Opinie o allegro.pl - Allegro w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grupa Allegro Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Grupa Allegro Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Allegro Sp. z o.o. w Poznań

niedoszły kandydat

Firma praktykuje wredny rodzaj rekrutacji w formie "zadania domowego". Wredny bo pochłania nieproporcjonalnie więcej czasu kandydata niż firmy. Coś takiego spotyka się w startupach, i innych biednych/słabo zorganizowanych tworach nie mogących pozwolić sobie na normalną rekrutację.

O.O
@niedoszły kandydat

Kto ma równo pod kopułą, ten nie robi "prac domowych". Kilka(naście) godzin zmarnowane, kończące się brakiem feedbacku i wątpliwościami, czy to zadanie było źle zrobione, czy mail nie doszedł, czy może rekrutacja została wstrzymana. A nawet jak się przejdzie do kolejnego etapu, to się okazuje, że oczekiwania obu stron co do charakteru stanowiska są odmienne. Testy z algorytmów na ustalony z góry czas to max, na co się decyduję przy rekrutacjach. Jeśli prace domowe kiedykolwiek staną się normą, to chyba znak, żeby zmienić branżę :)

Miras

Pracuje od 2 miesięcy, jest ok, wiem że inni mają więcej.niz ja czyli ponad 12000/m-c,praca sprawiająca przyjemność, właściwie to niewiele robię, mam szablony odpowiedźi jakich mam udzielać, zatem kopiuje i wklejam, jeśli pojawią się problem to przekazuję komuś innemu na zasadzie splawienia. Zasada jest ze klient ma zawsze rację, nawet gdy jej nie ma, zatem końcowa decyzja musi być na korzyść klienta. Jeśli sprzedawca jest odporny wnioskuję a raczej sam podejmuje decyzje o blokad ie konta, po 2diach sprzedawca miękkie a ja wykonuje plan. Nie jest to trudna praca, wystarczy robić tak jak chce allegro.

Martysia

Co się mogło stać z ranga tego stanowiska przez te lata? Nagle piszesz o takim spadku płacy, że zaczyna on sięgać kwoty minimalnej? Jaki jest więc zakres obowiązków? parę lat temu praca ta była bardziej wymagająca? To jaki jest teraz zakres zadań za najniższą?

Kasia - staż

Ktoś już dostał jakiś feedback po teście na staż?

Niedoszły stażysta

Ja też ux i właśnie przyszła odmowa. Dajcie znać, jak Wam się udało i jak to dalej przebiega. Powodzenia!

Ogólnie polecam prace w Allegro. Mogliby trochę więcej płacić na start, bo przez to cześć osób, pomimo wysokich kwalifikacji, skutecznie jest podkradana przez konkurencję. Jednak zadania są jasno komunikowane, feedback regularny i obustronny. Kultura pracy na wysokim poziomie. Z perspektywy czasu mogę wyrazić się pozytywnie na temat firmy. Bawią mnie natomiast wypowiedzi wszystkich zjednoczonych i innych „pokrzywdzonych” sprzedawców. Słowa te kieruje do was - jesteście i śmieszni i (usunięte przez administratora) jednocześnie. Firma długo budowała wizerunek i pozycje, a wy ze swoimi „byznesami”, odsprzedając najczęściej chiński badziew po horrendalnej marży, staracie się edukować jak mają podchodzić do zarządzania. Gdyby wasze wątpliwej jakości przedsiębiorstwa były tak mądrze zarządzane, to po co byłoby wam Allegro? Spróbujcie bez nich! Mamy wolny rynek, go ahead! Firma stawia na klienta, ale uczciwi i rzetelni partnerzy nie narzekają. Niestety, takich jest dużo mniej i ich głos tonie w zalewie krzykaczy, którym nigdy się nie dogodzi. Mam do Was apel, zamiast kolejnego harnasia otwórzcie sobie książkę „bogaty ojciec biedny ojciec”. Nieskomplikowana lektura, która może zachęci was kiedyś do refleksji nad swoim życiem. Chciałbym żeby Polacy byli mądrym i bogatym narodem. A zainteresowanym pracą na Wierzbięcicach polecam uzbroić się w dobry angielski, głowę nastawioną na rozwój i trochę cierpliwości. Niemniej warto. Choć teraz jestem gdzie indziej, mam nadzieję że wrócę. PS. Pracowałem także w tym portalu z drobnymi ogłoszeniami, biuro nieopodal. Drobni nie tylko w kontencie, nie polecam przyszłym managerom CX, PX, Sales.

