Dong-a Poland sp. z o.o.

Wrocław

Opinie o Dong-a Poland sp. z o.o.

Bolo 2015-04-29 16:01:53
Słaba firma, tylko patrzą, żeby wykorzystać ludzi, za psie pieniądze.Często łamią kodeks pracy, fałszują wyniki smrodu na hali, więcej kierowników niż pracowników, a i tak panuje chaos. Ludzie fałszywi, a warunki pracy fatalne zamiast ogrzewania to były farelki przy stanowiskach kobiet, wiata zepsuta, z dach dziurawy przecieka na maszyny, które są pod napięciem. Podwyżki? Im dłużej pracujesz tym mniej zarabiasz podwyżki są w wysokości 40 zł.brutto! nie polecam pracy w tej firmie
Koreański wyzysk! 2015-10-19 19:11:30
Popieram w/w opinię..W firmie Dong-A Poland, zajmującej się wyrobem i obróbką uszczelek gumowych do pralek pracowałam o wiele za długo i dopatrzyłam się wielu zaniedbań, które odbiły się bezpośrednio na nas-pracownikach. Największy problem na hali to substancje toksyczne podobno w granicach normy, na zmianach 2i3 kumulują się przy zamkniętej wiacie, kłęby dymu powodują krwawienia z nosa u operatorów, nowi pracownicy narzekają na nudności, bóle głowy itp. ja miałam zmiany na skórze dłoni, niestety nie wiem od jakiego skł.,ponieważ substancje użyte do wyrobów gumowych okryte są tajemnicą i opisane w języku koreańskim..Pracownicy narzekają na zimno na "nockach", ogrzewanie zapewniają małe grzejniki elektryczne, którymi łatwo się poparzyć, natomiast latem jedyną ochłodę zapewniają wiatraki, często brudne, stanowiące"wentylację" od gorących gum prosto z taśmy, które musimy robić na bieżąco a jedyna ochrona to niedopasowane rękawiczki..Hałas na hali jest nie do zniesienia, stąd częste bóle głowy i rozdrażnienie. W chłodnych miesiącach zdarza się, że nie ma ciepłej wody w łazience, więc nawet na przerwach nie można się ogrzać. Niejasny jest też system premiowania, przyjmując się pracownicy mają obiecane podwyżki, po przepracowanym roku kierownictwo się z nich wycofuje..W firmie jest dużą rotacja pracowników-wiele osób po licznych przeziębieniach i zerowym systemie motywacyjnym zrezygnowało. Omijajcie szerokim łukiem!
Kajten 2015-12-20 13:33:20
Pracowałem i nie polecam, w kadrach wieczne błędy trzeba się pilnować z wypłatami tylko patrzą, żeby coś uciąć z premii zamiast docenić ludzi, że chcą pracować w takim syfie i smrodzie. Za taką pracę powinno się dostawać normalnie 2 tysiaki od poniedziałku do piątku, bo pieniądze są śmieszne co też świadczy o częstej zmianie pracowników bo sami odchodzą. Na początku przedstawiciele Koreańczyka mydlą oczy premiami "wysokimi" podwyżkami po roku przepracowanym, a w rzeczywistości unikają pracowników, żeby czasem się nikt o nic nie upomniał.
operator 1 2016-01-13 10:53:29
Witam,
Artur (Kajetan) trzeba pisać obiektywne opinie a nie z fochem za zasłużone zwolnienie.
W firmie coś drgnęło jeżeli chodzi o wypłaty, po prawie dwóch latach w tej firmie dostaję 2100 podstawy i 250 premii frekwencyjnej plus nadgodziny czasami wpadają w sobotę.
Jeżeli chodzi o warunki pracy to tu się zgodzę, budynek z lat chyba 30-tych, w zimie zimno...! A jeżeli chodzi o smród gum to faktycznie troszkę daje ale nie wydaje mi się żeby coś fałszowali, rok w rok jest kontrola z PIP-u, jest wtedy lekki popłoch na produkcji, ubiór, dokładne schodzenie na przerwy etc.
Szczerze daje 4 z minusem tej firmie, wiadomo zawsze mogłoby być lepiej.
Operator 2 2016-01-17 21:21:31
Biuro walczy pod pseudonimem Operator1, bo który pracownik ocenia innego pracownika za co został zwolniony i ocena taka wysoka tego obiektu wyzysku. Prawie po dwóch latach 2100zł BRUTTO ...a najniższa krajowa to 1850zł. Fakt postęp w tej firmie, ale ciągle marny tak jak z ciepłą wodą od dwóch lat czekać, żeby woda leciała ciepła w kranie kolejny postęp:) Gratuluję! Pracodawca jest zobowiązany do ciepłego posiłku dla pracowników, gdy temperatura na hali nie wynosi 14 stopni...A w Dong-a Poland żyje swoimi prawami, prawami, które narzuca "szlachta z biura". Do nadgodzin są-nielegalnie, ale są premie ?! Premia jest jak prezesowi się widzi i 250zł chyba brutto ?! I na pewno nie dostają premii Ci, którzy na to zapracowali jakością tylko podlizywaniem się "kierownictwu i prezesowi" Kontrole z PIP macie szczęście, że pracownicy was kryli.
Szczerze daje 2 tej firmie i to z dużym minusem.
Firma tak się trzyma jak palarnia przed Dong-a Poland , ledwo, ledwo.
były pracownik 2016-01-19 18:40:21
