Opinie o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie KWK Brzeszcze. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KWK Brzeszcze o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

fam

jakie sa zarobki na scianie brzeszcze?

@fam

3500-3800 netto

Wojtek

Czy to prawda że na 06 są jakieś problemy?

@Wojtek

Chodnik Nadścianowy Zagnieciony że amen metan i pieron wie czy się nie jara w zrobach po 05, jeśli tak to koniec .

@ryl

Dzięki za merytoryczną odpowiedź. ciekawe co to będzie :(

Qwerty
@ryl

Jak rozcinali 02 to chodnik nad ścianowy tak samo był zagnieciony, obrócili kombajn i zrobili pobierke, aż tak źle z metanem nie ma a ppm sa, ale na 02 i 05 tak samo się płot palił, pozdrawiam

@Qwerty

na 126 nawet nie ma mowy o obrocie czym kolwiek oprócz własnej osoby , ciekawi mnie to czy się to skończy nowym nadścianowym czy zaniknięciem rejojonu.

@Qwerty

Z tego co napisał ryl to nie płot tylko zroby są problemem, a to dwie zupełnie inne rzeczy. Poza tym 06 jest głebiej, cieplej tzn. ciężej do zapanowania. No nic zobaczymy.

starszy ryl
@ryl

Jeszcze troszkę lat musisz popracować aby stwierdzić , czy nad śc.126 jest ciasno haha, jak będziesz 50m szedł na czworakach lub się czołgał aby wejść do ściany to wtedy jest ciasno, a dodatkowo u dyspozytora zasygnalizuje brak przepływu powietrza przez ścianę. "Zaniknięcie rejonu"- młodzieżowe określenie wyciskania spongu. Ha ha

Do starego ryla
@starszy ryl

Nikt tauronu wydobycia nikt nie chce kopalnie bez przyszłości a Tauron nie ma wydobycie i inwestycje kasy tg upadniemy KE się nie zgodzi na inwestycje to po nas a ludzie zamiast palić węglem to przechodzą na gaz i polska sama pogrąża kopalnie

Rekrutacja Tauron Wydobycie

Zapraszamy zainteresowanych do składania podań w biurze sug na kopalni Brzeszcze na stanowisko górnik eksploatacji podziemnej Termin do 07.05.2021

Jakub przodowy

Dzwonili do kogoś w sprawie przyjec na grp2 robią nowy oddział ja mam rozmowę 24 kwietnia mam się jakoś przygotować będą sprawdzać kwalifikacje?

Do Jakuba przodowego
@Jakub przodowy

W sobotę jedziesz na rozmowe

@Jakub przodowy

na 5 Maja mam jechać na rozmowę przyjęcie pod nowy oddział G3 lub GRP (papiery mam na to i na to )

Do pawla
@Paweł

Dobrze że ludzie mądrzeją i przechodzą na gaz gdzie tylko słyszę to tylko gaz nie wielką grupa darmozjadow jeszcze wierzy w węgiel ale młodzi tyle widza co dzieje się nikt nie chce smogu smrodu a jak sąsiad zapali i idzie dym to zaraz telefon na straż miejska że śmierdziel zapalił a młodzi tylko patrzą na wygodę i ekonomię także węglu polska już dziekuje

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie KWK Brzeszcze? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
Gili

Będą przyjęcia na brzeszcze pod kopalnie w tym roku? Czy zwiazki potrafią załatwić pracę na kopalni? Jak tak to które . Czy sug po jakimś czasie przenosi ludzie pod tauron ?

rylec
@Gili

mają przyjąć 500 ludzi bo Firmy idą z kopalni głównie ściana i przodek bo będziemy brać w rejonie 6 szybu gdzie zalega prawie miliard Ton .

Do ryla
@rylec

500 osób chyba do zwolnienia chłopie w jakim ty świecie żyjesz. już po kopalni dużo mają przeżycia na Sobieski i janine

Do rylca
@rylec

26 04 2021. Dużo ludzi przechodzi na Sobieski i janine chłopy co się dzieje z brzeszczami wszystkich przenoszą na Sobieski i janine a my nie chcemy tam isc

wodnik
@Do rylca

To się zwolnij człowieku. A nie żal się tutaj.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w KWK Brzeszcze?

Do pytania

Każdy kto może rozkrada kopalnie bo to koniec brak dotowania brak perspektyw brak zapotrzebowania na węgiel i brak kasy firmy wydrenowane każdy kto może to rozkradają zachwile nie będzie czym robić nawet łopaty nie ma

Diabolo

O tej końcówce kopalni to już 5 lat gadaja a i tak wszyscy do emerytury dorobią.

Do diabolo
@Diabolo

Dobrze że wydziela aktywa węglowe bo firmy energetyczne nie mogą dostać żadnej pożyczki a tak to UE da na transformacje energetyce ale warunek pozbyć się kopalń i robi to rząd pod dyktando UE a kopalnie kto będzie dotował czyżby był to koniec tg wegetacja liczy się OZE

Grzesiek

Czy sa jakieś planowane przyjęcia pod Tauron z sugu pracuje tam już 2 lata i nadal nic

TUR
@Grzesiek

Mają przyjmować przez wakacje bądź cierpliwy i liz du#e kierownikowi

Do tur
@TUR

Większość ludzi nie chce polskim węglem palić ludzie chcą rosyjskim 4 razy w miesiącu jadę patelnia na Rosję po węgiel 5 k na rękę. i po sprawie a węgiel rosyjski idzie jak woda przy kupnie każdy pyta się czy to rosyjski to chcą ale polski ludzie odwracają się od polskiego węgla sam kamień i nie chcą o kopalniach polskich słyszeć chyba że Niemcy kupią kopalnie za 1 zł to wtedy Polacy będą kupować p niemiecki węgiel bez kamienia

@Do tur

możesz w końcu przestać (usunięte przez administratora) wypisywać te swoje głupoty na forach kopalń Tauronu?

Każdy ma bhp prawda ? Przestrzegacie ?

TUR

Czy planowane są jakieś przyjęcia po nowym roku?

@TUR

Tak, na stanowisko kierownika MD poprzedniemu hmmm podwinęła się but....noga

MD
@ryl

Jak to zwichnął sobie nogę. Czym też zasłużył się biedaczysko.

MD

Przecież kierownik MD nie jest stary to młodzian. Nie wiem kogo masz na mysli

DoMD
@MD

Stary po 30

Do MD
@DoMD

Widzę że ludzie młodzi jak słyszą po 35 to stary tak u nas na kopalni się dzieje kolega pracuje ma 33 lata a młodzi po 20 roku życia nazywają go stary co to się dzieje społeczeństwo bardzo upadlo

Do MD
@Do MD

Wszystkiego najlepszego nieudaczniku społeczne wasza praca ani was węgiel jest nikomu potrzebny

Krzysztof
@DoMD

Widzę że wiesz co się dzieje w firmie, może powiesz mi w takim razie jaka panuje atmosfera w zespole? To zawsze ważny czynnik dla potencjalnych kandydatów, mam nadzieję że powiesz mi o tym coś więcej.

Do Krzysztofa
@Krzysztof

Atmosfera masakra jeden drugiego utopił by w łyżce wody atmosfera nerwowa głośno o zamknięciu kopalń a pierwsza ma być z Tauron i do 2025 Brzeszcze. nie to co kiedyś było ją też się boje mam jeszcze 10 lat a tego co widzę to mogę nie dorobix

@Do Krzysztofa

Nie rozumiem jak ludzie na kopalni chcą żeby państwo ja utrzymywało jednocześnie zakładając pompy ciepła, fotowoltanike i poza kopalnia nie chcą mieć nic wspólnego z węglem. Hipokryzja nie zna granic, niestety na kopalni pracuje większość cwaniaczków, którzy na wolnym rynku się nie odnajdą, dlatego większość rzeczy załatwiają szantażem, dużą gębą a po nich może być potop, to jest mentalność większości ludzi zatrudnionych na naszej kopalni.

@Do Krzysztofa

A wiesz dlaczego Brzeszcze do 2025? Mnie się wydaje że wtedy kończy się rynek mocy i Tauron nie będzie miał nic z silników, po drugie chyba tylko system jedno-ścianowy ma zostać a oni już wiedzą że głębiej niż 07 już nie pojadą.

Pewny

Brzeszcze do srk po nowym roku pewne info obie kopalnie w Małopolsce do likwidacji Janina ruchem 2 Sobieski

@Pewny

Nic nie wiesz. Pewne info

www
@Pewny

ZG Brzeszcze miały iść do "uśpienia".

Do www
@www

No wreszcie po kopalniach. Morawiecki podpisał w UE kasę na likwidację kopalń dużo kopalń ma zniknąć do 2027 UE daje kasę na przekształcanie się. tylko szkoda tych starszych chłopów 30 35 na stare lata muszą się przekształcać w takim wieku to bardziej do piórnika. a tu taki numer na stare lata

@Do www

No jak dla ciebie 35latek to stary chlop to ile ty masz szczylku. Jak ciebie tak dupka boli to mamy dniowki 1.8 i i tak pojdziemy sobie wczesniej na emeryturke.

@Kuku

Przecież 30 35 lat to stare chłopy. W takim wieku ich przekwalifikować w takim ,wieku to szok , chyba że za fryzjerów psów bo , w takim wieku to nie ma zajęci do starych chłopów a ja mam 20 lat tata ma firmę co zatrudnia 100 ludzi. fotowoltaiki roboty nie do przerobienia wiem że pracownikom , za miesiąc pracy płaci 5 6 tys na miesiąc i premie od zysku na miesiąc koło 1 tys mi właśnie tatko kupił nowe Audi

@Kuku

A jak przejdziesz na emeryturę jak ci się uda dorobić , do emerytury. to za 5 6 lat wisi klapsydra. bo najwięcej takich dziadów umiera i po problemie

Do kuku

Wszystkie banki odwracają się aby dać pożyczkę nikt nie chce mieć wspólnego z węglem bo te firmy , jak mają coś wspólnego z węglem to tracą akcje i lecą na (usunięte przez administratora) Teraz banki patrzą tylko w przyszłość. tg źródła odnawialne tu akcje idą do gory

Bobo
@Do kuku

Tylko źródła odnawialne. A węgiel co polski zamiast ludzie stanąć za dobrem ojczyzny to są przeciwko i jak tu zyc

Bobo
@Bobo

Chłopy wszystkiego najlepszego w tym nowym roku i żebyśmy dorobili do emerytury. bo co rok to gorzej. A ja mam jeszcze 10 kat

podatnik

Jako pracownik TPE bardzo się ciesze że kopalnia Brzeszcze trafi pod topór....Ta kopalnia od 2015 dołuje nie tylko Tauron Wydobycie ale cały TPE...Jak w 2015 po wyborach pis do końca sfinalizował przymusowe przejęcie kopalni a stało sie to tylko i wyłącznie bo ówczesna premier jest z tamtych stron to wmawiano ludziom że TPE zapłacił za nią 1zł...a prawda była taka że TPE beknął za nią upadającej KW 700 mln zł plus 128 mln zł zwrotu za to że ta kopalnia korzystała z niedozwolonej pomocy publicznej.Pozatym przypomne ze w momencie przejęcia kopBrzeszcze przez TPE upadła KW do każdej tony węgla dopłacała ponad 520 zł....5 lat trwało zanim ktoś zrozumiał że brzeszcze trzeba zaorać!!!

