Opinie o FOTOKART w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy FOTOKART. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FOTOKART na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Geodeci i geolodzy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FOTOKART w Szczecin

TaaaTa Nowy wpis

Najgorsza firma geodezyjna w Szczecinie, pracuje tu masa niekompetentnych ludzi, buców, nieudaczników zyciowych....

Jakie są warunki zatrudnienia w FOTOKART?

Hej

Jeśli jesteś po studiach nie licz na nic. Jeśli jesteś z doświadczeniem nie licz na nic. W obu przypadkach nic nie wywalczysz, bo w pierwszym w ich mniemaniu jesteś problemem bo nic nie umiesz, "problemem" rozumiesz? Bo Trzeba cię uczyć od początku bo 'studenci dzisiaj a kiedyś to nie to samo', 'kiedyś to było', 'kiedyś to bez tych no gepeesow sie latalo i wszystko dzialalo a teraz...' Tak, to jest takie podejście. A prawda jest taka, że jakby zmienili podejście to w miesiac by kogos nauczyli. Ale nie, lepiej (usunięte przez administratora) za plecami, ze co za gamon czy cos. W drugim przypadku as I mentioned, dostaniesz coś w rodzaju kitu, ze fajne projekty i, że premia czy cos za zaslugi, ale 400% normy najpierw. No, a potem lataj z total station, albo gps w deszczu i to jeszcze za najniższa krajowa. Niektorym to pasuje jak widać po komentarzach niektorych, co pisza 'no byles piontym kolem ó wozu' czy coś takiego 'no byles cienki i nie ogarniales tematuf i ci nie pszedluzyli ómowy' Od GISPro i Fotokartu radze trzymać się zdala, jesli nie chcesz stracić zdrowia czy lat na ten (usunięte przez administratora) Poczytaj komentrze na stronie to dowiesz się tylu ciekawych rzeczy to moze rozważysz to co napisalem wyzej.

Halina Nowy wpis
@Hej

no ale przecież jakoś pracować trzeba, jak ostatecznie wychodzi z pokazaniem pracy nowym? Pracownicy pomagają sobie nawzajem? A Ty nadal pracujesz czy już nie?

Ktos Nowy wpis
@Halina

Co? Nie rozumiem o co Ci chodzi.

Agnieszka Nowy wpis
@Ktos

No właśnie też za bardzo chyba nie rozumiem o co jej chodziło. W jakim sensie "pracować przecież trzeba", w takich warunkach? Może czytała inną opinię? Bo ona sugeruje, że nowi tu przychodzą i powinno się stawiać na współpracę. Tak właściwie widząc te wszystkie opinie ktoś w ogóle tu rekrutuje?

Geodeta

Bardzo niedobra firma, warunki w jakich się pracowało w tej firmie to skandal. Komputery stare jak świat, brak licencji na oprogramowania. Wszystko jest takie ohydne jak się do niektórych pomieszczeń wchodzi, że to szok. Co mogę powiedzieć na temat ludzi, to też nie ma co się za bardzo pozytywnie rozpisać. Szczerze, to chyba mniejszą patologię można spotkać przed nowo otwartym sklepem Lidl gdzie ceny produktów są -30% i ludzie sobie wyrywają z rąk rzeczy i klną na siebie. Nie polecam pracować w tej firmie, albo po prostu zmienić zawód. Bo więcej dostaniesz w Lidlu czy Biedronce na kasie, niż w takiej firmie. Proszę wziąć moją opinie na spokojnie. Bo prawda jest taka, że człowiek całe życie uczy się na błędach.

@Geodeta

Szanowny Panie/Pani firma Fotokart ma nadzieję, że zamieścił Pan/Pani powyższy post po gruntownym przemyśleniu i jest Pan/Pani w stanie potwierdzić informacje zamieszczone w poście, w przeciwnym bowiem wypadku należy uznać, że informacje te są nieprawdziwe i są pomówieniem, a pomówienie jak wynika z art. 212 Kodeksu karnego jest przestępstwem. Firma Fotokart oświadcza, że nieprawdziwa jest informacja o tym, że Firma posługuje się nielegalnym oprogramowaniem lub przestarzałym sprzętem. Niedopuszczalne i karygodne jest publiczne obraźliwe i wulgarne odnoszenie się do pracowników, niedopuszczalne i karygodne jest stawianie nie sprawdzonych oskarżeń. Dlatego też Informuję, że firma Fotokart podejmie wszelkie kroki zmierzające do ustalenia autora powyższych wypowiedzi w celu podjęcia stosownych kroków prawnych.

