logo Randstad Polska Sp. z o. o.

Randstad Polska Sp. z o. o.

Opinie o Randstad Polska Sp. z o. o.

Anonim 2015-12-17 08:38:13
Bandyctwo jeśli pójdziesz do pracy przez tą Agencję to cię jak śmiecia potraktują zwłaszcza w Pruszkowie nie dostałem umowy przez dwa dni pracy wiec zrezygnowałem w ogłoszeniu pisali o pracy na maszynach w rzeczywistości kopiesz rowy potem zmuszają ci po miesiącu do podpisania umowy za te dwa dni szantażem bo pani konsultant musi wydrapać swoja prowizję najlepiej nie chodzcie przez zadną agencje do pracy zerują na waszej ciężkiej pracy
dora 2015-12-17 20:20:30
Bardzo nieuczciwa firma wyzyskująca pracownika. Pracowałam w biurze firmy Randstad, w związku z tym, że przechodziłam z innej firmy starałam się być czujna ale nie udało mi się. Szkoda, że ustaleń nie nagrywałam na dyktafon - mam nauczkę następnym razem się w takowy zaopatrzę. Wracając do warunków: praca za śmieszne grosze na poziomie 1500 zł netto, nieograniczony czas pracy oczywiście nieformalnie bo w umowie 8h, nadgodziny niepłatne a ilość pracy w oddziale wymusza pracę po godzinach i w domu ale to już się robi za free. Szefostwo niedouczone, z brakiem kultury, nie można im zaufać. Kłamie, celowo poniża i nie wspiera. Reasumując nie polecam tej firmy nawet początkującym bo może mieć to wpływ na psychikę takiego młodego człowieka. azu2
Kamil 2015-12-18 12:06:16
Rekruterka p. Anna z tej firmy nie odnosi się z szacunkiem do człowieka.Brak profesjonalizmu, umiejętności komunikacji. Tej firmie wydaje się że zatrudniają bydło, a nie ludzi.
Jaś 2015-12-26 21:11:33
Witam. Czy wie ktoś może do jakiej firmy w ostatnich miesiącach często rekrutują pracowników na stanowiska monter urządzeń i elektryk w miejscowości Moszna-Parcela?
Maciej 2015-12-29 04:05:50
Hmmm, widzę że z rekrutacją w Randstad Polska są jakies problemy, bo ludzie tam są jacyś nieprzyjemni, to może powinni tę kobietę zwolnić po prostu i po problemie
Eleya 2016-01-07 13:12:32
Na początku grudnia 2015 zadzwoniła do mnie Pani z Randstad, w odpowiedzi na moją aplikację na ogłoszenie. Już wszystko super, zostałam zaproszona na rozmowę, podała mi dzień i godzinę, ale w miejscu gdy miała mi podać adres spotkania, dostałam informację że "najdalej do jutra" dostanę maila z wszystkimi niezbędnymi informacjami. Zgadnijcie co? Do tej pory ten mail nie przyszedł. Trochę niepoważne traktowanie....
sonja 2016-01-07 16:40:59
#Eleya nie ma co się zrażać po jednej sytuacji, mogłaś zadzwonić do niej i dopytać, podobno ludzie z hr doceniają jak kandydat sam wykazuje zainteresowanie. sporo ludzi szukają od nowego roku widzę
jaro 2016-01-30 12:06:25
Szukam opini na temat pracy telemarketera przy ponawianiu umow abonamentowych
goncz 2016-02-01 08:06:13
jaro, a czy teraz jakoś aplikowałeś ? Ja zastanawiam się czy nie składać do nich papierów na trenera do call center. Słyszałem, że od ręki dają umowę o pracę.
red 2016-02-06 19:38:08
@jaro a może warto spróbować jako operator w Pruszkowie. Szkoda że praca jest na umowę tymczasową ale oferują 2100 PLN brutto i do tego jeszcze premia uznaniowa
kodan 2016-02-15 18:46:36
To właśnie z premią uznaniową wyjdzie jakieś 2100 netto :) @red. Nie są to złe pieniądze, tym bardziej, że są jeszcze szkolenia i zawsze można się czegoś nauczyć.
filip 2016-02-19 22:31:23
kodan, to już lepiej aplikowac jako Przedstawiciel usług, tutaj jest umowa o pracę od pierwszego dnia, zarobić można 2500PLN+premie, no i szukają osób bez doświadczenia.
mlb 2016-03-03 19:06:21
Czy wyjeżdża ktoś 15 marca br. do Holandii ? :)
Ma ktoś jakieś wyrobione zdanie na temat pracy za granicą oferowaną przez Randstad?