@podatnik

Jako pracownik ZG Brzeszcze stwierdzam , że kłamiesz i rozsiewasz "fake newsy" (usunięte przez administratora) -Ta kopalnia została celowo doprowadzona do stanu agonalnego bo było na nią paru kupców i to fakt. -Poprzez działania wysoko postawionych osób i z poparciem załogi kopalnia dostała sie Tauron Wydobycie co wiadomo musiało się wiązać z oddaniem pomocy publicznej, ale kopalnie kupiono za " złotówkę"!!!!!! -Już od około roku jesteśmy na plusie i fedrujemy jak szaleni , ze stabilną perspektywą wydobywczą na wysokim poziomie!!!!! -Jesteśmy najlepiej rokującą kopalnią w TW na obecną chwilę z bardzo dobrym węglem i dużą ilością pozyskanego metanu!! -Jesteśmy rentowni!! Jeśli ktoś znowu myśli o uśpieniu kopalni to znaczy , ŻE JUŻ JEST SPRZEDANA DLA PRYWACIARZA JAK KRUPIŃSKI

@elektromonter

Ja pracuje na zg brzeszcze czy stoimy czy jedziemy Tauron płaci

@elektromonter

No nie wiem czy jest tak różowo, zeszły rok finansowo był tragiczny dla kopalni, prawda, od początku roku jest dobrze, ale jak się skończy ściana znowu będzie źle następne pół roku i tak w kółko na brzeszczach. I co ty chcesz dalej fedrować? może na parę lat sensownych ścian zostało a każdy wie że są to ściany ciężkie i niebezpieczne. Lepiej żeby ludzie wiedzieli prawdę jakie są perspektywy a nie mydlenie im oczu.

@Wojtek

Zobaczysz, przyjdzie prywaciarz i będzie sie opłacało, wszystkie cukrownie też 15 lat temu Niemcy w Polsce zamknęli i nagle po paru latach to w Niemczech produkuje sie najwięcej cukru w europie, a 25 lat temu to Polska była światowym potentatem cukrowym.

James
@elektromonter

To zostań prywaciarzem i kup to (usunięte przez administratora) i pracuj do końca życia tam w tak super rentownej kopalni, zrozum że jeżeli właściciel nie chce to sprzeda jak wy ludzie możecie mówić co należy zrobić kopalnia niestety nie jest górników! GÓRNICY wy tam tylko pracujecie...zrozumcie A zaraz będziecie się do komina przybijać jak ekolodzy do drzew. Pracujecie u kogoś nie u siebie!

@James

Typowe polskie myślenie...." To ...........nie moje..... to państwa" W interesie nas wszystkich jest mieć gospodarkę na wysokim poziomie,mieć swoje zakłady produkcyjne, jeśli coś co wydobywa się z ziemi co tam jest od lat i nie może się to opłacać to co z innymi zakładami które muszą półprodukt kupić , przetworzyć i sprzedać? To nie ma prawa być opłacalne, ale kupić z zagranicy ok. To się opłaca, polskie nie.Taki tok myślenie to utopia, właśnie ze służbą zdrowia teraz to się dzieje , dwadzieścia lat nikt nic nie inwestował , nie rozwijał, była jak piąte koło u wozu, a teraz klaskają ,wspierają , pomagają , kupują , wdzięczom się jak to jest potrzebna. A maseczki ,przyłbice, respiratory i inne sprzęty kupują prywatne instytucjie oraz państwowe zakłady z CHIN!!!!!!, krawcowe po domach maseczki szyją bo się opłaca, teraz jedna ponad 10zł kosztuje , a wcześniej 1zł bo właśnie wszyscy myśleli tak jak i ty, "Po co nam nasze zakłady produkcyjne jak wszystko możemy kupić z zagranicy, logika (usunięte przez administratora).

@elektromonter

Ale państwo nie dopłaca do wszystkich firm a do kopalni Brzescze tak. Fajnie się pracuje mając tyle przywilejów i dotacje państwa ale to się juź kończy .Do zobaczenia w urzędzie pracy.

@podatnik

Prawdą jest, że przez nas duży Tauron za 2019 rok przyniósł stratę. Zdarzyło się to pierwszy raz w historii i chyba ostatni. Nie stać ich na dalsze pokrywanie naszych strat. Po prostu miarka się przebrała i wszystko wskazuje na to, że decyzje właśnie zapadły. Za 2019 TWd był na minusie prawie 1,4 mld zł., a za 2018 coś około 1,1 mld zł. Kto wytrzyma takie straty? Ponoć prezesi TPE byli wezwani w tej sprawie w MAP na dywaniku u Sasina i jak myślicie, co mu powiedzieli o nas?