@Geodeta

Popieram. Pracował w tej firmie członek mojej rodziny a nawet ja sama także wszystko to prawda. Fotokart to (usunięte przez administratora). 2 wrednych szefów. Był trzeci ale go wygryźli... Pracownicy pracują bez wytchnienia, żeby tylko wykonać projekt w czasie. Siedzą prawie po nocach. Wielu ma masę nierozliczonych nadgodzin przekraczających miesięczny czas pracy. Nie szanują pracowników.

@Anonim

@Anonim - Szanowna Pani, firma Fotokart ma nadzieję, że zamieściła Pani powyższy post po gruntownym przemyśleniu i jest Pani w stanie potwierdzić informacje zamieszczone w poście, w przeciwnym bowiem wypadku należy uznać, że informacje te są nieprawdziwe i są pomówieniem, a pomówienie jak wynika z art. 212 Kodeksu karnego jest przestępstwem. Firma Fotokart oświadcza, że nieprawdziwe są powyższe informacje. Niedopuszczalne i karygodne jest publiczne obraźliwe i wulgarne odnoszenie się do osób fizycznych, niedopuszczalne i karygodne jest stawianie nie sprawdzonych oskarżeń. Dlatego też informuję, że firma Fotokart podejmie wszelkie kroki zmierzające do ustalenia autora powyższych wypowiedzi u właścicieli forum w celu podjęcia stosownych kroków prawnych.

Spoko
@Fotokart

Wy tam macie takie problemy z płaceniem dodatków, dawaniem podwyżek a co dopiero na jakieś sprawy sądowe. Daj człowieku spokój, z tymi groźbami. Nie bez powodu ludzie piszą takie rzeczy, nieuczciwe było by napisanie, że jakaś taki mBank (usunięte przez administratora) dajmy na to programistów, ale o czym my tu mówimy. Wy oczekujecie od pracowników niemożliwego, jak byście byli przekonani że taki pracownik nie ma życia prywatnego, nie należy mu się urlop, lub podwyżka. Co to za firma i podejście że trzeba dawać z siebie 200%, bo jak to w geodezji Januszem mówią "trzeba być solidnym i pracowitym". Tylko po co, za takie pieniądze za brak poszanowania i ta gburowatosc, bo jakiś tam pan w wieku 32 lat został kierownikiem pracowni i nawet niemozna sobie z nim pożartować, wielki pan z dumą? Na szczęście ja już nie mam z tym problemu, przebranzowilem się do IT, mam się dobrze i pracuje z domu tylko 8h dziennie i w du**pie, potem weekend i dalej, a z rozwojem to tylko więcej i czuć że coś się zyskuje w tym. Nie neguje że IT to najlepsze co może być na rynku, ale nie trzeba napierda***** 3 lat studiów od początku. Współczuję tym co robią za marne grosze, bez poszanowania (bo tak faktycznie jest) w tym zawodzie.

Łucja
@Spoko

No dobra dobra, ale takie sprawy rozwiązuje się osobiście, po co to publicznie wylewać na firmę swoje gorzkie żale? Dajcie spokój ludzie, nauczcie się kultury.

beka
@Łucja

No a jakie jest zastosowanie tej strony? No właśnie do takich rzeczy. Pisze się opinie, zeby inni mogli wiedzieć jaka dana firma jest. A to, że ta firma to szmira, to już nikt nie może napisać, bo szkodzi to Fotokartowi, tak? Kobieto zastanów się co ty wygadujesz, pewnie jesteś uwiazana w tej firmie już, masz pewnie jakiegos bombelka i musisz na niego (usunięte przez administratora) albo jesteś przed. W kazdym razie zyjemy w czasach gdzie to pracownik dyktuje a nie pracodawca, jeżeli tego nie wiesz to musisz dalej pracować w fotokart.

