Opinie o DEVICE EUROPE w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie DEVICE EUROPE. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie DEVICE EUROPE o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DEVICE EUROPE w Bydgoszcz

Mateusz

Pierwszy raz w życiu zdecydowałem się wystawić negatywną opinię pracodawcy, niestety skala naruszeń i nieprawidłowości w tej firmie sprawiły i czuję społeczną powinność, aby uprzedzić wszystkich potencjalnych kandydatów. Dodatkowo zostałem nieuczciwie potraktowany, co tylko sprawiło, iż to miejsce pracy wspominam wyjątkowo źle. W biurze panowała ciężka atmosfera wynikająca ze specyficznego sposobu bycia pana X i jego wahania nastrojów, dodatkowo często negatywnie wypowiadał się o swoich partnerach biznesowych jak np. (usunięte przez administratora). Poniżej zamieszczę konkretne sytuacje, powody i problemy, które sprawiły, iż tę firmę oceniam aż tak źle. -pan X na umowie wpisał niższą wypłatę brutto, niż zadeklarował wcześniej w mailu odnośnie warunków współpracy -pan X zlecił nowym handlowcom w tej branży, aby próbowali pozyskać klientów w jednym z najbardziej dofinansowanych sektorów (w ostatnim czasie) pod kątem komputerów i laptopów (usunięte przez administratora) -pan X zachęcał pracowników do wystawiania pozytywnych opinii i wiele z wystawionych opinii pochodzi od pracowników, albo ich rodzin i znajomych (usunięte przez administratora) -Podczas rozmów dotyczących pracy ustaliłem z panem X, że będę pracował co drugi dzień zdalnie, czego nie chciał wprost zawrzeć na umowie, bo jak twierdził ,,będzie tak, jak się umówiliśmy", zaś po dwóch tygodniach oczywiście się rozmyślił znacząco zwiększając mój wymiar pracy stacjonarnie -pan X lubił dawać niewykonalne polecenia, leżące poza zakresem obowiązków (osoby niebędącej ani kierownikiem, ani leaderem) tj. np. przygotowanie szczegółowego planu dla innego działu na najbliższe miesiące pracy w ciągu dwóch godzin -pan X bywał humorzasty, kilkakrotnie zdarzyło mu się na mnie krzyczeć na osobności -pan X podczas ostatniej rozmowy dotyczącej rozwiązania umowy na koniec mnie(usunięte przez administratora), a po wyjściu do reszty zespołu z fałszywym uśmiechem życzył ,,ponownie wszystkiego najlepszego" -pan X podejrzewał ludzi z biura o nalewanie ciepłej/gorącej wody do ekspresu do kawy (insynuując, że ktoś robi to celowo), nie rozumiejąc, że woda nagrzewa się od częstej pracy urządzenia (w biurze sporo korzystało z ekspresu) -pan X nie wiedział nawet, które z firm na Allegro stanowią konkurencję dla firmy, nie pomogły na to logiczne argumenty, ani przytoczone definicje -pan X jako jeden z powodów chęci rozwiązania umowy podał, iż nie chciałem uczęszczać na dodatkowe zajęcia poza czasem pracy. Żadna firma nie ma prawa dysponować czasem wolnym pracownika (usunięte przez administratora) -Premia świąteczna wynosiła zaledwie około 15% podstawowej wypłaty -W tej firmie bardziej liczy się podlizywanie panu X, niż kompetencje i doświadczenie, pan X ewidentnie próbuje podbudować w ten sposób swoje ego -Płaska struktura w biurze bez możliwości awansu,(usunięte przez administratora) -Tragiczna organizacja pracy wynikająca z płaskiej struktury, nieudolne zarządzanie przez pana X sprawami, na których zupełnie się nie zna i których zupełnie nie rozumie

@Pan Z

@Mateusz bardzo dziękujemy za poświęcony czas i Twój wpis. Stosowanie obraźliwych sformułowań wobec byłej koleżanki z pracy są tutaj nie na miejscu, chociażby ze zwykłej przyzwoitości i szacunku do drugiej osoby. Pragnę jeszcze zauważyć iż Twoja umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Dziękuję, że byłeś z nami mimo, że krótko było to dla Nas cenne doświadczenie. Życzę Ci powodzenia na dalszej ścieżce kariery.

