FairWind Sp. z o.o.

Opinie o FairWind Sp. z o.o.

Zapytanie

Czy przyjmują ludzi bez języka lub język podstawowy? Jak wygląda praca to jest raczej jako solo czy w duecie ? Dziękuję za informację pozdrawiam ciepło

Delk

Na rozmowie rekrutacyjnej sprawdzają jakoś znajomość języka?

Pompom
@Delk

No raczej by powinni jak jest wymagany konkretny język w ogłoszeniu

Andre
@Pompom

A jesli nie jest to tez jest szansa ze beda chcieli sprawdzic?

Asgard
@Andre

Nie powinni skoro to nie jest konieczny warunek przyjęcia

SATER Nowy wpis
@Pompom

Na pewno nie, jedynie mogą zapytać ale jeśli w wymaganiach nic nie ma to się nie martw.

Bożena

A ja chce wysłać cv na stanowisko junior warehouse coordinator, ponieważ trwa nabór. Zaznaczyli, że rekrutacja odbywa się zdalnie. A czy ta rekrutacja na posadę juniorską ma na którymś etapie zadanie do wykonania? Jak jest, to może dajcie znac, co trzeba zrobić.

jamaha
@Bożena

chyba nie ma zadania z tego co sie orientuje, ale nie wiem na 100% jak jest teraz

Andre
@jamaha

Dlugo twoja rekrutacja trwala? Wiecej niz miesiac?

Asgard
@Andre

Podbijam pytanie, sprawnie to tutaj idzie? Miesiąc to taki max ile jestem gotowy czekać na jakiś odzew

kosc Nowy wpis

nie no na pewno nie wiecej niz miesiac... łącznie to pewnie tak z 3/4 tyg

kosc Nowy wpis
@Asgard

po wyslaniu cv odezwali sie po niecalym tygodniu, mysle ze dosc sprawnie się tutaj kontaktują

SATER Nowy wpis
@kosc

To kiedy zaczniesz jest już potem kwestią dogadania się z nimi.

Henio

Czy jest teraz praca? Czy raczej przestój?

mess
@Henio

raczej jest, co chwile sie jakies nowe ogloszenia pojawiają z tego co widze

Wetric

A pracowałeś tu już może wcześniej i wiesz jak przebiega rekrutacja?

Henio

W zimie też była praca?

paszek
@Wetric

Najpierw masz prescreening potem interview i na koniec selection day jak na technika

Mat

Cześć, Jak wyglada sprawa z prawem jazdy, czy jest ono warunkiem koniecznym czy idzie się dogadać z potencjalnym pracodawcą i dojeżdżać z innymi pracownikami? Nie mam prawa jazdy, ponieważ nie czuje się pewnie za kierownicą, a zależy mi na przebranzowieniu się w tym kierunku

@Mat

Próbować możesz ale nie zrobisz kariery bez prawka,(usunięte przez administratora)

Wetric
@Technik

Jak nie piszą o prawku w wymaganiach to znaczy że jednak nie trzeba mieć nie?

Miła rozmowa online. Pani opowiada gdzie można pojechać i jakie są najbliższe perspektywy zarobków. No i jak to tam wszystko funkcjonuje w firmie, podpowiada również co i jak załatwić

Standard. Co się robiło w poprzednich pracach, co się potrafi, jak idzie praca z ludźmi. Dlaczego chciałoby się pracować w tej firmie. Pogadanie trochę po angielsku do oceny. Parę pytań technicznych- takich podstawowych

Gangster

Ktoś z was pracował na projektach tutaj i orientuje się po ile godzin się pracuje dziennie? i ile dni w tygodniu?

Supernowa
@Gangster

Różnie Duże projekty przeważnie 10h/6dni lub 12h/6dni Małe projekty może być nieregularnie w zależności od ilości zadań, zaległości, pogody, opóźnień w transportach

Gangster
@Supernowa

Za wczasu wybierasz czy jedziesz na duży projekt czy przypadkowo cię rzucają?

Kanapkowy
@Gangster

W ogłoszeniach masz przecież podaną lokalizację

mess
@Kanapkowy

jako 'byly pracownik' polecasz prace? a raczej firme?

Hangar

Udaje się co nieco zobaczyć podczas takich wyjazdów? jakiś skrawek świata czy raczej nie ma na to szans?

Interesuje mnie praca na stanowisku technik turbin wiatrowych. Gotowość do częstych podróży zawarta w ogłoszeniu tylko po Polsce czy też zagranicę? Pytam bo widziałem w komentarzach że projekty są w całej Europie i poza nią. Przy wyjazdach płacą diety i załatwiają zakwaterowanie i transport?

