brak logo

Konsorcjum Ochrony Kopalń

Zabrze

Opinie o Konsorcjum Ochrony Kopalń

zasłyszane od admina 2013-12-12 22:15
ja też chcę premię świąteczną
(reszta usunięta przez administratora)
naraz/nadwa 2013-12-15 13:03
chyba będzie premia.Wycina 100 %
wwww 2013-12-17 13:22
Opinię o KOK-u powinien pisać tylko ADMINISTRATOR!!!!
radek 2013-12-17 21:38
I tej wersji należy się trzymać.
GUSTAW 2013-12-18 15:20
Wiecie Co Drodzy Przedmówcy . Jest problem do rozwiązania.
Projekt " odstąpienia " KOK - u. Załoga huczy .. każdy jest przestraszony co będzie . O ile wiem nie odbyło się jakiekolwiek spotkanie strony związkowej z załogą. Wszystko ulotki , podpisy . Nie rozumiem braku jakiejkolwiek reakcji na to co się dzieje . Broń boże nie chce wywołać burzy . Zadna organizacja związkowa sama nie Wygra z Kompanią . Dzwoncie do Swoich przewodniczących !! Molestujcie ich . Związki nie są po to żeby rozdawać PACZKI na ŚWIĘTA . Są od bronienia NAS . BRONIENIA . A JESTEŚMY ZAGROŻENI . SCALMY SIĘ . niezależnie do jakich związków należymy . BEZ jedności LEZYMY . Uświadomić ich trzeba . Na logike ( może nie radze sobie z tym ) biorąc całą sytuacje , w tej chwili jesteśmy najbardziej zagrożeni jako pracownicy . I NIC się NIE ROBI . WYSTOSOWANIE PISM . OK . ALE ROZMOWA Z ZAŁOGĄ ? DZIAŁANIA INNE ?? Że tak łatwo się nie poddamy . Idziemy na rzeź . ZERO OBRONY . NIC
NIe kłóćmy się . ALE RAZEM DZIAŁAJMY . POZDRAWIAM
1
Koleżanka z Północy 2013-12-18 16:43
Drogi Gustawie. Nie rozumiesz braku reakcji Związków na to co się dzieje. Ja też nie, ale poszperalam w necie szukając informacji na stronach związkowych o sytuacji naszej firmy. Niezależny związek umieścił na swoim profilu na FB informacje o wydarzeniach na Ukrainie, o spotkaniu przeciwko umowom śmieciowym, ale na próżno szukać choćby wzmianki o KOKu. Czyżby los swoich członków w ogóle ich nie interesował??? Przewodniczący innego związku w bardzo obszernym artykule rozpisuje się na temat planowanych zmian w KW, szczyci się dostępem do tajnych informacji, ba nawet podaje ile osób z jakiego dzialu odejdzie, ale o KOKu i członkach tego związku w naszej firmie ani słowa. Zbieg okoliczności?? Czy losy pracowników naszej firmy są im obojętne? Raczej to drugie. Zastanawiająca jest ta cisza wokół naszej firmy, aż dzwoni w uszach tak cicho. Myślę, że nadszedł czas na reakcję pracowników, bo dalsze czekanie, aż coś się wydarzy nie ma już sensu. PRZYPOMINAM, , ŻE CZAS KOŃCZY SIĘ 28 grudnia br. Zostało tyko 10 dni na sprzeciw wobec planu KW SA, potem możemy się pakować.
Olek 2013-12-19 05:40
Związkowcy już u nowego pracodawcy dzibią! Oni śą już dogadani.
1
PiekielnieSzybki 2013-12-19 09:36
Jedno proste pytanko. Jakie chcecie działania podejmować ? Strajk ? Pójście na urlopy ?? Tu chyba nie ma ratunku. Prawda jest taka że dla KW jesteśmy za drodzy. Jest wiele firm ochrony które są w stanie zrobić to co teraz KOK za połowę tej ceny... Czyli dla KW same korzyści....
obserwator 2013-12-19 12:01
Nie czas na domysły. Jeżeli zajdzie potrzeba, czyli nastąpi ten czarny scenariusz- sprzedaż KOK-u, to będziemy musieli poprzeć górnicze związki zawodowe w demonstracjach pod KW w Katowicach. Tu będziemy musieli się zjednoczyć. Jest nas ok 1,4 tys. pracowników i pamiętajcie , że nie chodzi tylko o ochroniarzy.Odpowiedzcie sobie na pytanie: jaka firma będzie w stanie wejść na kopalnie za nas z dnia na dzień ? ŻADNA !!! Muszą nas podkupić na 1 rok może 2 lata, żeby ich ludzie nauczyli przez ten czas procedur kopalnianych. A od tego jest internet, żeby ludziska z Południa i Północy byli w kontakcie i wspólnie działali. Nie przyjmujemy ich warunków za żadną cenę i pozostaną w(usunięte przez administratora) To takie trudne do przewidzenia ? To jest podobna sytuacja jak wtedy gdy przekształcał się NZOM w KOK, tylko wtedy nas podeszli podstępem. Jednych przekonali groźbami innych obiecankami. I tu może być taka sama sytuacja.
Bogdan 2013-12-19 14:36
Mylisz się kolego,obca firma nie musi mieć tylu ochroniarzy,po wygranym przetargu zabiera kopalnię razem z ochroną kto chce wtedy może odejść, czasem negocjują ale zawsze jakoś dziury pokleją.Pracowałem 11 lat na kopalni JSW i nie jedna firma nas przejmowała nie przejmowali się że nie mają ludzi znających nowy obiekt 90% zostaje starych.Ale musicie wiedzieć w KOKu że co weszła nowa firma było lepiej coraz lepiej tak jak wszędzie.Pozdrawiam Bogdan
1
zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna 2013-12-20 22:00
Koleżanki i koledzy z KOK !
Przyszły dla Was ciężkie czasy . Wielu ludzi którzy was dzisiaj reprezentują z związkach zawodowych na podobne wyzwania jest kompletnie nie przygotowana.
Dziś nie wystarczy się poklepać po plecach z prezesami .
Dziś trzeba swoją osobowością coś istotnego reprezentować i potrafić artykułować istotne kwestie .
Dziś mam poważne obawy, że z taką właściwą reprezentacją możecie mieć kłopot.
Przez całe lata niszczono każdą wartościową osobowość , (usunięte przez administratora) , dlatego można obawy czy ci ludzie będą mogli coś istotnego osiągnąć .
Jeszcze nie wszystko jest stracone, piłka dalej jest jeszcze w grze
Jeszcze jest czas by to wygrać ale musicie znaleźć wśród siebie lepszą reprezentację.
Teraz wszyscy muszą ciągnąć w jedną stronę . Z tym zawsze było w firmie nie najlepiej, bardzo często wygrywała prywata .
Nawet gdy pojawi się nowa firma to właściwa reprezentacja będzie szalenie istotna. Z tymi co was dzisiaj mają bronić podejrzewam ,że utoniecie. Nie wszyscy są beznadziejni ale w moim odczuciu zdecydowana większość .
ecik 2013-12-20 23:17
Nawet gdy pojawi się nowa firma to właściwa reprezentacja będzie szalenie istotna. Z tymi co was dzisiaj mają bronić podejrzewam ,że utoniecie. Nie wszyscy są beznadziejni ale w moim odczuciu zdecydowana większość

