brak logo

Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO

Inowrocław

Opinie o Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO

reksio 2011-08-18 15:07
IKS to komunistyczna firma, ludzie udają, że pracują, oczywiście nie wszyscy, ale większość.., kadrowiec nie ma zielonego pojęcia o zasobach ludzkich...ludzie bez kwalifikacji (tzw.administracja)...przerost stanowisk administracyjnych..., tworzenie fikcyjnych stanowisk pracy ... ogólna dyskryminacja, a czasem mobbing....
123 2012-02-11 16:33
Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Najgorsze jest to, że IKS jest w opinii mieszkańców Inowrocławia super firmą, gdzie się zarabia kupę kasy za nic. Fakt, niektórzy dostają krocie, ale niektórzy też są (tak jak napisałeś) dyskryminowani i mobbingowani i najgorsze jest to, że nikt tego oficjalnie nie mówi, bo wszyscy się boją.
qwer 2013-09-15 20:52
„Sytuacja w IKS „Solino” jest napięta.
„Żądamy, by zarząd spółki zaprzestał prześladowania członków związków zawodowych, mobbingu i działań niezgodnych z zakładowym układem zbiorowym” - to fragment pisma, które 6 sierpnia pracownicy IKS wysłali do [usunięte przez moderatora], prezesa PKN „Orlen” SA, właściciela spółki.
Tydzień wcześniej prokurator [usunięte przez moderatora] z Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu zażądał od szefa zakładowej „S”, [usunięte przez moderatora], „imiennej listy osób zrzeszonych w organizacji oraz kserokopii deklaracji członkowskich z lat 2007 - 2013”.
O strajkach i protestach, organizowanych przez związkowców IKS „Solino” od kilku lat, jest głośno. - Domagamy się, by zarząd spółki zrealizował postanowienia pakietu socjalnego oraz zobowiązania inwestycyjne, które były warunkiem prywatyzacji, i nie zwalniał pracowników pod pozorem restrukturyzacji - tłumaczą działacze. Przypominają, że „Solino” ma strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Dostarcza solankę zakładom chemicznym w regionie i ma podziemny magazyn państwowych rezerw paliwowych. Domagali się budowy nowej kopalni, by stworzyć rezerwy ropy na kilkanaście lat i zarabiać na dzierżawieniu magazynów (zlokalizowanych w solnych kawernach) innym krajom Unii Europejskiej. Protestowali przeciw zmianie prawa energetycznego, zezwalającego na składowanie rezerw za granicą. - To wbrew interesom Polski - ostrzegali. Organizując kilka lat temu strajk głodowy zapobiegli likwidacji 140 miejsc pracy w warzelni soli, której „Orlen” chciał się pozbyć.

Teraz protestują przeciw zwolnieniu pracownic, należących do „S”.

[usunięte przez moderatora]. , matka czwórki dzieci, straciła pracę po 26 latach przepracowanych w warzelni, tylko dlatego, że zachorowała na tarczycę i przebywała na zwolnieniach lekarskich - burzą się związkowcy.

(...)
Zwolnienie innej działaczki „S” też spotkało się z ostrym sprzeciwem.
„Żądamy natychmiastowego wycofania wypowiedzenia umowy o pracę pani [usunięte przez moderatora], w którym jako uzasadnienie pracodawca wskazał likwidację działu oraz stanowiska. Takie działanie jest celowym i w pełni świadomym naruszeniem zapisów pakietu socjalnego (...) i ma na celu zastraszanie innych pracowników, by nie egzekwowali swoich praw” - piszą związkowcy z „S” i ZZ Górników do prezesa IKS „Solino” [usunięte przez moderatora].
(...)
- Traktowanie ludzi jak śmieci, szykanowanie związkowców i spychanie ich do podziemia... Nie o taką Polskę walczyliśmy - podsumowuje [usunięte przez moderatora], współzałożyciel „S” na terenie Inowrocławia, wielokrotnie odznaczany za związkową działalność.”

Cały artykuł znajduje się na stronie Expressu Bydgoskiego: http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=2536&NrSection=80&NrArticle=249483
Ankia 2016-05-03 14:34
Kochani jak u nich z zatrudnieniem teraz to wygląda
Zostaw swoją opinię o Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO - Inowrocław
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO