Opinie o Huta Bankowa RAPZ w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Huta Bankowa RAPZ. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Huta Bankowa RAPZ o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Działalność w zakresie zarządzania infrastrukturą IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Huta Bankowa RAPZ w Dąbrowa Górnicza

Alibaba

Alkoholicy alimeciarze dziadki i ludzie z grupą inwalidzka tak wygląda załoga huty bankowej. A wyższe stanowiska dostaje się po znajomości albo wiadomo po czym chodzi o kobiety. (usunięte przez administratora) na kółkach. Wymagania żebyś na rzęsach chodził a i tak będzie źle albo w nagrodę cię ktoś po plecach poklepie a na drugi dzień doniesie na Ciebie. Kadra bez kwalifikacji zwykłych robili po podstawówce awansuje się na stanowiska kierownicze po znajomości oczywiście. Zarobki dramat lekko ponad naj najniższa krajowa . Nadgodziny płacone przez inną firmę na zlecenie. Połowa zakładu chodzi pod wpływem alkoholu bo nikt normalny tu nie popracuje. Pracownicy zastraszani.

pracodawca

W kwestii sprostowania i wyjaśnienia: 1/ umowa podpisywana z pracownikiem tzw. "lojalnościowa" jest zawierana na okres do 3 lat (maksymalnie, co wynika kodeksu pracy) . jeżeli wartość szkolenia przekracza kwotę 3000 zł . 2/ nie było świadczenia typu "premia uznaniowa z tytułu przychodu zakładu" , nie sądzę aby pracodawcy wypłacali nagrody za osiągnięcie poziomu "przychodu" nie uwzględniając poniesionych kosztów. Natomiast potwierdzam wypłatę nagrody rocznej uznaniowej za osiągnięte wyniki produkcyjno-ekonomiczne za 2021 i 2022.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Huta Bankowa RAPZ odbywa się również w języku angielskim?

@pracodawca

jakie modernizacje jak tam linia badań na wydziale p-2 która nie działa to bęędzie zgłoszone do prokuratury o (usunięte przez administratora) pieniędzy ze środków europejskich

Madzix

Cześć, na stronie widnieje ogłoszenie do pracy w controllingu. Jak atmosfera w dziale? Można zarobić pieniądze adekwatne do takiego stanowiska?

To tylko ja
@ST

@Doris to co napisał ST to wszystko prawda. obecny prezes Huty kończy wszystkich. A najbardziej specjalistów. Zostawia tylko sobie podległych wyznawców, czytaj kierownik HR, leśnych dziadków, donosicieli i kilka osób, które ciężką pracą za najniższą krajową dźwigają ciężar pracy i firmy. Moi drodzy uciekajcie z tej firmy, wokół jest wiele firm z lepszą ofertą pracy i wynagrodzeniem, nie bójcie się i porzućcie wszystko. A Ty Doris nie pozwól aby Twój mąż starał się tam o pracę.

Robol Nowy wpis

Proszę o prawdę pracownicy mają podpisane nowe umowy od stycznia z podwyżką 1,5 procenta w 70 procentach na zakładzie jest to 4000. Ktoś powie jak to przecież minimalna jest w Polsce większa,ano tak 4,000 tysiące brutto podstawy ,karta hutnika po 5 latach 199 zł.brutto dostatek za nocki 90 zł.dodatek za popołudniu 70zł. Drodzy czytelnicy tak więc prosty rachunek 4360 zł.brutto po 5 latach pracy na hucie bankowa w przemyśle ciężkim. Po odliczeniu np.multisport,PZU. Na rękę zostaje około 2800 zł netto. I taka jest prawda. Nowy pracownik dostaje na start minimalną plus dodatki za zmiany jak napisane wyżej. Tyle zarabiają dokładnie hutnicy w hucie bankowej.

Tako prawda Nowy wpis
@Robol

Hutnicy? Huta Bankowa? Ani to huta ani z was żadni hutnicy, pozdrawiam.

Huta

Chciałbym się zapytać czy są kartki żywnościowe lub Kartę lunchowa. Chciałbym się przyjąć do pracy od zaraz. Jak są przyjęcia

Hutnik Nowy wpis
@Huta

Są kartki na wodę mineralną

Dąbrowianin

Odchodzą bo mają dość pracy w takich warunkach. Wypłaszczenie się płac i przede wszystkim atmosfera w ostatnich latach a szczególnie miesiącach. Pensje podstawowe w okolicach najniższej krajowej. Pracownik na stanowisku najmniej odpowiedzialnym zarabia prawie tyle samo co brygadzista, mistrz. Brak podwyżek dla pracowników którzy są najbardziej wartościowi. Może @pracodawca opowie coś więcej. . Chętnie się dowiemy.

@Dąbrowianin

dzień dobry, w odpowiedzi na opinię (@ZYX) dot. wynagrodzeń pragnę wyjaśnić, że odnoszenie się wyłącznie do pensji zasadniczej nie odzwierciedla w pełni informacji o wynagrodzeniach pracowników. Oprócz pensji zasadniczej są również inne składniki wynagrodzenie np. w naszej firmie tzw. "karta hutnika", która (w zależności od stażu pracy) daje pracownikowi dodatkową pensję w skali roku. Nieprawdą jest twierdzenie o braku podwyżek , gdyż w ostatnich 2 latach i w roku bieżącym Pracodawca realizuje "podwyżki". Indywidualnymi zmianami wysokości wynagrodzeń objęci zostali wszyscy pracownicy w latach 2021 i 2022 , natomiast w roku bieżącym do maja br. ponad 50% załogi, a do listopada 2023 r. będą wszyscy pracownicy. Odnosząc się do kwestii zróżnicowania płacowego brygadzistów i mistrzów w stosunku do podległych pracowników to informuję , że średnie wynagrodzenia brutto brygadzisty jest wyższe o ok 20% od wynagrodzenia pracownika na stanowisku robotniczym , natomiast wynagrodzenie mistrza ws. podległe stanowisko robotnicze jest wyższe o 40-50% .

