Opinie o Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o. w Zabrze

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o. w Zabrze

Chciałbym się tutaj zatrudnić jako pracownik produkcji. Jedyne ogłoszenie, które udało mi się znaleźć to takie sprzed 8 lat. :o Firma oczekiwała wtedy dyspozycyjności do pracy w systemie trzy zmianowym. Czy nadal pracuje się w takim trybie? I w jakich godzinach się one odbywają? Chodzi mi o zmiany. Z tego co czytam, to wynagrodzenie składało się z podstawy i premii. Super, czy teraz też tak jest? ;))

Kordian

Pracuje w firmie prawie cztery lata i streszcze ją: Wtrysk - tu na czele jest największy maruda Pan M.M który pracuje tu bardzo długo, jednak można szybko się zorientować że jest leniwy i na wszystko ma czas, liderzy P oraz D są ok, mają dobry kontakt z pracownikami swojego działu. Jakość: literzy K.K oraz G.P to jedni z większych leni, nie ważne co się psuje to nigdy nie jest ich wina, strefy do odbioru detali czasami czekają ponad 1h na podbicie... zastępca pana G.P która mało co potrafi i wszyscy się zastanawiają co robi na tym stanowisku no cóż.. Jak chcecie ja znaleźć zapraszam na palarnie. Reszta zastępców jest ok i da się dogadać. Lakiernia: bardzo przyjemny dział, każdy lider jest super Montaż- nie wliczając pana R który od wszystkich sępi papierosy to wszyscy są ok, zwłaszcza Pan D który obsługuje jedną ze zmian szkoda że bez podwyżki Logistyka: Magazyn jak Magazyn, najlepiej współpracuje się na zmianie u Pana A.N, miły kulturalny człowiek który zawsze wytłumaczy i pomaga swoim pracownikom, natomiast jego brat D.N no cóż.. najczęściej można go spotkać w biurze gdzie ogląda filmy albo je, lider A.N jest ok pomaga swoim pracownikom ale jest trochę bardziej wymagający, LK (pomocnik magazyniera) Pan T.O nadaje się do otwierania drzwi, wózkowy S.M który drze się o wszystko wykonuje swoją pracę dobrze. Biuro: w lato mówią że nie jest tak ciepło na hali siedząc w biurze z klimatyzacją.. Nie ładnie:) Ogólnie na początek firma ok.

Prawnik
@Kordian

Po pierwsze jest to pomówienie, przewidziane w art. 212 Kk, zgodnie z którym kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Narusza Pan Rodo z każdej wymienonych osób,łatwo jest kogoś oczernić, ale teraz nadszedł czas ponieść konsekwencje za swoje czyny i słowa . Bardzo chętnie będziemy mogli zweryfikować na drodze cywilnej , postawione przez Pana zarzuty .Proszę pamiętać że nikt w internecie nie jest anonimowy . Do zobaczenia , po wyjaśnionej sprawie będziemy ządać sprostowania pisemnego oraz odszkodowania dla pokrzywdzonych opisanych bez podstawnie przez Pana .

Tajemniczy pomocnik.
@Kordian

Wesoła twórczość jednego z długoletnich pracowników tej firmy - widocznie ciepło i nuda doskwiera. Ps. Wiem kim jesteś, bo tylko ty masz takie problemy z interpunkcją :)

Wojtuś
@Kordian

A większych głupot nie słyszałem, o firmie można powiedzieć różne słowa, pracuje na Logistyce prawie 4 lata i po pierwsze pisze się Lider, po 2gie nie zgodzę sie z tym że lider D.N nic nie robi, najwidoczniej nigdy nie byłeś na naszym dziale, lider sam proponuje pomoc i wystarczy mu powiedzieć to odstawia papiery i pomaga swoim ludzią, ktoś taki jak M.M nie pracuje więc proszę się doinformować kto jak ma na imię i nazwisko, liderzy K.K i G.P nie mają czasu poświęcać swoim ludzią 8h i stać i sprawdzać jak sprawdzają detale, mają swoje obowiązki ale czy to świadczy o tym że są leniwi? K.K jak trzeba zostaje dłużej i sprawdza detale, G.P to samo. W tym co napisałeś zgodzę się jedynie z tym że Pan D z montażu zasługuje na podwyżkę, polecam wziąść się do pracy i skupić się na sobie, nie pozdrawiam Wojtuś.

