logo Metrohouse S.A.

Metrohouse S.A.

Wrocław

Opinie o Metrohouse S.A.

Mirek 2014-05-21 16:27:21
To jak tłumacza wysokość wynagrodzenia, bo chyba pytałes i podali jakis konkretny powód, przeciez wszystko musi byc zgodne z umową.
1
były agent 2014-06-03 22:14:22
Witam, właśnie zakończyłem współpracę z Metrohouse we Wrocławiu. Zarobki żadne, transakcje sporadyczne, szkoleń nie ma wogóle.(usunięte przez administratora)
mniej niż ZERO 2014-06-10 22:34:47
Potwierdzam zasadniczy fakt, że w tym biurze nic się nie dzieje, klienci to prawdziwa rzadkość, a transakcje odbywają się rzadziej niż sporadycznie, bardziej opłaca się siedzieć w domu.
90% osób rezygnuje w przeciągu kilku dni od rozpoczęcia współpracy, mnie też się nie udało, po trzech miesiącach pracy bez żadnej transakcji oraz bez stałego wynagrodzenia zrezygnowałam.
Ogólnie to bardzo negatywnie wspominam tamten stracony czas.
Mirek 2014-06-20 17:49:58
Co macie na mysli piszac, że zarobki sa żadne, chyba jednak metrohouse płaci i to pewnie nie mało. Naprawdę tak kiepsko jest ze szkoleniami?
2
kasiak 2014-07-14 21:58:45
Ostrzegam wszystkich przed pracą w agencji nieruchomości Metrohouse na Krzykach we Wrocławiu. Stanowisko na które aplikowałam nazywało się MULTI AGENT, i jak się okazało po trzech miesiącach otrzymałam wynagrodzenie w wysokości ZERO, zresztą nie tylko ja, transakcję w tej agencji to naprawdę żadkość, szkoleń nie było żadnych, a poza tym bardzo zła atmosfera w firmie, cały czas kłótnie między agentami o klientów, przekleństwa, itp.
Najgorszą rzeczą w tej agencji to KUPUJĄCY NIE PŁACI PROWIZJI, przy tym systemie obsługi klientów, oraz bez stałego wynagrodzenia, tylko prowizja, mało komu udaje się przebić, biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie koszty obsługi klienta (paliwo, telefon, itp.) pokrywa agent.
artur 2014-08-02 22:53:41
Atmosfera we wrocławskim oddziale Metrohouse przebiła dno!!!
Agenci okładają się po buziach (oczywiście zawsze chodzi o pieniądze),
na porządku dziennym jest okradanie się przez agentów z klientów i ofert,
ciągłe krzyki i płacze. Poza tym w tej firmie nikt nie zarabia pieniędzy, stąd dosłownie każdy orze jak może, brak zasad, istna dzungla.
Masz niby zagwarantowaną tylko jakaś małą prowizję i nerwy czy coś sprzedaż lub wynajmiesz,jak Ci się nie uda to jesteś na minusie, stąd w tej firmie panuje ogromna rotacja pracowników,99% osób rezygnuje po 1 miesiącu!!!
OSZUKANI PRZEZ METRO HOUSE 2014-08-13 22:28:37
Osoby oszukane przez Metrohouse we Wrocławiu (nie wypłacona prowizja, zabrane oferty, zabrani klienci, wypowiedziana umowa bez powodu) prosimy o pilny kontakt.
Aktualnie jesteśmy w trakcie przygotowania pozwu zbiorowego przeciwko tej szemranej Agencji.
Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
(usunięte przez administratora),, oszukaniprzezmetrohouse@gazeta.pl
3
były doradca MH 2014-08-25 23:06:50
Uważajcie na nowy oddział franczyzowy Metrohouse we Wrocławiu przy ul. Swobodnej (okolice Dworca PKP/PKS i Arkad Wrocławskich).