bonda 2016-03-03 20:36:02
to oni też oferują pracę za granicą @mlb bo widziałam głównie ogłoszenia ale dotyczące terenu Polski ale jeśli rzeczywiście można wyjechac to też bym chętnie zasięgnela na ten temat opinii
nika 2016-03-09 08:06:12
totalne dno . agencja niechce mi dokumentu waznego wydac bo podczas zatrudniania nie podalam adresu mailowego (niemam obowiazku go podawania ) twierdza b niemaja go w systemie i niemaja pewnosci czy to ja zacznijmy od tego nawet gdybym podala to kazdy mogl by wlamac sie na moja skrzynke tym bardziej gadalam z konsultantem o tym mailu a ona nadal niejest pewna czy to aby ja. a w mailu kazali podac w celu weryfikacji pesel to podalam . odp ich wnet doprowadzila mnie ze smiechu do lez ''niepodala pani innego adresu zamieszkania podczas podpisywania umowy niz ten ktory pani wpisala'' tylko jaki mialam podac kolezanki?? teraz czeka mnie jechanie 200km do miasta w ktorym juz niemieszkam
Beata 2016-03-09 11:37:30
widocznie mail jest dla nich dość ważny, może to ułatwia po prostu komunikację z pracownikami.. czy kandydatami. Ciekawe czy krakowski oddział szuka ciągle pracowników
kamila 2016-03-13 11:51:26
Wydaje mi się Beato, że nie szukają do Krakowa. Widać sporo ofert do Wrocławia czy nawet do Częstochowy, jeśli chodzi o pobliskie miasta. Kraków ma chyba full
Małgośka 2016-03-21 17:50:40
Dzien dobry,
Chciałabym się podzielić z Państwem moim doświadczeniem z agencją pośredniczącą Randstad Polska, kierującą do agencji holenderskiej Tempo Team. W styczniu zostałam skierowana do pracy w Holandii w magazynie XPO, kontrakt dostałam na 52 tygodnie. Skuszona dobrą stawką, bo prawie 10 euro/h oraz gwarancją 30 godzin tygodniowo, postanowiłam podjąć się pracy. Nie była to moja pierwsza praca w Holandii. Będąc jeszcze w Polsce, „przesympatyczna” Pani kierująca z agencji Randstad przekonywała, że zakład pracy ma bardzo dużo zamówień i zapotrzebowanie na pracowników,gdyż praca jest przewidywana na 2 zmiany i dla każdego z osobna minimum 40h pracy tygodniowo. Nie mogłam się wybrać własnym środkiem transportu na lokacje mieszkalną w Holandii, ponieważ firma przewozowa mająca umowę z Randstad była jedyną możliwową opcją. Pani w agencji tlumaczyła to tym, ze kierowca wszystko wie, gdzie Nas zawieźc, odstawić, ma nas przywieźć do miejsca docelowego, gdzie miał na nas czekać koordynator parku. Podróż w fatalnych warunkach, drzwi w busie zepsute, wiało całą drogę, a o huku z drogi nie wspomnę. Przybywszy na miejsce o godzinie 6:00 rano kierowca po prostu wysadził nas z busa, wyładował walizki i kazał się kontaktowac z koordynatorem. W deszczu i bez zadaszenia staliśmy do godziny 9:00, ponieważ od tej godziny zaczynał pracę koordynator i łaskawie nas odebrał. Warunki mieszkaniowe okazały się w porządku, poza jednym faktem, że w pokojach nie było grzejników. Jedyny nawiew znajdował się w dużym pokoju. W pierwszym tygodniu pracy okazało się, że tej pracy nie ma – przepracowałam w sumie przez cały tydzień łącznie z niedzielą 16 godzin. Po krótce, w żadnym z tygodni mojego pobytu nie przepracowałam gwarantowanych 30-stu godzin. Firma XPO postanowiła z racji tego, iż naściągali za wiele ludzi w porównaniu do ilości pracy, zredukować etaty. Zwolniono ok. 25 osób, w tym mnie. Jak się dowiedziałam, mimo zwolnień podstawowych ilości godzin pracy nie ma nadal. Firma XPO, to obóz pracy, w którym narzucona jest norma, której nie jest w stanie człowiek wyrobić. Nie ma czegoś takiego jak szkolenie wstępne, pierwszego dnia masz wskazane stanowisko bez uwczesnego wprowadzenia, wytłumaczenia czegokolwiek i z obowiązkiem wyrobienia normy. Po zwolnieniu, okazało się, że agencja Tempo Team nie organizuje dalej pracy i kazano mi usunąć się z parku do 3 dni. Skontaktowałam się z biurem w Polsce ws. znalezienia nowego miejsca pracy. Zaoferowano mi po paru dniach pracę dla arvato, po czym przeniesiono mnie na inną lokację... Po przyjeździe na miejsce, okazało się, że warunki są skrajne... Wraz z koleżanką otrzymałam pokój 4 osobowy z łóżkami szpitalnymi, prysznic w łazience ustawiony na czas, po 7 minutach zostaje wyłączony, nie wspominając o unoszącym się smrodzie. Po spotkaniu w wprowadzającym w arvato okazało się, że tych godzin nadal nie będzie, że postarają się zapewnić nam 32 godziny. Obawiam się, że będzie podobna sytuacja, jak ta, w XPO.
