Opinie o Dolmeb w Świdnica

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Dolmeb. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Dolmeb na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Meble - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dolmeb w Świdnica

KOWALWAL

Nazywam sie Waldemar Kozina . W DOLMEB pracowałem od 20 marca 2008 r go 30 wrzesien 2022r. Po zmianie wlasciciela zakładu i objęciu władzy przez nową dyrekcję zaproponowano mi dodatkowe stanowisko pracy kontrolera jakosci uwaga za niebotyczne wynagrodzenie o 250 zł brutto wiecej niz zarabiałem na stanowisku technologa,. Nie wyraziłem na to zgody wiec dostałem wypowiedzenie warunkow pracy i płacy. Wskazłem dyrekcji ze nie moga mi wypowiedzieec umowy o prace bo jestem w wieku chronionym (1,5 lata przed osiągnieciem wieku emerytalnego). Smiano mi sie w oczy, ze nie takie zwolnienia pracowników dyrekcja wykonywała i nie boi sie Sądu Pracy. 5 lipca 2022 roku skierowałem sprawe do sądu i juz po 17 miesiacach dokładnie 29 listopada 2023r odbyła sie rozprawa sadowa w Sądzie Rejonowym w Swidnicy. Trwala 30 minut , Sąd Pracy powiedział reprezentującej zakład Radcy Prawnej, ze " w zadym Sądzie Pracy w Polsce to wypowiedzenie mi umowy o prace nie znalazło by uznania i jest nie do obrony " Zasadzono dla mnie odszkodowanie wynoszace 15 krotnosc mojego ostatniego wynagrodzenia netto,Koszt zakładu bylby o wiele wiekszy gdybym nie złozył tydzien wczesniej do ZUSu wniosku o przyznanie emerytury. Po przegranej rozprawie miny Radcy Prawnej i Dyrekoora zakładu - BEZCENNE. O powyzszym poinformuje prezesa BEROTU, ktorego zakład wnioskowal do Sądu Pracy na swiadka. Chce aby zobaczył jak jego Dyrekcja szanuje przepisy prawa pracy, starych pracowników i jak działa na szkode zakładu . To odszkodowanie dwoch dyrektorów i radca prawny powinni zapłacic ze swoich wynagrodzen aby w przyszłosci nie robili czegos podobnego. Dziekuje tym pracownikom ktorzy mi pomogli i nie pozdrawiam SYGNALISTÓW pracujacych w administracji..

@Emil Kurjata

A możesz zdradzić kiedy się przyjąłeś do firmy ? Rozumiem ze poszedłeś na l4 i firma podziękowała za współpracę ? Ciekawi mnie również ten brak szkolenia o którym mowa, czy firma ma jakieś osoby które nowych pracownikow na wstępie właśnie szkolą z obsługi maszyn?

Nick1

Na produkcji panuje ogromy chaos, nikt nad niczym nie panuje. Totalny nieład i brak organizacji pracy...

Jacek
@Nick1

Nie ma kierownika który ma nadzór nad pracownikami i rozdaje zadania do wykonania? Taki chaos to wynik braku kontroli? Jak jest taka sytuacja to pewnie i wyniki słabe? Szefostwo nie leci wtedy po premii?

S. byłypracownik

widzę jakieś dziwne zjawisko nadpisywania informacji bezsensownymi pytaniami, a nie widzę opinii pracowników? Czy już Was tak niewielu pozostało po zmianie właściciela, czy też jest aż tak dobrze, że nikt nie wyraża swojej opinii ;)

@obecny pracownik

To dobra informacja że w firmie jest lepiej. A powiesz na czym te zmiany na lepsze polegają? Jest szansa na wyższe zarobki? W tym roku były już jakieś podwyżki albo są w planach?

Hej, widzę, że poszukują tutaj pracownika na stanowisko kontrolera jakości. W ogłoszeniu wspomniano o tym, że wynagrodzenie składa się ze stałej podstawy + premii za wyniki + premii świątecznej + z nadgodziny. Chciałabym w takim razie dopytać o te dodatkowe godziny pracy. Czy jest ich dużo tak na przestrzeni całego miesiąca? Jeśli już są, to wypłacane są one jakoś ekstra? :) Skoro można rozwijać się w tej firmie zawodowo, to czy należy spodziewać się awansu? Będę tu aplikować.