ocena mierna. uważam że praca w zakładzie była zabawnym kilkutygodniowym doświadczeniem. panowie z biura chodzili jakby czegoś ciągle szukali. zaś ci panowie zagraniczni jakby się czegoś nałykali-nakręceni. pani kadrowa przykleiła się do stołka. pani z kontroli jakości chyba sama nie wie jaką funkcję tam pełni i się chowała za wózkami obserwując innych. plusem firmy jest umowa o prace i wylajtowani ludzie na produkcji reszta do du.y jak koledzy wyżej wymienili. dużo do poprawy. 3mam kciuki może się uda !
gazeliusz 2016-02-06 14:45:52
Kłamie
Lucyfer 2016-02-08 07:06:23
Pracuje tu troche i nie zamienie tej firmy na żadną inną <3 Zapraszam zainteresowanych by sprawdzili czy rzeczywiście jest tak jak piszą osoby poniżej. Jezeli jestes leniwy i nie wykonujesz sumiennie swoich obowiązków to jedyne co mozesz dostac to kopa w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a nie podwyżke po roku. Praca jest fantastyczna, a gdy nadchodzi weekend to ja nie myśle o niczym innym tylko o tym zeby wrócić do pracy i ciachać gaskety. Naprawde polecam i wystawiam ocene celującą czyli na taką jaką ta firma zasługuje. :)
Migdał 2016-02-09 13:47:13
jak masz małe wymagania od pracodawcy to i praca się podoba...
A w szczególności kiedy na stanowisko wkręcił kolega.
Praca nie jest zła jeżeli twoje rachunki płacą starzy, a dziewczynie wystarczy, że widujecie się pod biedronką na tanim browarze, musi być nawalona i nie czuje jak od ciebie śmierdzi gumą, która jeszcze nie wywietrzała bo nie sądzę żebyś dbał o higienę skoro praca ci odpowiada i warunki które tam panują. w tej firmie to ładnie przedstawiają warunki na początku później przychodzi co do czego.. i premii nie ma, kierownictwa nie ma, nic nie ma.. a każdy to śmierdzący leń ale jak czuć motywację skoro przychodził 10 żal było na konto patrzeć bo człowiek całe miesiące tyrał a tu ch**
Rozdzielili między sobą koledzy włazi tyłeczki
kobiecym okiem 2016-02-18 16:46:43
Zapomniałam o tej firmie, ale przypadkiem znów sobie o niej przypomniałam. Niestety, mam niemiłe doświadczenia z tą firmą. Kiedy przyszłam na rozmowę dowiedziałam się, że to młoda firma która rozwija się, że na początku dostanę najniższą krajową ale co roku pracownicy dostają podwyżki 100zł+100zł premii plus po 3m-cach premia frekwencyjna(sympatyczna osoba, która mnie rekrutowała i opowiadała o tej firmie ze snów zapomniała dodać, że stawki np. 100zł to sumy brutto a premię frekwencyjną dostają wybrane osoby i jest ich ograniczona ilość czyli częściej się tej premii nie dostaje jak dostaje. Taż słyszałam o bogatym dodatku socjalnym, który ograniczył się do dodatku wczasów pod gruszą małej sumy góra na bilety tanim transportem nad morze w jedną stronę, świątecznego na święta Bożego Narodzenia, bo Wielkanocne święta to chyba mało znaczące święta dla prezesa i dodatku nie ma nawet w ubogiej kwocie jak na Boże Narodzenie, jeśli posiadasz dzieci to dostaniesz paczki, jak masz dwoje to dostaniesz takie same zabawki, bo organizatorowi paczek się nie chce urozmaicić paczki. O ile w ogóle dostaniesz, bo jeżeli zatrudnią Cię kilka dni później to dodatek świąteczny Cię nie dotyczy. Bo za późno na wypełnienie wniosku. Kompromitujące ale prawdziwe. Kiedy na dworze było mroźno zrobili dziewczynom z folii nakrycie, żeby im ciepło było cały ten zapach z gum który wywoływał złe samopoczucie pracowników kumulował się tam i przesiąkało się nim. a jeśli nie robiło się normy 180 to przychodzili, że mało, że powinno się więcej starać. A gumy były w takim stanie że ciężko było trzeć, zimno na hali mimo grzejników które nic nie dawały wcale w tym nie pomagały a pracować na pełnych obrotach trzeba było i tak każdego dnia ale to nie obchodziło nikogo że bolą ręce, plecy, że człowiek choruje, źle się czuje, że chłopaki mają ich zdanie za nic dlatego nie przykładali się do gum. Niesprawiedliwością było to że mimo że dziewczyny więcej obowiązków miały możliwe że mają nadal a są mniej opłacane niż chłopaki którzy jedynie rzucają na taśmę gumę a reszta ich nie interesuje. Kiedy starałam się dobijać do normy która z góry jest założona słyszałam też że prezes na to patrzy i przydziela premie-kłamstwo. Kiedy starałam się robić więcej jak mi pozwolił na to stan gum to po nowym roku zwiększyli normę na 202,215 sztuki o ile mnie pamięć nie myli. Później kiedy na zamówienia się zmniejszyły sobót, niedziel nie było(chyba że było się krewnym dyrektora lub dobrym znajomym, ze studiów) a taki szarak jak ja do ręki dostawałam 1200 później wypowiedzenie mimo, że obiecywali długą współpracę umowę na kilka miesięcy później na dwa lata, którą dostałam. Ale zdanie zmienili, bo nie pasowałam do wzorca podwładnych. Daje 1 gwiazdkę bo tak nie można z ludźmi postępować. A ci którzy mają zamiar podjąć pracę tam muszą mieć świadomość co ich czeka. I że szkoda czasu, zdrowia tracić dla firmy tego gatunku bo nawet nie ma możliwości rozwoju w tej firmie. Kobiety które pracowały dłużej ode mnie zarabiały niewiele więcej ode mnie.