Kris
@Dąbrowianin

Mają ludzi za nic, przykre ale prawdziwe. Na nasze miejsce jedzie już 10 pracowników z Pakistanu. To jest odpowiedź prezesa na podwyżki dla pracowników

Merytoryka wypowiedzi widzę na pierwszym miejscu. ;p a tak już całkiem poważnie zaciekawił mnie ten wspomniany argument co do przyjazdu innych osób w miejsce poprzednika. Faktycznie są to osoby z tamtych krajów? Jak pod względem proporcji teraz to wygląda? chodzi mi o narodowość

CzarnyPan

No nie jest to prawda że 2800 na rękę. Chyba że bez nocek i Popek. Pracując na postoju tylko na rano dostałem 2800 . Więc no proszę nie kłamać

Hutnik Nowy wpis

Pan Warmuz wliczy Ci wszystko do pensji aby jeszcze tam przetrwać trochę ludzi mają za nic

Kama

Na takim portalu pokazała mi się oferta dla Specjalisty Branżowy Obróbki Cieplnej i Trawialni. Partner wpasowuje się w wymogi z tego co czytam i zastanawiam się czy by mu jej jeszcze nie podesłać. Nie wiecie tylko czasem ile by zarabiał?

Nius
@Kama

4242zl taka obowiązuje stawka

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Huta Bankowa RAPZ? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?

.Narzędzia pracy dają dużo do życzenia.Alkochil ignorowany przez władze typu kierownik brygadzista itp.spoleczny inspektor pracy niestety nie dla nas arogancki człowiek najlepiej nic nie widzieć nie ma problemu .Szkoda zakładce z tradycjami i dobrą renomą prezes dobry człowiek zarządza firma moim zdaniem bardzo efektywnie.Tylko ludzie typu kierownictwo,brygadzista itp słabo wywiązują się ze swojej prac a szkoda

Tak. Na wniosek pracownika wynagrodzenie jest wypłacane w kasie .

Szanowny Panie Kierowniku HR, proszę nie wciskać ludziom czytającym opinie na GoWork bajeczek, że umowa lojalnościowa jest podpisywana na 1-2 lata. Umowy których szkolenia przekraczają kwotę 2000 zł BRUTTO są podpisywane na minimum 3 lata (chyba że to są te szkolenia o znacznej wartości). Jeśli chodzi o podwyżki w tym zakładzie to pracownicy umysłowi i fizyczni dostają raz na rok (czasami dłuższy okres) podwyżkę rzędy 150-200 zł BRUTTO. Kwestie jakiekolwiek sytuacji inflacyjnej w ogóle nie są brane pod uwagę (co roku podwyżka 1,5%). Wspominał Pan wcześniej o premiach uznaniowych z tytułu przychodu zakładu, rekordowe lata dla zakładu to był przełom 2021-2022 gdzie zyski były gigantyczne a tzw. premie uznaniowe pod koniec roku były rzędu 500-700 zł BRUTTO. Jeżeli już chce Pan opowiadać ludziom o warunkach zatrudnienia to proszę to robić zgodnie ze stanem faktycznym. Jeśli chodzi o atmosferę w zakładzie jest naprawdę dobra. Kierownictwo Wydziałów jest kompetentne posiadające ogromną wiedzę z zakresu hutnictwa (są też pomocni i wyrozumiali). Najbardziej niedoceniani są pracownicy pokroju mistrzów, specjalistów (energetycy, elektrycy, mechanicy, hydraulicy). Te osoby są związane z zakładem, wykonują gigantyczną pracę za którą nie są odpowiednio wynagradzani i doceniani. Najbardziej toksycznymi osobami w tym zakładzie są ludzie na najwyższych stanowiskach, którzy nie szanują nikogo bez względu na to czy jest mężczyzna czy kobieta pracownik fizyczny czy umysłowy czy nawet kierownik danego Wydziału. Patrzą oni tylko na czubek swojego nosa. Od Kierownika HR po Dyrektorów skończywszy na Panu który za swoje występki powinien dawno zostać dyscyplinarnie zwolniony albo mieć sprawę cywilno-prawną. Mowa o Panu Prezesie. Pozdrawiam

Zawiedziony

Podpisuję się pod słowami. @Pracodawca Proszę wyjaśnić dlaczego pracownicy nie mają adekwatnych wynagrodzeń do swoich stanowiskach? Praca elektryka, hakowego czy suwnicowych to różne bajki a wszystkich wrzucacie do jednego wora, dlaczego tak jest? Dlaczego macie ludzi za (usunięte przez administratora) ?

Sierak
@Zawiedziony

Liczą na zdesperowanych, którzy pociągną ten biznes jeszcze przez kilka lat przed nieuchronnym zamknięciem :D

Werka

To jaki konkretnie sprzęt jest udostępniany informatykom? Ktoś określił go jako historia, chce jednak znać konkret. Napisano także o zarobkach maksymalnych na poziomie 5,500 zł brutto. Czy to się zgadza? jeśli tak to za jaki konkretny zakres wykonywanych zadań takie wynagrodzenie przypada? Jak wygląda przykładowy dzień z pracy?