AH Nowy wpis

Jestem zainteresowany pracą na magazyniera. Dalej szukają wózkowego na magazyn?

KOWALWAL

@KOWALWAL

To przykre jak zostałeś potraktowany. Wiadomo czy byłeś jedynym takim ' przypadkiem'? Ktoś w podobny sposób został zwolniony? Nowa dyrekcja dokonała znaczących zmian w składzie pracowników?

Emil Kurjata Nowy wpis
@KOWALWAL

(usunięte przez administratora). Ja byłem pracownikiem bardzo krótko i niestety przez podwykonawcę. Docelowo miałem zostać operatorem makora.(usunięte przez administratora)Zaklad jest zalewany pracownikami z Indii i chyba o to właśnie chodz(usunięte przez administratora)Tak się z resztą dzieje również w wagonach. Pan kierownik (usunięte przez administratora) ,który normalnie nie potrafi rozmawiać z pracownikami.Wulgaryzmy i (usunięte przez administratora)pracowników to u niego norma. Cytuję - zagęść ruchy bo cię (usunięte przez administratora) Zostałem zwolniony z zemsty ,bo zwolniłem się w trakcie pracy z powodu złego stanu zdrowia ( zapalenie oskrzeli). (usunięte przez administratora) Bardzo duży i bezsensowny nacisk na ilość,zamiast jakość.Co generuje dodatkowe koszty, ponieważ bardzo dużo elementów trzeba potem poprawiać. Panowie technolodzy do tej pory nie uporali się z problemem lakierowania i obróbki nóg. Oczywiście szukanie winny wszędzie indziej tylko nie u nich. Powinni zmienić branże,skoro do tego się nie nadają. Ta firma naprawdę ma szansę być dobrym pracodawcą,ale powinny nastąpić zmiany personalne. Na początku obiecanki złotych gór a po tygodniu wychodzi szydło z worka. Załoga szeregowych pracowników w porządku.Pracuje tam naprawdę dużo fachowców ,ale niestety nie są odpowiednio doceniani.

@Emil Kurjata

Chętna do pracy

Witam, jestem zainteresowana pracą na produkcji. Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda taka praca oraz jaki jest zakres obowiązków?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Dolmeb.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Chętny do pracy

Witam jak wygląda praca na magazynie z uprawnieniami udt proszę opisać jak to wygląda i czy zarobki w miarę okey bo chętny jestem magazyn na wuzki widlowe

Graźka

Jest możliwość aplikacji na operatora produkcji ale martwi mnie trochę ze osoby z 20 letnim stażem nie maja wyższego wynagrodzenia od początkujących bo to musi być frustrujące.. albo można później awansować wewnątrz firmy? Na lidera czy brygadzistę? Na takich stanowiskach musi być napewno lepsza wypłata co?

@Wiesiek
@Graźka

Pytanie tylko czy fakt pracy w jednej firmie x lat ma być warunkiem dla którego musi taki pracownik zarabiać więcej nawet jeśli jest słabszym pracownikiem od drugiego który pracuje tu np. od 6 miesięcy.? No moim zdaniem nie.

@@Wiesiek

A według samego pracodawcy jak z tym ostatecznie jest? widzę tutaj w wątku dwa frotny, ciekaw jestem dalszego rozwoju. A w tym przypadku okres próbny nie przesadzałby o dalszych finansach? Występuje tu taki?

No Name

Ile osób zatrudnia Dolmeb ?

Nick1

Jacek
@Nick1

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Dolmeb?

Dużo tutaj nie zarobisz... pracownicy z stażem 20 letnim zarabiaja najniższa krajową..

Na każdym stanowisku tyle zarabiają? Skoro pracownicy z tak długim stażem dostają najniższą krajową, to nowi pracownicy tak samo? Czy można spodziewać się czegoś więcej? Choć to na odwrót powinno być...

kandydat

...czy to prawda, że od nowego roku będzie u Was 4-dniowy tydzień pracy?