REALISTA

JAK ZWYKLE POMYJE WYLEWAJĄ NIEUDACZNIKI, CZŁOWIEKU NIE PRZEDUŁUŻYLI CI UMOWY BO SIĘ NIE NADAJESZ, CZAS ZMIENIĆ PROFESJE! SPRZĘT O WIELE LEPSZY NIŻ W MOJEJ POPRZEDNIEJ FIRMIE, GDZIE WIĘKSZOŚĆ BYŁA WYPOŻYCZANA LUB ZATRUDNIANI BYLI PODWYKONAWCY ZE SWOIM SPRZĘTEM, TUTAJ PIERWSZA KLASA, NICZEGO NIE BRAKUJE. JAK KTOŚ PRACUJE TO MA, JAK SIĘ MIGA TO PISZE TAKIE OPINIE, OT I CAŁA PRAWDA.

beka
@REALISTA

No tu to się jest z czego cieszyć, że nie przedłużą umowy. Jakie skomplikowane tematy. Wy tam ch**** robicie. Cieżko policzyć tachimetrie lub coś porządnie wtyczyć? Ale oczywiście, że nie wystarczy się skupić. Nie zesraj się, nigdy gościu nie byłeś w porządnym miejscu pracy i taka jest prawda, gdzie masz szkolenie, jakieś kursy... To jest FOTOKART i ta zas***** ich gedoezja i pac%%%any co tam w niej pracuja....

Brałeś udział w rekrutacji do FOTOKART. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Geodeta

Co ty za (usunięte przez administratora) piszesz? U którego kierownika pracowałeś? Ja pracuje i jestem zadowolony. Byłeś kiedyś w baraku na budowie? Biura są ok, to geodezja a nie marmury w banku. Komputer i oprogramowanie mam legalne a sprzęt cały Leica, w poprzedniej firmie mogłem tylko o takim pomarzyć. Jakoś Fotokart robi największe budowy i kimś to robi? Może ta twoja frustracja wynika z tego ze byłeś cienki i robiłeś za piąte koło u wozu

Hahaha
@Geodeta

Widzę, że komuś nerwy skoczyły. Tak, dziękuje za potwierdzenie mojej tezy, o zachowaniu jakie posiadają tam ludzie. Oby tak dalej, po Pana wpisie, można wnioskować, że faktycznie dalej fotokart pracują ludzie tego pokroju. Widzę, że się to nie zmieni. A co to inwestycji jakimi fotokart się zajmował to co z tego, wielka eureka! A prawda jest taka, że ludzie do was przychodzą i odchodzą. Fotokart zawsze nie wyrabiał się z terminami i chyba dalej tak jest. A co do oprogramowania, to jak odchodziłem, to dalej na c-geo w wersji demo się pracowało, nieliczni mieli kupione normalne wersje. Skandalem jest to, że w dobie dzisiejszej technologi, szkice dalej robiło się na kratce papieru, bo jak zawsze nie było firmy stać na porządne oprogramowanie. Dzisiaj się pracuje w TBC. A zahaczając o sprzęt, to proszę Pana, na tych brudnych leicach, proszę mnie nie rozśmieszać. Firmy nie stać na to by kupić porządną antenę, lub tachimetr z kontrolerem i dłączoną do niego anteną. Taki fotokart. (usunięte przez administratora)

@Hahaha

Haha dobre
@Geodeta

No faktycznie, piątek koło u wozu. Nie trzeba być geniuszem, aby wiedzić jaka jest (usunięte przez administratora) sytuacja w geodezji. A gadanie takie 'to zmień prace jak Ci nie pasuje" jest bardzo nie na miejscu. Rozumiem, że lubisz być wyzyskiwany, tak jak reszta ludzi w tej firmie. Tylko nieliczni mają jakieś profity.

Łucja
@Haha dobre

Czemu nie na miejscu? Przecież lepiej powiedzieć wprost, niż grzecznie mydlić oczy. Taka prawda. Pracy dookoła nie brakuje :)

S3

Super

S3

A ja z kolei pracuje na S3, ludzie i sprzęt jest super. Po studiach nie spodziewałem się że tyle się nauczę. Oczywiście kasa mogła by być zawsze większa.