zespół dong-a poland 2016-02-21 19:43:28
operatorze2 dziękujemy!!!!! <3 <3
Po twojej interwencji została wymieniona palarnia.Aż chce się iść zapalić i nie bać że coś spadnie na głowę.Przez tą chwilą zapominając o budynku obok.Ale poza palarnią reszta nie uległa zmianie.Trzeba jak najszybciej się stąd ewakuować.Po tych komentarzach może wzrosną pensje jak należy i jak pani od kobiecego oka wspomniała o dodatku świątecznym na Wielkanoc może też warto dać ludziom do "bogatego funduszu socjalnego!!"...Wiem,wiem Dodatku świątecznego nie będzie!Tyrać,tyrać nie spiskować!
operator x 2016-02-23 04:14:59
Niestety ze wszystkimi negatywnymi opiniami muszę się zgodzić. Warunki pracy fatalne. Cienkie rękawiczki słabo chronią przed poparzeniami, zwłaszcza jak się pracuje przy formach typu bellows. Łatwo można się nabawić pęcherzy od poparzeń na dłoniach, które bardzo utrudniają prace. Same maszyny często się psują i trzeba się przy nich bawić. Pracownicy są za słabo szkoleni i przy najmniejszej usterce trzeba prosić kogoś bardziej doświadczonego o pomoc. Maszyny bardzo szybko pracują i ktoś mało doświadczony przy dodatkowym "obieraniu" uszczelek ma duże problemy aby się wyrobić z czasem i żeby maszyna na niego nie "czekała". Do tego często operator ma narzucane inne obowiązki, jak układanie uszczelek na wózek co jeszcze bardziej komplikuje robotę. Zwłaszcza pracując jednocześnie na dwóch maszynach: jedna typu bellows, a inna mega slim. Nie dość, że człowiek ledwo wyrabia na bellowsach i parzy sobie ręce, to jeszcze musi się bawić z mega slim, które się ciężko obiera i najczęściej odkłada na wózek, a nie na taśmę.
Bezpieczeństwo podczas pracy również pozostawia bardzo wiele do życzenia. Obuwie fatalne, niewygodne do noszenia i powodujące pęcherze na stopach przez co bardzo wielu pracowników pracuje w swoim prywtnym. Rękawniki to śmiech na sali, bo bardzo słabo chronią przed poparzeniami i utrudniają pracę, je również bardzo wielu pracowników nie nosi. Kilka maszyn nie ma dobrze umiejscowionych drabin przez co trzeba się nagimnastykować, aby na nie wejść w celu podłączenia materiału. Chwila nieuwagi przy wchodzeniu na maszynę i finał może być niewesoły. Do tego dach przecieka i deszcz pada na stanowiska operatorów. Wystarczy, że się zamoczy rękawiczka i bardzo łatwo się poparzyć. O urządzeniach pod napięciem nie wspominając. Były sytuacje, że brakowało rękawiczek i kazano nam nie wyrzucać starych i w nich pracować. Pierwsza zmiana często musiała jakiś czas czekać aż ktoś z biura przyjedzie i da im rękawiczki, bo brakowało. Takie rzeczy to podstawa, a nawet tego pracodawca nie potrafił zapewnić.
Latem na hali była tragedia. Upał przy maszynach, że można było zasłabnąć. Przy takich temperaturach przerwy powinny być częściej. Niestety nic takiego nie miało miejsca. Marne wiatraczki nic nie pomagały. Nikt latem nawet nie myślał o pracowaniu w ogrodniczkach. Każdy nosił krótkie spodenki, co łamało przepisy bhp, ale inaczej się po prostu nie da. Szefostwo krzywo patrzyło, jak się szło podczas pracy po wodę... Ludzi traktują jak zwierzęta. Człowiek idąc do pracy nawet nie wiedział na jakim stanowisku będzie pracował i co będzie robił. Na raportach ilość zrobionych uszczelek wzięta z kosmosu, maszyny musiałyby jeszcze szybciej pracować, albo trzeba byłoby nie schodzić na przerwy, aby taką ilość osiągnąć. Do tego przy częstych awariach maszyn takie liczby są nie do osiągnięcia.
Paniom z produkcji łatwo na operatorów narzekać, ale to nie wina operatora jak maszyna działa, i że się psuje.
Na pochwałę jedynie zasługuje to, że wypłaty są regularnie i w pracy między pracownikami na produkcji,bądź co bądź panuje dobra atmosfera pracy, ale i z tym bywało różnie. Między szefostwem, a pracownikami jednak dobrze się nie układa.