To prawdziwa informacja, czy jakiś pracownik sobie żartuje?:) Obawiam się, że to drugie, ale co szkodzi zapytać. Za te 4 dni wynagrodzenie będzie adekwatne do całego etatu pracy? (160h)?

S. byłypracownik

@S. byłypracownik

To kiedy tak naprawdę jakaś zmiana mogła mieć tu miejsce, że takie redukcje sugerujesz? Za Twoich czasów to ile osób tu pracowało i czy wtedy był prowadzony może jakiś stały nabór? Pytam, bo na stronie jest info, że na wiele stanowisk szukają właśnie

S.byłypracownik
@Iza

...były 3 zakłady i pracowników o wiele więcej.... Dziwi mnie tylko, że są takie osoby co bezmyślnie wypisują w imieniu pracodawcy opinie...chyba im to jakoś wynagradza? Obecny dyrektor to już chyba 4 raz podjął pracę w tej firmie?

obecny pracownik
@S.byłypracownik

Zastanawia mnie fakt jak bardzo byłym pracownikiem były pracowniku jesteś, bo ja pamiętam, że były 2 zakłady w Świdnicy i Srebrnej Górze, więc nie wiem skąd wziąłeś trzeci zakład, coś Ci się przyśniło chyba ;). @S.były pracownik a nie wpadłeś na to, że może nikt w imieniu pracodawcy nie pisze i na jego zlecenie komentarzy? Tylko są to komentarze obecnych pracowników. Żal Ci (usunięte przez administratora) ściska, że jesteś już byłym pracownikiem, a w firmie jest lepiej?! Może nie jest jeszcze idealnie, ale umówmy się .. Nigdzie nie jest, a w szczególności w dzisiejszych czasach.

@obecny pracownik

Michalina J

Witam czy jest wolny etat na stanowisko Lider pakownik. Jeśli tak na czym polega praca lidera. Z góry dziękuję za informację pod spodem.

No Name

A jakie przemyślenia po wizycie w Glinnie ?

Jaki jest styl zarządzania w Dolmeb?

Agata

Zarząd dolmeb to janusze biznesu. Preferują wyzysk pracownika i chaos w firmie.

@Agata

Nie sądzisz, że to dość specyficzna preferencja? Masz jakiś konkretny powód żeby pisać takie rzeczy? :/ Bo nie powiem, że nie ale brzmi słabo

paker
@Agata

A było palić tam gdzie nie wolno ????

Maestro

Bardzo niskie standardy pracy

Sylwia. Obecnie w Dolmebie trwa restrukturyzacja. Atmosfera pracy jest lepsza. Gratuluję Ci wysokiej samooceny. Czasami lepiej zająć się pracą , a nie własnym telefonem. Mimo wszystko życzę Ci powodzenia i spełnienia w nowej pracy.

Tornado
@pracownik

Informacje o tym, że po odebraniu większości projektów przez nowe władze - nie ma w dziale pracy na pełen etat, były przeze mnie raportowane kilkakrotnie. Miały mi zostać przydzielone inne obowiązki, co wywołało moją pozytywną reakcję i chęć ich objęcia, ale do tego przekazania nie doszło. Tutaj chodzi o to, że (usunięte przez administratora) mnie na samej rekrutacji. Moja sytuacja zawodowa była stabilna, gdy zatelefonowano do mnie z drugą ofertą pracy. Skusiła mnie możliwość oszczędzenia związana z kosztami dojazdów. Co do telefonu: radzę się przyjrzeć koledze poprzedniego pana szefa, który nie miał w trakcie mojego zatrudnienia w zwyczaju zabierać z biura telefonu służbowego. Proszę sobie poczytać pozostałe opinie innych użytkowników. Jest jedna pozytywna opinia, którą chyba sami sobie napisaliście. Większość jest zła. To mówi samo za siebie. Jak mogę nie mieć wysokiej samooceny słysząc od Waszego pracownika, z 33-letnim stażem, który sprawuje funkcję kierownika i na forum podczas zebrania głośno mówi cyt.: „nie wiem jak system działa”, co dotyczyło wdrożonego lata temu narzędzia pracy w firmie Dolmeb? :D Komedia. Tymi słowy kończę swoją komunikację z Państwem, dodając jeszcze tylko tyle, że po raz pierwszy w życiu spotykam tak niskie „standardy” pracy. Szczerze odradzam pracę komukolwiek w Dolmeb.

