Opinie o Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce w Poznań

Piotrek

Czy firma umożliwia pracownikom częściowo pracować w trybie zdalnym? Tj. 2-3 dni tygodniowo z domu, pozostałe dni z biura?

@Piotrek

Dziękujemy a pytanie. Na obecną chwilę praca ma charakter stacjonarny z uwzględnieniem okazjonalnej pracy zdalnej.

KiKa

Z tą przerwą różnie. Nie szło się dogadać żeby nie robić i nie wysiadywać na korytarzu ale jedna osoba nie musi i pracuje do 16:00. Przecież każdy ma swoje sprawy. Są równi i równiejsi a potem dziwić się że nikt z nikim nie gada.

P

Korpo to kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola wszystkiego ale za to dostajesz elastyczny czas pracy, home office i (usunięte przez administratora) benefitów.

Judyta Nowy wpis

Ktoś pytał o model hybrydowy na spedycji a ja jakoś nie widzę w tej aktualnej ofercie żeby był sygnał co do pracy home office. Poszukiwanych jest za to wielu kandydatów. Zaczynam się przy tym zastanawiać czy to jakaś praca w open space?

Zośka

Czemu praca dziś nie może być wykonywana zdalnie? Mam właśnie przed sobą ofertę na spedycje, która jest aktualnie dostępna, faktycznie wskazują w niej jedynie na tryb stacjonarny lecz po wpisach przemknęła mi wzmianka o tym, że sporadycznie może być jednak wykonywana z domu. Na jakich zasadach? I czy Pracodawca nie planuje może wprowadzenia opcji chociażby hybrydowej od kolejnego roku? ktoś coś słyszał?

@Zośka

Dziękujemy za pytanie. Obecnie korzystamy z okazjonalnej prqcy zdalnej (24 dni w roku). W przyszłym roku zamierzamy wprowadzić pracę hybrydową (1 dzień w tygodniu).

Były
@Fixemer Logistics

Jeden dzień :D Nie ośmieszajcie się. Tyle to dawali benefit przed pandemia. Dziś 2-3 dni to STANDARD a nie benefit. STANDARD! Ale wam jeszcze z dwa lata zajmie ten jeden dzień w tygodniu kiedy inne spedycje z dnia na dzień przystawiły się całościowo na zdalną. Faktycznie poprzednia epoka:D

Z Nowy wpis
@Były

Wprowadzili tą pracę hybrydową czy nadal zamierzają?

Czy możecie rozwinąć aktualne kwestie związane ze stażem / praktykami? Na stronie napisane jest tylko, że osoby po ekonomii mogą wziąć w nich udział, i z tego co rozumiem można przychodzić na 3 dni w tygodniu. A co się zazwyczaj robi, gdzie przydzielają?

Fixemer Logistics Nowy wpis

Dziękujemy za pytanie. Staż trwa zazwyczaj 3 miesiące i odbywa się w konkretnym zespole spedycyjnym. Zadania są zbliżone do tych, które przydzielane są początkującemu spedytorowi.

Jak wygląda sprawa grafiku w Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce. Czy pracodawca idzie na rękę?

Fixemer Logistics

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 08-16.30 lub 08.30-17 z 30-minutowa przerwą niewliczoną w czas pracy. Grafik w tych ramach jest dokładnie ustalany wewnątrz zespołów.

Pablo
@Fixemer Logistics

Piszą Państwo, że planują wprowadzić pracę hybrydową. A planują może Państwo zrobić coś z tą niekomfortową przerwą? Dlaczego nie można pracować 8-16 i 9-17?

Buła
@Pablo

W 2024 masz 251 dni roboczych po pół godziny przerwy to masz 125,5 godziny (15,6 dni roboczych) które zamiast siedzieć w domu siedzisz w robocie. Masz odpowiedź na swoje pytanie

Jolka
@Buła

Mamy podobny system tylko bez przerwy i w trzech zmianach 7-15, 8-16, 9-17. Ta 7-15 jest męcząca. Kilka lat temu też mieliśmy przerwę ale zarząd zlikwidował to bo ludzie wychodzili na przerwy i w tym czasie zlecenia przechodziły obok nosa.

