brak logo

Konsorcjum Ochrony Kopalń

Zabrze

Opinie o Konsorcjum Ochrony Kopalń

jeszcze bardziej sprawiedliwy 2013-01-17 21:52:31
praca w ochronie to nie praca,tylko laba więc przestań narzekać i zabierz się za robotę a nie zajmujesz innymi.jesteś od klachów czy od roboty?
pseudonim - Ferdynand Kiepski 2013-01-17 23:37:50
NR 1051/VI KAD. RADA OCHRONY PRACY 5.08.2008
Mając na uwadze liczne sygnały o nieprawidłowościach w zakresie przestrzegania
przepisów prawa pracy w agencjach ochrony mienia, w maju i czerwcu 2008 r. inspektorzy pracy przeprowadzili kontrole u 33 pracodawców działających w branży ochroniarskiej, którzy zatrudniali blisko 8 tys. osób.
W kontrolowanych jednostkach stwierdzono liczne przypadki zatrudnienia na podstawie umów cywilnoprawnych w sytuacji, gdy cechy tego zatrudnienia wskazywały na
obowiązek zawarcia umowy o pracę. Czynności kontrolne inspektorów pracy wskazują,
że w agencjach ochrony mienia takie praktyki odbywają się za pośrednictwem zorganizowanego systemu podmiotów zależnych gospodarczo. Inspektorzy przeprowadzali
niejednokrotnie równolegle kontrole w kilku podmiotach wchodzących w skład jednej
inicjatywy gospodarczej. Np. kontrolując jednocześnie dwie lub więcej agencji ochrony
stwierdzano zatrudnianie jednej osoby na podstawie umowy o pracę w spółce „matce”,
przy jednoczesnym zatrudnianiu tej samej osoby w ramach umowy zlecenia w spółce
„córce”. Inspektorzy pracy ustalali ponadto, że dana osoba, pracująca na podstawie
dwóch różnych form zatrudnienia w dwóch różnych podmiotach gospodarczych, świadczy pracę tego samego rodzaju, w tym samym miejscu, w z góry zaplanowanym czasie
obejmującym normę z umowy o pracę i umowy zlecenia. W praktyce normy czasu pracy realizowane są u macierzystego pracodawcy, natomiast kontynuacja pracy następuje
w ramach umów cywilnoprawnych, zawieranych z daną osobą przez powiązane z pracodawcą podmioty gospodarcze.
Jak wykazuje analiza materiału zgromadzonego w związku z kontrolami w agencjach ochrony, stan przestrzegania prawa pracy w tych podmiotach jest wysoce niezadowalający. Zważywszy na wagę problemów ujawnionych podczas kontroli w firmach
ochroniarskich oraz ich nasilenie, czynności kontrolne w tego rodzaju podmiotach będą
kontynuowane również w następnych latach. Szczególny nacisk zostanie położony na
kwestie związane z podwójnym zatrudnieniem pracowników ochrony, tj. na podstawie
umowy o pracę i dodatkowo umowy zlecenia z tym samym pracodawcą lub innym podmiotem prawnie i organizacyjnie od niego zależnym.