Dariusz

Jak wygląda cały proces rekrutacji? Na jakie pytania należy się nastawić na stanowisko technika turbin wiatrowych? O co pytają sprawdzając poziom angielskiego? Są jakieś testy techniczne?

JM
@Dariusz

podbijam pytanie, ile sie mniej więcej czeka na odzew po wysłaniu cv?

Nik

Jak wyglada sprawdzenie wiedzy z angielskiego? Jakich pytań można się spodziewać?

gadget
@Nik

certyfikaty zadne chyba nie sa potrzebne wiec moze najzwyczajniej jakas krotka rozmowa podczas rekrtuacji

Chciałbym aplikować na technika turbin wiatrowych, bo pojawiło się takie ogłoszenie. Może ktoś pracuje na tym stanowisku albo pracował, i mógłby mi powiedzieć jak to wygląda tutaj w firmie? Mam już doświadczenie, ale nie jestem zainteresowany wyjazdami na drugi koniec świata, Europa to jeszcze ok. Można się odnośnie tego jakoś dogadać z firmą?

Beryl

Więszkość projektów masz w europie więc raczej z tym nie powinno byc problemów, zresztą zawsze możesz wyrazić swoje preferencje na początku i jak postawisz twardo że nie jedziesz poza to nie zwiążą cię i na siłę paczkomatem nie wyślą

lump

brzmi ciekawie, a zdradzisz może gdzie znalazłeś ogłoszenie ?

@Beryl

Hahaha no pewnie na siłę nie wyślą, ale jak ktoś odmówi jechania gdzie bardzo daleko, no może kończy się to zwolnieniem. Jak tu jest? I jak te lokalizacje są raczej blisko, to czy wgl jest poza pensją jakas dieta za pracę na wyjeździe? I czy firma płaci, dofinansowuje, jak pracownik bierze urlop i chce przyjechać do PL?

Laskowy

Wpisz sobie nawę firmy i dodaj praca powinno ci się wszystko wyświetlić

bdkmv
@Laskowy

wiekszosc ogloszen co patrze jest po angielsku, czy jezyk musi byc tutaj na bardzo dobrym poziomie?

Eks
@lump

Ogłoszeń to chyba najłatwiej na stronie szukać ewentualnie na pracuj czy coś

drugh
@Eks

stronka ci spokojnie wystarczy nawet po prostu skontaktować się z nimi w sprawie zatrudnienia można

Aleys

W tej ofercie co ja patrzylam (dzial hr) nie bylo napisane o poziomie angielskiego, a oferta rzeczywiscie cala po angielsku. Podejrzewam, ze nie mozna tego przeskoczyc i jezyk jest tu wazny.

Kremowy
@Aleys

No jak w ogłoszeniu masz o wymaganym angielskim to raczej musisz mieć jakiś konkretny poziom angielskiego

Gaba
@Kremowy

No ja właśnie też czytam to ogłoszenie i się zastanawiam ile aktualnie dają pensji, ale samej podstawy. Wyjazdy nieszczególnie mnie przerażają tylko bardziej te warunki pogodowe, o których piszą w ogłoszeniu. Czy można liczyć na na prawdę dobrą odzież roboczą, tak żeby zawsze być ubranym odpowiednio do pogody?

Alienista

Certyfikat zawsze warto mieć czasem wymagają a czasem nie musisz spróbować żeby się dokładnie przekonac

Natt

Skończyłem niedawno jeden projekt. Pracowało mi się w miarę okej, co było mówione przed pracą to się spełniło, żadnych niemiłych zaskoczeń nie miałem. Kasa w odpowiedniej ilości i na czas na koncie. Ogólnie jestem zadowolony.

Róża
@Natt

Czy po tym jednym projekcie dali Ci możliwość pracy przy kolejnych? Jestem ciekawa czy praca przy różnych projektach jakoś bardzo finansowo się różni i ile jeden projekt mniej więcej trwa?

@Róża

Jeśli sprawdzisz się podczas pierwszego projektu i nie zrobisz żadnej głupoty to z pracą nie będzie problemu, na Szwecji masz lepszą stawkę niż np. W Niemczech, ale jeśli już jesteś technikiem z dłuższym stażem to Twoja stawka jest na tyle duża, że praktycznie wszędzie stawke będziesz mieć taką samą, no chyba że w innej walucie.

Zebo
@Technik

Czyli mówisz, że jak było się na projekcie w jednym kraju to potem można się starać żeby pojechać do innego? jak jest wtedy z językami?

ten
@Technik

jakie kraje macie tu do wyboru, które najbardziej opłacalne?

ten
@Technik

jak wygląda higiena pracy, ile pracujecie i czy da się odpoczać?