taak,tow(usunięte przez administratora) NIECH ŻYJE !

kolejny raz mnie wytną.
obserwator 2013-12-21 18:48
Nie(usunięte przez administratora)A kto nas uratuje Związek Zawodowy Kierowników ? :) Może i tak ale nie sam tylko wspólnie z innymi zw. zawodowymi.
LG 2013-12-22 11:17
Skończcie pisać głupoty, sprzedaż jest już przesądzona i nikt tego nie zmieni i nikt tego nie ma zamiaru zmieniać.
Związki kopalniane mają nas gdzieś daleko, nigdy nie miały zamiaru nas bronić to tylko było stwarzanie pozorów.
A nasze związki to sobie mogą.....
obserwator 2013-12-23 20:07
Najbardziej obawiają się o swoje stołki "szefowie"BO ICH STANOWISK JUŻ NIE BĘDZIE'i będą pracować tak jak inni, odczują nieraz smak goryczy/do tej pory uważali się za panów/koniec wieńczy dzieło!!!!!
zgred 2013-12-23 22:02
i 9,50 brutto na godz.
pracownik 2013-12-24 08:58
Nie rozumiem, bo już do naszych nie należysz. Jesteś OBCY, człowiek z ulicy. Nie jesteś już członkiem Związku Zawodowego w KOKu. Twój czas już się skończył. Nie masz swojego życia? Swoich spraw? Miej honor i odejdź zamiast trzymać się nas jak rzep psiego ogona. Honorowy obowiązek??? Jaki obowiązek, ktoś Cię o to prosi??? DAJ NAM SPOKÓJ.
zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna 2013-12-26 19:57
Pracownik najwyraźniej nie wie czemu służą związki zawodowe. Chcę cię poinformować ,że nie rozdawaniu paczek na święte te czy inne.
Służą przede wszystkim temu by zatrudnienie pracownika w firmie miało charakter godny , a pracownik nie był traktowany jak (usunięte przez administratora).
Mało wiesz o życiu .
Tymi którzy stracą nie będą zwyczajni pracownicy.
Wasi przełożeni, którzy nie będą potrafili się dostosować do nowych zasad mogą stracić wiele .
Zapamiętaj "pracownik" , że ci ze styropianu SOLIDARUCHY walczą do końca , JA JESTEM JEDNYM Z NICH.
Efekt mojej walki jest bliski.
Gdy już przestanę się wtrącać to będzie oznaczało, że wszystko co miałem do załatwienia załatwiłem "pracownik"
Janek 2013-12-26 22:12
Za darmo paczki rozdajecie ???
pracownik 2013-12-27 12:50
BYŁEŚ, BYŁEŚ.
"Efekt mojej walki jest bliski" - szaleńcem zalatuje.
Dyskusja totalnie bezsensu.
Zatrudniony 2013-12-27 18:04
Ha,ha ... "Efekt mojej walki jest bliski" tak jak koniec kok-u jest bliski, bo to chyba chciał powiedzieć nawiedzony solidaruch nawiasem mówiąc do którego końca przyczynili sie jego kolesie po fachu.
'koleś" 2013-12-28 15:35
kolesie z solidórności mają się dobrze i coraz lepiej,klepiąc sie po plecach z zarządem zacierając lepkie łapki.
wiesław 2013-12-28 23:08
Panie Prezesie.Zadanie wykonane.
LG 2013-12-29 15:52
Tak to prawda niektórzy juz próbują się ustawiać do nowej sytuacji.
Szczególnie ci co co chwile latą do prezesa, a nie mają czasu na wykonanie swoich obowiązków , ale nasi kierownicy mają od tego ludzi, którzy zamiast wykonywać swoje obowiązki robią papiery za kierowników.
Jeżeli chcecie wiedziec o których chodzi to mogę napisać , ale i tak to skasują.
mark15 2013-12-29 19:06
Zwłaszcza na kwk knurów
histeryk 2013-12-30 19:43
za to,co Twoi kolesie związkowi przygotowali sprzed 24-laty powinniście wszyscy być na bruku
1
zatroskany 2013-12-30 23:03
Bobrek,Brzeszcze,Makoszowy do likwidacji.Szczy-Knur do sprzedaży.Firma pozwalnia czinowników,zejdzie z kosztów i znów będzie git i spoko.
PiekielnieSzybki 2013-12-31 08:01
Jak to mają socjaliści w zwyczaju, cele szlachetne ale konsekwencje dla ludzi tragiczne. Panie Solidarność czy zdaje sobie Pan sprawę że gdy tylko zlikwidujecie Kopalnie Rudzkie to ludzie zostaną z jedną wypłatą w Koku, a resztę dorabiać będą gdzieś na markecie ?
1
zatrudniony 2014-01-01 18:50
tylko że solidarność (lider W) opowiada że to dla dobra ludzi, KR powinny być zlikwidowane i to właśnie pracownicy się tego domagają. Panie zwolniony związkowiec też uważam że to nie folwark prywatny tylko przedsiębiorstwo państwowe, więc pytam dlaczego solidarność ustawiła do zarządu swoich ludzi - to nie jest WASZA PRYWATNA FIRMA, ludzi bez doświadczenia którzy dopiero studiują zarządzanie ryzykiem bo v-ce ekonomiczny jest komiwojażerem nigdy nie miał doświadczenia które jest szczególnie potrzebne przy zarządzaniu tak dużą firmą w obliczu sytuacji kryzysowych a w takiej obecnie znajduje się nasza firma.
pracownik 2014-01-02 09:41
dobrze powiedziałeś zwol. związkowiec,komuna skończyła się w 1989r i na pewno nie dzięki takiej solidarności jaka jest dzisiaj bo ta która jest dzisiaj obdziela stanowiskami swoimi ludźmi jak partia czerwonych, wiec lepiej nie mów o demokracji bo się ośmieszasz, nie jesteś u nas w firmie więc nie widzisz tego co my.
ecik 2014-01-02 22:00
Wielka szkoda,że brak jedności wśród szefów związków.Rywalizują tylko w obsadzie zarządu już i tak ubezwłasnowolnionego i podziale kasy z socjalu dla siebie.Nie dziwota że Kompania chce spuścić taką upolitycznioną spółeczkę.

