Opinie o Brose Sitech sp. z o.o. w Polkowice

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Brose Sitech sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Brose Sitech sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Brose Sitech sp. z o.o. w Polkowice

Kowalski

Niestety na rozmowie do pracy obiecywali złote góry a wyszła kaszana te wszystkie premie i bonusy o których wspominali nijak miało się do rzeczywistości zwolniłem się nie było warto

Nieudolne kierownictwo żałośnie niskie place brak szacunku jeśli chodzi o pracowników fizycznych socjal a sumie żaden opiernicz i nagany dosłownie za wszystko spor zbiorowy z pracodawca taki wyłania się obraz tego zakładu bardzo żałosnego zresztą a jeszcze zapomniałem zakaz przerw na papierosa oczywiście tylko dla pracowników fizycznych przecież nie dla biurowych rzecz jasna

Kapral

Najgorsze w tej firmie to brak szacunku do pracowników fizycznych okazywany na każdym kroku przez kierownictwo,zarząd liderów nagany to codzienność wlepiaja dosłownie za wszystko oczywiście wiąże się to z utratą premi ale co tam przecież to tylko polska tania siła robocza i dziwić się ze odchodzą pracownicy

Kowalski

Masakra ludzie ten (usunięte przez administratora) dla czego z małej bo nie zasługuje na dużą. On ma obsesję na punkcie papierków nawet ludziom każe zbierać papierki zamiast się produkcją zająć chory typ . Zarobki marne praca ciężka podwyżek nie ma normy zwiększają. Szczerze mówiąc to nie polecam sam już rozglądam się za czymś konkretnym a ten to niech se bierze tych azjatów i myśli że dadzą rady zastąpić naprawdę pozadnych pracowników z wieloletnim stażem. Powodzenia mu życzę. ????????☠️

Pikej
@Kowalski

Ten zakład jest żałosny zastraszanie przez liderów na porządku dziennym za byle (usunięte przez administratora) strasza cie naganami najważniejszym czynnikiem To tabelki czy plan został wykonany chociaż tak naprawdę ten plan to pić na wodę. Praca nie dla ludzi z pasją ten zakład to nawet niestały przy kadrze ludzi z pasją

Kowalski

Praca ciężka marne pieniądze od razu widać (usunięte przez administratora) w kwestii podwyżek zarobków premi w polsce nie przewidywali podwyżek dla pracowników a tymczasem w Niemczech ten sam zarząd wypłacił premie inflacyjne dla Niemców i solidne podwyżki cóż montownia jakich wiele nie warto się tam pchać

Gall
@Kowalski

Dokładnie, dla Niemców inflacyjne w wysokości prawie 3 polskich pensji w bs oraz uczciwa podwyżka patrząc na sytuację w de. Dla Polaków jedno wielkie (usunięte przez administratora) i to pomimo wyższej inflacji...

Szczególnie (usunięte przez administratora)

Seba

Zakład tragedia, legalny (usunięte przez administratora). liderzy nakręceni na liczby świata poza tym nie widzą. Lider (usunięte przez administratora) zgłoszony do Państwowej inspekcji pracy. Wyżywa się na pracownikach. (usunięte przez administratora)

Kierowca

Powinni was wszyskich wymienić na ukrainców. W biurze na wysyłce zalatuje lenistwen i brakiem kwalifikacji.Kierowcy stoją godzinami i jak się patrzy na nieudaczników z w/w biura to aż się nie dobrze robi... delikatnie mówiąc.

Ukra
@Kierowca

No nie gadaj że wszyscy leniwi. Na produkcji ludzie zapierd. Ale góra to fakt nie spieszy się im. A co do Ukraińców to oni nie chcą pracować.

Wanda
@Ukra

a czemu nie chcą? to im tutaj jakie warunki tak właściwie oferują, oni maj identycznie jak Polacy czy niekoniecznie?

O
@Kierowca

Rzeczywiście w logistyce są same lenie ,ta formacja wymaga selekcji

Wanda

No to teraz się zastanawiam co im tutaj w warunkach przeszkadza, że nie chcą, ponieważ zazwyczaj widywałam chętnych do pracy. co tu innego jest niż w pozostałych firmach?