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
A

Piszesz rzeczy które się wykluczają. Praca zdalna: "Z punktu widzenia firmy były pewne mankamenty w pracy zespołowej w tym trybie". Znowu w innym komentarzu: "Są natomiast osoby SŁUSZNIE uprzywilejowane przez przepisy kodeksu pracy i dyrektywę work-life balance, czyli rodzice." - czyli jeśli przepisy to nie ma mankamentów pracy zdalnej i ktoś sobie może siedzieć w domu bo ma dzieci. I jeszcze przerwa najpierw piszesz: "Są one również dla nas nieidealne" a w innym komentarzu już mówisz, że przerwy "Są dostosowane do warunków oddziału". Typowy korpobełkot.

Oki
@A

Ciekawe na ile te mankamenty odnośnie pracy zespołowej są faktycznie wyczuwalne. Sami pracownicy można powiedzieć że są faktycznie ze sobą zintegrowani czy raczej występuje ten sam zakres tego tak w innych firmach?

Ela

Chciałam aplikować bo widziałam jakieś starsze ogłoszenie a znam hiszpański, francuski i angielski. Firma jako jedna z nielicznych z tak wysoką oceną na gowork. Wielka szkoda, że mankamenty jak brak pracy zdalnej, czy przerwa niewliczana do czasu pracy. Dla młodych ludzi z mojego pokolenia nie do przejścia.

Ex

Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami na temat tej firmy. I nie liczcie na żadne zapewnienia z ich strony jak was zwodzą że wprowadzą jakieś udogodnienia czy pracę zdalną. Zawsze ściemniali. Odradzam pracę w tej firmie.

Emma

Jakie jeszcze języki mogą się przydać w pracy na spedytora? O ile nadal ma to dla nich znaczenie, bo ja tu patrzę w taką ofertę co była 2 miesiące temu. Ja znam wloski i hiszpański, przydadzą się? Ciekawe czy stawka też większa, jak się zna mniej typowy język.

Jola

Czy to prawda jak tu ktoś napisał że w święta pracujecie z biura?

@Jola

W wybrane święta (nie robimy dyżurów w Wielkanoc, 01.05 oraz w Gwiazdkę i Nowy Rok) dyżurują pojedyncze osoby (zazwyczaj 1 osoba w zespole) i dyżur ten odbywa się w biurze.

@Fixemer Logistics

A już w praktyce jak taki dyżur może wyglądać i w jaki sposób jest wynagradzany? Zastanawiam się czy osoba, która czuwa faktycznie jest potrzebna czy raczej nikt wtedy z nią się nie kontaktuje?

@Marta

W praktyce dyżur wygląda często jak normalny dzień pracy, ponieważ obsługujemy klientów z krajów, które nie maja w ten dzień święta. W zamian za pracę w święto dostaje się do odbioru dzień wolny w wybranym przez siebie terminie.

Z tą przerwą to jest dziwna sprawa bo w oddziale Fixemera w Szczecinie tego nie ma, także dziwne to tłumaczenie że centrala niemiecka to narzuca. Coś się nie klei bo jeden polski oddział tego nie ma a drugi ma.

J
@Kandydat

A to ciekawe. To lepiej aplikować do Szczecina. Czyli to nie centrala jak jeden oddział nie robi przerwy a drugi robi. Słabo.

Fixemer Logistics

Zarząd z Centrali decyduje o czasie pracy. Przerwa w Niemczech wynosi 1h, a w Poznaniu 30 min., więc nikt nie twierdzi że te warunki są wszędzie identyczne. Są dostosowane do warunków oddziału i każdy kandydat jest o tym informowany na rozmowie kwalifikacyjnej. Na temat warunków pracy w Szczecinie nie będziemy się wypowiadać. Jeżeli kogoś interesuje praca w tamtejszym oddziale ze względu na brak przerwy, zachęcamy do aplikacji :)

Spedytor międzynarodowy to ile tam w ogóle dostaje? Nawet w tym ogłoszeniu, które wystawili miesiąc temu, nie podali nic na temat zarobków. Nie mam gdzie indziej się w tej kwestii zorientować tak naprawdę.

KiKa

@KiKa

Poważnie nikt z nikim nie gada? W jaki więc sposób współpraca się między pracownikami układa? I co ostatecznie z tą przerwą, ile ona wynosi?

@KiKa

Nie ma równych i równiejszych. Są natomiast osoby SŁUSZNIE uprzywilejowane przez przepisy kodeksu pracy i dyrektywę work-life balance, czyli rodzice.

