Voith industrial services

Polkowice

Opinie o Voith industrial services

człowiek z żelaza 2012-05-28 09:46:00
Witam serdecznie koleżanki i kolegów. Ostatnimi czasy zdarzyło mi się kilka razy odpowiadać na pytania dotyczące warunków pracy w naszej firmie. Cóż, czułem się lekko zakłopotany ponieważ uważam, że odpowiedz nie jest taka oczywista jak się wydaje. Możemy zapewne bez większego trudu znaleźć wiele plusów ale i minusów niestety nie brakuje. Stało się! Hörmann Serwis Polska ustąpił miejsca Voith Industrial Services. Czekaliśmy wszyscy na tę zmianę z mieszanymi uczuciami. Były obawy o przyszłość i nasze miejsca pracy. Sporo mówiło się też o tym, że zagrożeni mogą czuć się jedynie pracownicy biurowi, że na wskutek zmian administracyjnych dojdzie do znacznej redukcji stanowisk. Absurd! Kto mógł wpaść na tak niedorzeczny pomysł?! Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć w jakiej kolejności odbywają się zwolnienia! Jak zakończyły się te spekulacje już wiemy a ci którzy czuli się jakkolwiek zagrożeni odpowiednio wcześniej postarali się o zabezpieczenie spokojnych stanowisk. Tak więc nastały nowe rządy i niebawem mało popularne decyzje. Pierwsza nie fortunna decyzja jak sądzę dotyczyła zmiany czasu pracy w Centrum Serwisowym. Nie wiadomo czym była podyktowana ale na pewno nie chęcią usprawnienia pracy. Co prawda, takie były założenia jednak czy na pewno to się udało?! Jest w naszej firmie pewna grupa pracowników, która jest szczególnie traktowana i funkcjonuje na innych warunkach. To właśnie owi uprzywilejowani pracownicy(co najmniej niektórzy) takie ,,święte krowy” zabiegali o wspomnianą zmianę. Nikt oczywiście nie pytał załogi o aprobatę, nikt nie przejmował się ich prawami. Cóż z tego że autobusy jeżdżą na szóstą a nie na siódmą, cóż z tego że wielu pracownikom kompletnie zburzony został rozkład dnia. A co jeśli ktoś musi odebrać dziecko ze żłobka a może żonę z pracy itp. Na szczęście mamy Związki Zawodowe które walczyły…….!? Niestety to żart! Bez komentarza… Tak więc ogół musiał się dostosować do kilku(?) osób które nie radząc sobie z problemami i dla swojej wygody zażądali takiej zmiany. Widać mają siłę przebicia! Ach żeby tak powalczyli o to żeby np. płacić ludziom nadgodziny za weekendy sami bowiem zapewniam za wolne w te dni nie pracują! Nie muszą nawet w imię wyższego dobra, przestrzegać max.wymiaru czasu pracy. Nic ująć nic więcej dodać święte krowy. Reasumując zapanował chaos tak jak przy stworzeniu świata przy czym efekty tego chaosu są teraz nie porównywalnie gorsze. Część pracowników jezdzi na szóstą część na siódmą a jak trzeba to na znowu na szóstą. Pełna dyspozycyjność! A jakie usprawnienie! Kolejny niefortunny moim zdaniem krok to zorganizowanie tzw. Testu kompetencji, na marginesie tylko jednej grupie zawodowej. To bardzo nieuczciwe i krzywdzące potraktowanie swoich pracowników. Ciężko mi zrozumieć motywy takiego działania zważywszy na fakt, że procederze poddani zostali (również) wieloletni, wykwalifikowani i z wszelkimi uprawnieniami pracownicy. Osoby które nie jedne święta spędzili w pracy być może kosztem swoich rodzin, kosztem prywatnego życia! Robili to dla pracodawcy- wszak wiadomo, że pieniądze nie są motywacją do pracy. Więc w podzięce firma częstuje ich testem kompetencji. Ich morale i zaufanie do pracodawcy na pewno wzrosły ?! Nie mogę oczywiście wypowiadać się na temat ich wiedzy i umiejętności ale można założyć, że do tej pory spełniali wymagania. Wykształcenia mi nie brakuje ale tego toku rozumowania przepraszam pojąć nie potrafię. Zainteresowani podjęciem pracy w oddziale VOITH Polkowice niech się nie zrażają. Praca jest ciekawa, nie monotonna, można zdobyć dużo doświadczenia zarówno jako pracownik fizyczny jak i umysłowy. Z szefostwem nie jest najgorzej poza małymi powiedzmy opisanymi tu niedociągnięciami. Tak więc zapraszam każda para rąk się przyda ! Pozdrawiam.
anonim 2012-10-15 14:04:15
Jesli jest taka mozliwosc to prosze o informacje jakie sa zarobki na produkcji i czy praca jest wporzadku. dzieki za odpowiedz
Inpak 8 2013-03-16 20:57:35
Witam.
Szukam pracy jako elektryk.Jakie są wymagania.Czy warto.
voith - pracownik 2013-05-28 20:41:32
Witam! Pracuję tu od paru dobrych lat, wynagrodzenie na poziomie średniej krajowej, na awans szanse sa bardzo małe, robiąc swoje i będąc normalnym człowiekiem w pracy tak jak i w życiu nie spotka Cię nie złego, oczywiście znajdą się niezadowoleni ale to garsyka ludzi którym zawsze wszystko nie pasuje, nie ma się co oglądać na kierownictwo oni to inna bajka, najlepiej skupić się na swoich obowiązkach i po pracy cieszyć się życiem. Praca nie jest ciężka, jeśli ktoś ma ochotę to zdobędzie doświadczenie, firma inwestuje w pracownika i jego wyszkolenie, takie jest moje zdanie,pozdrawiam!
Koton 2014-03-14 12:07:44
Zero szkoleń jedynie dla tych co mają wilgotny język albo wygoloną du...
Traktowany jak sciera, milion zadań, na tpm niech władują jeszcze wiecej roboty, a rozruchy są epickie. Najlepiej jak cała linie w 15 min (usunięte przez administratora) Ważne że kiero ma czym jeździć.
przemk 2014-11-13 14:31:05
Co to za przyjęcia w VOITh ? Związane są z odejściem załogi czy ze zwiększonym zapotrzebowaniem pracowników?
qwerty 2014-12-29 18:08:55
Przyjęcia w Voith związane są z brakiem pracowników którzy wybierają pracodawcę który potrafi docenić pracownika ;-)
były pracownik 2015-10-05 16:31:45
pracowałem w w tej firmie przez kilka lat. Co do oceny firmy, to zależy z jakiej strony na to patrzymy. prace wspominam ok. firma inwestuje w szkolenia i uprawnienia. pracowałem na VW i miałem kontakt z najnowocześniejszą techniką. jeśli jesteś młody, kumaty i chcesz sie rozwijać to taka firma jest dobrym wyborem. zdobedziesz wiedze, doswiadczenie i uciekać do lepszej, gdzie lepiej płacą. Zarobki na poziomie średniej krajowej. ja w chwili zwolnienia miałem 3200 netto. także bez rewelacji.
To - masz 2015-11-24 12:40:49
Czy jak pracowałeś to był może jakiś warsztat = tokarki, frezarki itp? Szukam pracy a na obróbce metali najlepiej się znam. Jak jest może taki warsztat to jakie są maszyny? Tradycyjne czy już z komputerkiem? Jak płace i atmosfera? Interesują mnie Polkowice. Z góry dziękuje za info
To - masz 2015-11-27 18:25:38
Kolego Kisiz. Wysilam się szukając pracy ale z tym jest ciężko w obróbce metali. Wielokrotnie wchodziłem na strony które podajesz ale tam niema ogłoszeń dla np. tokarzy czy frezerów. Co innego dla elektryków jak w Twoim przypadku :) Dlatego szukam firm w których są jakieś warsztaty z odpowiednim sprzętem dla moich umiejętności :) Serdeczne pozdrawiam
młody automatyk 2016-01-03 08:37:58
Jestem młodym automatykiem pracującym w nieciekawej firmie. Nie wiem czy mam do Was aplikować bo słyszałem ze mieliście kontrakt tylko do końca 2015 roku. Co teraz z Wami się dzieje? Czy VW Polkowice przedłużył Wam kontrakt i na ile?
Piszę na wszystkich stronach ,, gowork'' bo nie wiem które czytacie :)
młody automatyk 2016-01-05 14:01:36
@dfdf dzięki za info ale mieszkam w Polkowicach i tutaj szukam lepszej pracy :)
Waldek 2016-01-06 10:25:13
Przeprowadź się do Poznania jak ci na wynajem starczy.
Da się utrzymać w Poznaniu z pensji automatyka?
oleś 2016-04-19 13:01:26
Najlepiej nie mylić wymagań i dodatkowych atutów. Jeżeli jesteś elektrykiem to się zgłoś. Na Śląsku przyjmują elektryków w Gliwicach i Tychach - umowa na stałe (czas nieokreślony) najpóźniej po 9 miesiącach, inaczej nie zatrudniają bo zależy im na ludziach, którzy za średnią kasę będą u nich pracować przez lata.
Mikołaj 2016-05-18 19:30:55
Voith industrial services ma się całkiem dobrze jak na Gliwice, jeśli chodzi o Elektryka który jest aktualnym ogłoszeniem sprzed kilku dni to naprawdę fajnie wygląda ta oferta, zdecydowanie uważam, że warto ją sprawdzić
Zostaw swoją opinię o Voith industrial services - Polkowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Voith industrial services