Opinie o Obst Plantagen Schemmel w Bad Salzuflen

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Obst Plantagen Schemmel. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Obst Plantagen Schemmel o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Obst Plantagen Schemmel w Bad Salzuflen

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Obst Plantagen Schemmel?

Kamil Nowy wpis

Byłem w 2016 roku uzbierałem ok .700kg. szparagi wytrzymałem 1 miesiąc . Praca w polu bardzo ciężka Pracodawca uczciwy. Malownicze miejscowości w jednej z nich hipermarket EDEKA w miarę tania żywność

goga

Pan Witek to spoko gość powinien tam pracować chyba ze sam zrezygnowal.

Trzasalskiartur80@gmail.com Nowy wpis
@goga

Czy jest w stanie pomóc mi opo.danie numeru do firmy

Jaki jest styl zarządzania w Obst Plantagen Schemmel?

Ewa Nowy wpis

Nie wiem czy jest jeszcze ta firma która prowadziła plantację.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Obst Plantagen Schemmel? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.

Czy można liczyć w Obst Plantagen Schemmel na prywatną opiekę medyczną?

Chciałabym się dowiedzieć czy nadal jest rekrutacja do tej firmy na truskawki. Kto tę firmę teraz prowadzi i kto zarządza pracownikami po śmierci Pana Schemmel. Czy przyjmują tam pracowników sezonowych.

Nie wiem czy ktoś się zajmuje teraz plantacja .

Dominik

Przestańcie ciągle narzekać.Jedziemy do pracy takiej a nie innej, kto chce pracować nie narzeka!

Czym Obst Plantagen Schemmel zachęcają? Jakie mają dodatki?

Juzio

Możesz dodatkowo parę godzin na polu spędzić. Czym zachęcają? W deszcz wypożyczają płaszcze przeciwdeszczowe i..... do tyrania.

Staszek

A jak wyglada sprawa znajomości języka obcego? Czy pomagają w nauce?

Juzio
@Staszek

Tak. Rumuński opanujesz w mig. Ńa polu nie pracują Niemcy.

anka

pracowałam na plantacji schemmela w 2015.Można nieźle zarobic ale trzeba bardzo ciężko pracować.Byłam w grupie Andrzeja i Mariusza.Moim zdaniem to jedyne osoby na plantacji znające się na tej pracy

Agata
@anka

Rozumiem, że wynagrodzenie oferowane Ci przez Obst Plantagen Schemmel było Twoim zdaniem atrakcyjne - czy był to główny aspekt, który przekonał Cię do pracy w tym miejscu? Możesz je konkretnie opisać? Myślę, że warto podać publicznie widełki płacowe dla przyszłych potencjalnych kandydatów.

MAŁY
@anka

Ja pracowałem przez kilka lat z rzędu od 2009 do 2014.wtedy można było zarobić, (usunięte przez administratora)y (usunięte przez administratora)./za 65dni pracy na czysto....3550euro wtedy szef jeszcze premie dawał/ Gdy zmieniły sie osoby w biurze i grupowi w polu/np Elektryk awansował na (usunięte przez administratora)/przyjechali do pracy rumuni to zarobić można ewentualnie na bilet powrotny....dlatego szkoda tam jeździć, lepiej pracować w innym miejscu

ll

Byłam w tym roku i powiem tak nie przyjeżdżajcie ludzie, nie opłaca się. Jak najdalej uciekać. Pola stare - 5-10 letnie. Truskawka wielkości poziomki. Nie podlewa pół. Każda skrzynka źle zbierana jest odtrącana w późniejszym czasie, gdyż każda ma swój kod. Warunki sanitarne błagają o pomste do nieba. Woda ciepła tylko dla Rumunów. Dla reszty już nie starcza. Gonią do sprzątania łazienek tylko Polaków !! Ogólnie nie polecam.

Ala
@ll

jeśli byłaś w tym roku to ktoś musiał Cię zaprosić, a jeśli to zrobił to zapewne mówił co i jak jest. Łazienki zazwyczaj sprzątał Tomek, czy aby i on awansował na dyrektora???? Jeśli byłaś to kto teraz jest grupową???/grupowym????

@ll

No tak 5-10 letnie szczególnie te które sadzone były rok dwa lata wcześniej dobrze wiedzieć szczególnie ze brałem udział w ich sadzeniu

KRIS
@Zalamka

może być i dwu -trzy letnie nasadzenie ,ale gdy jest susza i w polu nie ma nawodnienia ....owocu nie ma-zarobku nie ma Górka zwana K2 jest obsadzona .... też tam sadziłem....a tam to jest loteria...gdy susza to źle gdy mokro jeszcze gorzej -wypadki się zdarzają np przyczepa potrafi się ześliznąć

Uczciwa

Czy jedzie ktoś w tym roku do schemmela z mazur? ja się wybieram początek czerwca

jagoda
@Uczciwa

ja bylam 1 i ostatni raz syf i kila mogila rumuni zadza zarobek lepiej nie pisac wstyd zdrowie do tej pory lecze sie nogi kregoslup szok

Daro
@jagoda

syf to wiem że był , swego czasu tam jeździłem , ale zarobić też tam trochę szło....co się stało ?że teraz jest aż tak tragicznie

Daro
@jagoda

Jak to żądzą rumuni?, tam Polacy byli grupowymi , w biurze też Polacy (Marlena dzwoniła do ludzi), sklepik prowadził też polak... Leszek czyżby zmiany...i to na gorsze

@Daro

Dalej wszystkim kierują Polacy. Marlena dzwoni do ludzi a w sklepie sprzedaje rumunka ale zna trochę polski wiec wszystko co będziesz chciał normalnie kupisz

XXX
@Zalamka

Tak kierują tym bałaganem Polacy, tylko że Ci Polacy nie nadają się do tej pracy, obowiązki ich przerastają.... Dawniej wszystkim kierował Piotr, Marlena była grupową w polu,wtedy można było zarobić, a teraz to jest jak jest ....dlatego ludzie zrezygnowali z tej plantacji , teraz pracują tam Rumuni w sklepiku też jest Rumunka Christina -przemiła dziewczyna . Rumuni w polu pilnują i swoim dadzą zarobić, polakom niekoniecznie

Kamil

@norek Z tego co napisałeś pracowałeś w firmie Obst Plantagen Schemmel kilkanaście lat temu, a jednak interesujesz się dalej losem firmy, czy możesz napisać dlaczego? @Zalamka Czy możesz napisać coś więcej o atmosferze wśród pracowników? Czy można liczyć na ich wsparcie? Jak wyglądają warunki zakwaterowania i dojazdu na miejsce. Czy to wszystko zapewnia Obst Plantagen Schemmel?

edo

Nie jedźcie! Zarobicie na jedzenie i wrócicie na zero!!! A jeśli zachorujecie to zapomnijcie o lekarzu! Coś poważnego i trzeba do szpitala? Potrącą wam z wypłaty! Obóz i tyle... Nawet wielmożni rajkowi/e zwiali...

norek
@edo

prawda byłem tam w latach 2005 i 2006 z tego co czytam nic sie nie zmieniło !!! polscy rajkowi to jedno polskie (usunięte przez administratora) warunki słowem syff!!! auschwitz wszędzie nie do tego syfu !!!! umowy śmiechu warte tam cały czas tkwi na warunkach nie unijnych tylko komisje tam wpuszczać i zamknąć to dziadowstwo!!!

Czy był ktoś u schemmela w 2016?

Wiktoria
@Karolina

JA BYŁAM W 2016 I TROCHĘ WCZEŚNIEJ TEŻ .WCZEŚNIEJ REWELACJI NIE BYŁO ,ALE DAŁO SIĘ TROCHĘ ZAROBIĆ..BYŁA LEPSZA ORGANIZACJA W POLU ,POLA BARDZIEJ ZADBANE, W ZASZŁYM ROKU BYŁAM TYLKO OK 2,5 TYGODNIA ,/ POJECHAŁAM W INNE MIEJSCE/, U SCHEMMELA DNIOWKI BYŁY MARNE NO I RUMUNI KTÓRZY ROBILI CO IM PASOWAŁO ,BYŁO ICH BARDZO DUŻO,ZA DUŻO OSÓB JAK NA TAKĄ MAŁĄ PLANTACJĘ, NOWI GRUPOWI/WSZYSCY WIELOLETNI PRACOWNICY ZREZYGNOWALI Z PRACY NA PLANTACJI/ , NIE POTRAFILI OGARNĄĆ TEGO WSZYSTKIEGO, W TYM ROKU ZAPEWNE BĘDZIE JUŻ SAMA RUMUNIA

@Karolina

Ja jestem co roku od 2012 i w 2016 tez

luci

miła 2017-05-26 11:04 Ja jadę 2 czerwca, a tutaj pierwszy raz jadę. Wcześniej w inne miejsca jeździłam. Czy jest możliwość wybierania zaliczek ? Na jakiej zasadzie działają te wypłaty ? Można sobie wybrać że chce się od razu gotówkę do ręki, czy to jest loteria ?

miła
@luci

Jak pamiętam co tydzień jest zaliczka. Dużo osób dostaje na konto ja byłam do końca więc dostałam do ręki kase

miła
@luci

A gdzie wcześniej jeżdziłaś? miałam gdzie indziej jechać ale nie wyszło.