P

Zrobiło się takie korpo z prawie wszystkimi minusami korpo i żadnymi plusami korpo

@P

No ja tam w korpo nie robiłem jeszcze to pewnie nie wiem do końca o czym teraz tak naprawdę piszesz. Ale skoro tak to co było powodem i jak to odzwierciedliło się w samej pracy? czy pracownicy nie maja już na to żadnego wpływu ani nic?

P

Ogłoszenie na Spedytor do Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce pojawiało się w Pracuj.pl, polecacie aplikować?

Nie polecam. Kiedyś firma wiodąca na lokalnym rynku z dużym potencjałem. Ponad 30 pracowników 5 zespołów. Potem zmiana szefa no i... Zostały 3 zespoły i może z 11 osób w operatywnym. Grobowa atmosfera, nikt z nikim nie rozmawia. Ludzie całe dnie spędzają z nudów w internecie. Oczywiście na rozmowach szef będzie zapewniał jaka wspaniała jest atmosfera ale rzeczywistość jest inna. Zero elastyczności tylko sztywne formalne zasady. No i przerwa niewliczana do czasu pracy na której pracownicy snują się po biurowcu i parkingu bo nie wiedzą co ze sobą zrobić. Proponuję szukać u konkurencji gdzie oferują normalne godziny pracy 8-16 i można pracować z domu co w tej branży w dzisiejszych czasach jest standardem.

@Piotr

Garść faktów w odpowiedzi. W oddziale nigdy nie było zatrudnionych ponad 30 osób. W momencie zmiany szefostwa zatrudnione było 15 osób, z czego 13 "operatywnych". Dziś zatrudnione jest 19 osób, z czego nadal 13 "operatywnych". Liczba zespołów została faktycznie zmniejszona z 5 na 3, co miało uzasadnienie w zmianach na rynku, a w znaczący sposób przyczyniło się do wzrostu efektywności (a to ma bezpośrednie przełożenie nie tylko na wyniki firmy, ale i na premie pracowników). 30-minutowa przerwa nie jest elastycznym rozwiązaniem, ale każdy jest o tym informowany na rozmowie kwalifikacyjnej.

Człowiek
@Fixemer Logistics

Na wszystko prawie znalazła się u Ciebie kontra w odniesieniu do słów przedmówcy. O jednej sprawie nic nie napisałeś. O zmianie w relacjach, jakie miały jakoby zajść pomiędzy pracującymi tu osobami po zmianie szefa. W odczuciu kolegi była to zmiana in minus, w kierunku formalizmu. Jak Ty postrzegasz ten aspekt? A skoro zmiany w strukturze zespołów uzasadniasz wzrostem efektywności, to podaj proszę, jakie ma to przełożenie i na wzrost pensji zasadniczej i na wzrost premii?

@Piotr

Nie tyle była to kontra, co sprostowanie nieprawdziwych informacji. Co do formalizmu i braku elastyczności, to rozumiem, że anonimowy autor miał na myśli rozwiązania jak przerwa, rejestracja czasu pracy, bardzo ograniczony home office. Tyle że te wszystkie rzeczy są związanie z kulturą organizacyjną niemieckiej centrali i mają mało wspólnego z szefostwem w Polsce. Są one również dla nas nieidealne, ale każda osoba kandydująca jest o nich informowana. Co więcej, w ostatnich latach przerwa została skrócona (w Centrali nadal jest 1h) i wprowadzone zostały benefity, których w Centrali nadal nie ma. Konsolidacja zespołów miała prosty efekt w takiej postaci, że pracownicy, którzy nie mieli premii będąc w nieefektywnych zespołach, po reorganizacji zaczęli je regularnie dostawać.

@Piotrek

Na tę chwilę praca ma charakter stacjonarny (z biura) z wyjątkiem okresów rotacji uwarunkowanej pandemią. Pracujemy nad tym, aby wprowadzić w przyszłości częściową pracę zdalną "w standardzie".

@Fixemer Logistics

Czyli pracownicy tak naprawdę mieli już styczność z pracą zdalną tutaj, jak tak naprawdę się w tym wszystkim odnaleźli? Było to problematyczne dla firmy?

@Sylwia

Tak, pracownicy mieli już styczność z pracą zdalną w czasie pandemii. Z punktu widzenia firmy były pewne mankamenty w pracy zespołowej w tym trybie, ale mamy nadzieję, że w przyszłości wypracujemy optymalny model pozwalający łączyć potrzeby pracowników i efektywność w pracy.

Paulina
@Fixemer Logistics

A co konkretnie było nie tak jak pracownicy działali zdalnie? W wielu firmach ten model się sprawdza.

