Opinie o Mamut w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Mamut. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mamut o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mamut w Wrocław

RKS

Ta firma to jakieś wielkie nieporozumienie. Najlepsi RKS w Polsce sami się pozwalniali, a firma nie widzi w tym żadnego problemu. Nikomu nie polecam pracy w tej firmie, zatrzymała się w czasie jakieś 25 lat temu i nadal jest zarządzana tamtym systemem do dzisiaj. Rekrutacja na pracuj.pl jest przez cały rok na wszystkie regiony w Polsce. Teraz jest nowa taktyka Regionalny Manager Sprzedaży. Wszystko jest dobrze jak cyferki w tabelkach się zgadzają, a jak idzie coś nie tak to wtedy zaczyna się jazda bez trzymanki i to jest Twoja wina bo nie umiesz planować. W większości sieciach firma jest spalona z powodu ogromnych długów z powodu przecen i towaru po terminie. A firma Mamut wychodzi z założenia skoro kupiłeś towar to problem jest Twój. U dystrybutorów praktycznie przez cały czas, gasi się pożary z powodu kończących się dat przydatności. Powtórzę jeszcze raz- NIKOMU NIE POLECAM PRACY W TEJ FIRMIE.

zwolniony
@RKS

napięta sytuacja miedzy przełożonym ,każdy przed wyższym zastrzaszony i potulny,dziwny mechanizm,ale nade wszystko ci biedni zpracowani ludzi fizyczni mają bardzo małe zarobki

E.

Zero szacunku do pracownika, zwalniają po umowie próbnej podając bardzo słabe argumenty... po miesiącu pracy wymagają sprzedaży rzędu pracownika z 10letnim stażem. Żenada. Żałuję, że w ogóle pomyślałem, żeby się tam zatrudnić. Informacja o zwolnieniu z dnia na dzień, oczywiście przez telefon. Zero wsparcia od góry, trzeba samemu się martwić o wszystko, obiecanki cacanki i jedno wielkie (usunięte przez administratora) Odradzam zatrudniania się w tej firmie.

zwolniony
@E.

bo przez 3 y lata byłem świadkiem tego,nie wiem jak prezesi ,sprawiają wrażenie miłych,ale ich podwładni to porażka,tu człowiek się nie liczy,no ale do tego zmierza świat lewacki z unią na czele

Użytkownicy czekają na odpowiedź 58 dni.

Czy w Mamut jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

E.

Niestety to prawda.

Neo
@E.

A co ty takiego sprzedawałes ?

zwolniony Nowy wpis

RKS Nowy wpis

zwolniony Nowy wpis

Michal

Czy może ktoś wypowiedziec się na temat pracy technologa lub innych specjalistów? Jakie są zarobki? Jak atmosfera?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Mamut się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.

Praca jako Key Account Manager Na jakie warunki można liczyć? Jaka podstawa? Rejon Lublin- dużo sklepów w obsłudze? Jakie auto służbowe? Czy można użytkować prywatnie

Grażyna
@Paweł

Też jestem ciekawa. Wiesz może jakie trzeba mieć doświadczenie jako key account manager? Jak się czegoś dowiesz to dasz znać? Sama szukam pracy.

Jaka jest szansa, że PH zdobędzie około 3 tysiące z premii? Jest to w ogóle realne? Widzę, że podstawa to najniższa krajowa więc trochę słabo.

RKS

Plany kosmos. RKS jest managerem czyli ph od hurtu, ph od podhurtu, ph od detalu i najlepiej to jeszcze od sieci. Wielkie stanowisko od beznadziejnej roboty. A najlepsze ze za 3200brutto. Ale może pocieszy Cię auto służbowe które podobno teraz jest super premium ale na mapie widzą każdy Twój ruch nawet prywatny. Niestety HRy nie potrafią obsługiwać nawet pracuj pl zeby dodawać pojedyncze ogłoszenia tylko dodają na cała Polskę i nagle okazuje się ze na Twoje stanowisko jest rekrutacja non stop. Firma zatrzymała się jakieś 15 lat temu. Nikomu nie polecę pracy w tej firmie.

Kamila
@RKS

nie ma tak że jak się ma samochód służbowy to że jakąś tam ilość kilometrów można przejechać tym autem na koszt firmy?

@Kamila

Tak możesz 150 km w miesiącu.

@RKS

Wszystko się zgadza co piszesz. Firma jest spalona przez jednego Pana bez włosów który zarządza RKS. U dystrybutorów jak słyszą jego nazwisko to zamykają drzwi. Oczywiście nie wszędzie, ale to kwestia czasu kiedy to się stanie. Do czasu kiedy tabelki się zgadzają to będzie pracował. Dziwi mnie tylko to że zarząd nie słucha głosów z rynku co się dzieję i nie widzi rotacji PH to znaczy RKS :-)

debe

Czy w biurze w centrali jest atmosfera OK? jak się pracuje z kadrą dyrektorską?

Student
@debe

(usunięte przez administratora) Traktują ludzi z produkcji jak zło konieczne. Poniżają i zastraszają. Stara kadra uważa, że czasy (usunięte przez administratora) są w fazie rozwoju. Tzw. pani Majstrowa pełni funkcję naczelnej zastraszaczki "plebsu" z produkcji. Zagraniczni i tak powinni jej dziękować, że mogą pracować...

Joanna
@Student

Czy to nawiązanie do uchodźców, którzy już niedługo być może będą tu szukać pracy?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Mamut?

Były

Zależy na jakie stanowisko. PH ma umowe o pracę, podstawę najniższą krajową a reszta to premie które albo zdobędziesz albo nie

Student

Z najniższą krajową xD

Joanna
@Student

No to ładnie.XD No ale to i tak o wiele lepsze niż brak umowy, co nie? ;p

Wczoraj /16.07.2021/ kupiłam w Zabce bułkę tartą wyrób Mamut Polska S.A po otwarciu myślałam ,że zwymiotuję śmierdziało samym plastikiem , co tam wrzucacie ? Zgłoszę do sanepidu

Xoxo
@Ewa

Jeśli twoja umiejętność czytania jest tak biegła, że zostawiasz taką opinię na GoWork, to mam wrażenie że nie byłaś w Żabce a w Mrówce i kupiłaś nie bułkę tartą Mamut tylko klej do tapet Atlas.

Przepracowałem w firmie ponad rok. Atmosfera super, polecam szczególnie studentom. Nie rozumiem skąd takie negatywne opinie. Jeśli ktoś nie został przyjęty po okresie próbnym to przynajmniej u nas w sklepie musiał nieźle się obijać. Jeśli jesteś sumienny to wszystko będzie w porządku.

Były

No właśnie piszesz że w sklepie więc pytanie czy na pewno mówisz o tym samym mamucie. Tu wypowiadają się osoby pracujące w terenie jako PH bądź na produkcji. Mamut swoich sklepów nie posiada.

kandydat

Mamut znów szuka....popszedni nie wytrzymał miesiąca już nawet hehehe zwykle PH rotują co kwartał....

Marzena
@kandydat

A co masz dokładnie na myśli pisząc, że poprzedni pracownik nie wytrzymał nawet miesiąca? Niestety ale nie wiem nic na temat firmy a chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat pracy w niej. Z czego wynika taka rotacja, o której wspominasz?

@Marzena

Z czego? Z niekompletnego menadżera... Który nie pomaga,a jeszcze bardziej pogłębia problem

