IDEA Energy

Łódź

Opinie o IDEA Energy

Mr.Ktoś 2012-10-23 16:06
Witam, miałem okazję pracować ponad tydzień dla Idea Energy i powiem wam jak to wygląda. Okres próbny 30dni - własny samochód, paliwo, telefon, brak podstawowego wynagrodzenia, tylko prowizja od pozyskanych klientów.... czyt. pracujesz za darmo. Niestety po tygodniu się zwolniłem bo generowałem same koszty, podczas szkolenia wszystko pięknie wyglądało i wydawało się, że jest ogromny potencjał na rynku, niestety rzeczywistość okazała się szara, gdyż 98% przedsiębiorców ma już podpisane umowy ze swoim sprzedawcą energii elektrycznej na rok bądź dwa, a pozostałe 2% nie ma zmodernizowanej instalacji pomiarowej co uniemożliwia im zmianę sprzedawcy. Jednym słowem TRAGEDIA ! Gdyby firma zaczęła działać w okresie wakacyjnym może coś by z tego było bo większość przedsiębiorców wtedy podpisywało umowy. Na chwilę obecną nie da się z tym już nic zrobić bo klientów trzyma umowa i szczerze nie polecam bo będziecie pracować za darmo.... przy czym to nie tylko moja opinia, miałem kontakt z innymi przedstawicielami i dokładnie mieli to samo. Widzę że Idea Energy znowu szuka pracowników więc sami widzicie jaką mają rotację.
Klasa 2013-05-16 15:21
Jest dokładnie jak mówisz Mr. Ktoś.
Nie rozumiem tylko dlaczego zostały usunięte wszystkie pozostałe posty?
warto? 2014-06-05 10:29
Witam jestem umówiony na rozmowę do Idea Energy i chce wiedzieć czy warto iść ?
... 2014-06-05 19:28
Nie wypowiadałam się od razu. Chciałam sprawdzić sama. Pracuję 3 miesiąc. Wygląda to tak. Najpierw okres próbny - miesiąc. W okresie próbnym trzeba zbierać faktury od klientów. Dokumentami zajmuje się biuro, a na same spotkania do tej pory jeżdżę z dyrektorem (ja muszę tylko umówic). W pierwszy miesiąc pozyskałam 6 klientów. Od następnego miesiąca otrzymałem umowę o pracę - podstawa 2000 zł + prowizja za wyniki ponad limit, auto, telefon, komputer, grupowe ubezpieczenie na życie. Do tego otworzyli mi konto w banku, do którego mam firmową kartę - 1 000 co miesiąc na rachunku do wydania (paliwo itd). Fajne jest to zę tak naprawdę mogę kupić co chce, jeżeli dostanę na to fakturę. Nikt nei sprawdza co kupuje. Raz mi zostało niecałe 200 zł, to pytali czy dodać do wynagrodzenia, czy zostawić na przyszły miesiąc. Spoko. Pewniew sa lepsze oferty, ale ja nei dostałam w tamtym czasie lepszej. Niefajne jest to, że w pierwszy miesiącu można pracować i jak się nie zrobi limitu (mniej więcej 4 klientów), to zostaje tylko prowizja. Ale to było powiedziane od razu, także nie można mieć pretensji. Ogólnie jest ok, ale z klientami nie jest tak łatwo. Pomagać we wszytkim pomagają. Wydje mi się, że jak nic się nie zmieni, to chciałabym tu przynajmniej jakiś czas pracować. PS. A i raz na trzy miesiąc można nie zrobić limitu, a podstawę i tak zapłacą.
Stanislaw 2014-08-07 13:07
Jest ciezko. Ale fakt, ze 2 miesiace temu za jedna wieksza umowe dostalem prawie 4 tys. netto trzyma mnie w nadzei, ze ide w dobrym kierunku.
lipa 2014-08-09 16:21
Pracowałam u nich 1 miesiąc.Widać z tego,że sami piszą te opinie.Nie wierzcie w obietnice .U nich tylko buta i wykorzystanie ludzi.Nie chodzi o 3 ,4 faktury .