@ten

o tym gdzie jedziesz decyduje raczej dział planowanie więc nie ma co się zastanawiać gdzie się chcesz wybrać

@ten

pracujesz po 8-10 godzin dziennie, czasem sie zdarzy że coś nocą trzeba zrobić to dodatkowo ci za to płacą

@ten

no da się odsapnąć ale bądźmy szczerzy nikt nie jedzie tam na wakacje żeby sobie odpoczać tylko duzo porobic i jak najwięcej zarobić

harlow
@Gier

fajna dodatkowa kaska, szczegolnie że no właśnie jedzie się zarobić jak najwiecej

Doku
@harlow

No właśnie chyba o to tutaj chodzi żeby jednak trochę popracować, ale czasem odpoczynek też się liczy ;)

Praku
@harlow

Na jak długo się tutaj wyjeżdża?

Żółty
@Praku

To nie zależy od tego na jaki projekt chcesz jechać?

goblin

ej a urlop na takich wyjazdach to wypada brac czy niezbyt? nawet o takie 2 dni mi chodzi

mateusz

Nie ma naliczania urlopu bo jako technik jesteś na b2b (własna działalność) czyli jesteś sam sobie jednoosobową firmą. Fairwind rozlicza się z Tobą stawka godzinowa x ilość godzin i szlus. Opłacenie zusu, podatków, ubezpieczenia to wszystko po twojej stronie. Wolne masz niepłatne pomiędzy projektami. Jeśli jesteś dobry to po jednym projekcie po kilku dniach w domu masz telefon że potrzebują Cię już na innym. Są osoby które mają pomiędzy projektami 2-3 dni wolnego i znów robota. Czy to dobre? Zależy od człowieka co komu pasuje.

Florek
@Żółty

to od czego zależy na jaki projekt jedziesz? :D

Florek
@Żółty

Sam decydujesz na co się zgłaszasz dokładnie czy raczej Cię przydzielają na dany projekt?

plan
@Florek

chyba że to jakaś specyficzna fucha kierownika czy coś gdzie masz juz z gory opisae gdzie jedziesz to mozesz se wybrać xd

bery

czyli tak jak kolega wyżej pisał, że można dostać nagle telefon że jest projekt i tyle?

mateusz
@bery

czasami nawet nie zadzwonią tylko dostaniesz emaila że wtedy i wtedy masz lot do państwa X na projekt Y

twnt
@mateusz

Chociaz nie ukrywam ze mi to by pasowalo, po pierwsze pieniadze a po drugie ile mozna w domu siedziec.

Doctor
@mateusz

Jaki czas przewidują na przygotowania do tego wylotu?

Doctor
@mateusz

W sensie dostajesz informację i po jakim czasie masz wylot?

akrobata
@Gier

opłacają się te nocne nadgodziny? firma wypłaca się terminowo?

akrobata
@Gier

i czy szkolenia są w porządku? da się po nich wszystko ogarnąć na spokojnie? w poprzedniej pracy z tym miałem słabo co było problematyczne dlatego wolałbym mieć ogląd sytuacji w tej kwestii

cocolino
@Technik

a mógłbyś powiedzieć ile osób tak plus minus pracuje przy jednym projekcie?

sossa
@akrobata

z ciekawości podbijam pytanie, na czas wszystko na takich projektach jest jeśli chodzi o wypłaty?

music
@sossa

ja też już byłem na kilku takich wyjazdach i ani razu nie było żadnego problemu z wypłatami

bdkmv
@music

na polskie konto sa przelewy?

Eks
@bdkmv

W sumie dobre pytanie nigdy się nie zastanawiałem czy trzeba jakieś specjalne konto do tego ogarniać

Kremowy

Jak ja pracowałem to nie było z tym żadnych poślizgów nigdy zawsze wszystko w terminie

Timm

Robicie jakieś projekty poza europą? Gdzie ewentualnie?

Timm
@Timm

Można w ogóle wybierać gdzie się jedzie, czy ktoś was w biurach przydziela?

GAO
@Timm

Na stronie masz napisane gdzie są projekty, widziałem jakiś w Chile albo w Australii

Dubai
@GAO

w której zakładce to jest dokładnie?

@Timm

dział planowania decyduje na który projekt jedziesz

@GAO

głównie europa ale rzeczywiście bardziej egzotyczne kierunki tez się zdażają

spurt
@plus

kiedy dowiadujesz się gdzie jedziesz?

Mops
@plus

ale to też pewnie jest zależne od twojego doświadczenia i tego co robiłeś wcześniej?