Kto ma coś do zarzucenia firmie Device, nie pracował prawdopodobnie za czasów poprzedniego właściciela. Z perspektywy pracownika który ma porównanie tych dwóch firm mogę stwierdzić, że różnica jest ogromna na plus dla Device. Firmą w końcu zarządza kompetentna osoba która wie jak prowadzić biznes, świadczą o tym same liczby które nie kłamią. W końcu nie przynosimy już strat finansowych, a wręcz przeciwnie. Warto zaznaczyć, że firma dzisiaj oferuje: - Regularne wyjścia integracyjne - Zniżki 50% na zakupy w firmie dla pracowników - Co miesiąc losowanie atrakcyjnych nagród - Wspólne świętowanie urodzin każdego pracownika poprzez degustacje ciasta - Co jakiś czas zamawiana pizza tak bez okazji - Prywatna opieka medyczna - Darmowe szkolenia z języka angielskiego, grupowe lub indywidualne - Raz w miesiącu możliwość skorzystania z tzw. wyjścia prywatnego (1 godzina która nie schodzi z puli urlopu do wykorzystania)

Prawda o firmie

Pierwszy raz w życiu zdecydowałem się wystawić negatywną opinię pracodawcy, niestety skala naruszeń i nieprawidłowości w tej firmie sprawiły i czuję społeczną powinność, aby uprzedzić wszystkich potencjalnych kandydatów. Dodatkowo zostałem nieuczciwie potraktowany, co tylko sprawiło, iż to miejsce pracy wspominam wyjątkowo źle. W biurze panowała ciężka atmosfera wynikająca ze specyficznego sposobu bycia pana X i jego wahania nastrojów, dodatkowo często negatywnie wypowiadał się o swoich partnerach biznesowych jak np. SIMS. Poniżej zamieszczę konkretne sytuacje, powody i problemy, które sprawiły, iż tę firmę oceniam aż tak źle. -pan X na umowie wpisał niższą wypłatę brutto, niż zadeklarował wcześniej w mailu odnośnie warunków współpracy -pan X zlecił nowym handlowcom w tej branży, aby próbowali pozyskać klientów w jednym z najbardziej dofinansowanych sektorów (w ostatnim czasie) pod kątem komputerów i laptopów -pan X wykorzystując swoją pozycję w firmie, zorganizował zebranie pracowników przeciwko mnie prowadzące do ostracyzmu społecznego -pan X czytał prywatne wiadomości pracowników dostarczane przez panią Y -pan X głośno i negatywnie komentował kolegę z magazynu, który wychodził na przerwie do samochodu, ponownie narażając jednego z pracowników na ostracyzm -pan X często rzucał tekstami w stylu ,,zaczyna się pocić pod pachami, a to nie dobrze" i ,,że balony meteorologiczne to prezerwatywy dla słoni" -pan X zachęcał pracowników do wystawiania pozytywnych opinii i wiele z wystawionych opinii pochodzi od pracowników, albo ich rodzin i znajomych -pan X wydawał polecenia łamiące prawo tj. podpisywania jego dokumentów dotyczących zawierania umów -Podczas rozmów dotyczących pracy ustaliłem z panem X, że będę pracował co drugi dzień zdalnie, czego nie chciał wprost zawrzeć na umowie, bo jak twierdził ,,będzie tak, jak się umówiliśmy", zaś po dwóch tygodniach oczywiście się rozmyślił znacząco zwiększając mój wymiar pracy stacjonarnie -pan X lubił dawać niewykonalne polecenia, leżące poza zakresem obowiązków (osoby niebędącej ani kierownikiem, ani leaderem) tj. np. przygotowanie szczegółowego planu dla innego działu na najbliższe miesiące pracy w ciągu dwóch godzin -pan X bywał humorzasty, kilkakrotnie zdarzyło mu się na mnie krzyczeć na osobności -pan X podczas ostatniej rozmowy dotyczącej rozwiązania umowy na koniec mnie na obrażał i naubliżał, a po wyjściu do reszty zespołu z fałszywym uśmiechem życzył ,,ponownie wszystkiego najlepszego" -pan X podejrzewał ludzi z biura o nalewanie ciepłej/gorącej wody do ekspresu do kawy (insynuując, że ktoś robi to celowo), nie rozumiejąc, że woda nagrzewa się od częstej pracy urządzenia (w biurze sporo korzystało z ekspresu) -pan X nie wiedział nawet, które z firm na Allegro stanowią konkurencję dla firmy, nie pomogły na to logiczne argumenty, ani przytoczone definicje -pan X jako jeden z powodów chęci rozwiązania umowy podał, iż nie chciałem uczęszczać na dodatkowe zajęcia poza czasem pracy. Żadna firma nie ma prawa dysponować czasem wolnym pracownika -pani Y podlizuje się szefowi przynosząc, mu miód z pasieki i donosząc na pozostałych pracowników -Premia świąteczna wynosiła zaledwie około 15% podstawowej wypłaty -W tej firmie bardziej liczy się podlizywanie panu X, niż kompetencje i doświadczenie, pan X ewidentnie próbuje podbudować w ten sposób swoje ego -Płaska struktura w biurze bez możliwości awansu, u szczytu Pan X, a pod nim wszyscy pozostali pracownicy -Tragiczna organizacja pracy wynikająca z płaskiej struktury, nieudolne zarządzanie przez pana X sprawami, na których zupełnie się nie zna i których zupełnie nie rozumie