GURU
@Tajemniczy pomocnik.

Pierwsza część wypowiedzi skopiowana z Internetu, więc nawet poprawnie jest :) Reszta, rzeczywiście, szkolenie jak nic! Kolega również zapomniał, że to GOWORK przepuszcza takie treści, więc niech powalczy sobie z tym serwisem :P

Baby Nowy wpis
@Kordian

Ahahaah, wiem, wiem o kim i to tak jest mniej-więcej.

ADD Nowy wpis

Na ile może liczyć lakiernik (reczny+robot kuka/cma) z przeszło 5 letnim stażem? Widziałem ogłoszenie, a nie wiem czy jest sens wysyłać obecnie zarabiam około 4800 netto bez nadgodzin. Podejrzewam, że nie ma podanych widełek bo najniższa krajowa czy coś wyżej?

ziko Nowy wpis

czy to problem upublicznić godz pracy itd.

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o. na stanowisko Lakiernik natryskowy? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?

Jakie są warunki zatrudnienia w Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o.?

Fanta

Najgorsza firma w pod strefie w Zabrzu , Najmniejsze zarobki , brak umów ponad rok pod agencja pracy (usunięte przez administratora)

@Fanta

Najmniejsze zarobki czyli najniższa krajowa czy trochę więcej? Każdy ma co do tego inne wyobrażenie więc chciałabym dowiedzieć się trochę więcej na ten temat. Czy nie ma szans na jakąś podwyżkę? :)

@Anna

Nie ma szans , niektórzy ludzie pracują kilka(10-12) lat i nie mają podwyżki, nawet do kierownika zwracali się i nic(((

Irena
@Ania

No czekaj, to ile wy zarabiacie? Przecież minimalnej podwyżki są teraz jakoś tak co rok.

Xxx

Pracowałem na dziale jakości kilka lat znam tę firmę od podszewki więc krótko ją państwu naświetlę: Jakość - właściwie na palcach jednej ręki policzyć można tam osoby, którym zależy na pracy przykładają się do niej i w jakikolwiek sposób dbają o pracownika niewątpliwie taką osobą jest menager P.K czego natomiast nie można powiedzieć o koordynatorze D.D - chłopaku prostym w każdym tego słowa znaczeniu, brak kultury a właściwie (usunięte przez administratora) jest u niego codziennością a jego decyzyjność równa się 0. Podobnie rzecz ma się do liderów choć nie wszystkich. G.P jest osobą tak ciężką w rozmowie jak ciężko idzie mu drukowanie etykiet..w nocy przebywa zazwyczaj w swej łazienkowej kryjówce jego pomocnik pani W.N żartobliwie nazywana piranią nie robi właściwie nic zrzucając prace na kolejne zmiany za to pije litry kawy i dużo krzyczy, właściwie na tej zmianie występuje ciągły deficyt pracowników dlaczego? Przez mobing stosowany przez piranie nikt psychicznie nie wytrzymuje dłużej niż miesiąc dwa - reakcja G.P? Żadna bo bez koordynatora i tak nie podejmie żadnej decyzji. Kolejny lider K.K - z nim przynajmniej da się dogadać choć do kultury mu daleko. Spotkac go za to można zawsze w okolicach palarni. Jego pomocnik właściwie się nie odzywa, jest zawsze pomocna i miła. Ostatnia zmiana D.T nazywana przez pracowników rajem - tam odetchnąć można psychicznie choć przez dwa tygodnie lider jak to lider częściej bywa na wtrysku czy palarni, ale decyzja jest zawsze prosta coś idzie lub nie, blokujemy lub puszczamy. Pomocnik K.K brat wcześniej wspomnianego lidera K.K zarzucić można mu jedynie to, że wrócił po roku przerwy i praktycznie od razu przejął funkcję, którą miał przed swoim odejściem, chyba jest jedyną osobą, która dba o dobrą atmosferę w pracy i komfort pracownika - najczęściej przebywa w okolicach montażu i firewalla , podobnie jak cicha bohaterka M.T załatwia wszystkie roboty po zmianie czerwonej i prace zrzucone od kordynatora. Wracając do biura w biurze jest jeszcze młoda pracowniczka M.C, która dopiero się uczy wszystkiego wiec o niej za dużo powiedzieć nie mogę natomiast M.P pracująca tam już kilka lat właściwie nie wiadomo co robi. Prawie nigdy jej nie widać na hali. Ogólnie inne działy są równie źle zarządzane montaż trzymany mocną ręką i czołgający się wtrysk przez który kroczy dumnie Bóg zakładu Włoch M. Postrach całego zakładu facet od innowacji które tylko utrudniają i fachowiec od liczenia osób zawsze ma coś do kogoś i zawsze ma kogoś do zwolnienia. Prezes jak to prezes mówi tylko dzień dobry, premie jeśli jesteś pod firma dwie ewentualnie trzy jeśli liczymy socjal. Wywalić cię mogą z dnia na dzień jeśli nawet pracujesz dobrze kilka lat. Podsumowując jeśli nie zależy ci na pracy masz ogólnie wyrąbane na wszystko idź tam jeśli nie trafisz na zmianę do piranii może przetrwasz kilka miesięcy, a przy najbliższych zwolnieniach i tak wypadnie na ciebie! Pozdrawiam przyszłych pracowników, nie pozdrawiam obecnych. Były pracownik