Mops
@plus

Bo wolałbym znaleźć się na projekcie o którym wiem cokolwiek :)

Ww

Dziękuję w końcu za wartościowy opis pracy, tego właśnie szukałem, wysyłam CV

Wibowit
@Ww

jak przebiegła rekrutacja, dostałeś się?

kowalski

w polsce macie biuro w szczecinie dobrze kojarze? ja właśnie do was coś biurowego chciałem znalexc, dużo dobrego słyszałem

kowalski

gdzie polecacie szukac do nich ofert?

cocolino
@GAO

a mógłbys powiedzieć jeśli oczywiście byłeś który kierunek najbardziej polecasz?

maxbus
@Wibowit

niech ktoś napisze jak teraz przeprowadzają rekrutacje tak w ogóle. bo pewnie już przed końcem roku się nie zdąże na nic załapać nie?

stajenny
@maxbus

podbijam pytanie też bym chciał się w najbliższej przyszłości zrekrutować, ale nie wiem za bardzo ani jak się przygotować ani ile wcześniej wypadało by się zgłosić

stajenny
@cocolino

również podbijam nie mam pojęcia gdzie najlepiej by się było wybrać :/

Boomer
@stajenny

Zalezy na jakie stanowisko - ja ci moge powiedziec, ze na technika są 3 etapy rekrutacji: selekcja, rozmowa i cos jak dzien probny - przynajmniej jak ja sie rekrutowalem to tak bylo

Boomer
@stajenny

No i wiadomo, jak są 3 etapy to to chwile trwa..mysle ze tak 3 tyg conajamniej

Technik V.
@maxbus

Panowie w tej chwili jest "niski" sezon i nie ma rekrutacji wg mojej wiedzy. Z informacji które do mnie dotarły od wiosny będzie pracy w opór. Rekrutacji zaczną się koniec zimy/początek wiosny.

Grek
@Boomer

Mogę potwierdzić, dlatego tym bardziej myśle że już nowe osoby zaczną od nowego roku jak coś. Akurat też dobrze bo jednak nowy pełny miesiąc wleci.

Dobry kolega
@Technik V.

Skoro tam pracujesz, moglbys napisac pare zdan o jakosci pracy tam? Mam na mysli warunki, atmosfere, stabilnosc zatrudnienia ? Pozdrawiam.

@Grek

Jest jeszcze szansa żeby od razu od 2 stycznia zacząć pracę czy nie da się wyrobić ze wszystkimi formalnościami do tego czasu? Bo ktoś pisał, że niby około 2 tygodni. A co można zrobić żeby ten proces przyspieszyć, wystarczy donieść tylko swoje dokumenty?

dedal
@Dobry kolega

co do warunków przyłączam się jeśli ktoś chce napisać o zarobkach, czy zadowoleni jesteście?

Ziarno
@dedal

Teraz już tak, chociaż początki dla mnie były ciężkie. Chyba za dużo oczekiwałem od samego początku i trochę niezadowolony chodziłem, to przyznaję. Ale poza tym jak już tu prawie 3 lata pracuje to z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że warto było zostać. Zarobki są na bardzo dobrym poziomie, zresztą na rozmowie rekrutacyjnej jakbyś miał, to ci powiedzą czego się dokładnie możesz spodziewać.

@Ziarno

Dzień dobry. Czy ma Pan informacje jak to wygląda teraz z projektem czy gdzieś są prowadzone czy totalny przestój? Siedzę już jakiś czas na wolnym i nie mam żadnych informacji.

grast
@Ziarno

rozmowa taka na poziomie była? można bez problemu jakieś pytania od siebie zadać?

grast
@grast

nie mówię że nie wiadomo jakie ale chociaż o jakieś dni wolne itp bo mnie to najbardziej interesuje w sumie i wole żeby normalnie zareagowali a nie robili kłopot, że ktoś o coś pyta

Ser biały

Jest tutaj w ogóle opcja na zdalną rozmowę? Nie ukrywam, że to było bardzo sympatyczne rozwiązanie

Hidd
@Ser biały

A jak jest stacjonarnie to wiadomo w jakiej lokalizacji jest biuro?

music
@Hidd

o jakie biuro ci chodzi?

@music

Może chodzi o główną siedzibę firmy? Ktoś tam urzęduje, czy to raczej biuro wirtualne? Niektórzy wolą porozmawiać z pracodawcą twarzą w twarz zamiast ekran w ekran.

Szanowny Panie, dziękujemy za podzielenie się opinią. Dołożymy wszelkich starań, by wyjaśnić tę sprawę. Jednocześnie prosimy, aby wszelkiego rodzaju opinie były również raportowane pod linkiem https://whistleblowersoftware.com/secure/9913e68e-f2ea-4166-842b-ebb036f1d09c .

Alicja

To jest jakaś bardziej stała praca czy raczej dorywczo trzeba to traktować? Bo tutaj w komentarzach widzę informacje, że to jakieś projekty, w których sprawie dzwonią po prostu. No ale taki koordynator projektów w branży wiatrowej, co jest ogłoszenie, to chyba na dłużej potrzebny? Czy też tylko na jeden projekt? Ech, tyle pytań :D Przepraszam, ale bardzo mi zależy, żeby się dowiedzieć czegoś, a ogłoszenia są dosyć lakoniczne.

trend

ale tez zalezy jak sobie to ogarniesz, moi znajomi tak umieją sobie to zorganizować, że już ponad trzy lata tak pracują, że kończą jeden projekt i praktycznie odrazu jadą na kolejne

Były technik

Moja opinia na temat firmy Fairwind jest bardzo negatywna. Pracując w tej firmie, doświadczyłem licznych problemów, które znacznie wpływają na ogólną atmosferę pracy i jakość życia zawodowego. Po pierwsze, kompletny brak poszanowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) w firmie jest nie do zaakceptowania. Firma Fairwind lekceważy standardy BHP, co stwarza realne zagrożenie dla zdrowia pracowników. Brak odpowiednich procedur i środków bezpieczeństwa tworzy niebezpieczne warunki pracy, co jest absolutnie niedopuszczalne. Dodatkowo, w firmie panują układy nepotyczne, co wpływa negatywnie na obiektywizm i uczciwość w miejscu pracy. Awansy i korzyści są przyznawane nie ze względu na kompetencje i wyniki pracy, lecz na podstawie relacji rodzinnych czy przyjacielskich. To godzi w zasady równości i sprawiedliwości zawodowej. Słaby kontakt z biurem jest kolejnym problemem w firmie Fairwind. Komunikacja z przełożonymi oraz działem administracyjnym jest utrudniona i nieefektywna. Brak skutecznej komunikacji wpływa negatywnie na efektywność pracy i tworzy atmosferę frustracji w zespole. Dodatkowo, firma Fairwind organizuje nieracjonalne podróże do pracy, co nie tylko generuje dodatkowe koszty, ale także wpływa negatywnie na czas pracy i życie prywatne pracowników. Nierozważne decyzje dotyczące lokalizacji biura czy projektów powodują niepotrzebny stres i utrudniają utrzymanie równowagi między pracą a życiem osobistym. Podsumowując, doświadczenia w firmie Fairwind są niezwykle negatywne z powodu braku poszanowania zasad BHP, układów nepotycznych, słabej komunikacji z biurem oraz nieracjonalnych podróży do pracy. Nie polecam tej firmy jako miejsca zatrudnienia.

@Były technik

Dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoją opinią na temat doświadczeń w FairWind. Takie uwagi traktujemy bardzo poważnie i zobowiązujemy się natychmiast podjąć działania celem poprawy naszego miejsca pracy. Zachęcamy do bezpośredniego skontaktowania się z nami, pomoże nam to zrozumieć Twoją perspektywę i podjąć odpowiednie kroki, Bez względu na to, czy wolisz otwartą rozmowę, czy chciałbyś pozostać anonimowy, prosimy skorzystać z naszego formularza, który dostarczy nam bardziej szczegółowych informacji na temat Twoich obserwacji. Formularz dostępny pod linkiem: https://whistleblowersoftware.com/secure/9913e68e-f2ea-4166-842b-ebb036f1d09c Cenimy transparentność i zobowiązujemy się do tworzenia pozytywnego i bezpiecznego środowiska pracy dla wszystkich naszych pracowników. Twoje spostrzeżenia pomogą nam zidentyfikować obszary do poprawy, by zapewnić wszystkim bezpieczne miejsce pracy. Dziękujemy za każdą opinię, która może przyczynić się do poprawy FairWind.

@Były technik

Czy można wiedzieć, co oznaczają "nieracjonalne podróże do pracy"? Czy chodzi o pracę np. podczas urlopu? A może delegacje w losowe miejsca, oddalone o wiele kilometrów? Bo brzmi to dość niejasno.

Były technik

Szanowny Autorze, Dziękuję za pytanie dotyczące "nieracjonalnych podróży do pracy". Chodzi tu o sytuacje, w których wybór środka transportu lub trasy podróży nie jest uzasadniony logicznie, a jedynie pod kątem oszczędności finansowych, pomijając inne aspekty, takie jak czas i wygoda. Przykłady, które podałeś, dobrze ilustrują tę kwestię. Odnosząc się do najtańszej opcji bez uwzględniania czasu podróży czy wygody może prowadzić do nieefektywnych sytuacji, takich jak długie oczekiwanie na lotnisku lub daleka podróż samochodem zamiast wynajmu auta na miejscu. W kontekście poprawy efektywności i komfortu podróży służbowych, proponuję rozważenie bardziej zrównoważonego podejścia, uwzględniającego zarówno koszty, jak i inne aspekty, takie jak czas, wydajność i dobrostan pracowników. Wypracowanie jednego punktu zbiorczego dla pracowników czy wybór dogodniejszych połączeń lotniczych to rozwiązania, które mogą przyczynić się do poprawy efektywności podróży służbowych. Dziękuję za uwagi, i mam nadzieję, że można będzie wprowadzić pozytywne zmiany w organizacji podróży służbowych.

M

Jak wygląda zakwaterowanie na projektach ?

Technkk
@M

Zakwaterowanie masz zapewnione, zawsze masz swój pokój, czasami jest to hotel, czasami dom.

TT
@Technkk

po ile osób w pokoju i w ogóle na kwaterach?

TT
@Technkk

w ogóle mieszkacie raczej tylko z polakami czy mieszane składy?

@Technkk

na ile najkrocej mozna wyjechac?

@Technkk

i dla odmiany ile najdluzej moze trwac projekt?:D

pewnie po kilka, obstawialbym z co najmniej 5 chociaz kto wie

@TT

Zawsze, każdy ma swój osobny pokój

@Technik

no a z transportem to jak jest, sa jakies dojazdy organizowane?

@skwer

jak nie ma organizowanych dojazdow i trzeba sobie radzic samemu to oni zwracaja jakies koszty?

@Technik

jaki standard tych pokoi?

Drupod
@TT

w pokoju zazwyczaj mieszkasz sam chociaż nie wiem, może to się między projektami różni

snig

czyli czasem może się trafić że będzie więcej osób?

Fabian

Dywagują, ile osób może mieszkać na jednym pokoju. Choć przecież napisał już gościu wcześniej, że mieszka się na pokoju samemu. Ja bym wolał się za to dowiedzieć, jak z opłatami, ile firma pobiera z wypłaty za wynajem? I czy między lokalem a firmą, jak jest dojazd, a nie ma się własnego auta, to też trzeba płacić za dojazdy? Kto zna tego typu sprawy?

Były Technik
@Fabian

Na jednym pokoju zawsze mieszka tylko jedna osoba, jest to w umowie, że musisz mieć swój pokój i nikt inny nie ma prawa tam mieszkać. Firma opłaca hotele czy też mieszkania i nic za to nie pobiera, będąc na projekcie masz auto służbowe, a nawet jeśli nie masz auta służbowego dla siebie, to któryś z kolegów będzie mieć i będziecie razem jechać do pracy

Technik S.
@Fabian

W pokoju jesteś zawsze sam. Zawsze. Standardy zakwaterowania różne od średnich do bardzo dobrych. Za dojazdy (bilety na samolot, prom, wynajem samochodu, paliwo) opłaca firma - wszystko dostajesz na tacy tzn. w mailu. Szczegóły możesz dogadać telefonicznie. Jeśli za coś będziesz musiał zapłacić w podróży: bilet na pociąg na lotnisko, paliwo jeśli firma nie będzie karty paliwowej, inne nieprzewidziane opłaty firma zwraca na podstawie paragonów. Za podróż dostajesz kasę 10Euro\h, max 80Euro na dzień. Za zakwaterowanie nie płacisz nic. Firma opłaca zakwaterowanie ze śniadaniem lub ekwiwalent 5Euro przy braku śniadania. Zapewnia sprzęt PPE, Ubrania robocze i inne nieprzewidziane koszty. A także szkolenia, kawę, herbatę, cukier, mleko na budowie. Twoje koszty to Zus, podatek - najczęściej ryczałt 5,5% lub 8,5%, Roczne ubezpieczenie OC - około 1000zł, koniec

Najka
@Technik S.

a jak ocenilbys samą pracę? warunki, atmosfere, ludzi? z gory dzięki za odp :)

Grek
@Technik S.

Mi ogólnie bardzo pasują warunki zatrudnienia, a zatrudniając się tu też nie do końca wiedziałem czego się spodziewać. Teraz już jako fan własnej pracy mogę wszystkim polecić wysyłajcie CV. :D

Zeus
@Grek

wiesz może czy trzeba mieć jakieś konkretne doświadczenie żeby się zatrudnić?

Kiedy55
@Technik S.