@Darek

Padną kopalnie to i padnie 150 tys innych miejsc pracy a co za tym idzie to już łatwo sobie wyobrazić i tobie się rykoszetem może przez to oberwać.Ja nikomu źle nie życzę, ale nikt nie wspomniał ile kopalnie oddają do kasy Państwa, druga sprawa: jak już zamkną wszystkie kopalnie to węgiel pójdzie dla nas 100-200% w górę , a gaz ????????????może tylko 100% Jeśli nie ma konkurencji to stanie się to samo co z maseczkami w ostatnim czasie nawet 1000% w górę, będziecie się wtedy śmiać , ale przez łzy. Ja uważam , że każdy zakład pracy jest potrzebny który zabezpiecza nas w surowce strategiczne, konkurencja z zagranicy nie śpi i wykorzysta nas bez mydła.

elektromonter

do póki cię będzie na niego stać to ok, jak sobie pewnie sprawę zdajesz w Polsce na obecną chwilę nie mamy za dużo swoich pokładów tylko bodajże w 80% kupujemy od zewnętrznych dostawców

Owy
@elektromonter

Jak długo chcesz to trzymać!?, trzeba przejść na alternatywę więc załóż firmę i montuj wiatrowe elektrownie lub fotowoltanike.. A nie użalaj się coś się kończy coś zaczyna daj miejsce pracy ludzia Pokaż że się opłaca będziesz zarabiał dobre pieniądze tak jak te Panie które szyja towar deficytowy.. A ty będziesz montował towar innowacyjny.. ????

Alan
@elektromonter

To pracuj za takie pieniądze jak w Chinach ????aby ratować upadłość pracodawcy

@Owy

Ja wole gaz i fotowoltaike gornicy popatrzcie co sie dzieje ludzie w dom dom przechodza na gaz i o weglu nie chca slyszec pompy ciepla i fotowoltaike to teraz ma przyszlosc

Gv
@Do are

Węgiel jest potrzebny musimy być niezależni a gaz zawsze Władek może zakręcić. Nie wiem czy jest nam tyle kopalń potrzebne akurat Brzeszcze to kopalnia która ma bardzo duży potencjał tej bym nie zamykał ale jest wiele innych które sa już nie opłacalne i generują naprawdę spore straty. Fotowoltanika fajna rzecz ale na tym nie obskoczymy musi się to opierać na węglu chcąc nie chcąc. Strasznie się uzaleznilismy się w tej Europie od wschodu i zachodu nie mamy dobrej gospodarki nie powinniśmy węgla też kupować od innych tymbardziej że śpimy na węglu dobrej jakości musimy budować mocna gospodarce i inwestować w perspektywistyczne kopalnie a mamy ich trochę w kraju reszta do uśpienia bo nie ma co swirowac tak jak zamknęli siersze że zrownali kop z ziemią zasypali szyb i zadowoleni tymczasem w Niemczech zamykają tak że za x lat są to w stanie z dnia na dzień otworzyć zabezpieczyli się przed problemami w przyszłości z tym surowcem...

@Gv

Chlopy nie widzicie panstwo nie chce wegla tylko gaz brzeszcze do likwidacji mysle ze na drugi rok brzeszcz nie bedzie i wiele kopaln 3 kopalnie tylko pozostana i po sprawie

@elektromonter

Coraz ro wiecej gazu sprowadzamy za granicy a wegiel to przezytek teraz kazdy chce zyc jak na zachodzie wygodnie i bez smogu a wegla nie chcemy dobrze ze politycy sa przeciwko weglu bo spoleczensywo tez nie chce wegla

Tytan
@Do are

Twoje wypowiedzi jak byś je pod sklepem pisał z prezesami hehe ale powiem ci ze mało wiesz i po pandemii to sobie pożyjesz ale jak na bronxsie co najwyżej czyli zgadza się jak na zachodzie powodzenia w szukaniu złomu i pracy :)

D0 jarka
@Tytan

Ja grzeje tez gazem i sobie bardzo chwale a w lutym zalozylem fotowoltaike i mam gornikow (usunięte przez administratora)

D0 jarka
@D0 jarka

Wiekszosc polakow tak mysli i w ten sposob kopalnie nie maja prawa bytu

@D0 jarka

Takie dane za marzec 2020 podają na WNP dzisiaj 70% energi pochodzi w Polsce z węgla, a wy chcecie kopalnie nasze zamykać!!!!! Z danych PSE wynika, że produkcja energii elektrycznej z elektrowni bazujących na węglu kamiennym zwiększyła się w marcu br. rok do roku do 50,21 proc. całej produkcji z 46,79 proc. w marcu 2019 roku. Z kolei elektrownie bazujące na węglu brunatnym w marcu zdołały wyprodukować 20,71 proc. całej produkcji wobec 24,45 proc. w marcu 2019 roku. Jeżeli chodzi o elektrownie na gaz, to dostarczyły one 9,22 proc. energii wobec 7,27 proc. rok temu, natomiast elektrownie wiatrowe wyprodukowały 10,40 proc. energii wobec 12,42 rok temu. Elektrownie przemysłowe dostarczyły 7,04 proc. energii wobec 6,58 proc. w marcu ubiegłego roku. Z wody pochodziło 2,06 proc. energii wobec 2,23 proc. rok temu. Ze źródeł odnawialnych pochodziło 0,36 proc. całej energii wobec 0,27 proc. rok temu. Zużycie energii elektrycznej w Polsce w marcu wyniosło 14 158 GWh - oznacza to spadek o 3,95 proc. rok do roku.

@elektromonter

Cos to pachnie ze politycznie kopalnie sa nie potrzebne i rzad roni wszytko w ta strone aby nas zamknac licza sie tylko energie odnawialne wegiel z rosj przyjerzda 300 zl za tone a polski wegiel na zwalach pgg zaraz mie bedzie mialo na wyplaty nawet zaraz nie bedzie go gdzie ukladac

Robert

Czy wy coś wiecie że to koniec kopalni Brzeszcze bo takie suchy chodzą po kopalni

ryl

tak jak Szydłowa w czasie kampanii przed kwk Makoszowy że nie zlikwidują ni jednej kopalni potem to z górki Anna ,Boże Dary,Murcki,Krupiński,teraz następny Pokój a po wyborach będzie odstrzał jak na polowaniu ,Energie będą importować tak samo jak węgiel już do tego rekordowego poziomu.