K.K
@Xxx

Nieprawda! Nie było mnie prawie dwa lata, ja za to cię miło wspominam i pozdrawiam ????

Ola

@Pracownik_black a były jakieś podwyżki przez te lata czy cały czas stała pensja?

Hanna

Na portalu z ofertami pracy, znalazłam ofertę zamieszczoną przez Plas.Co.Tech Poland. Obecnie firma prowadzi rekrutację na stanowisko Operator lakierni manualnej i robota. Należy posiadać minimum 3 lata doświadczenia zawodowe w pracy jako lakiernik lub operator robota. Czy pracownicy firmy mogliby podpowiedzieć aplikantom, czego można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Pracownik_black
@Hanna

Witam, pracowałam w firmie kilka lat na dziale wtrysków i pewnie pracowałabym do dzis gdyby nie nieskie zarobki i atmosfera która zaczeła sie mocno zageszczac... na poczatku naprawde relacje pomiedzy zwyklym pracownikiem produkcji, liderami a kierownikami na bardzo przyjaznym poziomie :) gdy zaczeli przyjmowac pracownikow z ukrainy wszystko zaczelo sie walic, bo normalny pracownik musial ogarniac swoja robote i jeszcze ukrainca z ktorym nie szlo sie dogadac bo zaledwie 2% z nich cokolwiek umialo po polsku... nie dobre były tez stosunki rodzinne niektorych pracujacych tam osob (brat, siostra, żona, dziewczyna....) w przypadku gdy lider jest bezposrednim przełożonym własnej żony nie wróży nic dobrego... wychodzi potem tylko to że inni pracownicy są lekceważeni a inni faworyzowani... jednak nie ukrywam mimo tych kilku negatywnych czynnikow, prace w plasco wspominam pozytywnie. Gdy kiedyś znów bede szukała pracy a zarobki tam ulegna zmianie to napewno sie zgłosze. Praca nie jest ciezka, wszystko jest do ogarniecia dla kogos komu zalezy na pracy

P20
@Hanna

Właściwa oferta jest niższa niż podana, na rozmowie dowiemy sie, że 10 lat doświadczenia to mało i na proponowana stawkę niema co liczyć. Na rozmowie byłem (jakiś czas temu) może jestem nadwrażliwy, ale IMHO zostałem potraktowany przez jaśnie pana kierownika dosyć hamsko na pewno nie będę aplikować po raz drugi w najbliższej przyszłości ani nigdy.