Władca piekieł
@pracownik

Forum służy do tego żeby wyrażać swoją opinię. Czy to pozytywną czy negatywną a ten komentarz jest konstruktywna krytyka którą wyjaśnia co się dzieje w waszym zakładzie jacy tam ludzie pracują i jakie są tam układy. A ty jak zwykle chcesz udowodnić innym że tak nie jest niestety czy to pan wyklęty czy pan tornado mają dużą w tym rację że w waszym zakładzie jest dużo nieścisłość. Jeśli chodzi o  tornado Gratuluję odwagi że napisał taki komentarz. Pozdrawiam i powodzenia w nowej pracy.

Toniesuper
@Tornado

Pracowałem tam 1o lat i nic ciekawego ponadto co napisałeś nie mam do dodania. Szkoda ludzi co tam pracują. A szefostwo, żeby nie szkodnik Junior lepiej kierowaloby zakład. A wyszło jak wyszło.

Tornado
@Toniesuper

Ooo, 10 lat to gratuluję wytrzymałości. Podziwiam. Stare rządy, to stare, ale nowe nie lepsze, bo to stan umysłu, jak ktoś już napisał. Zresztą o tym, jacy to „biznesmeni”, świadczą ich zewnętrza. Tam nikt nie wygląda jak poważny, zajmujący wysoki stołek człowiek interesu. Nie ma chyba pieniążków, aby o swój wizerunek biznesowy zadbać. Zresztą co do zachowania to również tak samo, bo takie mijanie się z prawdą w sprawie zatrudnień, to raczej biznesowe nie jest, więc jaka firma, taki zarząd. Teraz pieniądze na usuwanie negatywnych opinii wydali, to będzie jeszcze gorzej, a stanowisko, które dopiero co zlikwidowali z przyczyn ekonomicznych, znów chcą obstawić. I wiem, jaki warunek trzeba spełnić: trzeba być dość głupim, żeby się nim łatwo zarządzało, by pseudo-kierownik mógł przezywać i wypominać podwładnemu, że ten nie raczył odebrać telefonu, gdy przebywał na zwolnieniu lekarskim. A że wcale nie musiał, to już tenże kierownik przez duże k najwyraźniej nie wiedział. Tacy są kompetentni właśnie. Także walcie kandydaci drzwiami i oknami :D

Crash
@pracownik

A czy owa restrukturyzacja obejmuje zaprzestanie konieczności używania osobistego profilu zaufanego w celach służbowych?

Janusz
@Crash

Serio tak się tu dzieje? Czemu niby trzeba korzystać ze swojego?

Prawda

OSTROZNY

Firma zostala juz sprzedana do Bartou - nie ma co czekac, glowy poleca, trzeba szukac nowej pracy

Marian
@OSTROZNY

Dokładnie przejęła nas firma z Wielkopolski Berotu zatrudniają tam około 1000 osób

No problemo
@OSTROZNY

Jeśli jesteś debilem z kaizena to szukaj innej. Tu się przekonali o tym dziale i osobach w nim pracujących. Pozostali myślę mogą spać spokojnie. Tak myślę.

No problemo

Szkoda że nie wiemy kto jest kim, anonimowy to możesz sobie pisać.

@Marian

Pracuję w Berotu, pracy teraz mało, wiele osób miało wolne ostatnie dwa piątki i czekają dalsze przestoje, ściemniaja, że to wina strajkujących firm transportowych.... A jak u Was ??

Już zatrudnili parę osób. Wystarczy chcieć pracować. Jest dużo pracy i wyplacana jest premia.

Operatorka

Może chęcią do pracy a nie ciągłym marudzeniem, że wiecznie coś się nie podoba. A jeśli masz jakieś pytania to zapraszam, pogadamy w cztery oczy ????