Walczący, czy aby tej sytuacji nie było przypadkiem z tą firmą , co ochrania kopalnie Kompani Węglowej Katowice , to znaczy Konsorcjum Ochrony Kopalń też ma firmę córkę Kopalnie Rudzkie. Mają podobno ISO, a taki sam przekręt jak pozostali .
To chyba ktoś nazmyślał ???
Dostają taką kasę za ochronę, a mimo to oszukują biednego pracownika.
Piszą , że są tam Związki Zawodowe, pewno należą, do nich prezes i wiceprezes
Albo może KOMUNA WRÓCIŁA ???
Chyba to ostatnie.
5 lat minęło , a wszystko po staremu.
Strach się bać, jak tak dalej to za kolejne 5 lat będą tam w nadgodzinach pracować w czynie społecznym , za kromkę chleba i dobre słowo prezesa .
Tych co walczyli z układami prezesów , na Sybir wywiozą w nagrodę do pilnowania lasu za darmo.
Nie będą przeszkadzać TYTANOM PRACY , bo ci będą robić na okrągło po podpisaniu 3 kolejnych umów z firmami wnuczką , pra-wnuczką , i pra-pra-wnuczką.
Jak pojadą w nagrodę na grzyby, to w łóżkach będą spali po 5 w ramach oszczędności .
Urodzi się z tego chociaż nowe, lepsze pokolenie. Co nie będzie grymasić , że chcą więcej za nadgodziny.
Paździoch to chyba jakieś jaja , znowu kupuję sobie saturator i znowu będzie kasiora.
Wszystko ma swoje minusy i plusy.
ostatni skaut... 2013-01-31 08:51:53
Jak widać na w/w wpisach problem w tym [usunięte przez moderatora]pracy jest! Ale najlepsze jaja są w KWK "Piekary"!!! Tam się szykuje wielki "COME BACK" p. A[usunięte przez moderatora]. ps. "Nicpoń" (tylko że na ruch II - likwidowana kopalnia ""Andaluzja" - lub już zlikwidowana).Osoba ta zajmuje stanowiska kierownicze, ale wg swoich postępowań, organizacji pracy, nie radzi sobie ABSOLUTNIE z zajmowanym stanowiskiem! To jest człowiek który non stop zalicza wpadki (apogeum nastąpiło na "Bobrku" - znikneły tylko talony węglowe- lub aż!). Na "Piekarach" też dało się zauważyć jego nie udolność. Więc pytam: Jak ta firma ma mieć jakiekolwiek zaufanie wobec kontrachentów, jak ta osoba działa destrukcyjnie na jej działalność?! Odpowiadam: swoi swoich kryją,jakieś śmieszne związki działają (w tym przypadku "Kadra" - tam p.N. działa prężnie z małżonką) Więc suma sumaru: Bądż nie udacznikiem, aferowiczem,po prostu poddaj się destrukcyjnej działalności firmy... Oni takich uwielbiają... R.I.P.
1
zwol.zw. Solidarności 2013-02-07 15:33:42
Gdy kopalnie ochraniała jeszcze straż przemysłowa pracownicy zatrudnieni w tej instytucji zarabiali o około 1/3 mniej, niż górnicy .
Dzisiaj dzięki dzielnej postawie związków zawodowych i zarządowi KOK zatrudnieni przy ochronie kopalń
zarabiają 1/3 tego co górnik ,
i wielu czuje się szczęściarzami , iż dostąpili zaszczytu zatrudnienia się w tej firmie.
Rzeczywiście działacze związkowi mają faktycznie powód do dymy ,
bo jest się z czego cieszyć ??????
Zarząd KOK zakpił sobie z ustawy KODEKS PRACY. By nie płacić uczciwe za nadgodziny powołał firmę córkę KOPALNIE RUDZKIE, pod której szyldem ukrył pracę pracownika w nadgodzinach .
Wszystko to odbyło się pod pełną aprobatom związków zawodowych .
Dzisiaj nagle wielkie zdziwienie , że słabo płacą .
Nie rozumiem skąd to zdziwienie ??????
zabol 2013-02-16 22:07:15
nie tylko na kwk piekary osoba zajmuje miejsce na ktore sie nie nadaje tak samo jest na kwk nowy-wirek gdzie dano nowego szefa ktory trafil do naszej firmy z ery ktory wogole nie ma pojecia o pracy na kopalni gdyz byl tylko szefem ochrony na obiekcie w erze a posadke w naszej firmie zalatwil mu jakis znajomy i jak dalej tak bedzie to w tej firmie nigdy nie bedzie osoby na odpowiednim stanowisku a pan zdzislaw p. napewno nie odpowiednia osoba na stanowisku szefa ochrony i nie tylko ja tak mysle ale cala zaloga kwk nowy-wirek.zyczliwy
2u9ez 2013-02-16 22:15:25
chciałbyś gruchy obijać i brać kasę z 2 firm.To zwolnij się i poszukaj lepszej pracy jak masz takie wysokie kwalifikacje.Nikt Cię nie zmusza do [usunięte przez moderatora] pracy.Widzę co możesz coś poklepać na klawiaturze bo w domu nie masz nic do gadki przy starej.Potrafisz tylko kablować na kierowników.Związkowcom też żle bo obcięto im dostęp do koryta z socjalu dla swoich kolesiów.
paragraf 2013-02-19 17:04:13

Kodeks Pracy

Art. 1511.

§ 1. Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje dodatek w wysokości:

1) 100% wynagrodzenia – za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających:

a) w nocy,

b) w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,

c) w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,

2) 50% wynagrodzenia – za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu niż określony w pkt 1.

§ 2. Dodatek w wysokości określonej w § 1 pkt 1 przysługuje także za każdą godzinę pracy nadliczbowej z tytułu przekroczenia przeciętnej tygodniowej normy czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym, chyba że przekroczenie tej normy nastąpiło w wyniku pracy w godzinach nadliczbowych, za które pracownikowi przysługuje prawo do dodatku w wysokości określonej w § 1.
Te twoje 2 firmy to zwyczajne [usunięte przez moderatora] a zapłata w przez drugą firmę to jak widzisz to jedynie jałmużna .
wrzeszcze 2013-02-19 23:28:08
chopie jak ty sie marnujesz.Z tymi wiadomosciami to zes juz downo powinien wygrysc tego [usunięte przez moderatora] i tyz bys bol w telewizorni.A tak ino judzisz i pdsrywosz.Trza bylo sie uczyc a nie ciepac kamieniami na szkola.Zgrywosz sie na takiego kombatanta prawego i sprawiedliwego,ale pamietej,juz roz rzescie doprowadzieli do bajzlu.Nie udalo Ci sie zalapac,to teraz nie oglupiaj ludzi bo modzi maja swoj rozum i styropian kleja na scianie,a nie leza na nim.
Sedan 2013-02-21 07:19:22
Oczywiste jest, że ludzie w ochronie zawsze dorabiają. Jeżeli nie mogą w macierzystej firmie ( np. przez KR) to i tak szukają dodatkowej pracy w innej firmie. Dlatego kłapanie ozorem, że są [usunięte przez moderatora], zmęczeni to bzdety pod publiczkę. Jeżeli zlikwidują KR i przyjmą dodatkowe osoby to ciekawe z czego będą żyć ci, którzy teraz dorabiają. Ilu z tych ludzi ma kredyty do spłacenia? Póki co jest zawsze dodatkowa kasa na takie wydatki a potem co? Będą szukali zatrudnienia w innych firmach i może dostaną, owszem za połowę tego co mają teraz. Żaden pracodawca nie pozwoli sobie na wypłatę nadgodzin, to nie czasy PRL kiedy za wykonanie 300% normy górnikom stawiało się skrzynkę wódki. Ludzie zejdźcie na ziemię. Uśmiałem się do bólu po przeczytaniu postu o biednym zapracowanym narzeczonym. Laska chciała bogacza a trafił się jej zwykły ochroniarz i niespodzianka. Wracając do tematu jeżeli ktoś nie chce niech nie dorabia, ale niech także nie uszczęśliwia innych na siłę.
zwol.zw. Solidarności 2013-02-21 21:24:55
Płacenie nadgodzin z dodatkiem 100% to kochany kolego nie wymysł z PRL - u ,.
Tak kolego za pracę w czasie ponadnormatywnym płaci się w całej cywilizowanej części Europy.
Ci co tego nie czynią są ścigani z urzędu nie tylko, że zwracają pracownikowi to co faktycznie zarobił , ale dodatkowo płacą wysokie kary za to, że [usunięte przez moderatora] pracownika .