Nie ma znaczenia czy ty zapier...., a ktoś inny się opier.... I tak zarobicie tyle samo...

Jeśli ktoś to z PIPu czyta, to róbcie kontrole z zaskoczenia, to wtedy się przekonacie na własne oczy jakie w rzeczywistości panują tam warunki. Każda planowana wizyta zostanie przez wszystkich dokładnie przygotowana, aby wszystko zataić.

Podsumowując: Fatalna organizacja, kategorycznie łamane przepisy BHP i zarobki nieadekwatne do wykonywanej pracy.

Praca dla osób mało ambitnych, które nie mają nikogo na utrzymaniu, są twardzi i wystarcza im wynagrodzenie 1400zł netto. Jeśli taki nie jesteś, to sobie daruj tam pracę.
eR 2016-02-29 16:54:14
Praca z siarką jest niebezpieczna stad dostaje sie czasem maske przeciwpyłową. Firma na bazie typowego układu i pompy hajsu za granice.
Kajten 2016-03-01 21:42:23
Kajten to nie Kajetan ale trzeba umieć czytać ze zrozumieniem z Arturem też nie trafione szefuniu wciskania kitu... A co do stawek pisz poprawnie że 1491 zł jeśli nie ma sobót a że sobót nie było to i było 1491zł do łapy plus marny dodatek za pranie(ciekawi mnie czy też to 10zł to stawka brutto?)
a premia jest tylko w zachęceniu ludzi żeby przyszli zapierd.
A później coś się zawsze wymyśli żeby pracownikom nie dać tej premii.
Operator VX 2016-03-07 12:30:09
Nie polecam tej firmy omijajcie ją z daleka warunki masakryczne zimno,brudno a do tego opary z gumy z których się można nabawić jakieś choroby z braku wentylacji na hali w szatniach zimno a z sobotami to mówią ze są ale tak naprawdę to tylko wybrańcy mają resztę pracowników mają gdzieś.
Macios 2016-03-17 11:17:15
Kim jest ten gruby z rudą brodą? bo miałem z nim rekrutacje i słabo wypadł.
Zadymienie na hali mnie odrzuciło i obskurny budynek wysłuchałem go ale zanim otworzył usta już podjąłem decyzje że NIE
do Macios 2016-03-30 12:21:41
gruby z rudą brodą ściął brodę i myśli że dzięki temu schudł
a kim on jest nikt nie wie bo oni mają się za bogów a rzeczywistość jest inna sługusy skośnookich panów przynieś wynieś pozamiataj "kierowniku!" :D
Procownik xD 2016-04-06 19:46:14
Donga Poland to szybko rozwijająca się firma - jak papier toaletowy i podobne ma znaczenie na rynku pracy. Ciągle się ogłaszają na olx,bo ludzie przychodzą i widzą co widzączują i odchodzą... Wszystkie negatywne komentarze popieram!
I dodam kilka od siebie... Początek "kariery" dzwoni miły pan lub pani(kolejna kierowniczka z du- py bo tyle wie o produkcji co prezes o wypiekaniu chleba) z głosem "no problem" zapraszają na rozmowę są przemiluśni że aż od patrzenia muli...obiecują podwyżki,SOCJAL,premie(oczywiście wszystko w granicach drobnych na nic nie wystarczających kwot) A Jeżeli pracujesz dłużej w tej firmie to -kierownicy- wychodzą z założenia, że w tej firmie jest fajnie że będziesz tam zaje.bywał i tak będziesz robić co usiłują na pracownikach wymusić...Choć poza nieudacznikami życiowymi bez innych perspektyw już niewiele osób zostało tam z długim stażem pracy, a kto mądrzejszy ucieka...