Operator

Trzeba było dobrze odpowiedzieć na pytanie ile to 3x5 xD

Operator

Nawet "LITEREM" na "HALI MASZYNÓW"

Pani Operator

Ptaszki mi wyćwierkały, że poszukują pracowników, zapraszam... Można z nami popracować.???? Jak się wykażesz to może układy pozwolą mi Cię uczyć na operatora. ????

Niezwiazanaztematem

@Wyklęty jedną z podstawowych różnić między Tobą, a Tymi dziewczynami jest już elokwencja, jak da się już zauważyć po twoim piśmie masz z tym spory problem. Więc naucz się wysławiać, pisać, liczyć i zapraszamy, może wtedy dostaniesz swoją szansę i zablysniesz czymś więcej niż opowiadaniem niestworzonych historii.

Gryf
@Operatorka

Moja droga w cztery oczy na pewno porozmawiamy. O której godzinie został ten komentarz napisany I co w czasie pracy robiłaś przed godziną 6:34 niestety będą wyciągnięte konsekwencje za to że się bawicie komórkami w czasie pracy.

Operatorka
@Gryf

Przypominam, że w tej firmie niektórzy pracują na trzy zmiany więc nie powinno nikogo interesować co robiłam o 6:34 czyli poza godzinami mojej pracy. Radzę zapoznać się z grafikiem i dopiero pisać takie komentarze

Sławomir

Nadal przyjmują bo akurat rozglądam się za robotą. Ile jest tej premii? Kilka setek czy więcej bym wyciągnął?

Dolmeb jest w trakcie poszukiwania osoby na stanowisko Pracownik Produkcji w Świdnica. Wziąłeś udział w tym procesie? Na co Twoim zdaniem powinny zwrócić uwagę osoby rozważające pracę w firmie.

Toniesuper

Jak stawka mizerna to nic więcej nie potrzeba. Dziękuję i nie do widzenia

Weronika
@Toniesuper

Mizerna tzn jaka dokładnie? Podasz jakieś widełki?

Ta oferta to finansowy obraz nędzy i rozpaczy. Średnie wynagrodzenie w Polsce przekroczylo 6000 zł brutto Proszę się nie kompromitować.

@Kandydat

Czyli dają mniej? Może tylko na początek a potem dostałbyś podwyżkę? Mówili coś na ten temat na rekrutacji?

@Sławomir

Dolmeb jest nastawiony na pozyskanie taniej siły roboczej. To się nazywa wyzysk.

@Kandydat

Czyli na samą rekrutację jak najbardziej są nastawieni? Martwi mnie jednak to dość ostre stwierdzenie w związku z wyzyskiem. Nie przesadzasz trochę?

To prawda że w Dolmebu będą większe wynagrodzenia bo przejęła was inna firma ?

@Karolina

widze ,ze dolmeb zaczyna sie dzwigac przy tej nowej firmie oby tak dalej

Kacper

Widać zmiany na dobre. Zobaczymy

@Karolina

Raczej będą zwolnienia .

Marzena
@Agata

Czemu myślisz że zwolnienia? :) Ja raczej liczę na dodatkowe miejsca pracy

Monia
@Marzena

Też tak myślę.

kasia
@Agata

Mają zwiększać produkcję. Już widać zmiany.

swidnica
@kasia

faktycznie widac zmiany na plus ale jak to sie przelozy do zarobkow

@swidnica

No skoro zwiększą produkcję to obroty podskoczą, powinni wtedy zwiększyć jakoś zarobki. Prawda?

@Iza

Płace nie wzrosną. Ta firma jest nastawiona na wyzysk pracownika. Zalecam zmianę pracodawcy.

@Agata

jakiś kret się odezwał. Kretowi zalecam zmianę pracy. No chyba, że nie pracuje w Dolmebie. Już widać , że praca jest poukładana. Ja dostałam premię.

kłamliwa

Zostaw merytoryczną opinię o Dolmeb - Świdnica

• Jak się pracuje w Dolmeb?

Zobacz opinie na temat firmy Dolmeb tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dolmeb?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Dolmeb