GLASSTEK

Olsztyn

Opinie o GLASSTEK

florentino 2015-08-04 22:24
jeśli chodzi o pracę w Glassteku w Olsztynie to wiele zależy oceniając te firmę od tego jak własciwie dany pracownik podchodzi do pracy tutaj. Zarobić można od - wariant pesymistyczny 1750 zł brutto do około - wariant optymistyczny 3500 zł brutto. Do tego dochodzą oczywiście również różne premie ...
Szkiełko 2017-03-01 16:36
Brak jakiejkolwiek premii, kosmiczne wymagania co do obróbki szkła, na słabych (starych) maszynach, ręczne pucowanie każdego kawałka i milimetra szkła. Myjka jaka tam jest, kosmos, KAMIEŃ z wody na szczotkach w środku, nikt nie pomyślał o tym aby użyć chociaż tabletek do odkamieniania wody.
Stół do cięcia szkła, owszem działa, wymagana ręczna optymalizacja tafli (marnotrawienie czasu), mimo tego że jest program do optymalizacji zamówień . Każdy kawałek szkła jaki się połamie, MUSI mieć idealnie równe krawędzie, odstępstwo od tego wiąże się z ręcznym szlifowaniem krawędzi.
Warto się nastawić na "kolorowe" nastroje pracodawców, jak humoru nie ma to z kijem nie podchodź.
Ręcznie składane szkło do laminowania, gdzie wszędzie jest pełno syfu, co wiąże się ze słabą pracą bo na foli do laminowania znajduje się masa włosów i kurz. Oczywiście to TWOJA wina pracowniku.
Bez uprawnień na podnośnik do szkła, stoisz i czekasz aż kierownik Ci załaduje tafle na stół nie raz i nie dwa 15-20 min ( pieniądze za darmo) POLECAM.
A co najważniejsze,umowa , UMOWA ZLECENIE OD PIERWSZEGO dnia pracy = Zwolnię Cię z dnia na dzień mimo tego że masz na "umowie" okres wypowiedzenia.
WYPŁATY DO RĘKI !!!!! Na umowie najniższa krajowa, płacą tyle ile wynegocjujesz, tylko, tyle że gotówką do ręki, sprytnie, sprytnie panie Michale.
Stare, po kimś, używanie ochraniacze na przedramienia... Ogółem, serdecznie nie polecam pracy w tym miejscu.
I ostrzegam, praca dla ludzi o mocnych nerwach, ze stali najlepiej.
Paweł 2017-03-25 16:13
Od razu widać że wpis osoby, która została zwolniona. Z pewnością bez przyczyny
GLASSTEK 2017-03-26 22:53
Witam
Piszę jako komentarz do opinii Pana "szkiełko"
Panie Mariuszu. Premia jak nazwa wskazuje jest dodatkiem do pensji. Zgodnie z rozmową rekrutacyjną uzależnioną od zaangażowania w pracę i umiejętności. Premii Pan nie otrzymał , ponieważ zaangażowania starczyło na pierwszy dzień roboczy. Umiejętności nie komentuję .Również rozpoczęcie prazy w poniedziałek będąc "wczorajszym" po weekendzie nie jest premiowane. Maszyny nie są oczywiście nowe, ale dobrze utrzymane i pozwalają na bezproblemowe utrzymanie jakości wyrobów. Optymalizację wykonuję ręcznie , ponieważ pozwala to poprawić wydajność szkła o około 10 % , jak również cięcia są ustawione do łatwiejszego wyłamania.
Szkło łamane przez Pana miało "ogonki" i uszczerbienia do 5mm - więc tu daleko do ideału.
" kolorowe" nastroje mogą być spowodowane np. "wczorajszym"pracownikiem, który do godz 11 powoduje szkody tłumacząc że nie może ogarnąć się po weekendzie.
Szkło do laminowania składane jest ręcznie w 99% zakładów które je produkuje. Folia jest w rolkach zwijanych i pakowanych fabrycznie- więc skąd tam "masa włosów i kurzu":).
Osoby bez uprawnień nie mogą obsługiwać żurawia i suwnicy zgodnie z przepisami i dla bezpieczeństwa własnego,oraz innych pracowników.
Umowę zlecenie podpisaliśmy na okres próbny celem sprawdzenie czy obu stronom odpowiadają warunki, oraz sposób pracy. Uzgodniliśmy to na rozmowie wstępnej ustalając, że w przypadku braku porozumienia możemy rozstać w każdym dniu jej trwania. Po miesiącu miał Pan dostać umowę o pracę i tam obowiązuje 2 tygodniowy okres wypowiedzenia, którego nie ma w umowie-zleceniu.
Wynagrodzenie wypłacone do ręki dokładnie w kwocie ustalonej.
Ochraniacze bezpośrednio przed wydaniem Panu były prane.
Po przejściu na umowę o pracę pracownik otrzymuje kpl.odzież ochronną -NOWĄ.
Praca nie tyle dla ludzi o mocnych nerwach, ile dla osób dojrzałych i potrafiących przyłożyć się do powierzonych obowiązków.

Podsumowując, skoro żaden aspekt tej pracy Panu nie odpowiadał to czemu jest Pan taki rozżalony , zamiast zwolnić się samodzielnie ?
Jeremi 2017-03-27 05:36
Spore wymagania ale kasa ok i ogólnie spoko
niktoś 2017-05-15 21:03
Panie właścicielu. Broni się Pan pierdołami i szkaluje ludzi. Jest natomiast pewne, że zatrudnia Pan na umowę zlecenie i to powinno być karane bo istnieje coś takiego jak umowa na okres próbny!!!. I szkalujesz tu byłego pracownika !! A to nie ładnie. I płacisz do ręki i to ratami , czyli kręcisz z wypłatami ? ! A to już nie fajnie i sprawa dla PIP i US!!!! Nie omieszjam o tym w/w urzędu poinformować. Brzydzę się takimi pracodawcami.
Zostaw swoją opinię o GLASSTEK - Olsztyn
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie GLASSTEK