Do ryla
@ryl

Masz rację po wyborach się zacznie zamykanie kopalni teraz liczy się ekonomia gaz taniej ci co grzeją gazem są bardzo zadowoleni gdyż taniej a nas górników mają głęboko w d...e a po wyborach my nie będziemy się liczyć bo dla społeczeństwa już jesteśmy nikim

do ryla
@Do ryla

wreszcie gornicy kapli sie ze w spoleczenstwie nie sa potrzebni polska da sobie rade jeszcze lepiej bedzie

Zmęczony ryl
@ryl

Pani Premier dała nam szansę. Załatwiła nam w 2015 roku właściciela - Tauron, który sypnął kasą na inwestycje. Pewno się uzbierało tego coś pod 1mld złotych. A co myśmy z tym zrobili? Minęło 5 lat i podniecamy się, bo wreszcie zaczęliśmy fedrować. Ale nawet teraz nie jesteśmy na plusie, a wiemy ze jesienią znowu będzie krucho. W Jaworznie mówią, że straty naszej kopalni, skumulowane przez te lata to grubo ponad ten miliard. Jak nas teraz „uśpią” to możemy mieć pretensje sami do siebie... a nie do BSz.

Xks
@Zmęczony ryl

Nie gadaj bzdur bo od paru miesięcy jesteśmy na plusie. Nie jest prawdą, że cały czas były straty. Jak fedrowaly 2 ściany to byliśmy na plusie. Straty były bo nikt wcześniej nie inwestował w kopalnie i sprzęt. Przodki dobrze jadą, firmy wkrótce zejdą z kosztów bo nie będzie nowych przetargów. Ty to conajwyzej możesz być zmęczonym rylem z napędu bo do czego innego się nie nadajesz.

Yks
@Xks

Czyli uważasz, że straty z poprzednich lat się nie liczą? Kto Ci powiedział, że teraz jesteśmy na plusie, dyrektor mówił na naradzie coś innego. A długi zrobione przez te 5 lat, to kto spłaci ?

@Yks

Masz racje, niestety elektrownie naszego węgla nie chcą bo się nie nadaje do elektrowni. Nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić. Ty masz informację z dyrekcji a kolega pewnie ze sklepu pod kopalnią.

yjky
@Wojtek

Elektrownia potrzebuje miału z Janiny i Sobieskiego około 20J.

@Yks

Czyli w wywiadzie z 19 lutego prezes cudny kłamał że jesteśmy na minusie?

YKs
@Wojtek

Wojtek, sam się przez chwilę zastanów, bo chyba wierzysz w cuda. Za 2019 rok TWd miał troszkę poniżej 1,4 mld zł straty, takie są oficjalne informacje giełdowe Tauronu Polska Energia. Jakoś tych wyników prezes Cudny nie skomentował. W dniu 19 lutego prezes mógł znać wyniki wyłącznie za styczeń i może faktycznie był jakiś zysk, bo wydobycie było wreszcie w miarę przyzwoite. Ale za luty już była strata (wypłata czternastek, czyli mniej więcej podwójny koszt wynagrodzeń). Dopiero co prezes Wadowski zapowiedział ograniczenie wydobycia, bo nie ma zbytu na węgiel... Gdzie Ty w takim razie widzisz szanse na zyski ? Pamietaj też, że TWd jest zadłużone u Taurona na ponad 2 mld zł. Myślisz, że będzie z czego to oddać ? A rozgrzebane inwestycje w szyb Grzegorz i poziom 800 wymagają kolejnych 2 mld zł. Z czego to mamy sfinansować ? Ja czarno to widzę.

gornik
@podatnik

chlopy co sie dzieje ludzie masowo kupuja wegiel z czech woza patelniami na tereny przemyslowe w tychach podobno 350 zl za tone bardzo duze zainteresowanie kierowcy na okraglo kursuja a pgg zasypane weglem ale jak tona 800 zl to chya tez bym sie skusil

@podatnik

Darmozjady. 2 pazdz jada na warszawe bo nikt zlej jakosci wegla nie chce tylko rosyjski

Dan

Racja

Roberto

Jedziemy i jedziemy jeśli będziemy tylko fedrować w 510 to będziemy na plusie.. Może system 1 ścianowy? Niebezpieczny ale może być dobry przy mniejszym zatrudnieniu i wywaleniu firm obcych na które i tak musimy robić.. Najlepiej poczekać do następnego roku są pokłady 365 i 405/1..Zobaczymy co władza wybierze a kto ma łeb na karku to będzie wiedział co jest grane jak tylko w 510 będziemy fedrować.

@Roberto

Kopalnia Brzeszcze Tauron.Jak to jest możliwe że kopalnia która ma problem ze sprzedażą węgla na wadze w Brzeszczach nie mają workowanego groszku,w budynku może 5x5 siedzą 4 kobiety które na pytanie kiedy będzie ekogroszek workowany odpowiadają że nie wiedzą i nie wiadomo kiedy bedzie, jest to duży problem i Brzeszcze pokazują gdzie mają klienta detalicznego .

Bolo
@Piotr

Kiedy info o zamknięciu kopalni? Będą jakieś zwolnienia?

Do Piotra
@Piotr

Przejdź na gaz i miej kopalnie polskie głęboko w (usunięte przez administratora) One Polsce eohule nie są potrzebne krzyż na drogę i szybka smiers życzy całe spokeczenstwo

Uczciwy
@Piotr

Jak to jest niech ktoś mi odpowie ze każdy gornik którego znam jest w domu podczas gdy dopiero powinien się odbijać dyskietka, komu to zgłosić, nie mam zamiaru dłużej tego tolerowac

Ysus
@Uczciwy

Tak ma być bo to ze względu na pandemie żeby górnicy mieli mniejszy kontakt między sobą.