Co innego zostało mi obiecane na rozmowie kwalifikacyjnej, a co innego okazało się w rzeczywistości. Prawda jest taka że pracujesz na umowie śmieciowej bez stałego wynagrodzenia i bez ubezbieczenia (nie odprowadzają składek do ZUSu), tylko na prowizji. Najgorsze jest jednak to że golą swoich agentów jak barany z tej i tak już nędznej prowizji (jest dużo kar umownych, dzięki temu potrącają różne kwoty z prowizji), z której nie da się przeżyć we Wrocławiu, już nie mówie o miesiącach w których nie przeprowadzisz żadnej transakcji, bo wtedy to jesteś na grubym minusie.
Na koniec dodam jeszcze fakt, że przeciwko Metrohouse we Wrocławiu toczy się mnóstwo spraw w sądzie z byłymi już agentami, którym z różnych powodów nie wypłacono prowizji za ciężką pracę.
UWAŻAJCIE NA TĄ FIRMĘ JEŚLI NIE CHCECIE PRACOWAĆ ZA DARMO.
jarosław 2014-08-29 21:18:11
Dajcie sobie spokój z pracą w biurze nieruchomości Metrohouse. Tak naprawdę ta szemrana firemka niczego nie gwarantuje, tj. pracujesz na umowie śmieciowej bez ubezpieczenia i bez stałego wynagrodzenia, tylko sama jakaś nędzna prowizja. Ja już nie miałem nerwów aby tam dalej pracować, poza tym cały czas dokładasz ze swojej kieszeni, o zwrocie kosztów paliwa czy też biletu miesięcznego możesz zapomnieć i najważnie przy rozliczeniu czeka Ciebie niespodzianka tj. ile Tobie obetną z prowizji bo ktoś musi przecież sponsorować reklamę ...
99% agentów rezygnuje już po paru dniach współpracy. MEGA ROTACJA.
adik 2014-08-30 19:58:04
Metrohouse w swoich ogłoszenia o prace chwali się statystykami. Pisza, że ich firma to ponad 70 oddziałów własnych i franczyzowych, kilkadziesiąt tysięcy klientów rocznie, sprzedanych prawie 5000 nieruchomości za naszym pośrednictwem w 2013 roku za łączną kwotę 1,3 mld zł. Na mnie to zrobiło wrażenie, ale po tutejszych komentarzach nie wiem co robić.
Oszukana we Wrocławiu 2014-08-30 22:38:30
Ostrzegam wszystkich przed ofertą 0% Prowizji od Kupującego w biurze Metrohouse we Wrocławiu. Jest to istra fikcja, zgłosiłam się do nich bo chciałam kupić mieszkanie bez prowizji, po transakcji otrzymałam od nich wezwanie do zapłaty na 10500zł!!! Istny koszmar, windykacja do mnie wydzwania po 30 razy dziennie, nawet o 6 rano !!! Proszę pilnie o pomoc, gdzie mogę się zwrócić z tym problemem?
1
zbigniew 2014-09-01 22:47:54
Współczuje agentom biura nieruchomości Metrohouse we Wrocławiu, bardzo mi ich żal.
Wymienie mankamenty tej ... firmy:
- brak szkoleń (wyznają zasadę: nie masz gępy pytać się innych)
- brak ubezpieczenia (umowa śmieciowa bez składek do ZUS)
- brak stałego wynagrodzenia (tylko nędzna prowizja)
- nędzne traktowanie przez kierwonictwo (wyzwiska, oblegi od matołót)
- zero współpracy między agentami (non stop agenci podbierają sobie klientów)
- szykanowanie pracownikow jeden drugiego sprzedaje kierownikowi
- brak zainteresowania pracownikiem i brak integracji w firmie.
- poziom wiedzy agentów poniżej krytyki
- kierownictwo to w 100 % tumany
- dojazd do klienta na własny koszt (nie zwracają za paliwo, nie zwracają za bilet miesięczy)
- połączenia telefoniczne do klientów też pokrywasz ze swojej kieszeni
- dużo spraw w sądzie z byłymi agentami o zapłatę wynagrodzenia (albo nie płacą albo obcinają z wynagrodzenia, zawsze jest jakiś powód ...)