Zapomniałeś dodać, że miesięczne wynagrodzenie w tej firmie na własnej działalności jest niższe niż polska średnia krajowa wypłata brutto ;)

BraciKoalaPara
@Zeus

podbijam pytanie sam bym się chętnie dowiedział bo z moich dotychczasowych obserwacji wygląda to całkiem dobrze

Technik G
@Kiedy55

Średnica krajowa to 7379,88 zł brutto Tutaj za pełen miesiąc możesz liczyć na ok 260 h przepracowanych. Stawka na początek to 10 euro. 240 x 10 euro x 4*3 zł to 11180zł brutto Minus 8,5% podatku, minus mały ZUS 632,80 zł, składka zdrowotna 371,16 zł Suma 9225 zł NETTO Średnia krajowa netto to 5350 zł Coś słabo policzyłeś... Ilu z was zarabia średnią krajową? Po 1,5-2 latach stawki się podwajaja. Po 5 potrajają...

Lenor

właśnie też się zastanawiałem jak pracownicy wspominają ewentualnych współpracowników, z którymi jechali

rio

ludzie moim zdaniem okej, przynajmniej w porownaniu do moich poprzednich prac - tutaj sie mile zaskoczylem

Technik S.
@Lenor

Pracuje tutaj około 1000 techników. Więc ludzie są różni. (usunięte przez administratora) jest mało. Jak z kims się nie da pracować to takie informacje idą do biura i firma może się z nim w końcu pożegnać. Tak czy inaczej na początku możesz się obronić przede wszystkim swoją pracą.

@Technik S.

To i tak dobrze, że jak na tak liczną grupę pracowników tylko niektórzy zawadzają. Znaczy, że może jednak rekrutacje całkiem dokładnie przeprowadzają.

Bombek
@Lenor

mnie akurat trafiła się fajna ekipa, nie wiem czy tak jest zawsze, ale ludzie byli naprawdę w porządku i cisi przede wszystkim XD

Lidia
@Technik S.

I tak wierzą na słowo ludziom, że ktoś się nie nadaje i rozwiązują z nim na tej podstawie umowę? Czy może jakoś weryfikują taki donos? Wystarczy, że ktoś sumiennie pracuje i wtedy nie ma podstaw do zwolnienia? Czy to oznacza, że lepiej nie być na początku asertywnym?

Anżej
@Technik G

Zapomniałeś dodać że średnio wymiar pracy na średnią krajową to 168 godzin nie 260,

boczek
@Lidia

jesli jestes uczciwy i sumiennie pracujesz to na pewno cie nie wyrzuca - wszedzie to tak dziala wiec spokojnie

Prowokat
@boczek

pracowników zawsze raczej szukają, więc nie bedą na siłe wuyrzucać ludzi

Wierutny
@Prowokat

orientujesz się gdzie najlepiej szukać ogłoszeń? szybko się odzywają?

@Technik G

Szanowny Autorze, Rozumiem Twoje obawy dotyczące obliczeń, jednakże chciałbym zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą istotną różnicą jest fakt, że średnia krajowa, którą podajesz (7379,88 zł brutto), dotyczy umowy o pracę, a nie umowy B2B, która zakłada inną strukturę wynagrodzenia. Podane przez Ciebie 240 godzin pracy w miesiącu również budzi pewne wątpliwości, ponieważ standardowy miesiąc pracy to zazwyczaj 160-176 godzin (40-44 godziny tygodniowo). Jeśli zakładasz 240 godzin w miesiącu, to sugeruje to pracę przez 6 dni w tygodniu po 10 godzin dziennie. Stawiając w kontekście umowę B2B, warto zauważyć, że osoba pracująca na takiej umowie może mieć różne koszty związane z prowadzeniem własnej działalności, które należy uwzględnić przed oszacowaniem rzeczywistego dochodu. Nie możemy również pominąć faktu, że średnia krajowa dotyczy zazwyczaj pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, a nie umowę B2B. Pracownicy na umowach B2B często pokrywają koszty ubezpieczeń społecznych czy zdrowotnych samodzielnie. Podsumowując, porównywanie wynagrodzenia na umowie B2B do średniej krajowej na umowie o pracę jest niewłaściwe. Różnice w strukturze umowy i kosztach związanych z prowadzeniem własnej działalności skutkują innymi warunkami finansowymi. Ponadto, uogólnienia na temat wzrostu stawek po 1,5-2 latach czy potrojenia po 5 latach mogą być nierealistyczne w różnych branżach i sytuacjach rynkowych. Każda sytuacja jest unikalna i wymaga indywidualnego podejścia. Pozdrawiam,

hetman
@Wierutny

najlepiej wpisz sobie w google nazwe firmy z dopisem 'oferty pracy' to na pewno ci cos wyskoczy

