Opinie o PPHU Klimek w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PPHU Klimek. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w PPHU Klimek na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPHU Klimek w Częstochowa

Krystyna Nowy wpis

Dzień dobry, w ofercie na stronie dla pracownika działu utrzymania ruchu zostało napisane, że mile widziane są osoby posiadające podstawowe uprawnienia spawalnicze. Chłopak ich akurat nie posiada ale i tak zastanawiamy się nad jego aplikacją. Czy warto by próbował i czy macie tym samym jakieś porady dla niego?

Kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Witam. Są obecnie przyjęcia do firmy. Czy jest możliwa praca na jedną zmianę z nadgodzinami? Czy na produkcji i montażu są "normalne" warunki pracy? Czy są urlopy płatne, jakieś premie, dodatki do wypłaty? Czy tylko najniższa krajowa. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Na stronie jest napisane, że kandydaci na stanowisko Magazyniera powinni posiadać uprawnienia do kierowania wózkami jezdnymi. Czy ja dobrze rozumiem, że w teorii mogę ich nie mieć, dostanę się i pomogą mi je wyrobić na miejscu? dawno tu niczego nie pisaliście i nie jestem pewien czy w ogóle szukają kogoś… nie ma rotacji?

Arahiel Nowy wpis

Dzięki za opinię byłych pracowników nie zmarnowałem czasu, aplikując o pracę na stanowisko magazyniera. Zarobki oraz warunki zatrudnienia są ważne w takim samym stopniu, jak atmosfera, możliwości rozwoju, czy relacja pracodawca-pracownik. Wygląda na to, że jest to miejsce do "zaczepienia się" na chwilę, nie dla kogoś kto chciałby związać się z pracodawcą na lata. Nie dla mnie ...

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie PPHU Klimek? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

Witam, widnieje ogłoszenie oferty pracy na stanowisko Magazynier i zamierzam złożyć aplikację. Chciałbym się dowiedzieć ile można zarobić ,, na rękę" i czy są możliwe nadgodziny aby sobie dorobić ? praca zmianowa czy tylko na jedną zmianę ?. Pozdrawiam

Maja
@Kandydat

Zauważyłam, że nikt niestety Ci nie odpisał ale mimo to pewnie poszedłeś? Jeśli tak to zdradzisz jak aktualne warunki wyglądają w takim razie? Bo opinii zbyt świeżych to nie widzę

Garść przydatnych informacji dla tych, których to interesuje (są raczej aktualne, choć trochę mnie tam już nie ma): Obecnie zakład podzielony jest na działy: - modelowanie form - tylko dla panów. Ludzie zajmują się tam przygotowaniem form do kolejnych operacji. Praca na 1 zmianę. Główną wadą jest zapylenie; - termoformowanie - raczej dla panów. Pracownicy zajmują się obsługą maszyn termoformujących, wymienianiem w nich form, a czasem jak trzeba również ram. Podobno ostatnio wprowadzona drugą zmianę, ale to bardziej na zasadzie rotacji, a nie podziału pracowników na dwie równe grupy. Pracownikom najbardziej we znaki daje się panująca tam temperatura; - frezarki - dla panów oraz pań. Obsługa frezarek CNC, choć na początku to raczej pilnowanie, żeby nic się nie spieprzyło przy wycinaniu. Oprócz tego pracownik wymienia formy, na których termoformowane elementy są nakładane. Wdrożeni pracownicy mogą poradzić sobie sami, tym na przyuczeniu pomaga lider lub inny pracownik działu. Praca na dwie zmiany. Problemem może być hałas; - montaż, obróbka (czyli produkcja) - dla panów, ale panie też mogą dać sobie radę. Pracownicy zajmują się obróbką wykańczającą (szlifowanie, wygładzanie krawędzi, klejenie itp.). Panowie wykonują operacje wymagające użycie narzędzi elektrycznych (np. szlifierka), panie z kolei zajmują się tylko obróbką z użyciem podstawowych narzędzi (nożyki, pistolety do kleju). Praca na 1 zmianę. Główny mankament tej pracy to konieczność posiadania umiejętności manualnych chociaż na akceptowalnym poziomie; - pakowanie - głównie panie - przygotowanie obrobionych elementów do wysyłki. Do niedawna pracowano tam na dwie zmiany, jednak 1 pracowała w godzinach 6-14, druga 8-16. Nie wiem jak jest teraz. Wady? Bo ja wiem, może to, że ze względu na szeroką gamę produkowanych elementów ciężko spamiętać na początku jak pakowany jest konkretny wyrób. - kontrola jakości - ostatnio bardzo rozwijany dział. Głównie panie. Pracownik zajmuje się sprawdzaniem, czy wszystko z elementami jest OK (kontrola wizualna, wykonywanie pomiarów suwmiarką oraz innymi podobnymi narzędziami). Praca na dwie zmiany. Wady? Jak na każdej produkcji: pilnować się, żeby nie przepuszczać braków. Każdy z działów na swojego lidera, a w przypadku frezarek jest ich dwóch ( bo dwie zmiany), więc w opinie typu "Lider jest do bani" nie należy wierzyć na ślepo, zwłaszcza, że te sprzed lat dwóch, a nawet roku mogą być nieaktualne, bo lider mógł się przez ten czas zmienić. Nie ocenię żadnego z nich, bo moja ocena będzie subiektywna, a to mogłoby zakłamać rzeczywisty obraz dla potencjalnych kandydatów. Trzeba przyjść i sprawdzić jak to wygląda. Można popytać pracowników, ale podczas rozmowy rekrutacyjnej po halach oprowadza cię jeden z kierowników, więc naturalnym jest to, że nawet jeśli coś byłoby nie tak, to się wtedy tego nie dowiesz. Problemów z terminowością wypłat nie ma. Nie wiem ile teraz dają na start. Jeszcze do niedawna wypłata była stała niezależnie od ilości dni roboczych w miesiącu (za pełen przepracowany grudzień dostałeś tyle samo co za cały styczeń). Wyliczano to na zasadzie średniej ilości roboczogodzin, ale to i tak dotyczy dopiero pracowników na etacie. Nowi na zleceniu mieli stawkę godzinową. Temat straszenia kierownictwem obecnie też niezbyt aktualny (podobno z czasów, gdy ich pomieszczenie znajdowało się na hali i odgrodzeni byli tylko przezroczystą ścianą, ale to tylko z opowieści znam). Czasem przejdzie jeden, czy drugi, coś tam popatrzą na monitoring, ale kontrolowaniem twojej pracy zajmuje się głównie lider działu. Jeśli przyszedłeś do pracy pracować, to raczej nie powinieneś mieć z nimi większego problemu. Ktoś pytał o działanie zapobiegawcze w dobie pandemii. Tutaj sprawa wygląda tak, że kilka razy w ciągu dnia oddelegowani do twego pracownicy dezynfekują zakład. Inni pracownicy: Cóż są tacy i tacy, jak wszędzie. Każdego ocenisz sobie sam, jeśli się zdecydujesz.

Robo
@Anonim

Witaj, skontaktuj się ze mną proszę agnsws gmail com

Zbigniew
@Robo

Tez chcesz iść tu do pracy? Mnie trochę przeraża to zapylenie bo chciałem aplikować i teraz się zastanawiam. Jakbyś coś wiedział jaką dają stawkę godzinową na początek to daj znać.

Urszula

Piszecie, że płacą terminowo. TO jest na pewno dzisiaj plusem. Na jakie wynagrodzenie można tu liczyć ? Jak stawka godzinowa na umowie zleceniu, bo ktoś wspomniał, że na start zlecenie. Po jakim czasie etat?

Honorata

W komentarzach wspomniano o benefitach - są, ale jakie dokładnie? Bardzo zależy mi na multisporcie, więc byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi odpowiedział.

Roszpor

Witam, na jakie zarobki można tam liczyć na początku, są jakieś benefity, opieka zdrowotna, ubezpieczenia dodatkowe dla rodziny i czy jest to w 100% polska firma?

Kiki

Firma nawet spoko jeśli chodzi o pracę oczywiście. Ludzie no niestety jak wszędzie. Pracowałem tam jakiś czas temu jeśli chodzi o liderów nawet oki aczkolwiek muszę przyznać rację jeśli chodzi o lidera. M. Nie nadaje się absolutnie na to stanowisko,brak kultury,chamski,złośliwy. Nie nadaje się ani na to stanowisko ani na pracę z ludźmi!

Dawid

Macie stałe czy ruchome godziny pracy?

Były

Witam Jakiś czas temu pracowałem w tym pięknym zakładzie, i teraz nasze mnie refleksja, że tak chorego zakładu nie widziałem dawno.... Zwolniłem się sam nie z powodu pracy która sama w sobie jest ok lecz działań wręcz mobingowych od kierowników i liderów, szczególnie nie wiem czemu jeden lider... P. MICHAŁ Heh człowiek o tak niskiej kulturze osobistej wyrafinowany i perfidny, przemadrzaly inie potrafiący przekazać wiedzy a jak tylko ktoś jest troszkę sprytniejszy i mądrzejszy od niego odrazu siada na tej osobie i mobinguje namawia przeciwko niej innych pracowników a sam popełnia takie błędy że szok... Słyszałem że jest teraz nad nim jakas kierowniczka to tylko radzę pozbyć sie tego pasożyta i atmosfera sama się oczyści

Zuzanna
@Były

Kiedy pracowałeś w firmie? Dawno to było? Może od tamtego momentu coś się zmieniło? Jak myślisz? I dlaczego dopiero teraz zdecydowałeś się podzielić opinią o tym miejscu pracy? Mobbing to poważny zarzut, może poparłbyś swoje oskarżenia jakimś konkretnym opisem sytuacji?

Magda
@Były

A pozostali liderzy są ok? Którego działu najlepiej unikać żeby nie trafić bardzo źle? Zastanawiam się nad składaniem papierów do tej firmy.

Józek

Jakieś wskazówki o pracy, atmosferze mile byłyby widziane na forum. Firma wprowadziła dodatkowe zabezpieczenia w związku z pandemią?

Xxx

Ile jest zmian w PPHU Klimek?

Do Jarka

"Ponieważ firma dba o pracowników więc ma opinię dobrego pracodawcy." Ty trollu. Szkoda strzępić ryja na was ale trzeba. Klimek z pewnością ma dobrą opinię jako pracodawca ???????????? aż żal dupę ściska czytając te brednie. Jak tam Andrzejek Cebula, ściął już tą swoją samurajską kitę? On to by się świetnie nadał do filmu przygodowego. Wy macie taką opinię że na was to na*rać, splunąć i iść dalej.

Jarek

Ponieważ firma dba o pracowników więc ma opinię dobrego pracodawcy.

Carl Gustav

Pracuje w tej firmie już jakiś czas. I co mogę powiedzieć benefity są podwyżki stałe co roku gdy coś się zepsuje to jest wymieniane od ręki da się bardzo dużo gadać kierownicy starają się pomagac nadgodziny nie są obowiązkowe zawsze brygadzista lub kierownik kulturalnie się zapyta.co dzień samym warunków to jest zapylenie ale środki ochrony osobistej również i to nie jakieś papierowe maseczki tylko pełne z filtrami sam polecam tam pracę jednak dla osób które nie są obibokam bo zaraz się o tym dowie od kierowników

Misio

@ Zuzanna Benefity? Tutaj trudno raczej o cokolwiek. Wytwarzanych wyrobów nie dostaniesz ( bo co z tym niby zrobisz), szkolenia odpadają dla pracowników fizycznych, bo wszystko o czym wiedzieć powinnaś, zostanie ci przedstawione w ramach przyuczenia do stanowiska pracy (panie do prac fizycznych to raczej tylko pakowanie), premii również nie uświadczysz, no chyba że na święta, ale nie wiadomo czy na 100% i w jakiej wysokości. Dla mnie to już rozdział zamknięty, ale z tego co wiem, nowi pracownicy pracują po 8 godzin, starzy z jakimś już przyuczeniem po 10h. Oczywiście dochodzą soboty, niby dla chętnych (tych przyuczonych na ogół), ale im wiecej potrafisz, tym bardziej nalegają by jednak weekend sobie skrócić i do pracy przyjść. Warunki pracy... tu ciężko ocenić. Hałas - jest, to oczywiste, zapylenie - jest, czystość zakładu - niby przywiązywana jest do tego jakaś uwaga, ale to trochę walka z wiatrakami (choć gdyby sprzątania nie było, to dopiero byłby syf). Co ja tu będę się rozpisywał, najlepiej przyjść i zobaczyć samemu. Praktycznie każda rozmowa kwalifikacyjna to oprowadzenie na szybko delikwenta po hali. Część rezygnuje na starcie, część podejmuje walkę, niektórzy zostają na dłużej niż 2-3 tygodnie, czyli jak wszędzie. Jeśli ktoś nie boi się pracować i nie wyznaje zasady "Czy się stoi, czy się leży, to wypłata się należy", to może mu się udać zaczepić na dłużej. Osobiście oceniam pracodawcę obecnie na... no powiedzmy "dostatecznie" + fakt że widać chęć poprawy, tylko zmiany moga okazać się dobre lub złe

Zuzanna

Pracujesz w PPHU Klimek? Chętnie dowiemy się na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć obecnie pracownicy firmy. Jakie benefity zapewnia pracodawca?

nick.

praca jako magazynier? ktoś coś wie?

Zostaw merytoryczną opinię o PPHU Klimek - Częstochowa

• Jak się pracuje w PPHU Klimek?

Zobacz opinie na temat firmy PPHU Klimek tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

PPHU Klimek