- bardzo dużo spraw w sądzie z klientami naciągniętymi na 0% prowizji od kupującego (jak zawsze miało był bez prowizji, a wyszło do zaplaty klientowi 3%+VAT)
- MOBBING
- MEGA ROTACJA W FIRMIE, CODZIENNIE KTOŚ SIĘ ZWALNIA!!!
marzena 2014-09-11 22:19:13
Uważajcie na Metrohouse we Wrocławiu. Oddział ten ma ogromne problemy finansowe i nie tylko takie. Na porządku dziennym są wieczne spory z agentami i klientami krórzy niby nie mieli płacić prowizji, a otrzymali wezwania na ogromne kwoty do zapłaty. Rotuje 90% agentów w bardzo krótkim czasie.
Ostrzegam przed nimi.
Były Agent 2014-09-13 20:42:45
Trzymajcie się od nich z daleka. Metrohouse dołuje i to ostro.
Uciekają agenci, uciekają klienci, wszyscy wiedzą dlaczego ...
Przeciwko Metrohouse we Wrocławiu toczy się wiele spraw w sądach.

Jeśli nie lubisz niemiłych niespodzianek, to na pewno trzymaj się od Metrohouse z daleka.
Były Agent,
1
Anna 2014-09-20 11:03:53
Do mnie zadzwonil wlasnie pan, w celu zaproszenia mnie na rozmowe. W zwiazku z tym, ze swoje cv wyslalam parokrotnie do firm, ktore rozczarowaly mnie propozycja pracy, postanowilam na wstepie zadac dwa najbardziej nurtujace mnie pytania. Pan odpyskowal mi ze to on jest od zadawania pytan. Na co mu odpowiedzialam, ze skoro ma takie podejscie to mu bardzo dziekuje za wspolprace. Chyba pan epoki pomylil :)
bylaagentka 2014-09-20 20:42:07
Witam chciałabym ODRADZIĆ WSZYSTKIM PRACĘ W METROHOUSE we Wrocławiu przy ul. Swobodnej. Jest to firma zajmująca się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, która NIE wypłaca pensji a ściślej mówiąc obcina pensje tj. prowizje, które są przez Ciebie wypracowane. Znam dużo ludzi którzy NIE DOSTALI NAWET 1/5 TEGO CO ZAROBILI!!! Już nie wspominając o stałym wynagrodzeniu i ubezpieczeniu, którego NIE MA, istne zeroo...
Szkolenia trwają zwykle kilka minut ...
Biorą wszystkich, bo wiedzą że człowiek nie jest w stanie przepracować ich normy a podpisujesz papier że dostaniesz ponad połowę mniej pieniędzy jak nie wyrobisz normy. NAWET JEŚLI JĄ WYROBISZ ONI BĘDĄ STARALI CI SIĘ UDOWODNIĆ ŻE TEGO NIE ZROBIŁEŚ!!! Zazwyczaj ich ogłoszenie to "super praca dla osób ambitnych" ITP... NIE ODDADZĄ CI TWOICH CIĘŻKO ZAROBIONYCH PIENIĘDZY!!! Nie oszukali tylko mnie ale na prawdę WIELE OSÓB!
Firma znajduje się na Krzykach, przy ul. Swobodnej, koło Dworca PKP/PKS.
NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!
Nie licz na dobrą wypłatę oni chcą ... niedoświadczonych młodych ludzi poszukujących pracy.
ppw 2014-09-26 22:38:25
Jestem w podobnej sytuacji. Pracuję tam od dwóch dni. Na rozmowie obiecywano mi zupełnie co innego niż wyszło teraz. Na dodatek w bardzo sprytny sosób doprowadzili do podpisania przez nas umowy i dopiero dzisiaj podczas rozmowy z innymi doradcami okazało się, że jest taki zapis:

"Odpowiedzialność
1. w przypadku naruszenia przez Zleceniobiorcę § 4,6 Zleceniobiorca będzie zobowiązany do zapłaty na rzecz Spółki kare umownej w wysokości 50 000 zł za każde naruszenie"
§ 4 i 6 dotyczy poufności i zakazu konkurencji przez rok od zakończenia współpracy.