XD
@Uczciwy

A o ktorej wg Ciebie powinien sie odbijać górnik?

Bul
@XD

7.5 godz na dole plus wyjazd kąpiel wyjście dojazd do domu to ok godz po wyjechaniu z dołu powinien wejsc na forum a wchodzicie prędzej bo prędzej wyjeżdżacie czy to legalne gdzie bhp?

@Bul

Legalne

elektromonter

Czy to prawda, że pracownicy zawieszają składki na związki w ramach tarczy antykryzysowej?? Związki od pięciu lat nic nie zrobiły tylko stołki sobie pozałatwiały, a na dodatek reprezentują pracodawcę za nasze składki. Najwyższy czas się za to wziąć, bo po wyniku wyborczym wnioskuję , że przez następne pięć lat będzie ta sama śpiewka, że jest trudna sytuacja i na żadne podwyżki nie ma co liczyć, tylko ściana i przodki premie maja dostawać.Ja chyba też pójdę i zawieszę na trzy miesiące, z możliwością przedłużenia do roku haha. Znajomi mają płacone postojowe w różnych kwotach, 100, 80, 60 procent, ale mają ,nas ruchają bo mamy ZERO.

@elektromonter

rok minął w czerwcu odkąd się od tych nierobów wypisałem i żyje, Ps Premia na ścianie to ma przodowy ponad 1 k bo dla zwykłych to jest 250 brutto za wykon a za zeszły miesiąc nic nie było.

Tez masz 80 procent

@...

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl?? Bo chyba nie jesteś z tej kopalni.

@elektromonter

W tw na 3 miesiące są obniżone zarobki w zamian za wolne środy czyli 80 procent pensji

@...

Nielogiczne rozumowanie. Górnicy maja płacone za dzień przepracowany, a ,że jeden dzień w tygodniu nas wysłali na postojowe , więc za ten dzień powinni wypłacić chociaż 60% dniówki, a nie wypłacają nic! Za to TW kasuje od państwa konkretną kasę za niby przestój . W innych zakładach za przestój wypłacają jak pisałem różnie 60,80,nawet 100% (w początkowej fazie coronaświrusa) i nie musieli chodzić do pracy wcale. Nasze związki na to się zgodziły bo są w kieszeni dyrekcji, dlatego ten temat aby zawieszać składki lub się wypisywać.

@elektromonter

Tak ale jak ci za jeden dzień nie płacą czyli za 4 w miesiącu ogólnie stracisz 20 procent pensji taka sytuacje miał chyba każdy pracownik z każdej branży wiec nie ma co patrzeć tylko na siebie kryzys sxtuczny nie sztuczny nie wybiera i dotknął wszystkich chyba ze zaś jest takie myślenie ze wszyscy maja tracić tylko nie gornik i potem dziwota ze hej jest zastanówcie się trochę nie macie ani lepszych żołądków ani lepszych rodzin od innych pracowników tez uczciwie zarabiających na chleb wiec pokory trochę i mimo wszystko szybkiego powrotu do normalności szanujmy się wzajemnie

@elektromonter

Acha po drugie tw może szybciej dostać kasę z tarczy niż pgg gdzie zz na nic się nie godzily i nie było żadnych wyrzeczeń osobiście sam się zastanawiam na jakiej podstawie pgg chce kasę z tarczy 4.0 paranoja

elektromonter

Widzisz ja na temat twojego zakładu pracy sie nie wypowiadam , bo nie znam prawdy, a ty tak w świat pierd...sz. (usunięte przez administratora) jeden, górnik w tauronie na postojowym wg. tego schematu co mamy, gdyby miał np. miesiąc nie dostaje nic. Pewnie by nawet nie dali 1800 najniższej bo zgodnie z tarczą może obciąć tą kwotę. Dostała firma Tauron, a pracownik nic, a jak piszę Nic to to dokładnie tyle znaczy. Jak nie masz pojęcia to nie troluj tutaj

ikona

to forum to (usunięte przez administratora) zresztą wasz poziom czyli rynsztok a nauczyciele to takie same nieroby jak wy wiec fajny przykład dałeś zegnam (usunięte przez administratora)

Bolek
@...

Jak Ci za 4 dni nie zapłacą to możesz być stratny max 400 zł to chyba nie tragedia lepiej mieć mniej a w ogóle mieć robotę a po drugie każdy ze stawka godz ma płacone za przepracowany dzień nie tylko gornik wiec nielogiczne rozumowanie

@Bolek

Brawo ty!! Jak zwykle nie kumaci się wypowiadają i ci co o wypłatach wiedzą najwyżej , że są.

Gawron
@elektromonter

Ja już dawno to zrobiłem pozdrawiam

Edwardzkrainyczarow
@elektromonter

Ales Ty chlopie glupi myślisz że mądry jestes i znasz sie na wszystkim a Ty niedowartościowany chlop jestes albo stary kawaler albo zona co noc obraca się na drugi bok. No cóż żal mi Ciebie nie jest już czytac nie mogę tych Twoich wymadrzalych postów w których połowa to rzeczy które nic wspólnego z rzeczywistością nie maja ehh górniczki

Pg Silesia

Witam będą przyjecia do sug lub pod kopalnie

pamela

Sobieski i Janina utrzymują Brzeszcze , tylko dlatego, wiecie ... miejscowość kogoś wiecie.... Brzeszcze niech jada robic do Bierunia a nam dajcie spokój za te lata szychty i zdrowia , należą nam się lata