Alibaba

@Alibaba

Szanowna/y Pani/e Alibaba Pozwolę się odnieść do skategoryzowania załogi Huty. Na ponad 550 osób zatrudnionych ok 10 jest wieku emerytalnym , 4 osoby posiadają grupę inwalidzką , alkoholicy (nie odniosę się ) , pewnie kilka osób płaci świadczenia alimentacyjne. Generalizowanie nie odzwierciedla rzeczywistego stanu. Osoby zajmujące stanowiska kierownicze posiadają stosowne wykształcenie i wiedzę merytoryczną , a procedura rekrutacji jest zawsze ogłaszana. W kwestii przebywanie po spożyciu alkoholu na terenie zakładu, to zapewniam, że wszystkie stwierdzone przypadki kończyły się zwolnieniem dyscyplinarnym.

@pracodawca

Dobrze, że dbacie o dyscyplinę wśród kadr, teraz proponuję zadbać o wynagrodzenia wśród tychże kadr. Szukacie ludzi z kwalifikacjami i uprawnieniami do pracy, z kolei oferujecie pieniądze w okolicach minimalnej i mydlicie oczy, że wraz z przedłużeniem umowy pojawi się podwyżka. Wasz zakład to jest taki sam śmietnik jak każdy inny z grupy kapitałowej Alchemia S.A. i żadne czcze gadanie tego nie zmieni. Cały model biznesowy tego właściciela opiera się na szukaniu "frajera" do pracy, z której ten "frajer" potem ma tyle co by sobie opłaty porobić, a w weekendy dorobić np w pracy w ochronie, żeby mieć na jedzenie :) Tak się rysuje życie hutnika w Alchemia S.A. Kadry kierownicze mają inną sytuację i tutaj należy szanować starszych przedstawicieli tej grupy, którzy wiedzą na czym ten zakład produkcyjny zarabia pieniądze (dzięki czemu jeszcze istniejecie), z kolei świeże kadry kierownicze rzadko kiedy mają w ogóle pojęcie o branży i są czyimiś pociotkami, tak jak rozpamiętywany w Bankowej Pan Tupta :)

Wanda
@Kandydat

chwila, to ile tutaj się zarabia, że Ty piszesz o jakimś dorabianiu i w ogóle? nie da się za tę pensję wyżywić, opłacić rachunki itp.?

@Wanda

Zarobki w zakresie 3200-3500 brutto na start na stanowisku jak to pracodawca określa "specjalistycznym". Można równie dobrze iść być specjalistą od wózka widłowego z uprawnieniami UDT za 4300 brutto lub specjalistą do obsługi kas za 3800-4000 brutto. Obie prace mniej uciążliwe dla zdrowia, bardziej poważane niż praca hutnika a dodatkowo lepiej płatne. Wynagrodzenie oferowane w Alchemii to jest śmiech i ludzie tam pracują z przyzwyczajenia bądź wygody, bo zmiana zakładu pracy wiąże się z dodatkowym wysiłkiem i ryzykiem. Ludzie kreujący politykę firmy muszą się zacząć zastanawiać nad zmianą podejścia, bo nowi pracownicy do nich nie przyjdą, zaś stara kadra zbliża się niechybnie do emerytury. Co do pytania @Wanda czy da się za oferowaną pensję przeżyć? Tak da się przeżyć i nic więcej, pracownicy z dodatkowymi zobowiązaniami są zmuszeni dorywczo pracować, żeby się utrzymać. Jeżeli Pani pracuje w hucie i myśli, że to pojedyncze przypadki to proszę wyjść dopytać ludzi na hali produkcyjnej. Według mnie dobry pracodawca dba o to, żeby ludzie dla niego pracujący mieli zagwarantowane warunki finansowe, w których ci pracownicy mogą się skupić na wykonywaniu swoich obowiązków i być zadowoleni ze swojej pracy. Alchemia nie spełnia tego podstawowego zadania dla pracowników produkcyjnych, a więc tych, z których pracy firma żyje.

Mieczysław
@Kandydat

Rozumiem cię. 3500 brutto to naprawdę niedużo. Są jakieś benefity dla pracowników? Dofinansowanie do szkoleń albo gruszy w lecie?

@Mieczysław

Tak, firma zapewnia szkolenia pracownikom ( w tym specjalistyczne ). Jeżeli chodzi o benefity, to do dyspozycji jest zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (dofinansowanie wypoczynku dzieci, wczasy pod gruszą , karty multisport itp.)., ponadto prywatna opieka medyczna w PZU, grupowe ubezpieczenia na życie .

@pracodawca

Pan nie omieszkał wspomnieć, że wykonanie szkoleń wiąże się z podpisaniem lojalki po ich ukończeniu. Jeżeli chodzi o benefity to są one na niższym poziomie niż w analogicznych firmach. Wypłaty z ZFŚS (na który składają się pracownicy ze swoich wynagrodzeń), grupowe ubezpieczenie na życie z PZU, prywatna opieka medyczna to są standardy w obecnych czasach i ciężko się tym chwalić. To tak jakby Pan zawarł w swoim CV informację, że potrafi Pan włączyć komputer. Potencjalny pracodawca na pewno taki wpis doceni ;) Nie macie pieniędzy do zaoferowania w zamian za pracę to ciężko byście mieli znaleźć wykwalifikowanych i porządnych pracowników. Jednak Wam na tym nie zależy i w sumie Waszym klientom także za bardzo nie zależy jak kupują od Was ten szrot stalowy :) Mam nadzieję, że właściwości mechaniczne na Waszych wyrobach długich nadal trzymają poziom tzn. poniżej wartości podanych w warunkach odbioru. Nie pozdrawiam.

@Kandydat

Witam. Pragnę nadmienić , że wpis dot. benefitów był konkretną odpowiedzią dla Mieczysława. To dobrze , że pracodawcy zapewniają ubezpieczenia grupowe i prywatna opiekę medyczną. Odnosząc się funduszu świadczeń socjalnych nie jest prawdą jak Pan pisze , że "składają się na niego pracownicy" , środki na ZFŚS przekazuje pracodawca w całości . W kwestii umów "lojalnościowych" po odbytych szkoleniach myślę, że zdecydowana większość pracodawców je podpisuje z pracownikami jeżeli wydatkuje na jego szkolenie kilka tysięcy złotych. Polega to na tym , że pracownik zobowiązuje się zwrócić cześć kosztów szkolenia jeżeli wypowie umowę o pracę np. przed upływem 1-2 lat po ukończeniu szkolenia , wówczas zwrot dotyczy kwoty wyliczonej proporcjonalnie do końca okresu na który została zawarta umowa "lojalnościowa" . Dotyczy to tylko szkoleń o znacznej wartości.

Są szkolenie i dodatki.

@pracownik

Można prosić o więcej informacji na temat szkoleń w firmie?

@Kamila

jeżeli może Pani sprecyzować pytanie, to chętnie podam info dot. szkoleń. Czy ma Pani na myśli konkretne szkolenia twarde związane z uzyskaniem uprawnień , czy miękkie ?

Robol
@Kamila

Szkolenie miękkie będzie miała Pani możliwość odbyć na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeżeli uda się Pani wynegocjować stawkę większą niż 3300 brutto na pierwszej umowie to będzie można stwierdzić, że odbyła Pani szkolenie pomyślnie.

@pracodawca

Miałam na myśli te dotyczące uprawnień, ale sądzę, że nie zaszkodzi, żeby móc odnieść się do obydwu wariantów. Dziękuję

@Kamila

Nie ma większego sensu. Mnie zaproponowali zrobienie certyfikacja z badań nieniszczących w zakresie badań wizualnych (praca w laboratorium). Koszt takich uprawnień to około 3500 zł. W zamian chcieli bym podpisała aneks do umowy, że grozi mi kara pieniężna w wysokości 3-krotności kursu, jeżeli zwolnię się w ciągu kolejnych 4 lat. Śmiech na sali. Po tym zdarzeniu postanowiłam jednak zmienić pracę, a nie wiązać się na kolejne 4 lata z jednym zakładem.

@Elwira

Szanowna @Elwira, proszę nie wprowadzać w błąd czytelników forum. Nikt nie proponował Pani aneksu do umowy (rozumiem ,że umowy o pracę) pod jakimś warunkiem , ani nie ma mowy o żadnej karze pieniężnej. Co najwyżej (jak już wspominałem na tym forum) zostałoby zaproponowane podpisanie umowy podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w której jest mowa o zwrocie pracodawcy kosztów szkolenia, jeżeli z Pani wniosku zostałaby rozwiązana umowa o pracę w terminie do 3 lat od zakończenia szkolenia - mówi o tym art. 103 kodeksu pracy. Zwrot kosztów ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu do okresu pozostawania w zatrudnieniu.

@pracodawca

To jakim sposobem dano mi do podpisania aneks niezgodny z Kodeksem Pracy? Bankowa to śmiech na sali.

@Elwira

Elwira, zapraszam z tym dokumentem (aneksem) do Kierownika HR Huty myślę, że sprawa się wyjaśni. Proszę mieć odwagę i skontaktować się z HR Huty , na forach ludzie wypisują różne rzeczy - czasami mijające się z prawdą.

@pracodawca

Aneks w obu kopiach pozostaje w Państwa posiadaniu, ponieważ nie podpisałam go. Proszę przeszukać w archiwum, jeżeli Pan jest zainteresowany warunkami, jakie mi zaoferowano. W sprawie opinii, które zamieszczone są tu na forum to niestety, ale w większości są prawdziwe a mogę to ocenić, ponieważ sama pracowałam w tym miejscu przez 6 lat. Jeżeli ktoś nie wierzy w te opinie to ma szansę przyjąć się do pracy i samemu się przekonać - macie sporo otwartych rekrutacji.

@Mieczysław

3500 to po okresie próbnym jak przedłużą umowę.

@pracodawca

A może pracodawca wypowie się na temat najniższych w regionie benefitach z zfśs. Oczywiście mam na myśli analogiczne firmy. Ile czasu jeszcze musi minąć i ile pieniędzy musicie stracić, żeby zostały podpisane nowe warunki płacy dostosowane do współczesnych czasów?

pracodawca

Wysokość odpisu na ZFŚS ustala się na podstawie przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego i jest taka sama dla wszystkich pracodawców. Co to znaczy "najniższe benefity" ?, Wszystkie środki z ZFSS są rozdysponowane zgodnie z regulaminem ("wczasy pod gruszą", dofinansowanie wypoczynku dzieci, karty multisport, wycieczki, itp). Do jakich firm porównujesz Hutę w regionie ?? do AMP ?

pracodawca

Jeżeli Twój komentarz dot. świadczeń z ZFSS , to nie wiem w jaki sposób ktoś z tego tytułu może być mobbingowany. Jeżeli znasz przypadki mobbingu , to proszę je zgłosić.

Aneta
@Alibaba

Jak nadgodziny moga być płacone przez inną firmę? Jak to działa?

@Aneta

Po prostu np. w weekend przychodzisz do pracy na to samo stanowisko tylko zatrudniają Cię przez inną zewnętrzną firmę. I tak pracownicy robią czasem po 20 ekstra dniówek. Pracują po 16h bez przerw zgodnych z kodeksem pracy itp.

@Dąbrowianin

No i czekaj, tak pełnoprawnie można? Bo na papierze rozumiem, że wszystko się zgadza ale czy inspekcja tak czy siak by tego nie podważyła przypadkiem?