"2. Biorąc pod uwagę zakres czynności oraz szkoleń organizowanych przez Spółkę na rzecz Zleceniobiorcy, jeżeli w okresie 3 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy którakolwiek ze stron wypowie umowę z przyczyn leżących po stronie zleceniobiorcy, zleceniobiorca zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz spółki kary umownej w wysokości 4500zł"

czy mozna się z tego jakoś wyplątać? proszę o pomoc!
seweryn 2014-09-28 16:12:54
@ppw, no niestety, ale raczej szanse sa nikłe, podpisałes to masz, na przyszłość proponuje bardziej wnikliwie przeczytac umowe, nawet poprosić o wcześniejsze wysłanie jej na maila, czy też zabranie na dzien do domu, aby podpisać. Teoretycznie podpis powinieneś składać na każdej ze stron umowy, jeśli tego nie zrobiłeś, to możesz próbować coś wskórać...
1
kalik 2014-10-18 19:44:26
Obecnie firma poszukuje miedzy innymi na stanowisko Doradca ds. Klienta Sprzedającego Nieruchomość (Miejsce pracy: Wrocław). W ogłoszeniu napisali, że zadbają o mój profesjonalny rozwój – mają podobno autorski, unikalny system szkoleń, będę mieć stałe wynagrodzenie + prowizję oraz abonament medyczny i sportowy. Ile w tym jest prawdy?
ostry kisiel 2014-12-15 12:35:51
hejka ludzie, jestem z wrocka i szukaM pracy na szybko, najlepiej jakbym znalazł jeszcze przed nowym rokiem. czy ta oferta w metrohouse jako doradca ds. klienta sprzedającego nieruchomośc. po pierwsze, jakie wynagrodzenie jest netto i ile procent się dostaje od kontraktu ewentualnego? liczę tylko na rzetelne i prawdziwe opinie
1
nie polecam 2014-12-29 20:53:50
Fakty są następujące:
Zasuwasz na samej prowizji ok.7-15%, własnm samochodem, paliwo za własne pieniądze i nie daj Boże niech ci się coś stanie, wypadek itp, nie masz żadnego ubezpieczenia. Do tego zawierasz śmieciową umowę, sprzeczną z kodeksem cywilnym, np. roczny zakaz konkurencji po odejściu (bez żadnej rekompensaty finansowej), a jak odejdziesz do innej agencji i sprzedasz mieszkanie klientowi, którego nigdy wcześniej na oczy nie widziałeś i okaże się, że jest on zarejestrowany w bazie Metrohouse to dostajesz 50 000 (pięćdziesiąt tysięcy !!!) KARY !!! Weź się potem i sądź z całym Metrohouse...Cały kontrakt jest naszpikowany wysokimi karami - za nie wprowadzenie potwierdzenia do systemu,za nie oddanie umowy na czas, itd, itp... Jak nie podpiszesz to możesz pracować bez umowy, ale wtedy zapomnij o rozliczeniu w razie transakcji...
metro szajs 2015-01-26 20:45:06
Ja równieź miałem tą nieprzyjemność pracować w biurze nieruchomości METRO HOUSE we Wrocławiu przy ul. Swobodnej (obok Arkad Wrocławskich) i prawda jest taka że tak pięknie i kolorowo jak w ogłoszeniu to nie było. Jak ktoś ma dużo wolnego czasu i nie potrzebuje pieniędzy, to jest to praca dla niego.
Bardzo ważne, aby dokładnie przeczytać umowę śmieciową przed podpisaniem, ponieważ zawiera bardzo dużo kar umownych i nie tylko ...
Brak stałego wynagrodzenia, sama niska prowizja, brak ubezpieczenia i zakaz podjęcia pracy w innym biurze po zwolnieniu się, to niestety kłody pod nogi na przyszłość.