Były

Zgadzam się. Jak nie wyrobisz targetów to pieniądze 2tys z groszami. W regionie patrzą na ph z kpiną i śmiechem, że przyszedł kolejny ph któregozaraz nie będzie, ewentualniesą zdziwieni że ktoś w tej firmie pracuje. Firma na sklepach ma długi za terminy jak stąd do kosmosu. Zresztą dystrybutorzy też kpią ze współpracy. Kierownicy na sklepach z braku zaufania do firmy nie chcą współpracować, wolą zamawiać sami. Menadżer na rozmowie miły i sprawiający dobre wrażenie. Potem widzi się go może ze 3 razy, zero zrozumienia z jego strony na sytuacje na rynku i regionie, zero pomocy. Można odnieść wrażenie że dla niego to tylko tabelki wyniki i jego kasa musi się zgadzać. Jak przyjedzie do Ciebie na wizytację i wciśniesz na sklep za mało towaru to zmiesza Cię z błotem, nawet jeśli kierownik sklepu pokaże mu rotacje produktu że np sprzedaje się 1szt na miesiąc. Plany narzucone na nowego pracownika są niemożliwe do wykonania, więc znowu Można mieć wrażenie że wszystko po to abyś się nie utrzymał dlużej niż okres próbny to raz, a dwa żebyś dostał tylko najniższą pensje czyli podstawę, te marne 2tys. Możesz wypruć sobie flaki a i tak nic to nie da. Szkoda czasu i zachodu. Żałuję straconego u nich czasu

Były

A warto jeszcze dodać, że za marne pieniądze trzeba ogarnąć dystrybutorów, pod hurt, kanał tradycyjny i nowoczesny. Promocje, gazetki, tabelki i inne nie potrzebne rzeczy. W domu po robocie siedzisz i ustalasz trasówki. Ogarniasz maile itd. Oczywiście za to nikt Ci nie zapłaci. A jak się postawisz że to Twój czas wolny i masz rodzine z którą chcesz spędzić czas to i tak nikogo to nie obchodzi. Masz to zrobić i koniec

Może Twój następca
@Były

A możesz powiedzieć ile godzin zajmowała Ci praca wraz z dojazdem do klienta .

@Może Twój następca

Zależy. Potrafuło się wyjeżdżać o 6 żeby na 8 być u klienta bo ma się całe województwo, a wracało się nawet i po 17 a jak już był korek to w ogóle. Przy czym przyjęte że praca jest liczona od 8 do 16, 8h

@Może Twój następca

Ah i doliczyć trzeba że w domu po godzinach będziesz robić tabelki, trasówki i bóg wie co jeszcze a za nadgodziny Ci nie liczą. Nawet podczas urlopu potrafi menager dzwonić żebyś zrobił zamówienie do dystrybutora i nie ważne że przecież jesteś na urlopie!

Czy Mamut organizuje staże dla studentów?

Były

Znajdź sobie firmę która szanuje ludzi a mamuta omijaj szerokim łukiem

bolek481

Dzień Dobry Kupiłem "Grzanki czosnkowe " w Makro Kraków .Chociasz mają w nazwie czosnkowe to chyba leżały 10 metrów od czosnku kompletnie nie czuć czosnku !!!! proszę oddać pieniądze za czosnek !!!!!!!!@

Lekarz
@bolek481

Proszę zrobić badania w kierunku koronawirusa.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Mamut? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Biały Anioł

Na jaki region startujesz?

A.

Jak wygląda stawka? I jak z premią?

który mamut

Cześć, o którym mamucie piszecie ??

Arek

Rozmowa przyjemna. Niestety stawka słaba. Słyszałem ,że po 3 miesiącach można spodziewać się nowej oczywiście niższej. Plan wysoki ,większość regio ph nie wyrabia stąd ciągła rotacja. Firma nie stawia na długie ralacje z pracownikiem. Nowi przychodzą non stop , klienci się z Ciebie śmieją i nie traktują poważnie bo widzę ,że jesteś kolejnym ,którego zaraz nie będzie. Oferta ciekawa ....... Warunki poniżej rynkowych i zwykle płaca nie wystarczy na życie ,więc poza pozyskiwaniem klientów możesz obdzwonić znajomych może który pożyczy do wypłaty........ Dobra firma dla kogoś kto startuje na rynku lub gdy chcesz zaczepić się na kwartał i w tym czasie poszukać lepszej pracy. Osobiście po sprawdzeniu firmy na rynku zrezygnowałem......

Mateusz

@Jja ale to tak jakby ma się tu 2 umowy? Czy o co chodzi? Możesz jaśniej to rozpisać?

Jja

W firmie przynajmniej można (trzeba) dorobić. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Mamut - Wrocław

• Jak się pracuje w Mamut?

Zobacz opinie na temat firmy Mamut tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

Mamut