1. badania - dostajesz skierowanie na najtańsze podstawowe badania, a w takiej pracy gdzie wdychasz opary z gum spirometria wskazana, masz styczność z chemią(bez polskiego opisu- czyli czynniki chemiczne szkodliwe też wskazane), która często wywołuje alergie skóry, szczypie w oczy a zimą zimno latem zaś gorąco (wiatraki nic nie dają często są uszkodzone,brudne nawet brudasy ich nie przeczyszczą zanim postawią pracownikowi przed nosem(na upartego pyły xD ) często jest wiatraków za mało ) firma nie organizuje żadnych szkoleń jakościowych,gdyż firma nie posiada specjalisty od jakości z doświadczeniem tylko jak ktoś już napisał koleżanka ze studiów. Chcą wydajności, ale nie potrafią ustawić maszyn, żeby uszczelki były dobrego stanu tylko wymówka "tak musi być" co roku większa norma za którą i tak nie płacą premii(która niby jest ale nikt jej nie widział, bynajmniej z pracowników, którzy nie czują potrzeby spoufalania się dyrektorem i jego PRAWĄ RĘKĄ o nieznanym stanowisku jak już Ktoś to podkreślił xD...
I zawsze znajdzie się coś co prezesowi nie odpowiada... np -podwyżki- jeżeli byłeś na L4 nie przysługuje Ci podwyżka ani premia frekwencyjna(ale,że na hali zimą panuje lodowata atmosfera zakryta namiotem z ceraty w środku grzejniki elektryczne, które parzą nogi i nic nie dają ciepła, wychodzisz z szałasu pizga chłodem aż telepie i czy chcesz czy nie raz na pół roku pluchy, zimy jesteś skazany na to że się rozchorujesz, więc żegnaj podwyżko no ewentualnie prezes da 50zł. brutto choć historia Donga pamięta podwyżki 20zł brutto! :]

2. Na kartach pracowników do odbijania zamiast Pracownik to geniusz z "wyższym wykształceniem" napisał PROCOWNIK nie wypominając innych błędów łącznie logistycznych w firmie, które rzucają się na pierwszy rzut oka... :) Dach przecieka wiata/brama otwarta,bo się wietrzy, łamanie przepisów BHP co krok"Ograniczenia dotyczące wykonywania ręcznych prac transportowych przez kobiety określono w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 10 września 1996 r. w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet (Dz. U. Nr 114, poz. 545 z późn. zm.). Prace wzbronione kobietom związane z wysiłkiem fizycznym i transportem ciężarów:
a). przy ręcznym podnoszeniu i przenoszeniu ciężarów (po powierzchni płaskiej) masa towarów nie może przekroczyć: 12 kg - przy pracy stałej; 20 kg - przy pracy dorywczej;
b). przy ręcznym przenoszeniu pod gorę (po pochylniach, schodach, itp.) ciężarów masa towarów nie może przekroczyć: 8 kg - przy pracy stałej; 15 kg - przy pracy dorywczej."

Ale kto ma o tym wiedzieć skoro nikt nie posiada tam kwalifikacji odpowiednich do zarządzania ludźmi!!!! Odzieży pracodawca nie zapewnia ale też nie oddaję pieniędzy za prześmierdnięte i zniszczone ubrania pracownic a kwotę 10zł za pranie to mogą sobie raz na miesiąc wytrzeć coś... Buty bez blaszek (nie uwzględniam Panów z maszyn) ale kiedy są ciągnięte ciężkie wózki z gumami i taki najedzie na stopę to nie ma winnych, a takie WYPADKI często się zdarzają... Kiedyś pomagał prezeSik ciągnąć wózki z -kierownikami- kobietom dziś kobiety są traktowane na równi z mężczyznami ( tylko stawki brutto mniejsze ) a oczekiwania rosną z normy 150 szt. uszczelek naglę zrobili 220 w tym musisz przeciągnąć często zepsute wózki (jeżeli układasz na drewniane to jeszcze zabawa z kartonami i przekładkami) obrać nadlewy, które są tak przylepione do uszczelki, że ręce odpadają, ale to się nie liczy ma być ładnie i ma być norma. ŻAŁOSNY ŻART! Bo nigdy ilość nie szła w parze z jakością... Jaka firma takie wymagania...
tam ktoś wspomniał o inspekcji pracy... Zabawne, że myślicie, że sama z siebie przyszła ta inspekcja ... :] Nie wszyscy pracownicy jak uważacie to ciemnota ... Ale często mierzy się innych swoją miarką... Niestety...