@luci

Zaliczki co tydzień dają 50€ później będziesz miała potrącony to na koniec. Kasę dostaniesz na rękę jak będziesz zjeżdżać z następnej umowy na kąto nie będzie problemów

Witam. Czy z ludzi którzy jeździli na plantacje Schimmela ktoś jedzie w tym roku na zbiory?

@anonymous

Te same osoby jeżdżą z Polski nowi nie przyjeżdżają chyba że jakiś pojedyncze osoby czasami przyjeżdżają

NOREK
@Spokojna

Tam nie przyjeżdzają nowe osoby z Polski , nowi tylko z Rumuni/przyjeżdza tylko garstka z Polski i to się wykrusza /, każdy szuka pracy by zarobić Schemmelowi opłaca się zatrudnić Rumuna bo większe dopłaty

Dana
@anonymous

Tam nie ma po co jechać, ta plantacja jest zniszczona, wszyscy którzy tam jeżdzili do pracy ,pracują w innych miejscach. Polaków jest kilka osób na chłodni i kilka w polu

Dame

Ludzie jacy wy naiwni jesteście, im mniej ludzi tym więcej się zarobi, oni tak piszą tylko dlatego. Zarobki mieli marne bo tak im się chciało robić!!!

@Dame

w sumie prawda im mniej ludzi, to więcej pracy i powinno się wiecej zarobić...ale jest jeszcze inna inszość np tam za czyszczenie pola nie płacą, nieładne owoce wyrzuca się na słomę a gdy np 1/4 nadaje się a resztę trzeba wyrzucić???? / pola popalone opryskiem/urobisz się a nie zarobisz Jeśli byłaś/eś to wiesz o czym mówię

Klara

Podpowiedzcie czy warto zaufać ? Czy już ktoś korzystał z oferty tej firmy?

@Klara

Byłam w zeszłym roku ,mniej płacili za truskawki, wszędzie trzeba ciężko pracować niektórzy myślą że pojadą i za nic nie robienie kasę będą mieć mało Polaków ogólnie dużo Rumunów tam jest a skąd jesteś? Ktoś polecił ci tą firmę?

@Klara

Ta plantacja jest już skończona...Polacy już tam nie mają czego szukać, tam pracują i rządzą Rumuni , kilka lat wstecz można tam było jechać , teraz nie ma po co...każdy kto był w ostatnich latach omija szerokim łukiem tę plantację

@Spokojna

Ja chciała bym wyjechać....z polecenia znajomej. Jak czytam komentarze to płakać mi się chce....Jaka był A pogoda w zeszłym roku i ile udało się zarobić? Czy to faktycznie zwrot wydanych kosztów a zysk 0zl ?

@anonymous

Skoro znajoma poleca tę firmę i pracę tam to chyba mówi co i jak, jakie są zasady i ile można zarobić, czy wogóle można teraz coś zarobić . Ja na dzień dzisiejszy nikomu nie polecę tej firmy.....bo wstyd. Do pracy jedziemy by zarobić,a tam już nie zarobi bo za bardzo nie ma na czym, pól mało, ludzi dużo. A Rumuni o swoich dbają

Spokojna

Te same osoby cały czas jeżdżą z Polski nowi też czasami przyjeżdżają ale pojedyncze osoby.

@Spokojna

Tak nowi przyjeżdżają...widzą co i jak i odjeżdżają te kilka osób z Polski można zliczyć na palcach. Kiedyś tam pracowało 1000 ,albo i więcej ludzi z Polski plantacja kwitła, teraz jest jak jest , szkoda jechać a o zarobkach to zapomnieć BYŁAM, PRACOWAŁAM , teraz już nie ma do czego jechać

Czarek

A jak u tego shimmela maja ci co jeżdza traktorami?

DARO
@Czarek

jedziesz jako traktorzysta....a lądujesz w polu.... bo np przyjechał Rumun który ma uprawnienia na traktor i Ty jesteś niepotrzebny .........obiecanki cacanki....byłem przerabiałem, więcej nie dam się nabrać

Zostaw merytoryczną opinię o Obst Plantagen Schemmel - Bad Salzuflen

• Jak się pracuje w Obst Plantagen Schemmel?

Zobacz opinie na temat firmy Obst Plantagen Schemmel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Obst Plantagen Schemmel