Janusz
@Hanna

Pracowałem tam 5 lat żadnej możliwości rozwoju podwyżki nie zobaczysz długo i do tego wszędzie prawie sami ukraińcy osobiście nie polecam a robiłem na Lakierni

Znając realia rynku które się ostatnio mocno zmieniły na korzyść pracowników to nie dziwi mnie fakt, że mało kto chce pracować za najniższą krajową gdzie w innych miejscach na podobnych stanowiskach oferuje się o 500 zł brutto więcej plus premie i benefity. Ostatnio rzeczywiście jest walka o pracowników zwłaszcza niższego szczebla, bo zmienił się system zasiłków oraz ludzie zaczęli szanować swoje umiejętności, więc nikomu nie opłaca się pracować za przysłowiowe grosze nie wystarczające na zapłatę rachunków. Dlatego też na potęgę w chwili obecnej ściąga się tańszą (jeszcze) siłę roboczą ze wschodu. Patrząc po komentarzach problemem w tej firmie jest po prostu polityka zarządzania i brak pomysłu na prawdziwe motywowanie ludzi do pracy. W dalszym ciągu niestety z tego co widzę pokutuje polityka oszczędności na zasobach ludzkich i nie zauważanie faktu, że ludzie to firma.

QC52

Zwolniłem się stamtąd ok 3 lat temu, ponieważ chciałem spróbować czegoś innego za większe pieniądze, gdyby w plasco płacili nieco lepiej, głównie chodzi o to by były jakieś konkretne podwyżki za staż plus do tego jakiś motywujący system premiowania, to pracowałbym tam do dzisiaj. Ekipa była naprawdę spoko, atmosfera pracy też, naprawdę nawet kiedy czułem że nie chce mi się iść do pracy, co zdarzało się nieczęsto bo naprawde polubiłem pracę na jakości, to myśl o tym że spotkam sie ze znajomymi z pracy poprawiała mi humor. Oczywiście też nie przepadałem za niektórymi ludźmi z biura ale to normalne. Co do organizacji pracy, jeśli ktoś jest kumaty to potrafił sobie prace tak zorganizować, że się nie przepracowywał. Ogólnie w moim odczuciu plasco był jednym z lepszych miejsc gdzie pracowałem, szkoda tylko że wypłaty były słabe.

Zabrze

Zalety: -fajni liderzy (na niektórych działach) -tania kawa w automacie Wady: -najniższa krajowa i nie ma co liczyć na podwyżki. Liczą tylko suche przepracowane godziny, w ciągu starają się maksymalnie wyeksploatować pracownika. -zero premii -pracodawca oczekuje, że za tak niską płacę będziesz wykonywać pracę na najwyższym poziomie. Za drobne błędy pracownik jest od razu karcony. -na hali panują upały dochodzące do 38-39 stopni -straszny chaos i zamieszanie. Stanowiska pracy są bardzo ciasne, zagracone i pozastawiane tak, że wykonywanie pracy jest wręcz niemożliwe. Na magazynie często nie ma możliwości swobodnego przemieszczania się z paleciakiem lub wózkiem z powodu zagracenia. -nieergonomiczne warunki pracy. Niektórzy pracownicy muszą czasem zdjąć jakieś narzędzie umieszczone za ciasnym regałem, za którym można z trudem się zmieścić z wciągniętym brzuchem. Poza tym zbyt wysokie stoły, brak mozliwości odpoczęcia w pozycji siedzącej (brak krzeseł na całej hali) -trudność z porozumieniem się z innymi pracownikami, jako że 80 procent z nich to Ukraińcy lub Rosjanie, którzy często nie znają języka polskiego. Instrukcje do niektórych narzędzi są dostępne również tylko w języku ukraińskim. -nie liczcie na urlopy. Prosiłem o dwa dni urlopu BEZPŁATNEGO. Nie dostałem zgody. Dłuższe urlopy wyznacza zazwyczaj firma w trakcie postoju. -brak jakiegokolwiek szacunku dla pracownika i brak wdzięczności za wykonanie pracy. Nieraz zdarzyła mi się sytuacja, w której skończyłem swoja prace z najwyższą starannościa i szybko. Korzystając z wolnej chwili stanąłem w miejscu by odpocząć. Dostałem ochrzan od kierowniczki i usłyszałem, że ona "mi zaraz robotę znajdzie, jak sam nie umiem". Tak, nawet gdy przez chwilke nie ma nie nic do roboty to pracownik i tak musi udawać, że coś robi lub sztucznie generować sobie pracę! -agencja, która zatrudnia ma problem z rozliczaniem godzin pracy. Nie dostałem zapłaty za nadgodziny. Musiałem wszystko wyjaśniać z agencją. -brak przepływu informacji między Plasco, a agencją. Poszedłem na L4. Poinformowałem o tym agencję. Po przyjściu do pracy okazało się, że plasco w ogóle nie wiedziało, że byłem na L4. -dziwna polityka agencji. Umowa podpisywana jest co miesiąc. Przedłużenie umowy nie jest konsultowane z pracownikiem. Poprostu przychodzi pani z agencji i nalega aby natychmiast cos podpisać, bo ona się śpieszy. Pracownik nawet nie wie co podpisuje. Ogólnie to firma żeruje na taniej sile roboczej z Ukrainy i niezaradności niektórych pracowników. Polaków nie ma już na niektórych działach prawie wcale. Każdy, kto nie nie da się wykorzystać znika stamtąd w ciągu miesiąca. Rotacja ludzi jest przeogromna. Najlepsza rzecz, która mnie tam spotkała to wypowiedzenie umowy. Nawet wrogowi nie życzę, aby się tam zatrudniał.

