Opinie o Konsorcjum Ochrony Kopalń w Zabrze

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń o rekrutacji.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Konsorcjum Ochrony Kopalń w Zabrze

tt

A jeżeli chodzi o plotkowanie to nie macie pojęcia co plotkuja o przewodniczącej jednej ze związków o którą chodzi to chyba wszyscy wiemy

tt

Uwazasz ze to co napisałem jest nieprawda można to sprawdzić w kadrach a o tym ze solidarnosc i kadra ssterują prezesami wiedza wszyscy tylko nie wy ciekawe dlaczego

tttt

TT a ty mozesz napisac kim ty jestes????? masz jakies mozliwosci czy co kolwiek ??? masz jakies przebicie czy tyko siedzisz na posteruku i plotkujesz jak to jest w zwyczaju w tej firmie ???

tt

Pomyśleć ze ten gnojek jest przewodniczącym solidarności i prezesi jedzą mu z ręki

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
tt

Tadek ma racje (usunięte przez administratora) wiesiek załatwił swojej żonie umowę na stale po kilku miesiącach pracy

tadek sradek

.....po twojej wypowiedzi juz wiadomo ze jestes z poludnia i nie wiem jak sie znizyc do twojejego wpisu hm..... moze tez bede pisol jak ty bez szacunku do osoby zazdrosniku jeden zal mi was przepraszam forumowiczow zal mi cie tadek ......

@tadek sradek

tadek,dawaj nazwiska,bo imiona nic mi nie dają

tadek

Wszyscy pracownicy KOK co mają umowy na czas nokreślony albo zlecenia idzcie do swoich związkowców niech wam załatwiom umowy na czas nie określony tak jak przewodniczacy Wiesław z solidarnosci załatwił z Stasiem Kaziem i Grzesiem swoi Żonie pracującej w ochronie

TORN

Ten niby pseudo zwolniony solidarnowiec z komisji rewizyjnej jest chyba administratorem tego forum bo napisalem dwa razy o nim i po chwili oba posty znikly,jesli tak jest to jest zenujace.

zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

Z pewnością odpowiem panom Torn i Tomek . Jak również opiszę zasady funkcjonowania tej kompletnie nie przygotowanej do pełnienia funkcji kierowniczych grupy osób o nazwie KOK. Podam jakie były skutki zatrudniania osób w wymiarze 300-400 godzin . Opiszę to nie tylko tu na tym forum ale również przedstawię to osobom, które mam nadzieję wiele okoliczności zechcą wyjaśnić do końca. Brak mi jednak ostatnio czasu . Sprawę rozliczenia kolesiostwa możecie być pewni dociągnę do końca. Zmiany w geografii politycznej na pewno temu będą sprzyjać . Społeczeństwo polskie dość ma nieuczciwości i tak zwanych układów.

@zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

(usunięte przez administratora)to Ty ????? Odpowiedz na moje pytania, a nie jakieś układziki, spiski. Skro jak tutaj napisano w KOK-u rządzą związki to znaczy, że ty też za to odpowiadasz. Sam jesteś odpowiedzialny za zatrudnianie w wymiarze 300-400 godzin. Z tego co wiem w Komisji socjalnej, która m. in. zatwierdza przeszeregowania są przedstawiciele ZZ, dlaczego więc nie zadbałeś o to, aby pracownicy godnie zarabiali? Gdzie byłeś w tym czasie?

Ala

Bardzo się cieszę Haniu ,że tak napisałaś! Pan Prezes "Wielki" Kazimierz N. jednym podpisem zrujnował życie całej naszej rodziny .Pokazał ,że jest zwykłym podłym ,tchórzliwym gnojkiem, dla którego losy innych ludzi nie mają żadnego znaczenia. Jak mówi stare, mądre przysłowie: "krzywda ludzka zawsze do człowieka wraca " Do pana prezesa też wróci . To tylko kwestia czasu !

AniaM
@Ala

Co podpisał?

@Ala

"krzywda ludzka zawsze do człowieka wraca " Ja myślę że jest jeszcze kilka innych osób, którzy zbiorą swoje plony, które posiali. A Kaziu już sobie posadkę załatwia, co było do przewidzenia, a poplecznikom można tylko pogratulować.

Hanka

W gabinecie prezesa KOK-u już słychać walca z Titanica!

hey

Ludzie musimy zrobic rewolte bez tego nic nie wskuramy,bo sie z nsmi nieliczą.zrobmy strajk legalny czy nie zrobmy go,bo nas zniszcza.oni juz sobie zalatwili robote w kompani.zrobmy rozpierduche i sciągnijmy telewizje

ak(ł)ysz
@hey

Wiesiek Ci tego nie wybaczy.

zainteresowany

Witam ja mam jedno pytanie, jest ktoś w stanie odpowiedzieć z sensem na zagadnienie takie: co wymyślili "mądrzy ludzie" na zebraniach ostatnich i kiedy będą widoczne zmiany? Bo czy kok jest dobry czy zły no cóż mnie trzyma tylko umowa o pracę jak ona się skończy to pierwszy odchodzę bo 250h za trochę powyżej 2000 zł świątek piątek mnie nie bawi a po 16 siedzieć też jest dla mnie przesadą. A co do wypowiedzi "zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna - 2014-07-17 00:18:13" to o człowieku nic nie powiem bo nie znam ale co napisał w tej konkretnej wypowiedzi est prawdą. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia. I jeszcze raz proszę o rzeczową odpowiedź. Dziękuję.

zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

Wyjaśnienie dla panów Torn i Głupek. Firma KOK powstała po to by Kompania Węglowa nie musiał korzystać z funkcjonujących na rynku firm ochroniarskich . Głównym problemem była niska jakość usług, wynikająca z zatrudniania pracowników ochrony w wymiarze znacznie przekraczającym granice przyzwoitości. Powodowało to że przemęczeni pracownicy nie byli w stanie z odpowiednią starannością pochodzić do swoich obowiązków służbowych. W ramach KOK pracownicy mieli być zatrudniani na zasadach Kodeksu Pracy. Za tą ochronę zdecydowano się zapłacić więcej. Tyle , że w określonym czasie kierujący firmą postanowili zarobić więcej . Kodeksowe zatrudnianie zostało odłożone na bok. Zaczęto korzystać ze złych przykładów omijania prawa powszechnie stosowanych przez rynkowe firmy ochroniarskie . Za usługi ochroniarskie Kompania płaci KOK 50% więcej niż gdyby korzystała z rynku usług ochroniarskich. Lecz te powiększony wydatek jest całkowicie pozbawiony sensu z uwagi głównie na to, iż jakość usług z wielu powodów jest znacząco niższa niż ma to miejsce w przypadku innych firm . Kompania Węglowa ma poważne kłopoty wynikające z sytuacji na rynku węgla . Taki wydatek na specjalną ochronę nie ma jednak najmniejszego sensu bo usługa świadczona przez KOK jest bardzo niskiej jakości. Dobór ludzi do tej firmy przez długi czas odbywał się na zasadzie selekcji negatywnej. Osoby kierownictwa wybierały ludzi według zasady czym głupszy tym lepszy. Osoby kierownictwa mogły się czuć bardziej bezpieczne na stanowiskach bo dzięki temu eliminowana była konkurencja do stanowisk kierowniczych. Ciemnocie łatwiej było wmówić, że przepisy prawa są po to by je omijać . Podstawowym instrumentem służącym służącym do kpiny z Kodeksu Pracy było powołanie drugiego równoległego podmiotu gospodarczego o nazwie Kopalnie Rudzkie. Bez prawa do dodatku za nadgodziny pracownicy pracowali nierzadko na 2 etaty, a nawet i więcej . Skrajnie przemęczeni pracownicy nie byli w stanie właściwie podchodzić do swoich obowiązków, bo człowiek to nie urządzenie mechaniczne i też musi mieć zapewniony odpowiedni odpoczynek. Nad problemem kierownictwo wcale nie zamierzało się zastanawiać, liczyły się sztuki pracowników przyjęte na służbę . KOK dodatkowo zdegradowała pozycja monopolistyczna . Dzisiaj płacenie więcej za coś co jest gorsze to głupota . Przez całe lata kierownictwo KOK oszukiwało Kompanie, że my działamy na zasadach prawnych,a pozostali uczestnicy rynku to oszuści na których nie ma co liczyć . Po przez te same metody omijania prawa jakie stosuje KOK i co dookoła stosują inne rynkowe firmy powiększony wydatek na własną ochronę nie ma najmniejszego sensu i jest najnormalniejszym wyrzucaniem pieniędzy w błoto. To 50 % więcej płaconych za ochronę pieniędzy nie trafiało do właściwej ochrony na posterunki ginęło , gdzieś w kieszeniach tak zwanych jej organizatorów. Mój przypadek jest w tym wszystkim o tyle istotnym bo pokazuje to że bezprawie jakie panuje w KOK jak też w innych firmach są takie same . KOK w kwestii przestrzegania prawa nie jest czymś wyraźnie lepszym. Za lepsze pieniądze można by organizować lepszych ludzi do pracy co dało by to też lepsze efekty ochronne. Dzisiaj we własnym gronie powinniście znaleźć osobę, która by miała realną wizję lepszej skuteczniejszej ochrony . Liczenie na zmiany w dotychczasowych umysłach elit kierowniczych to droga donikąd . Kolejnym krokiem jest to aby przekonać kierownictwo Kompani , że dzięki tym nowym powstanie coś lepszego mogącego realnie stawiać czoła zagrożeniom . Problem tkwi w tym ,czy jeszcze raz zachcą uwierzyć.

@zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

Weź juz koleś głupoty pisać bo ty jakims fantasta jesteś. Ty się marnujesz, idź gdzieś za ministra nie wiem albo poradniki pisz bo ty zdrowo stukniety w główkę jestes

@zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

W ilu firmach ochroniarskich pracowałeś, że twierdzisz, iż w KOK jakość usług jest znacząco niższa? Proszę podać nazwy firm i okres zatrudnienia. Jeżeli twierdzisz, że Kompania powinna płacić 50% obecnej stawki daje to 10zł na godzinę, co jak można łatwo wyliczyć daje najniższą krajową brutto. Kto zatem ma zapłacić koszty pracodawcy ( składki obowiązkowe), kto ma zapłacić za należne pracownikom sorty mundurowe, kto ma zapłacić za dzierżawę wynajmowanych pomieszczeń, kto ma zapłacić za zużytą przez pracowników energię elektryczną i cieplną, kto ma zapłacić za wyposażenie ( kajdanki, pałki, ręczne miotacze substancji obezwładniających, czajniki, grzejniki, wentylatory)???? Można tak bez końca wymieniać, tylko po co? Do ciebie i tak nie dociera prawda. Słowotok jaki uprawiasz od lat żaląc się na swój los, nie zmienia faktu, że sensu żadnego nie ma. Teksty pod publiczkę, ot co. Teraz oczywiście nastąpi twój kolejny wywód,w który co mniej zorientowani uwierzą, jednak nie zmienia to faktu, że rozmijasz się z prawdą. Założone lata temu klapki na oczy chyba już nie spadną. Interesuje mnie także czy firma, w której obecnie pracujesz wypłaca ci nadgodziny?

@Tomek

Zgadzam się z tobą jeśli chodzi o tego pajaca niby zwolnionego solidarniucha to kompletny idiota i cwok.

Wyglada na to ze sprawa kok-u jest już w KW przesądzona i nie ma co liczyć na naszych bohaterów zarządu którzy podważają własne decyzje przywracając na stanowiska kierownicze pracownikow którym wcześniej podpisał degradacje stanowiska. Nie wiadomo czy to układ zamnięty czy schizofrenia. Z reszta sami sa z przydziału to tez przydzielają według tych reguł.

Głupek

ZWOL.ZW.SOLIDARNOSCI K.REWIZYJNEJ - Tyle razy już się na tym forum użalałes nad sobą , że aż niedobrze mi się od tego robi. Jesteś zwykłym płaczkiem bo oddzielili Cię od żłoba i kokosy się skończyły. Członek komisji rewizyjnej to zwykły cieć a dla ciebie to było osiągnięcie życia. Pewnie jesteś z najniższych warstw społecznych i na dodatek nikt cię nie lubi.

zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

Ja zwolniony związkowiec solidarności nie odszedłem z firmy KOK z własnej woli jako jeden z pierwszych zareagowałem na patologię o nazwie podwójne zatrudnianie , które jest zwyczajnym obejściem prawa . Obejściem , które doprowadziło do tego, że wiele zapisów Kodeksu Pracy straciło rację bytu. Od tego by do takich sytuacji nie dochodziło są oczywiście Związki Zawodowe. Te jednak odpuściły weszły w jakiś nieformalne porozumienia z pracodawcą . Jako jedyny złożyłem skargi do PIP ,liczyłem na uczciwość tej instytucji jednak okazało się, że inspektorom PIP na przestrzeganiu Kodeksu Pracy wcale nie zależy i wolą prezenty od nieuczciwego pracodawcy po, który przymykają oko na fakt, że Kodeks Pracy jest nie stosowany. W wyniku czego pracownicy na moim oddziale Lędziny pracowali w przedziale 300- 400 godzin w miesiącu. Kierownictwo KOK by pozbyć się problemu uczciwego związkowca wyrzuciło mnie z pracy . Dlatego też nie mam ochoty siedzieć po cichu bo tak było by najlepiej dla tych którzy mnie wyrzucali za moją uczciwość z pracy . Ja naprawdę nie mam nic za uszami jak to mi sugerujecie. Pragnę aby ochrona dla wszystkich was mogła się stać cywilizowanym miejscem pracy . By każdy również ochroniarz po za pracą miał czas na rodzinę, zainteresowania, po prostu miał normalne życie .

@zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

to walcz a skacz juz uzalac sie nad soba bo jeszcze w depresje wpadniesz biedaczku,piszesz tylko i piszesz ze Steven King to pikus przy tobie

TORN

Ty juz koles(ZWOL.ZW.SOLIDARNOSCI K.REWIZYJNEJ)skacz pie....ic glupoty bo byl czas bys reagowal na przekrety ktore w spolce byly przez wszystkie lata robione a nie teraz pieprzysz,fakt jest faktem ze i byle zarzady oraz obecny nas zwyklych pracownikow poprostu okradal i tym faktem powinny sie zainteresowac odpowiednie sluzby i wami ZWIAZKOWCAMI zreszta tez bo tak samo w tym gownie siedzicie wszyscy po uszy,ale i na was juz przychodzi czas,mam nadzieje ze Kompania Weglowa wyp.....li was wszystkiuch z KOKU bo wyscie te spolke pociagneli na dno,bo niestety skoro zarzady zalatwiali waszym bliskim etaty w firmie to niestety ale musieliscie siedziec cicho,a teraz jak robi wam sie cieplo kolo dup to naraz wielcy z was zwiazkowcy.Szkoda tylko ze niema porozumienia miedzy zalogami na kopalniach i nie pojada do spolki zrobic porzadku z tymi ktorzy nas oklamywali i okradali,dziwne to jest w dobie tel komorkowych zeby nie mozna bylo sie porozumiec i zrobic zadyme.(SORRY ZA BLEDY)

zwol.zw. Solidarności k. rewizyjna

Sam osobiście przeżyłem podobne zmiany po, których raczej było lepiej . Jedyną rzeczą o którą powinien powalczyć zwykły pracownik powinno być to aby pogonić waszą nieudolną kadrę kierowniczą bo faktycznie jest to ekipa która wyspecjalizowała się we wciskaniu ciemnoty, nic poza tym . Dobrzy są również w korumpowaniu rozlicznych urzędasów.(A tym to powinny zająć się właściwe służby.) Macie przecież całą prawie armię działaczy związkowych. Na zmianie firmy kierującej tylko zyskacie, takiego wyzysku jak w KOK nie ma nigdzie . Firmy prywatne gdy nie zapewniają ochrony płacą kary umowne. Żadna prywatna firma nie ma na zapleczu setek ludzi , którzy by was mogli zastąpić . Wy też macie szansę stawiać warunki, więc gdy się pojawi należy je postawić . Na oddziale Lędziny, na którym pracowałem w przeszłości w poprzednim miesiącu w KOK byli tacy co robili nie tylko po 250 godzin ale po 300 godzin. Tak pracował pierwszy związkowiec tej firmy .

Realista

Masz rację wiele się do nas nie zmieni oprócz umowy śmieciowej, brak socjalu, urlopu i wiekszej ilości godzin do zrobienia by zarobić to co teraz. Płytkie myślenie. Doceń co masz. Też byłem takim optymistą i pracowałem w innej firmie po 250 godzin za najniższą krajową bez jakichkolwiek dodatkowych świadczeń i jeszcze mósiałem sobie mundur zapłacić. O takiej pracy mażysz, albo ty z konkurencji!

Zostaw merytoryczną opinię o Konsorcjum Ochrony Kopalń - Zabrze

• Jak się pracuje w Konsorcjum Ochrony Kopalń?

Zobacz opinie na temat firmy Konsorcjum Ochrony Kopalń tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Konsorcjum Ochrony Kopalń?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 3 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Konsorcjum Ochrony Kopalń