Henio

Z tych umow co zwiazki zaltwily. W pgg to za 3 4 lata nie bedzie nic bo beda fedrowac a kto bedzie kupywal ludzie przechodza na gaz. I fotowoltaike. Elektrownie na gaz a z weglem co bez przyszlosci bankrut

Witam Jestem pracownikiem Firmy SRGC , chciałem zgłosić do działo BHP jak i wam Tauronowi ,ze ludzie którzy pracują w tej firmie chodząc na Przodek Nie maja uprawnień na ładowarki jak i prace w przodku wraz zemną! , każą nam pracować Mam nadzieje ze któś zadziała w tym imieniu naszym Pracowników, bo sprawa rozprzestrzenia się na innych forach jak i opiniach o Firmie SRGC wiec proszę o szybkie działanie i zweryfikowanie tego ,dwa jesli dojdzie do wypadku to nie ukrywam że pozwę was jak i firmę !!!!!

Anonimowy komarek

A ja właśnie chciałem tam iść na ślusarza na przodki... Niby są przyjęcia a ich nie ma ????

E

To jest śmieszne co piszesz czemu się nie postawicie co wam wszystkim mogą zrobić a słyszałem że wypłaty podobno też macie tam słabe a jak was zwolnia to tylko zrobią wam przysługę są lepsze firmy i tylko czekają na fachowców z otwartymi rękoma uwierz jak się coś stanie to będzie wasza wina a oni ręce umyja dzwoń do bhp odmawiaj poleceń na które nie masz uprawnień proste

romualdo !!!!
@Anonimowy komarek

Odradzam stanowczo FIRMA SRGC (usunięte przez administratora),a dwa szok pisza ze 3.5 a dostajesz 2100 jeszcze ci 500 uwali i powie ze Tauron im nie płaci , ludzie bez uprawnień na przodkach ,masakra chodza po kopalni na dole kradną sprzęt od innych ,wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonimowy komarek
@romualdo !!!!

Kurde to masakra. Teraz to nie wiem co robić.

E
@Anonimowy komarek

No to co kolega pisze może być prawda bo też to słyszałem od ludzi co tam pracują że tak z kasą lecą w kulki najlepiej z firm podobno linter płaci albo trans Jan

Ggj
@E

Już lepiej do sugu

hydro

koleś jeśli masz jaja to powiedz że nie będziesz pracował.

elektromonter

Jest coś takiego jak Urząd górniczy. Próbować, a nie straszyć, nikt za ciebie tego nie załatwi.

Asia

Czy tam są wypłacane 13 pensje?

Nil
@Asia

Jakie 13pensje

Będzie dobrze

Bedzie dobrze jak wszystkie te kopalnie zostaną zamknięte, oszukiwanie państwa, 45cio letni emeryci, niektórzy nawet nie widzieli dołu a mają tak płacone....koniec z tym !

@Będzie dobrze

No niby masz rację , dodaj tylko ,że do tego grona trzeba dodać jeszcze dużo innych zawodów które mają przywileje, np. policjanci , żołnierze, sędziowie , nauczyciele itd itd. Niech pozamykają wszystko i spełni się twoje marzenie .........masz zadziwiający system rozumowania.

Bedzie dobrze
@elektromonter

A czy do tamtych zawodów Państwo dopłaca tyle co do górnictwa ? wątpie... czy wymienione przez Ciebie zawody zawsze mają tyle pretensji ?? słyszałeś kiedyś żeby np policja powiedziala ze jak czegos nie dostanie to pójdzie z pałkami czy co tam mają na Warszawe? A górnik pomimo ze przynosi straty uważa ze wszystko mu sie należy. zaprzeczysz ??

maniek
@Bedzie dobrze

Nie gadaj z elektromonterem on tutaj na forum zawsze uwaza się za najmądrzejszego a w niczym nie ma racji zawsze płacze ze mało zarabia a nigdy nie podal o ile niby mniej zarabia człowiek (usunięte przez administratora) i tyle szkoda czadu na gadkę z nim musisz swoje iq obniżyć o jakieś 60 procent żeby pogadać na jego poziomie warto? Nie sądzę trzeba się szanować głupiemu sie odpuszcza bo on żadnych argumentów nie przyjmuje taki ograniczony rozum aż dziw ze tacy ludzie robią na kopalniach wstyd.

@Bedzie dobrze

Tak do "tamtych" zawodów Państwo nie dopłaca tylko sponsoruje, one nie są zakładami produkcyjnymi, a mimo to mają świadczenia , emerytury itp.Kopalnie za to oddają bardzo duże podatki, np tona węgla , wydobycie kosztuje około 220-250zł/tona, a ty kupujesz powyżej średnio 600zł/tona. Nikt nie pisze ile podatków oddaje taki zakład do Państwa tylko , że się do niego dopłaca. Np paczka papierosów kosz produkcji i normalnego podatku to pewnie max3zł, a po ile się sprzedaje 12zł w górę, to jest akcyza, to samo jest z węglem, polski węgiel jest z akcyzom , a ruski bez. Jest to nieuczciwa konkurencja.

@maniek

No zaskoczyłeś mnie merytorycznymi argumentami w swojej wypowiedzi, a i gramatyką i składnią zdania nie grzeszysz. Brawo ty skoro tak nie inteligentnemu człowiekowi jak ja nie potrafisz merytorycznych argumentów przedstawić to nie troluj , nie oczerniaj człowieka, nie wyzywaj go od (usunięte przez administratora) bez inteligencji. Na pewno gdyby się trzeba było podpisać imieniem i nazwiskiem , dwa razy byś się zastanowił zanim coś napiszesz.