Zbawca.
@O

Niedługo będzie taka przebodowa że będziecie pojedynczo wiedząc na teren zakładu, i znów będziesz płakać?

Bolek
@Wanda

Co tu jest innego...?Jesteśmy tylko dodatkami do maszyn.Juz liderzy ZAWSZE dadzą odczuć ,że są kimś lepszym...Nikt nie czuję się u siebie.Wiekszosc nieustannie szuka nowej pracy.Strach chorować i ogólny brak poczucia bezpieczeństwa. (usunięte przez administratora)

Kamila
@Bolek

Dlaczego strach chorować? Można stracić pracę przez to? Co robicie w przypadku konieczności L4? Urlop? Czy chodzicie i zarażacie się wzajemnie?

Bolek
@Kamila

Po powrocie z L4 na ogół czeka zemsta.Ostatnio jest to bezterminowe przenoszenie na inną zmiane.Bardzo to bolesne...

Niskie place

@Bolek

Racja taki to zakład o standardzie europejskim to można zapomnieć

@Wanda

Niski pensje nawet pracownicy z Ukrainy są nimi niezainteresowani a praca ciężka i niepewna

Taka prawda

Ta firma to jedna wielka (usunięte przez administratora) nie mają co robić z kierownikami i tworza im dodatkowe stanowiska, na których nic nie będą robić, kiedyś jeden lider i kierownik odpowiadał za swoj obszar, teraz za ten sam obszar odpowiada 2 kierowników i 2 liderów i to jest optymalizacja? (usunięte przez administratora) ich na produkcję a nie... A dla zwykłego pracownika nie ma nic, związki walczą o durne 10% pół roku..... Odkąd przyszło (usunięte przez administratora)a szczególnie ten śmieszny (usunięte przez administratora) to jest dramat. (usunięte przez administratora) kółko wzajemnej adoracji.

Bardzo niezadowolony

Dobrze ze tym razem zwiazki nie podpisały tej uragajacej szeregowym pracownikom podwyzki więc drodzy przyszli pracownicy zastanówcie się dobrze zanim postanowicie pracować w tej firmie bo jeszcze trochę to bida bedzie

Ciekawe czy w tym roku znowu ogłoszą brak zysku aby tylko nie wypłacić ludziom premi ale cały szpaler nowych suv stoi za parę baniek więc mlodzi co przychodzicie do pracy u nas dobrze się zastanówcie czy warto za tą bida pensje pracowac

Hania

O jakie premie chodzi? Uznaniowe, świąteczne zaległe, frekwencyjne, na ferie? Czy w zeszłym roku nie było totalnie żadnych premii, czy nie było premii z konkretnego powodu np. właśnie na ferie w tym okresie?

@Hania

Premi uznaniowych w tej firmie nie ma frekwencyjna dodawana jest do każdej wypłaty ale ze stawki są niskie gdyby nie ta premia to pracowników byłoby jeszcze mniej wynosi ona 10%stawki 3 dni chorobowego i po premi gdy byliśmy pod vw dostawaliśmy premie roczna (usunięte przez administratora)

Xxx

Przecież to jest kolejna tania montownia w Polsce to co się dziwic

Nowy zarząd nowy ład i mija jakis rok jak jest tylko gorzej. Mieli nas wyciągnąć z kryzysu a tylko zwolnienia i cięcia i praca coraz gorsza. A oni musza wypłatę dostać godna prezesa, ciekawe gdzie te nasze premie… pewnie sobie kupują nowe mieszkania za nie a my na rachunki musimy pieniędzy szukać. Żenada szukam normalnej pracy a szkoda bo długo tu pracuje i fajna mieliśmy ekipę ale niestety redukcje i już ludzi połowy nie ma. (usunięte przez administratora) Zrobili z tej firmy jakis żart a kiedyś mieliśmy renomę i normalnie się pracowało. Szkoda

Sylwia

Rozumiem. A bez premii ile zarabiacie? Na przykładzie mechanika utrzymania ruchu, bo mój chłopak się przymierza składać papier. Musimy wiedzieć, czy wgl mu się to opłaci, gdy inflacja przebiła 18 proc.

7TP
@Sylwia

Mechanik UR (usunięte przez administratora)wzwyż ale to zależy od wielu czynników. Jest coś takiego jak Mechanik UR I oraz II, czyli jakby młodszy i starszy, ten starszy zarabia troszkę więcej niż młodszy. Na start pewnie by dostał mechanika UR I. Sitech miewa negatywne opinie ale premie są ok, w standardzie 18,5% (10% obecnościówka + 8.5% weryfikacyjna ale to po kilku miesiącach by dostał), licz tak 4000 na rękę na start.

@7TP

Czyli w sumie premia pokrywa inflację? A po jakim czasie mozna liczyć na jakieś podwyżki itp?

@Sylwia

Podwyżki w tej firmie są co 2 lata i jest to jedna wielka zenada nie pokrywają nawet inflacji dlatego ludzie odchodzą i rotacja olbrzymia na mechanika polecam firmy które cokolwiek sobą reprezentują brose taka nie jest

@Karolina

O podwyżkach zapomnij tylko to co zwiazki wynegocjuja raz na 2 lata ale to są naprawdę grosze zwiazki są tylko od siedzenia na ciepłych posadach nic pozatym

Niestety to prawda firma kuleje wypłaty to jedna wielka żenada socjal kpina ludzie odchodzą kiedyś nie było za wesoło (usunięte przez administratora)

Może tym razem staną na wysokości zadania ale jak znam życie to znowu dadzą plamę jak za każdym razem gdy negocjują podwyżki stara spiewka

Xxx
@Karolina

Nie premia nie pokrywa inflacji jest marna tak samo jak udawanie zarządu że dają podwyzki

Jak z zarobkami na linii produkcyjnej? Oraz jak wygląda system premiowania pracownika?

@Kasia

Dostajesz tylko (usunięte przez administratora) a nie premie to tego typu firma tu się idzie pracować tylko na chwilę jak nie ma się nic lepszego do roboty

@Kasia

Zarobki no cóż licz na najniższa krajowa co do premiowania pracownika to trzeba spytać tych wszystkich co odchodzą bo już nie wytrzymują wtym zakładzie oraz tych co zaklad zwalnia co chwilę mówię o pracownikach na umowie śmieciowej bo tych jest sporo tu nie ma szacunku do pracownika z produkcji

Dzięki za wpis zastanawiałem się nad pracą w tej firmie ale po przeczytaniu opini daruje sobie mercedes oferuje lepsze warunki i socjal dzieki

Były 12 lat

Witam. Jeżeli jesteś kolesiem z biur to możliwe że praca Ci się spodoba. Produkcji odradzam, wyzysk ludzi i łatanie dziur personalnych Twoją osobą.

@Były 12 lat

A jak płacą na produkcji bo chyba masz sporą wiedzę. Są jakieś premie za wydajność? Nic o tym nie wspomniałeś.

Były 12 lat
@Michał

Na pierwszej grupie zarobisz około 3200 zł premie ha niby są jakieś to znaczy były ale czy dalej będą to się okaże w przyszłości. Premie roczną zabrali pod pretekstem ze nie są wyrabiane normy, wakacyjne były w tym roku około 4 tys. Ale z tego co wiem to już koniec tak wysokich wakacyjnych ponieważ wynikały one z wcześniejszych negocjacji. Teraz możesz dostać 1 tys. I raczej w orzyszlym roku tak będzie, I są jeszcze świąteczne w grudniu i to ok 2.5 tys. Ale również tak jak z wakacyjnymi będzie to wyglądało. Są premie zespołowe Ale teraz robią tak żeby ludzie ich nie dostawali. Kreskowe na dziecko 150 zł brutto.

3200 netto?

emeryt
@Były 12 lat

pracowałem przez 15 lat. na hali nr 2 , na kabinach. Faktycznie praca tzw jak pies przy budzie i ta norma blisko 500 szt. przy cyklu ponad 110 ,to pracujesz non stop bez przerwy śniadaniowej chyba , że cię podmieni kolega. Zarobki takie sobie, a związki to szkoda mówić, ja nie należałem. Zawsze mówiłem ,że jak opuszczam zakład , to jestem młodszy o 10 lat =tak kochałem SITECH . Jestem na emeryturze. Pozdrowienia dla pracowników II hali.

Beata
@emeryt

To ile wtedy zarabiałeś? I jak to wychodziło względem minimalnej ówczesnej? Bo kwota sama to się pewnie mogła zmienić przez ten czas, ale może da mi to jakiś obraz.

Magda

3200 netto?

Piter
@Były 12 lat

Ja na rozmowie usłyszałem, że na start 3600 zł plus premie to około 4700 zł brutto do tego wakacyjne 5-6 tysi, świąteczne 2500-2800 zł więc nie wiem skąd te narzekania? Niektórzy w kopalni tyle nie mają

7TP
@Piter

4700 brutto to nie są duże pieniądze a tymi premiami to lekko Cię okłamali.

Bo to kłamstwa.

@Magda

Możesz zapomnieć nie netto

Dlaczego mieliby mi inaczej mówić, skoro, od razu by się przekonał po przyjęciu, a jaki problem się wtedy zwolnić? No właśnie, na jaki czas jest pierwsza umowa o pracę, żebym wiedział, jaki okres wypowiedzenia może być? I co trzeba robić na tę premię? Kolega, co na emeryturę szedł, to pisał, że 500 szt. na kabinach. Czy to wykonalne, żeby nie tracić też przerwy?

Munio
@Piter

Na start to dostaniesz najniższa krajowa i na bardzo długo będzie musiało ci to wystarczyć nie łudź się że zrobisz karierę o szkoleniach o których ci mówili na rozmowie też możesz zapomnieć chyba że jesteś z rodziny wszystko począwszy od prywatnej opieki zdrowotnej do pakietów sportowych jest płatne przez ciebie o ile będziesz chciał ceny są bardzo wysokie zaklad nic do tego nie dopłaca dochodzi przejazd zakład też nic nie daje ogólnie nie opłaca się często bywa tak że przychodzą wakacje czy przestój świąteczny lub przestoje związane z brakiem produkcji i pozbywają się pracowników z umową śmieciową a przeważnie na takiej właśnie przyjmują odradzam pracę w tej firmie płacą kiepska możliwości rozwoju żadne a jak wspominali poprzednicy opiernicz częsty za wszystko to nie jest dobry pracodawca

Lolo
@Były 12 lat

Oczywiście te premie to brutto nie mylić z na rękę zdrówko opinia o zakładzie bardzo negatywna

@Piter

To bardzo fantazjują z tymi premiami które niby otrzymasz możesz o takich sumach zapomnieć takich zarobków to nie zobaczysz

Miniek
@Piter

No to zdrowo wprowadzili cie w błąd takich pieniędzy to nie zobaczysz zapomnij jest coraz gorzej

Czy w Brose Sitech sp. z o.o. możliwa jest praca na podstawie B2B?

Biedaszyby

Ostatnio byla afera ze stary pracownik niby ukradł 5 kurtek XXL i schował je do plecaka i wyniósł przez bramę. Za to został zwolniony dyscyplinarnie po 15 latach pracy, i zero tłumaczeń i pomocy związków. Taka firma

Liderzy nadają się do lodów

Cały zakład to tragedia liderzy i kierownicy boją się Pana Wójcika, aż często mają rozwolnienie. Związki nic Ci nie pomogą bo też coś z nimi jest nie tak i ogólnie przyjmują teraz gamoni po podstawówce taki poziom ma t firma

@Liderzy nadają się do lodów

Zwiazki tylko udają ze są za ludźmi pracującymi na produkcji od miesiąca nawet nie pofatygowali się poinformować co z negocjacji płacowych cicho sza mamy im tylko dawać procent że swojej pensji i siedzieć cicho rzeczywiście coś z nimi nie tak

Pracownik 99
@Liderzy nadają się do lodów

Racja firma na poziomie janusz i grazyna takie same zarobki jak i kultura pracy szczególnie w wykonaniu przełożonych czyli tragedia nie polecam pracy w tej firmie

Wójcik
@Liderzy nadają się do lodów

Liderzy z hala1 dramat jednego zdegradowali to pracuje na ktl. A reszta buja się po hali 8 godz nic nie robiąc. No chyba że spać na nocce przy kompach przez zmęczenie np Pan Adam (usunięte przez administratora)

Layslander

Ile ludzi tyle opinii widzę, a wypowie się ktoś czy lepiej Sitech czy Jeronimo Martins jako pracownik kompletacji? Podobno w Biedronce też mają dobrą kasę i socjal.

@Layslander

Zarobki podobne jak w biedronce umowa zwykle śmieciowa w brose jeśli nie masz kogoś w rodzinie nie fatyguj się socjal marny brak stabilności nigdy nie wiesz czy za miesiąc będziesz pracował dojazdy jak sobie opłacisz karnety sport ubezpieczenie opieka medyczna jak sobie opłacisz ceny bardzo wysokie nie warto o szkoleniach zapomnij kredkowe na dziecko 150 brutto odejmą ci z wypłaty darmowych obiadów tu nie uświadczysz ogólnie nie polecam

@pracownik10

Pan, który zatrudnia przekładał termin zatrudnienia, po czym stwierdził, że za dużo osób przyjęli i nie mogą mnie przyjąć. Nie dostałam telefonu, że po prostu nie przyjmą, tylko dowiedziałam się w dzień, w którym miałam zacząć pracę, gdzie specjalnie przyjechałam. Nie wspomnę, że buty bhp musiałam kupić za swoje pieniądze.

Zawiedziony.

Praca na produkcji w brose-sitech jest dość wymagająca. Zarobki nieadekwatnie niskie. Chyba że pracujesz około 20 lat. Jeżeli jesteś dobrym pracownikiem chętnym do pracy, nie obijasz się to napewno będziesz wykorzystywany przez lidera. W tej firmie trzeba mieć mocne nerwy, wykłócać się i nie dać sie zastraszyć, inaczej bedą Tobą orać do upadłego. Ostatnio zwalnia się dużo długoletnich, doświadczonych i dobrze zarabiajacyh pracowników (o czyms to świadczy). Na ich miejsce zatrudniają azjatów lub ludzi bez wykształcenia, lub z kryminalną przeszłoscią.

Beata
@Zawiedziony.

A co ma staż pracy do tego, z latami doświadczenia się stawka zmienia czy jak? To by była jakaś forma docenienia pracownika. A ta rotacja faktycznie taka duża czy mowa o paru osobach? Jakie stanowiska są wolne w takim razie teraz?

Lolek
@Beata

Wraz z latami pracy stawka nie rośnie rotacja olbrzymia zakład nie docenia pracowników szczególnie tych pracujących lata firmie zależy tylko na wyciśnięciu co się da z pracownika i bierzemy następnego w tej chwili to nie jest zakład w którym można liczyć na przepracowanie wielu lat właściwe to dawno przestal nim być a stawki rzeczywiście są żenujące jeśli spojrzeć na wmp kghm czy mercedes jawor to wielka kpina

Pracownik 88
@Beata

Rotacja olbrzymią z biegiem lat doświadczeniem pensji ci nie podniosą nie ma stażowego tylko jak jesteś przyd... to masz szansę coś dostać pracownika tu się nie docenia

Kolejny niezadowolony

A zwiazki solidarność jak zwykle przyklepią ta zapomoge co im pracodawca podsunie i ogłoszą sukces jak za każdym razem

Zostaw merytoryczną opinię o Brose Sitech sp. z o.o. - Polkowice

• Jak się pracuje w Brose Sitech sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Brose Sitech sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Brose Sitech sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 87, z czego 4 to opinie pozytywne, 71 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Brose Sitech sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Brose Sitech sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Brose Sitech sp. z o.o.