O.O

"Trzeba udowodnic ze sie zasluguje" - co ty chcesz wlasciwie udowadniac? masz umowe i masz realizowac zadania przydzielone przez przelozonego. Jak na starcie masz ustalona jakas kwote, to nie oczekuj po awansie dwu- albo trzykrotnej podwyzki. Nie podoba sie pensja? Czas zmienic chlebodawce. Zreszta kazdy bardziej doswiadczony pracownik wie jak wyglada to "udowadnianie" - praca w nadgodzinach, obmawianie kolegow za plecami i zabawa w biurowe intrygi. W tym fragmencie sam to zreszta ladnie opisales: "Rozmowę z przełożonym miałem co najmniej raz w miesiącu, gdzie obydwoje poruszaliśmy swobodnie tematy, których przy wszystkich nie warto." I na tym mozna zakonczyc wywody nt kultury pracy w Allegro.

Johnny Nowy wpis

Nie ma 100% pracy zdalnej. Kilka osób się przez to zwolniło. Firma nie dopłaca za dojazdy, nie stosuje dofinansowania do takich spraw. Coś na zasadzie masz być w biurze i tyle. Niektórzy pracowali dłuższy czas zdalnie, kilka lat (zatrudnieni jeszcze w pandemii) z doświadczeniem, ale niestety zrezygnowali gdy pracodawca nagle zmienił politykę i za "swoje" po prostu karze dojeżdżać do biura, a jak nie to robisz OUT . Poziom obsługi znacznie będzie spadał bo dla nowej osoby nauczenie się tyle tematów w dziale CX to choroszcz.

byla Nowy wpis
@Johnny

ten poziom juz spada od ponad 2 lat. Najlepsze osoby juz dawno zdazyly odejść, teraz odchodzą te które jeszcze moga znaleźć prace gdzie indziej.

Natalka Nowy wpis

Widzę, że wznowili oferty dla UX Designera. Faktycznie tak jak piszecie u mnie ta hybryda nieco koliduje, bo do biura trochę niestety mam. czy teraz po tym jak to full remote usunęli można liczyć na jakieś dopłaty do dojazdów? W opisie akurat o tym niczego nie widzę

Myślicie, że będzie można pracować w 100% zdalnie? Jak teraz patrzę po ofertach to widzę głównie przypis i hybrydzie. Interesowała mnie opcja dla Software Test Engineera, ale bardziej opcja z domu by mi odpowiadała. Po dłuższym stażu można?

RemoteFirst

Nie, możesz liczyć jedynie na 1 dzień pracy z biura tygodniowo. Choć domyślnym trybem jest hybryda, czyli obecnie chyba 3 dni z biura

Korpo Nowy wpis

Za dużo wydali na nowe biuro i zarząd wścieka się, że pracownicy nie chcą go używać. Samo biuro zamiast ścianek między pokojami ma zasłonki xD I nie da się tak wg. mnie pracować. Masa ludzi odeszła kiedy ogłosili że remote-only nie będzie bez super ważnych powodów (zdrowie etc.).

Mac

Dużo otwartych rekrutacji. Mimo spełniania wszystkich wymagań zawartych w ogłoszeniu nie zostałem zaproszony do kolejnego etapu. Korpo.

Xxc
@Mac

Pracowałam w allegro, krótko bo to faktycznie korpo do bólu, ale akurat Twojego komentarza nie rozumiem, a raczej nie rozumiem krytyki Allegro, bo Ciebie nie zaprosili na rozmowę. Przecież ludzie mogli również spełniać wszystkie wymogi + , mieć dłuższe doświadczenie, lepiej/inaczej przedstawić swoją osobę w CV itd.

Product Manager

Pierwszy etap to kontakt telefoniczny i umówienie terminu spotkania online na Zoomie. Pierwszy etap to spotkanie techniczne z PMami. Po pierwszym etapie telefon z feedbackiem, zebraniem informacji o wymaganiach finansowych oraz zaproszeniem na drugi etap czyli spotkanie z leaderami oraz HR. Dzień po drugim spotkaniu telefon z feedbackiem oraz ofertą.

1 etap: życiowe case studies sprawdzające wiedzę i umiejętności 2 etap: trochę case studies ale głównie rozmowa o doświadczeniu itp.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Konsultant w Dziale Wsparcia Sprzedaży z językiem czeskim
Polenergia Fotowoltaika S.A.
logo firmy Pracownik hali w markecie budowlanym Gorzów Wielkopolski
Gorzów Wielkopolski
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy Pomocnik lakiernika
Sońsk
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
Employee_to_be

Jak wygląda tryb pracy? W ogłoszeniach widzę że jest to hybryda, ewentualnie z dopiskiem "do ustalenia z przełożonym". Jak to w rzeczywistości wygląda?