Jakie są mocne strony pracodawcy Device Polska?

Do Accounting, People
@Accounting, People & Culture

Proszę o udostępnienie tychże statystyk, o których powyżej mowa. Oczywiście, o ile takowe istnieją.

Arbuzik

Chciałbym ze swojej strony docenić pracodawców, którzy oprócz bycia kompetentnymi osobami znają się również na biznesie. Co jednak jest w nich najfajniejsze to ludzkie, indywidualne podejście. Możliwe, że każdy inny pracownik pracujący na innym dziale będzie miał inną sytuację jednak trzeba oddać, że pomimo relatywnie sporej liczbie pracowników znają imiona każdego z nich, potrafią się serdecznie przywitać. Wymagają, ale potrafią docenić. Świetnym zachowaniem jest to kiedy przed wdrożeniem dużych zmian w reorganizacji firmy proszą o opinie/pomysły i liczą się z doświadczeniem pracowników operujących na co dzień na swoich stanowiskach. Pan Maciej mógłby mieć gdzieś firmę i prowadzić ją zdalnie a trzeba oddać, że kiedy tylko może jest na swoim stanowisku. Widać, że kocha to czym się zajmuje i kiedy myśli o misji firmy to nie są to puste słowa.

Arbuzik Nowy wpis

Prawda o firmie Nowy wpis

Prawda jest taka, że za zarządem tej firmy smród ciągnie się od dekad, o czym jasno świadczą komentarze o Device jak i poprzednim projekcie tych panów (GHS - aka Flex IT). Panowie tak źle traktują ludzi, że co kilka lat muszą zamykać firmę i otwierać nową, bo w poprzednich firmach byli znienawidzeni przez swoich pracowników. Dodatkowo firma jest bublem założonym na spółkę, spółki itd. Warto zaznaczyć, że firma Device nie jest polska! Połowa kapitału należy do Holendrów...

Autopromocja

Widzę, że pracodawca sam wystawił sobie opinię. Zamiast pizzy i owocowych czwartków dajcie nam solidniejsze pensje.

Prawda o firmie Nowy wpis

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Device Polska.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Mateusz

Pan Z
@Mateusz

Też pierwszy raz wystawiam tu opinię. Nie jestem w stanie się odnieść do wielu Twoich zarzutów jednak chciałbym zdecydowanie stanąć w obronie Pani Y, która obiektywnie jest dobrym pracownikiem oraz świetnym człowiekiem. Przepraszam, że to powiem jednak nie można jednak stwierdzić tego samego o Panu Mateuszu, który w teorii jako osoba zatrudniona jako pracownik umysłowy kiedy dyskusje nie przebiegają po jego myśli potrafi otwarcie ubliżać swoim współpracownikom a samemu o sobie wspominać, że potrafił osiągać same sukcesy biznesowe. Naprawdę jako osobie dorosłej, która odnosiła takie domniemane sukcesy wolałbym zastosować argumentację oraz metody, które w poprzednich firmach owe sukcesy przynosiły a nie "argument", bo Pani Y... Całe szczęście w firmie jest bardzo fajna ekipa młodych ludzi, z którymi świetnie się współpracuje.