b0n4r

To nieprawda, że się zawsze mieszka samemu i to nie prawda że standardy hoteli są od średnich do wysokich, raczej od słabych do średnich. Przez rok pracy miałem raz odpowiedni nocleg, zazwyczaj są to warunki słabe a czasami ekstremalnie złe. Koszty nie są często zwracane, np. często musisz opłacić własny roaming bo nie ma wifi, Co do kosztów za podróż, to w większości nie dostałem zwrotu. W Szwecji godzina dojazdu w jedna stronne, 2 godziny dziennie robiłem za darmo przez wiele miesięcy, nikt za to nie zapłacił.. Stawka na początek jest zdecydowanie zbyt niska, za pracę w ciężkich i niebezpiecznych warunkach przez naście godzin dziennie, presji i toksycznych warunkach (usunięte przez administratora) zarabiasz kilka tysięcy miesięcznie. Rotacja 6/2 (łącznie dwa miesiące) i przez dwa miesiące zarobiłeś kilkanaście tysięcy, więc trzeba zarobek dzielić na dwa miesiące. Żeby zacząć zarabiać pieniądze jakie byłyby adekwatne na start to trzeba przepracować 2 lata..

Nie polecam. Slabe wynagrodzenia. Slaby sprzet. Jedyny plus to imprezy.

@Michał

Jak słaba jest kasa, bo dla niektórych może okazać się całkiem przyzwoita? Podaj proszę kwotę na rękę bez dodatków, tylko sama podstawa. Mówisz tutaj o imprezach integracyjnych, jeśli tak to jak często się odbywają? Co w nich jest konkretnie takiego super?

Rysiu

Cześć. Firma organizuje jakieś szkolenia dla pracowników, dba o podnoszenie kwalifikacji? Bo na stanowisku Tender Assistant chcą przyjąć osobę skłonną do nauki. Pisano też o możliwości pracy z domu w pewne dni. Ile więc dni w tygodniu pracowałbym z domu i czy firma zapewnia sprzęt?

Gabi

Tu cały proces rekrutacji jest prowadzony w języku angielskim? Ogłoszenie na stanowisko Shared Service Centre Manager - Servicejest właśnie po angielsku, a co z dalszymi etapami rekrutacji? Ta praca hybrydowa to jest pół z domu a pół w firmie, ale w firmie w PL czy w Danii?

Sharp
@Gabi

Z tego co się orientuję to masz napisane w ofercie gdzie jest dokładna lokalizacja danej pracy

Sharp
@Gabi

Jak wejdziesz w ogłoszenie to masz napisane location dokładnie :D

@Sharp

na jakiej stronie to sprawdzacie jeśli mozna spytać?

@Sharp

I czy warto na jakaś konkretną się zgłaszać w takim razie?

Drupod
@Mejdej

no na technika to wszystko przez ich strone chyba idzie

Alvin

O pracy zdalnej i, powiedzmy, stacjonarnej, już słyszałem. A jak wygląda praca hybrydowa? Bo taką znalazłem w ofercie pracy dla koordynatora projektów w Chile. Chyba nie chodzi o kursowanie między Polską a Ameryką Południową?.

Konwe
@Alvin

Jakiej wymagają znajomości języków w takiej pracy?

Konwe
@Alvin

Ktoś podpowie jak wygląda i na czym polega tutaj praca na koordynowaniu projektów?

Sik
@Konwe

gdzie znalazłeś takie ogłoszenie bo byłbym zainteresowany?

M

Jaka jest stawka na początek na umowie o pracę?

@M

umowe o prace tez tu mozna dostac?

Fourty
@skwer

na B2B technicy robią

Elizka
@Fourty

No a na b2b to jaka jest kasa dla techników? Jaka pensja netto i brutto? I czy jak pracuje się na b2b tutaj to firma daje benefity, czy takim osobom one nie przysługują?

dobre dobre
@Elizka

Ciężko podać jednoznaczną odpowiedź, bo nie każdy dostaje tyle samo, zależy od wielu czynników i te widełki są zróżnicowane. Na b2b rzadko są przyznawane jakiekolwiek benefity i to w wielu firmach, zresztą jak dostajesz coś co przekłada się na finanse to i tak liczy się jako przychód i musisz sobie to rozliczać. Już nie mówiąc o tym, że jak zaiwaniam na turbinach, to ostatnie o czym bym myślał, to jakieś multisporty i inne ceregiele. Chcę zrobić swoje i wracać do siebie. Tyle.

Zostaw merytoryczną opinię o FairWind Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w FairWind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy FairWind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 201.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FairWind Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FairWind Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w FairWind Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FairWind Sp. z o.o.