Opinie o Mecalux w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Mecalux. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mecalux o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mecalux w Gliwice

Jan Brzechwaa

Dział I: Opowieść ta z Mecalux się wzięła od pracownika co na magazynie różnymi materiałami przebiera. Na magazynie stawki są różne jednak pamiętajcie nikomu nie mówcie. Tu nie patrzą ile masz lat pracy i uprawnień lecz czy chodzisz z zielonymi w regały na palarnię.Regał ten widział różne sceny. Od papierosów po alko jak i kopce fety. Lecz gdy kamerę tam zamontowano dwóch się z pracą pożegnało. Na magazynie bywa różnie można stracić premię lub tam jałmużnę. Można też zarobić lecz na czarno. Zadzwoń na Kielce wnet przyjadą. Przyjedzie swym zestawem typ szemrany (KLI) i po brzegi będzie załadowany. Czary Mary hokus pokus ( Autoconsumo ) jest materiał pełen pokus. Dużo takich historii jest tu znanych by wypychać swe kiermany.Jest i złota rączka co wszystko wszystkim naprawi jednak po swojej gaży się chyba obraził. Coś załadował coś pojechało jednak na dłoni się nie zgadzało. Są i kolumny aluminiowe o które kiedyś pulchny miał nie lada trwogę. Gdzie one są bo ich wywieźć nie mogę. Może by tak w końcu wyciągnąć ciężkie działa i niech dowie się ferajna cała. Opowieści takich jak ta jest wiele więc może w końcu wykręcić aferę?. Upadek władz był by wielki jak i wymiana zielonej muszkieterki. Opowieść ta być może zmyślona lecz niektórzy wiedzą gdzie prawda a historia wymyślona.

nick

firma dla ukrow

job

Hm...... jak wszyscy wiemy, czas ciężki nastał , pracy brak i będzie gorzej. Co ponie którzy zamiast brać czynny udział w działaniach wojennych, nie biorą udziału I NIE WEZMĄ MAŁO TEGO BEDZIE ICH WIĘCEJ !!! Nie mówię o tym że, nie toleruję przyjezdnych, ale to wiaże się z szukaniem nowego miejsca przez polaków, nadejdzie czas którego byliśmy świadkami (usunięte przez administratora) ą nas a układ polsko-ukraiński będzie istniał, nie zrobimy nadgodzin , zmiany (usunięte przez administratora) . A teraz pytanie do akwarium bierzecie udział w tym(usunięte przez administratora) układzie macie wszystko w (usunięte przez administratora) Grilowy (usunięte przez administratora) z piętra i szara eminencja kroją nas poprzez układy, Co taki Prezes Hiszpan może wiedzieć co z czym się wiąże, NIC !!! (usunięte przez administratora) to karta biznes na wydatki i reszta w (usunięte przez administratora) A zapomniał bym jest i też przedstawiciel masakra- człowiek widmo(usunięte przez administratora) z tym w zasadzie i tak tylko figurant. Co dalej ? Wielki(usunięte przez administratora) będziemy szukać roboty, zrobią nam kursy za które, dadzą kwit do podpisania A kurs będzie wyglądał tak: Masz tu (usunięte przez administratora)papier i podpisuj nie będzie odwrotu nie odpiszesz jesteś mięsem do (usunięte przez administratora) UK bedzie robić nadal czy to będzie dobre czy też nie , Kasa się zgadza ponad 8 tys co miesiąc przytulają M.B we wotrek czyli dzień gały zda raport Grilowemu i gitara :) Resztę sobie dopiszcie Motto Mecaluxu---------- Tam gdzie kończy się logika zaczyna się wojsko-Tam gdzie sie konczy logika zaczyna się Mecalux

Zak

Przecinki nie gryzą !!!!

Świetnie ujęte, brawo za odwagę

elektromonter

1-rozmowa telefoniczna z panią z HR 2-wizyta w firmie i rozmowa z kierownikiem UR Gdy przyszedłem do firmy, nikt nie wiedział po co jestem i na co. 3 osoby mnie pytały na jakie stanowisko i jak się nazywam zanim przyszedł Kierownik UR. To było dziwne.