Polska ratyfikowała 10 czerwca 1997 roku Europejską Kartę Społeczną i pewien jej fragment dotyczący zapłaty pracownikowi za pracę w czasie ponadnormatywnym w brzmieniu :

2. uznać prawo pracowników do zwiększonej stawki
wynagrodzenia za pracę w godzinach
nadliczbowych, z zastrzeżeniem wyjątków w
przypadkach szczególnych;

Firma KOK zamiast uznać to prawo zaproponowała ci abyś podpisał kolejną umowę choć tak naprawdę wykonujesz dalej ten sam rodzaj pracy , na dokładnie tym samym stanowisku pracy.
Firma po prostu zakpiła z ciebie i z twojej godności . Bo płacąc za pracę w tej niby innej firmie płaci ci połowę tego co ci się tak naprawdę należy .
Przez ile lat jesteś tak [usunięte przez moderatora] ???
Czy nie warto by się było się o te pieniądze upomnieć , masz do dyspozycji ponoć 5 Związków Zawodowych , niech by one w walce o tą zaległą kasę, o swoje Cię wsparły .
Jest w Kodeksie Pracy taki przepis art. 18 mówiący:

Art. 18
§ 1. Postanowienia umów o pracę oraz innych aktów, na których podstawie powstaje stosunek pracy, nie mogą być mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy.
§ 2. Postanowienia umów i aktów, o których mowa w § 1, mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy są nieważne; zamiast nich stosuje się odpowiednie przepisy prawa pracy.