Ta wiadomość ma na celu uświadomienie co niektórym, że to co, zostaje powiedziane w biurze przy kawie i herbatce mija się z prawdą.
kimok 2016-03-21 18:00:42
małgośka, do tej pory myślałem że Randstad oferował w miarę sensowne warunki. Chciałbym się tylko dowiedzieć ile tej pracy realnie w ciągu miesiąca było ..?
Ania 2016-03-21 18:08:54
Hej, jeśli to nie problem oczywiście - mogłabyś opowiedzieć jak dokładnie wygląda praca w Arvato? Czy jest bardzo ciężka? Czy ludzie są przyjaźnie nastawieni? Co konkretnie się tam robi? I co do miejsca zamieszkania - to był jakiś hotel, domki? Zastanawiam się nad wyjazdem właśnie tam do pracy, a nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat pracy w tej firmie. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Małgośka 2016-03-22 13:18:16
W odpowiedzi do Kimok i Ania, przez miesiąc przepracowałam łącznie 87 godzin, gdzie 120 jest rzekomo gwarantowane. Wciąż czekam na wyrównanie. Jeśli chodzi o Arvato, to praca wydaję się być lekka, ale tej pracy nie ma, bo jest to nowo otwarty zakład. Podobno PRACA ma ruszyc za około 3 tygodnie, wszystko zależy od orderów. Na ten moment przewidują 3 dni pracy na tydzien.
Warunki mieszkalne do tej pory były w porządku, jeżeli chodzi o zakwaterowanie arvato, jest to dramat w porównaniu z poprzednim zakwaterowaniem.
barbs 2016-03-27 09:37:59
z tego co widziałam to teraz najwięcej jest ogłoszeń na Polskę w różnych lokalizacjach a za granicą to raczej nic nie ma chociaż firma oferuje tam i tak najlepsze warunki na rynku moim zdaniem
baba 2016-04-06 19:42:01
małe wynagrodzenie, za system czterobrygadowy dodatek 150 zł brutto do najniższej pensji. Czyli ok 120 zł brutto na miesiąc, a praca prawie w każdy weekend
bania 2016-04-06 19:43:46
la luz 2016-04-11 11:49:26
proszę pamiętać o podpisywaniu wszystkiego u pośrednika. tylko oryginały dokumentów ksero nie jest dokumentem w sądzie. proszę nagrywać rozmowy smartphonem. po niewywiązaniu się z umów zapraszamy do naszej kancelarii adwokackiej lub podobnej. zdzieramy łacha z takich firm zawodowo na cały etat jak i po godzinach. niskie opłaty pokrywa firma po procesie.
XYZ 2016-04-18 12:48:02
Małgośka kontaktując się z nimi otrzymałam odpowiedź, że za te niewypracowane godziny będzie wypłacony dodatek. Z kim się kontaktowałaś, mogłabyś napisać mi więcej informacji naq catch55@o2.pl?
Mam wyjazd w sobotę, nie wiem czy podpisywać umowę.
ta 2016-04-26 09:39:56
Szukam pracy przez agencję i chciałabym ze swojej strony napisać, że naprawdę nie ma na co narzekać..to, że firma spóźnia sie z opłatami to często nie wina Randstadu ;/ tylko firmy głównej @la luz
ciekawy 2016-04-29 14:35:27
Czym zajmuje się ta firma Arvato i mam pytanie grafik dostaje się na tej stronie Ranstadu czy na jakieś innej ? albo w ogóle kto o tym informuje jak się przyjeżdża w niedziele, a w poniedziałek już niby do pracy się idzie to od kogo się do wiedzieć na którą godzinę się idzie .
bartek 2016-05-05 11:39:56
@ciekawy, podejrzewam, że takich rzeczy na forum się raczej nie dowiesz. Według mnie, powinieneś skontaktować się z koordynatorem czy opiekunem, jak to się tam nazywa to nie bardzo mam pojęcie :) pozdrawiam
anonim 2016-06-10 21:55:25
Randstad - Lublin: straszny bałagan w samej firmie, pracownicy niekompetentni, którzy czasem nie mają pojęcia o podstawowych rzeczach. Olewczy stosunek do klientów: rozmawia z klientem, słychać telefon w oddali, w połowie zdania klienta biegnie odebrać telefon. Ludzie dzwonią z zapytaniami - brak odpowiedzi na zadane pytanie. Bardzo często zdarza się, że pracowników nie ma w firmie bo "gdzieś wyszli i zaraz wrócą". A co najważniejsze: mówią że określona stwaka jest netto, a okazuje się że brutto. Ale o tym dowiesz się dopiero przy wypłacie.
tem 2016-06-11 10:05:19
Szukali, czas przeszły :) Teraz natomiast mają zapotrzebowanie na business development managera. Wymagania o dziwo nie są bardzo wygórowane :) Rok doświadczenia, znajomość relacji B2B, otwartość, zaangażowanie. Pensja to podstawa i prowizja, plus oferują pakiet medyczny
Mario 2016-06-24 17:27:30
Siema mam oferte na pakowanie wyrobow miesnych na 1 lipca Randstad wysyla do Tempo Team ma ktos jakas wiedze co gdzie i jak ? jak praca?co trzeba robic itd i czy sa godziny bo to wazne dzieki pozdro moj maila marcinbeat@gmail.com
fgvb 2016-06-24 17:35:44
@tem a to to w sumei tak jak napisales sa raczej standardowe wymagania jak na prace na takim stanowisku
Marian 2016-07-18 14:53:23
Witam czy ktoś może mi coś bliżej powiedzieć o zarobkach w tej firmie dostałem propozycję 12zl na godzinę na strefie w Gliwicach przy częściach do samochodów czy ktoś może mi powiedzieć jak się wychodzi miesięcznie w tej firmie przy takiej stawce będę bardzo wdzięczny
bye 2016-07-18 14:57:02
Idealne jest to @tem, że oprócz podstawy jest jeszcze szansa na odpowiednią prowizję do tego. W końcu takie dwuskładnikowe zarobki to rzadkość w dzisiejszych czasach, wiec dobrze, że wiedzą jak zadbać o swoich pracowników i o ich zadowolenie z pracy.
Furzynka 2016-08-15 03:54:25
"Załoga" we Wrocławiu zrobiła na mnie źle wrażenie. Przychodząc do nich z problemem, z którym nigdy nie miałam do czynienia, ich wyraz twarzy mówił " o boże, jak możesz takiego czegoś nie wiedzieć, haha". Widziałam te wzajemne usmieszki do siebie nawzajem. Jestem wrażliwą osobą i nie ukrywam, że mnie takie coś uraziło. Moim zdaniem nie powinno się coś takiego wydarzyć.
PS. A potem się dziwią, że ludzie boją się o cokolwiek pytać, skoro wysmianie ich (może i nie świadomie) prowadzi właśnie do braku zadawania pytań.
kasia 2016-08-15 08:50:59
Może to nie jest zadkosc ale to wszystko co oferują powinno byc standardem w wielu firmach, ludzie ciezko pracują.
krata 2016-08-30 01:51:18
Na zamieszczone ogłoszenie o poszukiwaniu pracy, otrzymałem wiadomość z Randstad z prośbą o przesłanie CV.
Po wysłaniu CV po kilku dniach otrzymałem znowu informację, że na stanowsko (takie a takie) rekrutację prowadzi Randstad.
Po przedstawieniu warunków pracy, zakresu obowiązków itd... od rzekomego pracodawcy musiałem wypełnić oświadczenie dla celów ubezpieczeniowych i podatkowych. Wiadomo: nr pesel, dowód osobisty itp...
Dalsza wiadomość brzmiała: Po otrzymaniu wypełnionego oświadczenia wyślemy pocztą umowę o pracę, której podpisaną kopię odeśle pan pod wskazany adres.
Czy to jest taka procedura ? O co w tym chodzi ?
michał 2016-08-30 09:44:23
Branża kuśnierska rzeczywiście jest trudna, ale zobacz, że ostatnio nie pokazało się żadne ogłoszenie pracy.
Biedny Ludek 2016-09-22 10:51:15
Randstad Warszawa.