@Pan Z

Jakie są mocne strony pracodawcy Device Polska?

a

Ciężko wyodrębnić jakiekolwiek mocne strony pracodawcy. Piszę to z perspektywy bycia pracownikiem/pracowniczką firmy, która absolutnie nie jest konkurencyjna na bydgoskim rynku pracy. Przez brak jakichkolwiek perspektyw można odnieść wrażenie, że obecna ekipa jest wyłącznie na zasadzie "zasiedzenia się".

Z

Z mocnych stron dobrze,że wypłata zawsze na czas,bo ledwo wystarcza na cały miesiąc

Rudzinka
@a

@pracodawca Dlaczego zalecacie pracownikom wystawianie opinie na Google i zgłaszanie tych nieprzyjaznych waszej "ukrytej" polityce płatności? Odpowiadając... Nie ma mocnych stron i bynajmniej, nie jest to żadna forma negacji tej firmy. Niestety, może była konkurencyjna 2-3 lata temu. Jak teraz ziomek mi opowiedział, że pracownicy opinie wystawiają, to aż niedowierzałem ale każdy kto tam pracował bądź pracuje skojarzy poszczególne konta na Google z jedną opinią albo nazwiskami pracowników. Nawet rodziny pracowników są zobligowane. Myślę, że to już wystarczająco dużo mówi o samym pracodawcy, co się dzieje w środku wie każdy kto tam pracował lub pracuje. Do teraz wiszą ogłoszenia na portalu z ofertami pracy wystawione rzekomo przez agencję za minimalną i bez doświadczenia, kek a potem się dziwić, że sprzęty ledwo poskładane. Facet który napisał, że został niepoważnie potraktowany ma rację. Wcześniej były miód i wianki, teraz mówią wprost.

Accounting, People & Culture
@Rudzinka

Rudzinka :) bardzo dziękujemy za wpis, Twoje uwagi i spostrzeżenia są niebywale dla Nas ważne. Opinie na Google wstawiane są dobrowolnie. W firmie Device nikt nie jest do niczego zmuszany, panuje tutaj swoboda w wypowiadaniu się na każdy wątpliwy temat. Jeżeli bazujesz na opowieściach " ziomka" lub pracujesz albo pracowałeś to zapraszamy, porozmawiamy wyjaśnimy jak to jest u Nas po zmianach. Korzyści jakie otrzymują pracownicy pracujący w Naszej firmie to: zniżka pracownicza na sprzęt komputerowy, owoce w pracy, praca od poniedziałku do piątku na jedną zmianę, pół godzinna przerwa, prywatna opieka medyczna, NAJLEPSZE IMPREZTY INTEGRACYJNE, kawa, herbata, ciasta z okazji urodzin pracownika, od czasu do czasu pizza bez okazji. Nie muszę wspominać o tym, że wynagrodzenie jest zawsze na czas. Ogłoszenia o pracę są aktualne z tego powodu iż prężnie się rozwijamy, tworzymy miejsca pracy nawet dla osób bez doświadczenia. Aktualnie firma Device jest po rewolucyjnych zmianach i wg statystyk jest o wile bardziej konkurencyjna na rynku niż to było 2-3 lata temu.

Do Accounting, People
@Accounting, People & Culture

Jaki dress code obowiązuje w Device Polska?