Procownik xD 2016-04-06 19:55:46
3.MONITORING xD budynek ledwo trzyma się kupy jak już wielokrotnie było podkreślane przez wielu pracowników, brak ogrzewania poza maszynami i grzejnikami itp. ale kamery muszą być bo prezes lubi patrzeć na dziewczynki i chłopców ;) czy czasem za często do łazienki się nie wychodzi(bo zimą często się chce) a latem to jedyne miejsce gdzie jest chłodniej...

REASUMUJĄC : cała ta firma to jedna wielka prowizorka marna płaca zasadnicza jeszcze mniejsze dodatki, nawet dogadać się z nimi nie idzie bo niby są uczciwi kasa tylko na konto, a sobót i niedziel na pasku nie ma zamieniają to na PREMIA, ale podkreślam "pracodawca jest uczciwy dla dobra pracowników" i masz taką premie na ile weekendów przyjdziesz. Chyba że pracujesz po 16h. ale to też jest utajnione, bo jak przecież nie można teoretycznie tyle pracować, a w dongu można... :) ale cicho sza bo i tak na kartach tego się nie znajdzie trzeba by szukać w komputerach przełożonych, żeby czasem inspekcja tego nie widziała czy inna kontrola :P ;) OCENA ZA CAŁOKSZTAŁT FIRMY NIEDOSTATECZNA! I nie wierzę w poprawę warunków w tej firmie!
gorszy sort 2016-04-11 16:41:13
Małporzato, podziwiam inteligencję Twojej wypowiedzi!! Brawo!!
jak można pisać, że źle, niedobrze, w ogóle nie da się pracować a ludzi którzy tu są dłuższy okres nazywać nieudacznikami życiowymi bez innych perspektyw???
podczas gdy sama dybałaś do tej pracy przez jakieś 4 lata?!?
Obecny operator 2016-04-12 05:12:44
Kiedyś były inne warunki w "firmie" też zastanawiam się nad odejściem bo nic nie idzie w dobrą stronę a skoro gorszy sort to czyta to czemu nie dacie podwyżek np 400 zł dla każdego pracownika netto tylko brutto a podwyżki zaczynają się od małych sum 50zł maks 150 brutto, to nie podwyżka ...
a np dla kierowników zmiany 800 zł żeby mogli zarabiać na poziomie innych firm... dając ogłoszenie piszcie jaka to firma każdy ma prawo wiedzieć jak nazywa się firma do której ma iść na rozmowę. przeglądam oferty pracy coraz częściej. nie ma się co dziwić że ludzie odchodzą bo nie potraficie zapewnić ludziom godnych warunków miejsca pracy.
pozdrawiam tesciową dyrektora dziś małych czarnych nie będzie...
hłusajn 2016-04-13 09:40:58
firma to koreanska prowizorka nie polecam ...
12345 2016-04-21 05:12:19
gruby siedzi w biurze zamiast wzonc sie do roboty i podszywa się pod pracownikow
nigdy nie beda profesjonalną firmą 2016-04-21 18:17:16
z takim zarządem [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i takimi warunkami płac/pracy są poczekalnia zanim nie trafi się coś lepszego...
ja podziekowałem po kilku latach które uważam za zmarnowane w tej firmie.
Nie chcesz stracić zdrowia fizycznego omijaj firmę donga poland...
negatywne wypowiedzi o dondze to fakty 2016-04-25 09:18:08
Pracowalam i nie polecam tej firmy... szkoda czasu i zdrowia... odkad firma istnieje mialo sie tyle zmienic a zmiany byly ale
na gorsze
Lemon 2016-05-09 18:58:38
Witam chciał bym tam pracować proszę o jakiś kontakt do nich
pomocnik Lemona 2016-05-15 20:36:46
Lemon masz duży potencjał na pracownika biurowego w donga poland ten sam poziom inteligencji xD rusz tyłek i zanieś cv na adres podany w internecie xD gwarantowane że cie wezmą. kazdego biora z ulicy ... :) powodzenia
Katerina 2016-05-17 20:12:47
Nie dziwię się opinią na tej stronie ale przez czas mojej pracy tyle negatywnych opini zabrałam o tej firmie od pracownikow którzy najbardziej słodziają sie do a.i b. tylko jedno mnie zastanawia dlaczego ci ktorzy najbardziej krytykują tam ciagle pracuja? taki przyklad pani j. ktora mysli ze jak zrobi ponad norme to jest ZAJEBISTA i wszystko moze i jest bezkarna(w sumie racja bo malo kto planuje przyszlosc w tej firmie jak ma jakiekolwiek inne ambicje i nie jest na kogoś utrzymaniu ).wracajac do pani j. kazdy udaje ze sie smieje z jej wiejskich zartow kpiących na temat donga i innych pracowników. Tych ktorzy nie podzielaja jej poczucia humoru. Nie wiem co kieruje kilkuletnimi pracownikami w tej firmie brak innych umiejętności?bo ze warunki płacy dobre nie uwierzę czy premie bo tego nie doświadczyłam w tej firmie dofinansowania do czegokolwiek tez nie ma ... wariactwem jest pracowanie tam dłużej .
Cześć 2016-05-23 12:44:29
Za 1300zl wyplaty gdy opłacisz rachunki niewiele wlozysz do garnka... wiec smieszne co piszesz. jest tyle firm dobrze płacących w okolicy wystarczy poszukać ale trzeba chcieć...
a donga niech sprowadza ludzi z Ukrainy choć i ci już nie chcą pracować za grosze w Polsce..
Niech rodzina Adasia i Bartusia gumki robi już nie wspominając o koreańskich szybkich dzieciach...
i o ludziach ze wsi pokroju
"pani "J. :)
Desert 2016-06-02 23:35:50
Ukraincy wala po 12 godzin a Kowalski miota sie po chali i nie wie co ma ze soba zrobić, moze trzeba szukać nowej pracy?
Jason 2016-06-08 08:29:48
Po chali? To po ukraińsku? Słownik do polskiego sobie tłumaku kup. Jakby wiedział Kowalski za co pracuje to by pracował a jaka płaca taka praca
Pompi 2016-06-08 08:38:19
Ale jak (usunięte przez administratora) się blaka udając że wszystko wie i myśląc ze pyskujac mały perkaty cham wzbudzi strach haha to jest śmieszne xD i ten Adaś dwulicowy haha ...
Pikaczu Pokemon 2016-06-08 20:32:07
Tak to w tej krainie się układa
Że miotają nami gbury
A gdy deszczyk się rozpada
Woda ciurkiem leci z góry
Jeden robin za*!erd@la
Ksieciu z bajki luzik blusik
Za nierobstwo czeka kara