Tam nie zarobicie ,nie ma tam dla was miejsca.Tam wygrywa pycha i wykorzystanie człowieka.Wszyscy uciekają .Nie dajcie się .Cześc
lipa 2014-09-07 12:44
widać,że na wpisy odpowiada pracownik firmy.Niech powiedzą dlaczego odchodzą ludzie,dlaczego odchodzą pracownicy biurowi.Nie chcą samochodów ,pieniędzy i znakomitej atmosfery .Nie wierzcie w te ich brednie.Zarobki nie są dla agentów.Wystarczył miesiąc żeby to stwierdzić.Jest tylko bufonada i żenada.
Postaram się dotrzeć do ludzi którzy odeszli i namówić ich do wpisu.
były 2014-09-25 21:06
miałem przyjemność chwilę popracować, o cóż szczerze parę umów proforma zawarłem, ale podliczając wszystko do kupy karta firmowa to tak na prawdę forma wypłaty dla pracownika który firma może sobie odliczyć, spokojnie można dorwać sie na 1 próg ale pierwszy próg daje nam z kartą i prowizjami jakieś 1500 na czysto, a czeba się najeździć i to sporo podzwonić poumawiać, relatywnie mozna wiecej zarobić na zwykłej kasie, dodatkowo co dla mnie jest wielkim atutem nie przynosi się pracy do domu, nikt nie wydzwania od pon-ndz od 8-17 z pytaniami o wyniki, spróbowałem ale nie polecam zarobki niewspółmierne do włożonego wysiłku
kariera 2014-10-03 16:35
Firma z branży energetycznej zajmująca się produkcją energii elektrycznej oraz sprzedażą i wdrażaniem rozwiązań energetycznych dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych chętnie nawiąże współpracę z Grupami Sprzedażowymi, Managerami z zespołem, Przedstawicielami Handlowymi
Jeżeli posiadasz doświadczenie w sprzedaży oraz zbudowany zespół handlowców, pomysł na jego budowę , chęci do pracy w terenie? Zgłoś się do Nas, a przedstawimy Tobie naszą ofertę.
Proponujemy najwyższe stawki na rynku(podstawa, prowizje, auto), pomoc ze strony firmy, szkolenia i wsparcie doświadczonych handlowców. Zainteresowane osoby bardzo proszę o przesłanie kontaktu na adres mail: kariera@ecentrumhr.pl tak abyśmy mogli skontaktować się i przedstawić więcej szczegółów.
em 2014-11-30 15:31
Ciekawi mnie co to za samochody proponuje IDEA energy i jak sa one rozliczane? bowiem pracowałem juz w wielu firmach i bywa to różnie, czasem można używac do celów prywatnych, czasem trzeba odprowadzić na parking pod firme, paliwo czasem swoje, czasem kasa ekstra, czasem dystrybutor, czy karta paliwowa. Jak jest tutaj?
him 2014-12-06 19:51
dostajesz w zależności jakim sprzedawcą jesteś od 500zł na wydatki ...
prezenty dla klientów i paliwo ( ogólnie to Twoje wynagrodzenie tylko w ten sposób uciekają od podatku) forma karty, ogólnie nie polecam typ piramidy
POinf 2015-04-13 14:29
Nie dajcie się nabrać na niby nowe lepsze warunki od IDEA... Dziś i jutro mają rozmowy kwalifikacyjne... Szkoda słów i szkoda nerw... Tylko pycha i bufonada... No i te żałosne foto z whisky...
POinf 2015-05-13 01:37
Byku chyba jesteś od nich bo tak ładnie piszesz... lub przepisałeś tekst z ich strony... Prezes chyba nie dorósł do tej funkcji, patrząc na jego FB...
Mike Tyson 2015-06-19 20:00
POinfo - anonimowe hejtowanie w "internetach", to iście wybitny pokaz dojrzałości ;) Mam szczerą nadzieję, że mimo braku społecznej przydatności, znajdziesz kieeeedyś jednak jakieś bardziej ambitne zajęcie i poświęcisz wówczas odrobinę więcej czasu na dokładanie się do krajowego PKB, zamiast wylewać w sieci swoją życiową frustrację z własnego życiowego nieudacznictwa :) Jakie to typowe... sukces w oczy kole (jak to mówią) :) Pocieszę Cię... podobno Prezes swoją piękną BMW 7 ostatnio trochę przerysował ;) Może będzie Ci lepiej na sercu jak przeczytasz :)
lipa 2015-07-26 08:21
Widzę po paru miesiącach ,że nic się nie zmieniło. O pozytywach pisze kierownik biura .Ludzie jak odchodzili tak będą odchodzić .Prezes bufon i nie liczy się z ludźmi.
Poinf 2016-02-21 21:45
Robią szkoleni, żeby uczyć jak mydlić oczy och przyszłym kontrahentom. Tam Prezesik niby liczy się tylko z jedną osobą niejakim Dawidem K. teoretycznie najlepszym Dyrektorem... Oni z tego co obserwuje to praktycznie razem robią... Jka dla mnie takie włażenie w 4 litery Prezesowi...
Jejku jejku 2016-02-23 00:02
Uśmiałem się czytając ten jad :D Chłopaki zarabiają przyzwoite pieniądze, dobrze sobie radzą z tego co wiem. Dają samochody handlowcom, opłacają biura dla ludzi, paliwo itd. Tych klientów, których znam z Sieradza i Łodzi, to zadowoleni. Nikt nie narzekał. Dużo pozytywnych rekomendacji nawet na www. W czym macie problem ludzie? Sami internetowi bohaterzy :D Michał, Dawid trzymam kciuki. Powodzenia! ;) PS. Chociaż pewnie tu i tak nie zaglądacie w takie miejsca, bo macie ciekawsze rzeczy do robienia. Pozrawiam Was :) Łukasz R. - Łuki ;-)
zlo 2016-02-28 22:50
Wystarczy jechac do Złoczewa i okolic żeby wiedziec co sobie ludzie myślą o Dominiaku lub porozmawiac z ludzmi, ktorzy z nimi sprzedawali OFE metody Dominiaka nie były dokoncs zgodne z przepisami danej spolki...
LOpezz 2016-02-29 10:59
Jesteś ich ziomkiem, więc dlatego piszesz takie rzeczy o nich. Można zauważyć, niejaki Dawid K. włazi w 4 litery Dominiakowi zawsze... i nie tylko również robi to Tomasz B... Jak ktoś tutaj kiedyś to ładnie ujął tam Panuje bufonada:)
LOpezz 2016-03-21 21:16
Może teraz się poprawili, ale ja nie słyszałem dobrej opinie, od osoby która ich dobrze zna:) a po drugie tez gadałem z ludzźmi co dla nich pracowali...
Piotrek 2016-03-22 08:05
Sprzedaż to sprzedaż... nie każdy ma charakter i zacięcie. Znam kilka osób, które pracuje tam na pewno ponad rok i bardzo dobrze zarabia, auta firmowe itd. Ale znam też takich co przyszli i wyszli. Ja się do sprzedaży nie nadaję, ale jak ktoś bardzo chce szybko i dobrze zarabić i jest ambitny, to na pewno 5-10 tys. netto się da tam zarobić.
LOpezz 2016-03-28 12:54
Jak Prezes jest taki bogaty to mógłby zmienić sobie BMW bo to jego juz ma ponad 237 tys. km przejechane. Wkońcu nowa Beemka serii 7 się pojawiła o oznaczeniu G 011...
LOpezz 2016-04-09 12:40
Z tego co wiem to przez pierwsze 3 miesiące umowa zlecenie i wynagrodzenie prowizyjne. Potem najchetniej chca zeby zalozyc dzialalnosc gosp. Mozna tez bylo miec podstawe 2000 zl ale wtedy nie dalo się bardzo dużo zarobić. Oczywiscie swoj telefon i swoje auto musisz mieć. Widzialem tez jeszcze, ze teraz dyrektor Idea Energy mieszka w Lodzi natomiast Prezes Dominiak w Sopocie. Ostatnio dyrektor rekrutowal na stanowisko przedstawiciela b2b on natomiast proponwal umowę o prace, umowę zlecenie lub działalnośc gosp. Kiedys nie dawali auta sluzbowego, natomiast teraz chwalą sie ze po 3 miesiącu dają Skode Superb to pewnie bedzie ta drugiej generacji. Kiedys jeszcze dawal Dominiak 1 000 zl który można było zuzyc obojętnie na co byle żeby mieć faktury... Myślę ze to była pewna część wynagrodzenia przez kuriera dało się podatki ominąć.
antek 2016-05-05 08:57
a jak swoje auto to waszka i reszta są terminowo bez problemu rozliczane? napiszcie proszą szczerze. dla córki myslę o infolinii dla was - dobre prowizje są?
Zostaw swoją opinię o IDEA Energy - Łódź
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie IDEA Energy