Alex

Idąc do pracy w Foto miałem nadzieję że opinie są pisane przez niezadowolonych byłych pracowników. Niestety atmosfera w pracy bardzo zła. Nie polecam pracodawcy.

Były praktykant
@Alex

No, to jest prawda w uuj.Nie pozdrawiam kolesi terenowych z 10 czy 12 piętra. Same niekompetentne czubki, gbury. Praca z nimi nieprzyjemna. Firma zatrudnia mechaników jako pomiarowych, i ludzi po studiach którzy nawet nie wiedzą co to transformacja Helmerta w C-Geo. Ach, C-geo, tam wgl nie ma oprogramowania do pracy, wszystko na licencjach 30 dniowych lub na craku. Kto dopuszcza do tego, że C-geo jest bez licencji, gdzie mozna zrobić operacje na max 50 pikietach. Firma też słynie z tego, że zatrudnia też awanturników, alkoholików, nieudaczników na zasiłkach. A no i na koniec pozdrawiam najwiekszego tumana fotokartu - Herr Holke.

@Były praktykant

@Były praktykant - Szanowny Panie/Pani – Spółka Fotokart ma nadzieję, że Pana/Pani post zamieszczony został po gruntownym przemyśleniu, i jest Pan/Pani w stanie potwierdzić informacje zamieszczone w treści powyższego posta, w przeciwnym bowiem wypadku należy uznać, że informacje te są nieprawdziwe i są pomówieniem, a pomówienie jak wynika z art. 212 Kodeksu karnego jest przestępstwem. Fotokart oświadcza, że nieprawdziwa jest informacja o tym, że Firma zatrudnia osoby bez wystarczającej wiedzy lub doświadczenia, nieprawdą jest że firma Fotokart posługuje się nielegalnym oprogramowaniem, nieprawdą jest także i to, że w firma dopuszcza do nielegalnego zatrudnienia pracowników. Niedopuszczalne i karygodne jest publiczne obraźliwe i wulgarne odnoszenie się do pracowników, niedopuszczalne i karygodne jest stawianie nie sprawdzonych oskarżeń. Dlatego też firma Fotokart podejmie kroki zmierzające do ustalenia autora powyższych wypowiedzi w celu podjęcia stosownych kroków prawnych.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy FOTOKART?

rozmowę akurat miałem w siedzibie firmy, pracuję pare miesięcy, ja tam jestem zadowolony

Geo98

Były praktykant - sam jesteś nieudacznik skoro już nie pracujesz. Nie ogarniałeś tematów chyba. Pięter nawet nie potrafisz policzyć

Wojtek

Ile tam mechanik zarobi?

Wojtek

@alex a jak myślisz, z czego wynika tak zła atmosfera ?

Aneta

@dawny pracownik, dziękuję za Twój kolejny wpis w wątku. Jesteś w stanie napisać, czy pracując w firmie FOTOKART podnosiłeś swoje kwalifikację w zawodzie, który wykonywałeś? Firma dała Ci możliwości rozwoju zawodowego?

Aneta

@dawny pracownik, fajnie, że wypowiedziałeś się o warunkach pracy w firmie FOTOKART sprzed 15 lat. Napisałeś w swoim komentarzu, że pracodawca zachęcał Cię do pracy dodatkami oraz premią. Czy przez ten czas, który pracowałeś u tego pracodawcy, rzeczywiście otrzymałeś premię, za sumienną pracę? Opisz, proszę, jak wyglądał ten aspekt pracy.

dawny pracownik
@Aneta

Raz może dwa razy dostałem premię kilkaset złotych, premia przysługiwała za przekroczenie normy w przenoszeniu infrastruktury z map papierowych na komputer tzw. digitalizacja. Były także premie za skończony projekt przed czasem, w moim wypadku było to kosztem nadgodzin, których nikt wtedy nie liczył i za nie płacił. Było to traktowane jako praca na akord. Zapowiedzi były huczne, ale premie były raczej rzadkie, bo zachodni zleceniodawca zgłaszał wciąż jakieś reklamacje i uwagi do projektów, przynajmniej tak nam mówiono, więc firma zaprzestała tego sposobu motywacji. Nie wiem jak jest obecnie. Nie mogę powiedzieć, że firma kogoś oszukała, bo pensje czy premie zawsze starała się wypłacać mimo, kilku opóźnień. Tylko, że było wiele obiecanek i oczekiwań, a stawki były głodowe.