A widząc jaka jest rotacja ( w przeciągu 3 miesięcy przewinęło się ponad 50 osób) to niestety to biuro nie ma prawa bytu na polskim rynku.
metro szajs 2015-01-26 20:50:04
Ja równieź miałem tą nieprzyjemność pracować w biurze nieruchomości METRO HOUSE we Wrocławiu przy ul. Swobodnej 3 (Aquarius Center - obok Arkad Wrocławskich) i prawda jest taka że tak pięknie i kolorowo jak w ogłoszeniu to nier było. Jak ktoś ma dużo wolnego czasu i nie potrzebuje pieniędzy, to jest to praca dla niego.
Bardzo ważne, aby dokładnie przeczytać umowę śmieciową przed podpisaniem, poieważ zawiera bardzo dużo kar umownych i nie tylko ...
Brak stałego wynagrodzenia, sama niska prowizja, brak ubezpieczenia i zakaz podjęcia pracy w innym biurze po zwolnieniu się, to niestety kłody pod nogi na przyszłość.
A widząc jaka jest rotacja (w przeciągu 3 miesięcy przewinęło się ponad 50 osób) to niestety to biuro nie ma prawa bytu na polskim rynku.
zwolniony przez Metro House we Wrocławiu 2015-02-02 21:51:49
Kierownik Metro House we Wrocławiu zwolnił mnie jak dowiedział się że szykuje się transakcja sprzedaży mojej oferty, żeby zgarnąć moją część prowizji.
Co mogę w tej sprawie zrobić, proszę o pomoc.
oszukany 2015-02-13 20:53:05
Witam serdecznie. Jestem byłym agentem Metrohouse we Wrocławiu przy ul. Swobodnej 3 (obok Arkad Wrocławskich) i opiszę od podszewki dlaczego powinniście unikać tej firmy.
Po przepracowaniu pełnego miesiąca, pracowania jak wół dostałem informacje od mojego kierownika, że musimy się rozstać, podajac powód, że jego zdaniem "naubliżałem", klientce po odbytej rozmowie, co było kompletną bzdurą. Także zostałem zwolniony natychmiast, przychodząc po swoją zapłatę za przyjęcia ofert, usłyszałem pogróżki o "karze umownej" 3000zł, wynikającej z umowy o dzieło, a dokładniej z regulaminu który nie został mi wręczony, nie dostałem swojego wynagrodzenia. Unikajcie tego oddziału jeśli możecie.
ostrzegam przed Metrohouse WROCŁAW 2015-02-28 19:22:48
nie dajcie się zbajerować ogromnymi zarobkami,
Metrohouse we Wrocławiu nie inwestuje w agenta złamanego grosza,
szanse na zarobienie tam jakichś pieniędzy są równe zeru,
wystarczy popytać resztkę agentów Metrohouse ile robią transakcji i w związku z czym ile zarabiają,
Prawda jest bolesna
obiektywny 2015-03-02 15:00:59
Spoko, gratuluję wiedzy, przy Swobodnej jest firma - matka, przeniosła się ze Sztabowej, a na Sztabowej powstała firma franczyzowa, gdzie jest inny zarządca- własciciel, więc i warunki i obsługa klienta jest na zupełnie innym poziomie
Gibon 2015-03-08 00:00:08
Ojoj - a nie pominęliście Państwo czasem pośrednika?
mega rotacja w metrohouse 2015-03-28 19:34:33
w Metrohouse we Wrocławiu jest największa rotacja w naszej galaktyce
szkoda gadać, tam nikogo nie interesuje jak masz na imie bo na 99% i tak zrezygnujesz po pierwszym dniu.
Gorzej być już nie może.
kary w Metrohouse 2015-04-03 21:14:38
METRO HOUSE we Wroclawiu przy ul. Swobodnej stosuje bardzo niekorzystne umowy współpracy z agentami, niekorzystne oczywiście dla agentów, po pierwsze umowa zawiera mnóstwo kar umownych np. jak zrecygnujesz przed upływem 3 miesięcy to płącisz karę 3000 zł, po drugie w umowie jak zakaz konkurencji tzn. jak zrezygnujesz z pracy w Metrohouse i pójdziesz pracować do konkurencyjnego biura nieruchomości to płacisz karę 30 000zł !!! w ich umowie jest cała masa takich kar pieniężnych.