Hanna

@KOLEc 2731 proszę Cię, żebyś w swoich wypowiedziach na gowork nie używał wulgaryzmów. Tego typu wpisy są niezgodne z regulaminem i mogą zostać usunięte. Zachęcam Cię do zapoznania się z panującymi tu zasadami i do przestrzegania ich w przyszłości: https://www.gowork.pl/regulamin

KOLEc 2731

A mi się podoba..zapieprzam z mopem pucuje maszyny i jest spoko jak mam z opieki dostać 200 zł na miesiąc to wolę lizać te maszyny..Piotr.

Hanna

@Były pracownik dziękuję za Twoją opinię, niemniej jednak muszę Ci przypomnieć, że według regulaminu nie wolno podawać na forum imion oraz w inny sposób wskazywać na konkretnego pracownika w firmie. Czy możesz rozwinąć trochę swoją myśl i napisać nam co byś zmienił w Plas.Co.Tech Poland, żeby praca w tej firmie była satysfakcjonująca? Twoje przemyślenia będą ważną wskazówką dla osób zainteresowanych pracą tam.

Byly pracownik

Pracowałem w tej firmie jakieś 4 lata temu. Na lakierni automatycznej. Praca sama w sobie na tamten czas była spoko. Oczywiście największym minusem był pewien manager Wojciech. Każdy z tu obecnych pewnie wie o kim mowa i co to za typ człowieka. Osobiście cieszę się że na tamten moment dostałem z tej firmy wypowiedzenie bo to był najlepszy moment. Więc akurat za to jestem wdzięczny :) z tego co mi wiadomo pozwalniali największych (usunięte przez administratora) Liderów na tamten czas. Pracy tam serdecznie nie polecę nawet najgorszemu wrogowi. Pozdrawiam serdecznie :)

Zenek

Firma ma dobra opinię a tu takie biadolenie !!

Tymon

Konkurencja szuka pracowników i tak inspiruje do pisania?

Qaz
@Tymon

To najgłupsze co dotychczas wyczytałem na goworku

Bardzo duża część dobrej załogi - ludzie, którzy pracowali tam długie lata, odeszli w tym roku. Nowi, przy dobrych wiatrach wytrzymują miesiąc. Wniosek jest prosty. Mała garstka pozostałych pracujących została, bo widocznie nie mają wyjścia. Polecam w okolicy jest kilka atrakcyjnych firm.

Qaz

W okolicy nie ma atrakcyjnych firm. Cała handlowa to jakiś skansen postPRL

Hanna

@Patrycja Plichta, czy mogłabyś napisać co Ci się podobało w pracy w Plas.Co.Tech Poland, że chętnie byś tam wróciła? Zdecydowana większość komentarzy na forum jest negatywna, natomiast z Twojego wpisu wnioskuję, że masz pozytywne doświadczenia z pracy w tej firmie. Czy możesz napisać coś więcej na ten temat?

Tymon

Jeśli jest tak źle to dlaczego nie odejdziecie?

Zostaw merytoryczną opinię o Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o. - Zabrze

• Jak się pracuje w Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o.?

Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 19 ocen.
  • Handlowa 2
    41-807 Zabrze

Plas.Co.Tech Poland Sp. z o.o.