@Paulina

Chodzi głownie o szybką komunikację wewnątrz zespołu wynikającą ze specyfiki naszej pracy. Wymaga to jeszcze usprawnień zarówno pod stronie firmy, jak i pracowników.

@Fixemer Logistics

Aktualni pracownicy nalegają na tryb zdalny czy raczej jest im to neutralne? Ten wspomniany model to opracowywany jest przez ludzi z firmy czy raczej zlecicie to jednak komuś z zewnątrz?

Jakub
@Sylwia

Czy zmieniło się coś u Państwa w charakterze pracy? Wprowadzono częściową pracę zdalną "w standardzie"?

Gabriela
@Jakub

O, no ciekawe. I jeśli faktycznie można już częściowo zdalnie pracować, to jakie narzędzia daje firma? Tylko komputer i telefon, czy coś jeszcze np. drukarkę?

@Jakub

Na obecną chwilę wdrożyliśmy procedury w ramach okazjonalnej pracy zdalnej, z której można już korzystać.

@Gabriela

Pracownikom udostępniane są komputery, monitory, klawiatury i myszki. Drukarka jest generalnie niepotrzebna, ponieważ staramy się w najwyższym możliwym stopniu zarządzać dokumentami w wersji elektronicznej.

Ela
@Fixemer Logistics

Informacja o tym że pracują nad wprowadzeniem pracy zdalnej "w standardzie" sprzed ponad roku. Skoro wprowadzenie czegoś co w branży dziś jest standardem zajmuje im tyle czasu to jak ktoś tam wyżej pisał firma faktycznie chyba najlepsze lata ma już za sobą. Okazjonalna pracę zdalną wymusza ustawa :)

@Ela

Dziękujemy za głos i troskę. Mamy faktycznie za sobą, ale najlepszy kwartał w historii oddziału <3 Ustawa niczego nie wymusza, chyba że się źle rozumie jej treść. Ułatwia za to wprowadzenie pewnych rozwiązań od strony formalnej.

@Piotrek

Raczej (usunięte przez administratora) a nie praca. Siedzą do 17:00, pracują w święta, jak się szef zlituje to wypuści raz do roku przed świętami o 16:00 gdzie już tak nikogo dawno w robocie nie ma. Kiedyś mieli jeszcze handlowców którzy zdobywali nowych klientów. Dziś skupiają się na tym, żeby sprawdzić ile minut ktoś się spóźnił albo czy się odklikał przy wyjściu na przerwę. Ludzie siedzą jedynie w necie bo i tak nie mają co robić, ale trudno się tam do czegoś zmotywować skoro patrzy się na pracownika jak na (usunięte przez administratora) Biuro też w klimatach PRL. Konkurencja już im dawno odjechała o lata świetlne. Jeśli masz jakieś ambicje omijaj szerokim łukiem.

Fixemer Logistics

Dziękujemy za opinię. W dni świąteczne, które są pracujące w obsługiwanych przez nas krajach, pełnią dyżur pojedyncze osoby (zazwyczaj 1 na team). Chętnych na te dyżury jest często więcej, niż faktyczna potrzeba. "Raz do roku przed świętami" kończymy o 12 a nie o 16. Ponadto nadal zatrudniamy handlowców i niezmiennie zdobywają oni nowych klientów.

Drejk

Witam czy wypowie się jakiś kierowca jak u nich z jazdą ? Jest oferta pracy z Szczecina jako kierowca

@Drejk

Oddział Fixemer Logistics w Poznaniu nie zarządza flotą i nie zatrudnia kierowców. Tego typu działalność prowadzi należąca do grupy Fixemer spółka FSL ze Słubic.

XYZ
@Drejk

Jest spoko, wszystko legalnie, żadnych wypłat pod stołem. Wszystko na papierze, tak jak powinno być. Szef ok, dyspozytorzy też. System w jakim ja pracuje to 2 na 1, kwestia dogadania się jak i ile chcesz jeździć. Zadzwoń i wszystkiego się dowiesz

Helena

Widziałam na stronie że jest otwarta rekrutacja na spedytora. Chciałabym dopytać czy trzeba mieć własną bazę klientów na start? W ogłoszeniu nic o tym nie było a zastanawiam się czy firma przydziela jakichś swoich klientów nowym osobom czy najpierw trzeba ich sobie znaleźć?

