilnować,ale to normalna sprawa:)

Mia83

Dzwoniłam do PIPu i pytałam jak to jest z tymi piwami po terminie i pracodawca nie może na obciążyć jeśli wysyłam na przecenę i mimo minimalnej ceny się nie sprzeda . Mogli by nas obciążyć jeśli celowo byśmy działali na niekorzyść pracodawcy. Takie ryzyko strat jest wspinanie w działalność pracodawcy i na bank maja ubezpieczenie i znając życie ściagają kasę i z pracowników i z ubezpieczenia za przeterminowany towar .

@Mia83

Ja również dzwoniłem do PIP uzyskałem odpowiedź że pracodawca nie ma prawa obciążyć za towar który był przeceniony lecz nie wyprzedał się Dodatkowo jest To towar zamawiany przez centrale nie przez pracowników. Jest to niezgodne z prawem ,nie podpisuje się takiej inwentaryzacji tylko zgłasza się do PIP jak również do sądu pracy nikt nie ma prawa obciążyć za towar który zostaje po terminie .

@Aga

Duże są takie obciążenia? Jakie to kwoty? Zastanawiam się jaka jest skala tych przeterminowanych towarów? Możesz dać znać jak finansowo to wygląda?

Długoletni pracownik

Witam,chciałam się od Was dowiedzieć ,czy Wy też macie ten sam brak motywacji do osiągania większych obrotów,jaki mam ją od kiedy zabrali nam premie?jaka była to była, wiadomo , że na każdym sklepie inna ale osoba taka jak ja ,czyli z żyłką handlowca byłam w swoim żywiole, biorąc udział w konkursach (parę ładnych lat temu,bo teraz prawie ich nie ma),czy po prostu starając się sprzedać jak najwięcej.1 i3maja mój sklep jest nieczynny a zazwyczaj był ,bo stawalysmy na głowie, żeby ktoś tu stał.2 osoby , które zazwyczaj stoją , odmówiły a mi szczerze mówiąc nawet specjalnie na tym nie zależało -moze mogłabym wyszkolić kogoś nowego ale po co? Góra nadal nie zdaje sobie chyba sprawy jakiego samobója strzelili sobie zabierając premie w osobom pracującym w handlu!!!!Wiem , że dziewczyn z takim podejściem na sklepach jest wiecej ,jak to powiedziała jedna czy się stoi czy się leży...... Czyli czy się narobisz czy nie to tyle samo kasy,czy klient wyjdzie i nigdy nie wróci,czy jest czy nie ma ,dla nas bez różnicy.lodowki nie wlaczone- idzie do konkurencji-dla nas bez roznicy.Lubie te pracę,mam fajnych klientów i mieszkam prawie pod Asem ale brak mi motywacji.Napiszcie co o tym sądzicie, może też ktoś na górze ,dobrze życzący tej firmie to przeczyta i wyciągnie wnioski.pozdrawiam wszystkich i życzę wiele dobrego:)))

@Długoletni pracownik

Są robione jakieś statystyki tej sprzedaży? Zastanawiam się czy może indywidualnie możnaby taką premie sobie wynegocjować? Dasz też znać jak jest z podwyżkami? Jest możliwość żeby się starać?

Mia83
@Długoletni pracownik

Hej, według mnie w ogóle powinno się tam zarabiać dużo więcej , wynagrodzenie jest nie adekwatne do ilości obowiązków , ciagle czegoś wymagają a oni w biurze chyba w ogóle się sobą nie komunikują. A co do motywacji to tak naprawdę nigdy zbyt dużej nie miałam bo u nas były marne premie nawet nie było co się ścierać cały miesiąc . Braki w towarze dalej są , lodówki wyłączone , klimatyzacja nie odgrzybiona od wieków chyba, na środki czystości też skąpią abyś za dużo nie wydała. Na początku się przejmowałam biurem i co oni powiedzą teraz podchodzę na luzie i się śmieje z ich głupoty. Nie motywują nas w całe ani nie pomagają w niczym wręcz przeciwnie rąbią pracownikowi tylko pod górkę .