Przy rozmowie wstępnej obiecują jedno a przy podpisaniu okazuje się że są niespodzianki. Np to że praca nie jest na pełny etat tylko na 3/4 etatu.
michał 2016-09-22 12:04:29
Może praca jest cieżka @iga, ale przynajmniej wynagrodzenie jest w pełni adekwatne do powierzanych obowiązków. Wiecie czy są szanse na jakieś benefity?
były pracownik 2016-09-22 18:01:19
firma masakra
pierwsza umowa na miesiąc, a zwolnienie po dwóch tygodniach pracy, z dnia na dzień, bez podania powodu
nikogo nie interesują koszty wynajmu mieszkania biletów itp.
xoxo 2016-09-22 18:05:48
Najważniejsze jest to, że można liczyć u nich na dwuskładnikowe wynagrodzenie, bo premia się normalnie pojawia.
September 2016-09-23 14:38:24
Tak skrajnie niekompetentnych, niedouczonych, nieuczciwych, itd., itd. pracownic jeszcze nigdy w życiu nie spotkałem, jak w oddziale w Gorzowie Wlkp. Panie tam pracujące nie nadają się nawet do rozrzucania gnoju na polu, a co dopiero do pracy za biurkiem. To, że Randsatd Polska Sp. z o. o. takich właśnie pracowników zatrudnia świadczy tylko i wyłącznie na jego niekorzyść. Randstad uprawia w Polsce współczesne niewolnictwo i do tego celu używa takich a nie innych pracowników, którzy nie są w stanie samodzielnie myśleć. Ograniczają się wyłącznie do wykonywania podstawowych funkcji życiowych, tzn. najeść się, wyspać się i wypróżnić się.
September 2016-09-23 14:38:48
cśś 2016-09-23 14:42:13
Skoro cały czas się pojawiają u nich oferty pracy, to widocznie cały czas się rozwijają. W koncu taki operator linii pakoania może liczyć na stawki w granicach 12,60zł/h
Poor human. 2016-09-25 00:27:40
A czyli nie ma innej opcji jeśli szukają to się rozwijają? Hmm a może ludzie rezygnują z pracy? Nie? Hmm no przecież jak innych możliwości nie ma to pewnie masz rację. Pewnie tak jest.
kasia 2016-09-25 09:47:01
na tyle ofert co posiadaja i tylu pracownikow ktorych maja w bazie, to normalne ,że jest i rekrutacja i rotacja, to najbardziej znane biuro agencyjne zatrudniajace proacowników, wiec nie dziw się, tez wiele zalezy od pracownikow, jak chca pracowac pracuja a jak nie to ciagle przebieraja w ofertach bo cos im nie odpowiada
ijhsic 2016-09-29 08:58:38
Ja miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać z konsultantką o wyjeździe z tą firmą do Holandii , w/w firma posiada także biuro w Kielcach i po rozmowie telefonicznej z panią , stwierdzam że to kolejna wyzyskująca firma. Zaczęło się od tego że chciałem dostać umowę (wzór) , żeby nie okazało się że pojadę w ciemno i będę musiał zaakceptować kiepskie warunki (nie kupuję kota w worku). Więc pani powiedziała że dostanę umowę kierującą do pracodawcy Holenderskiego , czyli że umowę właściwą podpisuję w Holandii , a tu tylko dokument do kogo ,gdzie mam jechać.... Okazało się również że mam się zdecydować szybko (jest czwartek) bo w sobotę jest wyjazd , stwierdziłem że nie podomykałem wszystkich spraw i nie zdążę się wyrobić , więc pani powiedziała żebym zadeklarował w którą sobotę mogę jechać. Ale nawet nie ustaliliśmy na jakie stanowisko , jaka kasa , jakie warunki bytowe itp. a ja miałem zadeklarować przybliżony termin wyjazdu???? Po czym stwierdziłem że nie jestem na razie zdecydowany na wyjazd , więc pani pożegnała mnie fochem - twierdząc że po prostu "rezygnuję z wyjazdu" i do widzenia.... ot cała rozmowa . Czy ktokolwiek o zdrowych zmysłach wyjechał by w ten sposób ? Pozdrawiam
xylo33 2016-09-29 13:31:01
nie przejmuję się niektórymi komentarzami i nadal chcę się zatrudnić u was w firmie jako pracownik produkcji. obiecujecie pracę stabilną -0 a co ma być powodem tej stabilności?
Zostaw swoją opinię o Randstad Polska Sp. z o. o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Randstad Polska Sp. z o. o.