Finał historii jest okrutny
Hapaj gumki, tnij szalona
Dziesiątego wszyscy smutni
Sytuacja poroniona
Wiec nie żałuj dziewcze lasu
Drukuj CVałki, ślij podania
Szkoda na to tracić czasu
Bo to bagno szybko wchłania

Fałsz od ludzi razi w oczy
Racz swoimi drogami kroczyć.

Ref.
Widok nędzny, gdzie nie lukniesz
A od syfu k#!*@ spuchniesz //x2
Pompi 2016-06-11 23:05:43
Usunęli nazwisko Bartka :( choć pewnie każdy wie że o niego chodziło o tego grubego chama fałszywego... a wiersz trafiony :)
Ktoś 2016-06-22 07:19:05
To coś co chce mieć status firmy to jakaś totalna pomyłka porażka ! Warunki fatalne płacowe i pracy zero bhp itp.to praca dla ludzi bez honoru i ambicji...
Hipokrates 2016-07-04 13:22:15
Lepsze bezrobocie, kasa z urzędu i 500+ niz zapieprz w tej firmie przy takich temperaturach za tak słabe pieniądze...
Tyle ofert pracy a oni mysla ze ktos będzie im za pół darmo robil... nara frajerzy
Proszę biuro o zmiane nastawienia do pracownków 2016-07-16 11:44:46
Wszystkie negatywne opinie popieram. Pracuje w tej "firmie" parę lat i wszystko idzie w zła stronę. prezes zima każe wyłączać grzejniki na weekend w szatniach bo prąd pobiera i muszą za to płacić :D a Ty człowieku przyjdź w poniedziałek się przebierać przy temperaturze blisko 0. Wszystko o dachu maszynach było powiedziane więc nie będę pisał jeszcze raz tylko dopiszę jedno drabinki przy maszynach już słyszę 2 rok jak dają na drugą stronę :D. Jeden z koreańczyków drze mordę po swojemu jak by każdy znał koreański w tej firmie. Premia śmiech na sali tylko szukają coś by jej nie dać. Śmiechem na sali też jest to że wola dać ludziom z mniejszą stawka i stażem dać pracować w weekend jak już jest bo mniej im muszą zapłacić( zajebiś... musi si e czuć pracownik który pracuje już parę lat jak coś takiego słyszy ze za parę złotych dla nich więcej Ty nie zarobisz). Powiem tak nie ma co tam iść do roboty już nie długo będą tam pracować tylko Ukraińcy( paru mi już mówiło ze już chcą coś zmienić bo im się nie podoba i kilku już zrezygnowało) plus kierownicy i oczywiście dwulicowe biuro. Daje tej "firmie" 2 za regularne płace.
Hejooo 2016-07-18 08:31:45
Dong Dong zong... predzej adaś machnie dzieciaczka jakiejś innej nowej pracownicy która nie przypomina konia, niż starzy pracownicy dostaną podwyżki... bartusia sie nie czepiam bo niesadze że któraś by go chciala... smutne to ich podejscie do ludzi ale mam nadzieję że to ludzie z mądrzeją i nie beda pracowac za grosze w tak katastrofalnych warunkach!
:( 2016-07-27 14:55:49
ксплуатації за невелику плату, ви шукаєте щось інше !!!
pączek 2016-07-30 06:31:25
Pisz po polsku. Nie jesteś u siebie.