Czy nie warto by się z pomocą związków o tą kasę upomnieć, zamiast narzekać, że nie masz za co spłacać kredytów.
Pieniądze te leżą na ulicy, czy nie warto o nie upomnieć ???
Kochany kolego , gdy w 1956 roku w PRL -u , przestano w Poznaniu płacić nadgodziny, ludzie wyszli na ulicę,choć nie było wtedy niezależnych Związków Zawodowych .
Bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych zatrudniano osoby w czasach ZIEMI OBIECANEJ, tak też obecnie zatrudnia się również w [usunięte przez moderatora] .
Sedan 2013-02-22 13:22:53
Nic nie zrozumiałeś. Pracodawca zatrudni wiecej ludzi, żeby i tak nie płacić nadgodzin. Na pół albo 3/4 etatu ale i tak ich nie zapłaci.
Tak w innych krajach .... w innych krajach zatrudniają Polaków za 1/4 stawki, co ty bredzisz. Kto tam jest ścigany? Setki tysięcy ludzi pracują na czarno za pół darmo. Zejdź na ziemię. Przepisy są dla kolesi z rządowych ław. Jakie Związki???? Jakie? Nie rozśmieszaj mnie. Gdzie ty żyjesz, komu te twoje związki pomogły? Dzięki związkom przyjęli na umowę o pracę emerytów, bo umowy śmieciowe. Nie ma na podwyżki, bo trzeba im płacic za urlop, wczasy pod gruszą, kupować mundury i płacić na zwolnienia chorobowe. Podziękujmy związkom za to, że za nasze składki kopią nam w tyłki.
zwol.zw. Solidarności 2013-02-22 23:27:44
Ja kolego Sedan chodzą po ziemi , miałem okazję przyjrzeć się z bliska, jak cywilizowane państwo dba o pracownika i obywatela . Widziałem też jak równym partnerem może być dla pracodawcy działacz związkowy .
Widziałem z bliska jak bezwzględnie traktuje[usunięte przez moderatora]pracownicze pracodawcę .
Jak pojawia się na pierwszych stronach gazet, gdy sprawa zniewalania swoich pracowników wychodzi na jaw.
Ja tą swoją wiedzę opieram na własnym życiowym doświadczeniu .
Nie na tym co mi opowiedział zawiedziony pracą zagranicą kolega, który nie nauczył się języka kraju do którego zajechał aby się tam dorobić . Dlatego wyjeżdżając za granicę zatrudnił się znowu u jakiegoś[usunięte przez moderatora] z Polski , który wyjechał za granicę aby tam szybko dorobić na własnych rodakach .
Nie zaprzeczam , że pseudo związkowców w firmie nie mało. Lecz oprócz tych z pozorantów są również ci, którzy faktycznie działają w dobrej wierze i we waszym interesie.
Jeżeli wierzysz Sedan w to, że pracodawca sam od siebie da ci zarobić więcej z własnej nie przymuszonej woli to jesteś w błędzie.
Pracodawca dopiero postawiony pod murem przez sprawnie funkcjonującą strukturę związkową daje podwyżki .
Kodeks Pracy jest takim właśnie narzędziem dzięki któremu sprawne działające związki są w stanie wymusić na pracodawcy godne zatrudnianie pracowników .
Gdy natomiast związki stają się jedynie przykrywką dla ciemnych interesów pracodawcy, to do takich związków pracownik nie powinien należeć.
Płacenie na takich liderów związkowych to faktycznie strata kasy . Ta rzecz kolego na pewno nas łączy, nie dzieli .
Zapewniam cię jednak, że w tej firmie są taki osoby które są faktycznymi działaczami związkowymi .
Działając wspólnie z nimi jesteście w stanie wiele zmieniać we właściwą stronę w tej jakże chorej branżę firm ochroniarskich . Warto w to uwierzyć .
[usunięte przez moderatora] praca , to tylko bieda praca i praca i jeszcze raz praca . Czy na tym ma polegać nasze życie ???
Zakpiłeś sobie z osoby, która napisała o swoim narzeczonym .Ja ten wpis uważam za bardzo wartościowy i potrzebny , ta sprawa nas tym razem dzieli.
Ten wpis pokazuje ponurą rzeczywistość pracownika zatrudnionego w firmie KOK.
Nad tą ponurą rzeczywistością należy kolego się zastanowić , nie robić sobie z tego kpiny.
Dałeś się kolego urobić propagandzie, która jak widać po dziś dzień w tej nie godniej polecenia firmie funkcjonuje .
Propagandzie ogłupiania , ciemnoty, której jedynym celem jest maksymalny wyzysk Twojej Osoby przez nieuczciwego pracodawcę.
Gdy będziesz chciał działać sam nie wiele uczynisz .
Gdy znajdziesz grupę osób , którą w tym momencie mogą być Związki Zawodowe to nasz szansę, z której warto skorzystać.
Życzę ci Sedan Powodzenia.
pracownik ktory ma dosc kok-u 2013-02-24 14:16:04
fakt pełen pakiet socjalny umowa o prace wszystko jest w tej firmie ale co z tego jak wiekszosc to emeryci ktorzy notorycznie sa w pracy na kazdy tel bo nic innego nie maja do roboty i jeszcze płacza ze mało dodatków pomijam fakt ze pracownik bez licencji za dodatek ma 60 złotych a z licencja 100 % wiecej a koordynator kaze sobie odsniezac dojscie do dzrwi bo prcownik ochrony bez licencji to ciec wiec nie ma sie co dziwic ze reszta licencjonowanych tez tak nas traktuje.
nowoprzyjęty 2013-02-24 23:09:07
oderwali Cię od kasy to teraz mendzisz.Sam sobie układam życie i nie muszę słuchac rad dobrych wójków.Potrzebną kasę mogę dorobic wg swojego uznania.Jak mi się przestanie podobać to sam zrezygnuję,ale nieroboli związkowych nie będę słuchał.Jeden zakład i ileś tam związków,a każdy ciągnie do siebie.Obiecują obronę i wstawiennictwo.Jestem " pisaty i cytaty" i nie potrzebuję utrzymywać tych dziadków.Poznałem rynek ochraniarski i innej f-my nie polecam.Rozwalcie tą firmę i doznacie jak inni z otwartymi rękami na Was czekają !Ale zapomnijcie o umowach o pracy i możliwości oficjalnego dorobienia."Moje uszanowanie"
zwol.zw. Solidarności 2013-02-25 23:48:11
Dzięki związkom przyjęli na umowę o pracę emerytów, bo umowy śmieciowe. Nie ma na podwyżki, bo trzeba im płacic za urlop, wczasy pod gruszą, kupować mundury i płacić na zwolnienia chorobowe. Podziękujmy związkom za to, że za nasze składki kopią nam w tyłki.
Rozpocząłem swój od zacytowania słów jednego z kolegów ,,bo jest to przykład propagandy ogłupianie jaki od lat członkowie zarządu tej, że firmy stosują i co z pewnością do pewnych ludzi to faktycznie dociera i i uważają to za prawdę .
Dzięki działaniom związku NSZZ Solidarność udało się ukrócić pewien niebezpieczny proceder . Dzięki temu działaniu ty nowoprzyjęty miałeś okazję uzyskać pracę jak i wielu, którzy w firmie pracują, a ta praca stanowi dla nich jedyne źródło utrzymania tą prace mają szansę utrzymać . Gdyby tego zjawiska polegającego na zatrudnianiu emerytów na Zlecenie , nie zostało przez związek Solidarność zakwestionowane, to firma zaczęła by eliminować pracowników zatrudnionych na zasadzie umowy o pracę.
Wynika to z czystej ekonomi.
Bo po co zatrudniać pracownika na zasadzie umowy o pracę, którego zatrudnienie tak dużo kosztuje, o wiele mniej kosztuje zatrudnienie pracownika na zasadzie umowy zlecenia .
Firma KOK nie poprawia jakości swoich usług ale zawsze stara się obniżać koszty dlatego też zatrudnianie na umowę o pracę pracownika nie jest dla firmy nie opłacalne .
Gdyby NSZZ Solidarność nie podjął tej walki, dzisiaj miejsce młodych pracowników siłą rzeczy zastąpili by ci tańsi pracownicy na emeryturach.
Przy umowach takie jakie wam daje KOK nie macie żadnej pewności że długo popracujecie.
Każdą umowę na czas określonych można w bardzo szybko rozwiązać(choć na niej pisze 5 lat) , tym bardziej, iż zawierają one klauzule 2 tygodniowego wypowiedzenie .
Być może dzięki tym działaniom jakie podjął związek, miałeś szansą się zatrudnić.
Gdyby ich nie było to twoje miejsce zajął by pracownik emeryt, jako ten tańszy .
Jeżeli ktoś kiedyś zlikwiduje tą firmę, to podstawową przyczyną będzie niska jakość usług.
Tą jakość dało by się faktycznie podnieść , gdyby stawki pracownicze były wyższe bo tylko dzięki nim można by do pracy uzyskać lepszych ludzi .
Firma dzięki wyjątkowo dobrze opłacanemu zleceniu mogła by te stawki dać wyższe.
Warunek lepsza organizacja, ta na dziś dzień przypomina głęboki PRL .
Naiwne jest zatem przekonanie, że były by podwyżki gdyby nie trzeba było zatrudniać emerytów na umowę o pracę .
Tego typu oszczędności nie trafiają do kieszeni szeregowego pracownika, one stają się własnością pomysłodawców i o tym zapamiętaj sobie młody człowieku .
Po prostu owinięto ci makaron na uszy.
Dałeś się nabrać , nic więcej !!!
ecik 2013-02-26 22:47:14
Po prostu owinięto ci makaron na uszy.
Dałeś się nabrać , nic więcej !!!