Ciekawa

Witam, czy ktoś wie, dlaczego sklep As w Wielka Sobotę może pracować do 20.00. Gdzie w innych sklepach jest przymus zamknięcia do godziny 14.00 sklep, chyba że stanie właściciel? A my jeszcze musimy odrabiać 4h w inny dzien

Info
@Ciekawa

Powinny być czynne do 14:00 zgodnie z kodeksem pracy Najlepiej zadzwoń do PIP tam konkretnie odpowiedzą

Emilia
@Info

I wiadomo, czy ktoś zadzwonił w końcu? Chciałabym wiedzieć, czy sytuacja się zmieniła jakoś z tymi godzinami pracy. W inne święta i weekendy też tak jest?

Socjal

Czy też dostalyscie takie ochłapy z socjalu na święta .... To jakaś masakra gdzie ten Social jest , kto ustala kryteria dochodowe, jak również kto ustala przedział . Czy znowu decyduje o tym jedna osoba ? Tak jak było z naszymi premiami. To powinno być jawne kryteria od - do. .... Kpina jakaś się już dzieje wynagrodzenie prawie takie same jak rok temu A Social o połowę mniejszy gdzie są nasze pieniądze ktore wplacamy.

@Socjal

Nie wiem jak Wy...ale jak dla mnie to czas na ewakuację. 2400 wypłaty i śmieszny socjal, który uwłacza mojej godności. Kpią i nie szanują naszej pracy i tego, że jesteśmy odpowiedzialni za ich majątek. Kto dusi swoje kury , niech nie oczekuje złotych jaj.

Renata
@Socjal

A takie ochłapy z socjalu jak to nazywasz, ile wynoszą? Piszesz, że wynagrodzenie "prawie" takie same, czyli była jakaś podwyżka w tym roku?

Młoda

Czy zamknięte asy mogą się wypowiedzieć jak wyglądał cały proces? Mieliście wstrzymane dostawy ?? Czy ktoś was informował ze sklep będzie zamykany?

@Młoda

Nikt Cię o tym nie poinformuje oficjalnie byś nie uciekła na zwolnienie. My się dowiedzieliśmy od przedstawicieli. A towary teraz wszedzie malo wjeżdża wiec ogolnie lipa Najlepiej jak bys do końca pracowałała i jeszcze podziękowała że masz taką możliwość.

Były pracownik.

Nie polecam pracy w tej firmie. Zwalniają wszystkich z biura, którzy wykazują chociaż trochę empatii dla pracowników sklepu. Główna kadrowa przekrzykuje samą siebie przez telefon i nie pozwala dzwoniącemu dojść do słowa. Mimo problemów na sklepie, każdy z przełożonych udaje że niczego nie widzi. Po podwyższę pensji minimalnej ZABRALI nam premie, nawet nas o tym nie informując :) . Dopiero po przeliczeniu i dzwonieniu do innych pracowników sklepu wyszło wszystko na jaw. Mimo tego że podczas podpisywania nowych aneksów było napisane że reszta bez zmian. Podawanie naszych prywatnych numerów telefonu do ochrony. Trudności w nawiązaniu kontaktu z kimś normalnym w biurze. Osoby na stanowiskach kierowniczych i kadrowych bez grama człowieczeństwa i kompetencji. Nie raczą o niczym informować, samemu trzeba się dopytywać. Masz problem z współpracownikiem? Lepiej od razu się zwolnij bo opiekunka, kadrowa i cała reszta do której dzwonisz nic z tym nie zrobi. Zgłaszanie mobbingu jest krótko mówiąc olewane. Chcesz dzień wolnego? Musisz się wyprosić o urlop, nawet ten zaległy :). Firma stara się (usunięte przez administratora) odchodzących pracowników. Problemy z dostawami, bo faktury nie są opłacane, skutkują tym że to my obrywamy za brak asortymentu. To dopiero wierzchołek góry lodowej. Polecam trzymać się od tej firmy z daleka.

@Były pracownik.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Fałsz dopiero zaczyna wychodzić brak informacji o zmianach wprowadzonych aneksami cichaczem uciete premię brak osób kompetentnych . Koordynatorzy to jakaś farsa brak pomocy . Kto ma jakiś kontakt z osobami zwolnionym z biura ?

Aga@
@Były pracownik.