Następna sprawa to plan który musisz wykonać w miesiącu, jak nie wykonasz to oczywiście płacisz karę!!!
no i OGROMNA ROTACJA i ciągłe pretensje agentów że zostali wprowadzeni w błąd ...
były agent metro szajs 2015-04-08 21:34:48
MOŻESZ SIĘ NABAWIĆ NERWICY ORAZ DOZNASZ MOBBINGU LEPIEJ SZUKAJ PRACY GDZIE INDZIEJ
ostrzegam przed MH Wrocław 2015-04-20 21:46:02
Kto ma trochę rozumu w glowie niech omija te firmy szerokim łukiem, żałuję że nie uwieżyłam opiniom w internecie i podjęłam współpracę z Metrohouse we Wrocławiu przy ul. Swobodnej, największy błąd mojego życia.
Obcinki za konta, nie wypłacanie prowizji, ogólny balagan i brak profesjonalizmu. Opowiadają bajki o jakości obsługi a w realu obsuga jest rażąco niskiej jakości
paul 2015-04-23 20:54:29
Po kilku miesiącach odchodzę z biura franczyzowego . Ściema z wielkimi dochodami, godnymi prowizjami i tym ,że maja wielu klientów. Zabrano mi tez klienta z CRM i to koleżanka z jednego biura :( także widzę , że praca w Metrohouse na południu pokrywa się z Północą.Ściema także z profesjonalnymi szkoleniami .Nie zależy im ,wolą wielką rotację. Martwi mnie jednak bo wiszą mi jeszcze około kasę ,że będę musiał iść z tym problemem do sądu . No cóż , już dzisiaj idę pójdę do prawnika... dobrze ze kumpel ma biuro ,dobrze że mam znajomości w gazecie i panoramie -coś czuję ,że ostra walka będzie po tym co tu przeczytałem.
agent 2015-05-02 22:10:42
Moi drodzy jestem świeżo po zakończonej pracy w metrohouse we wrocławiu. Odradzam wszystkim którzy chcą się tam zatrudnić. Umowa śmieciówka o świadczenie usług. Przez okres 3 miesięcy nie możecie się zwolnić ponieważ twierdzą że ponoszą koszty pseudo szkolenia których tak naprawdę nie ma, wiec jak się zwolnicie w ciągu 3 miesięcy to zwracacie koszty. Poza tylko prowizją nie ma żadnej podstawy. Oczywiście na ta prowizję tez będziecie czekać do czasu aż klient sprzedający zapłaci a jak to w realiach bywa możecie czekać aż do skutku w nieskończoność. Nie ma innej opcji żeby wcześniej zapłacili za waszą wykonaną pracę. W moim przypadku było tak że w styczniu sprzedałam mieszkanie a w na koniec kwietnia dopiero otrzymałam prowizje bo tak długo się to ciągnęło. Nie liczcie na kokosy bo macie prowizje od prowizji brutto także netto to zaledwie grosze. Ściemą jest to co proponują bo tak naprawdę zrobią coś na początku jak ten sprzedający podpisze z nimi umowę żeby niby widział ze coś się robi w ich sprawie i na tym koniec. Nie podejmujcie tam pracy bo nie zarobicie. Dojazdy do klientów na własną rękę nie ma żadnych zwrotów kosztów. Podsumowując to pracuje się tam prawie za darmo dokładając do interesu. Poczytajcie te opinie które są prawdziwe bo większość się pokrywa i przekłada na rzeczywistość. Odradzam pracę w metrohosie.
paul 2015-05-08 21:36:15
zarobki takie ze na przyslowiowe waciki nie starcza a krotko piszac praca tam wyglada tak: przyjmuja cie musisz przyjac do bazy jak najwiecej nieruchomosci potem i tak ci zlotowki nie zaplaca dopoki czegos nie sprzedasz jak sprzedasz mieszkanie to dostaniesz polowe najnizszej krajowej minus to to ci obetną bo zawsze jest jakiś pretekst np. klient niezadowolony i pewnie bedzie musialo ci to wystarczyc na 3 miesiace minimum zanim znowu jakies sprzedasz. tak jest w metrohouse!
paul 2015-06-21 19:01:47
jak to bywa w takich firmach jak ta Metrohouse, że są różne przeciwności losu, ale ogółem ludzie pracujący nie mogą aż tak narzekać. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w tej firmie to można aplikować na stanowisko Doradcy do spraw nieruchomości we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi, a także jako specjalista do spraw sprzedaży w Jaworznie i agent nieruchomości w Kaliszu
były agent podaży 2015-07-03 10:56:29
Cześć, sam pracowałem w MH pół roku i oto co zaobserwowałem...
Sam na początku narzekałem na to wszystko, też mi wiele rzeczy nie pasowało, jednak po ponad pół roku widzę sprawę z innej perspektywy:

Wszyscy piszą o karach, o tym jak to jest źle, ale jeszcze nie słyszałem, żeby ktokolwiek te kary płacił. Osobiście wg umowy przy zakończeniu współpracy powinienem płacić kupę kasy za niedostarczanie umów i niewprowadzanie ofert na czas. Wiele osób dobrze wie, że święte nie są i gdyby nie dobra wola WK to by płaciły słono. Pełno ludzi narzeka na niskie prowizje, a co do kasy, warunki są jasne w umowie, jak ktoś nie czyta ten sam sobie szkodzi i później budzi się z ręką w nocniku, bo myślał, że będzie inaczej... Jedyne co mnie zdziwiło to obcinanie "podstawy", w zależności od ilości pozyskanych nieruchomości, co MH sprytnie dodało do umowy pod koniec pierwszego miesiąca (wg umowy ma prawo zmieniać ją dowolnie jednostronnym oświadczeniem woli), ale ok, można na to przymknąć oko - to jest logiczne - opier**lałeś się to nic nie dostaniesz, w końcu firma zarabia dzięki Twojej pracy. Co do ucinania wynagrodzenia - ani razu bezpodstawnie nie ucięto mi prowizji, przy czym podkreślam słowo bezpodstawnie, bo jak jesteś fair i robisz to, co do Ciebie należy to dlaczego miałby ktokolwiek Ci cokolwiek ucinać? Rzeczywiście było kilka mankamentów - "mobbing", a raczej opi**dol był tam codziennością - jak dyrektor miał zły dzień to utrudniał pracę innym np. zmieniając hasło do programu, w którym wprowadza się oferty - zachowanie dziecinne, obniżające wręcz autorytet przełożonego, co skutkowało tym, że gdy nie groził (zwolnieniem/karami), nie krzyczał to nikt go nie brał na poważnie i tak w koło Macieju. Ci co uważniejsi czytali między wierszami i byli w stanie zauważyć schemat i się tym olaboga "mobbingiem" nie przejmować przy okazji wynosząc coś dla siebie. Z drugiej strony agenci - komunikacja była tragiczna, w momencie gdy jeden zespół wprowadzał 200 ofert sprzedaży miesięcznie, drugi zespół wiedział o istnieniu 40, a klientów zaprowadził na 20, niektórzy zachowywali się jak święte krowy, które wiedzą wszystko od Ciebie lepiej. Nie wiem jak z tym wszystkim jest teraz, bo de facto zmienił się właściciel oddziału, ale ogólnie pracę wspominam miło - może nie pod kątem finansów, ale pod kątem nauki i kontaktów. Pozdrawiam byłych współpracowników. ;)
4
jacek 2015-08-19 16:22:40
Czytam opinie o tej firmie i wydaje mi się, że @były agent podaży ma rację, bo jednak jeśli są kary to musi by,ć jakiś powód, jak pracujesz dobrze to masz z tego tylko zyski, poza tym jak się pracuje 1 dzień a miesiąc to jest różnica, więc nie warto wysuwac pochopnych wniosków. Widziałem od nich oferte jako stażysta, nie wiem czy ktoś może mi ją polecić
werf 2016-01-09 14:49:52
no czesc forumowicze ja wiem ze teraz firma METROHOUSE S.A. szuka do zatrudnienia doradcy do spraw nieruchomosci w kilku miastach w Polsce m.in. Gdańsku
1
kazadi 2016-01-25 15:38:02
Metrohouse to znana agencja nieruchomości, standardowo można się umawiac na oglądanie mieszkania, nic to nie kosztuje. Dopiero przy podpisywaniu umowy wstepnej płaci sie połowe prowizji i drugie pół po akcie notarialnym. W swojej ofercie maja naprawdę sporo ciekawych mieszkań.
paul 2016-03-15 18:15:16
to prawda, że metrohosue odnośnie przedstawiania swoich nieruchomości prezentuje się naprawdę dobrze. Widziałem że przy okazji poszukują właśnie masy doardców
lider 2016-03-17 19:14:08
poszukują bo rynak nieruchomości bardzo teraz się rozwija, wbrew kryzysom jest popyt, a jednocześnie rynek jest nasycony i trzeba go zdobywać zatrudniając sporą liczbę fachowców
bluzakik 2016-03-20 16:07:14
no, rynek nieruchomości idzie jak burza! z przerażeniem patrze jak coraz to nowe osiedla powstaja nieopodal mojego bloku...Widze ze szukają Doradcy ds. Nieruchomości - powiecie coś o tym stanowisku?
1
były agent 2016-05-02 20:37:03
Oddział Metrohouse we Wrocławiu stracił możliwości operacyjne. Tam już prawie nikt nie pracuje, wszyscy agenci dali nogę jak zaczęło się źle dziać w biurze. Rotuje tutaj 99% agentów !!!!! Choć spotkać można i takich durniów co od miesięcy i kwartałów nie mieli żadnych transakcji. Firma dawno już opieprzyła własny ogon i teraz nie za bardzo ma pomysł na przeżycie.
Daj Boże niech ich cholera weźmie, bo wciąż pakują na minę kolejnych naiwnych, którym wmawiają, że tam się zarabia. Niestety są to tylko perfidne kłamstwa!
Jeszcze chwila i padną. Ludzie! Z dala od tego czegoś! Ani tam roboty nie ma godnej, a i kupować przez nich strach.
Omijajcie tego bankruta szerokim łukiem!!!
Domek 2016-05-02 21:19:15
Bardzo dobra firma, jedna z lepszych na rynku pozdrawiam
krzysiek 2016-05-05 15:41:51
Pierwsze słyszę. Chyba pracujemy w dwóch innych firmach :)Na brak transakcji nie mogę narzekać, ale jest to kwestia mojej własnej pracy - od tego zależy zarobek.
fakty 2016-05-17 21:21:02
METROHOUSE WROCŁAW to po prostu mega porazka, tam sie nic nie dzieje, tam nie ma żadnych transakcji, istna wegetacja i czekanie nie wiadomo na co ...
MEGA ROTACJA, codziennie ktoś się zwalnia, firma już nie ma kasy na reklamę i na czynsz,
szukają jelenia na umowę śmieciową na samej marnej prowizji!
Odradzam wszystkim,
tadeusz 2016-05-21 19:52:33
firma Metrohouse poszukuje do Radomia na stanowisko doradca ds nieruchomości.Oferują szkolenia wstępne i szkolenia podnoszące kwalifikacje a także niezbędne narzędzia pracy – laptop, telefon komórkowy i aparat fotograficzny. @krzysiek nie wiesz co słychać w tym oddziale ??
exagent 2016-07-30 20:24:34
W Metrohouse we Wrocławiu wszyscy agenci zwolnili się po tym jak zaczęło dziać się bardzo źle w tej firmie.
Zdecydowanie odradzam tam pracę w roli agenta, w ogóle to odradzam pracę tam w każdej roli ...
szoszona 2016-09-29 17:37:44
nie zwolnili się tylko uciekli z bazą klientów i oddział odbudowuje się teraz na nowo
Zostaw swoją opinię o Metrohouse S.A. - Wrocław
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Metrohouse S.A.