Makaron na uszy to nawinęli twoi związkowcy nam wszystkim ponad 20 lat temu rozwalając zakłady przemysłowe , nasze kopalnie i słuzby kopalniane.Cwani kolesie to nawet pozakładali rózne firemki-krzaki w zakresie OCHRONY,idąc na fali zostali nawet posłami.Podziękuj im i innym popapranym solid.......Ciebie zwolnili,bo widocznie poznali sie na Tobie."Dudlej" dalej,bo chyba nic innego nie potrafisz.Pozwól każdemu wybierać swoją drogę,nie uszczęśliwiaj innych swoją żółcią.Szykuj się do kolejnej rozróby.
zwol.zw. Solidarności 2013-02-27 14:57:03
Bardzo dumny jestem ze słowa Solidarność i chyba nie tylko ja
Są ludzie dla których zwycięstwo Solidarności nie szczególnie , przypadło do gustu i kojarzy się nieszczególnie na przykład Ecikowi , Nowoprzyjętemu , czy Sedanowi .
Od samego początku jak tylko powstawały w 1980 roku pierwsze struktury tego związku aktywnie w nich uczestniczyłem .
Przez kilka kolejnych lat tylko nocą musiałem kleić na ulicach ulotki podpisywane słowem Solidarność i jestem z tego dumny .
Walka o uczciwą Polskę nie była dla mnie tylko sloganem.

To nie ja zamykałem kopalnie , czy inne zakłady , po zmianach ustrojowych wyjechałem z naszego kraju .
Gdy powróciłem zatrudniłem się w firmie, która niestety, łamie prawa pracownicze, cóż mi pozostało innego jak dalej walczyć .

Tym bardziej,iż za walkę o prawa pracownicze zostałem z KOK zwolniony.

Ostatniego lutego 2008 roku będzie właśnie 5 Rocznica wyrzucenia mnie z pracy, było to dokładnie o godzinie 21 : 40 .
Wyrzucał mnie z pracy opisany wcześniej [usunięte przez moderatora] ( dzisiejszy szef ochrony KOK) , towarzyszył mu kierownik mojego oddziału Lędziny [usunięte przez moderatora].
Pod moim zwolnieniem podpisany był nie kto inny jak [usunięte przez moderatora]aktualny Prezes KOK.
Do mojej szafki ubraniowej na szatni włożono flagę Solidarności , z pewnością z czyjegoś polecenia .
Dziwicie się, że tak uparcie walczę z patologiami w tejże firmie .
To nie Solidarność jest jest odpowiedzialna za to, że w firmach ochroniarskich nagminnie łamane są prawa pracownicze, że ludzie pracuję po 400 nawet więcej godzin aby jako tako egzystować . Taka praca to niewolnictwo.
Pierwsze firmy ochroniarskie tworzyli ludzie Postkomuny, to oni są w głównej mierze odpowiedzialni za całą tą patologię ,
z którą mi dzisiaj przyszło walczyć , choć niektórzy nazywają to:
zatruwaniem żółcią ,
albo uszczęśliwianiem na siłę
nie robi to na mnie jednak szczególnego wrażenia.
Każdy prawdziwy związkowiec by to robił , tym bardziej takiego związku jak Solidarność .
s_kok 2013-03-01 23:32:58
zamiast nosic teczki wolałeś woreczki?Czy ten poseł od f-my ochraniarskiej to postkomunista i dlatego nie zatrudniłeś sie u niego,tylko w tym brzydkim KOK?Moze nie umiałeś nic innego tylko nocą rozklejac plakaty,ogłoszeniaPodając jakieś dane personalne używasz skrótów i kropek uważając Ich za przestępców z wyrokami? Człowieku,wrzóć na luz,bo czuc śmierdzirobótką.Nie szastaj pojęciem prawdziwego związkowca,nie myl pieczywa z doopczywem.
Ktoś napisał=Dudlej dalej= i to chyba najlepsze hasło tego forum.
zwol.zw. Solidarności 2013-03-03 10:41:43
Ja dobrze wiem, że nie sprawdził się wasz plan , że wyrzucając mnie 5 lat temu nocą miał być spokój i miał zniknąć problem związkowca, który się przeciwstawił głębokiej patologi jaka zagościła w praktykach zatrudnieniowych Państwowej spółce o nazwie Konsorcjum Ochrony Kopalń.
Pomysłodawca ,który to wymyślił faktycznie powinien dostać medal.
Przed moim zwolnieniem areną moich wypowiedzi była mała społeczność wydziału Lędziny .
Dzisiaj o tym, że w KOK[usunięte przez moderatora]e może przeczytać każdy kto interesuje się tym problemem, kto ma dostęp do internetu.
Mają panowie problem dużo szerszy, niż był wcześniej przed wyrzuceniem mnie z pracy.
Bo ten wyrzucony z roboty DULDA I DULDA .
A miał być rzekomo taki święty Spokój.
miki 2013-03-13 09:12:43
Nowy hit - policja sprawdzała ochroniarzy i wyszło --- popili na Jankowicach 3 z kok -u i 1 pretorjanin z WSO podobno 3 ej z kok -u mają wylecieć a Bóg z WSO ma zostać, od sprawiedliwość
berabuch 2013-03-18 23:35:13
anonim - 2009-07-24 15:53:01

Dodaj opinie o Konsorcjum Ochrony Kopalń sp. z o.o. - Zabrze. Twoja ocena może okazać się bezcenna przy procesie rekrutacyjnym, podjęciu decyzji, pracy.
Opinię wydam na temat tej firmy ......tylko czekam na przebieg sytuacji heh,,,oj będzie ciekawie;)
barabuch 2013-03-18 23:43:58
Za tych trzech zatrudnią emerytów , a ten z WSO zostanie taka prawda.
miki 2013-03-20 17:40:01
moze powinna sie dowiedzieć KW jak piją jej pracownicy którzy maja pilnować żeby nie pili ci z KOK no i górnicy
zzzorro 2013-03-24 14:46:06
miki - 2013-03-13 09:12:43

Nowy hit - policja sprawdzała ochroniarzy i wyszło --- popili na Jankowicach 3 z kok -u i 1 pretorjanin z WSO podobno 3 ej z kok -u mają wylecieć a Bóg z WSO ma zostać, od sprawiedliwość
Wylecą bo tak chcesz ??. Zmień informatora :))) Wszystko da się załatwić - więc załatwione. Ochroniarz nie wielbłąd pić musi :)
kosa 2013-03-29 06:57:12
zzzorro - 2013-03-24 14:46:06

miki - 2013-03-13 09:12:43

Nowy hit - policja sprawdzała ochroniarzy i wyszło --- popili na Jankowicach 3 z kok -u i 1 pretorjanin z WSO podobno 3 ej z kok -u mają wylecieć a Bóg z WSO ma zostać, od sprawiedliwość
Wylecą bo tak chcesz ??. Zmień informatora :))) Wszystko da się załatwić - więc załatwione. Ochroniarz nie wielbłąd pić musi :)
JAK GROM Z NIEBA-COS PEKLO??? 3-ej zJANKOWIC +(PANI zzzorro NASTEPNA W KOLEJCE)
ba 2013-04-01 13:00:26
Co to jest arogancja ?
Arogancja drodzy pracownicy KOK to jest jak prezesi spólki KOK nażekają, ze nie maja pieniędzy, ze Kąpania nie dała a sami w tym czasie remontuja sobie biura , kupuja nowe meble wielkie telewizory kazdy sobie - widziałam pięknie zrobone a my na święta nawet złotówki - to jest arogancja i taki przyjedzie na oddział i ma odwage powiedzieć nie mam pieniędzy ,to jest AROGANCJA WŁADZY
kosa 2013-04-07 14:44:27
Tych nieszczesnikow z Jankowic czeka jeszcze dużo niespodzianek???
kosa 2013-04-08 13:17:16
Garstka nieudaczników z Jankowic opłakuje Wielkiego Króla i część Jego podwładnych! Nastała żałoba,chaos,cierpienie,ból,smutek i zło!
Niech żyje Nowy Król (niech nam żyje a kto z nami nie WYPIJE niech się pod stół skryje...!)
Zero współczucia, w Was mnóstwo zepsucia,więc uciekajcie póki jest CZAS!!!!
obym się mylił 2013-04-09 15:44:30
Z tego co wiem o wszystki sytuacjach tu opisywanych wiedzą przełożeni i ich przełożeni , nic z tym nie działają podobno JAKI PAN TAKI KRAM tylko ludzie ucierpią jak firma się rozleci, bo jak długo Kompania będzie to znosić - pijaństwo, nepotyzm, [usunięte przez moderatora], cwaniactwo, może za ostre słowa ale lepiej tak mówić i przedewszystkim działać bo potem będzie płacz że firmy nie ma .I nie bądzcie naiwni ci na stanowiskach stracą oni zawsze wypłyną jak [usunięte przez moderatora] na wieszch, tylko my bedziemy płakać, oni mają emerytury policyjne, wojskowe, górnicze a my tylko tę prace.
Didek 2013-04-09 22:07:54
Wstyd! W Konsorcjum pracowałem jakieś półtorej roku. I co? Robiłem w święta soboty niedziele, na popołudniowych zmianach zazwyczaj. Ja 21 latek bylem wypisywany jak i gdzie popadnie po to żeby starzy [usunięte przez moderatora]. Mogli sie byczyć w domach. Kobiety które sprzątają łaźnie na kopalni Halemba w tej firmie latają z miotłami między nagimi facetami, musza spuszczać głowy i są poniżane. Kierownik który nie jest tam kierownikiem tylko zwykłym przodowym bo kierownikiem jest zupełnie kto inny chodzi i stawia kobietom krzyżyki na ścianach i wskazuje gdzie jest kurz! Ludzie to kopalnia a nie muzeum! Po za tym że chodzi z kajetem pod pachą i dobija ludzi słowami typu- możesz to umyć nawet językiem byle będzie elekt- to nie robi nic. Zamyka sie w biurze na nocnych zmianach i śpi. A pracownicy boja sie odezwać bo gdzieś robić muszą. Nie wspomnę o urlopach które planowali nam przełożeni i według ich widzi mi sie można było je wybrać. Wszystko to za 1050 zł miesięcznie. Jest tam kilka sprzątaczek, może z dwie, i jedna czarna owca wydająca "powery" którym jest dobrze. Bo trzymają z przełożonymi- kawki, kieliszeczki, ciasteczka . Tym ich przekupuja. Lepiej [usunięte przez moderatora] Na czarno gdzie kolwiek niż w tym [usunięte przez moderatora]. A pracują tam ludzie po maturach i technikach. Młodzi i mądrzy ale dla takich w tym kraju nie ma perspektym. [usunięte przez moderatora]
ZFUCK 2013-04-10 00:50:30
kosa 2013-04-10 09:37:42
ZFUCK - 2013-04-10 00:50:30