RemoteFirst
@Employee_to_be

Zaleznie od zespołu możesz być w trybie: remote first (praca z biura średnio raz w tygodniu), hybryda (chyba 3 razy w tygodniu), office first lub office only. Nie ma możliwości pracy 100% zdalnej

Kandydatka

Allegro prezentuje najniższy standard rekrutacji. Po aplikowaniu na jakąkolwiek rolę nie otrzymuje się odpowiedzi zwrotnej. Nawet głupiej wiadomości automatycznej.

Ktokolwiek
@Kandydatka

Nie wiem jak teraz, ale w trakcie pandemii wewnętrznie tłumaczone to było tym, że zwyczajnie mają za dużo kandydatów i brak surowców na dawanie feedbacku każdemu z nich. Jeśli chodzi o samą decyzję (tak / nie) możliwe, że tłumaczą sobie to teraz tak samo, kto wie... Widziałem rekrutacje, gdzie potrafili przeciągać je nawet na długość do 2 miesięcy - rzadko, ale jednak. Na LinkedIn ogłosili właśnie event z dyskusją o Allegro w Czechach, więc tak jak w moim wpisie mówiłem, dalej wydaje się to być dla nich priorytet, a polacy to już dodatek ;)

Analityk

Czy macie jakiekolwiek opinie o pracy jako Data Analyst w Development Excellence, Advertising Excellence, itp.? Czy jest tak źle jak w innych działach, np. Customer Excellence? Są szanse na rozwój, podwyżki?

Były
@Analityk

Allegro placi dużo mniej rynek, w szczególności analitykom. Podwyżki są nędzne. Ponadto Firma woli dać awans tytularny niz sensowna podwyżkę, a i tak tytularnt dostają wybrani. Jest jeden, może dwa działy gdzie można się czegoś nauczyć. W pozostałych nic, a w części masz managerów którzy za zamkniętymi drzwiami dopuszczają się praktyk znanych z jamuszpolow.

Wanda

Jak to jest, że z reguły w niektórych ofertach są chociaż podane widełki placowe a teraz dla UX Designer’a już nie? o stolicy teraz myślę, wiem, że na Poznań też szukają. Czy podstawa będzie rożna ze względu na miejscowość?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Biorę udział rekrutacji do Allegro. Został mi wysłany mail z testem z angielskiego. Czego można spodziewać się po takim teście? Czy jest on w formie video, czy może są to jednak pytania zamknięte / otwarte. Niestety, z opisu nic nie wynika, a nie chce rozpocząć testu w dresie i zaskoczyć się formą video...

Sprzedający

Allegro to najgorsza platforma sprzedażowa na świecie!! Blokują bezpodstawnie konta sprzedającym. Dział supportu to porażka, nieraz trzeba czekać 10 dni na maila zwrotnego zeby przeczytac ze decyzja w sprawie konta jest nieodwołalna. Dodam tylko ze zrobili tak bo nie wpisalem numeru przesylki ????????. Są inne platformy lepsze do sprzedaży i z normalną polityką jak np. eBay.

Cześć, interesuje mnie określenie warunków zwłaszcza tych finansowych na stanowisku HR Controlling Specialist. Widzę ze bez doświadczenia z (usunięte przez administratora) na tym stanowisku można się przyjąć pod warunkiem, że ma się odpowiednie wykształcenie, z góry więc interesuje mnie omówienie wdrożenia i początkowych szkoleń. Pomożecie?

Haos

Firma praktykuje sprzedaż przez (usunięte przez administratora) którzy nie wywiązują się z umowy transakcji i czasu wysyłek.Po kontakcie z nimi olewają kupującego.I zamiatają problemy pod dywan.2 razy zakupiłem produkt za 5tys.Nie został wysłany ani nadany.Zalosna firma.Promujaca zakupy u (usunięte przez administratora)

Ktokolwiek

Niestety firma w ciągu ostatnich lat okropnie spadła jeśli chodzi o podejście do pracowników (z perspektywy developera), przed wejściem na giełdę mieli budżety na szkolenia, podwyżki, a teraz wszystko pompowane jest w rozwinięcie platformy za granicą, a polscy pracownicy są traktowani drugorzędnie. Ciekawostka dla planujących zgłosić się do firmy, nawet jeśli zrobicie wszystko jak trzeba, określony procent pracowników musi dostać najniższą ocenę półroczną, tzw. "getting there" i 2 takie wystarczą do zwolnienia. Sam proces awansów, czy też tego "getting there" niestety nie jest unormowany mimo tego, co mówią liderzy, mają niby spotkania, normy i ustalenia, a prawda jest taka, że jak jesteś kolegą lidera, to możesz dostać awans i za ładne oczy - wiem, bo wielokrotnie musiałem po takich ludziach poprawiać kod mimo bycia niżej na drabinie niż oni :). Jeśli lider Cię nie lubi, albo ma "kija w (usunięte przez administratora) to niestety, ale widziałem i gości, którzy mieli w firmie 5,6 i więcej lat doświadczenia (i ogarniali dobrze), a nie mogli awansować na seniora. W wypadku "getting there" pracownik dostaje "plan naprawczy" co niestety w wypadku ludzi których pytałem nie działało i bardziej idiotycznego systemu nie widziałem. Firma stwierdza, że nie spełniasz wymagań, ale plan naprawczy wymyślić ma pracownik :), lider zazwyczaj ma głęboko gdzieś, że powinien pomóc i umywa ręce twierdząc, że nie chce nic narzucać pracownikowi. Firma również lubiła ludzi ciąć na kasę, stażyści po przyjęciu na juniora dostawali od ręki 10k+ miesięcznie, ale w wypadku juniorów (czasami i midów) którzy zwyczajnie przeszli rekrutację, firma nie ma problemu oferować o wiele niższych stawek. Niby mają do tego prawo, ale wszyscy dobrze wiemy, że tak pracowników się nie utrzyma. Jedyne co obiektywnie było fajne, to techstack. Mieli fajnie ogarnięty system, brak wiedzy devopsowej bardzo często nie grał roli, bo developer miał wszystko ogarnięte internalowymi narzędziami. Większość ludzi z którymi miałem okazję pracować też była bardzo pozytywna, może poza ludźmi z Warszawy, tam mają chyba bonusy za bycie tak nieprzyjemnymi, jak się da. Firma miała (może dalej ma) politykę turystyki, gdzie można było być wypożyczanym do innych zespołów, żeby bliżej poznać ich systemy i rozwinąć własne umiejętności.

Jakie występują teraz najczęstsze powodu odejść? i czy zdarza się, że są miesiące w których są one częstsze niż w pozostałych w ciągu roku? ktoś teraz zaznaczył, że odejścia są powodem tego, że jest sporo ofert wystawionych, zastanawiam tylko jaka byłaby ich proporcja do całości

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do Grupa Allegro Sp. z o.o.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na Pracuj.pl, ostatnie dodali 25 lutego.

Dużo odejść i rotacji to dużo ogłoszeń.

Serio tak ciężko o feedback czy to jednak zależy na jakiego rekrutującego trafisz? Dziś odświeżyli ofertę dla Junior Pricing & Revenue Managera. Mnie to by interesowało wstępnie to jak rozmowa na to stanowisko może przebiegać? Był ktoś może już wcześniej żeby moc mi ją opisać? i pod względem rozwoju polecacie próbować?

XXYZ

Nie otrzymałxm informacji zwrotnej po kilku etapach rekrutacji. Rekruter napisał oczywiście, że będzie "lada moment" - minęło sporo czasu i cisza. no cóż, tak się traktuje ludzi widocznie : ) co innego na stanowiska pierwszego stopnia co innego na specjalistyczne.

Cześć, czy pracował ktoś z was jako analityk? Zakres zadań jest standardowy jak w każdej firmie? planuje chyba aplikować, od jakiegoś czasu ogłoszenie jest dostępne. zastanawiają mnie jednak te krótkie opinie. Czy jest tu może ktoś z mojego działu i się ustosunkuje? Warto czy nie warto?

Hej, Jakiego wynagrodzenia można się spodziewać na stanowisku Trainer Customer Experience? Jak wygląda kwestia szkoleń w Allegro? Często się one odbywają? Jaka jest atmosfera pracy w biurze?

Delivery Expert

Jakie macie opinie o dziale delivery i o stanowisku one delivery expert? Czy aktualnie prowadzona rekrutacja jest wynikiem rozwoju czy rotacji?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Allegro Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Allegro Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 257.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 128, z czego 14 to opinie pozytywne, 62 to opinie negatywne, a 52 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Grupa Allegro Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Allegro Sp. z o.o.