People & Culture

Wszystko zależy od stanowiska oraz rodzaju wykonywanej pracy. W obszarze produkcyjnym obowiązuje odzież ochronna. Nasi pracownicy są wyposażeni wysokiej jakości ubrania z elementami odblaskowymi. Odzież ta zapewnia komfort oraz ochronę BHP. Natomiast jeżeli chodzi o obszar pozaprodukcyjny, jest to dowolny strój. Nie mamy obowiązującego drss codu. Wszystko w granicach indywidualnych predyspozycji i zdrowego rozsądku.

kolega

Moim zdaniem zostałem niepoważnie potraktowany przez firmę. Informacje przekazane na rozmowie mijały się z tym, co można było zastać na miejscu wykonywania obowiązków

posmer

moslek, uwierz mi - na takich stanowiskach to 1500 to jest na waciki. Według mnie - patrzącego z dalszej perspektywy na firmę i pracowników - trochę was szkoda, że zgadzacie się na warunki, które niekoniecznie są dobre.Podobno niektórzy potrafią to w firmie wykorzystać

mosiek

Co tu dużo mówić, jednemu starcza owe 1500, a inny nie jest zadowolony. Skoro to kwota na rękę, to jest to kwota uczciwa, wyższa od minimalnej krajowej. Możecie napisać w ogóle na jakiego typu umowie pracujecie? Czy to umowa o pracę, czy może umowa zlecenie? Cos jeszcze ekstra dają do pensji, bo nie samą pensja człowiek żyje..

486 level

Ja to bym polemizował w kwestii tego wynagrodzenia w wysokosci 1500 na rękę. Jestem pewien, że można dostać od nch więcej jest to tylko kwestia racjonalnego i nie roszczeniowego podejścia do sprawy. Tylko brakuje mi tu informacji oprzygotowaniu merytorycznym kandydata na pracownika, czy ze względu na stronę można przyjąć, że ewentualny pracownik musi być obligatoryjnie związany z branżą informatyczną?

jordan

wymagania to mozna miec ale jak to przedstawi firma to juz nie wiadomo kazda po swojemu 1500 to nie tak mało jak na realne warunki i rynek pracy chyba ze stanowisko wymaga wiekszej kwoty jak mysliscie ktos doswiadczony pomoze czy warto do nich aplikowac i starac sie o prace w tej firmie dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

kajko kokosz

ja również uważam że w takiej pracy 1500 to stanowczo za mało. dopiero będe się starać o prace u nich ale z racji mojego dużego doświadczenia licze jednak na większą sumę, minimum 2000 na rękę i oczsywiście ma się rozumieć umowa tylko p pracę, czy z takimi klarownymi (nie wygórowanymi) wymaganiami mam szansę na ofertę pracy w device polska?

heniek

@ramon, a niby mówi się, że wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma, lepiej czasem rzeczywiście docenić to 1500 w device, bo mogło być gorzej.

ramon

ludzie co Wy piszecie. Jak zaczniemy zadawalać się i wychwalać 1500 zł wypłaty to niedługo wszyscy będą pracować na minimalnej

mniszek

właśnie i nie piszcie, że to niektórych jedyna opcja. Równie dobrze co tu, możecie szukać w masie innych firm

Jacykow

Studia skonczone dosyc dawno, niestety komentarz (wyzej) nie zalatuje nawet zadnym przesłaniem, płycizna...... Jaka firma taka załoga. Pozdrawiam "he, he (poziom nastolatki)"

?

Fakt, bez znajomości brak godziwych zarobków. Dobra atmosfera tylko wśród trzymających palec w (usunięte przez moderatora) kierownictwu, które najwidoczniej zasiedziało się w tej firmie i są po prostu wypaleni z nieróbstwa. NIE POLECAM, strata czasu!!!

dominator

to żenująca firemka wciskająca ludziom kit!!!!!!!!!!!!! brak żadnych szkoleń, czas pracy liczony co do minuty. pozytywne komentarze pisze chyba śmieszny kierowniczek zza swego biurka strata czasu aby pracować w tym żałosnym tworze

słabo, zarobki nie za wielkie, targety niewykonalne w euro oczywiście, agresywne parcie na sprzedaż i lokalizacja przy cmentarzu mówią same za siebie

Zostaw merytoryczną opinię o DEVICE EUROPE - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w DEVICE EUROPE?

Zobacz opinie na temat firmy DEVICE EUROPE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DEVICE EUROPE?

DEVICE EUROPE