http://www.4safe.pl/wiadomosci/10/kompania_weglowa_przeplaca_za_ochrone_kopaln poczytajcie i robote zmieńcie :DDD
Czytałem artykuł,który cytujesz i sprawdza się wszystko co się mówi o KOK Zabrze,jedno wielkie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zarządzane przez byłych prezesów Kompanii W.i ich kolesi. Powodem powołania KOK do ochrony kopalń Kompanii było m.in.to,że ochroniarze z tej firmy mieli rzetelnie chronić majątek kopalni,można się uśmiać,bo to właśnie pracownicy KOK w szczególności ci "mający władzę"kradną co się da i wywożą z terenu kopalni co się da,bo wszystko się przyda! Jak pracownik się sprzeciwia temu procederowi,to mu załatwiają posterunki,na których nie widzi złodziejstwa albo wylatuje z roboty! Jak taka firma mogła dostać certyfikat ISO za jakość,oni nie mają żadnej jakości a w firmie rządzą skorumpowani kolesie,którzy preferują "lojalnych"pracowników,czyli układ towarzysko-złodziejski a kobiety mają szanse jak wiedzą komu się "podłożyć",bo takich "kobiet"tez nie brakuje w KOK.
Jak długo ta jątrzona gangreną zepsucia firma będzie rządzić na kopalniach,jak długo ci szefowie i ich szefowie będą traktować ludzi jak bezkształtny motłoch i wyzywać od [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tak jak jeden przełożony robi na tym forum) ???!!! Ludzie obudźcie się,szanujcie siebie i swoją godność! O związkach nie wspomnę,bo np."wspaniała"Solidarność jest po to w KOK,żeby jej "działacze" i "działaczki" mogły załatwiać niewygodnych kolegów z pracy,wystarczy jeden telefon i taki gość jest [usunięte przez moderatora] i musi szukać pracy. Na kogo Wy te składki płacicie,żeby pomiatały Wami nieuki po podstawówce,bo są solidaruchami??!
luk 2013-04-24 23:02:52
też pracuje w kok a ty nie przesadzaj chyba sie podnieciłeś za bardzo, jest przeciętnie fakt są gorsze firmy ale są też i lepsze a umowa jak umowa dziś jest jutro może byc już inna i sama umowa to nie jest wyznacznikiem dobrych warunków, wręcz przeciwnie w tych okropnych czasach nawet zastanawiająco podejrzane. przede wszystkim atmosfera, ludzie, renoma firmy i wsparcie w razie kłopotów się teraz liczy.
mietek 2013-04-25 11:58:19
To prawda,ochroniarze z kok-u wciaż narzekają na pensje a na bramie wyjazdowej [usunięte przez moderatora]
1
barabuch 2013-05-21 00:48:04
Jeżeli chodzi o jakiekolwiek związki w tej nieszczęsnej firmie , to podsumuje jednym słowem :
ZWIĄZKI CIESZĄ SIĘ TYM ŻE PRACUJĄ W TEJ FIRMIE I MAJĄ [usunięte przez moderatora] LUDZI CO NA NICH PŁACĄ , CZYLI TYCH CO DO NICH WSTĘPUJĄ .[usunięte przez moderatora]
1
Piast 2013-05-22 12:53:26
Mamy nowy ale stary związek zawodowy .Kierownictwo opanowało Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Kopalń to są ci podczepieni pod Dołowców na kopalniach . Odwołali [usunięte przez moderatora] i nowym przewodniczącym jest [usunięte przez moderatora] , w Zarządzie sami kierownicy z oddziałów i sam Kierownik Kierowników już namawiają ludzi aby się do nich wpisywali obiecując im różne gratyfikacje a to więcej dniówek w KR , a to premia, a to lepszy posterunek, poparcie przy podniesienu stawek itd.
[usunięte przez moderatora] Dowiedziałem się od [usunięte przez moderatora] ma chłop chwile szczerości ,że Spółka chce wprowadzić premie UZNANIOWĄ taką zależną od UZNANIA kierownika , mieliśmy coś takiego jak był NZOM[usunięte przez moderatora] Jestem pewna że ten -nowy- związek będzie za wprowadzeniem takiej premii jakie to daje możliwości kierownikom jaką władzę na tymi biednymi ochraniarzami jaką włądze temu związkowi.
Piast 2013-05-24 11:04:01
Ludzie to czego się wczoraj dowiedziałam zwaliło mnie z nóg ZWIĄZEK ZAWODOWY KIEROWNIKÓW dawny ZZPOK zgłosił propozycję zmiany do układu zbiorowego WPROWADZENIE PREMII UZNANIOWEJ. LUDZIE ZWIĄZEK ZAWODOWY SKŁADA TAKIE PROPOZYCJE TO SKANDAL CI CO MAJA BRONIĆ PRACOWNIKÓW CHCĄ WPROWADZAĆ TAKĄ PREMIĘ UZALEZNIONA OD WIDZIMI SIĘ –UZNANIA- kierownika ale co się dziwić jak w tym związku sami kierownicy, wszyscy wiemy jak to będzie, ty mi coś a ja ci premie w NZOM to się przerabiało pamiętamy kto miał premie i odpowiednio wysokie stawki . Tęsknota jest wielka bo nie liczyło się jak kto pracuje tylko czy umie się podlizać kierownikowi . A tak poza tym ciekawe jak ten związek będzie się zachowywał jak coś będzie chciał prezes przecież to kierownicy ludzie prezesa na kopalniach ???????? Co przewodniczący tego związku zrobi jak będzie konieczność bronić pracowników przed kierownikami na oddziałach albo zarządem ???????????
Obserwator 2013-06-03 07:26:33
Ja już na szczęście w tej tzw. firmie nie pracuje, ale podzielam opinie innych, aktualnych i byłych pracowników dotyczących naszych drogich Pań [usunięte przez moderatora]
bielszowicki zajączek 2013-06-05 00:58:04
Ale narzekacie na te wasze KRy. Tylu was jest i nie potraficie zrobić z tym porządku. W innych branżach płaci się 50% i 100%. Prawda jest taka, że pracę w ochronie może wykonywać każdy, bo nie potrzeba do tego żadnych umiejętności. W KOKu nie zwalniają za często za granie w [usunięte przez moderatora]. Was ratuje to, że na kopalniach wymagana jest licencja a ludzi na rynku pracy z takimi papierami jest coraz mniej, bo jak ktoś ma inaczej niż dwie lewe ręce to łapie się innej roboty. [usunięte przez moderatora]
Pracownik 2013-07-15 11:49:37
Czy warto ? To zależy czego oczekujesz od KOK-u ? Preferowani licencjonowani POF, oczywiście mężczyźni. A o resztę pytaj w Zabrzu tam jest siedziba.
1
nowa 2013-07-17 11:08:47
Jeżeli jesteś kobietą to zapomnij o przyjęciu na KWK Jankowice.Tam kobiety nie są mile widziane.
podatnik 2013-07-22 19:40:19
Ciekawe,czy w KOKu też się zabiorą za tych wypasionych związkowców pasożytujących za nasze pieniądze/oddelegowania,delegacje,ryczałty,.../Może i na podwyżki by się pieniądze znalazły.
były pracownik KOK 2013-07-28 21:47:56
Ten konkretny Pan to faktycznie największa ściema związkowa , a samego przewodniczącego, wraz z jego wystąpieniami kierowanymi do pracowników, już dziś należało by oddać do muzeum Komunizmu do Nowej Huty .
Z pewnością niczym by nie ustępował pozostałym eksponatom .
Sam Pan przewodniczący jeszcze kilka lat temu został też zwolniony , lecz powodem jego zwolnienia nie była walka w obronie praw pracowniczych . ( usunięte przez administratora ) .