@pracodawca

Wiedzę merytoryczną. To co robi na stanowisku mistrza Pan (usunięte przez administratora) co jest bez żadnego pojęcia technicznego. (usunięte przez administratora)

????
@Alibaba

To prawda alko jest problemem ale nikt tego nie widzi bo czeba by zwolnić od kierownika po brygadzistę itp

@????

Nie wiem na ile w tym prawdy ale gdyby doszło do wypadku właśnie z tego powodu to kto wtedy za takie coś tu by odpowiadał? nie zwracano by uwagi na tego typu scenariusz?

@pracodawca

Panie ależ wyskoczyłeś z tym ubezpieczeniem i opieką medyczną poprostu nowość w zakładach pracy a pensja 3600-3800 brutto tym się pan pochwal

pracodawca

@Pracodawca Witam, jakie warunki zatrudnienia, jaka płaca na ile umowa, jakie dodatki co miesiąc itd w firmie dostaje nowy pracownik. Na jaką pensje może liczyć

MMS

@Pracodawca Kiedyś pisał że oprócz pensji zasadniczej jest też placony dzień hutnika a dlaczego jak w innych zakładach nie ma co miesiąc premii zasadniczej do 10 % wynagrodzenia jaki ma pracownik + premia uznaniowa ( premia płacona jest albo nie i to śmieszne kwoty ) dlaczego nie ma też np bonów żywnościowych jak na innych hutach, dlaczego zniechęcacie nowych młodych ludzi do przyjścia do pracy brakiem takich dodatków które są już wszędzie norma , skoro wciąż brakuje ludzi? Jeśli nawet przyjdzie ktoś nowy to tylko żeby zdobyć doświadczenie i ucieka.

@MMS

Premia jak nazwa wskazuje jest to forma nagrody za coś, w hucie za osiągnięcie wyników. Jeżeli uzyskujemy założone parametry , premia jest naliczana i wypłacana. Jeżeli chodzi o bony żywnościowe to jest to "ekwiwalent" posiłku regeneracyjnego, który ma obowiązek zapewnić pracodawca dla pracowników ze stanowisk , na których wydatek energetyczny przekracza ustalone wskaźniki w rozporządzeniu .W naszej hucie nie ma takich stanowisk. Tak zapewne jest się w hutach, które mają stalownie. Stoimy na stanowisku ,że system płacowy powinien być jak najprostszy tj. im mniej składników tym lepiej. Takie minimum to : pensja zasadnicza, premia miesięczna, nagroda roczna za wyniki. Różne dodatki , które dawniej funkcjonowały np. stażowe, "deputat węglowy , kartki żywnościowe zostały juz dawno włączone do pensji zasadniczej.

MMS
@Pracodawca

@Pracodawca jak te dodatki się ma do pensji zasadniczej skoro pracownicy mają najniższe krajowe ( może 200 zł więcej ) ? Jeśli by były wliczone ,wypłaty wyglądałyby znacznie inaczej, kiedy pracowników zaczniecie traktować jak ludzi a nie tanią siłę roboczą której nie warto docenić tylko rzucać ochłapy? Kiedy chociaż w połowie zaczniecie płacić jak w innych tego typu firmach i doceniac pracowników, którzy by ich wypłata jakoś wyglądała muszą robić nadgodziny co nie zawsze jest na danym stanowisku możliwe. Jaka jest szansa by warunki pracowników huty zmieniły się na lepsze?

@MMS

Wielu pracowników ma pensje zasadnicze niższe niż minimalna krajowa. Nawet ci z wieloletnim doświadczeniem. Tzw "hutnik" jest wypłacany dopiero po przepracowania 5 lat. Pracodawca wlicza dodatki do pensji zasadniczej i otrzymuje tym samym minimalną. Po prostu pensje pracowników fizycznych w HB są żenująco niskie.

@Pracodawca

Panie Warmuz podpisz się pod tym z imienia i nazwiska co za głupoty pan piszesz im mniej składowych tym lepiej w innych firmach nie mają z tym problemu ale wy to jesteście z innego świata zostawiam bez komentarza szukaj pan pracy

Witam, jaka może być aktualna ocena z warunków pracy Informatyków? W okolic października pisano na temat rotacji na dziale, ale miała ona nie odstawać od przeciętnej normy. Zakres obowiązków z oferty na stronie mam już przyswojony, interesuje mnie proces rekrutacyjny, jak w tym przypadku jest przeprowadzany? Czy jakieś średnie zarobki przy tym także są znane?

Ostatnia Rada

Ludzie, dajcie sobie spokój, mówię Wam to jako kilkuletni pracownik tej firmy. Widziałem bardzo wiele i bardzo dużo przeżyłem, ale takie bagna i (usunięte przez administratora) nigdy. Poniżanie pracownika, jego kompetencji, olewanie, najgorsza płaca to wszystko Was tam czeka. Mi wmawiali, że jestem (usunięte przez administratora) warty na rynku pracy i nigdzie więcej nie dostanę. Na przestrzeni lat z najniższej krajowej na start, pod koniec miałem najniższa +400zł brutto. Zwolniłem się i jak się okazało moje kompetencje było dużo więcej warte w innej firmie. Nikt Was nie doceni i Waszej pracy. Docenia się tam donosicieli i (usunięte przez administratora) Niech Was nie zwiedzie miła pogawędka kierownika HR. Będzie dla Was miły, mydlił Wam oczka jak to dobrze, żeby potem Was zrobić na hajs. Jeżeli chodzi o dział IT do z obserwacji i słuchu, rotacja jest ogromna, średnio co 3-5 miesięcy nowy pracownik. W zależności od kompetencji najniższa krajowa, maksymalnie 5500 BRUTTO może Ci zaproponują. Pracownicy mają masę roboty, bardzo dużo narzekają, sprzęt, na którym pracuje firma to historia. Oszczędź sobie nerwów, idź do poważnej firmy

Czy starał się ktoś już tu o prace teraz po nowym roku? zaciekawił mnie tamten wątek gdzie Pani dla partnera za pracą patrzyła i jeden Pan dość mocno odradzał prace sugerując, że lepiej będzie gdzieś indziej. ciekawi mnie wasza ocena. Jest tu może ktoś z nowych? Jak wdrażają?

Czy nowo zatrudnione osoby w Huta Bankowa RAPZ otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Czy ta wspomniana procedura jest jakkolwiek zmienna w czasie? Można prosić o jej szersze omówienie? Ile czasu zajmuje i czy jest zależna od stanowiska, na które kandydat aplikuje?

pracodawca

Dla stanowisk robotniczych po wstępnej weryfikacji aplikacji przez HR są one przekazywane do kierowników jednostek organizacyjnych. Rozmowę z kandydatem przeprowadzają kierownik danej j.o. z mistrzem (z obszaru gdzie kandydat może być zatrudniony). Jeżeli kandydat uzyskuje rekomendację od kierownika j.o. udaje się na spotkanie z kierownikiem HR w trakcie , którego ustalane są warunki zatrudnienia. Dla stanowisk umysłowych niższego szczebla podobna procedura. Natomiast dla stanowisk kierowniczych rozmowę przeprowadzają dyrektor pionu wraz z kierownikiem HR. Rekomendacja jest przekazywana do Prezesa Zarządu, który (wraz z dyr pionu) przeprowadza z kandydatem kolejną rozmowę. Jeżeli w II etapie uczestniczy 2 lub więcej kandydatów , finalną decyzję uczestniczącym w rozmowach przekazuje kierownik HR w terminie 3-7 dni.

Madzix

@Madzix

Jeżeli masz kwalifikacje złóż cv , zaprosimy Cię na rozmowę i w jej tracie będziesz miał możliwość zapytać o wszystko .

Nowy.
@Madzix

Tak zostanie Ci zaproponowana najniższa krajowa to jest adekwatne wynagrodzenie w tym zakładzie.

Frania
@Nowy.

Czemu od razu minimalna? Tutaj w tej ofercie są podane „mile widziane” jest wzmianka ze znajomość ERP to atut oraz język angielski. To jeśli ktoś ma te kompetencje to co może to zmienić? Wpłynie na stawkę czy może da przewagę względem pozostałych kandydatów?

@Frania

oczywiście propozycja wynagrodzenia będzie uzależniona od umiejętności (znajomość xls) i doświadczenia. Oczywiście praca w systemie ERP oraz znajomość języka obcego też będzie miała wpływ na stawkę i niewątpliwie daje przewagę nad innymi kandydatami.

@Pracodawca

Niekoniecznie będziesz miał okazję zapytać o wszystko. Miałem styczność z rekrutacją w tej firmie, gdzie rozmowa zaczęła się od pytania ile chciałbym zarabiać, bo w budżecie jest przewidziana minimalna na okres próbny (wykształcenie wyższe, stanowisko biurowe + wymagane doświadczenie). Oczywiście moje oczekiwania przeszło dwukrotnie przewidziany budżet, po czym zasugerowano mi, żebyśmy już skończyli intensywny proces rekrutacyjny. Rozmowa w drzwiach trwała około 2 minut :) Jeżeli ktoś szanuje swój czas to nie ma sensu nawet startować do tego (usunięte przez administratora).

@123

Nie taki jest standard i nie wierzę w to co napisałeś/aś. Oczywiście pytanie o oczekiwania finansowe pada, ale na końcu rozmowy. Jeżeli odpowiadają nam kwalifikacje kandydata przedstawiamy propozycję wynagrodzenia w okresie próbnym oraz widełki jego wzrostu po jego zakończeniu. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej można zadawać pytania rekruterowi, sami do tego zachęcamy kandydata.

@Pracodawca

Kontaktu z rekruterem jest tylko tyle, co podajecie termin wstawienia się na rozmowę. Sama rozmowa zazwyczaj jest przeprowadzana przez bezpośredniego kierownika. Co do zachęcania kandydata to nie, nie zachęcacie, bo nie pozostawiacie żadnego pola do negocjacji wynagrodzenia, wykładając po prostu kawę na ławę i albo przyjmuj albo zjeżdżaj. Dziwne, że wypowiada się Pan/Pani za pracodawcę, gdy nie zna Pan/Pani realiów, w których przyprowadzany jest proces rekrutacyjny. O skuteczności Państwa podejścia do potencjalnych pracowników świadczy długa lista wolnych stanowisk na Państwa stronie internetowej. Nie pozdrawiam braku wstydu i szachrajstwa.

@123

Z treści Pana/i wpisu prawdziwe jest tylko 1 zdanie i to w połowie. Rzeczywiście pierwszą część rozmowy kwalifikacyjnej na stanowiska robotnicze przeprowadza kierownik danej jednostki organizacyjnej. Jeżeli kandydat jest zaakceptowany przez kierownika kierowany jest do HR gdzie ostatecznie uzgadnia się warunki zatrudnienia.

Doris
@pracodawca

Czy to oznacza, że tylko dwie osoby decydują o przyjęciu i ustalonych zasadach dla danego pracownika? nie jest to już z nikim nigdzie konsultowane? I co do tej długiej listy, o której była wzmianka wyżej to jest neutralny stan w firmie czy akurat teraz taka sytuacja wystąpiła? Mój partner miał się starać o prace po nowym roku

ST
@Doris

Odpowiadając na drugie pytanie: od momentu przyjęcia do Huty Piotra Tupty w roli dyrektora generalnego jest to standard, który utrzymuje się od 2020 r. Nowy prezes wykończył wiele ludzi na kluczowych stanowiskach i wywołał rotację wśród specjalistów. Niskie wynagrodzenie i (usunięte przez administratora)przynoszą owoce.

To tylko ja
@ST

Kiedy zostanie zrobiony remont łaźni? Mam na myśli męską i damską. Ciekawe czy przed przyjazdem sanepidu czy po...... Grzyb spada na głowę mało tego my to wdychamy!!!!!!!!!!!!

hutnik

remont łażni przewidziany po interwencji sanepidu i PIP

@hutnik

Cześć, wiesz cos więcej o tej całej interwencji, która teraz wspominasz? Ciekawi mnie kiedy konkretnie miała miejsce i czy są jeszcze jakieś inne zmiany / postanowienia? I jakie terminy?

nick

pogielo cie za 2600 brutto jako suwnicowy?

Hassan
@nick

Dość za grosze jeszcze na złomach. Chłopaki z TR latają te 100 letnie złomy jak mogą. Części zero modernizacji zero. Szkłem (usunięte przez administratora) utrzeć najlepiej produkcja produkcja najważniejsza. Strzela trzaska się łupie ale trzeba pracować bo produkcja.

@Hassan

Odnośnie "zero modernizacji" pragnę zauważyć , bo może Hassanowi to umknęło, że od końca 2019 r. w wydziale produkcji wyrobów Kuto-walcowanych pracuje nowa walcarka RAW 200/160 ( poprzednia była użytkowana 1995 - 2019), obecnie rozpoczynamy budowę automatycznej linii do kontroli wyrobów . W wydziale produkcji wyrobów długich zmodernizowano piec, zainstalowano piły cierne, a obecnie trwają prace przy modernizacji klatek walcowniczych czy budowie chłodni pokrocznej . To w sumie projekty warte kilkadziesiąt milionów złotych. Ale zawsze lepiej ponarzekać.

Ramzes
@pracodawca

Czy modernizacja pieca wyglądała tak samo jak modernizacja pieca pokrocznego w walcowni dużej AMP , po której to obecny vice stracił stołek ?

@Ramzes

Pyta Pan o zakres modernizacji , technologię wykonania ?

@pracodawca

Który piec zmodernizowano? I gdzie budują chłodnie?

@pracodawca

Ponawiam pytanie: który piec zmodernizowano na wydziale wyrobów długich?

@Dąbrowianin

To jakaś tajemnica, że nikt nie odpowiada nagle? Dajcie znać proszę

@Kamila

w ubiegłym roku został zmodernizowany piec obrotowy wydziału P3 . W tym roku będzie modernizowany piec do obróbki cieplnej w wydziale P2.

@pracodawca

"W wydziale produkcji wyrobów długich zmodernizowano piec" proszę nie wprowadzać w błąd (kłamać). Albo osoba która podpisuje się tu jako "pracodawca" nie jest związany z tym zakładem albo po prostu kłamie. W w/w wydziale żadna modernizacja nie miała miejsca i żadna nie jest planowana. (no chyba, że w planach na najbliższe 20 lat). Ale ok. Niewiedza "pracodawcy". To może: co wniosła modernizacja pieca obrotowego? Chętnie się dowiem. I dalej: gdzie modernizacja chłodni?

@Ramzes

Masz rację. Tak wyglądała bo nic nie wniosła. Pieniądze wyrzucone w błoto. No ale przecież to "unijne" z dotacji to kogo to obchodzi.

Ryszard
@Dąbrowianin

Najlepiej, koszty zakładu "uspołeczniać" a dochody "prywatyzować". Bardzo dobrze wpisuje się w podstawy, na których stoi Alchemia ... Kombinatorstwo, kumoterstwo i (usunięte przez administratora). Praca w tej firmie to tylko dla ludzi bez innego wyjścia. Osobiście żal mi ludzi tam pracujących, że muszą marnować życie w takim miejscu za śmieszne grosze.

Mieczysław
@Ryszard

Hmm, a jakie są te grosze? Najniższa krajowa czy jednak więcej? Bo chyba znasz wysokość zarobków skoro tak piszesz.

@nick

Czy to prawda że suwnicowy ma tyle pracy że nie ma czasu skorzystać z WC

olo
@Adam

pierwsze słysze suwnicowi to o 2 w nocy idą spać a jak pracują na GOC-u to 3/4 dniówki ale to tylko wybrani

Xxxxxxxxx

Niedocenia się nowych pracowników. Stary pracownik młodego niszczy. Alkochol obecny co dzień za zgodą kierownika oczywiśćie. BHP nie istnieje w praktyce. Wazeliniarstwo starych pracowników aż kipi. Układy układziki robienie fuch w dniówce nic nowego. Spanie pićie alko . Wejścia z pracy przed końcem zmiany nic nowego. Huta bankowa rządzi się innymi prawami bo regulamin huty jest ale ci co go powinni wymagać sami go nie pszestszegają. Nic niwedzą nie słyszał bo chcą mieć spokuj. Związki zawodowe to fikcja

@Xxxxxxxxx

Szanowni Państwo (Monika, @@@9900, XIXXX - przypuszczalnie to jedna osoba w przestrzeni) z pełną odpowiedzialnością stwierdzam , że w Hucie nie tolerujemy spożywania alkoholu ani przebywania osób po jego spożyciu. Procedury są jasne, każdy wykryty przypadek jest zgłaszany służbie ochrony, która następnie powiadamia Policję. Jeżeli badanie alkomatem potwierdzi, że dana osoba jest po spożyciu alkoholu wszczynamy wewnętrzne procedury związanie z rozwiązaniem umowy o pracę, a Policja swoje, które kończą się wnioskiem do sądu i w efekcie grzywną. Odnoszą się do tolerowania przez przełożonych przebywania przez podwładnego na terenie zakładu po spożyciu alkoholu, nie mówiąc już o dopuszczeniu takiej osoby do pracy, nie sądzę aby świadomie pozwalali na taki stan rzeczy - wiedzą jakie konsekwencje ich dotkną (służbowe, karne) w przypadku gdyby np. podwładny spowodował wypadek lub uległ wypadkowi. Dlaczego osoba/y jest czy była pracownikiem huty nie zgłasza takich przypadków do działu HR czy bezpośrednio ochrony zakładu?. Zapewniam, że czynności sprawdzające zostaną podjęte bezzwłocznie. Nie rozumiem wątku służby BHP - "BHP nie istnieje" , jakie zastrzeżenia są do jej pracy ??. bhp Istnieje prowadząc bieżący nadzór nad przestrzeganiem przepisów bhp, prowadzi szkolenia dla pracowników huty , firm obcych realizujących prace na terenie firmy, itp. Służba BHP realizuje wszystkie czynności przypisane tej służbie w KP i innych przepisach.

Szanowny Panie, skąd ta wiedza? Z opowiadań , czy jest Pan tego świadkiem.? Jeżeli świadkiem , to wystarczy 1 telefon do Dyspozytora z informacją , że ktoś spożywa alkohol na terenie zakładu. zapewniam reakcja będzie natychmiastowa.

@Pracodawca

A może tak przyjrzeć się co się dzieje na górze? Dlaczego pracownicy z biura nie są poddawani kontroli na trzeźwość?

@Pracodawca

Proszę odnieść się do pracy w sobotę w systemie 3 zmianowym , robią losowanie kto ma przyjść do pracy czy muszą być wszyscy pracownicy ? @Pracodawca

@Luck

Pracownicy pracujący w podstawowym systemie pracy 3 zmianowym pracują od poniedziałku do piątku.

Luck

Czyli soboty w które pracujmy za zwykły dzień do odbioru nie są zgodne z kodeksem pracy?

@Pracodawca

@Pracodawca Czyli pracujące soboty za odbiór w tygodniu nie są zgodne z kodeksem pracy?

Byłbym bardzo wdzięczny za przekazanie informacji , z którymi "kluczowymi" osobami składającymi wypowiedzenia o pracę nie była przeprowadzona rozmowa.

W kwestii informatyków coś Pan/i wie ale nie do końca , pól prawdy nie oddaje stanu faktycznego. Rzeczywiście (mówimy o roku 2022) po odejściu kierownika IT z firmy czasowo było 2 pracowników działu IT. Jednemu z nich powierzono pełnienie obowiązków kierownika IT i docelowo otrzymał propozycję objęcia tego stanowiska. Niestety nie czuł się na siłach i nie podjął wyzwania. Nieprawdą jest, że ktoś "wypychał " pracowników z firmy, wręcz przeciwnie były z nimi przeprowadzone rozmowy zakończone uzgodnieniami również w kwestii wynagrodzenia. Rotacja pracowników w obszarze IT nie jest czymś wyjątkowym i występuje praktycznie we wszystkich firmach również świadczących usługi z obszaru IT.

Na jakie benefity można liczyć w Huta Bankowa RAPZ?

pracodawca

Firma oferuje, zatrudnienie na umowę o pracę , prywatną opiekę medyczną , benefity z ZFŚS (dopłata do wypoczynku, dofinansowanie karty multisport, itp), przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie w PZU.

@pracodawca

Proszę jeszcze nie pomijać że w zamian za wasze benefity pracownik musi się we wszystko zaopatrzyć sam takiego PRL-u jak tutaj nie ma nigdzie

Boguśka

Jakie są docelowe zasady odnośnie premii kwartalnych? Piszesz o jakimś widzimisię, chodzi o ich uznaniowość? Gdzie to jest wpisane? O tych premiach pada wzmianka na podpisywanej umowie? lub w jakimś regulaminie?

To proszę o przekazanie informacji do kierownika HR lub BHP w co się pracownik zaopatruje sam. Co znaczy "wszystko" ? Odzież roboczą , obuwie, środki czystości , środki ochrony indywidualnej są zapewnione przez pracodawcę.

@Boguśka

Zasady ustalania wysokości kwoty bazowej nagrody pieniężnej oraz kryteria przyznawania indywidualnych kwot są opisane w regulaminie "przyznawania nagrody pieniężnej za wyniki na 2023 r." zatwierdzonym przez zarząd spółki w styczniu 2023 r. Regulamin był podany do wiadomości załogi. Jeżeli ktoś chce zapoznać się ponownie z jego zapisami zawsze można zwrócić się do HR lub organizacji związkowych o udostępnienie treści.

@pracodawca

co z tych benefitów ludzie pracują 30 lat i pan im daje 3600 brutto śmiech na sali

Pietrek

ta premia co była to też śmieszna 200 zł brutto za miesiąc dla zwykłego pracownika szkoda gadać jak to widziałem na pasku

Pietrek

Nie polecam tego zakładu na rozmowie obiecują gruszki na wierzbie a jak przychodzi do wypłaty to szkoda gadać a poza tym zakład zacofany o 50 lat

Zostaw merytoryczną opinię o Huta Bankowa RAPZ - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Huta Bankowa RAPZ?

Zobacz opinie na temat firmy Huta Bankowa RAPZ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Huta Bankowa RAPZ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 0 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Huta Bankowa RAPZ
1.8/5 Na podstawie 78 ocen.
  • Sobieskiego 24
    41-300 Dąbrowa Górnicza