dawny pracownik

Pracowałem tam ponad 15 lat temu gdy istniał jeszcze Zenit LTD. Po komentarzach wiedzę, że scenariusz jest taki sam. Naobiecywać pracownikowi gruszek na wierzbie i zatrudnić za najniższą stawkę. Mi również obiecywali rozwój i wysokie dodatki za akord i premię i tak przepracowałem przy digitalizacji map dwa lata za 920zł miesięcznie, a obiecywali pow. 2000zł. Gdy Zenit popadł w kłopoty ogłoszono restrukturyzację potem Zenit zmienił się w Fotokart, a pracownikom zaproponowano obniżenie pensji do minimum ustawowego. Tego już było za dużo. Generalnie to była strata dwóch lat. Z kilkunastu osób z jakimi pracowałem dzisiaj nikt już nie pracuje, no może oprócz jednej , która była największą szują i kapusiem. Potem z tego co wiem była ciągła rotacja pracowników ze względu na stawki.

Aneta

@student geodeta brałeś udział w rekrutacji lub byłeś/ jesteś pracownikiem FOTOKART? Pisanie o wynagrodzeniach i braku ich wypłat powinno być poparte realnymi sytuacjami, tylko takie opinie wnoszą merytoryczną wartość do wątku i są pomocą dla innych. @Adam jesteś może zatrudniony w FOTOKART? Możesz coś więcej napisać na temat pracy i struktury tego przedsiębiorstwa?

Jeszcze dobrze nie rozpoczęta praca a już szukanie dziury w całym?

student geodeta

Uwaga ! firma w związku z realizacją przetargu dla ARiMR szuka na umowę o dzieło :-) ludzi którzy będą ciężko pracować za niby 2000- 3000 zł brutto, BRUTTO przy komputerach i w terenie bez żadnych świadczeń, urlopów, ubezpieczeń od tak . Przypominam że umowa o dzieło to umowa na pomalowanie ławki, wstawienie dzrzwi, napisanie utworu muzycznego, A gdy w grę wchodzi sprzęt pracodawcy, miejsce pracy - siedziba, nadzór nad pracą i wydawanie poleceń dodatkowo godziny pracy to jest to w rozumieniu prawa umowa o pracę gdzie występuje minimalne wynagrodzenie, opłacenie składek w tym zusowskich i zapewnienie niezbędnego BHP - obuwie, okulary w tym korekcyjne, kamizelki - normy co do pracy przy komputerze. ten niby "pracodawca" może też przy umowie o dzieło nie zapłacić wogóle twierdząc że zlecenie nie zostało do końca wykonane albo wykonane źle. I cały miesiąc pracowałeś za darmo :-). Skąd się biorą tacy ludzie się pytam uczciwie?

Aneta

Od jakiegoś już czasu nie było nowych wpisów na temat FOTOKART jako pracodawcy. Ktoś z Was może powiedzieć coś więcej o tym jak obecnie pracuje się w firmie? Co warto wiedzieć o plusach pracy u tego pracodawcy? Dodatkowe informacje mogą być pomocne dla osób, które teraz są w trakcie szukania nowego miejsca zatrudnienia.

Fotokart

Pani Iwono (szkoda, że nie podpisuje się Pani faktycznym imieniem) grzecznie i kilkakrotnie została Pani powiadomiona, że Fotokart nie jest stroną postępowania w Pani sprawie i należy zgłosić się w tym zakresie do swojego Starostwa. Pani monolog pełen oskarżeń i zastraszeń nie miał końca. Ponadto, po zapoznaniu się ze sprawą - oddzwoniono do Pani i poinformowano, gdzie powinna Pani się zgłosić. Proszę następnym razem opisać jak faktycznie przebiegała rozmowa z Panią.

Zostaw merytoryczną opinię o FOTOKART - Szczecin

• Jak się pracuje w FOTOKART?

Zobacz opinie na temat firmy FOTOKART tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

FOTOKART