Dlatego też aktualni nie uczciwi pracownicy, gdy czasem zdarzy się coś nieuczciwego zbroić, w osobie pana przewodniczącego mogą liczyć na na duchowe wsparcie.
O tym ( usunięte przez administratora ) jest wiadomo niemal każdemu kto tylko jest zatrudniony na na kopalni Piast .
I choć od tamtej nieudanej kradzieży minęły lata niczym legenda przekazywana jest to zdarzenie między zatrudnionymi na kopalni Piast górnikami .
O różnego typu nieuczciwościach ochrony na Piaście opowiada się na ulicach Nowego Bierunia , w autobusach , busach.
Każde takie opowiadanie kończy się komentarzem - ryba psuje się od głowy .
Dla wielu górników p( usunięte przez administratora ) na kopalni Piast .
Jeden tyko ze związków pozoruje działanie, myślę tu o Solidarności .
Co jakiś czas zgłasza patologie jakie funkcjonują w KOK do PIP-u.
Jednak wyraźnych skutków tego działania jakoś dziwnie nie widać.
( usunięte przez administratora )
Związkowiec 2013-08-02 07:34:24
Jak wam nie pasuje to zakładajcie własną firmę- nie będziecie mieć związków.
anonim galusek 2013-08-10 18:49:48
Zgadzam sie
TORN 2013-08-22 13:20:04
Czytam tak te opinie i zastanawiam sie dlaczego ludzie tak sie zmieniaja? Ci ktorzy kiedys byli dobrymi kumplami teraz okazuja sie zwyklymi ( usunięte przez administratora )i,pracuje juz ladne lata w tej firmie,wiele juz widzialem i przezylem,ale to co sie teraz dzieje to juz jest makabra,i wogole jakich czasem ludzi przyjmuja do pracy to strach sie bac z takimi pracowac,nie twierdze ze ja jestem jakims bog wie jakim ochraniarzem,ale naprawde czasem jestem w szoku,nie dosc ze musze dbac o swoje bezpieczenstwo to niestety czasem trzeba i /nowego/ pilnowac,pozdrawiam tych ktorzy sa normalni,jesli wiecie co mam na mysli
kik ass 2013-09-05 10:44:40
ecik - 2013-08-19 20:05:27

cala nadzieja w zwiazkach!
czy ci związki jeść dały ? czy ci związki pomogły i dofinansowały gdy potrzebę miałeś gdy byłeś pod kreską ? więc nie wypisuj takich bzdur
TORN 2013-09-08 12:01:54
Jesli moge odniesc sie do zwiazkow zawodowych w naszej szacownej firmie jaka jest KOK,no coz nie ma sie co dziwic ze nie robia i nie beda robic nic by nam pracownika bylo lepiej a to z jednego prostego powodu,a ten powod jest taki ze swoje biura maja w siedzibie spolki i niestety musza robic to co zechce zarzad i odwrotnie,wy nam to to my wam tamto i tak to jest,pamietam jak zwiazki zaklepaly zeby zamrozili nam nagrody barborkowe i jakos do dzis nie potrafia tego odmrozic,swego czasu dostawalismy bony przez okres zimowy,tez zwiazki zaklepaly zeby nam je zabrano.Co tu duzo gadac,dopoki zwiazki beda mieli swoje biura w spolce nie beda robic nic,gdyby mieli gdzies np w miescie to byc moze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ( usunięte przez administratora ) Zenada i kpina z ludzi,sorry za bledy.
zw zaw 2013-09-10 21:14:18
mam nadzieje ze od jutra obecnosc naszych bedzie widoczna w Warszawie.firme chyba stac na tych pare delegacji
Janusz 2013-09-25 14:35:59
To tez długo już nie pociągnie.
Zostaw swoją opinię o Konsorcjum Ochrony Kopalń - Zabrze
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Konsorcjum Ochrony Kopalń