@Helena

Dziękujemy za pytanie. Nie, nie wymagamy własnej bazy klientów na start. Firma posiada własne portfolio kontrahentów.

Gabriela
@Fixemer Logistics

To jeszcze dopytam o tę bazę klientów poniekąd. Czy jest w umowie jakaś klauzula z zakazem konkurencji lu zachowania tajności, aby ta baza nie rozprzestrzeniała poza firmą?

@Gabriela

W umowie jest standardowy zakaz konkurencji obowiązujący w czasie jej trwania.

@Gabriela

Ciekawe podejście. To chyba logiczne, że pracując w firmie A nie wynosi się kontaktów do firmy B

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce?

Tak.

W komentarzach padło stwierdzenie o przerwie. Czy to znaczy, że nie pracują Państwo w systemie 8-godzinnym 8-16?

@Ania

No skoro ktoś napisał, że podobno z godzinnej zrobili półgodzinną to trudno chyba w tym systemie ją tak wcisnąć. Bo ta przerwa to chyba płatna nie jest?

@Ania

Obecnie pracujemy w systemie 8-16.30 lub 8.30-17 z 30-minutową przerwą, która nie jest wliczona w czas pracy.

Izabela
@Fixemer Logistics

A czemu nie jest? Chyba powinna czy nie mam racji?

@Izabela

Tytułem wyjaśnienia: https://www.infor.pl/prawo/praca/czas-pracy/230218,Czy-pracodawca-moze-wprowadzic-przerwe-niewliczana-do-czasu-pracy.html

Emilia
@Fixemer Logistics

Pracownik sobie sam wybiera , na którą godzinę chce przyjść ?

@Emilia

Plan ustalamy jest w ramach zespołu.

@Fixemer Logistics

Czyli pozostaje demokracja w zespole? Na coś jeszcze grupowo ma się tu wpływ?

@Sylwia

Tak, staramy się uciekać od hierarchiczności na tyle, ile to możliwe.

AA

Brak jakiejkolwiek chemii wśród pracowników - każdy każdego obgaduje, niby w tajemnicy, a ostatecznie i tak do Ciebie dochodzi, kto i co o Tobie mówił - oczywiście nie są to miłe komentarze. To z pewnością zaburza atmosferę, poczucie komfortu i zaufanie wśród pracowników, a sztuczne uśmiechy wcale tego nie poprawią. Firmę można polecić jedynie osobom bez doświadczenia, którzy chcą zacząć przygodę w transporcie lub logistyce, aczkolwiek trzeba uważać, żeby się nie zasiedzieć, ponieważ warunki i atmosfera tam panująca doprowadzają do wypalenia. Osobom, które posiadają jakiekolwiek doświadczenie w branży - odradzam. Niestety w tej firmie mają nastawienie do wszystkiego sprzed dekady, z pewnością są atrakcyjniejsze oferty na rynku pracy w Poznaniu, gdzie firmy liczą się ze zdaniem swoich pracowników oraz doceniają ich starania. Niestety, najlepsze lata mają już za sobą, ten oddział to okręt, który się po prostu topi.

@AA

Dziękujemy za opinię, każdy krytyczny glos jest dla nas ważny. Ubolewamy jedynie, że tego typu feedback nie został przekazany bezpośrednio w trakcie zatrudnienia, tylko krótko po odejściu, w postaci anonimowego posta. Podważa to mocno jego wiarygodność i szczerości intencji.

Gall Anonim
@Fixemer Logistics

Feedback był przekazywany przez wielu pracowników zanim jeszcze odeszli. Przykładowo reakcją na prośbę wdrożenia pracy hybrydowej była albo furia albo podkreślanie jak bardzo wpływa to na efektywność pracy = pracownicy w domu nic nie robią. Nie mówiąc już o przerwie po wielkiej walce skróconej z godziny do pół. No cóż są firmy na rynku w tej samej branży gdzie przerw nie ma, a praca zdalna czy hybrydowa jest standardem. Po prostu Fixemer Logistics nie potrafił/nie chciał dostosować się do zmieniającego się rynku pracy, myśląc, że pandemia sprawi, że ludzie będą tu walić drzwiami i oknami. Rzeczywistość okazała się jednak inna.

Zostaw merytoryczną opinię o Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce - Poznań

• Jak się pracuje w Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce?

Kandydaci do pracy w Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fixemer Logistics Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce
4.7/5 Na podstawie 41 ocen.
  • Św. Michała 43
    61-119 Poznań