Brak zrozumienia ze strony głównej kadrowej jest widoczny od dawna, ale teraz ona przerasta samą siebie. Brak pomocy z jej strony, wręcz jej działania kompletnie demotywują do jakiejkolwiek pracy. Proszenie się o dzień wolny przy zaległych urlopach jest kpiną. To powinno trafić do inspekcji pracy.

Iza
@Były pracownik.

To a umowie wciąż widnieje zapis, że macie premie? Zarabiacie tu najniższą krajową? A co się dzieje z zaległym urlopem skoro jest problem go wziąć? Przepada czy wypłacają ekwiwalent?

Beata
@Iza

Zaległe urlopy to powinien się z tego w PIP tłumaczyć dział kadr który ogranicza wykorzystanie zaległych urlopów właśnie zamierzam to zgłosić i nie tylko ja . A że teraz aneks jest na 3550 lub 3600 to nie luksus tylko minimum Już kiedyś widziałam w ogłoszeniach jak szukali proponowali 3600 -3700 np w Sulechowie przed niezależnymi podwyzkami.

@Beata

O co chodzi z tymi urlopami? Wstrzymywane są? To może chociaż zapłacą za nie? Jakie jest stanowisko firmy w tej sprawie? Co kadry mówią?

Masakra

Słyszałyscie że w biurze pozwalniali długoletnich pracowników?

@Masakra

A skąd taka informacja tak w ogóle? I dlaczego mieliby takie coś robić przed świętami? Ile tych osób miałoby według Ciebie w sumie być?

Masakra
@Krystyna

A co to zagrożenia czy przed świętami czy po świętach ktoś się Ciebie pyta kiedy maja Ciebie zwolnić??? A wiem od osób które zostały zwolnione .

@Masakra

aha no dobra... a powód? i co dalej tak właściwie? więcej osób miało podobnie? ile w końcu się zebrało?

Z tego co wiem to pracuje ale jest na L4 tak jak większość osób w tej Firmie. ogloszenir na kadry też już widziałam hmmm 4500-4900. Kto mądry i ma oczy to widzi co się Świecia

Anres
@Masakra

Zgadza się pozwalniali ,albo sami wcześniej dali wypowiedzenia bo wyczuli że firma upada zamiast się rozwijać i otwierać ....smutne to ale taka prawda.

@Anres

Smutne jest To wszystko co się teraz dzieje nic dobrego to nie wniesie wręcz przeciwnie zbliża się koniec tego na co wszyscy pracowaliśmy, nie ci którzy przyszli to teraz rozwalić tylko wszyscy którzy to budowali . A nowe osoby z biura chyba pojęcia o tym nie mają zwłaszcza te które teraz czują się pewne na swoich stanowiskach lecz tez moga je iebawem pożegnać

Dawid
@Obiektywna

No to ile osób zwolniono, a ilu jest wszystkich zatrudnionych? Są jeszcze jakieś podstawy do wróżenia końca firmy?

@Dawid

Trzeba być chyba ślepym żeby nie widzieć co się dzieje. Firma się nie rozwija tylko zwija .

Aga

Czy ktoś już dostał może nowe aneksy ?

@Aga

Brak odp oznacza, że jeszcze nie? A co w aneksach teraz macie mieć nansione? O podwyżki po prostu chodzi?

Ile wynosi wynagrodzenie 2400zl na rękę tak? A jakaś premia? Dodatek świąteczny lub dodatek za prace w niedziele? Lub dodatkowe zmiany? Ile można wyciągnąć na miesiąc?

@Anonim

No 2400 można wyciągnąć. Premie? Śmieszny żart, nadgodziny mimo pracy w niedzielę? Można pomarzyć

Baśka

Nadgodziny jak owe wyrobisz to przy rozliczeniu kwartalnym kadrowa wydzwania do Ciebie żeby odebrać wolne bo nie zapłacą. A ton Pani kadrowej wykracza poza jej kompetencje Już się o tym przekonaliśmy. .

Pensja dla kandydata
@Anonim

Jakieś jaja ktoś chce pracować za 3550 brutto z odpowiedzialnością materialną bez premii (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o System Sp. z o.o. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w System Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy System Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w System Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 5 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

System Sp. z o.o.