IQ
@Bedzie dobrze

Wszystkie te zawody ,które zostały wymienione to są z tzw. budżetówki !!! Są bezprodukcyjne , nie wnoszą nic do PKB !!!! Tak na marginesie gdyby ktoś nie wiedział .....

Lolek
@Będzie dobrze

Po pierwsze branża górnicza odprowadza do budżetu państwa ponad 30% swoich dochodów pochodzących z wydobycia. Mało? Bardzo dużo, powinno być co najmniej o połowę mniej. Dlaczego taki duży VAT jest, największy w Europie? Jeśli to się zmieni kondycja spółki znacząco się poprawi. Popatrz na to, że to nie tylko kopalnie ale też firmy, które przygotowują sprzęt, firmy okołogórnicze itd. Nikt nie zdaje sobie sprawy jak strategiczny jest węgiel i nadal będzie i jakie konsekwencje będą z odnawialnych źródeł energii ale to już temat rzeka.

Bedzie dobrze
@Będzie dobrze

Ludzie masowo przechodza na gaz i jeszczr montuja fotowoltaike pompy ciepla. My wrgla nie chcemy waszego ewentualnie rosyjski lepszy jakosciowo. I tanszy a wasz zly jakosc i drogi z rosji mozna kupic ekogroszek 300 zl tona. A was. Ole. Ha ha ha teraz ekonomia sie liczy a nie darmozjady takie jak wy. Takze koniec kopaln

elektromonter

Zgadzam się z tobą , że każdy powinien mieć wybór czym chce palić, ale nie można niszczyć osób które mają inne zdanie na ten temat. Gdy nie ma alternatywy jest monopol, a tego chyba nie chcemy. Oczywiście kopalnie powinny być w inny sposób zarządzane, ale tak jak ty nie masz wpływu na cenę gazu, tak i ja nie mam wpływu na funkcjonowanie górnictwa.

tyran
@Lolek

Mniej to wy powinniście zarabiac nienazarta karta (usunięte przez administratora)którzy dalej msja prl.

Sug

Wie ktoś co to sie dzieje że ludzi z sugu z Brzeszcz przenoszą na inne kopalnie

Do sugusa
@Sug

Przenodza. Ze sugu. Bo z janiny maja przyjac. Co sa pod tauronem bo janina do likwidacji. Ale pod firmy co pracuja w tauronie to wszystkie do likwidacjo od pazfziernika

ryl

sciana 906 gdzie ma być ?

xaxa

Nie gadaj bzdur. Z kopalni na ten moment znika linter. Trans jan ma chodnik pod a9, a wkrótce mają dostać nowy przodek. Sug normalnie zostaje.

Neo

908 poniżej 126

Do xaxa
@xaxa

Wreszcie po kopalniach bankrutach darmozjady do prawdziwej pracy polska idzie w zrodla odnawialne wreszcie rzad. Zmondrzal. Nikt nie chce kopaln. Ta pandemia dala kres gornictwu super

Cleo
@Do xaxa

Oho pisze to pewnie jeden z tych co się nie dostał na kopalnie(usunięte przez administratora)

www
@xaxa

Trans-Jan to taka firma co widzę ma dobrze pochytane.

Do cleo
@Cleo

Wielkie bum na gaz i zrodla odnawialne a nasz wegiel be obudzocie sie jak juz bedzie za puzno kak kopalni nie bedzie. Pgg bankrut tauron nie lepszy

bo tak mówie
@Sug

Powinni przeniesc wszystkich !! do kopania rowów, zamiatania ulic, robienia nowych dróg, itd. Dzięki wam Panowie GÓRNICY kolejny podatek do prądu od stycznia, bo Wasza super firma jest tak biedna ze nie może sobie poradzić, może trzeba wam podwyżek jeszcze ?? kopalnie zamkną a ceny rachunki urosną, ciekawe z czego będziecie płacić.......... tak mam do was pretensje :) - za mało chcecie zarabiać.

@bo tak mówie

A wiesz gdzie cie mamy? Poki co zwieksz wydajnosc bo chcemy barborke z twoich grosikow

Do obiektywnego

Cala polska zyczy wszystkim gornikom aby byla ich ostatnia barborka. Wreszcie bankrut koniec a darmozjady do roboty ale gdzie jak gornicy slyna z lenistwa i fajtlapy

@Do obiektywnego

Kopalnie z tauronu zostaja narazie glaby kapusciane. Aaa i nie nasza wina ze was na zadna kopalnie nie chcieli.

do kuku
@Kuku

Nie każdy ma wujka zwiazkowca który wepchnął takie coś jak ty na kopalnie i wakat zajęty bezproduktywnie głąbie kapusciany zreszta poza kopalnia zarabiam więcej niż ty z 4 sobotami i węglem z 14 tylko czemu moje pieniądze msja isc na twoja wypłatę na którą zarobić nie umiecie lenie i darmozjady

Xxx
@do kuku

Lepiej się nie dało tego napisać, te nornice z taurona myślą że zarabiają najwięcej i że każdy chce być kretem i żyć pod ziemią, też zarabiam więcej niż Ty kuku że wszystkimi dodatkami, i chodzi o jedno, jesteście niewypłacalni i nieopłacalni, dlatego was zamkna, nie dziś, to jutro. Ja do pracy sam się dostałem a nie żona mi załatwiła :)

do kuku

spróbujesz bo za chwile powiesz ze pisac nie umiem.

Zostaw merytoryczną opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

• Jak się pracuje w KWK Brzeszcze?

Zobacz opinie na temat firmy KWK Brzeszcze tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KWK Brzeszcze?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 13 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KWK Brzeszcze