Luźna i sympatyczna rozmowa na temat dotychczasowego zatrudnienia i tego jak wygląda praca w UR. Wyniki rekrutacji miały być w 2 tygodnie, mija 3 tydzień.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Elektryk UR

Zostałem zaproszony na rozmowę do działu UR. Jak wygląda atmosfera w teamie? Brygadziści i kierownik bardzo Śruby dokręcają? Jak wygląda z zarobkami? Pozdrawiam Pewnie dam znać po rozmowie jak poszło jeśli będzie zainteresowanie.

Obserwator Bystre Oko.
@Elektryk UR

Jest bardzo dobrze. Nie zastanawiaj się, ludzie życzliwi skorzy do pomocy , jak jest potrzeba . Natomiast sprawa zarobków to Ci powiem jest OK. Nie są małe , a jak masz duże potrzeby , to w soboty i niedziele można przyrobić. Kadra kierownicza jest na poziomie ,skora iść na przeciw pracownikowi , zawsze gotowa pomóc i , co najważniejsze jest wyrozumiała i nie skąpa w wynagradzaniu w postaci PREMII. Dołącz do nas.

Dziany
@Obserwator Bystre Oko.

Premii nie widziałem, ale Kasa się zgadza. Ile se wynegocjujesz tyle potem masz. Jak się nie podoba to se zmień. To nie (usunięte przez administratora) że robisz w jednej firmie całe życie

Elektryk UR
@Obserwator Bystre Oko.

Coś długo się nie odzywają więc nie wiem czy dołączę :(

Byly
@Elektryk UR

Lepiej szukaj gdzie indziej Amazon, Roca, ngk nawet nie idź to tego (usunięte przez administratora) zginiesz poprzez szykany i smary oraz oleje .jako elektryk nic nie będziesz robił tylko płakał. Życzliwy były pracownik.tam są kliki porobione.

Bololo

Mają w końcu wspolny temat - pampersy, więc od slowa do słowa...

Spawacz

Witam. Czy można pracować na własnej działalności czy tylko pod firmą ?

@Spawacz

Tam tylko panuje układ Polsko ukraiński idziesz do ukraiców masz 30 zł na rękę musisz dobrze mieć opanowany tel

Mam pytanie odnośnie pracy-magazyniera.Nie dawno pojawiło się ogłoszenie i zastanawiam się czy przypadkiem nie aplikować.Mimo to żeby zaoszczędzić czas na ile moge liczyć na początek lub np. po roku pracy na tym stanowisku. W obecnej pracy dostaje 4000 brutto + 700 brutto premii...Szału nie ma powiem szczerze a z nadgodzinami można powiedzieć ciulatko...Posiadam Kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze wózka wysokiego składowania + do tego posiadam uprawnienia na suwnicę.

@Zainteresowany

Tutaj nie licz na 4brutto ani na 700 premi...

zainteresowany
@Mgznr

Dzięki za odpowiedź...Myślałem ,że na takiej strefie stawki idą spokojnie od 4000 brutto wzwyż ,jeśli chodzi od samą podstawę...Czyli chcesz mi powiedzieć ,że na miesiąc nie mam szans nawet na 3500 netto ?Jakieś nadgodziny czy coś?

@zainteresowany

3000netto i w tym jest już premia... Na święta 250/350 zł brak Multisport,możliwość pracy w weekendy choć nie zawsze

zainteresowany
@Mgznr

Dziękuję za info..Jednak będę musiał szukać dalej...25 km w jedną stronę to mało opłacalne jak dla mnie...Jeśli miałby zmienić pracę to tak ok 4000 netto oczywiście już z nadgodzinami które są ,a nie kiedy tam wypadnie''od czasu do czasu''..Premię mało mnie obchodzą bo różnie to wygląda...Czyli wszędzie widzę podobnie...

Aneta
@Mgznr

a czy dają umowę o prace? Jest możliwość jakiekolwiek rozwoju i awansu?

Rafał

Czy w mecalux jest możliwość pracy w weekendy na produkcji?

@Rafał

Obecnie nie ma teraz możliwości ale.. W zależności od zamówienia np w ubiegłym roku było bardzo dużo pracy są osoby które bardzo chętnie robią nadgodziny i są takie że nie robią nadgodzin w zasadzie musisz zapytać kierownika czy coś się szykuje zapewne coś więcej wie ma wgląd do planów co do pracy jakieś zamówienia np nie wiem z jakiego działu piszesz zapytaj też mistrza

Rafał

Bardzo dziękuję za odpowiedź

Wjak

A wredna pani z Bhp jeszcze pracuje? Ta co przypominała wyglądem body guarda ?

@Wjak

Akurat ta Pani jest bardzo ok. Gupi wpis zakompleksionego robola. Ty to pewnie jak Arnold Schwarzenegger wyglądasz?

Edmund

Ile można zarobić za cały prxepracowany miesiąc na produkcji bez nadgodzin?

Kuzik
@Edmund

Jestes z Ukrainy czy innym obcokrajowcem to wyjdziesz lepiej niż doswiadczony pracownik z wieloletnim stażem. Przychodzą na12 godz bez wzgledu czy cos umieją a wyplata się zgadza. Docenia się bardziej obcych niż dobrych pracwonikow dlatego ludzie sie zwalniaja bo nie kazdemu pasuje praca za mniejszą stawke od nowozatrudnioneg ukrainca .Bez nadgodzin slabo, z nadgodzinami o ile masz sporo to na ich poziomie.

@Kuzik

Ukrainiec jest tańszy.

Zniesmaczony

Co to za firma, która pozwala na to, żeby pracownik produkcji i pani sprzątająca chodzili razem do ubikacji na numerek?

@Zniesmaczony

Taka co ceni relacje międzyludzkie. xD

Czy firma mecalux gwarantuje jakies dodatki, bonusy, multisporty poza pensja? W ogłoszeniu o pracę mają wpisane że jest kasa z zakładowego funduszu, ile tego wychodzi? Są premie ? Można pracować nadgodziny? I jak sa one rozliczane?

heniu

zostali desperacji lub osoby bez ambicji które nic nie potrafią robić,takimi samymi momentami otacza się jedynka,banda głupków z akwarium i pseudo fachowcy.Wszyscy co mieli olej w głowie dawno odeszli.Nie aplikujcie na Utrzymanie Ruchu...nic ciekawego oprócz nienawiści i pogardy was nie czeka.

były
@heniu

Sorry, ale nie do końca się z Tobą zgodzę. Pierwsze zdanie "jedynka(kierownik),banda głupków z akwarium (biuro UR)"jest poprawne oprócz brygadzistów. Brygadziści są OK , znają zakład i robotę. Heńku, ja też tam pracowałem, nawet dłużej od Ciebie i wiem, że atmosfera pogorszyła się dopiero po nastaniu nowego "kierownika". Wiadomo kogo...1...

Bartolomeo
@heniu

UR jest spoko. Pozdro chopy!! Jedynie kierownik UR ciężki.

Waldi

No to szefostwo już się cieszy na myśl o tarczy 4.0 obniżenie czasu pracy o 20% na rok /dzisiaj głosowanie w sejmie/ heh trzeba szukać nowej roboty

@Waldi

Mecalux przechodzi na tarcze 4.0 od sierpnia co się z tym wiąże. Z końcem lipca skończy się -20% a zacznie się -10% z możliwością obniżenia zarobków na rok i zabraniem wszystkich dodatkow( swiateczne,wakacyjne, premie).

Waldi
@.

To już pewne zyski w jakiś sposób trzeba wypracować

Koper
@.

I po co było siać ferment skoro były podwyżki. Nadgodziny mozesz robic ile chcesz i wszytkie bez wyjątku płatne 100% Gdzie tak masz dobrze jak u nas ? I co najważniejsze wszyscy są zdrowi.

Fizol
@Waldi

Jal ktos uwarza 200brutto za podwyzke przy takiej inflacj i wzroscie cen to brawo

Bartolomeo
@Fizol

Firma powinna płacić co roku tyle ile się traci na inflacji. W mecalux masz podwyżke raz na 3 lata - ja dostałem po 3 latach śmieszne brutto. Śmiech na sali. Ciekawe ile sobie dyrektorzy przez ten czas poprzyznawali. A my robimy za coraz mniej. Ehhh chyba trzeba zacząć szukać nowej roboty.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Mecalux?

Jaw

Wrogie

Mgznr

To zależy od kierownictwa,na magazynie nie dają podwyżek gdy inne działy dostają

Janek

Zależy pod kogo trafisz. Jak to z ludźmi. Są spoko kierownicy i są bardzo nie spoko. Ale tego się nie dowiesz puki nie zaczniesz robić. Według mnie lepij jest na regałach niż na robotyce, a robiłem i tu i tu.

Robcio

Czy kierownicy zdają sobie sprawę że pracownik produkcji, nie dość że chodzi co godzinę palić do toalety A co 30 minut chodzi na numerek z Panią z firmy sprzątającej. Chodzi o Pana G.N i Panią P.K. Proszę zająć sie ta sprawą, bo to zakład pracy a nie dom publiczny :/

Automay
@Robcio

A co Twoja babe nabija ? Po co takie rzeczy piszesz ?

Jogi
@Automay

Podobno twoją ,byś nie wiedzial a tak wiesz

Automat do lodów
@Robcio

Lepiej odemnie tego napewno nie robi bo nie jest w stałej produkcji

@Automay

Gdzie i kiedy??? XD

Jan Machulec

Dzień dobry. Dziś został zarejestrowany pierwszy w historii Mecalux związek zawodowy RAZEM. Został również wybrany zarząd związku. 27.12.2021 w zakładzie pracy zostaną wywieszone odpowiednie informacje. Zapisy do związku rusza po nowym roku. Życzę wszystkim wesołych świąt. Pozdrawiam.

Zz
@Jan Machulec

Gdzie to ogłoszenie panie prezesie

@Zz

W jego snach. Pan Prezes się znalazł. A swoją drogą na tyle ludzi co u nas robi to związek by musiał być.

@Janek

Pracuje w zakładzie wiele lat mnie nie wypada by latać zakładać związki ale jest wiele młodych mają siły więc nie widzę problemu natomiast problem polega na tym że u nas to same city robią ilu się znajdzie którzy wyjdą na hale i pójdą do starego ? NIKT 99 % TO (usunięte przez administratora)i tu leży cała prawda nie ukrywam że jestem za tym również pójdę jeśli załoga postanowi coś zrobić

Janek

No tak. Tylko problem polega na tym że w mecaluxie robi za dużo kapusiów. Małych robaczków którzy się nudza w robocie i kochają takie akcje. A jak ktoś inny będzie miał gorzej to już prawie orgazmu dostają.

Mgznr

Dlaczego podwyżki nie obejmują wszystkich pracowników?Czy to zgodne z przepisami że magazyn jest bez podwyżki ?Dzielenie na lepszych i gorszych !

Mgzz
@Mgznr

Magazyn jest działem nieprodukcyjnym - moze dlatego.

@Mgzz

Podwyżka w pracy dla wybranych? Zgodnie z art. 183a § 1 Kodeksu Pracy: Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Nie mogą być dyskryminowani ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną. Równe traktowanie pracowników dotyczy także samej kwestii zatrudnienia: na czas określony lub nieokreślony czy w pełnym lub niepełnym wymiarze czasu pracy.

Mgzz
@Mgznr

Po pierwsze nic tu nie jest napisane o płacy, po drugie dlaczego wszyscy nie pracują na jednym poziomie? Robcie tyle co Pan Lenin i wymagajcie od siebie jakby inninid Was nie wymagali. A na wszystko przyjdzie czas.

Wbm
@Mgzz

A Pan Lenin robi ile ? Profil,diagonal,akcesoria,langeros? Jak to ocenić jak są różne stanowiska pracy ? Może zamiast podawać taki przykład żeby ludzi powadzić to warto się zastanowić że w jednej firmie pracujemy

Hahaha

Magazyn stali też?...

@Mgznr

Nie. Dzielenie na tych co sue im nalerzy i na tych co się im nienalerzy

Xx

Czy są podwyżki po przejściu pod mecalux

Zak
@Xx

Tak

@Zak

Są, zawsze pod firmą masz lepiej niż że (usunięte przez administratora) agencji.

Zostaw merytoryczną opinię o Mecalux - Gliwice

• Jak się pracuje w Mecalux?

Zobacz opinie na temat firmy Mecalux tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mecalux?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 8 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mecalux?

Kandydaci do pracy w Mecalux napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mecalux
1.8/5 Na podstawie 817 ocen.
  • Wyczółkowskiego 125
    44-109 Gliwice