Beznadziejne warunki pracy. Trzymajcie się z daleka od tej firmy.
:( 2016-08-01 05:05:41
Pisze zeby rodakow z mojego kraju przestrzegac przed taka firma warunkami w niej i ze malo placom
:D 2016-08-04 21:50:17
To jest w ogóle śmieszne że biuro tak liczyło na Ukraińców a tu taki psikus :D a może by tak poprawić warunki pracy PRZEDE WSZYSTKIM BHP!!!! plus jakieś podwyżki dla stałych oraz najlepszych pracowników to i Polacy będą tam chcieli robić ale nie lepiej dać minimalną krajową i chreja banana
Elle 2016-08-14 00:12:43
Szukam już nowej pracy i ogólnie nic mnie nie motywuje do zostania w tej firmie. Warunki rakotwórcze: krew lub alergiczna "woda" leci z nosa, pieprze wyskakują jak grzyby po deszczu, problemy z cerą, mdłości, ból głowy, w gardle drapie itd. Nie za te pieniądze taka praca! Warunki tragiczne. Szkoda zdrowia fizycznego i psychicznego.
Ktoś 2016-08-21 20:07:57
Brak cierpliwości do tych idiotów którzy maja się za kierowników znaczącej firmy która się nie rozwija a koreaniec chce wykonczyc jak nie Polaków to Ukraińców za małe pieniądze. Na szczęście Ci co mają honor i rozum znają swoją wartość i umiejętności zwalniają się . Szkoda zdrowia i czasu
Lala 2016-10-11 16:07:03
Pracujesz sumiennie i dużo jesteś lubiany przez Adasia i resztę szlachty z biura są mili i sympatyczni czasem się przywitają.
Kiedy nadal sie starasz i zapierdzielasz ale czujesz się wykorzystywany wspominasz o podwyzszce nadle robi sie niezrecznie i omijanie tematu później zbywanie pozniej dostajesz 100zl brutto podwyzki i ciesza sie i maja miny jakbys mial im conajmniej loda mial za to zrobic za wdzięczność ze Ci Lee dal. Ukraincow wykorzystuja bo polaczki juz nie są tacy glupi..ale z czasem i ukraincy beda uciekać kwestia czasu a adas z ekipa będzie sam ciachal gumy jak kiedys :) serdecznie nie pozdrawiam nie lubię tej firmy smierdzacej obozem pracy za miskę gumy
. 2016-11-09 09:07:53
Mało znacząca firma na rynku pracy a tyle negatywnych opinii. Bylem widziałem ale sie nie zdecydowalem po raz kasa mała po dwa warunki firmy masakra! Odstrasza i zniechęca na starcie widok
Dobromił 2016-11-30 18:31:43
1. Zmienić halę (stała temperatura, ograniczenie przeciągów, lepsza wentylacja)
2. Godne zarobki. (płacisz - wymagasz)
3. Organizacja pracy. (Np. Kierownik nie może robić za 2ch kierowników i jeszcze za konserwatora i mechanika jednocześnie mieszając materiał dla 10 pracujących maszyn)
4. Ograniczyć ilość narodowości (patrz: wieża Babel)
5. Regularne przeglądy techniczne maszyn. (piaskowanie form, sprawdzanie części mechanicznych, ruchomych oraz ELEKTRONIKI I OKABLOWANIA!)

5 kół ratunkowych dla firmy
Zostaw swoją opinię o Dong-a Poland sp. z o.o. - Wrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dong-a Poland sp. z o.o.