(usunięte przez administratora)
kadrowy 2014-01-03 21:09
jeden komiwojazer,drugi chinski mysliwy,a dowodzi(usunięte przez administratora)
koczek 2014-01-05 19:06
wielkie mi uczyniłeś pustki w KOK-u moim
mój drogi związkowcu tym zniknięciem swoim
;-)
AniaM 2014-01-09 15:49
Co powiecie o nowym zarządzeniu wiceprezesa: zakaz używania prywatnych telefonów komórkowych
PiekielnieSzybki 2014-01-09 16:09
Z czym to jest związane !?
AniaM 2014-01-09 17:31
Najstarsi górale nie wiedzą.
obserwator 2014-01-09 17:36
Zarządzenie raczej śmieszne, ale..... gdyby się wczytać to chyba chodzi o zakaz używania tel. komórkowych jako dyktafonów i aparatów fotograficznych, a nie jako środka łączności ze światem.A jeżeli się mylę to całkowity zakaz używania telefonów komórkowych (usunięte przez administratora)
doratca 2014-01-09 22:29
to pośpiesz,bo światło gaszą.
znowu ja 2014-01-10 22:56
znowu mnie wykasowali. powiem jeszcze raz. GDYBY KW CHCIAŁA UTRZYMAĆ KOK, TO DO ZARZĄDU NIE POWOŁAŁABY (usunięte przez administratora)O KTÓRYCH MA ODPOWIEDNIE ZDANIE. WCZESNIEJ PRZEZ WSZYSTKIE LATA DAWALI SWOICH BO CHCIELI TRZYMAC NASZĄ SPÓŁKĘ.
koczek 2014-01-10 23:09
tera też sa sami swoi( z "S')
Pracownik 2014-01-11 11:45
A w ogóle to zamknąć to forum bo większego badziewia nie widziałem. Dyskusje jak przy flaszce. Bez sensu. (usunięte przez administratora)To forum ma inne przeznaczenie.
LG 2014-01-11 16:23
A jeżeli ktoś chce pracować w KR, to jest to jego suwerenna decyzja i (usunięte przez administratora) Ci do tego. Jak chcę to pracuję, jak nie chce to nie pracuję. I wszyscy mogą mnie(usunięte przez administratora)To że mam umowę z KR jeszcze nic nie oznacza.
obserwator 2 2014-01-11 22:54
w zasadzie to Solidarność walczy z umowami śmieciowymi na terenie całej Polski, więc jeżeli reprezentują KOK ich powinnością jest wyplenić te chwasty w pierwszej kolejności które są pod ręką. To bardzo dobry cel, bo w Polsce pracodawcy chcą z nas zrobić tanią siłę roboczą. Oczy wszyscy otworzą gdy kupi KOK jakiś przykładowy Solid i zacznie się praca na umowę zlecenie, wtedy ludzie będą prosić związki o reakcję.
Janek 2014-01-12 14:34
Re: POF w Konsorcjum Ochrony Kopalń Sp. z o.o.
ślepy 2014-01-16 21:10
jak ktoś tak fajnie ma to miło ja mam kr bo muszę jak zrezygnuję z kr to "pomogą" mi zrezygnować z pracy.
Marz. 2014-01-17 06:14
Gwiazda korytarza! Dobre określenie. Może chodnikowa miss !
1
lol 2014-01-17 06:24
Dziwię się tym którzy są w Kadrze a nawet im współczuję.
bryl 2014-01-17 07:03
A wiesław co na to.
Józek 2014-01-17 07:43
Te wszystkie związki to jedna wielka sitwa.
Wiki 2014-01-17 14:38
Po tym co się stało w Kompanii to myśle że Wszyscy członkowie KADRY są winni temu co się stanie z KOKiem bo należąc do tego związku ,płacąc skłsdki dają przyzwolenie i uwieżytelniają ich w działaniu . KADRA nie podpisała porozumienia w Kompanii skutek może być taki że Prezes KW SA przedłoży do realizacji pierwotny program restrukturyzacji Kompanii a tam pisze KOK i inne spółki do sprzedaży. Więc pytam kto nas sprzedał, ja odpowiedz znam a WY ?
Zostaw swoją opinię o Konsorcjum Ochrony Kopalń - Zabrze
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń